UIT ZEELAND. Landbouw en Veeteelt Nederland en België. Volgens ©en telegram uit Parijs ami de N. R. Ct. bebtoen <le vijf minis ters van buifcenlajidsche zaken der ge associeerd,© mogendheden een zitting gehouden, ©n zich. allereerst bemoeid niet bet statuut vau Beligië. Het gaal om jjte herziening van de verdragen van 1839, die, sedert den aanvat van 1914, alis vervallen moeten worden beschouwd. Nederland, dat deze ver dragen heeft onderteekend, vraagt op goede gronden, dat de herziening zal plaats vinden in het hijzijn van zijn vertegenwoordigers. Dit verzoek is gunstig ontvangen. Vaz Dias seint uit Brussel Niet slechts op het congres des Bel gische socialisten heeft men eenstem mig alle gedachte aan annexaties ver worpen. doch ook het congres der liberale Jonge wachten te Brussel ge houden, heeft met algemeene stemmen den volgenden wensch uitgesproken: Door de liberale partij in geheel 'het (and wordt elke actie, welke ook, afge keurd, welke er op uitgaat interna tionale geschillen, in het hijzonder met Nederland, te doen geboren worden, te onderhouden of te verwerpense- cundo door vriendschappelijke, doch flinke onderhandelingen, de reglemen teering te verkrijgen van uitsluitend Belgisch beheer over de. Schelde, wel ke aan 'tland een rationeel en inte graal gebruik van zijn grooten natuur lijken weg van wereldexpansie zal ver zekeren, doch zonder gedwongen grenswijzigingen of verkapte annexa ties. Verjaardag van Prins Hendrik. De verjaardag van den Prins werd in de Residentie op de in de laatste jaren gebruikelijke bescheiden wijze gevierd. Van den Haagschen toren, openbare "Rijks-, Provinciale- en Ge- meentegehouwen, de gezantscha.psge- böuwen, alsmede, vooraf in 'de bin nenstad, van vele huizen en particu liere instellingen en personen, werd gevlagd. De voor velen vrije Zaterdag en het feit, dat ook de schoolkinde ren, mede wegens de Paaschvacantie, vrijaf hadden, maakte, dat het in de straten, op wandelwegen enz., nog al druk was. Het zachte weder droeg daai-fcoe .ook niet weing hij. Ten Pajeize lagen de gebruikelijke felicitatieregisters ter teekening. De ongeregeldheden te Harskamp. De commissie, ingesteld voor het on derzoeken van de ingekomen verzoeken om schadevergoeding aan de militairen, die bij den brand te Harskamp hun par ticuliere eigendommen hebben verloren, is met haar arbeid gereedgekomen en heeft verslag uitgebracht aan den minis ter van oorlog. Het te vergoeden bedrag bedraagt ruim 100.000 gidden. (Avondpost.) De Kiesplicht. Van den kiesplicht, zoo oordeelt de ,,Haagsche Post", is niets terecht, geko men. Deze list nu, bij de tweede al gemeen© verkiezingen sinds zijn in voering, reeds onder tafel onge veer f20.000 kiezers hebben, 'trots strafbepalingen, er de voorkeur aan gegeven niet ter stembus te verschij nen. Kiesplicht is, als zoo menige andere plicht of voorschrift slechts te handhaven in landen met snel, kort en zoio noodig streng recht, gespro ken door goed opgeleide, ruim betaal de, met zorg uitgekozen, bekwame rechters. Waar onze rechtspraak aan deze vereischten over het algemeen niet voldoet, bekommeren, gelijk we zagen, honderdduizendtallen kiezers zich om wet en rechter niet méér dan honderd- duizendtallen smokkelaars, dieven, in brekers, helers, ruitentikkers, straat schenders en andere medeburgers, voor Wie Nederland een Dorado is. Inderdaad valt niet te ontkennen, dat het instituut fiasco heeft geleden. Te Amsterdam zullen nu 20.000 weg gebleven kiezers ter verantwoording worden geroepen. Er valt reeds te voorspellen, dat slechts zeer weinigen taal of teeken zullen geven. De over rode massa zal de dagvaarding aan e laarzen