Laatste Berichten. Nagekomen Advertentie. fa/ Correspondentie Scheepvaarfberichten. Landbouw en Veeteelt. Injezondtn Stukken. Sociale Berichten. Rechtszaken. Marktberichten. De onveiligheid. In een der Duitsche grensplaatsjes vermeerderde het gezin van een tamelijk welgestel- den noer. De vroedvrouw durfde na afloop vanhaar werkzaamheden niet alleen naar huis gaan wegens de toe nemende onveiligheid. De boer bood nu aan, haar naar huis te brengen., Tijdens zijn afwezigheid drong een bandiet met zwartgemaakt gezicht en met pen geweer gewapend de woning binnen en eischte van de kraamvrouw haar geld of haar leven. De vrouw wees hem naar de kast. Ze bezat ech ter zooveel tegenwoordigheid van geest, dat ze het geweer, hetwelk de roover dicht bij' haar bed had laten staan, op den man afschoot, die ter stond dood neerviel. Toen de echtge noot thuis kwam en het gebeurde ver nam, wilde hij zich overtuigen, wie de dader was. Het bleek toen te zijn....' de man van de vroedvrouw Ooft. Van de Velitwe schrijft men dat de onderscheidene vruchtboiomen een rijken bloei beloven. Komen er dus .geen late nachtvorsten, dan wordt 1919 hoogst waarschijnlijk een ooftjaar bij uitnemend heid. (Msbode.) Ontrouw aqibtenaar. Ttoor de politie te Enschedé is aangehouden een loopcr van het Levensmiddelenbedrijlf, dijet zich door .verbreking van eren slot in het bureau van dit bedrijf, had meester gemaakt van 200 boterkaarten en 1500 broodkaarten. Zware" erwtensoep. In een Noordbrabantsch dorpje was een huis', waar een pot met erwtensoep op het vuur stond, de'heerlijkste geur versprei dend er; de eetlust prikkelend. Toen de gerechtigden tot die erwtensoep van het kostelijk maal zouden genieten en aan de flinke hoeveelheid spek zich te goed zouden doen bleek, dat iemand, niet mis deeld van eetlust en humor het spek had verwijderd en een metselsteen naar de pot had doen verhuizen. Voor de eters minder aangenaam, wien dit „zlwalre" maal wel niet bevallen zal zijn. Een gruwelijk drama heeft zich Vrij dag te Eijgelshoven afgespeeld. De al daar woonachtige huisvrouw M. werd voor haar woning ijoor den kostganger van een harer buren doodgeschoten. De kostganger richtte daarna het wapen op zich zelven en werd eveneens vooir dood opgenomen. Vrouw M. laat een huisge zin met vier kinderen achter. De onveiligheid in Berlijn. Op klaarlichten dag zijn Donderdag middag drie gewapende soldaten ae woning van een koekfabrikant in de Berliner strasse in N-eutempelhof bin nengedrongen; zij bonden het dienst meisje, dat alleen thuis was, en na men een sieraad met briljanten let waarde van 120.000 mark 'en 18.000 mark aan geld weg. Heden overleed na een lang durig lijden ons geliefd Doch tertje LEERTJE, in den ouderdom van bijna 7 jaar. E VERBEEM. M. VERBEEM-v. d Pas en Kinderen. en daarvoor uit de kas der vereeniging een toeslag van 20 cent per ei te ver- leenen, werd aangenomen. Tot afgevaar digde naar de Algemecne vergadering der afdeeiing Zeeland, te houden op 14 Maart a.s. in .het Schuttershof, ten half elf, werd benoemd de heer J. Kraamer en tot diens plaatsvervanger "de heer 'K. Meertens. Nadat de voorzitter de leden met drang verzocht had deze vergade ring te bezbeken, werd de bijéénkomst gesloten. 0e uien vrij. Z.Exc. de Minister van Landbouw heelt thans ook de uien vrijgelaten. Het ge volg is reeds geweest een belangrijke prijsdaling. Zaterdag j.l. werd aan de veiling te Bovenkarspel verkocht voor ,f 1.50, per mindere qualiteit zelfs voor 80 cents. Zulks is Zeer ten nadeel© van den bouwer. Van de regeering ontvingen; zij vroeger Ï4.50 per baaltje, plus 'be- waarloon. Per teJefoon. AMSTERDAM. De „Telegraafmeldt, dat hel uitvoerverbod van graan uit Ame rika is opgeheven. BERLIJN. (V. D.) In Opper-Silesië heeft gisteren een botsing plaats gehad tusschen een Poolsche afdeeiing van 50 man, die over de grens trok en Duilsche soldaten. D'e laatsten, die zich te weer stelden, weiden gevangen genomen en weggevoerd. Later echter werden zij weer vrij gela ten. Bij de scherm|utseling werden 5 Polen en 1 Dujtscher gedood en verscheidenen gewond. PARIJS. 