BINNENLAND. UIT ZEELAND. De aanspraak: vain Italië is geba seerd op het princiep, dat een gedeelte) der bevolking van Fiume Itahaansch is, .welke weer met Italië moet ver bonden worden, zooals voor honderd jaar terug. Om aan dezen eisch van Italië te voldoen, zouden echter de andere vol keren rhoeten worden verongelijkt en 'derhalve zou op de Adriatischè kust een toestand gehandhaafd blijven, wel ke voortdurend aanleiding zou geven tot verbittering. Italië kan met Venetië en Triest, zonder Fiume, gelukkig zijn, terwijl de jonge republiek anders geen vrijen toegang over zee zou hebben tot het overige gedeelte van. de were lid. De Italianen in Fiume. PARIJS, 27 April. V. I). Uit Rome meldt men De Italiaansche troepen hebben een be weging naai" het Noorden in de richting van Fiume volbracht. Er zijd thans meer troepen in het district Fiume, dan in dat van Triest. De linker Rijnoever. Over het hl-of-niet blijvend karakter der bezetting van den linker-Rijnoever heerscht, volgens berichten uit Parijs, nog steeds oneenigbeid tusschen maar schalk Fodh en Clemenceau. Eén van beiden zal toch wel zeer spoedig door den Raad van Drib in het gelijk moe ten word:en gesteld, daar dit punt een der allervoornaamste is hetwelk in de vredesvoorwaarden dient voor te komen en de tekst dezer voorwaarden binnen een of twee dagen geheel ge reed inoet zijn,. („De Tijd.") De Bisschop van Gent en de Vlamingen. Mgr. Seghers, bisschop van Gent, heeft de volgende verklaring bekend gemaakt over de VLaamsche kwestie: De bisschop van Gent stelt veel be land in de Vlaamsche beweging. Hij wenscht van harte, dat er voldoening gegeven worde aan de Vlamingen in hun rechtmatige eischen. Nochtans, Waar de Vlamingen, om die eischen te verkrijgen, zich in bonden willen vereenigen, spoort hij aan, dat zij Katholieke bonden stichten, omdat on zijdige bonden gewoonlijk nadeelige gevolgen hebben. De priesters mogen lid worden van zulke bonden en tot de goede richting er van meclehelpen. Tevens maant Mgr. allen aan tot voor zichtigheid en bezadigdheid. LONDEN. De bolsjewiki hebben zich meester gemaakt ran Theodosia in de Krim De zaak-Van Bijzewijk. De commissie tot onderzoek van de zaak Arts-Van Rijzewijk, bestaande uit de heerèn Jan Verheyen, voorzitter van het rijkSkieskringbestuur Roosendaal, mr. Max v. Dam, lid der Gedeputeerde Staten van Noordbrabant, te Rreda, en mr. A. F. O. van Sasse van IJsselt, vice-president van het gerechtshof in Den Bosch, is eenparig tot de conclusie gekomen, dat het doo* den heer Van Rijzewijk begane strafbare feit, dat hij boette met de betaling van de hem opgelegde geldboete, in gee- nen deele 'ten gevolge kan hebben, dat hij niet waardig zou wezen, voorzitter van het R.-K. Vakbureau te zijn en de eervoile functie van lid der Tweede Ka mer te bekleeden. De nieuwe Gouverneur van Curacao. H. M. de Koningin heeft gisterenvoor middag ten 11 ure ten Pateize Huis ten Bosch ontvangen den heer O. L. Helfrich, tor be&ediging als Gouverneur van Cura sao, Goes. In de vergadering van den ge meenteraad is Maandagavond besloten f 25 subsidie toe "te kennen aan de op te richten model-vakschool voor politie. Daarna is het werkliedenreglement met de ambtenaarsverordening behandeld. Het eerste regelt de betrekking tusschen de gemeente als werkgeefster en de werk lieden als werknemers ten