lappen. En gis ze het niet deed,' zou de justitie niet bij machte zijn, de berechting uit te voeren. („De Tijd.") De prijs der kfei-aardappelen. Met ingang van 22 April wordt, gelijk wij reeds meldden, de klein- handelprijs voor kleiaardappelen "te ruggebracht opi 7 cent per K.G. In ver band daarmede wordt met ingang van denzelfden datum, ingevolge art. 8, 3e lid der distributie wet 1916 de grool- handelsprijs voor deze aardappelen ge steld op f5.10 per 100 K.G. en de lusschenhandelsprijs op f5.60 per 100 Slachtverbod opgeheven. Op grond van de resultaten "dor) veetelling, verricht overeenkomstig zijn 'beschikking d.d. 17 Februari 1.1. no. 1484, afdeeling vleeschvoorzie- hing, meent de Minister van L„ N. en H, te kunnen overgaan tot opheffing van de beperkende bepalingen ten aan zien van het slechten van paarden, runderen, (daaronder begrepen nuéhte- re, vette en graskalveren), schapen, geiten en varkens, vastgesteld in zijne beschikking d.d. 6 Februari 1919, no. 1222, afdeel ing vleeschvoorziening, welke beschikking mitsdien hij 'dezen wordt ingetrokken met ingang van 28 April a.s. HET IS ECHTER NIET MOGELIJK TE GELIJKERTIJD OVER TE GAAN TOT HET VRIJGEVEN VAN VET, van de slachtingen afkomstig, zoodat de bestaande verplichting tot inleve ring daarvan vooralsnog blijft gehand haafd. Faillissementen in Nederland. Over de afgeloopen week, eindi gende 17 April, zijn in Nederland uil- gesproken 22 faillissementen, tegen 7 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met. 17 April 1919 373 faillissementen tegenover 261 over hetzelfde tijdvak van het vo rige jaar. Goes. Dank zij den ijver der jonge dames-verkoopsters was de opbrengst van den Emmabloemverkoop gisteren (Dins dag) uitstekend en bedroeg f '258.1 i1/». Het nieuwe orgel in de R. K. kerk alhier is gedurende de Paaschdagen in de H.H. Diensten zeer verdienstelijk be speeld door de heeren Adr. van Kalmt- hout en I. Giesen. De eigenlijke organist, de heer A. v. Kalmthout Sr., was door ongesteldheid verhinderd het orgel te bc- speelen. De orgelcollecte bracht Zondag f560 op. Dinsdagavond had een orgelconcert plaats met medewerking van het zangkoor ,,St. Cecilia" en de heeren W. van Kalmthout, organist, uit Nijmegen,die eenige prachtige orgelstukken, o.a. de an dante expressivo van Elgar en de Sym phonic 42 van Gullmant „main de maltre" wist te vertolken, benevens Th. de Groen, tenor, B r. v. d. Sta p, baryton en W. He r c k en ra t h, bas. Zonder op de vele voortreffelijke muzi kale gaven van de heeren de Groen en van der Stap iets af te dingen, spande toch, naar onze meening, wat zuiverheid van toon en juiste expressie van tekst en vocalen inhoud der stukken betreft, de heer Herckenrath de kroon, die bijzonder uitmuntte in „Der Evangeliemann". De heer v. d. Stap brilleerde het meest in Hullebroeck's „Paschen", terwijl de heer de Groen zich op het voortreffelijkst deed kennen in de solo's van Verhulst's „Te Deum", dat zoowel als de andere, koorstukken verdienstelijk werd vertolkt. Het koor deed flink zijn best. Enkele vlekjes wist de heer Jos. Stieger door zijn bezielende leiding gemakkelijk weg te werken. Een woord van lof voor allen, die tot het welslagen van dit concert hebben meedegewerkt, is zeer zeker op zijn plaats. De ra,ad dezer gemeente komt Don derdagavond 8 uur bijeen ter behande ling der navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanvragen om afschrijving van belasting en school geld. 3. Voorstel tot verlaging van den gasprijs. 4. Voorstel tot sluiting der Cen trale Keuken vanaf 3 Mei 1919; 5. Be noeming van een voorzitter en léden der Commissie va© advies betreffende de werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling. Aanbevolen worden Voor leden werkgevers de heeren: 1. A. de Bruijne Jzn., 2. 