15 Oekrainische afgevaardig den wachten te Bern op machtiging van de Eransche regeering o-tm zich naar Pa rijs te hegeven, ten einde hun eischen uiteen te zétten. Zij worden hier bin nenkort verwacht. LONDEN. De correspondent van de „Times" maakt melding van een door do Tjescho-Slowaksehe regeering uitge brachte beschuldiging tegen de regeering van de Duitsch-Oostenrqksche republiek, wegens een -samenzwering tegen de vei ligheid dqp Tjescho-Slowaksehe republiek. Volgens mededeeling van het loods wezen is het licht van het fort de Nolle (zeegat van Vlissingen) weder ontstoken. V. P. N. Onderafdeeling Walcheren. 'Gisterenavond werd in de Sociëteit ,,St. Joris" te Middelburg, onder voo-rzitter- scha.p van den heer J. lvraamer, eene vergadering gehouden. De rekening van den penningmeester werd nagezien en accoord bevonden slui tende met een voordeelig saldo van f 69. De aftredende bestuursleden, de heere-n K. Meertens en J. A. II. Maltha werden herkozen, ter-wijl als leden in de ont stane vacatures werden gekozén de hee ren Loltwerse te Souburg en P. Lom baard te Vlissingen. Het voorstel van het bestuur broedeieren aan te schaffen J. Vr„ Middelburg. Wiij vinden uw in gezonden bijdrage zeer interessant, doch kennen die wegens gebrek aan plaats ruimte tot onzen spijt niet inschikken. lied. (BuitMi Y»riuUwo.i4«lq itkatd d.r Redacü*). Woensdag, 30 April 1919 zal voor ons Vaderland, voor ons Ne-derland- sche v-olk -een blijde dag, een dag van bijzondere beteekenis zijn. Hare Koninklijke Hoogheid Juliana Louise Emma Marie Wilhelmina, onze prinses Juliana, geboren to 's Gravenhage, den 30sten April 1909, zal op dien datum haar tienden geboortedag vieren. Allerw-ege in den lande zal worden gedeeld in de vreugde van 'de Ko-nink- lijde Ouders op dien feestdagvan alle zijden zullen de beden en wenschen zich richten naar- de jonge Prinses, wier voorspoedige jeugd in alle krin gen van ons volk met de grootste! belangstelling wordt gevolgd. Voor Zeeland heeft deze jaardag een bijzon dere .beteekenis, nu bet aan het Ko ninklijk Kind ditmaal gegeven zal zijn om naar Zeeuwsch gebruik, ©en kroon jaar te vieren. Wq vertrouwen 'dat alle Zeeuwsche vr ouwen en m e i s- j e s op den te wachten vreugdevollen dag aan de tienjarige Prinses een blijk van belangstelling zullen willen geven, door Haar, ter gelegenheid van dit Kroonjaar, een passend geschenk aan te bieden, iets dat werkelijk ge bruikt of gedragen kan worden. Wii wenschen alten de gelegenheid te gévèn hiertoe bij te dragen en te dien einde voor een ieder geen hoo- gere, wel een lagere bijdrage toe te laten dan 10 cents. Mogen op deze wijze de Zeeuwsche vrouwen en meisjes uit alle standen en kringen zich aansluiten om den 30sten April dezes jaars voor de Prin ses, op wie Neterlands hoop gevestigd is, een zonnigen, niet te vergeten feestdag je do-èn zijn. C. DIJCKMEESTER—W-1NTGENS. W. A. DUMON TAKVAN TRIGT. Aan alle burgemeesters in Zeeland is een circulaire in dezen geest gezon den, met verzoek een vrouwelijke inge zeten© aan te wijzen, die de inning der bijdragen kan' regelen op "de wijze die haar voor de betrokken gemeente het-meest geschikt lijkt. „De Hanze", afd. Middelburg. Maandag 10 Maart hield bovengenoem de afdeeiing haar jaarvergadering, ditmaal in de bakkerskamer van het Schuttershof. T'e half negen opende de voorzitter de vrij -goed1 bezochte vergadering met den christelijken groet en heette allen harte lijk welkom, in het bijzonder den Z.Eerw. Pastoor en de- nieuwe leden. Het deed spreker genoegen, dat de Z.Eerw. heer Pastoor zich bereid verklaard had als geestelijk adviseur onzer afdeeiing op te