BINNENLAND. UIT ZEELAND. landscho liegeeriug meerdere malen drukkelijk heeft verklaard, dat zij geen voetbreed van haar grondgebied wil afstaan. Dat deze figurant-flamingant nu nog doorgaat met pogingen om het Vlaam- sche volk voor te spiegelen wat niet mogelijk kan worden, is zuivere mis leiding en zal tengevolge hebben, dat hij, na eerst de •gemoederen te heb ben opgewarmd, later zal moeten ko men met een artikel, getiteld bittere ontgocheling", of, volgens de Nation Beige", ,,arnères déceptions". Daarmee trachten deze persridders dan hun figuur te redden. TUCHT-UNIE. Manifest aan het Nederlandsche volk. Meer dan ooit is het thans noodzake lijk, dat alle welgezinden samenwerken om Gezag, Orde en Tucht in den Staat te handhaven, waartoe IEDER naar zijn vermogen moet medewerken. Evenals van alle leden der Tucht-Unie en van de 53 bij haar aangesloten Bonden en Vereenigingen, noemen wij dit den ze delijken plicht van alle goede Staatsbur gers. Handhaaft overal de orde! Gehoorzaamt aan het Gezag en aan de Politie! Bemoeit U niet met volksoploopen! Belemmert nergens het verkeer! Zaait geen ontevredenheid! Verzet U niet tegen wetten en verorde ningen! Tracht allen in uwe omgeving te be wegen, hetzelfde te doen! Weest vreedzame en ordelievende bur gers, dus: „NEDERLANDERS"! HET ALGEMEEN BESTUUR DER TUCHT-UNIE. April 1919. Staking der Rotterdamsche tram. ROTTERDAM Vrijdagnacht is een ver gadering van het personeel der R. E. T. M. gehouden .waarop de heer Moltmaker rne- mededeelingen heeft gedaan van wat door hel hoofdbestuur is gedaan naar aanlei ding van ,de Vrijdagmorgen gehouden be spreking tusschen het hoofdbestuur en den burgemeester, waarop door het hoofd bestuur is uiteengezet, dat een conflict onvermijdelijk was, indien de directie geen tegemoetkomende houding aannam. Aan de leden zelf zal worden overgelaten een besluit te nemén. Daarop is gestemd en verklaarden zich 1027 vóór staking en '20 tegen, terwijl er 12 'blanco stemden. Dit besluit werd op de vergadering met groot gejuich ontvangen. De Christelijk en Katholiek georgani seerde leden van bet tramwegpersoneel vergaderden eveneens des nachts. Men kwam tot de slotsom, dat deze staking onverdedigbaar is en dat het hier gaat om revolutionaire agitatie, zoodat men niet zou meedoen. Daar hun getal te klein is om een geregelden dienst te onderhou den, zijn zij noodgedwongen verplicht het werk neer te leggen- In Rotterdam rijden nu geen trams. Rijst zonder hon. Volgens de „Prov. Gron. Ct.' 'zal binnen eenige dagen volop rijst in den vrijen handel, dus zonder bon, verkrijgbaar wor den gesteld. Dc vereeniging van rijstpel- lèrs, aan de Zaan gevestigd, zal de vol gende week reeds de rijst voor een door die vereeniging vastgestelden prijs aan de grossiers kunnen afleveren. Wa,t de prijs in den kleinhandel zal zijn, is nog niet bekend. Vastgesteld zal die niet worden. Vrij vleesch. „De Vee- en Vleeschhandel' 'deelt na der mede, dat hel slagersbedrijf ingaande de volgende week zijn vrijheid van vóór de crisis terug krijgt, uitgezonderd nog ten aanzien van de vetinlevering. Het sla gersbedrijf krijgt zijn algeheele vrijheid terug. Het slachtverbod, het vleeschrant- soen, het verbod van conserveeren, de bepaling op .de inlevering der slachtafval- len en der huiden, betreffende het slach ten - in centrale slachtplaatsen en de Klachtvergunningen, het is alles de vol gende week aan kant, wat ons ten over vloede door de autoriteiten is bevestigd. Het geheele bedrijf, alsmede devieesch- warenfabrieatie, is in zijn vrijheid her steld; geenerlei beperking van regeerings- wege, alleen het vet moet vooralsnog in geleverd blijven, wijl er nog geen dier lijk vet is aangekomen en dit vet is voor de margarinefabricage onmisbaar. De handel in