11. Vissers; 1. G. J. Holles telle, 2. A. de Bruijnö. Voor leden werknemers de heeren: 1. C. Anthonisse, 2. A. van Hese; 1. Al- Pols, 2. 'G. C. Overmars. j j 6. Voorstel om de woning van den Burgemeester voor gemeenterekening te voorzien van een telefonische aansluiting. 7. Verzoek van den heer Dir. J. P. Canl negieter te Middelburg om gebruik te mogen maken van een lokaal der M.U-. L.O.-school' tot, het geven van Godsdienst! onderwijs'; 8. Voorstel om verlenging te vragen van de op 1 Juli 1919 afloop- pende .Koninklijke bewilliging op da ver hooging van leggeld voor suikerbieten 9. Wijziging der Gemeente begroeting en der begrooting van het Grondbedrijf dienst 1918 en 1919. 10. Voorstel J,ot het ope nen van een rekening-courant met de Na tionale Bankvereeniging11. Voorstel om het bij Raadsbesluit van 23 Januari 1919, no. 18b verleend crediet va,n flOOO.— tot het verleenein van steun aan crisis- werklooizen, met f500.te verhoogen. 12, Bepaling va.n het bedrag waar voor door den nieuw te benoemen ge meente-ontvanger zekerheid moet worden gesteld. 13. Benoeming van een gemeen te- ontvanger. He afphabetische aanbeveling bestaat uit de heeren: 1. II. Dijokmeester te 's Gravenhage 2. G. .Snel' te Sloten, i - Ned. R. IC. Volksbond afd. Goes en Omstreken. Een oprich tingsvergadering van den Land- en Tuin- bouwbond zal plaats hebben op Donder dag 24 April', des avonds te 8 uur, in het „Slot Ostcnde". Spreker de lieer A. ,T. Loerakker, Alle R.-Kath. behoorende' bij het Lond en Tumbo.uwvak worden dringend uitge- noodigd 'deze vergadering bij 'tel wonen. Verschenen is het reglement voor de tentoonstelling, te houden door den kring Westelijk Zuid-Be vel and te Goes, op 17 en 18 Juni e.k. 'Wij komen hier op nader terug. Hedennamiddag had in de Socië teit „V. O. V." voor een kindergehoor een welgeslaagde opvoering plaats van Kellenbach's Sprookjespoppenspel. De heer A. G. van Dijk heeft ook ontslag gevraagd als Directeur van do Handelsavondschool en als lid van de Comissie van Toezicht op het Lager on derwijs alhier. Middelburg. De Provinciale Zeeuw- sche veneenigiug tot bestrijding der tuberculose houdt hier ter stede een© al-genteen© vergadering op Donderdag; 24 April 1919, des namiddags te' 1.30' uur in da Sociëteit St. Joris. Morgen, Donderdag, zal alhier de jaarlijksche verkoop plaats hebben van de Emmabloem, waarvan de opbrengst be stemd is voor de vereeniging ter Bestrij ding der Tuberculose. Wij wekken onze lezers gaarne op die collecte te steunen, die op dit gebied de oudste rechten heeft. In verband met het bovenstaande moe ten wij er op wijzen, dat de bloemenver koop, die hier gisteren plaats had, niets te maken had met bovenstaand doel. De bloemverkoopsters, die hier gisteren uit Vlissingen waren gekomen, hebben voor een deel misbruik gemaakt van den aller- wege aangekondigden verkoop van de Emmabloem, waarbij men jammer genoeg geen datum had vermeld, en velen zullen nu gedacht hebben te offeren voor de bestrijding van de zoo gevreesde ziekte, terwijl zij offerden voor een ander doel, zooals de waarschijnlijk meer met de waarheid op goeden voet staande meisjes zeiden, voor het Frans Naereboutfonds, waarvoor gisteren ook te Vlissingen ver kocht werd. Het gebruik maken van een valsche vlag kunnen wij niet scherp genoeg afkeuren, vooral waar de verkoop van gisteren niet was aangekondigd- Wij hopen van harte, dat niemand a.s. Donderdag zich zal laten afhouden van het ruim steunen van den verkoop; door het idee „al weer zoo'n bloemendag". Men