treden, en sprak daarbij den wensch uit, dat dit voor lange jaren moge zijn en instal leerde met gepaste wboiden de nieuwe leden. Hierna werd -onmiddellijk de agen da afgewerkt als volgt: Notulen: Vo-o-r- gelezen en -onveranderd goedgekeurd. Jaar verslag van den secretaris: Als naar ge woonte vergastte onze volijverige secre taris ons niet een keurig verslag, waar uit bleek, dat de vereeniging in 't afge- loopen jaar wederom veel nuttigs geleverd had en in steeds, grooteren bloei toe genomen was. Jaarverslag van den pen ningmeester: Dit getuigde ook van ac curaat werk en zélfs mochten we nog een, batig saldo- van f54.055 te hooren krijgen. Commissie nazien der hoeken: Hiervoor werden aangewezen de heeren Hooykamp en Keulen; alles in orde bevonden werd de penningmeester gedechargeerd voor zijn gehouden beheer. Ingekomen stukken wer den voor -kennisgeving aangenome-n. Be stuursverkiezing: Wegens periodiek aftre den van de heeren Machgeels en G. M. Mes moesten twee bestuursleden gekozen worden. De uitslag was, dat de heeren met bijna algemeen© stemmen wederom herbozen werden. Bij do rondvraag nam de Z.Eerw. heer Pastoor het woord en dankte den voorzit ter voor de hartelijke woorden namens de leden tot hem gericht. Ge weet, zegt spreker, dat er vier jaar over heen zijn gegaan voor dat ik besloot als geeste lijk adviseur op te treden, daar ik er een zwaar hoofd in zag of de Hanze hier kon blijven bestaan en nu de Hanze goed is ingeburgerd, kruip' ik er zelf tus schen. Van den Volksbond ben ik ook geestelijk adviseur en van de Hanzé hoort er ook bij, gelijk Z.D-.H. de Bisschop mij geschreven heeft. Spreker hoopt, dat beide vcreenigingen naast elkander en met el kander zullen samenwerken, daar moei lijkheden kunnen verwacht worden nu de eischen steeds grooter worden en wijst er -op, dat de leden van do Hanze hun personeel moeten leeren, dat in de R.-K. bonden het beste hunbelangen worden behartigd. De Hanze moet een band .zijn voor de leden. De vakvereenigingen moe ten uitgebreid worden, daar zitten de voordoelen in en waar vo-o-r de: leden van den Volksbond een sociale cursus zal wor den gehouden, wekte sp-reker ook de Hanzeleden o;p die te: bezoeken. Verschillende leden maakten van de -rondvraag gebruik, hetzij om hun wen schen kenbaar te maken of inlichtingen in te winnen, die tot genoegen beantwoord werden. Daarna werd de vergadering door den voorzitter op de gebruikelijke wijze gesloten. R. K. Volksbond, afd. Middelburg. Donderdag 1.1. had in 't Vincentius- huis te Middelburg ©en verg. plaats van dien R. K. Volksbond. Om half negen opende de w.n. voorzitter, de lieer J. Kuipers, met den Christelijken groet de vergadering, heette allen welkom, inzonderheid -den Zeere-erw. Pastoor en den spreker van dezen avond, dhr. M. L. A. Klein, secretaris van den, arbeid. Notulen vorige vergadering werden -onveranderd goedgekeurd. Spreker behandelde eerst het huishou delijk reglement, hetgeen met ©enige kleine wijzigingen werd vastgesteld. Daarna wekte spreker nogmaals op lid te worden van den Volksbond, wees op liet nut der vakorganisatie, die. na.uw aan elkander verbonden wor den en drong vooral bij alle Katholie ke dienstplichtigen aan lid te worden van St. Joris, waarvan door het plaat selijk comité der K. S. A. zal. getracht worden eene. afdeeiing t-e stichten en hiervoor gaarne inlichtingen worden geg-even door G. M. M-es, Langedelft A 96 Ook zal getracht worden door den Volksbond een afdeeiing van fabrieks- arbeiders te Istichten, waarvoor dhr. J. Merk de noodige inlichtingen ver strekt. Het bestuur bestaat uit de heer-en J Kuipers, vo-orzitter, J. Merk, 2e voor zitter, Th. C. P. de Mulder, 1-e secre taris, I). E veraard, 2 e secretaris, J. I rfV Kerkhoven, le penningmeester, E. P. Gemier en H. Listing, beheerders van het fonds Hulp in Nood. Spreker alsmede do Zieere-erw. heer