1 1 1 zeur talanyrijlt» partij I een pole parlj libra. I Sociale Berichten. ONDERWIJS. Posterijen en Telegrafie- LUCHTVAART. SPORT EN SPEL. Landbouw en Veeteelt Gemengd Nieuws. Openbare Verkoop Maandag 19 Mei I! verkoopen:/, denstanders slap te zullen zijn, doch al lengs gioeide het getal tot een dikke dertig aan. De Zeereenv heer Pastoor opende de vergadering on hie d een doeltreffend in leidingswoord. En toen sprak de heer Jongenee'en meer dan vijf kwartier ach tereen, met duidelijke stem, met klem in woord en gebaar, eenvoudig, opwek kend, onderhoudend, le rend, overtuigend en gedurende heel den tijd was het dood stil in de vergadering en het publiek was waarlijk een en ai oor. Terecht sprak dan ook de Weleerw. heer Kapelaan zijn te vredenheid uit over het gesprokene en mocht hij he1 „een s'erk s uk" noemen eer vergode ing g durende anderhalf uur blijvend te boeien Er gaven zich 31 personen op als lid onzer „Hanze". Naar we vernemen wa ren er slechts twee personen in de zaai, die nog in aanmerking konden komen en niet toetraden Voorloopig zullen de heeren J. Clarijs, H. Groosman en P. v. d Weijde, adviseur Ermen, als hulp ter zijde s'aan Nieuwe bijeenkomst wordt gehouden in de week van 25 Mei, met denzelfden spreker. Hopen we, dat dan alle middenstanders toch minstens eens zuilen komen luis teren, het is waarlijk van meer belang dan velen denken. Ook zat de vergade ring voortaan op een later uur aanvangen, omdat dit geschikter blijkt voor vele middenstanders. -Naar *ve uit. de beste, bron vernemen, zal de West-Z.-Vlaaimr sche 'Katholiekendag alhier gehouden worden. Oostburg. De door de kommiezen aangehouden koeien werden Woens dag door den heer Ontvanger der Re gistratie verkocht. De vijf koeien met twee halvers brachten op f 2840. Sluis. Door de kommiezen alhier werden jn den nacht van Dinsdag op Woensdag drie personen aangehou den, jvegens poging 'tot verboden uit voer van 48 liter oude jenever. Bij den verkoop van den landt bouwersinspan van den landbouwer B. te Heille, werden zeer hooge prij zen besteed. Voor tien paarden, waar onder drie veulens, werd de som van f34720 geboden. Een merrie werd ver kocht voor f 9100. Sluiskil. De heer J. VV. Vienings uit Goes zal Maandagavond te half negen in de patronaatszaal naast het klooster der paters Capucijnen voor de R. K. Kies- vereeniging en hars genoodigden spraken over de gemeenteraadsverkiezing. De dubbele moord te Zuidzande. Naar het Huis van Bewaring te Middelburg is overgebracht Th. C. D., 42 jaar, veekoopman te Ref.ranc.he- ment, verdacht van betrokken te zijn bij den dubbelen moord op 'het echtpaar Borrels in den nacht van 19 op .20 Januari. De verdachte was eerst ontvlucht, maar is later weer aangehouden. De minister van Marine heeft Woens dag een bezoek gebracht aan de kustbatte- rijen op Walcheren en aan de fabriek en de werf van de Kon. Maatschappij De Schelde te Vlissingen. Per torpedoboot werd verder een tocht rond Walcheren gemaakt. Voorts werden de vliegterreinen te Veere en Souburg in oogenschouw ge nomen. Woensdagavond verleende de minister receptie in het strandhotel te Vlissingen aan aldaar gestationeerde marine-offi cieren. (Z.) Besmettelijke ziekten. In de week van 411 Mei kwamen in Zeeland de volgende gevallen van be smettelijke ziekten voor: Typhus en febris typhoïda: 1 geval te IJzendijke Roodvonk: 1 geval te Ril- land-Bath, 1 te Scherpenisse, 1 te Sluis, 1 te Vlissingen en 2 gevallen