Rechtszaken. KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. Sociale Berichten. Laatste Berichten. Gemengd Nieuws. zijn goedgekeurd, op zijn bureau (afd. broodkaarten enz.) kunnen verkrijgen. Van arbeiderS'zijde meldt men ons, dat pogingen tot verbetering der loonen en arbeidsvoorwaarden bij de firma .„De Duif", Mantelmagazijn Lange Noordstraat 32c te Middelburg niet tot een bevredi gende oplossing hebben geleid. Onde. handelingen welke de hoofdbestu ren van den Ned. Bond van 'Christelijke arbeiders (sters) in de Kledingindustrie en die van den Ned- R.-K. Naaisters- en Kleermakersbond, met de firma heb ben gevoerd, konden de firma niet be wegen aan de billijke verlangens der ar beidsters te voldoen (loonsverhooging met 50 pet. en eene herziening van de on derlinge verhouding der loonen). Als gevolg van deze weigering is Don derdag 8 Mei het geheele personeel in staking gegaan. De staking omvat ongeveer 50 personen. Vlissingen. Bij Kon. Besl. is J. H. Kroon, onder toekenning van eervol ontslag als hoofdmachten st-elecricien bij de Rijkselec- trische bemaiingsinrichtingen van deBerg- sche Maas met ingang van 16 dezer, be noemd tot opziener bij de Rijkselectrici- teitswerken te Temeuzen. Hr. Ms. pantserdekschip „Zeeland" is ran Vlissingen naar zee vertrokken ter aanvaarding van de oefeningsreis naar West-Indië. De opening der zeebaden is be paald op Zaterdag 31 Mei. Reeds van Zaterdag 24 Mei af zullen de badstoelen worden geplaatst en verhuurd- Schore. Woensdagnacht is door den rijksveldwachter Kriekaard en den gem.- veldwachter Henrmekam een belangrijke partij steenkolen in beslag genomen, gela den in een boogaards en in een roer boot. (Z.) Oost-Souburg. Do ingediende lijst met candid aten voor den Gemeente raad van de af dealing S. D. A. P. is afgekeurd, omdat ze door iemand is ingediend, die de lijst niet heeft onderteekend. Gok door Gedeputeerde Staten is ge noemde lijst, nadat de afdeeiing in hooger beroep bij haar was gegaan, afgekeurd. De vporzitter der Liberale Unie vond dat erg jammer en heeft nu den Minister van Binnenlandsche Zaken gevraagd, bedoelde lijst alsnog goed te keuren en mocht dit niet kunnen, dan zou hij gaarne zien dat alle lijs ten werden afgekeurd, opdat een nieu we verkiezing zou kunnen plaats heb ben en de aid. S. D|. A. R. daardoor kans kreeg een zetel in den raad te krijgen. Aan het slot van zijn request zegt genoemde voorzitter-, „Het zou toch zoo jammer zijn, als we in den Sou- burgschen gemeenteraad een recht- s che rneerd erhe i d kreg e n 1 Behalve de Liberale Unie doet ook de afdeeiing S. D. A. P. alle mogelijke moeite om alsnog een zetel in den raad te krijgen. Alle kiesvereenigingen op Souburg hebben n.l. van genoemde afdeeiing een schrijven ontvangen, waarin zij vraagt, bij eventueele verkiezing de geloofsbrieven niet in te leveren. Doem dit alle candidaten, dan moet natuur lijk een nieuwe verkiezing uitgeschre ven worden en krijgen zij mede kans een zetel in den raad te bezetten. 'tZijn wel eigenaardige voorstellen! 't Eerste is niet erg slim. 't Tweede niet veel beter. Moeten andere partij en de fout der S. D; A. LP. goedmaken? En worden zij, indien alle partijen hun voorstel aannemen, bij een volr gende stemming door hun kiezers ge holpen? 