opzichte van diensttijd, 'loon, straffen, schorsing, scheidsgerecht bij geschillen, ontslag, wachtgeld enz. enz. Over de indeeling in loonklassen o.m. het volgende: Klasse A: le fitters en 1© stokers gas fabriek f20—f23; B. 2e fitters, 2e stokers, watergasma- kers, fitter-lantaaxnverzorger, smid enke- telstoker, machinedrijvers, allen aan de gasfabriek, tuinman en le doodgraver b. d. gem. werken f 19f 22. C. hulpfitters, hulpstokers en terrein- werkers, allen aan de gasfabriek, en de overige niet onder klasse A, B en D val lende werklieden bij de gem. werken f 18—f 21. De sluisknecht en brugwachter f 11— f 14, benevens vrije woning. Het aanvangsloon wordt in alle klas sen verhoogd telkens met f 1 na 2, 4 en 6-jarigen diensttijd. Voor de berekening der periodieke ver hoogingen komen in aanmerking de Jarén boven den leeftijd van 21 jaren in vasten of tijdelijken dienst der gemeente onaf gebroken doorgebracht. Verder wordt de uitbetaling bij over lijden geregeld; de werk-, rust- en schaf- tijden. De werktijd is als regel hoogstens 9 uur per etmaal. Voor het aan de gasfa briek verbonden personeel,- dat afwisse- land dag- en nachtdienst verricht, be draagt de werktijd hoogstens 8 uren per etmaal pnet dien verstande, dat in het etmaal waarin de verwisseling van werk tijden plaats heeft, de werktijd 12 uren kan bedragen. Voor overuren wordt boven het ge wone uurloon betaald op den dag 25 pet. van het gewone uurloon, des nachlis 100 pet. en op Zon- en feestdagen 125 pet. Dit laatste op voorstel van den heer mr Goedbloed, want B. en W hadden voorgesteld 100 pet. De raad nam èn werkiiedenreglement èn ambtenaarsverordening aan. Die heer Brants sprak zijn voldoening uit over de tot stand gekomen regeling wat hij een mooi slujk sociaal wenk noem de al zullen wij' het aan onze belas tingaanslagen merken. Daarna werd de .salarisregeling der ge meenteambtenaren behandeld en aange nomen, benevens een door inr. Stieger voorgestelde verhooging der wethouders salarissen van f600 op f 1000- De nieuwe salarisregeling ziet er aldus Uit: Burgemeester £4000—föOOO (5 driei verh van f200); Secretaris f4000—f 5000 dnej. verh- van 200); Ontvanger f 2o00 —13250 (5 driej. verh. van f150) benevens 1300 vo,or kantoor en admini stratieve hulp; Directeur der Gemeenle- n (vroeger Gem. bouwmeester) 12800—13200 (4 tweej. verh. van, f100); Directeur van het Gasbedrijf f 4000— 14400 (4 tweej. verh. van f100, bene vens vrjiji gas en cokes plu,s verhooging niet f 10(7 voor elke 75000 kub. Meter sas boven 1600.000 kub. Meter over eenig jaar over de meters afgeleverdHoofd commies ler Secretarie 11900—12620 (4 tweej. verh. van 180)Gasmeester, Boek- hc der bij het Gasbedrijf en Commies ter Secretarie 11800—12520 (4 tweej: verh. van f 180)Adjunct-comniies ter Secreta rie; Opzichter der gemeente-reiniging, Keurmeester f 1500—11900 (4 tweej. verh. van 1100)1© klerk ter Secretarie en la kleit bij het Gasbedrijf f 1200—f 1600 (4 tweej. verh. van 1100); 2e klerk ler Secretarie, 2e klerk bij het Gasbedrijf, Ge- ineeutebode, Sasmeester 1800—11200 (4 tweej. verh. van f 100)Concierge van het Stadhuis vrij' wonen, vuur en licht henevens 1400 voor schoonhouden van het Stadhuis; Meteropnemer-geldophaler bij' het Gasbedrijf f 1000—f 1400 (4 tweej. T™™ van 1 Gemeente-geneesheer f 2000 met verplichting voortaan alle voor