1 BINNENLAND. UIT ZEELAND. «4 Hel Fransehe blad Populair" komt krachtig in verzet en merkt o.m. op: „De aan de Duitschers toegestane termijn van twee weken is totaal overbodig en niets dan imperalistische huichhelarij. Het is, zegt het blad, ©en comedie aan de Duitschers hun meening te vragen, daar men toch besloten is zich er niet om te bekommeren maar met geweld tot onder- teekening van het verdrag' te dwingen. Men wil het recht met geweld onderdrukken en bet heeft geen doel zich daarbij te geneeren." Duitsche protesten. Naar het Wolff-bureau van bevoegde zijd© verneemt, komen naar aanleiding van de vredesvoorwaarden bij den rijkspresi- dent en den minister-president uit alle dieèlen des lands tallooze telegrammen bin nen, welke met, de meeste klem tegen de voorgenomen overweldiging protestee ren- Tevens wordt er de verwachting in uitgedrukt, dat op deze voorwaarden geen vrede wordt aanvaard- Vrede tegen I Juni? De bijzondere correspondent van de „„Daily Chronicle" te Parijs schrijft: Toen André Tardieu naar zijn eersten indruk werd gevraagd hij het verlaten van de samenkomst der geallieerde en Duitsche afgevaardigden, zeide deze glim lachend: Graaf Brockdorff-Rantzau heeft ons zooeven de tweede lezing van zijn Weimarsche redevoering voorgelegd. Daar op hadden wij gerekend, doch het zal niet beletten, dal de vrede ongeveer tegen 1 Juni zal worden gesloten." Dit is aldus gaat de correspondent voort, thans de algemeen© indruk. Reeds te Berlijn waren Rantzau en zijn colle ga's door de mededeelingen in de geal lieerde pers volkomen op de hoogte van de voornaamste eischen, die hun gesteld zouden worden en zij hebben den tijd gehad om over de meeste zoo niet alle punten te beraadslagen. Ingeval van niet oVidertoekening- van liet vredesverdrag zou den de maatregelen terstond in werking treden, die vermoedelijk ten oosten van den Rijn een nog scherpereo en lang duriger toestand van wanorde zouden te weegbrengen. Het proces tegen de moordenaars van Rosa. Luxemburg en Liebknecht is begon nen. Veel nieuws heeft dit proces nog niet gebracht, maar- dat de beide Sparta- cistische leiders door of mei medewerking van den soldaat Runge en eenige officie ren gedood zijn, staat wel vast. Een bondgenootschap. De „Times" stelt veel vertrouwen in het Engelseh-Fransch-Amerikaansche bondgenootschap. In haat' hoofdartikel schrijft zij: „Belangrijker dan eenig ander bericht uit Parijs is de officiëele mede- deeling, dat Wilson en Lloyd George zi-ch tegenover Frankrijk verbonden hebben, dat zij in den Amerikaanschen Senaat en het Britsche parlement zullen voorstellen de verplichting, die de Yereanigde Staten en Engeland op zich genomen hebben, te bekrachtigen, om Frankrijk te hulp te snel len/ als Duitschland zonder uittarting een aanvat op haar mocht doen. Zulk een verbintenis zou volgens het statuut nood zakelijk aan de goedkeuring van den raad van het volkerenverbond ter goedkeuring voorgelegd moeien worden." Met 25 passagiers op 5100 meier hoogte. De „Goliath", de Fransehe aerobus, die het eerst een internationale luchtdienst tot stand bracht tusschen Parijs en Brus sel, heeft een wereldrecord gemaakt door met '25 passagiers een hoogte te berei ken van 5100 meter. Uit Portugal Worden aan de „Catholic Times" allerbe droevendste bijzonderheden gemeld over de gevolgen der scheiding van Kerk en Staat aldaar. Dientengevolge is hot aan tal priesters schrikbarend afgenomen en sterft het godsdienstig katholiek leven niet langzaam maar.snel en zeker uil. Ter Wjjl er door Protestantsche propagandisten met allen 'ijver wordt gewerkt. Alles op aanstichting en onder medewerking der Vrijmetselarij. („De Tijd") Het Vrouwenkiesrecht in die Tweede Kamer is wjjd en breed besproken en verschil lende eigenaardigheden deden zich daar bij voor. Zoo ontpopte zich de heer Van Wijnbergen als voorstander uil, opportune