slaehtafvallen is weer vrij. De vleeschwarenfabrieken zullen weer aan het werk gaan. Een snoepreisje naar de Oost voor Kamerleden. Mgr. Notens heeft op den laats ten dag, dat da Kamer pratensmoe bijeen was, ook voor «en Paaschverrassing willen! zorgen. Hij zeide: „collega^, hoe deuken je lui er over als wij allen eens op 's Rijks kosten leen uitstapje naar Indii; maakten?" Nu zou er niets cup tegen zijn, als al de honderd heeren in den Haag eens tegelijk naar ons heerlijk Insul'inde trok ken. Men zou dan de proef eens kunnen nemen, hoe 't ons vaderland zou gaan, als we eens geen Parlement hadden. Ons dunkt het geval zou meevallen ,en wij waren de praatvaars eens een poosje kwijt. Kleerekoper zeeziek inplaats van praatziek zou voo»' den betrokkenper soon zelf nog wel een aangename varia tie zijn. Maar doden wij weten 't uit Heyermans 'schetsen wagen zich niet op _'t wafer evenmin als op het ijs. Maar dal was niet de bedoeling van Mgr. Nolens, niet allemaal te gelijk, wat zou ct dan van Nederland terecht kor meni, (maar elk jaar zon'n stuk of zes cn dan met een cheque van hot, Rijk, „ter gedeeltelijke bestrijding van de on kosten". Schemer rekende uit, dat ziulk een snoepreisje wel acht a tien duiziend gul den per persoon zou kosten. Teenstra schatte de uitgaven wel op 15.000 de man. Och ja .waarom niet? Wij hebben toch Kamerleden om in de eerste plaats voor zich zfelve (e zorgen. „,Wie zou er voor in aanmerking ko men?" stelde Tteenstra. de vraag. i „Die 't meest gesproken heeft!" word bi' geroepen. Maar dan komen wij nooit meer aan 'teind van de begrootingsdtebattein,, ter- kende de Kamer niet Zónder zelfkennis, want dan zal ieder het» record wilton slaan. „Je mond houden!" werd er toen weer geadviseerd, maar als de negen en ne gentig Kainerheeren besloten te zwijitjein, dan haddein we Suze Groenewegtoch' ook nog. ,,'tZou prachtig zijn om je geschokte zenuwen weer op orde te brengen", tóeen- d© weer een ander. Toen kepk Troelstra nijdig op, want hij dacht, dat dit. een hiep op hem wa,s. 1 „Waarom alleen, naitr Indië, en oiok niet naar andere landen?" meiende \veieir een ander. 1 Natuurlijk, waarom zon David Wijml- koop nieit op Staatskosten naar München. mogen gaan ,,om daar die revolutie te bestudeeren en overleg te plegen met do ongewasschen ministers daar. En Troelstra bijv. naar Berlijn om 'met vriend Scheidetaann te contereeren. £15.000 reiskosten, 'lis maar een peul schilletje en dan bovendien nog scha devergoeding voor gederfde inkotasten. Stel je voor, dat Kleerekoper een half jaar zijn inkomsten moet missen voor gemankeerde spreekbeurten plus diner, souper en nachtlogies in het „Keizer Ka- rel-IOrainjeJhotel". En dan zou elk Ka merlid nog op 'sRijks kosten een Indi sche uitrusting mogen aanschaffen, welke hij dan bij1 terugkomst in patria Veer aqn een coliéga-reisaspira,ntv koar overt, doen. Maar daar was de keurige hoer van: Doorn mordicus tegen. Deze achtbare heer zou gaarne te voren weten, in wiens kleeren hij eventueel zou moisten kruipen. Enfin de Kamer wilde voorloopig haar fatsoen houden ieti deed alsof ziij er niets van wilde weten. i commentaar aan toe, dat in korte woor- woordfen samengevat hierop neerkomt:Dat het wel bekend was, dat Landauer gek was, maar niet, dat hij zóó gek was- (Msbode.) Nieuwe onlusten te Weenen. WEENEN, 25 April. Heden hebben te Weenen groote straatdemonstraties van teruggekeerde strijders en invaliden plaats gehad. De communisten trachtten deze demonstratie tot een wezenlijken opstand te maken, doch him pogen mislukte. De demonstranten trokken rustig door. Ondanks dit is het toch nog tot. ern stige opstootjes gekomen. Orlando te Rome. Blijkens Stefani-telegrammen is Orlando te Rome aangekomen en daar met onbe schrijfelijke geestdrift