te Wisse- kerke. Ddphtheritis1 geval te Goes. 1 te Groede, 2 gevallen te Honteni.se, 1 geval te Nieuw er kerk, 1 te Rilland-Bath, 1 te Serooskerke (S.), 2 gevallen te Vlissingen. Scabies: 2 gevallen te Goes en 2 geval len te Wolphaartsdijk. (M. Ct.) De staking bij „De Duif" te Middelburg. Door de Besturen van den Christelijken en Roo-msch-Katholieken Bond in de Klee- dingindustrie is Woensdag 14 Mei on derstaande circulaire in Middelburg ver spreid Geachte Medeburgers, Zooals u waarschijnlijk reeds ter oore is gekomen, is het geheele atelier-per soneel (50 personen) van de 'N'.Y. „De Duif", Donderdag 8 Mei j.l. in staking gegaan. De reden daarvan wenschen wij U in 't kort uiteen te zetten, omdat wij ons overtuigd houden, dat bij kennisne ming van onderstaande feiten, volkomen den strijd dezer arbeidsters, die allen aan gesloten zijn bij den „Ned. Chr. Bond in do Kleéding-industrie" en den „Ned. R. K. Naaisters- en Kleermakerebtmd", zal billijken. In navolging van do in het geheele land, on in allerlei vakken bestaande stre ven, om de Ioonen en andere arbeidsvoor waarden der arbeiders(sters) aanmerke lijk te verbeteren, vooral ook tengevolge van de waardevermindering van het geld, beslolen we in den loop van Maart j.l. ook een poging in deze richting te Mid delburg te ondernemen. Indien ergens, was dit hier dringende eiseh. We' wijzen er in (lit verband b.v. op, hoe pas kort geleden door de werkgevers in het Daines- kleedingbedrij'ï te Rotterdam, Amsterdam en Den Haag vaste werkloonen zijn aan geboden voor 'tgeheele jaar: voor een meisje, dal zelfstandig een mantel kan maken van f22.56, voor een taillewerk ster f 20.64 en voor een rokkenwerkster van f18.72 per week, tegen een arbeids dag van 8V2 uur met vrijen Zaterdagmid dag. Daarnevens een week vacantie met behoud van loon en evenzoo op de al gemeen erkende Chr. feestdagen vrijaf met doorbetaling van het loon. Tevens is daarbij bepaald, dat deze arbeidsters bijl ziekte, tot een maximum van 13 we ken, 70 pet. van het loon krijgen uit betaald Nu zal ieder met ons toestemmen, dat een dergelijk loon zoo maar opeens niet voor Middelburg kan worden gevraagd. Dat zou inderdaad onbehoorlijk zijn, niet alleen om hetgeen thans wordt betaald, maar ook omdat deze steden nu piet op j één lijm zijn te stellen met Zeelands 1 hoofdstad. Dit is dan ook geen oogenblik in ons opgekomen, maar wel zijn we van dordeeJ, dat er een aanmerkelijke verbetering in de loonen dezer arbeid sters moet worden gebracht, wal niet weg neemt, dat hetgeen wij thans vragen, nog een enorm verschil blijft uitmaken met bovengenoemde loonen. Zoo vragen wij bijvoorbeeld voor meisjes, die in genoemde steden met een 48-urige werkweek f 22.56 per week hebben ge garandeerd, een garantie van ongeveer f 12 per week tegen een werkweek van 52 uren. Daar komt dan nog bijl, dat dit nog maar voor enkelen gevraagd wordt, voor een veel grooter groep (12) wordt tusschen de f 10 en f 12 gevraagd, terwijl er voor zeer velen, een 20-tal, zelfs geen f 7.50 per week verlangd wordt, waarvan dan nog een 7-tal van f 3 en minder. Niettegenstaande deze o.i. zeer bescheiden wenschen, waarin duidelijk uit komt de steeds lage loonen, die deze firma betaalde, weigerde zij halsstarrig, onder voorwendsel, dat zij haar clien tèle dezen last? niet kan opleggen. Wel bood zijl in de laatst gehouden conferentie 10 pet. aan, waarmede na tuurlijk £een genoegen kon worden ge nomen. Nu hebben