vergete niet, dat de lijders aan tubercu lose, 'dat zij, die dezen bloemenverkoop organiseeren, niet aansprakelijk zijn voor en ook niet mogen lijden onder de onop rechte wijze van doen van de Vlissing- scbe verkoopsters van gisteren. (Z.) Vlissingen. In verband met nieuwe re gelingen betreffende het viseeren vaH paspoorten van reizigers naar ngeland en .naar de Brit&che koloniën, zal jheit ni het vervolg ook mogelijk zijn jheit 'Vi sum aan da Britsche consulaten te Am sterdam en alhier te verkrijgen. Alhier worden deze week verstrekt 5 K.G. .aardappelen, Afe pond rijst, k pond peulvruchten, 1 ons kaas, l1/» jons jam, 1 pond gecondenseerde taptemelk, 2 ons Amerikaiansch spek, Va pond sui ker, 1 jrond kindermeel. Bij Kon. besluit va(n 4 dezier is tot agent bij de Rijksverzekeringsbank be noemd de heer T. J. Harinck alhier., Met ingang Vanl 1 iMei jis benoemd tot onderstationischef alhier de heer E. J. van Roulke, thans te. Tilburg. Zondagmiddag kwamen alhier ruim 60 „zwartjes" uil Engelsch-In- (lië per trein van Rotterdam aan. Deze kleine, tengere mannen waren allen afgemonsterd van schepen, waarop zij als stoker hebben gevaren. Zij gingen Maandag per mailboot naar Engeland, om aldaar voor Calcutta te worden ingescheept. D)e (mannen trokken veel bekijks van hen die Zondag aan het station kwamen. Kloetinge. Tol het Voorbereidend Zang koor van „Cloeting's Gemengd Koor", zijn 48 jongens en meisjes van 10 tot 16 jaar toegetreden. Krabbendljke. Zaterdagavond had alhier een plotseling sterfgeval plaats. Nadat dhr. F. van 't Leven omstreeks 11 uiur te bed was gegaan, gevoeld© hij zich een oogetib-lik: daarna onwel, waarna hij opstond. Een half uur la ter was hij aan een hartverlamming overleden. lerseke. In de Zaterdagavond gehouden vergadering der burgerwacht werden tot be stuursleden gekozen de heeren Iz. Wil- lemsen, J. J. van der Peyl, Jac. Willemsen en J. M. Sinke. De burgerwacht telt thans reeds ongeveer 80 leden. Het bestuur zal een commandant aanwijzen. (Z.) Schore. Naar aanleiding van den dief stal bij M. Kole, beurtschipper op Rot terdam, kan gemeld worden, dal door den Rijksveldwachter Kriekaard en den gemeenteveldwachter Janse (beide Hans- weerd) de gestolene goederen zijn opge spoord en gedeeltelijk in beslag genomen. De daders, M. van den B., C. D., J. G. en F. S., die in verhoor zijn genomen, hebben allen bekend, zoodat stelers en helers hun welverdiende straf niet zullen ontloo- pen. Driewegen. Het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leiden van den raad keurde al-Ie lijsten goed. Bij loting werd de volgorde bepaald als volgt; Nb|. 1 dei lijst der Roomsch-Kathioheken nol. 2 üiei der Vrijzinnigen; no. 3 Ida Christelijk-Historisch© lijst en no. 4 do lijst der Antirevolutionairen. De raad alhier vergaderde 18 April. Present alle leden. Een wijziging in de armenbegrooting van 1918 werd goedge keurd in ontvang met £5609.001/2 en in uitgaaf met. f5090.53, alzoo met een goed slot van 1518.471/2. Tot laden der schat- lingscommissie voor de inkomstenbelas ting werden benoemd de heeren D. Mui- dor, W. van Loo en ,W|. Noels, aftre dend, en in de plaats van dhr. C. Vaar, die niet meer in aanmerking wensc.hle te kooien, de heer C. de Jager. Op een-request van ingezetenen om de aanvangsuren der school 1 uur later te stellen werd besloten met de autoriteiten te overleggen om den aanvang van den morgen- en middagschooltijd elk een hall uur te verschuiven. De zangvereeniging werd nog voor 2 maanden licht gegeveai hij hare oefeningen, terwijl na dien tijd een nieuwe regeling zal worden getroffen. Nisse. Maandagmorgen geschiedldei alhier een droevig