'tls ook taktiek! Axel. Woensdagmiddag werd alhier in het cafe van den heer Hyp. de Moor nabij het station door notaris J. A. Dreg- mans aldaar ten verzoeke van zijn prin cipalen, krachtens verleend rechterlijk verlof, geveild een hofstede met erf, bouw en wei.and, gelegen in den polder „Be oosten blij Benoorden" onder de gemeente Axel, samen groot 7 H.A. 2J A. 45 c.A. Het hoogste bod was f24 400 door den heer Jac. van Cadsand, landbouwer te Axel. De herveiling zal plaats hebben 19 Mei e.k. (M. Ct.) IJzendijke. Gisteravond hebben de kommiezen alhier bekeuring ingesteld tegen de M., wegens poging tot. uitvoer van honderd liter jenever. Dit alles, benevens paard en wagen werden in beslag genomen. De bekeurde wordt naar MiddeLburg overgebracht. De rijwielhandelaar T. alhier had de onvoorzichtigheid een benzinelamp op een maffeloven te zetten. Bij het aansteken der Lamp volgde een ont ploffing in den oven, waardoor T. aan gezicht en handen ernstige brandwon den opliep. (M. Ct.) Groede. In den nacht van Dinsdag op Woensdag j.l. hebben langvingers alhier bij den landbouwer de Hullu een dertig-tal kippen ontvreemd. De daders zijn tot heden nog niet bekend. In den afg-eloopen winter werden bij denzelfden landbouwer alle eenden ge stolen. Aardenburg. Alhier is een padvin- dersclub opgericht, circa twintig le den te 11 onde. Schoondijke. In den nacht van Woens dag op Donderdag j.l. hebben de Rijks ambtenaren van Oostburg den landbouwer de H. bekeurd wegens verboden grens- waartsch vervoer van zes koeien, welke werden in beslag genomen en naar Oost burg overgebracht. De H. werd in voor- loopige bewaring gesteld om verder aan de justitie te worden overgeleverd. Ook is een der drijvers, zekere B., als mede plichtige aan deze overtreding, aange houden. Besmettelijke ziekten. Over de week van 27 April tot 4 Mei: Diphtheritis1 geval te Axel, 1 te Ei kerzee, 1 te Ellemeet, 1 te Kruiningen, 1 te Oud-Vossemeer, 2 te Oveza.nde en 2 te Vlissingen. Typhus en iebris typhosdea: 1 geval te Oud-Vossemeex. Roodvonk: 2 gevallen te Goes, t te Hontenisse, 5 te Kats, 2 te Middelburg, 3 te Vlissingen, .3 te Wissenjkerke. Dinsdagnamiddag bracht het muziekge zelschap „Geduld Overwint" en de zang vereeniging „Crescendo" een serenade aan de bemanning van de reddingsboot te Cadzand voor de onderscheiding die hen tear deel gevallen is door den1 Koning van Engeland, t.w. een zilveren medaille. Bij monde van den heer A. van Dalen en den heer P. van Maclsaeke werd do bemanning geluk gewenscht met die on derscheiding. (M. Ct.) Graan verzamel i n g oogst 1919. De minister van landbouw heeft be paald, dat ten aanzien van de ontvangst van producten van den oogst 1919, waar voor garantieprijzen gijn uitgeloofd, de volgende regelen zullen worden gevolgd: Garantieprijzen. De navolgende garantieprijzen zijn uitgeloofd: tarwe f30, spelt f 20, rogge f33.50, wintergerst en vierrijïge zomergerst f 24, tweerijïge zo- niergerst f 25, boekweit f36, koolzaad ^raapzaad, boterziaad, dederzaad) f 50, aardappelen voor tafelgebruik bestemd van klei-, zand- en veengrond geleverd in het najaar van 1919 f 7.50, alles per 100 K.G. Deze prijken zullen worden be taald voor producten, welke voldoen aan de nader vast te stellen eischen omtrent de qualiteil en levering, terwijl bij af wijking daarvan kortingen zullen worden toegepast. Inventarisatie. Landbouwers die in aanmerking wenschen te komen voor de ontvangst van den garantieprijs van door hen verbouwde producten, zijtn. ver plicht vóór 1 Juni 1919, nauwkeurig door hen ingevulde inventarisatie-formulieren in te dienen bij den burgemeester hun ner woonplaats. Voor gewassen die te velde zijn of worden verkocht, kan alleen aanspraak worden gemaakt op den garantieprijs, in dien de koopers vóór 1 'Juni 1919 hun formulier hebben ingeleverd. De regeeringscoimmissarissen dragen zorg, dal tijdig een voldoend aantal blan co formulieren bij1 de burgemeesters aan wezig is. Zij1 dragen zorg, dat voldoende in de plaatselijke bladen wordt gepubli ceerd, dat de formulieren kunnen worden