geschreven keuringen van gemeemteperso- neel gratis te verrichten; Gemieente-vroed- vrouw f700; Archivaris HOO; Klokken speler 1200; Marktmeester f250, onder afschaffing van de afzonderlijke toelage voor het ophalen van toarktgeld; Concier ge dei' Scholen f 1000 henevens vrij' wo nen, vuur en licht; Klokluiders 180; Aan plakker 180; Omroeper f20; Afslager van tisch f80; Bourskïiecht f120; Concierge van liet Manhuis f150; Bevolkingsagent- geldophaler (nieuwe functie) föOÓ. Do nieuwe regeling treedt in werkina op 1 Med T919. Mei ingang vftn; 1 Mei vervullen de kin dertoeslagen. Ook alle pensioenbijdragen, alle duur- tetoeslagen komen te vervallen. Inplaats van den eervol ontslagen amb tenaar van den Burgerlijken Stand, dhr- J. M. Slegt, wordt benoemd de heer K van Es. De heer Plazier, die zijn benoeming tot voorzitter van de commissie van ad vies voor werkloosheidsverzekering enz. zeide te aanvaarden, bracht als oudste gemeenteraadslid den heer v. d. Bout, die den voorzittershamer weer zal over laten aan den burgemeester, dank voor al wat hij als loco-burgemeester ten bate der gemeente en als leider der gemeente raadsvergaderingen had gedaan. De heer v. d. Bout dankte voor die vriendelijke woorden 'en bracht den dank terug op den raad zelf en op zijn mede helpers in het wethoudersambt, bijzonder den heer Stieger voor diens arbeid als tijdelijk wethouder. Met ingang van 1 Mei is tot he- volkingsagent dezer gemeente benoemd dhr. C. M. Meijler. Door den heer J. Vijverberg is met ingang van 15 Mei e.k. eervol ont slag gevraagd als ambtenaar belast met de uitreiking en beteekening van vervol, gingsstukken van belastingschuldigen. Nieuwe bonboekjes zulten worden uitgereikt a.s. Vrijdag 2 Mei van ■1—1 uur voor de nos. 1—1200 en van 1—5 uur voor de nos. 1201 en daarboven. Nadat verleden week eerst ©en tuin aan den Ouden Singel beroofd was van zlJn z-g- „Bakruitjes", is dezer dagen ook aan den Heernisseweg een bezoek ge bracht door ongenoods gasten en werden in het tuintje hij dhr. H.de bloempjes met wortel en al uitgestoken en meege nomen. Alzoo, opgepast voor de lang- vmgers. b In do heden gehouden vergadering van aandeelhouders der N. V. Waterleiding Mij. „Zuid-Beveland" werden de Balans, Winst- en Verliesrekening- 1018 goedge keurd en eene Statutenwijziging aangeno- men. De periodiek aftredende leden van den Raad van Beheer J. N. Elenbaas en M. van Harmeien werden herkozen. Uit het verslag van den raad van be heer stippen wij' het navolgende aan Het afgeloopen verslagjaar moet voor onze Vennootschap tot de ongunstigste gerekend worden, welke nog doorgemaakt zijn. Dooi' de zeer groote stijging van de prijzen der stookolie voor de motoren, der materialen voor onderhoud en aan leg en van verschillende andere artike len en niet het minst ook door de nood zakelijkheid om de loonen van ambtenaren en beambten aanmerkelijk te verhoogen, zijn de exploitatiekosten gestegen tot een bedrag, waaraan men bij de oprichting der Maatschappij nooit had durven den ken. De zooveel duurdere kosten van aanleg en de groote moeilijkheid om voor uit breiding de noodigo materialen te krij gen, heeft de toeneming van bet aantal aansluitingen zeer in den weg gestaan- De noodzakelijkheid om de tarieven met 30 pet. te verhoogen zal daaraan ook wel geen goed gedaan hebben. De Directeur blijft