ontvangen. Orlando's terugkeer. Parijs, 26 April. De „Petit Parisien" weet te melden, dat, welke ook de be- teekenis is van de zitting van het Ita- liaansch parlement, welke den 28sten zal plaats hebben, Orlando en zijn medewer kers onmiddellijk daarna naar Parijs zul len terugkeeren en dat te Versailles de Italiaansche deputatie voltallig tegenwoor dig zal zijn. De Belgische eischen. BRUSSEL, 26 April. Volgens den Pa- rijschen correspondent van het blad „En tente" zou het vredesverdrag gisteren aan de vertegenwoordigers van landen met beperkte belangen voorgelezen worden. Men bevestigt, dat België geene voldoening zal krijgen, wat betreft de Limburgsche kwestie en slechts gedeeltelijk zal worden tevredén gesteld nopens de Waalsche dor pen aan de Duitsche grens. Daarentegen zullen waarschijnlijk de belangen van het groothertogdom Luxemburg aan België worden toevertrouwd. De strijd tegen de Bolsjewiki. BERLIJN, 26 April. Volgens een bericht uit Stockholm heeft generaal Mannersheim den aanvalsoorlog tegen Rusland begon nen. Président Fehrenbach over het vredesverdrag. FREIBURGR in Breisgau, 26 April. Ter gelegenheid der bijeenkomst van de ka tholieke volkspartij herinnerde de presi dent der Nationale Vergadering, het Cen- trumslid Fehrenbach, eraan ,dat, naar als zeker wordt medegedeeld, president Wil son zal vasthouden aan de aanneming zijner 14 punten. Er kan geen twijfel aan bestaan of Duitschland zal, indien het om het Zuid-Westelijk gedeelte van het rijk mocht gaan, weigeren het vredes verdrag te onderteekenen. Ook verklaarde de spr. aan te nemen, dat Duitschland geen vrede zou willen aanvaarden, waar bij de krijgsgevangenen langer worden vastgehouden ein die geen opheffing van de blokkade zou brengen. Wij zullen ook geen vredesverdrag onderteekenen, dat ons het, Saargebied afneemt en Dantzig aan de Polen toewijst. Wij mogen en hier over heerscht eenstemmigheid onder het geheele Duitsche volk geen vrede aan nemen, die ons wordt opgelegd, daar wij geen volk van slaven zijn. Mgr. Waffelaert, bisschop van Brugge, heeft besloten een grootsche godsdienstige betooging te doen houden bij gelegenheid van de H. Bloed processie, om God te danken voor hoi sparen der stad. Er zal een plechtige H. Mis van dankzegging worden opge dragen. Mi8s Carnegie gehuwd. Miss Margaret Carnegie, dochter van den befaamden vredesapostel, is met een Amerikaansch zee-officier in het huwe lijk getreden .Zij brengt een bruidschat mede van 600 niillioen dollar. De Flume-keorts in Italië. Alle Italiaansche bladen bevatten naar Stefani meldt opgewonden arti kelen over Italië's rechten op Fiume en de Adriatische Zee-kust en over Orlando's „Omdat ik er geen kans op zie. Het is veel te gevaarlijk. Als de baas iets vermoedde van hetgeen gij wensch,t, dat ik doen zal, zou Engeland voor ons beiden te klein wor den. Gij kent hem niet zoo goed als ik." „Goed genoeg voor mijn doel. Nu, zoo gij nog meer tegenwerpingen te maken hebt, haast u er wat mede. Gij hebt er geene? Best. Houd uw mond, open uw ooren cn luister naar hetgeen ik te zeggen heb. Hoe laat houdt gij morgenochtend oefening?'" „Om negen uur." „Mooi. Gij gaat naar de oefenplaats, en de patroon beveelt u met „Vulkaan" af te rijlden. Wat doet gij? Wel, gij houdt een goeden draf, zoolang hij u ziet, doch zoodra gö aan de andere zijde van den heuvel zyt gekomen, zet gij de hielen er in en galop peert naar het bosch aan uw rechterhand, juist alsof uw paard er met u van door ging. Eenmaal daar, houdt gij het zoo een minuut of drie vol, tot gij aan de rivier komt. Die doorwaadt gij en daarna rent gij in vliegenden galop hot volgende bosch. in naar het pad bij Hangman's Hollow. Kent gij die plaats?" „Dat zou ik denken." „Nu, daar zult gij mij op u rjnden wach- houding. De