afgehaald. Bij de inlevering van het ingovulde inventarisatie-formulier wordt den land bouwer een door of namens den burge meester geteekend ontvangstbewijs ter band gesteld. Onjuist ingevulde of na 31 Mei 1919 ingeleverde formulieren worden ter zijde gelegd. Maximum boeveelheid De re- geeriiLgscommissaris stelt vast, welke hoe veelheid door den landbouwer ten hoogste tegen garantieprijs aan de regeering mag worden geleverd. Vaxi tarwe, spelt, rogge en boekweit wordt de maximum hoeveelheid bepaald door vermenigvuldiging van het aantal door den lanubouw verbouwde hectaren en do hoeveelheid die de betrokkene ge middeld per 'hectare van den oogst 1918 heelt ingeleverd. Onder „ingeleverde boeveelheid" wordt verstaan de hoeveelheid, die werkelijk aan den regeeringscoanmissaris is geleverd, vermeerderd met de hoeveelheid zaaizaad, die door den landbouwer is verkocht on als zoodanig verantwoord, benevens de hoeveelheid broodgraan, die de regeerings- commissaris den landbouwer op de eigen graankaart "heeft gelaten. Van gerst wordt de maximum hoe veelheid als volgt berekend Voor zoover de landbouwer yan den oogst 1919 eenzelfde of een geringer aan tal hectares heeft verbouwd dan van den oogst 1918 wordt de maximum hoeveel heid bepaald door vermenigvuldiging vam het aantal verbouwde hectares en de hoe veehleid, die van den oogst 1918 door den betrokkene gemiddeld per hectare is ingeleverd. Voor zoover de landbouwer van den oogst 1919 een grooter aantal hectares heelt, verbouwd dan van den oogst 1919 wordt de maximum hoeveelheid, die hij van deze grootere oppervlakte mag in leveren berekend door vermenigvuldiging van het aantal meerdere hectares met de gemiddelde vermoedelijke opbrengst zooals deze ten aanzien van den oogst den regeeolngscommissaris is vastgesteld, 1918 voor de betrokken gemeente door welke hoeveelheid wordt opgeteld bij! de hoeveelheid, die de betrokkene van den' 1 oogst 1918 heeft ingeleverd. Ten aanzien van gerst wordt onder „in geleverde hoeveelheid" verstaan de hoe veelheid die werkelijk aan den regeerings- commissaris is geleverd vermeerderd met de hoeveelheid zaaizaad die door den landbouwer is verkocht en als zoodanig j verrekend. I Is de gemiddelde vermoedelijke op brengst of de ingeleverde hoeveelheid van een bepaald bedrijf of eene bepaalde streek door bijzondere omstandigheden als ha gelslag, overstrooming of brand abnor maal laag geweest, dan is de regerings commissaris bevoegd voor het betrokken bedrijf als maatstaf aan te nemen de opbrengst in 1917. Van koolzaad, raapzaad, boterzaad en dederzaad kan de totale geoogste hoeveel heid door de landbouwers worden inge leverd. Door den regeeringscommissaris wor den vóór 20 Juli 1919 gedurende eene week in elke gemeente op het gemeente huis of andere door den regeeringscom missaris aan te wijzen plaats, lijsten ter visie gelegd. Deze lijsten vermelden de namen en adressen der landbouwers, de door hen verbouwde oppervlakte en de maximum hoeveelheid ,die door hen mag worden ingeleverd. De ter-visie-legging wordt tijdig door den regeeringscommissaris in de plaatse lijke bladen gepubliceerd. Eindterm ij n voor de inleve ring. Na 1 October 1919 zal de regee ringscommissaris geen koolzaad ,na 15 April 1920 geen tarwe, spelt, rogge, gerst of boekweit ontvangen. Voor aardappelen zal de bepaling der maximuni-hoeveelheid, de wijze en eind- termijn van inlevering nader worden be kend gemaakt. Dure les. Nóch prof Van Calcar, nóch onze. Re geering heeft veel pleizier beleefd van de Regeerings-veevoederfabri- catie. Hoewel de geheele opzet veel beloofde voor de volksvoeding, is het ten slotte uitgeloopen op een groote debacle, die, nu