teitsredenen, terwijl de heer Van Schaick Zich als principieel voorstander deed kennen. De antirevolutionaire heer De Wilde hield een principieel betoog tegen het vrouwenkiesrecht. De aanvoerder der Ohristelijk-Histori Sr hen, dr heer Lohmnn, bracht in her iunering hoe hij reeds in 1916 voor hel Nationaal Comité der Ohristelijk-Histori- sche Unie zich voor vrouwenkiesrecht Verklaard. Ook op 18 October 1916. Nu moest men van links niet doen, alsof men daar het vrouwenkiesrecht heeft ge bracht. Evenmin heeft links volgens den heer Lohman het algemeen kiesrecht ge bracht. Dat was volgens den heer Lohman veel meer het werk geweest van dr. Kuy- per. Maai' dezen verweet hij, dat hij bij het ontwei'p-van Tak van Poortvliet het eerst opgezette beginsel van organisch kiesrecht had prijsgegeven om over te gaan lot het individualistisch kiesstelsel. De vrijzinnigdemocratische heer Mar- chant, in zekeren zin de vader dezer wet, meende zijn ontwerp geen beteren doop te kunnen geven dan met allen over deu hekel te halen, die het vrouwenkiesrecht hadden duiven bestrijden. Over de pietluttige wederlegging van de- argumenten tegen liet vrouwenkiesrecht door „mevrouw" Suze Groeneweg was de verontwaardiging groot bij de suffra gettes op de gereserveerde tribune. De heer Van de Laar was vóór het vrouwenkiesrecht en noemde liet eeneisch van „politiek-sociale harmonie". De chris ten-democraat Staalman was er mordicus tegen. De houding dor socialisten getuigde van vrees voor de gevolgen van bet meestem men der vrouwen. Troelstra zelf betoog de tegenover den revolutionairen socialist Kruyt, dat in Duitschland niet de revolu tionaire partijen, maar het Katholieke Centrum winst hadden van het meestem men van de vrouwen. Het mooiste echter was, dat toen het op stemmen op aan kwam Troelstra de plaat poetste. Een rid der van de droevige figuur. Het vrouwenkiesrecht kwam er ten slot te glansrijk, met. 64 tegen 10 stemmen. Tegen stemden 7 anti-revolutionairen, 2 christelijk-historischen en de christen-de mocraat Staalman. Wanneer gaat nu het vrouwenkiesrecht in? Als do Eerste Kamer het beeft aan genomen en de Koningin het ontwerp heeft geteekend, dan treedt het vrouwenkies recht in werking hij de e. k. Kamerverkie zingen. De heer Beuuier stelde voor de wet eerst te doe.ii in werking treden op 1 Januari 1922. Maar nadat Dr. Nolens aan den Premier de verklaring had ont lokt, dat deze niet op grond van het vrouwenkiesrecht een Kamerontbinding zou uitlokken, trok Dr. Beniner zijn amendement in. - f -- Nederland en België. Draadloos wordt uil Brussel gemeld: De voorloopige besprekingen met Ne derland ovej- de kwesties van de Maas en de Schelde zulten in de tweede helft van Mei geopend worden door den buitengewonen gezant van België, Car ton de Wiart. Een buitengewoon crediet van 86 millioeiT. Het Haagsch Cornespondentiebureau meldt: De regeering vraagt nog een buitenge woon crediet van 86 millioen gulden, ter voorziening in de uitgaven als gevolg van de nog voortdurende buitengewone om standigheden door het departement van oorlog te dragen en niet uit de zoogenaam de vredesbegrooting te bestrijden. De Minister van Marine, nir. Bijleveldt, is, voornemens heden Maandag vergezeld door den chef van den Marinestaf, schout bij-nacht Umbgrove, en. den adjudant van Minister, naar Middelburg te vertrekken, teneinde Dinsdag, Woensdag en een ge deelte van Donderdag bezoeken te bren gen aan Hr. Ms. schepen en aan ver schillende maritieme instellingen te Vlis singen en Middelburg, alsmede aan de vliegterreinen te Veere en Souburg. (M. Ct.) Uitvaart Ridder De Stuers. Bij den plechtigen uitvaartdienst voor de zielerust van den Nederlandschen ge zant in Frankrijk, Ridder de Stuers, in de kerk van den H. Jacobus aan de Park straat te 's-Gravenhage, liet H. M. de Koningin-Moeder zich Vrijdag vertegen woordigen door haren kamerheer, jhr. van