ongeval. De land bouwer I. B., bezig ©en geweer op te poetsen, had het ongeluk dat het plot seling afging waardoor zijn vrouw jrloo delijk getroffen werd. De verslagen heid is algemeen. De beklagenswaar dige man blijft mei vijf jonge kinderen achter en is wanhopig. Heer Abtskerke. De volgorde van d© ingeleverde en goedgekeurde candi- dateinljjsten is ails volgt: 1. d'ei lijst voor J. Simons© e.a. 2. de lijst voor C. Meijaard e.a. 3. de lijist voor 'F. de Roo jc.a. 4. dé "liijst voor M. v. Weel© e.a. Al de lijsten zijn goedgekeurd. Bij loting is del volgorde bepaald als vólgt 1. de lijst der Roomsch-Katholae- ken. 2. del lijst van diverse kiezers. 3. cte lijst 'der Chr. Historischen. St-Jansteen. Bij bet dorscben met een stoommachine alhier werd de voet van dein 20-jarigen zoon van den van den landbouwer B. door d© ma chine gegrepen en zoodanig gewond, dat eerst de voet moest worden af gezet en daarna het been tol; boven de knie, oan erger te voorkomen. Maandag vierde bet echtpaar W. L. Dhooge-Hingoot hun gouden bruiloftsfeest, 't Ontbrak 'den krassen oudjes 'dien dag niet aan bewijzen van belangstelling en werden hun tal rijke geschenken aangeboden. Te hun ner eer waren ook prachtige versie ringen, vanaf hun woning tot aan de kerk, aangebracht. Hulst. Zaterdagavond had aan 't station een droevig ongeval plaats. Het 8-jarig zoontje van D. Leen- knecht was op de in beweging zijnde tram geklauterd edoch schijnt toen daarvan te zijn afgegleden. Hij 'kwam ongelukkig onder de wielen terecht, welke over liet lichaam van het kind heen reden. Het bleef op de plaats dlood. lizendijke. Hetschijnt dat de srnok- keïhanicte! zich richt op het uitvoeren van vee. Zaterdag werden hier weder drie koeien aangehouden, welke door eenige personen over de grens zouden gebracht worden. Oostburg. Naar we vernemen zullen verschillend© plaatsen van het 4e district bioscoopvoorstellingen gege ven worden over het jongste bezoek van H. M. aan Zeeuwsch-Vlaande- ren. - Teii nadeel© van dhr. S. zijn [hier 80 K.G. koffie gestolen. Van de da ders tot bedien geen spoor. - De militair© kommiezen hebben Zaterdag een zekers D. aangehouden, wegens poging tot uitvoer van een koe. Het dier is in beslag genomen en opgebracht, bij den ontvanger der Re gistratie alhier. -- Op 3 en 4 Mei zal alhier in de Ambachtsschool de jaarlijksche ten toonstelling van de door de leerlin gen vervaardigde voorwerpen enz. plaats hebben. De buigemeiester van Rilhnd-Bath, do heer J. Grootonhuis, zal binraenkors als burgemeester zijn eervol ontslag als zoo danig aanvragen, in verband met de wo ningkwestie, zoo meldt de M. Ct. Hij had, zooals men weet, verlof pm in afwachting, dat er een gëschiktei Jyvo'- ning voor hem zou koanen, te Middel burg te wonen, wat, naar onze corres pondent meldt, geheel tegen z'ijn Vin was. Er is evenwel geen verandering ten goe de gekomen, zoodat het besluit om ont slag te vragen als burgemeester molest vallen. Te Cadzand was een jongmensch, dat nog maar kort uit militairen dienst te rug was, zooi onvoorzichtig om met een hamer op een handgranaat te slaan, of schoon Se omstanders hem waarschuw den. De granaat sprong uit elkaar en verbrijzelde het jongmensch een hand. Te Vlissingen, waarheen de gewonde was v«tvo<erd. is de hand afgezet. Waterschappen. Bij Kon. besluit is aan A. E. V. M- Bonte, te Sint Kruis, op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei 1919, eervol ontslag verleend als lid van het uitvoerend be stuur van hel waterschap der Sluis aan de Wielingen, provincie Zeeland; aan A. Bliek, te Biervliet, op zijn ver zoek, met ingang van 1 Mei 1919, eervol ontslag verleend als