Gemengd Nieuws. Correspondentie Financieele Mededeelingen. Sociale Berichten. Laatste Berichten. Landbouw en Veeteelt. ONDERWIJS Rechtszaken. 420e Staatsloterij. Posterijen en Telegrafie' St-Janttcen. Bij dart caféhouder F. Vonk werden Zaterdag door de kom- miezen in beslag genomen 30 kruikjes jenever, bestemd voor don smokkel handel. Zondagmorgen werden door de komnriezen aangehouden een tw eetal personen welke een .partij smokkel waar de grens trachtten over te bren gen. De goederen werden in beslag genomen en de smokkelaars in verze kerde bewaring gesteld. Nabij de Belgische grens onder deze gemeente worden weer borin gen gedaan naar geschikt drinkwater. Dit is reeds de derde maal in korten tijd, dat boringen worden verricht, tot beden echter zonder resultaat. Door de kommiezen werd in be slag genomen 100 Liter jenever, welke door den grossier .1. V. ongedekt wer den vervoerd. Dinsdag ontmoetten do kom miezen eenige smokkelaars, welke koeien België trachtten in te voeren. Het gelukte de kommiezen een koe en een smokkelaar in handen te krij gen. Oostburg. Dinsdagmiddag werden dooi den heer Ontvanger der Registratie en domeinen alhier publiek verkocht: de drie koeien, welke onlangs door de kommie zen van Smokkelaars zijn aangehouden. Gemiddeld werden de dieren verkocht voor f 400f 450. Waterlandkerkje. Toen 's morgens dhr. I'. als naar gewoonte de kippen wilde voederen, bemerkte hij dat al het pluim vee verdwenen was, tezamen elf kippen én zeven hanen. Later bleek, dat er bij zijn buurman een dertigtal ledige zakken ontvreemd waren. Van de dieven geen Spoor. St. Kruis Bij den landbouwer Ch. Wijf fels is hot mond- en klauwzeer uitgebro ken. De noodige afzonderingsmaatregelen zijn genomen. Gemeenteraad te Middelburg. In de hedenmiddag onder voorzitter schap van don burgemeester, den heer J'. Du.mon Tak gehouden vergadering van de gemeenteraad waren aanwezig 15 leden- Afwezig waren de hoeren Van Andel en tlolle. Aan de orde was de benoeming van een gemeente-secretaris, waarvoor de aan bevoling luidde: tór. M. W. G. van der Veux, gemeentesecretaris van Gouda en mr ,f, I', van Rossum, gemeentesecre taris van Vlisslngen, Benoemd werd de heer mr. M. W. G' v. d. Veur met alg. stemmen, Alsnog werd eervol ontslag verleend aan dhr. H. J. G. Hartman als penning meester van het Burgerlijk Armbestuur. (De vergadering duurt voort.) Eemigen tijid geleden ging een huzaar van Zutphen met verlof naar Dnitschland, waar hip een broer op zocht. Toen zijn verlof bijna om was, bad hij geen zin om naar zijn garni zoen terug be keeren, maar zijn broer daarentegen wilde wel uit Dnitsch land weg, waar toch geen Werk was. Kort en goed, de broer besloot, dat hij de plaats van den deserteur zou innemen. Hij trok de huzarenuniform aan, meldde zich in Zutphen op do hein aangewiezen plaats en nam dienst /als huzaar. Heel best ging het. niet, ,'want het paardrijden kori hij niet lan ger dan een half uur uithouden, al verbelde hij ook, dat hij al acht maan den in dienst was. En er kwam een kink in den kabel, want wegens het niet groeten van een sergeant werd onze huzaar in de provoost gestopt. Toen kreeg hij er genoeg van en be kende hij, dat hij geen soldaat maar burger was. Het bedrog kwam uit en de man werd wegens oplichting in het huis van bewaring opgesloten. (Z. Ct.) In de Zegepraalstraat te Borger- liout is Hugo Verhulst, de zoon van den activist Haf. Verhulst, aangehou den. Hij wordt verdacht tijdens den oorlog van vrouw Heylaert, wonende te Santvliet aan do grens, de som van 100.000 frank ontvreemd te hebben. Verder zou bij in de Carnotstraat met een Duitscher van zekere vrouw Win- nebak de som van 13.000 frank ont nomen hebben. Diefstal van drijfriemen. Op do Stroohulzenfabriek „Concordia" te Boxtel zijn al'e drijfriemen gestolen, ten gevolge waarvan het geheele personeel als werkloos naar huis moest worden gezonden. D. E„ Middelburg. Uw bijdrage bereikte ons te laat voor dit nummer. We hopen het in ons vokend nummer te kunnen plaatsen. Red. Middelburg. Da N.V. Vitrite Works ajkier kwrl 20 pet. uit ever 1918. 