«®Sjg2f een Ij" G' B" eon wel" uorctig wapefu .eeten, temeer daar er Diasrf,. Je 200 personen, tegen- j*nS G&&s r-f° n" ga vond vergadert de afdee- &~n, Go van den Nederl. Christ. Gra- ZP. jond, in de melksalon van dhr. .eselaar, in welke vergadering hoopt treden dhr. J. Hofman, Bondsvoor- er te Amsterdam. De op 22 Maart 1919 vastge steld© kiezerslijst dezer gemeente voor het jaar 19191920 bevat de namen van 1803 kiezers voor de 2e Kamer, 1746 voor de Provinciale Staten en 1702 voor den Gemeenteraad. Middelburg. Op Maandag 17 Maart 1919 had er iu „Je EendrachtMarkt, alhier, een zeer goed bezochte bijeenkomst plaats, uilgeschre\en door de R. K. Kiesveree- niging Als spreker trad op de Hoogedelges Lr. heer Mr. Paul Reijmer, Lid der Tweede Kamer, terwijil ook de candidaat voor de Prov. Staten, de heer R. G. van Nieuw- kuijk, aanwezig was. Onder do aanwezigen merkten we te vens op den Zeereerw. heer Pastoor J. Brügomann en de Weleenv. heeren Kape laans J. Halkes en \V.. Poelman. Om. half negen heette de voorzitter allen hartelijk welkom in een korte rede. Hij' opende de bijeenkomst met den Chris- telijken groet. Tot zijn spijt moest hij ons mededeeien, dat de heer M. P. Ooms niet ter «vergadering aanwezig was, ondanks herhaalde uitnoodiging. De heer R. G. van Nieuwkuijk van Vlissingen, wenschte een enkel wooid te spreken. Hij heeft de candidatuur niet gezocht. Een overweging deed hem een weigerend antwoord inhouden. En wel: de Prov Staten zet vooral haar voet op hel gebied van onderwijs, bijzonder van het vakonderwijs. En spr. heeft de candidatuur aanvaard onder invloed van het aantal op hem uitgebrachte stemmen, waartoe ook vele Middelburgsche kiezers hebben meege werkt Maar spr. zegt te denken, dat de Middelburgsche kiezers vooral op hem zul len gekozen hebben in het belang van ons BijZoiider onderwijs. Wij moeten in de Eerste Kamer vooral voor een Rechtsche meerderheid zorgen, en daarvoor moeten in de verschillen de Prov. Staten de meerderheden Rechts blijven! De voornaamste functie der Prov. Sta ten acht spr. het kiezen der Gedopu teerde Staten, die de schakel vormt tus- schen de Regeering en tal van andere besturen. En alle spoedeisehende zaken moeten door de Gedeputeerde Statcu af gehandeld worden. Spr. acht het te be treuren. dat het publiek zoo zelden een beroep doet op de Gedep. Staten, tegen over verkeerde maatregelen van Gemeen tebesturen.. Spr. zegt, een Rechtsche meerderheid houdt zich aan de Tien Geboden, maar een Viijz.-Democraat heeft er een elfde gebod aan toegevoegd, gedachtig den raad, dien een Yankee zijn zoon gaf: „Make money, my son, in an honest way, but make money I Spr. zegt: er moet onder de Katho lieken meer verbroedering komen tusschen arbeiders en midden danders. De Hoogedelgestr. heer mr. Paul Rey- mer zal een enkel woo d spreken, spe ciaal over de a.s. Statenverkiezing. Deze avond 'is een wekstem voor geheel Ka tholiek Zeeland. En spr merkt tot zijn genoegen op cja.t niet alleen zoovele man nen zijn opgekomen, maar ook hunne vrouwen. Oï de eene vrouw in de Tweede Ka mer de lieftalligheid, zachtheid, aanhan kelijkheid heeft, welke wij zoo gaarne in vrouwen 'zien, is volgens spr. een kwestie van smaak. Wat eigenlijk bijeen vrouw past. is volgens spr. het recht op een normalen kiezer! En of door het lidmaatschap van een vrouw in een bestuur hare kansen zullen