Tets en Z. K. H. de Prins door zijnen Adjudant, kapitein jhr. Laman Trip. Zooals reeds gemeld, was H. M. de Koningin hij de plechtigheden te Parijs ook vertegenwoordigd. trr~- Kiesgerechtigde militairen. Waar bij de aanstaande gemeenteraads verkiezingen weer tal van belangen op liet spel staan, mag geen orderlievend burger zich aan zijn kiesplicht onttrekken, met een beroep op zijn afwezigheid op den verkiezingsdag. In dit verband brengen we daarom de order van den waaxnemenden opperbevel hebber van 31 Maart j-1. nog eens in herinnering. Deze verscheen wel laat, zoo dat het lees alsof men van hoogerhand de verkiezingen geheel vergeten was, maar het belang van de order is er niet min der om. Hierin wordt bepaald, dat aan kiesge rechtigde militairen tot nader order, dus ook bij deze gemeenteraadsverkiezingen, voor zooveel -ie belangen va.n den dienst zich daartegen niet verzettten, gelegenheid moet worden gegeven hun kiesplicht, te vervullen. Zelfs zij, die gestraft zijn, uit gezonderd met provoost of cachot, moe ten hiertoe in de gelegenheid gesteld, ter wijl vrij vervoer per spoor kan worden verleend. In dezen tijd biahoeft dus nie mand te ontbreken. De geval ten dat de belangen van den dienst" zich hiertegen zouden verzetten, zijn niet denkbaar, te meer daar de verkiezingen, in de verschil lende plaatsen toch niet op denzelfden dag plaats hebben. Laten de besturen van onze kiesver- eenigingen daarom de militairen, die zich niet in de plaats bevinden, niet vergeten, maai' ook tot hen hun aansporingen rich ten om over te komen voor de vervul ling van hun stemplicht. Bezwaren kun nen hiertegen niet zijn, daar het voor de partij geen kosten medebrengt en inge volge de bevelen de gelegenheid ervoor moet worden gegeven. Het gaat deze maéfi immers om de her- ziening van den geheelen gemeenteraad hij evenredig kiesrecht, betgeen onze actie ten volle waard is. Laat ons daarom zor gen. dat geen onzer en dus ook niet een stemplichtig militair dien dag ontbreekt, nu hij door het legerbestuur zeer teceht daartoe in ile gelegenheid wordt gesteld. (Msbode.) Ges». Ujt al de klassen der burgerij .heeft zich geheel spontaan een commissie gevormd tot inzameling van handteeke- iiingen van Goesche bu,rgers voor een dankadres en het bijeenbrengen va/i gel den voor een geschenk aan den heer D. D. van den Bout, wethouder der .ge meente, alles met de bedoeling dezen magistraat te huldigen voor de vele ver diensten, welke hif zich in zijn lang durig loco burgenneesterscliap' heeft ver gadoid door met ijver, toewijding en recht vaardigheid de belangen der gemeente- naren te behartigen, zonder daarbij eeni- ge moeite te schromen. B. en W. dezer gemeente zul len op Maandag 19 Mei a.s. overgaan tot het uitlooten van drie obligaties ad f 500 van de geldleoning groot f 34000 aangegaan voor aan- ou verhouw van scholen enz, De definitieve candidatenlijst voor de verkiezing van leden voor het scheids gerecht van de ambtenaren alhier be staat uit de heeren: (voor leden) W. Wat- tcz en P. C. Labrijn on als plaatsver vangende leden de heeren J. J. Ochtman en J. 'M. Slegt. Middelburg. Het Middelhui gsch Mannen koor heeft Zaterdag een voiksuitvooring gegeven met hetzelfde programma, dat ook Vrijdag op de huishoudelijke uitvoe ring veel succes had. liet was de '25ste uitvoering en ter ecre daarvan werden aan den dirigent, den lieer J. Clenier, en aan Jlir. van Adrichem Boogaert en den heer Hans Clemier, bloemen en geschenken aange boden als blijk van waardeering voor hetgeen zij in het belang van het koor hebben gedaan. De politie heeft bij zekeren Z. in beslag genomen twee rijwielen, een was van de wielen ontdaan, die- aan bet andere waren gezet. Dit eerste rijwiel bleek te zijn vermist door een heer, die te veel aan Bacchus had geofferd en toch nog huiswaarts wilde fietsen. Z. bekende het rijwiel te hebben