de financiëele afrekening moet ko men, aan bel Rijk eenige millioenen zal kosten. Met een 10 of 12-tal fabrieken waren contracten afgesloten, welke contracten geen financiëele nadeelen voor liet Rijk zouden hebben opgeleverd. Maar aan ge- regelden aanvoer van grondstoffen was ai spoedig gebrek, terwijl het voer, dat dan nog bereid werd, zoo goed als geer» altrek vond. De hoeren wilden er niet aan en ei kwamen dus geen varkens van. l>c aanmaak van het voer is stop gezet en het restant- g'.s mitlioen K.G. - ondershands verkocht, nadat, er op een veiling te Rotterdam geen bod cp was gedaan. Dit voer was hier te lande absoluut niet te plaatsen, zoodat e.r alleen een kooper te vinden was onder de voorwaarden, dat bijl voor den gehee- len voorraad consenl kon krijgen, wat hern natuurlijk werd verleend Prof. Van C-alcar was met zijn proef installatie te Zoeterwoude ook al niet gelukkig. De geheele inrichting brandde af er: is niet weer opgebouwd, üit de lange rij van oorlogs-veevoederartikelem is Van t'alcar's varkensvoer nu voor goed verdwenen. Het is. zegt het „Nieuws v. d. Dag", voor onze .Regeering een dure. les geweest in de,-' economische voeder fabricatie. N.B. Ook de veevoederfabriek aan den Poklersehen weg te Goes deelt in het al gemeen© fiasco Reeds vóór weken wis ten wij, dat men met de fabricage door onregel matigen toevoer van grondstoffen en door broeiing e-n rotting der grond stellen moeilijkheden had, terwijl het ge fabriceerde product, geen aftrek vond- - - R e d. Rechtbank te Middelburg. De rechtbank te Middelburg veroor deelde bieden wegens diefstal: J. J. K„ 22 jaar, voddenkoop man te Breskens 14 dagen gev.straf; C. B. \V„ 23 jaar, veldarbeider te Oostburgi, f20 b. s. 20 d!. te.Jv. M„ B2 jaar, werkman te Temeuzen f 10 b. s. 10 d. h.; verduistering: A. V., 52 jaar, klfeermaketc fe Ecloo 1 maand gev.straf; heling: P. C. K., 37 jaar, arbeider te Breskens 1 week gev.straf; I valschheid in geschrifte: A. v. P., 37 jaar. arbeider te Zuiddorpe 1 week gtev. ■straf verboden vervoer: J. A. V., 57 jaar, schippler te Raamsdonk f10 b. s. 10 d. h. Vrijgesproken: L. de, 26 jaar, land bouwer te Breskens en W. de Di„ 30 jaar, bootwerker te Temeuzen, beiden be klaagd van diefstal. Arr.-Rechtbank Zierikzee Zitting van 6 Mei. Veroordeeld wegens diefstal: J. A. van D34 j., veldarbeider te Nieuwerkerk, tot 1 m. gev. straf. Eisch 1 maand; poging tot zware mishandeling, ge pleegd "tegen een ambtenaar gedurende de rechtmatige uitoefening zijner bedie- J. D. H., 37 j., landbouwer te Scher- penisse, gedetineerd in het huis. van bewaring alhier, tot 1 jaar gevangenis straf met aftrek van de preventive hechtenis, met vrijspraak van hetgeen meer ol anders is ten laste gelegd en tot betaling van een schadevergoeding aan B. S. van f51. Eisch wegens poging tot doodslag 2 j. met aftrek. Door den verdediger, mr P. D iete man, advocaat to Middelburg, was tot vrijspraak geconcludeerd diefstal door 2 of meer vercenigde personen: B. A„ 19 j., on H. P., 19 j.. veldarbeiders, beiden te Oud-Vossemeer bij verstek ieder tot een maand gevaa- genisstraf. Eisch voor ieder 1 maand; diefstal: L. den B„ 39 j., arbeider te St. Philipsland, bij verstek, tot f.3 b. s. 1. w. hechtenis. Eisch 110; AV. IJ, 40 j., veldarbeider te St. Philipsland, en M. It., 31 j, schaapherder te Krabbend ijke, ieder tot 115 b s. 1 nr. h. Eisch f25. (M. Ct.) Op de door de arrondisscments'.recht bank te Amsterdam ter vervulling van twee vacatures van rechter in lvaav coh lége opgemaakte alpbabetische lijsten van aanbeveling komen voor mr, P. van Reg- teren Altena, rechter in de arrondisse- ments-jrechtbank te Middelburg en