stijgen, acht spr. wederom een kwestie van smaak I Tegen het vrouwenkiesrecht is niets meer te doen zegt spr., en hij acht het bond genootschap met de Roomsche vrouw een welkome hulp. Even goed a'.s de vrouw in het gezin thuis behoort, behoort ook de man er thuis. En waarom zou men de vrouw het kiesrecht onthouden, wanneer het gegeven wordt aan elke hoe onont wikkeld ook man gegeven wordt? Vooral om wat zachtheid te b engen jn de J^ederlandsche politiek, acht spr. het vrouwenkiesrecht gewenscht. En vrou wenkiesrecht is winst voor onze partijl Voor tie vrouw is nu een belangrijk keerpunt gekomen in haar geschiedenis. Het is altijd een mannenregeering geweest in Europa, en kunnen wij ons over ons werk tevreden betoenen? Neen, naarder en slechter kan het kwalijk, wanneer wij het bondgenootschap der vrouwen heb ben. Voor ve:deodhe:d tusschen manen vrouw behoeft geen vrees tp zlijn. De geschiedenis van het Lib ra'isme is elkaar do baantjes tos te deelen. Vroe ger waren wij een keurbende van suk kels in folio, en zij het denkend dee} der natie, dus alle jjosten van belang werden natuurlijk aan hen gegeven in het belang van Nederland! Zij beschouwen de kinderen als kinderen van den Staat maar niet als van de ouders! Neutraal? Dat is, gelijk de wij zer op de klok: draaien! Toch js er •en Roomsche Ikeurbcnde in ons land opgekomen, dank zij de Roomsche Moed e rl Tegenwoordig legt men getuigenis af van ons geloof! De tijden zlijn voorbij1, dat wij meenden ons te moeten laten slaan, nu komt de tijd dat wij ook van ons af zullen slaan! Doctor Schaepman zei: Uw geloof moet eenvoudig en rein zijn, anders is het niet goed. Thans moeten we een keuze doem v-oor de leden van do Prov. Staten en voor do gemeenteraden. We moeten ons goed organiseeren, ons niet laten ver leiden door het nieuwste snufje, weg met de Eerste Kamer, omdat volgens de tegen standers de Katholieken daarin te dom, te conservatief zijn Jaren en jaren heeft links geweigerd Talma's wetten in te voeren, en nu lig gen die wetten klaar, nu moeten we zo uitvoeren 1 Links had geen woorden, scherp ge noeg tegen de Radon van Arbeid in 1917, en nu komt minister Aalljo.se, Talma's opvolger er mee, en Talma's werk zal uitgevoerd worden, door Aalberse, den man, voortgekomen uit het volk! Hoe somber, raadselachtig is de hori zon van den komenden dag. Daarom, stemt aanstonds de Katholieke lijst, nr. II Stemt de mannen, die God niet alleen in de binnenkamer erkennen, maar ook in de regeeringsverblijven! Veel ritselt van verandering, maar Oranje blijft! Dat heeft Hare Majesteit zich waardig gemaakt door Haar „Chris tus voor alles"! Wijst mij een land zoo democratisch als Nederland, dames en hoeren I En a'.s door een revolutie de Koninklijke Vrouw ware afgezet van den troon, dan hadden wij een V rouwe n tegen-revo lutie gekregen I Do man die als internationaal vre des stichter een reis naar Stockholm maakte, wendde het over een anderen boeg, en ging revolutie trachten te makenondanks zijn bescheidenheid wilde hij president van Nederland worden I Vol doende grond was zijn onmisbaarheid(?) Maar roept spr. uit: het gevaar is nog /niet bezworen! ïroe.stia zei: We' moeten de stemmen niet tellen, maar wegen! In da sociaal- democratie heeft men do democratie van het geweid, maar geen goede democratie! En ter bereiking van zijn dooi zou Troel stra