wij nooit geweten, dat de firma zoo bang was, dat het publiek iets meer moest betalen Integendeel meenden wij, da.t vooral gedurende de oorlogsja ren, indien zij door zoo bevreesd voor was, wel meer blijk daarvan hun kun nen geven. Maar nu het blijkbaar betreft, dat de loonen harer arbeidstere eenigszins be hoorlijk worden -nu is zij erg begaan met de beurs harer clientèle, die dan, poo zij zegt, deze meerdere loonen zei heb ben te betalen. Indien dit echter wel het geval is, wat wij wagen te betwijfelen, dan gelooven wij nog, dat d'uirom de klanten der firma niet zullen weigeren hun kleeding verder bij haar te kóppen. Veeleer nemen, wij aan, dat, nu de clientèle op de hoogte wordt gebracht, eer het tegendeel het geval zal zijn. Ten eerste, omdat het meerdere, door ons ge vraagd, zoo goed als bijna niet gevoeld behoeft te worden en ten andere, omdat we van oordeed zijn, dat juist haar klan ten eerder bij haar hun inkoopen zullen deen als zij weet, dat daar nu niet zooals vroeger onbehoorlijke, maar thans, althans wanneer de wenschen der organisaties worden ingewilligd, eenigszins behoorlijke loonen aan "haar arbeidsters worden vbe- taald. Wanneer de N. V. „De Duif" niet in staat is, aan de matige verdoeken van haar arbeidsters te voldoen, wat wij' wei geren te gelooven, dan zou 't met de N. V. „De Duif" al zeer treurig gesteld zijn en hierop neerkomen, dat haar be staan alleen mogelijk is, door aan haar arbeidsters ioonen uit te betalen, die ab soluut beneden het redelijke moeten wor den geacht. Omdat we dit echter niet kunnen aannemen en ook niet kunnen toeslaan, is eindelijk 11a herhaalde po gingen, die niet tot het zoo door ons gewenschte doel langs vredelieven- den weg tot overeenstemming konden leiden, door de weigerende houding der iirma, ten slotte besloten, dan maar door strijd datgene zien te verkrijgen, wat we als een bescheiden eisch van recht en billijkheid beschouwen. Geachte Medeburgers I Wij vertrouwen, dat U na deze uiteenzetting den strijd dezer meisjes niet alleen volkomen zult billijken, maar ook voor zoover 'tin Uw vermogen is krachtdadig zult steu nen (financiceie steun wordt hiermee niet bedoeld) maai- door bijv. Uwe inkoopen tijdens dezen rechtvaardigen strijd der meisjes op te schorten, omdat voor deze meisjes ten slotte geen andere weg open bleef en zij dan ook vast besloten zijn, den eenmaal door de firma opgedrongen strijd onverzwakt voort té zetten tot een rechtvaardige oplossing van hot, ook door ons niet gezochte, maar- desniettemin be treurde, conflict is verkregen Namens de Besturen van boven genoemde Bonden, Federatie der Dioc. R. K. Volks- en Werkliedenbonden. De .Raad van Afgevaardigden dezer Federatie Ji-ield op Maandag 12 dezer, te 's Bosch zijne voorjaarsvergadering. De „voorzitter, de heer Van Rijen, deed mededeel ing van den stand dei- onderhandelingen rnjet. het Bestuur van het R. K. Vakbureau, over de vorming van een centrale leiding voor de ge heele R. K. Arbeidersbeweging, wel ke Woensdag 21 dezer al dan niet mat goed resultaat zuilen worden beëin digd van het samenstellen van uniforme statuten voor de op te rich ten plaatselijke standsorganisaties van vrouwen en meisjes uit den arbei dersstand van de onderhandelin gen, gevoerd met het Bestuur der Fe deratie van R. K. Vrouwenbonden, welke tot, geen goed resultaat hebben geleid ;en inel de meerderheid dexj Vrouwenbonden diocesaan zullen wor- 1 1 •-] V i VI LI VV