mr. \Y. M. G. Jolles, rechter in de arrondisse- ments-rechtbank te Zierikzee. De Heilige Bloed-Processie te Brugge. J.l. Zaterdag heeft, na een onderbreking van vier jaar, de wereldvermaarde Proj) cessie van 't Heilig Bloed woei' door de straten der oude stede Brugge getrokked, den'zeifden wég volgend als bij het begin, ten ja,re 1150, toen Dirk van den Efeas, graal van Vlaanderen, aan den magistraat van Brugge de eerwaardige Reliek van 't Kostbaar Bloed afstond, welke hij .te Jeruzalem tot belooning van zijn dap pere verdediging van 't Heilig Graf ont vangen had. („De Tijd") De canonisatie van Jeanne d'Arc. Mgr. Touebet, bisschop van Orleans, heelt aan zijn kapittel doen weten, dat de heiligverklaring der gelukzalige Jeanne d'Arc vermoedelijk zal plaats hebben op Hemelvaartsdag, 13 Mei, van het volgen de jaar. („De Tijd") Aan de te Middelburg dit jaar afgenomen acte-examens lager onderwijs hebben to taal 71 mannelijke en 51 vrouwelijke can didaten deelgenomen, van wie respectie velijk 60 en 38 slaagden Voor het exa men vrije en orde oefeningen werden twee mannelijke en Uvee vrouwelijke candida ten geëxamineerd, die allen slaagden, ter wijl de eenige candidate voor nuttige handwerken ook het diploma behaalde. Hel mondeling gedeelte van het eind examen voor de Hoogere Burgerscholen in Zeeland, dat volgens gewoonte dit jaar te Goes zou moeten plaats hebben, zal in afwijking daarvan 1e Middelburg wor den afgenomen. Muziek. Bohemer Strijkkwartet. AVapr schier in alle plaatsen van ons land, waar zij optreden, uitverkochte zalen velen teleurstellen, zoo z'al dit ook wel in Borgen op Zoom het geval zijn blij. kons de aanvraag van kaarten zoowel in als buiten de stad. De Bergsche Kunstkring raadt daarom aan niet te wachten met bet nemen van emtreekaarten tot den laatsten dag daar het niet tot de onmogelijkheden kan 'be. hooien, dat de feaal ook Maandag pal zijn uitverkocht. De ïnusicalle verslaggevers der' groote bladen roemen dan ook om het meest de groote talenten van het ensemble. Waar 'zij slechts eenmaal optreden in bel Zuiden des lands meemen wij goed te doen onze lezers nogmaals te ver wijzen naar de advertentie in dit nummer. Het recht van organisatie. Te Kloosterzande hebben een tweetal werkgevers hunne arbeiders voor de keuze gesteld: óf te bedanken vvoor hun lid maatschap van de R. K. vakorganisatie, óf te worden ontslagen. (Msbode) Per telefoon. HAARLEM. Aan de drukkerij „De Kpaarnestad" is een staking uitge broken. De typografen ejsdhen een (vlij en Zaterdagmiddag benevens verbe tering van de arbeidsvoorwaarden. HAALEM. In plaats van dr. Lotsv die bedankt heeft, is benoemd tot se cretaris van de HoJJ. Maatschappij van Wetenschappen de heer prof. dr. H. A. Lorenz. CAPELLE a. d. IJSEL. De Perkhei- mer Giashütenwerke, de grootste Eu- ropeesche glasblazerij en flesschenfa' bnek beeft ds HoUandsche flesschen- fabriek alhier gekocht voor f 136000. AMSTERDAM. Heden kwam hier aan het stoomschip „Frisia" met 150 Duits che krijgsgevangenen, die nog he den naar Emmerik zullen vertrekken. DEN HAAG. Met de meeste stellig heid kan het bericht worden tegen gesproken, als zou de minister van landbouw in het. melkconflict lus- scben veehouders en meJksliijters in grijpen, door het bepalen van den prijs der jnetk op 12i/2 ct. per .liter, franco inrichting. Aan hel vaststel len van een maximumprijs wor.lt zelfs niet gedacht, zooals trouwens' aan onzen zegsman reeds voor enkele weken werd medegedeeld. Te Bergen op Zoom heeft gisteren (Donderdag), onder groote deelneming der burgerij, de begrafenis plaats gehad der slachtoffers van het gasówgeluk, vader, moeder en twee kinderen der fafmiliq Nuijten. Do