jnilitairistisch gedoe niet versma den. Alleen de S. Dl A. P. is tijdens den oorlog conservatiever, meer reacti- onnair, meer militairistisch gew orden, ter wijl elke andere paitij zieker meer of minder democratischer is gaan doen Het communisme pleegt een aanslag op het bezit, op de vrouw, op het kind! Maar Bolschewiek, gij zult het niet heb ben, ons bezit, onze V' r o u w, ons Kind, ons Leven!!! Wij mogen niet achterblijven in mas sale actie! De tegenwoordige ellendige toestand is het natuurlijke gevolg vaq het ijskoude Liberalisme Spr. heidenkt Z. II. Paus Leo XIII roemrijker' ged., den Paus der Werk lieden, den Paus van het „Vereenigt U"! Den Paus der encyclieken. Niet al leen arbeiders moeten zich Hoomsch ver eenigen, ook de patroons! Wij hebben de sociaal democraten niet noodig voor hervormingen; Katholicisme en Democratie beliooren bij elkaar! Onze Kerk heeft de vrouw opgeheven uit de slavernij,, heeft de heiligheid van het huwelijk bevestigd, ondanks afval van vorsten en koninkrijken Spr. bohandelt vervolgens het welbe kende progiam onzer rechtsche regeerirug. Het is het geloof geweest, wat ons land heeft gered voor de revolutie. Christus overwint, Christus heerscht ook in deze twintigste eeuw! zoo eindigde de Hoogedelgestrenge heer mr. Pa,ul Rey- mex, zijn schitteiende, impulsieve, hoogst gezellige en prachtvolle redevoering, na tuurlijk telkens onderbroken door dave rend, spontaan en herhaaldelijk applaus! Na een korte ged ichten wisseling werd de prettige/ avond door den voorzitter |der R. K. Kies-v. met den Chr. groet gesloten. De commissie voor distributie van reparatieleder enz. maakt bekend, dat vanaf Maandag aan het bureau in de Bogardzaal eiken werkdag van 95 uur, des Zaterdags tot 4 uur, wederom nieuwe werkschoenen verkrijgbaar zijn tegen den prijs van f 8. Voorloopig zal de gelegenheid tot het verkrijgen van deze schoenen open zijn gesteld tot en met 31 Maart e.k. De commissie voor distributie van Rijkskleeding enz. maakt bekend, dat alle in den winkel. Lange Delft B 147, aan wezige stukgoederen tegen zeer lage prij- zen geheel zullen worden uitverkocht. Van af heden zal de winkel geopend zijn: eiken Dinsdag, Donderdag en Za terdag van 2 tot 6 en 7 tot 8 uur. Slecht» kort konden wij ons Vrij dagavond ophouden in den Schouw burg, waar de muziekvereeniging „Musica" haar eersten muziekavond gaf. Hetgeen wij hoorden, gaf blijk van ern stige studie van de jongelui, die delze vereeniging vormen en die toonen hun vrijen tijd nuttig te beseden Het applaus van het talrijke publiek was dan ook volkomen verdiend en zal hen zeker aan wakkeren op den ingeslagen weg voort te gaan De heer S. Gratama Hz., alhier, sedert tal van jaretn lid van den gemeen teraad, stelt zich niet weder verkiesbaar. De Christelijk Historische Kiesver- eeniging heeft de volgende lijst van can- didaten voor den gemeenteraad opge maakt: >H. Streefkerk, C. Joziasse, Wu F. van Meerendonk, mejuffr. C. F. Spretn- ger, A. G. van der Hooft, H. A. Enke laar en A. Davidse. De heer J. Minderhoud herdacht heden den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij den heer C. W. D'huy. Hedenmorgen werd de jubilaris door z'ijin patroon toegesproken en bood deze hem een gouden horloge met inscriptie aan. De oud-collega's van den heer Minder houd, die met .hem werkten totdat de heer D'huv zijn afdeeling boekbinderij