gevonden en de be doeling gehad te hebben het te verkoo- peti. Na opgemaakt verbaal weid Z. we der op vrije voeten gesteld. Ook werd een rijwiel in beslag ge nomen bij den caféhouder S., welk rijwiel in October ontvreemd werd van den lui tenant der artillerie de B., destijds te Seiooskerke in garnizoen. Bij het eerste onderzoek was men ook gekomen tot de woning van S., maar toen werd niets gevonden. Ook S. werd na opgemaakt verbaal op vrije voeten gesteld, terwijl het rywiel ter beschikking van den burge meester van Serooskerke wenl gesteld. Intusschen is weder aangifte van dief stal van een rijwiel gedaan. De politie heeft aangehouden ze kere K. en de J., die zich aan verduis tering van gelden en kleedingstukken ten nadeele van hun patroon, den heer T., hebben schuldig gemaakt. IC. is ter be schikking der justitie gesteld. Wegens oplichting is door de po litie proces-verhaal opgemaakt tegen J. 1'., een man, die reeds herhaaldelijk we gons verschillende misdrijven, is veroor deeld. Verkrijgbaar alhier op bon no- 256' een ons vermicelli "of -macaroni; 257 twee en een half ons bruine boenen; 258 een ons erwten; 259: een ons rijst; 260: drie en een halt ons suiker; 261: een ons kaas; 72 der kinderkaart drie en een half ons suiker; 73 der kinderkaart: 2i/2 pond kindermeel; 74 der kinderkaart' 1 stuk zeep a fO.16. Aan houders van hrandstoffenkaar- ten groep A zonder gasaanslui ting kan in Med, in voorschot op het nieuwe rantsoen 19X91920 vanaf Maandag 11 Mei a.s., op de oude brandsloffenkaart één eenheid brandstof fen verstrekt worden. I11 mindering van het a, a availing s- r ants oen, mag gedurende de zomer maanden turf worden verstrekt en wel voor houders van kaarten 'klasse II en III: één eenheid =z 400 turven; voor de houders van kaarten klasse IV en V: twee eenheden 800 turven; voor de houders van kaarten klasse VI en VIIdrie eenheden 1200 turven ,per maand bij voldoenden aanvoer In de Zaterdag j. 1. gehouden algemeen© vergadering van aandeelhou ders der Zeeuwsche Hypotheekbank werden de balans en de winst- en verliesrekening over het afgeloopen boekjaar goedgekeurd. Derhalve werd het dividend vastgesteld op 12 pet. en de uitkeering op de opriehtersbewij'zen be paald op f 14.50. I11 het reservefonds werd gestort f4027.80, zoodat dit thans in to taal bedraagt f91.921.151/2- Als commissarissen werden Lerkojzen de heeren J. Siegers te Vlissingen en J. A. Vertregt te Middelburg. (Z.) Zaterdag was het 25 jaar geleden, dat de brigadier-titulair der rijksveldwaeht, de heer A. J. 't Gilde in dienst trad in liet gebouw van de Rechtbank alhier. Hedenmorgen vereenigden zich in de bo denkamer al de beambten en verdere per sonen, die dagelijks met den jubilaris in aanraking kamen. Bij monde van den heer R. J. Hoogeirvorst werd den heer '1 Glide geluk gewensrhl niet dezen dag en werd hem een fraaie tabakspijp en een koperen tabakspot als blijvend aanden ken aangeboden, terwijl de familie van den concierge geizorgd had voor een bloe menhulde. De jubilaris dankte alle ka meraden voor dit blijk van waaideering Ook de heeren van Rechtbank en Parket zorgden, dat de dag voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbij' ging. Op ruim 71-jarigen leeftijd is alhier Zaterdagmorgen overleden de heer Herman Boasson, oudste lid der fir ma M. II. Boasson en Zonen. De over ledene was sinds jaren lid van de Kamer van Koopliandel en Fabrieken. Sedert de oprichting van het Plaatselijk Steuncomité was hij daarvan penningmeester. Verder was hij bestuurslid van het Dep. Middelburg van de Mij. van Nijverheid en sedert meer dan 40 jaren lid van het kerkbestuur der Israël. Gemeente. De ter aardebestelling zou plaats hebben heden, Maandagmiddag, te '2 uur op de Israëliti sche begraafplaats. (Z.) VtUatwgwe Een gestolen fiets terecht. Donderdag 1 Mei werd eun fiets die een der raadsleden alhier, die op' het stadhuis een vergadering bijwoon de, in de vestibule liad gezet, gestolen. Van den diefstal werd onmiddellijk ken nis gegeven aan de politie alhier en de recherche stelde een onderzoek in, met het gevolg, dat het aan haar actief op treden is te danken, dat de f.ets te Am sterdam in beslag is; genomen kunnen worden en aan dein eigenaar kon wor den teruggegeven. (VI. Crt.) Hansweerd. Zaterdagmiddag werd op de sleepboot „Maassluis" een hoeveelheid van ongeveer 100 L. oude klare ontdekt, bestemd ten uitvoer. De dader werd in arrest gesteld en 't gedistilleerd in be.