uitvaartdienst word verricht door den hoogeerwaarden heer deken, terwijl de burgemeester mede aanwezig wag. i De raad der .gemeente Enschedé heefl tot 1 eeraar in aardrijkskunde aan de II. B. S. den heer G. J. Stieber te Middel burg benoemd. Dinsdag liep te Ede het gerqcht, dal een aanslag gepleegd zou zijn op hel garnizaens-munittemagazijn alhier, en dal een paai' militairen daarbij levensgevaar lijk gewond zouden zijn. Bij onderzoek bieek ec hter, dat in den afgeloopon, nachl, omstreeks half twaalf, eenige onbekend gebleven personen getracht hebben bin non de kazernfes te komen, doch daarin verhinderd werden. Volgens een schild wacht spraken de indringers een hem oir bekende taal en gingen zij ijlings op de vlucht toen zij zich ontdekt zagen, Het vermoeden bestaat, dat bolsjewistische agenten aan het werk waren. In ver hand met dit voorval, moet men voorne mens zijn een beter toezicht .op de bewaking der kazernes en terreinen in te Voeren. In de Zuid-Limbuxgsche steenkolenmijn! „Emma" beeft Donderdag een ongeluk .plaats gehad, waarbij 'n arbeider onder neervallend gesteente werd bedolven. D« man werd dood bovengebracht. Een Duitscher met een pak effecten. Woensdag is te Winterswijk gepakt ©en Duitscher met één arm, die in het bezit bleek te zijn van een rel volver, vijlen, valsche sleutels en een pik effecten ter waarde van ten minste één mitlioen. Daar de man geen enkele rei la.tie wist op te geven en nieï aannemelijk kon maken, da.t men met .een eerlijke 'zaak te doen had, zou hij gisteren voor deil officier van justitie le Ziulplren geleid wor< den. Toon de trein good en wel in bei weging wap. vroeg hij naar de retirade. De grenswacht-onderofficier liet hem gaan. De deur werd zorgvuldig gesloten; |de Duitscher sloeg het pi'iva,atraampje stink en sprong uit den trein. Door aan de noodrem te trekken, bracht de sergeant; gjefeider den trein tot staan. Dié passai giers in den trein zagen na een geweH dige jacht in bedekt terrein den uitbreker heel1 in de verte omringd door zijn acliteV volgers. Hij werd geboeid weggevoerd.. Titulatuur in Baden. Do regëering van Baden heeft bepaald, dat oortaan geen titels meer worden verleend en de bestaande afgeschaft. De oberrat, geheim- rat, wirklicber geheinrrat, exzellenz, re'oli nungsrat, oberrechimngsrat, kanzleirat enz. zijn daarmee van de baan. Tèvenl neef de regeering detn senaten van dé hoogescholen gevraagd, voor het vervolg wat spaarzamer met de verleening vnn ecre-doctoraten om te springen.-A'oortann zal bij de pensionneering van ambtena ren bovendien de dankbetuiging voor de bewezen 'diensten vervallen. Een geluk bij een ongeluk. De Bisschop van Wakefield reed dezer dagen met zijn auto in een drukke straat een gewezen soldaat George Parkinson omver- De man werd naar familie gebracht en een wond, die hij in zijn arm had, ge hecht. Daar schudde hij den Bisschop, die hem kwam opzoeken, de hand: „U hebt mij een goeden dienst bewezen", zeide hij. „Voor dat ongeluk was ik stom". De soldaat had vroeger op het slagveld ten gevolge van een granaatschok zijn spraak verloren, verkreeg hij door den schok van de automobiel zijn spraak te rug. Kei ze r i n E ugemie 9 3 j a ar. De voormalige Keizerin van Frankrijk, Eugenie, gemalin van wijlen Napole on III, heeft Maandag haar 93en ver jaardag gevierd. Zij houdt thans in Fournborough (Engeland) verblijf. De Russische sovjetregeeriug heeft een nieuwe tijdregeiing ingp- voerd. Het jaar zal beginnen op '25 October (den dag van den gelukten staatsgreep der bolsjewiki) en 280 werkdagen hebben. A Lie kerkelijke feestdagen zijn afgeschaft.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2