minister was op zijn reis naar Rome aan alle stations het voor werp van geestdriftige betoogingen. Te Rome is Orlando met uitbundig enthou siasme ontvangen. Het gevaar van tfen honger. De Engelschc couranten hebben thans den uitvoerigen tekst gebracht van de groote rede van 16 April van Lloyd George in het Lagerhuis. Wij willen er 'nog een treffende pas sage uti 'aanhalen. De wereld is bezig ten gron de te gaan. Een heel scherp opmer ker, die juist uit Centraal Europa is teruggekeerd, vertelde mij: „Ik heb een wereld ineen zien storten; de mannen zijn hulpeloos, half verhon gerd, versuft; zij hebben geen strijd lust meer, geen revolutiegeest; het hart is hun ontzonken. Twee Brit- sche soldaten kwamen over een plein in Weenen en zagen een hongerig kind. Zij haalden een biskwie te voor schijn en wierpen het aan het kind toe. 'Gij hebt wel eens gezien wanneer gij een stukje brood op den gronid fóoit, dat vogels, die gij tevoren in et geheel niet gezien hadt, van alle kanton komen toevliegen. Nu, overal en nergens vandaan kwamen honder den kinderen te voorschijn en grab belden naar dat voedselen het was slechts met moeite, dat deze twee Brit- sche soldaten e,r [het leven af brach ten." Branting over het bolsjewisme. Havas meldt uit Parijs, dat Branting o|p het congres der Fransohe socialis ten, dat met de Paaschdagen te Pa rijs gehouden is, zijn Fransebe "kame raden tegen het bolsjewisme heeft ge waarschuwd. Zweden, zeide Branting, is van dichter bijl dan eenig ander land getuige geweest van de werking van het bolsjewisme en van zijn uitwer king heeft het zich heter dan wie ook kunnen overtuigen, in het bijzonder in Finland en in groote steden als St. Petersburg. De productie staat on der het bolsjewistische bewind geheel stil; het is de dood voor alle energie en beteekent volledige economische uiteenvalling, met de afschuwelijke ge volgen gebrek en honger. Bolsjewis me geeft geen beeld van het socialis me, nog minder van de overwinning daarvan. Het is er slechts de ont kenning van. De dictatuur van het proletariaat is slechte een karikatuur van het socialisme, dat voor alles ge organiseerd is, en blijkens de voortzet ting van de democratie. Branting zeide te hopen, dat de Fransche socialisten uit deze vrijwel negatieve resultaten van het bolsjewisme leering zullen trekken om den arbeid van liet con gres tot een goed einde te brengen en dat de Internationale .zich de oorlogs- beproevingen zal wleten te herinneren, België en Nederland. In het „Vaderland", van Brussel,, 'tVlaamsche aftreksejtje van de „Na tten Beige", spieelt de redactie nog al tijd haar afgezaagd annexionistischl deuntje voort. Zij schrijft: „Het officiteele Holland >vil de ver dragen herzien. We hebben veel ge wonnen en onze afgescheiden broe ders, nog onder Hollands bewind, .mo gen hopenOnzp glorierijke drie kleur wappiert wel eens weer terug op Sint-Servaas en op Sint-Jan en op al de torens aan den linkerflank van de Schelde. Onze „Brabanponne" klinkt weer wel eens op het Vriethof en in al de VIaamsch-Zeeuwsche dor pen. Wi] hebben al viee.1 gewonnen, nu het officieel© Holland „officieel" be kend maakt, dat eene schikking in der minne mogelijk isdat de verdra gen van 1839 kunnen herzien worden, zoodanig, dat de belangen van België en vain Holland tevens gevrijwaard worden en blijven." De Brusselsche .