's Heerenhoek. Dinsdagavond 1.1. werd bij de 'wed. A. v. d Bulck eon zeer drukke vergadering gehouden. De zaal was geheel en al gevuld met belang stellenden, dio wilden medewerken aan de oprichting van een bond van land arbeiders, De weleerw. hear kapelaan opende de vergadering met den Chris telijken groet en heette allen welko|m en voegde er don wensch bij, dat de ver gaderingen van de Sint Josephs gezellen vereeniging, waar niet gesproken woirldit alleen over de stoffelijke belangen der leden, voortaan even druk mochten be zocht worden als deze vergadering. De vraag we:d nU beantwoord: hoe moeten de landarbeiders 'zich organ'.seeren, wil len. zij de hangende kwestie over loon en arbeidsvoorwaarden oplossen. Daar voor is noodig een R. K. Vakorganisatie. Doch er is geen R. K. Vakorganisatie mogelijk, zonder dat er ook bestaat een algemeen® vereeniging, wielke hier voor de landarbeiders gevonden wordt in de Sint Josephs gezellen. Haar jaak is het, door haar leden op te wekken tot ean inniger godsdienstig leven en .op te voe- ren tot een hooger redelijk peil, te ziorgien voor het godsdienstig en zedelijk welzijn, zonder echter ook de andere stoffelijke belangen uit het oog te verliezen. Dit werd duidelijk en klaar dooi' vele Werkt zaamheden van de Gezellen-vereeniging voor oogen gesteld. De meer 'zuiver stof felijke belangen, loon, arbeidsvoorwaar den enzl.mogen in deze Gezellen yér- ceniging niet besproken worden, maar beboeren thuis in de Vakorganisatie. Van daar de noodzakelijkheid van de oprich ting van een R. |KI. Bond van Landar beiders. Door onderlinge samenwerking met den loonraad, door de L. T. B. ge vormd, en federatief samengaan met de christelijke organisatie, zal men volgens de christelijke beginselen gemakkfelijk' jot een oplossing kunnen komeïi. Na, vele vragen beantwoord te hebben, werd de Bond van "R. K. Bloemist-, Tuin-, en Landarbeiders „St. Deus Dedit" opgericht met een negentig tal leden. Tn 'tbestuur werden gekozen H. de Jonge, J. Ruteijfn, .1. Boonman, 'M. Witkam en Jac. de Jonge. Maandag a.s. zal d'e eerste ledenverga dering 'worden gehouden. Dinsdagmiddag vergadeide in het café van dé wed. A. v. d. Bulck de L. T. B. om op te richten een com missie van werkgevers met het doel een z.g. loonraad te vormen. 27 landbouwers, alten werkgevers, gaven zicli als lid van den loonraad op. Maandagmiddag om 4 uur 'zal er wederom vergaderd worden en dan worden tevens dito werkgevers van de parochie 's Heerenhoek dringend uitgenoodigd bij deze vergadering tegen woordig te zifn. VL1SSINGEN. Zondag hield de R. ,K- Kiesveieeniging eene vergadering, welke druk bezocht wa,s, tot het bespreken der Propaganda voor de a.s. Statenverkiezing en het stellen van candidaten voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Voor het eerste gaven /zich behalve de oudere leden dei K. Jv. Prop. Club ook eenige leden der Kiesvereeniging pp1, welker taak bijt zonder zal jzijn het huisbezoek Voor de pp te maken groslijst voor de gemeenteraadsverkiezing werden staande de vergadering enkele candidar tori oipgegeven, terwijl ook nog eenige namen genoemd werden van personen, die niet aanwezig waren. Naar alle waar schijnlijkheid zal deze voorloopige gros lijst ook den