aan den heer Remigins overdeed, had den ook voor een geschenk zorg gedragen. Vlissingen. Woensdag hiela de R. K. Prop, ciub St. Thomas van Aquino hare jaarvergadering. Op de gebruike lijke wijze werd de verg. met gebed geopend en de notulen gelezen. Hier na brachten de secretaris en de pen ningmeester resp. het jaarverslag en de rekening en verantwoording van bet afgeloopen boekjaar uit, welke beide aller goedkeuring wegdroegen. De voorzitter bedankte beide functio narissen en herdacht tevens den over leden penningmeester, die zooveel voor de club en andere Kath. vereeni- ingen beeft gedaan. De bestuursver- iezing had tot resultaat, dat de aftr. secretaris herkozen werd. Hierop gaf de voorzitter een uiteenzetting van de a.s. Statenverkiezing in 't bijzonder om aan te geven, welke argumenten een propagandist kan gebruiken om een lauwe kiezer tot good-Roomsch stemmen op te wekken. Na afloop werden nog eenige vragen gesteld, die tot aller bevrediging werden opgelost. Bij de rondvraag kwamen verschil lende zaken ter sprake, waarvan ech ter een enkele niet medewerkte om de goede stemming onder de leden te vern-oogen. Na nog een enkele mede- deeling sloot de voorzitter de vergade ring met gebed. Donderdagavond had de trokking plaats van de prijzen der loterij, ge organiseerd door de R. K. Prop. club te Vlissingen. De prijzen vielen op de volgende nummers 1022, 118, 928, 730, 176, 2197, 235, 401, 2286, 887, 145, 769, 1867, 94, 1647, 1626, 2351, 1775, 1628, 1625, 275, 398, 2385, 2500, 2147, 2215, 2357, 52, 1002, 90, 2426, 177, 231, 1250, 724, 583, 733, 1473, 1679, 2317, 257, 530, 1119, 51, 1600, 1177, 698, 507, 1740, 185, 22, 2223, 1977, 1868, 2210, 860, 1036, 1543, 1069, 24, 2276, 1782, 1829, 1607, 1508, 1298 (met premie), 1810, 1456, 265, 1052, 1380, 1725, 1881, 1925, 1862, 743, '2483, 1"807, 2004 en 2364. Een alhier heiegde vergadering, waar op het Christeilijk-sociaiistisch Kamerlid, de heer J. W. Kruijt, zou optreden als spreker, is van hooger hand verboden. Tte lijs-t van de S. P. in 'den kies kring Vlissingen en die van de C. P. in den kieskr.ng Middelburg, zijh voor do a.s. verkiezing voor leden van de Provinciale Staten met elkaar verbondlejn. 's Heerenhoek. Deze week zijn vanwege do distributie verkrijgbaar: rijst, boonen, erwten, vetten, kaas, visch, kindermleiel, tapioga, petro-leum, carbid, kaarsen, zeep en zeeppoeder. De aandacht wordt er nogmaals op gevestigd, dait per gezin 66n pak kaar sen en voor de .landbouwers 2 pak kaar sen verkrijgbaar zijn. Donderdag 27 Maart a.s. van 1011 uur bestaat nog gelegenheid tot afhaling van klompenbons. Een beperkt aantal is nog vo-orradig. De Burgemeester van 's Heerenhoek maakt bekend, dat ter beschikking der inwoners een groote partij goedkoope wol len sokken en kousen zal worden gesteld in prijzen van fl.40f 1.25, f 1.65, fl.90 en f'2 per paar. Zij die hiervan gebruik willen maken, moeten zich aanmeMjan: Woensdag 26, Donderdag 27, Vrijdag 28 en Zaterdag 29 .Maart a.s. tusschen 91/2 en 11 ilur, onder opgave van hot aan tal paren, soort en maat. Da stemming voor de verkiezing van den nieuwen raad is bepaald pp Woensdag 21 Mei a.s., zoodat volgens de nieuwe kiezerslijst gestemd wordt. De Burgemeester heeft voor zijn randidatuur voor den gemeenteraad be dankt. De voorloopig vastgesteldo kiezers lijst 1919-1920 bevat de namen van 279 kiezers. Ten vorig]© jaro was dit cijfer 265. I Dinsdag. 