„Standaard" lee- kent hierbij aan Een nieuw stuk ter misleiding van het Vlaamsche volk. De heer Van Goe- them moest toch weten dat de Neder- ten. Van dat oogenblik af zal ik do leiding op mfj nemen en u en het paard uit Engeland doen voeren op een wijze, waar niemand ooit iets van zal vermoeden. Gij krijgt vijfhon derd pond voor uw moeite, vrijen overtocht met het paard naar Zuid-Amerika en nog vijfhonderd pond op den dag, dat het aan wal wordt gezet. Gij loopt niet het. minste gevaar, en met duizend pond kan een kerel als gü daar ginds al spoedig fortuin maken. Wat zegt gij nu?" „Alles goed en wel", gaf de ander ten ant woord. „Maar wie verzekert mij, dat gü uw belofte zult houden?" „Wat denkt gij van mü?" zeide dc bede laar op verontwaardigden toon, terwijl hij tege lijkertijd uit zijn zak iets te voorschijn haalde, hetwelk op een verfrommeld papiertje geleek. Maar loop er vanavond niet mee te koop dan zoudt gij het geheele zaakje kunnen be. derven. Nu doet gij zeker, wat ik u ge vraagd heb „Ja", antwoordde de ander gemelijk. „Doch nu (moet ik weg. Sinds er zoo'n gedoe is geweest over den „Maltezer Ridder", wil de baas, dat wij om acht. uur thuis zijn en houdt hij het paard achter slot, terwijl er altijd dén van ons bij het dier in den stal slaapt." „Goeden nacht. Vergeet onze afspraak niet. Plaag hel paard eerst een beetje om het wat onrustig te maken, dn laat u ontvallen, dat hel wal driftiger is dan gewoonlijk. Dan zal het natuurlijker schijnen, wanneer het op hol gaal. Verlaat het gewone pad niet, zoo lang er iemand in uwe nabijheid is, maar daarna rijdt gü als de wind naar de plaats, wiplke ik li heb aangeduid. Ik zal zorgen, dal er geen sporen overblijven, die kunnen verraden, waar gü gebleven zijt." „Goed", zeide de jongen. „Ik heb het er niet erg op, maar ik ben te ver gegaan, om terug te treden. Goeden nacht." „Goeden nacht en veel geluk." Toen heet jongemensch vertrokken was, Toen het jongemensch vertrokken was, keerde Sharper (want hp was het) terug naar het Schuurtje en legde zich neer op een hoop stroo, waar hij spoedig insliep. Even vóór het aanbreken van den dag stond haj op en ging dwars door de akkers naar het boschjo bij Hangman's Hollow op den weg van Exbridge naar Beaton, flier zag hij een grooten verhuiswagen, welke van binnen en buiten met meubels was volgeladen. De paar den graasden onder een boom, en twee mannen zaten er hp hun ontbijt te gebruiken. Bij de komst van Sharper rees de grootste van beiden - naar het. uitzicht te oordeelen een fatsoenlijk werkman met een vollen bruinen baard -overeind en bracht de hand aan zijn hoed. Do andere keek met eenige ver wondering naar den haveloozen bedelaar voor hem, „Gü zijl. dus zonder ongevallen aangeko men?" vroeg Sharper. „Goed. Het is nog vroeg. Zet mij een kop thee en geef mij iets te eten, als gü het hebt, want ik verga van den honger. Daarna moet gü de kleeren halen, die ik u gezegd heb mode te brengen, en ïriij helpen ze aan le trekken. De lieden van het dorp, die wij mochten ontmoeten, mogen mp in deze plunje niet in uw ge zelschap zien." Na een stukje gegeten te hebben, verdween hij in het houtgewas, vergezeld van den man met den bruinen baard. Toen hp weer voor den dag kwam, had hp een volkomen ge daantewisseling ondergaan. Zijn kleeding ge- deeltelpk bedekt met een voorschoot, een grijze pruik, kort gekuipte baard en knevel en een laag rond hoedje gaven hom geheel hel uiterlijk van oen meesterknecht in een meubelfabriek of dergelijke inrichting, en toen het bede- Alteón de sociaiaMejnoeraten stemden ei natuurlijk fijntjes vóór ,wtant die jat ten alles binnen, wat ze maar krijgen kunnen. .Symen Betaal is er goed voor. Als 'de onnoozele burgers nu maat' «iet meenen, dat het gevaar der Indische snoepreisjes voor goed is afgewimpeld, 'tls pas voor goed begonnen. iDoit eerste afstemmen was maar di plomatie. En. de heerlijke Indische reisjes ko men er een volgenden keer zóó vapt door, alsde achturen-werkdag'. pe leus is nu aangeheven, de rest komt Weil', en da burgierij' zial wiel voor de duiten zórgen af zit zja zielf' binnen kort zoo kraip. dat ze' zelfs gaan daag je meer naar den Haag en Scheveniirgón kan. Let eens