met ijver en toewij- ding de belangen van onze Maatschappij behartigen en heeft ook in het afgeloopen boekjaar getoond een technisch goed on derlegd waterleidingman te zijn,, die ook het 'finantieel belang der Vennootschap weet te behartigen. De nog' jeugdige: zangvereeniging „Excelsior" alhier beeft Dinsdagavond ju de sociëteit „V. O. V." ejenie eerste proeve vani bekwaamheid afgelegd, welke goed is geslaagd. Er steekt mooi stetamenm'atenaal un het koor, vooral' bij de alten en bassen. Da sopranen z'ijn 'wellicht wel: goed', maar klonken wait ijl en mat. Misschien wat zenuwachtigheid, veroorzaakt door net eerste optreden? De tenoren, ofschoon niét zeer sterk, zongen zuiver. 'Die ge kozen: stukjes waren uitteraard van een voudige samenstelling. Zij klonken échter goed verzórgd wat het toon'gebalte be treft. De uitspraak liet nogal te wen- schen over. Maar waarom toch altijd dat Duitsch op on zie concerten, wajar wijl zélf zooveel mooie HoHandsehe liederen hebben? i Mej. Sinfce, deled rich in „Still wie die Nacht" als eene mooie zuivere so praan' kennen, Waaruit nog voél' te halen valt. Jammer, dat de heer Giesen, door eene verkoudheid niet genoeg bij; stem wps. En lioe sympathiek klonk ook nu nog Srijn mooi barvtongelüid. Het groote stuk ,,D© angelus op Zee" moest dooi de keelindispositie vain den heer Giesen vervallen. Do .leemte wérd gelukkig aan-» gevuld door den heer Seeiden, die met een sonoor bosgeluid twee aria s Zong: uit „l'aiul'us" van MendélSsohn het „Jch danke Dir Herr mein Gott" en uit de „Zauberflöte" van Mozlart het: ,,0 lsis und Osiris." 1 i Jfej- M. Mannliardt begeleidde fle solo.'s opi het kiajvier met veel talent. D|a bloe menhulde, die haar en mej. Sinke Werd gebracht, was welverdiend. De „Symphonic" vulde het program verdienstelijk aan met de uitvoering van do zeer sohoone paraphrase, (omschrij, ving en uitwerking) van do „Loreley" van Nesvadba en een Trovatorestuk van Verdi. Het slotkoor uit Haydn's „Schep ping", het altijd ontroerende „Die Hiininel erzahlen", werd door het koor en orchest met veel'geestdrift vertolkt. Kortom 'een mooie avond, waarvan, hot succes aan de jeugdige zamgvereeniging als een echt „Excelsior", „Steeds liooger" in de ooienl zal klinken. N.B. Het tekstboekje wemelde van de fouten. Het leek wel of een Bolsjewiek aan de letterkast had gestaan. Heden, op den verjaardag; 'van H. K|. H. Prinses Juliana, .wapperde van den stadhuistoren en verschillende open bare gebouwen de driekleur. „Hosanna' en „Euphomia," zluHen vanavond tel 8 Uur eene muzikale wandeling maken dooi' de stad. Gelukkig, dat bet weer wat opknapt, want anders zou die wandeling dn den letterlijken zin des woonds in 'het water vajllen. i Bons voor klompen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat na 30 April de bons voor klam'pen niet meer geldig zijn en de klompenwinkeliers moe ten zorgen, dat bun bons vóór 10 Mei zijn ingediend bij het lid der Commissie, den beer M Storm. Vrijdag hield de Bond van Waterb- Ambtenaren in Zeeland haar algemeene vergadering alhier, welke door slechts 19 leden van de 50 was bezocht, terwijl 9 door volmacht vertegenwoordigd waren. De rekeningen van Bond en Fonds, be nevens die van het examen werden alle drie goedgekeurd. Er werd besloten het tekort van het laatstgehouden examen te dekken door een rentelooze leening onder de leden in aandeeten van f 10, waarvan door de aanwezigen staande de vergade ring 28 aandeden van de 39 werden genomen. Dee contributie werd op f5 gesteld voor 1919. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Met algemeene stemmen werden de af tredende bestuursleden K. Minderhoud en P. Hanson herkozen. In de vacature-C. van Asperen, welke naar Buiksloot is verhuisd, werd gekozen P. M. van den Broecko te Goesche Sas. Het. aftredend bestuurslid van hel Fonds, S. B. Blok, werd bij acclamatie herkozen. Voor de najaarsvergadering werd bij stemming Bergen op Zoom gekozen. (Z.) Middelburg. Alhier werd heden de a,Ig. vergadering gehouden van de N. V. Stoom- was.sch.erij; Middelburg. De balans en de winst- en verliesrekening werden goed gekeurd en besloten geen dividend uit te keo'ien. - Het meer dan slechte weder is oorzaak, dat de jaardag van H. K. H. Prinses Juliana, hier niet de feestelijke stemming heeft veroorzaakt, die anders zeker zou hebben geheersebt. Reeds van morgen vroeg stond het valst, dal er geen sprake van was de kinderoptocht en de zanguitvoering in de Abdij te laten door gaan, zoodat het kinderfeest zich bepaalde tot de uitvoeringen in den Schouwburg, waarbij de kleinen zich goed amuseerden. Da hevige regen, de sterke wind waren ook oorzaak, dat' slechts zeer wéinigen de Vaderlandsqhe driekleur hadden uit gestoken en dit was te begrijpen als men alleen mlaar let op de wijize, waarop de vlag op den Abdijtoren is beschadigd', na enkele uren was het Wit reeds bijna geheel verdwenen. Toch zagen wij nog velen met Oranje af de nationale kleuren gelooid. Dool de vereeniging „Uit het Volk voor het Volk" we:rd het volgende telegram aan H. K. H. toegezonden: De Vereeniging, „Uit het Volk-Voor het Volk" te Middelburg, biedt Uwe Konink lijke Hoogheid, alsmede H. M. de Konin gin, Z. K. H. Prins Hendrik en H. M. de Koningin-Moeder bijl Uwen tienden ver jaardag haar eerbiedige gelukwenschen aan. Leve Prinses Juliana. Leve het Vor stelijk Huis- L. K. VAN DER HARST J.Jz., Voorzitter. JAN MORELL, Secretaris. Vlissingen. In de Nederlandsche Loodsen- sociëteit heeft van morgen de heer H. J. Karei, commissaris vain het loodswe zen, wien tegen "1 Mei eervol ontslag is verleend, in tegenwoordigheid o.a. van den inspecteur en deni ontvanger van het loodswezen, afscheid genomen van alle hij het loodswezen verbonden personen. Rij 'dit afscheid werd door verschillen de personen het woord gevoerd, terwijl den vevlrekkenden herinneringen werden aangeboden. Door Burg. en Weth. is op advies van de bod-commissie besloten de gele genheid open te stellen tot pacht van een bodcabine, waarvan er thans 68 aan het strand zijn gebouwd. Voor een familie of een combinatie van hoogstens 5 personen, in het bezit van abonnementskaarten voor het zeebad, be staat de gelegenheid een vaste cabine te pachten tegen f30 per seizoen. Deze ca bines zullen bij verpachting van een bij zonder slot worden voorzien. Voor iederen sleutel, dien man verlangt, zal f0,75 stu diegeld moeten worden betaald, welk be drag na afloop van hot seizoen bij inle vering van den sleutel zal worden geresti tueerd. Twee cabines werden reeds verpacht en mogen wij aannemendat deze maat regel wel in deu smaak va.n de "baders zal vallen. .