1 April a.s. van 912 en van 13 "uur bestaat ten raadhuiz© gelegenheid tot herijk van maten en ge wichten. De alhier gehouden inzameling, om op 30 April a-s- aan Prinses Juliana, bij gelegenheid van haar tienden geboor tedag, haar een geschenk aan te bieden, heeft opgebracht f 12. Nisse. Door een groep kiezers (uitslui tend Hervormden) zijn voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing candidaat gesteld de volgende personen: 1. A. v. d. Poest Clement. 2, D. de Kuijper. 3, H. Damei. 4, J. Slabbekoorn. 5, C. Meeuwse. 6, A. Hubrogtse. 7, C. Watted. 8, M. Meijcrs Sr. Da eerstq vier zijn aftredende leden. 'sHeer Abtskerke. In het bericht van 'sHeer Abtskerke in ons vorig nummer over de gemeenteraadsverkiezing is een drukfout ingeslopen, n.l. H. Vennue, wat moet zijn M. Verrnue. 's Heer Arendskerke. Zaterdag hield de Coöperatieve Boerenleenbank alhier haar aigemeene vergadering. Uit het verslag van den kassier over 1918 bleek, dat ingelegd was f 48338.58 en terugbetaald f "29330.55. Het tegoed met rente op 31 Dec. 1918 bedroeg f 60552.42. Aan nieuwe voorschotten werd verstrekt f9300 Terug betaalde voorschotten bedroegen f9850. Uitstaande voorschotten op 31 Dec. 1918 f 11250. In loopende .rekening was op 31 December 1918 tegoed van de leden f26 663.83. De winst op 31 Dec. 1918 bedroeg f 415.43. Het aantal leden op 31 Dec. 1918 bedroeg 123. Tot lid van het bestuur werd herkozen de heer Jacs. Nijsse en tot lid van den Raad van Toe zicht 'de heer F. de Roo. Tot plaatsver vangende bestuursleden werd herkozen de heer K Jaose en gekozen de heer N. Otte. Heinkenszand. Zaterdagavond hield de vereeniging „Het Groene Kruis" alhier zijn jaarlij'ksche algemeen© ver gadering. De secretaris leest de no tulen der vorige vergadering welke worden goedgekeurd. De vereeniging telt 340 leden. De voorzitter brengt het jaarverslag uit, dat zal worden gedrukt en by elk lid zal worden bezorgd. Uit het verslag van den penningmeester blijkt dat over 1918 is ontvangen f 277.25'/s en uitgegeven f224.03V2- Goed slot f53.22. Door den penningmeester der Tuberculosebestrijding wterd eveneens verslag uitgebracht. De ontvangsten bedroegen f322.82 en de uitgaven f202.18. Goed slot f 120.64. Naar de vergadering der Prov. Vereen, werden benoemd de hoeren P. Warners en A. J. Hoorweg, resp. als afgevaardig de en plaatsvervanger. De opkomst der leden wiaa zeer slecht. Op de hofstede bewoond door dhr. A. Martens alhier is onder het vee bet mond- en klauwzeer uitge broken. Alhier zijn. door 482 personen hun handteefcening geplaatst op de lijsten der anti-annexatie. N.R. 'Verslag Veeassurantie komt in volgend nummer. Red. Oostburg. Alhier is een geval van rood vonk geconstateerd. Door de kommiezen alhier werd een Belg bekeurd, wegens poging tot uit voer van 100 K.g. haringen en twee- per sonen uit Aardenburg wegens verboden, vervoer van twee paar fietskappen. Zondag as. houdt het Centraal be stuur der R.-K. Kiesvereenigingen in W/est- Zeeuwsch-Vla anderen met het Bestuur van den W.