op! (Maasbode.) Goes. Nieuwe bonboekjes moeten wor den afgehaald a.s. Vrijdag 2 Mei van 9-1 uur, voor de nos. 11200 en van 1—5 uur voor de nos. 1201 en daarboven. Hedenmorgen werd het lijk van. dhr Jean B. van der Reit vanuit Mid delburg naar Goes vervoerd. Oni half tien uur had de rouwdienst plaats', waar na uit de kerk het. lijk grafwaarts werd gebracht. Woensdagavond 8 uur zal, bij gele genheid van den jaardag van H. K. 11. Prinses Juliana, door beide tmtziekgezlel- schappen een muzikale promenade door de stad gehouden worden. Door B. en W. dezer ge meente zijn bevorderd tol. adjuncl- commies ter .secretarie de le ambte naar die heer W. 'C. de Beste, in wiens plaats is aangesteld jd© lieer J. M. MeijJer, thans 2e klerk, in welke func tie voorloopig niet wordt voorzien. Tevens is tot bode benoemd de heer J. Deurloo, thans hulpbode, in wiens plaats is aangesteld dc heer G. Busier. Middelburg. Bon 243 1 ons kaas; 244 oen hall pond suiker; 245 anderhalf ons rijst; 246 één enkel stuk Sunlight, zeep; 247 liyee ons erwten; 248 vijf ons bruine boonen65 der kinderkaart ©en halt pond suiker; 66 der kinderkaart een half pond kindermeel; 67 der kinderkaart 1 stuk zeep a 16 cent. (Z.) B. en W. stellen den raad voor den gas prijs die thans 24 cent bedraagt, terug te brengen op 20 cent, doch den prijs van den eleetrischen stroom te ver heugen van 30 cent op 35 celnt. ZooaJs reeds vroeger in bet kort werd vermeld, zal de vereeniging „Uit het Volk-Voor het Volk" Woensdag a.s. den jaardag van H. K. H. Prinses Ju liana herdenken door een kinderfeest. Des middags to êén uur heeft in de Rijschool de repetitie plaats van de ver .schillende door de kinderen uit te voe ren Volksliederen. Te kwart voor twee vertrekken de kin deren voorafgegaan door het Middet- burgsch Muziekkorps van de Rijschool in optocht naai" de Abdij), waarbij de vol gende route zal worden gemaakt: Zuid- singel, Bree. Wagenaarsiraat, Hofplein, Lange Noordstraat, Markt, Langedellt, St - Pieterstraat, Balans, Abdij:. Onder leiding van den lieer Jan Morks zullen te kwart over twee in de Abdij de loigende volksliederen door de kin deren worden gezongendrie coupletten van het Wien Neerland's Bloed eerste en vijlde couplet van het Ze 'Uwsch-Vlaam- sche Volkslied; 3 coupletten van het Zeer.wsch-Volkslied en 2 Coupletten van liet Wilhelmus. Na afloop van de uitvoering der zang- nummers wordt de optocht voortgezet langs de Korte en Lange Burg naar de Markt, waar de stoet wordt ontbonden. Aan de optocht en de zanguitvoering nemen deel de kinderen der 4de on hoo- gere klassen der openbare scholen A, B, C, I, J en der Rijkslecrschool, li K. school en der bijzondere scholen op den Zuidsingel, de Heerengracht en ,die in de Singelstraat en de Gravenstraat. laarsgewaad in een hollen boom was ver borgen. zou niemand in hem den ongeluk, kigen blinde van den vorigen dag herkend hebben. liet was ondertusscheli dicht hij negenen geworden en Sharper gaf bevel de paarden in le spannen. Daarna wijdden zij hunne aan dacht aan bet achterste gedeelte van den wagen en thans zou een toevallig voorbij ganger iets zonderlings hebben kunnen zien. Ofschoon het binnenste van het reusachtige voertuig schijnbaar tot overladens toe vol was niet kasten, stoelen, ledikanten, lapüten cn alle mogelyke huisraad, kenden twee mannen, eenvoudig door aan een paar handvatten te trekken gemakkelük de helft van die lading verwijderen. Het was niets dan een scherm of heschot, waarop enkele gedeelten van meu belstukken waren nagebootst en dat. in een oogenblik kon worden weggenomen. De ruimte daarachter was ingericht als sta!, met een kif!li laan het eene eind en een paar zeelcn, welke van de zoldering naai' beneden hingen. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2