eiiJJUiincn den voortgezet; over den stand Ier onderhandelingen in de „Herwonnen Lvenskracht''-kwestie, die, onafhanke lijk van het resultaat der onderhande lingen over het eerste punt, spoedig tot |de definitieve oplossing zullen voe ren van het. besluit door hel Be stuur reeds genomen, 0111 mede te werken aan het tot stand brengen van een internationaal bureau voor de- katholieke Arbeidersvereenigiugen en een aandeel in de koslen daarvan tie dragen. De vergadering hechtte hare goed keuring aan het in de verschillende; aangelegenheden gevoerde bestuursbe leid Op voorstel van het bestuur werd besloten, de plaatselijke besturen op hun plicht, te wijzen, om bij de invoe ring van den 8-urendag gereed te zijn met plannen lof ontwikkeling, enz. van de leden, opdat de vrijkomende tijd nuttig worde besteed. Door het bestuur zal hiertoe een leiddraad worden verstrekt. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. In verband met de ophanden zijn de verplaatsing van het kantoor naar Den Haag en de voorgenomen benoe ming van een gesalaneerden voorzit ter, werd de salaris-regeling, ook van den „secretaris, herzien en belangrijk verbeterd. Tof voorzitter werd gekozen de heer H. Hermans, lid van de 2e Ka mer der Stat en-Generaal, welke te vens benoemd is tot redacteur van een op 1 Juli a.s. uit te geven tijdschrift voor leiders en adviseurs. Besloten werd om over te gaan tot het uitgeven van een orgaan (de thans door den Haarlemschen Rond uitge geven „Volksbanier" en „Het. Katholie ke Volk" worden door hunne resp. eigenaars opgeheven) en tot redacteu ren weiden benoemd de heeren H. Hermans en Ch. van de Bilt. De vergadering hechtte hare goed keuring aan de ontworpen verzeke- ringsvoorwaarden voor de, in samen werking met het R. K. Vakbureau te stichten Centrale Ziekenkas, doch gaf de commissie, met de voorbereiding belast, enkele wenken, ten einde daar mee, zoo mogelijk, alsnog rekening te houden. Het bestuur kreeg op dracht, om de stichting mee lot stand te brengen en machtiging, de daarvoor noodzakelijke benoemingen en uitga ven te doen. De Centrale Ziekenkas zal 1111 vrij spoedig hare zegenrijke werking aan vangen. Een voorstel, om te trachten, den H. Joseph internationaal tot Patroon heilige der R. K. Arbeidersbeweging té doen kiezen en den 19den Maart te (doen bestemmen tot een feestdag voor do katholieke arbeiders, te vie ren o.m. door eene algemeen© H. Com munie, vond grooten bijval. Het Be stuur kreeg opdracht, pogingen in die richting te doen. Op voorstel van liet bestuur werd aangenomen eene motie, betreurende^ dat in de ontworpen vredesvoorwaar den niet den geest der Vredesnota van den Paus is weergevonden en uitsprekende 'het. vertrouwen, dat de definitieve vredesvoorwaarden zullen gebaseerd zijn op de groole beginselen van het christelijk recht. Donderdag 15 Mei was het de 28e ver jaring van de uitvaardiging der encycliek „Rerum novarum" door Paus Leo XHI z.g. over het arbeidersvraagstuk. Goes. Tot onderwijzeres aan de Chr. school te Sprang is benoemd mej. C. E. Barbier te Goes. (Z.) Geslaagd te 's-Gravenhage op het machinisten-examen voor het voorloopig diploma de heeren A. P. Puijpe, B. v. d. Wilt en S. Brouwer, allen te Vlissingen en J. Sipkes, .1. v. Visvliet, J. W. Benoist, J. C. Leyte, A. A. J. van Stiphout, allen te Middelburg. Geslaagd voor rijksklerk 2e klasse hij 1 de administratie der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen de heeren P. J. Stüto en A. L. Lievense te Vlissingen. Mej. M. M. Dalebout, tijdelijk onder wijzeres te Anna Jacobapolder, ontving een benoeming aan de Chr school te Bruc hter veld, gem. Ambt Haxdenberg I (Overijssel). (De Z.) Voor deelneming aan den inmaak- cursus op de Vakschool voor Meisjes al hier kan men zich nog doen inschrij ven op 19 Mei van 24 uur en 20 Mei van 1012 uur in de School bij het gast huis. Het lesgeld voor den cursus, welke 6 a 8 lessen duurt, bedraagt f 6.