-Zeeuwsch Vlaamschen Bond van R. K. Propagandaclubs een verga dering in het koffiehuis van dhr. M ibe- soono alhier. Voor een stampvolle zaal hield Woensdagavond de Eerw. Pater Jansem, van do missie van China, een interessante lezing 'over China en de Chineezen, ge ïllustreerd met lichtbeelden. De opbrengst was bestemd voor de missie van Mon golië. Het publiek bewees, dat de missie- idee onder onze Katholieken meer en meer ingang vindt. Bijna was Dinsdag een ongeluk te betreuren. Tor wijl Se tram in aantocht was, speelden eenige kinderen op derailp. Eenige hunner zagen het gevaar en vlucht ten weg. Het zoontje van tien heer S. echter bleef spelen en wend door de locomotief gegrepen. Nog bijtijds kon de verschrikte vader het jongetje vast pak ken, zoodat een groot ongeluk voorkomen werd. Het kind kwam met eenige onbe duidende schrammen en den schrik vrij. In zijn 'toespraak tot de auto riteiten in hel Beursgebouw alhier bij gelegenheid van het bezoek der landings- divisie van H. M.'s „Heemskerk" op Woensdag j.l. herinnerde do luitenant ter zee le klasse P. J. Jager aan heft eeuwfeest van den beroemden Zeeuw Frans Naerebout. Hij bracht de g'rooto daden van dezien held in herinnering dn wekte de aanwezigen op steun te ver leunen voor de oprichting van een stand beeld voor dezen held en de vorming van een fonds, het Naerebout-fonds, tot steun der nagelaten betrekkingen van om gekomen marineschepelingen. Te dien ein de zullen lijsten gepresenteerd worden aan de huizen. Wij twijfelen niet of allo Zeeuwsch-Vlamingen z'ulleh toonen Neder lander te zijn. IJzendijke. Het mocht den kommiezen Vrijdagnacht gelukken een smokkelbende aan te houden, die probeerde drie koeien over de grens te brengen. De vijf smok kelaars zijn aan de justitie overgeleverd, terwijl het vee in beslag is genomen. Sluis. Gister zat Sluis in 't donker, wat sinds geruimen tijd niet meer is voorge vallen. Was vroeger de ongeregelde aan voer van gas uit Brugge (België), oor zaak van den oorlog, dezen keer schijnt bet 't gevolg le zijn van werkstaking te Brugge. Naar we uit do beste bron verne men, bestaat bij de Maatschappij van Ooft- en tuinbouw het voornemen dezen zomer een tuinbouwtentoonstelling alhier te houden. Door de ambtenaren alhier .word bekeurd zekere C. C. M. v. rl. W., machinist op de sleepboot Noord ster", wegens het verboden uitvoeren van 1250 sigaren, heimelijk in de bun kerkolen van het schip verborgen. Nog werd proces-verbaal opgemaakt tegen L. B„ wegens poging tot uitvoer van 6V2 K.G. chocolade en tegen L. M., wegens poging tot uitvoer van eenige liters cognac. Bre8kens. De landingsdivisic van Hr. Ms. Heemskerk is Woensdagmorgen alhier geland en heeft een bezoek gebracht aan Grocde en Oostbuxg Dit be wijs van instemming met de anti-annexa tiebeweging van de zijde der marine werd door de bevolking met vreugde begroet. Hoofdplaat. Naar we vernemen is deze week de schuur van den land bouwer P. afgebrand. De brand brak uit omstreeks acht uur 's avonds, ©eni gen tijd nadat men opgehouden had met het graan dorschen door middel van een dorschmachine. Misschien is de brand aan onvoorzichtigheid mei het vuur te wijten. Hulst. Op Donderdag 27 Maart a.s. des voormiddags om 10 uur zal in het Patronaatsgebouw te Hulst een pro- paganda-vergadering worden gehou den, met het doel tot oprichting van eene R. K. vereeniging van Politie beambten voor Hulst en Omgeving te geraken. Alle ,R. K. politiebeambten van Hulst en omgeving worden ver zocht deze belangrijke vergadering bij te wonen. Schoondijke. Donderdagmiddag ontstond een twist tusschen den landbouwer D. on zijn knecht over het ontbreken van een zak