(VI. .Crt.) De hear P. J. N. van Os, ontvanger' der directe belastingen en accijnzen al hier, 'is door den minister van financiën, benoemd tot lid van de commissie; be last met hel. afnemen van het vakexa men van surnumerairs der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen en het elxanien voor ontvanger dier middelen. De luitenants ter zee 2e klasse L. F. Klaassen, A. M. E. van Dishoeck en J. Varke.visser worden overgeplaatst van Hr. (Ms. „Koningin Emma" te Willems oord naar Hr. Ms. „Schorpioen" alhier. Zierikzee. In de Maandag gehouden al gemeene vergadering van het waterschap Schouwen werd tot ontvanger-griffier van genoemd waterschap benoemd de heer P. A. G. van Dijk'. 's Heer Arendskerke. Maandag ontstond er een begin van brand bij de Wed- Traas alhier, doordat de stroomatrassen te dicht bij de kachel stonden en vuur vatten. Door spoedige hulp kon men het vuur nog meester worden. Heinkenszand. Voor den gemeente raad alhier zijn de volgende candida,- ten gesteld: Roomsch Kath. Partij: 1. J. Koens, 2. A. Simonse, 3. A. van den Dries, 4. B. van den. Dries, 5. A. Martens, 6. A. vain Leeuwen, 7. J. Vermeulen Jzn., 8. Jac. de Koster. Vrijz. Partij 1. G. P. Beaufort, 2. H. van Iwaarden, 3. fir. Jfinzee, 4. W. jde Vos, 5. G. KristeTijn, 6. A. Nijsso Czn. Anti-rev. Partij1. J. Dominicus, 2. G. de Vos, i'i. K. Dekker, 4. F. Dominicus, 5. C. Karelse Sr., 6. K. Geschiere. Staatkundig Geref. Partij 1. J. Hoo- gerland, 2. I. Kole. De ^temming zal D.V. plaats heb ben op 21 Mei a.s. Door het. stem bureau zijn alle lijsten goedgekeurd en bij; Totirag in bovengenoemde volg orde genummerd. (Z.) Ovezand. Het bericht over de oprichting eener varkensverzekering alhier stond in het vorig nummer abusievelijk een plaats te hoog en was daardoor onder Heinkens zand terechtgekomen. Wij herstellen hier bij het aan onze aandacht ontsnapte abuis. Redactie. -- Met ingang van 1 Mei is tot sub- ontvanger benoemd dhr. F. J. Schuerma», brievengaarder alhier, zulks ter vervanging van dhr. L. de Jonge, wien ontslag is verleend. Kwadendamme. Onze K.-K. Kiesvereenj- fiinc zal teneinde, do gemeenteraadsverkie zing zoo goed mogelijk voor te bereiden een spreker laten komen om de belang rijkheid dier verkiezing in het algemeen en voor de R.-K. partjj in het bijzonder in het licht le stellen. Uitgenoodogd is de heer Vienings uit Goes, die op 18 Mei na het- lof hier zal komen spreken. Failliet verklaard hoopman A- Rc- mijnse, alhier. Curator mr. J. W. GtuM" bloed te Goes. {'-'■) Rilland-Bath. Bij Kon. besluit van 26 April 1919, no. 15, is aan J. Grootenhuis, met ingang van 1 Mei 1919, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend als burge meester dezer gemeente. Oud-Vossemeer. Er werd door den raad besloten over te gaan tot aankoop van een woning behoorende aan den heer Vermet voor .een bedrag vim f2300, welk gebouw, na verkregen goedkeuring, zal verbouwd worden tot bewaarschool, zoo dat thans het voortbestaan dezer nul- the inrichting voor goed verzekerd is- °Dooi' den heer 1,. M. Friderichs, dte weldra, de gemeente verlaat, was ontslag verzocht als wethouder; de verkiezing van. een nieuwen functionaris had tot vevolg, dat met 4 van de 7 stemmen werd benoemd de heer M- A. Vermel, «u terwijl 3 stemmen werden uitgebracht op den heer W- A. van Nieuwenhuijzen. (M. Ct.) Sluit. Maandagochtend kwamen alhier drie Dluitsohe militairen, die uit Belgie ontvlucht waren, aan. Zij Waren ver kleumd van koude en zeer hongerig. Geen wonder dus, 'dat zij gretig 't aanbod van een vroeg-opMjnd burger aannamen, om rich bij hem te komen wapmen en hun hongerige malgein te bevredigen. Zóó lek ker hadden iz'a in geen drie jaar gegeten en wat vonden Ke 'teen gbnot, zich eens Bink te kunnen reduigen met zeep! De drie mannen werden, verder op den dag naar Middelburg doorgezonden. (M. CL) IJzendijke. Zooals vroeger reeds gemeld werd, is er bieir «en R.