naam van een R. K. can didate bevatten. Het plan bestaat a.s. Zondag alle 'Roomsche kiezers wederom uit te noodigen door een proefstemming uit te -maken in welke volgorde de can didaten op de lijst geplaatst zullen worden. Er zal een lijlst met 5 a 6 candidaten ingeleverd worden. Per telefoon. UTRECHT. Heden had de promotie plaats van den heer Royaards tot doc tor honoris causa in Vie Nederland sche letteren van de> Universiteit te Utrecht, m'et een redevoering van pro fessor Vogelsang. Naar wij vernemen zal Begeer te Utrecht een médaille vervaardigen ter gelegenheid van de benoeming tot doctor honoris causa. LONDEN. Naar uit. Boedapest wordt gemeld is kolonel Vix afgevaardigde der r ransche militaire missie gewond en gevangen genomen. Majoor Kramer is gevlucht. ANTWERPEN. (V.D.) De mijnwer- kersbond te Charleroi hield een verga dering waar gesproken' werd over het punt of men d© metaalbewerkers moet staven in hun stakingsbeweging. Van de 41 aanwezige afgevaardigden stem den 32 tegen. Alg. leden der Z. L. M„ afd. Goes. GOES. Dinsdagmorgen is een algemeene vergadering gehouden van „algemeene le den" der Z. L. M. afd. Goes, onder voor zitterschap van den heer H. A. Hanken. Spr. betreurt nog do splitsing van de oude afd. Goes in algemeene en gewone leden, te meer waai' d-e alg. leden verre in de meerderheid waren, en hoopt., dat de algemeene leden spoedig lid kunnen worden van den Kring West-Zuid-Beve land. Hierover wordt breedvoerig gedebat teerd met de heeren van Dijk, 2e secr. der Z. L. M„ en van Bommel van Vloten. Met algemeene stemmen wordt besloten tot de definitieve vorming van een af- deeling van algemeene leden, welke zich zal aansluiten als onderaf- d e e 1 i n g bij den Kring Westelijk Zuid-Beveland. De heer F. de Roo neemt het presi dium over. De rekening van den penningmeester der voormalige afd. Goes was reeds vroe ger door een daartoe benoemde commis sie nagezien en accoord bevonden. Daarop wordt de contributierege'ing be sproken. Voorgesteld wordt boven de con tributie, welke aan hoofdbestuur en Kring afgedragen moet worden, nog een extra bedrag te heften te-n bate van de afd. alg. leden. Na eenige discussie wordt besloten voor de afd. evenveel te innen als aan den Kring wordt afgedragen. Het bestuur zal de contributieregeling van do nateurs nader regelen. Het. aantal bestuursleden wordt op 7 gesteld. Tot bestuursleden worden gekozen de heeren F. de Roo, D. v. d. Dries, J- M. Slegt, P. Verdonk, J. M. Mol, H. van Iwaarden en P. de Dreu. Het bestuur zal de functies onderling verdeden. Besloten wordt f 150 uit te trekken als subsidie ten behoeve van de Kringten toonstelling. De heer J. M. Slegt wordt voorloopig afgevaardigd naar het Kringbestuur. Later zal definitief een Kringbestuurslid aange wezen worden. (Z.) Coöperatieve veevoederfabriek „Zeeland en West-Brabant". Donderdagmiddag werd in de Sociëteit „St. Joris", te Middelburg een spoe'd- eischende algemeene vergadering gehou den van bovengenoemde coöperatie. Na vaststelling der notulen van de vorige algemeene vergadering deelde de voorzitter, de heer dr. J. W. Jenny Weijbr- mau, mede, dat deze vergadering is be legd ter behandeling van een contract, dat men zal aangaan met de regeering. Toen verleden jaar de veevoedselnood zeer groot was, kreeg spr. te Goes be zoek van den heer IJseistein, thans mi nister, die hem vroeg of er toch niets aan te doen was Zeeland aan veevoeder tc helpen. Spr. zegde zijne medewerking toe en proeven werden genomen met het verwerken van afval, wat tot goede re sultaten leidde. Aan de hand van de statuten wees spr. er op, dat de coöperatie slechts voor 5 jaar is aangegaan en hij