- slag genomen. 's-Gravenpolder. Vrijdag j. 1. vergader de de Raad. Dhr. H. W. Neervoort, die als lid van dein raad heeft bedankt, was niet meer aanwezig. De Raad ging in besloten zitting tot hot opmaken van het kohier van den lioofdelijksn omslag. De behandeling daarvan duurde tot 11 uur, waarnia de zitting wordt heropend en het kohier vastgesteld tot een bedrag van f8000. Mede werd opgemaakt liet kohier hondenbelasting bevattende 47 namen niet evenvee! honden. Het bedrag daarvan is f141. Vervolgens is besloten tot het op nemen van een leening voo-r kasgeld tot ten hoogste f 5000 tegen 5 pet. Besloten werd niet nader toe te treden tot het werkloosheidsbesluit, daar men dit voor deze gemeente niet noodzakelijk achtte. Het laatste punt der agenda was de be noeming; van de schattingscommissie voor de Inkomstenbelasting. Herbenoemd zijn de heeren S. Paul, A. Geelhoed en E. Vermue en in plaats van dhr. C. C. Ver hulst benoemd dhr. C. Felius. Bij de rond vraag werd de aandacht nog gevestigd op de stinkboel bij den beerput, waarop de voorzitter antwoordde; dat de fcooper uit eigen beweging geheel buiten het. voor schrift van B. en W. was te- werk gegaan en d;at hij thians de zaak weer zooveel mogelijk in oirde had laten maken. Té bijna 12 uur keerden de leden huiswaarts. (Z.) 's Heeren hoek. Hedenavond te 7i/2 uur zal als spreker hier optreden de heer P. G. Laernoes uit Vlissingen, 0111 te komen f,ot de oprichting van eten vrij- willigen landstorm. Het aantal leden der Burgerwacht is gestegen lot boven de 200. Do ge houden collecte bracht tot heden ruim f2.60 opl Een mooi resultaat! Deze week zijn verkrijgbaar: kaas, zeep, rijst en suiker. Woensdagmiddag vergadert de Raad dezer gemeente. 's Heer Arendskerke. Bij het hevig onweder, dat zich Zaterdagavond boven deze gemeente ontlastte werden de drie gebroeders H. v. D. terwijl z;ij; zich op het veld in den Nieuwen Kraaijertpolder bevonden door den bliksem getroffen en tegen den grond geslagen. Hoewel de toe stand van de getroffenen -zich hij den aanvang ernstig liet aanzien is daarin thans een gunstige wending gekomen, zoo dat dit ongeval, naar miag worden ver wacht, geen nadee.ige gevolgen voor de heirokkenen na zich slepen zal. Week van 10 tot 16 Mei 1919: 3r/2 ons Suiker op bon 61 en bon 23 van de kinderikaart4 ons Rijst op bon 62^ 2 ons Spek op bon 63. Sas van Sent. Omstreeks een jaar ge leden waren twee jongelieden, een Hol lander en een Belg, te Sas van Gent aan liet. biljarten, waarbij twist ontstond over /de betaling. Buiten gekomen, werd de eerste door den laatsten plotseling doodgeschoten. Deze moord had echter een ernstiger achtergrond. De Hollander W. A. werd verdacht zich schuldig te hebben gemaakt aan verraad tegenover ontvluchte Belgen en daden van spionnage. De dader ontkwam en werd, hoewel be kend, niet gevonden. Gisterennacht om streeks 12 uur werd te Assenede, onmid dellijk aan de Hollandsche grens, het meis je van bovengenoemd slachtoffer door de Belgische justitie gearresteerd. Ze wordt verdacht te hebben medegewerkt aan ver standhouding met de Duitschers. Zij zag kans zich los te rukken en onder hevig gegil sprong zij te water; zij werd echter spoedig op het droge gehaald. Ze zal zich nu moeten verantwoorden; men ver- onderstelt, dat haar de kogel