-K. toaneelelub opgericht. Dezter d agen gaf die club baai eerste uitvoering, die in alle opzichten uitstekend geslaagd mag hcelen. Den eersten Pan'schdag werd oen kin dervoorstelling gegeven, den 2en «n Ben voor bet. publiek, üfe Woensdag, d.a.v. was er een gratis voorstelling: voor de leden van do R.-jv prap.dub, de Wierk- ltedenvereemging en de leiden van bit. Raphael. De belangstelling op al deze dagen was evenwel zoo grooit en het succes zoo enorm, dat er jiog velen waren, die geen plaats nieer konden bekameni, zoodat er Zondag 1.1. nog eene uitvoering gegeven werd. De zaal was weer als op de vorige avonden propvol. Nog nooit was er alhier een uitvoering ge,weest, waarvoor zooveel belangstelling was als deze Vooral hebben we dit te danken aan de goede leiding van onzen Eer*, heer kapelaan Ermen. De jeugdige, toenail, listen (14 tot 18 jaar') ^ijn alten gewon-" jongens uit het volk, die- behalve een uit. oiezionderd, nog nooit op het toonoel zijn geweest. De ka,pel;aa.n liee.lt er echter voor gjeiZiorsd, da:t het publieik. iiLet telouigte^ steld werd. Hij heeft zicli alle moert» getroost en weken, ja zells maanden ge- wérkt, om te 'zorgen, dat zijn club goed te voorschijn zou komen. ij zijn on'zfen kapelaan dan ook een woord van opj rechten dank verschuldigd voor de ige, notvolle afronden, die bij de burgerij' van IJzendijke verschafte en we hopen, (lalt hij den volgenden keer met zijne jongens met evenveel succes mag te voorschijn kamen. Ongevoerd wieid liet treurspel „Rranca- mir" in 4 bedrijven. Hef geheel was ecu meesterstuk van karakter-weergave' en boeide de ,a,anwezigen van 't begin tot. het einde door zijn prachtig uitgewerkte intriges. Tot slot werden nog «enige komische voordrachten gegeven, welke na den eunst van 't treurspel den lachspieren een ge zonde beweging verschafte. Verder danken wij nog de kinderen Van der Weijde, die steeds voor aJ'lfl repetition en nu ook voor deze feest avonden hunne zaal inruimden en ook den heer Alfred van den Bunder, dio hij deze gelegenheid zijn toon-eel bereid-' willig aan de jeugdige club ter beschik-, king stelde. Verder 'mogen we ook (Ito onbekende weldoeners met vergeten, du- door hun stoffelijke giften veel tot dei» bloei en de opkomst, van (le vereeniging hebben bijgedragen. Oostburg. Bij gelegenheid van de ver jaardag van H. K. H. Prinses Juliana is hier vergunning verleend tot dansen. In de laatstgehouden veiling van boter daalde dit artikel aanmerkelijk in prijk nd. van f4.40 op f3. Hoofdplaat. Naar we vernemen al al hier een burgerwacht opgericht, tellende 23 man. Biervliet. Door de kommiczen werd bier dezer dagen een groote hoeveelheid jenever aangehouden. Men spreekt van wel zeventig liter. Zuidzande. Alhier werd deze week het vlcesch verkocht voor f 2.40 per K,o-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2