kwam op tegen de verdachtmakingen, welke van ter zijde gehoord worden, als zou het te doen wezen om de boeren er te laten inloopen. Na 5 jaar wordt de coöperatie ontbonden, indien niet tweederde van de leden zich verklaren voor voortzetting, niemand kan er een strop aan hebben, want de minderheid kan steeds uittre den na 5 jaar. In overleg met den minister is thans een contract ontworpen met het Rijks- kantoor voor afval. Dit contract wil het bestuur echter niet aangaan zonder de leden er in te kennen. Het contract nagaande wijlst spr. op het artikel, waarbij bepaald wordt, dat «te coöperatie zooveel mogelijk de var- fcensfokkerij zal bevorderen en tevens da afname van voeder, waarbijl zij voorkeur geniet voor de leden. Verwerkt zullen worden droogzieke aardappelen, mosselen enz. Voor de afval aardappelen wordt f 2.50 betaald en vroe ger was een boer blij als hij voor zijn goede aardappelen f 1.60 kreeg. Het voe der zal geschikt zijn voor varkens en ander vee en ook voor pluimvee. Van belang is ook, dat de coöperatie het recht houdt, grondstoffen, die haar niet aan staan, te weigeren. In de eerste plaats krijgt de fabriek alles te verwerken uit Zeeland, maar ook kan het Rijkskantoor uit andere deelen van het land stoffen ter verwerking inzenden. Het te maken product mag niet meer dan 10 pet. vocht gehalte bevatten. Bij aanvoer van andere voe'derartikelen, bijv. maïs, zal de coö peratie als de meest begunstigde afneem- ster worden behandeld en ze er niet achteraan behoeven te komen. Het Tijkskantoor betaalt alle bedrijfs- onkosten en ook de assuraatiepremiën, terwijl het Rijk garandeert, dat na twee jaar op de gebouwen enz. 60 pet. zal zijn afgeschreven of zooveel minder als de door taxateurs vast te stellen waarde van de fabriek enz. nog boven de 40 pet. is. Als er buiten de schuld der coö peratie stagnatie in het bedrijf ontstaat zal het Rijk zorgen voor de betaling der loonen en voor de kosten van onderhoud om alles in goeden staat te( houden. Het Rijk geeft een voorschot van f 60.000 voor kasgeld. Aan de leden wordt een minimum van 35 K G. per week en per aandeel gegarandeerd, zijl moeten min stens 25 K.G. afnemen. De prijls' zal be dragen 24 cent per K.G. maar zal dalen als het Rijk elders lagere prijzen bedingt. Het contract loopt toit 1 Juli 1920, maar kan als het Rijk dit verlangt dan met. een jaar worden verlengd. Spr. wijst er nog op, dat liet ook mogelijk zal zijin gezamenlijk ander voeder aan te koopen en zegt, dat zij!, die het voeder reeds gebruiken daarop terug komen, ook op de melk heeft het geen schadelijken in vloed. Zonder discussie of hoofdelijke stemming wordt het bestuur gemachtigd hét contract aaii te gaan. De voorzitter deelt nog mede, dat een koekpersje is aangeschaft, dat het wen- schelijk is beschikking te krijgen over wat melasse, maar dat het moeilijk is door de hooge prijzen, die maken, dat de leden der coöperatieve suikerfabrie ken, ook de Zeeland groote prijken krijgen, welke nog hooger zouden kunnen zijin, maar men bewaart wat voor het volgende jaar, thans wordt reeds f31 betaald. Naar aanleiding van een desbetreffende vraag zegt de voorzitter nog, dat met op zet gesproken wordt van noodveevoeder- fabriek, om het tijdelijk karakter nog be ter te doen uitkomen en sluit met een krachtige opwekking om toch alles te doen om meer varkens te fokken, in het algemeen belang en ook in het eigen belang der boeren, de vergadering. Ambachtsonderwijs voor schilders. (Ingezonden.) Het Bestuur der Vereeniging „De Am bachtsschool" te Goes liet een vlugschrift drukken, waarin gewezen wordt op het groote nut van Ambachts-onderwijs. Speciaal wordt de aandacht gevestigd Op de afdeeling „Schilderen" aan genoem de inrichting. 