(Z.) V oor Jiet: examen van rijks telefoniste is (geslaagd ine], L. Col l et te Vlissin gen. (M. Ct.) De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat, met liet vervoer van de briefpost tusschen wijziging van de regeling betreffende Nederland en Engeland, opgenomen in de Staatscourant no. 94, van 23 23 April j.l. de briefpost uit Engeland: en .verder gelegen landen voortaan op de volgende wijze in den Neder- -lanidschen dienst zal worden ontvan gen: lo. op iederen Dinsdag en Donder dag met de te Vlissingen aankomende schepen van de Stoomvaartmaatschap- pil ,'Zeela.nd 2o. pp iederen Woensdag en Za terdag met de te Hoek van Holland: aangekomen schepen van de Great Eastern Railway Company. 3o. op Lederen Maandag en Vrijdag met de te Rotterdam aankomende schepen, welke door de Britsche re geering worden gebruikt voor de ravi tailleering van Duitschiand. (St. Ct.) J. G. C. Duinkert f A. C. Perk f. Men meldt uit Soesterberg: Alhier is bericht ontvangen, dat de lui tenants-vliegenier Duinker en Perk hij de overlandsche vlucht naar Kopenhagen zijn doodgevallen. De derde is behouden aan gekomen. 's-GRAVENHAGE, 15 Mei. (Officieel). Naar uit Duitschiand wordt gemeld is een der beide vliegtuigen van de Lucht vaartafdeeling, bemand met den 1 sten lui tenant J. G. C. Duinker en den lsten luitenant A. C. Perk, bij den vliegtocht naar Kopenhagen nabij Ramslok (Olden- burg) omlaag gestort, waardoor beide in zittenden „gedood zijn. Nad ere bijzonder heden ontbreken. Nog een vliegongeluk. Het Nederlandsche vliegtuig V 19 is Woensdagochtend 7 uur omlaag gestort in zee op ongeveer 2000 M. ten Noorden van de pier te I.Tmuiden. De inzittenden zijn gered. Nader meldt men ons: Omtrent 't ongeval met het Nederland sche vliegtuig de V 19, dat Woensdagocli tend 7 uur op ongeveer 2000 M. ten Noor - den van de pier te IJmuiden in zee is gestort, vernemen wij nader, dat 't vlieg tuig beschadigd te IJmuiden is binnen gebracht. Het vliegtuig was op weg van Veere naar het •vliegkamp de Mok. De reeds gemelde geredde inzittenden wa ren d e luitenant ter zee 1ste klasse Vreede «1 de korporaal-vliegtuigmaker Van Vucht. (M. Ct.) Muziek. Het door den ring van Chr. Zangver- eenigingen in de provincie Zeeland op Hemelvaartsdag te houden zangersfeest, hetwelk oorspronkelijk dit jaar te Mid delburg zou plaats hebben, zal nu weder om te Goes worden gehouden, daar in Middelburg geen geschikte localiteit be schikbaar is. (VI. Crt.) Zeeuwsche Korfbalbond te Goes. Zaterdag 17 Mei 1919 te 6V2, uur n.m. weidt, te Wemeldinge een propaganda- wedstrijd gespeeld tusschen S V. (Goes) en Zcelandia (Hansweerd). (Z.) Landbouwtentoonstelling te Goes. Men meldt ons, dat de Landbouwten toonstelling te Goes, die op 17 en 18 Juni a.s. gehouden zal worden zeer belang rijk belooft te worden. Het aantal inschrij vingen is boven verwachting. Niet minder dan 430 paarden zijn voor deze tentoon stelling ingeschreven, terwijl ook de in zendingen voor