wacht. (N. R. C.) Groede. De dadel- van den Juppen- di'efstal, waarvan in ©en oinzer vorige berichten sprake was, is .opgespoord kunnen worden, n.l, door eigen [toe doen. Nabij een stool vond pen voor bijganger een kist, waarin de vijf ten twintig kippen zaten. Op de kist slond. de naam van den persoon, waarvan men reeds vermoedde, dat hij de Jcipr pen ontvreemd had. Ilij legde een vol ledige bekentenis af. Oostburg. A.s. Woensdag zullen door 'den. hoer Ontvanger der .Registra tie alhier verkocht worden elf .beste bekalfde koeien, welke door de amb tenaren aangebonden werden. OpvajUiend isi biel, dat er in dien ■laatsten tijd zooveel boerenkoopdagen hier plaats bobben. Waaraan flit feit toe te schrijven? Zeker is (hel. dat de boeren bij den oorlog in ,het algemeen goed geviaren zijn. Maar ook, dat bees- liaal ©11 landbóuwhalm aan reusach tige prijzen verkocht worden. Paal den en koeien gaan voor ongelooflijke prijzen van de band. Op een koopdag verleden week gehouden, maakte een landbouwer van zijn veertien paar den ruim f '24.000. Deze week vver- deu op een koopdag voor koeien ge middeld f 1100, voor paarden gemid deld i'1800 besteed. Biervliet. Donderdag zette een reizi ger zijn nieuw rijwiel naast bet raad huis wen neer. Ren minuut jater was de fiets verdwenen. Een Belg js ter roede over de grenzen gewipt. (MI Ct) Zaamslag. Alhier moet. Zondag j.l. bij liet. lOnweder ©en ware wolkbreuk zijn losgebarsten, zoodat .alles in ©en oogenblik t.ijds onder water stond. St-Jan*te«n. Zaterdagavond had in liet gemeentehuis weer een vergade ring plaats van de „SteenBOhe Bur gerwacht" ter b^èeidiging van de jian- gemjoide leden en ter verkiezing van bet Bestuur. Tot hopman werd g-ekor zen de heer A. S. fjpickefeer. jEenl tiental nieuwe leden gaven zich nog op, zoodat de burgerwacht thans be staat uit ongeveer 40 leden. 1 Aanlbet jeneversmokkelen schijnt geen ©inide!lie zullen komen, fdidden'top den dag ziet men verschillende jonge luimet ©enige kruikjes jenever tus schen den broekband verborgen, per rijwiel in de richting der grens rijden, 0111 deze smokkelwaar tegen fabelach tig hoog© prijzen, van de (Hand te- doen. De korrimiiezen, boe ijverig ook in het in-beslag-nemen van „de oude klare", kunnen niet verhinderen, dat de groot ste helft naar gene zijde [van Ide.n draad verhuisd. Hulst. Alhier bestaat hel plan tot oprichting van een naar de ©ischsn des lt(ijris ingericht Katholiek Zieke,n- huis. Een plan is daartoe peeds pnt- worpien. IJzendijke. Zondag 4 Mei had hier een vergadering plaats van de R.-K. Werk- liedenvereenigjng. Na de gebruikelijke ope ning, weid door den Eervv. heer Advi seur een oprecht woord van dank ge bracht aan den vertrokken voorzitter, den heer 'ft. Eggink, die veel, ja zeer veel voor do opkomst en, den bioei van de vereeniging heeft gedaan. Ofschoon wij hein natuurlijk zijne promotie van harte gunnen, spijt, het ons toch, dat hij uit ons midden moest, temeer daar hij zelf zeer tevreden wa:s met zijn eerste stand- plaats hier. Als nieuwe voorzitter werd door de vergadering met groofc meerderheid ram stemmen gekozen dhr. E. de Bruijckere, die secretaris was en in diens plaats dhr. J. v. Cannoijl. De notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen en goedgekeurd. Daarna werd door E. de1 Bruijckere zeer bevattelijk uiteengezet de oniderhandelin- igen, die onze vereeniging heeft, gehad met de R.-K. Werkliedenverteenigdng van Sas van Gent, om mede aan te sluiten bij de coöperatie. Ongeveer 40 leden zul len daarbij toetreden. Op Zondag; 18 dezer zal daarover meer in 't hijzonder worden vergaderd. Dan werd het woord gegeven aan den Eervv, heer Adviseur. Jammer was het, dat de heer Horvers, die vandaag hier een spreekbeurt zou vervullen, wegens de stalking der R. E. T. M. verbinden! was te komen. Eenvoudig, doch ovurtai-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2