kunstmest op den wagen, waar mee do laatste de mest uit Brelslqëns gehaald had. De twist liep zoo hoog, dat zij handgemeen werden, waarbij de knecht zijn baas met een mes een ge vaarlijke wonde toebracht. Da dader werd spoedig door de politie gearresteerd. Da toestand van D. is niet zonder gevaar. Osseniste Sommige personen schijnen een raar denkbeeld te hebben omtrent het doel van een voetpad. Is het in deze streken over het algemeen gebruikelijk dat ean naast een rijweg gelegen voet pad ook voor het vervoer van dieren en voertuigen gebruikt wordt; een dier is naar het gevoelen der meeste dierenhou- ders immers ook méerderwaardig a.!s een mensch, indien een voetpad .alleen ligt. zal dat misbruik zoo dikwijls niet voor komen. Het schoolpad .alhier schijnt ech ter ëbn van die uitzonderingen te zijn. Het is een voel 'gebruikt voetpad tus schen verschillende deelen der gemeente, een groot gedeelte der kerkgangers, als ook der sciioolkindéren moet daar pas seeren. Desniettegenstaande ziet men er '11 hengstenleider zijn dier door yervoeaieln). Waar moet men naar toe als men zoo'n dier tegenkomt? Het voetpad ligt beslo ten tusschen sloot en heggen, dus van uitwijken kan niet veel komen, en het water dat in db sloot staat is ook nie(t uitlokkend om er een had in te nemleji. Ook de reinheid Van het voetpad laat zeer veel to wen schen over, dóch om daar in het openbaar meer over uit to wijden, is niet wel doenlijk. Axel. Zaterdagmiddag had alhier, even buiten deze gemeente, een droevig onge luk plaats, dat helaas den dood lenge volge had. In de tram, die te Drie Schou wen, uit de richting" IJzendijke komt, be vonden -zich vier militairen, 'die, 0111 «enigszins hun weg te verkorten, de groote onvoorzichtigheid begingen, uit den bijna in volle vaart zijnde tram te springen. Aan drie hunner gelukte zulks, maar F. V". d'. V. van Clinge, hield zich nog een oogenblik vast, waardoor hij kwam te vallen, met het gevolg, dit hjj: vreesdffk verminkt werd opgenomen. De. ongeluk kige was onmiddellijk dood. Terneuzen. In den nacht van Zondag op Maandag is onder de gemeente Westdorpe de 32-jarige Jan Dieleman uit Terneuzen, bij een poging om te smokkelen, dood geschoten. Van de Grens. Zondag j.l. heeft te Eecloo onder enorme belangstelling der Belgen de ontgraving plaats gehad van eenige Belgen, die tijdens hot Duitsche bewind door de Duitschers waren gefusilleerd. Vele autoriteiten waren tegenwoordig, en geestdriftige toespraken werden gehouden, om ao vaderlandsliefde dier jonge mannen te huldigen. De betooging verliep or delijk. Verblijfsbepalingen. De com mandant der stelling van de monden dei- Maas en der Schelde heeft aan de vol gende personen, indertijd uitgewezen, ver gunning verleend in zijn gezagsgehiied terug te kef renArthur de Letter, Koe wacht; C. L. Huybrecht, Veere en K. Hoogeveen, Koudekerke. De waarnemende opperbevelhebber van land- en zeemacht hec-ft de vólgende personen vergunning verleend in de hen ontzegde gebieden terug te koerenCh. A. C. 'Dteenen, R. 'Joldersnw, A. Knol, B. T. Bless, I. Lefebre, J. IJzemians, J. M. J. Feenstra, A. Verstraeten- Het verblijf o.a. in de gemeenten behoorende tot de werken van de Wes- terschelde werd ontzegd aan: G. van Wees, 27 jaar, wonende le Eist en Maria van Wees, 23 jaar wonende te Malden. 1 1

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2