rundvee, schapen en gei ten, landbouwwerktuigen en andere afdee- lingen belangrijk beloven te worden. Bezoekt den vruchtenproeftuin te Wilhelminadorp. Evenals andere jaren zal ook dit jaar Zeeland's proeftuin opengesteld worden voor bezoekers, hetzij liefhebbers dan wel vaklieden, om den bloei der vruchtboo men ie bewonderen. Hoewel bezoekers het geheele jaar wel kom zijn, blijkt een speciaal uitgeschreven „bloeidag" toch altijd weer te trekken. Moge men daarom thans „niet opzien tegen oen tochtje te voet of per rijwiel naar den schoenen Wilhelminapolder, on der Directie van den heer H. A. Hanken. Maandag 19 Mei a.s. des n.m. van 2 tot 5 uur zal een ieder gaarne in den proeftuin te Wilhelminadorp worden rond geleid. De chef van den tuin en zoo. mogelijk de Rijkstuinbouwleeraar zullen ter voor lichting aanwezig zijn. De peren bloeien nog en de meeste appels staan of komen in bloei. AVel een uitgekozen jaar dus voor een bezoek Uitvoer van paarden. De .minister van Landbouw, Nijver heid en Handel heeft, gezien zijne beschikking yan 26 April 1.1., directie van den Landbouw, no. 11244, 6e afd. R, betreffende uitvoer van paarden, goedgevonden, t e bepalen dat, met in gang van 16 Mei, behalve langs'de hl voormelde beschikking genoemde plaatsenuitvoer van paarden ook zal kunnen plaats hebben langs de sta tions Groningen, Oldenzaal en Zeve naar, en wel op de navolgende da gen en uren Mar g BB aa M fill Cf t?lJL lilt'li. nCKnillcUWb. Ie Groningen aan de veelading van het spoorwegstation, eiken Dinsdag le W. KOK Christelijken Bond C, v. RIJSWIJK, R.-K, Bond. Naar wij vernemen, is Mgr. Vallega, zaakgelastigde van den H. Stoel, na een verlof van twee maanden te 's-Graven hage teruggekeerd 0111 zijn werkzaamhe den aan de internuntiatuur te hervatten, en zal Z.Exc. de internuntius naar Brus sel tcrugkeeren. 12 uur; te Oldenzaal aan de veeladinjg van het. spoorwegstation, eiken Woensdag te 12 uur; te Zevenaar aan de veelading van het spoorwegstation, eiken Dinsdag te 10 uur. (Msbode.) Ge.c-n slechte zaken. Wij hebben voor een paar dagen een voorbeeld aan gehaald van het voordeelig boeren eener stoomvaartmaatschappij. Dat was eir een uit velen. Ook de scheepmakerij ging het voor den wind en het "is bemoedigend telkens te mogen vernemen, dat er nog meer zaken naar wensch marcheeren. Thans lezen we van een te Middel burg gevestigden houthandel, dat men in die aifaire in 1918 „ongekende moeilijk heden" ondervond en „met het oog pp den nog steeds onzekerentoestand", de reserves voor koersverschillen en oor logsrisico gehandhaafd moesten blijven Met een zucht verklaart de directie daar bij, dat het slechts met de grootste zorg mogelijk is geweest, het volle vaste per soneel aan het werk te houden, waartoe ongetwijfeld de sociaal-democratische wet houder Wibaut te Amsterdam, die tot de gedelegeerde commissarissen behoort en als 'zoodanig is herkozen, zijn wet villende médewerking heeft verleend. De moeilijkheden hebben intusschen niet verhinderd, da.t de commissarissen en bestuurders hun tantièmes kregen en dp aandeelhouders nog 10 pet. dividend. Niet alleen op het water, maar ook 111 het bout is het dus nog wel uit te Gouden, als 'men er zijn kapitaal in steekt. Met een socialiseering van den Middel- 1 iirgschen houthandel zouden dan de 10 pf't. zeker naar de maan gaan. („De Tijd".)n Zondagnamiddag ontlastte zich een he i vig langdurig onweder tusschen Devon ter en Zutfen. Een hevige