'tZa.1 een ieder duidelijk zijn, dat door den verbeterden loonstandaard óók voor den schilder een tijd aanbreekt, waarin hij beter dan voorheen in zijne behoef ten za,l kunnen voorzien. Begrijpelijk is, dat hiermede meerdere eischen voor bekwaamheid hand aan hand gaan en dat deze in den tegem- woordigen tijd nergens beter dan op een Ambachtsschool kunnen bevredigd wor den. De hoogere loonstandaard brengt maatschappelijk ook meer gelijkheid van loon der schildersgezellen ten opzichte van dat, wat in andere bouwvakken be taald wordt. Ook is do vlijtige ambachtsscholier zijn makkers, die zooi maar van de lagere school 't leven ingaan, niet alleen in ken nis en bekwaamheid ver vóór; hij zal ook veel sneller zijn loon zien stijlgen dan gene. Door deze veranderde toestanden zul len zeker velen niet meer het mooie schildersvak ató minderwaardig aanhang- sol van de bouwvakken aanzien. Door wederzijdsche organisat'e*_in ge noemd vak wordt voorts gedaan wat oogenblikkeiijk mogelijk is, om de werk. loosheid in de wintermaanden tot een minimum te beperken. Deze werkloos heid heerscht trouwens in de andere bouwvakken evenzeer. Ook door den verbeterden loonsiand- aand wordt het den gezel toch lichter dan voorheen, een tijd van werkloosheid te doorstaan. Ten opzichte van de vooruitzichten van don schilders-leerling kan op een breed perspectief gewezen worden. Kan 'n timmermansleerling bij voort gezette .studie de bekwaamheid van ar chitect verkrijgen, een smids-Ieerling mar chinist ei.d. worden, 'n sahildiers-]eesr]in|g behoeft ook niet meer schildersgezel te blijven tot hij de ouderdomsrente zal gaan genieten. Immers (de Voorbeelden zlijn er reeds) wordt wezenlijk ijverige scholieren gaarne een plaats ingeruimd op verschalende fabrieken, waar ze d© studie praktisch kunnen Voortzetten en eetae "hoogte be reiken, die in staat stelt een onbezorgd leven te leiden. Men denkei aan Rijtuig-, Automobiel- en MeubelfabriekenAte liers voor „Glas-in lood" (eene oud-Hol- landsche industrie, die zeer opbloeiende is en bekwame ontwerpers en teekenaars vraagt); Glasetserijen, waar speciale de coratieve kennis en vaard'gheid gevraagd wordt; Behangselpapieifabrieken, Textiel industrie en die voor Ceramiek, alle eer ste klasse ontwerpers vragend. Dan is daar de specialist in Hout- en Marmer- imiteering; de Reclame-ontwerper; de Tooneel-decorateur. En de leerling die meer voor 't voortzetten zijner teekenstu dies gevoelt, ziet den weg voor Graveur 'Open of dingt straks naar eene betrekking van Leeraar in Teekenen enz. enz. Alles te zamen 'n bewijs welk een groot veld er open ligt voor den schilders leerling die 't, Ambachtsschool-onderwijs met vrucht volgde en dus goed beslagen ten ijs komt. Het is te hopen, dat vele jongens, die nog maar niet besluiten kon den wkt ze wel zlouden worden, door ouders óf verzorgers op bovengenoemde gewezen worden en met jeugdigen' lust zich zullen laten inschrijven als leerling voor de afdeeling „Schilderen" aan 'onze Ambachtsschool 't Bovenvermelde vlugschrift bevat ook een volledig program van den driejarigen cursus aan de. inrichting. Dit toont hoe veelomvattend het onderwijs is, hoe al zijdig de leerling zich ontwikkelen kan. De brochure wordt aan H. H. Hoofd- den van Scholen bij getallen verstrekt, om Hen jongens, die met April a.s. het lager-onderwijs verlaten, mee naar huis te geven als 'nvingerwijzing: ..jongensl denk daar en daar aan, bij uwe keuze." Ook 'de afdeeling „Goes en Omstre ken" van den Bond van Nederlandsche Schilderepatroons en de Afdeeling „Z.