dijkgraaf van den Elisabethpolder (Biervliet), provincie Zee land.) Zeeuwsche Polder- en Waterschapsbond. Op initiatief van xnr. P. Dielioman te Middelburg is opgericht een vereni ging: Zeeuwsche Polder- en Water schapsbond .gevestigd te Middelburg .ten doel hebbende te. verbreiding van meerdere en 'be tere kennis van het waterschaps- of polderrecht en hét watrschaps- of polJ dpnvezten ,0m daardoor meer algemee ne belangstelling te wekken; 2o .bevoirdering van een geaonde foe- passing der beginselen van autonojmie en zelfbestuur der waterschappen naai den eisch van de grondwet; 3o. bevordering van de algemeene cn bijzondere belangen van waterschappen of polders en van groepen waterschap pen of polders. Het bestuur is voor de eerste maal samengesteld uit de volgende heeren: A. Wisse,, op 't Rumoer in den Anna Jacobapolder; A. van der Wreijde, Ellemeiet; J. C. y,an der Ha,ve, Oosterland; C. :.N van der Heijde, AVissekerke; W. Kaïkebeeke, Goes; Iz. Willemse, lerseke; Mr. H. F. Lantsheer, Middelburg, secre taris P Dumoin Tak, Middelburg; I. J. Risseeuw, Oostburg; Vintor Hendriks©, IJzedijke; Fr. Kerschaert, Westdorpe; B, J. Dees, Terncuzein Mr, ,P. D'ieleman, Middelburg, voorzitter; J. G. van Niftrik, Vlissingen; G. van de Putte, Vlissingen. Terwijl als leden van het dag. best, voor do eerste maal zulten optreden ld© heeren Ddeleman, Lantsheer, Kakebceke, Dumon Tak, Van Niftrik, v. d. Weijde en Hendrikse. (M. Ct.) HALVE R00MSCHEN. 0 Halve Roomschen, lauwe kiezers, Waar men mogelijk die nog ziet, Wie in Ze-eland die wil zoeken, Werkt vergeefsch op dat gebied. Duidelijk is voor enkele weken Aan de stembus weer gebleken: .„Halve Roomschen zijn daar niet". Halve Roomschen, die nog lonken, Rechts en links, van 't slappe soort, Om geen vriendjes te verliezen; Zoekt ze niet in 't Zeeuwsche oord. Want de Roomschen, die daar wonen, Durven zonder vrees te toonen, Roomsch te- zijn in daad en woord. Roomsche- kiezers, die nog stemmen Op 'n rooden candidaat? Gaat ze niet in Zeeland zoeken; Luistert naai' deez' goeden raad. De verkiezing voor de Staten, Kan geen enkelen twijfel latenj Zeeland rechtsch! ziedaar hoe 't staat Halve Roomschen aan de stembus? Wat het Zeeuwsche land u biedt, 'k Zeg, dat men bij Katholieken, Halfheid slechts sporadisch ziet. De uitslag van onlangs bewijst ze, Ziet maar naar. het stemmenlijstje ...Halve Roomschen zijn daar niet." P. BOUDENS Az. Rotterdam (Paschen 1919). Te Goes is op 22 April j.l. opgericht een Zeeuwsche afdeeling van den Bond van hengstenhouders met het na volgende bestuur: Kerekha.ert uit Stoppel dijk voor Z.-Vl. O. D., R. Sturm te Bier vliet, voor Z.-Vl. W. D., S-. Janse te N.- en St. Joosland voor Walcheren, W. Wisse te Kamperland voor Noord-Beveland, H- A. Hanken voor Z.-Beveland, A. Hage tc Sf. Maartensdijk voor Tholen. (St. Phi lipsland en Schouwen-Duiveland waren I niet vertegenwoordigd.) De Bond van Zuid-Bevelandsche paar- denfokkers hield te Goes Dinsdag j.l.eene jaarvergadering, waarin o.a. de jaarreke ning werd voorgebracht, welke sluit met een voordeelig saldo van f360.62. Besloten werd f50 subsidie toe te ken- neen aan de Goesche landbouwtentoon stelling. Besloten werd dit jaar veulen- L keuringen te doen plaats hebben op fl' jC Juli te Goes en 9 Juli te Heinkenszand en Krabbendijke. Voorts om alleen veu lens met afstamming op de keuringen toe te laten en éénjarige veulens zonder afstamming, in 1918 bekroond alsnog lne te laten. 9» Landbouwtractors. Naar wij vernemen, zulten hier te lande I in Mei demonstraties worden gehouden met Austin landbouw-tractors. Waar deze

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2