plasregen hield uren aan. tusschenboide hagelde het vree- selijk, steenen als kleine knikkers vielen wel een kwartier lang in de omstreken van Gorsel. Een* paar uren naderhand lagen de bosschen nog met een witte korst bedekt. Aan de kersen- en pere hoornen, bessen enz. is groote schado aangebracht. Auto-ongeluk Zaterdagavond reed de auto van mr. De Vries van Buuren uit Rotterdam nabij Crailo op een hoop steenen. Vermoedelijk slipte de auto, door dat deze over een grooten steen reed- De 'chauffeur -is toen zijn stuur kwijt, geraakt en met een snelle vaart op eeit hoop steenen gereden. De weg is op de plaats waar het ongeluk' "gebeurde, nog al smal. Een aankomende auto kon niet spoedig stoppen 'en reed de "auto van den heer (je Vries van Buuren, die van voren werd ingedrukt, ook nog aai' de achterzijde aan. De chauffeur werdi door de ruil geworpen. Hij' werd in -be-1 wusteloozen toestand naar het zieken huis te Bussum vervoerd; de man had] eenige ernstige verwondingen opgeloopenj De heer De Vries van Buuren en een dame, die in de auto waren gezeten kwamen met den schrik vrij. De "beschadigde auto, welke zich w de steenen had vastgewerkt, werd na vee' moeite weggesleept. Te Hoorn is in arrest gesteld eel brievenbesteller, verdacht van diefstal vat zilverbons .uit brieve reeds verdenking tot n| middel van gemerkte wijs in handen kreeg| Uit den bekenden den heer Kick in de^ Amsterdam is voor f 40.090 bijna uitsluitl voorwerpen als'horlogj banden ontvreemd Sinds Donderdag ver gelijks van Amsterdai naar Parijs, stoppende den, den Haag, Rotter Dordrecht, Lage Zwa daal. Met ingang van he dagelijks een trein den Haag, welke al middags en zal a a 1 35 naar Amsterdam] Voorloopig worden (en (rechtstreeksche) gegeven, waar biljetten] ten genomen worden De treinen zullen tweede en derde klass Op een mijn. Uitl gemeld, dal het visschj 46 gisteren, terwijl het schen, bij Terschelling geioopen. De opvarend] Vries en zijn twee zo<| te Haïlingen aangebract Klaas do Vries, is gov] 't ziekenhuis worden op anderen zijn ongedeerd is verloren. Om een beetje t sche grensplaats Stadtli' komst van een kleine eer, kleine burgeroorloi 10 winkels waren in het tabak gedeponeerd, we kocht waren Na dien tj tal van fabrieksarbeide om tabak te koopen, dej looven, dat de hoeve was. Verscheidene win] Heden overleed tot droefheid, na voorzien f<j van de H. H. Sacrame: onze geliefde Kchtgei] Vader en Grootvader, JACOBUS VAN DEN DRI| in den ouderdom van 78 jaar. Wed. Jac v. d. DRIES- Rimji1 P. v. d. DRIES. C. v d. DRIES— v. 't Wfsteinde en Kinde| P. v. T WESTEINDE. M. v. 'T WESTEINDE— v.d. Dkies en Kinde Heinkenszand 13 Mei 10l Westdijk. TE GO E S. Voor deelname aan den In Cursus is nog "gelegenhi] inschrijving op Maandag 19 IV 2—4 uur en Dinsdag 20 M 1012 uur, in de Vakschi het Gasthuis). LestijdenMaandagavond of Woensdag 2—4';2 uur. De duurt 6 a 8 lessen. Aanvang',26 Mei. Lesgeld De Directricj A. C. SIMMER» De deurwaarders VERHO DE KOK te Goes zullen op A. des namiddags om 12] aan de herberg van dhr. Fli Wolfaartsdijk afkomstig van de Sloestclli) 500 Dak, VIoi r en Sehotdeel zeer zware, groote partij Ba- Platen, Dampalen, 300 2 x 3X4 Schroten, 1000 K G draad en 500 (meest gren heiningspalen en B. des aaraiddags om 4 herberg van dhr Remijn te1 Hendrikskinderen afkomstig van de Sloestellinl diverse Palen, Planken, Ba«| Palen, Schroten, Puntdraai

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2