- Baveland en Walcheren" van den R. Katholieken Bond van Nederlandsche Schilderspatroons: „St. Lucas" gaven haren steun, door een aantal der bro chure's onder hare leden en op Z.-Dervo- land te verspreiden. Moge het Bestuur van de Vereeniging „De Ambachtsschool" door deze onder neming veel schilders-leerlingen naar de school zien komen en zij die komen de blijdschap hunner keuze genieten. De school heeft voldoende bewezen, wkt zij zijn wil en is voor ieder ernstig beoefenaar van 'tschoone vak. Voor de: Afdeeling „Goes en Omstreken" voornoemd, i H. VISSERS, sec retain». Goes. Op het te 's-Gravenhage gehou den examen slaagde o>.a. als 3o steur man bij de groote koopvaardij dhr J. M. de Wilde, plhier. Bij het gehouden acte-examen nuttige handwerken slaagden van de Industrie- en Huishoudschool te Middelburg de vol gende leerlingen: ,W, F. van Veen te Souburg, G. G. Kroeze te Koudekerk® en C. M, Wiondergem: te Middelburg. Tot hoofd der school te Uden is be noemd de heer J P. Jansen in gelijke, betrekking "te Rilland. (M.Ct.) Rechtbank te Middelburg. Voor de rechtbank te Middelburg werd Dinsdag tegen P. A. uit Zoutelande we gens verduistering van brandhout, dat hij ónder zijn bewaring had "f'25 of 25 dagen gevorderd. Bekl. ontkende. Wegens diefstal van bloem enz. uit het kantoer van de bakkerijl „De Broeder band" te Vlissingen werd tegen J. P. J. aldaar, 'twee maanden gevangenisstraf ge vorderd. bekl. was reeds eerder voor waardelijk veroordeeld. Tegen C. v. d Di. uit 'sHeer Arends- kerke, die .onder Iirabbendijke drie lor ries van J. Panny wegnam, luidde de eisch f 15 of 30 dagen. Wegens mishandeling en bloedende ver wonding van J. Beenakker, die hij in het donker opwachtte werd tegen M. W„ uit Baarland f25 of 40 dagen gevorderd, bekl. zegt dronken te zijn geweest, hg wist niet wien "hij sloeg, maar wel eigen aardig is, dat het meisje van den mishandelde vroeger bekl.'s geliefde was. Tegen J. J. de J. uit Werrtóldinge, die zich tegeh itwee politiemannen verzette, werd een straf va,n f20 of 40 dagen gevorderd. Nog werd behandeld de zaak tegen M. A. M. uit Middelburg, die volgens den rijksveldwachter Kooman, ,toen deze hem verbaliseerde wegens /verboden nederlage, hem een som van f300 .beloofde als hij de zaak zoo liet. Bekl. zeide, dat hij ge zegd heeft als je de Baak met rust laat zal je wel f300 kunnen verdienen, de gezonden goederen waren niet van bekl. maar van zekeren Flipse. De ,£isch luidde f75 boete sub. 75 dagen hechtenis. In al deze zaken en ook in eenige betreffende verboden /vervoer en uitvoer, werd de /uitspraak bepaald op 8 April. Ie klas, le lijst. Trekking 24 Maart 1919. f 1000: 899 8270 f 400: 17313 t 200: 6080 f 100: 1898 14541 13779 f 20: 207 2844 3679 3682 5651 8861 15763 18646 18669 le klasse, 2e lijst. Trekking 25 Maart. f20000: 19813 f 5000: 10611 f 2000: 18750 f 1500: 19408 20937 f 1000: 1218 f 400: 6717 14820 f 200: 17514 f 100: 1842 7670 8577 11515 13419 17133 f 20: 2059 2819 2869 3703 5632 5663 7762 7790 8870 15725 19519 le klasse, 3e ljjst. Trekking 26 Maart, f 1000: 922 13397 400: 7799 200: '16503 18059 100: 9809 9868 11771 12388 20799 Postkantoor to Goes. Lijst van onbestelbare brieven #n brief kaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de 1ste hellt der maand Maart 1919 Schipper R. Kauters, PuttershoekG. Akker. Rotterdam; D. Schippers, 's Heer Afcndskerke; W. Wisse, 'sHeer Arendg- kerke; Milicien A. Stok, Amsterdam; Lion Moens, Heyst Sur Mer; Mej. Baljom, Rot terdam Mej. C. Huig, Goes; Mej. Ver hees, Amsterdam; Jean Ruffier, Paris. Geweigerde brieven: Regeeringscommissaris, Hontenisse. 2 Briefkaarten zonder adres. 3 Drukwerken,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 3