Pastoor, feliciteerden 't bestuur met hun benoe ming. Zijn E-erw. hoopt© overal leden aan te werven en alle vergaderingen bij te won-en, waarop Zijn Eerw. een half 'uur zal spreken over sociale on derwerpen. De voorzitter deelde verder mede, mede, dat geen vergaderingen op Zon dag zullen worden gehouden, evenmin op de laatste Donderdag der maand aangezien dien avond bestemd is voor ™pagandaclub. Spreker hoopte dat Middelburg aan de spits van alle afdeehngen zou komen te Staan en sloot op de gebruikelijke wijze deze bijeenkomst. De Paus en het Arbeidersvraagstuk. Naar aanleiding van de rede, die Z. H. de Paus Maandag ter gelegenheid van de- audiëntie der ,Union-e Populare" gehou den hèeft,, meldt de „Köln. Volksz." nog: Z. H. wees op de doelmatigheid van het congres der Unione en verklaarde, dat hij Zijn doel, de krachten der Katho lieken voor de verwezenlijking van het godsdienstige en sociale program aan te wenden,, goedkeurde. „Wij kunnen niet verhelen, aldns sprak de H. Vader, dat in dit program vooral de kwesties van het onderricht der kinderen en de ontwikkeling der ar beidersklasse voor ons een bijzondere be- teekenis hebben. Het kind vertegenwoordigt de toekomst der vereeniging en de vereeniging, die in de toekomst uit de huidige kinderen zaj bestaan, zal ook dat goede bevatten, wat bij het onderwijs werd aangeleerd. Het is daarom van groote beteekenis, dat de harten der kinderen en jongelingen van onzen tijd van godsdienstige gevoe lens en van het begrip van strikte recht vaardigheid doordrongen worden. Daarom is de grootmoedigheid der ge goeden, de toewijding der onderwijzers en de ijver van allen noodig, opdat aan de jeugd niet geheel en al het godsdienstig onderwijs en aan de vereeniging niet de hoop op een betere toekomst ontbreke. De arbeidersklasse, het zoo gewichtige deel der vereeniging, verdient de bijzon dere aandacht van een ieder, die het goede tracht te bevorderen. Zij verdient het om zich zelf en wegens de boosaardige lis ten, waarmede valsche vrienden haar be dreigen. De arbeiders moeten weten, dat de Kerk steeds met voorliefde op hen bij zonder de aandacht houdt gevestigd." (Maasbode) Rechtbank te Middelburg. Gister (Dinsdag) deed bovengenoemde rechtbank uitspraak in de do-or ons reedis vermelde zaken, waarbij zijn veroordeeld wegens diefstal: M. v. S., 30 j., veldar- beider, Ierseke, toit 6 m., A. J. 18 j. opperman, Goes, tot 1 m. gn E. v. d. V. 18 j., varensgezel, Hansweerd ,tot 1 w. gev. straf en B. N. 16 j. 's-Graven- polder, G. S. 17 j. schippersknecht, ztom- der bekende woonplaats, en J. R. 14 j. Ierseke, allen tot flO b. s. 3 w. tucht school; J. S. 20 j. vrachtrijder, N. en St. Joosland, tot £10 b. s. 10 d. Ju, en M. B. 48 j. dijkwerker, Westkapelle, tot f5 b. s. 5 d. h., diefstal ,en verduis tering: S. R. t. C. 29 j. conducteur Staatsspoorwegen, Vlissiagen, to-t 6 m. voorw. gev. straf met een proeftijd van 3 jaar; poging tot omkooping: J. D. 31 j., zonder bekende woonplaats, tot f20 b. s. 20 d. h., en mishandeling: jW-, v. (1. E. 54 j. landbouwer, Ierseke, tot f 15 b. s. 15 d. h. Vrijgesproken: C. J. B. 33 j. werkman, Nisse, beklaagd van overtreding jachtwet, J. P. 46 j., land bouwersknecht, Middelburg, en J. G. 51 j., visscher, Hansweard, beklaagd van diefstal. In zake J. T. 10 j. Middelburg, beklaagd van diefstal, is de teruggave bevolen aan de ouders. Voorts Zijn we der 14 personen veroordeeld ter zake van poging to-t verboden uitvoer enz. Voor de rechtbank te Middelburg werd gisteren behandeld de zaak tegen C. A. J. V. bioscope explicateur te M.ddelburg, thans gedetineerd aldaar. Deze V. be kende in November met een lijst, waarop hij- valschelijk de namen van de ,hji. va.n Aalst, directeur der Nederlandsche handelsmaatschappij en Wederman, di recteur der Rotterdamsche BankveTeeni- ging en onder voorgeven, dat hij ,geld ophaalde voor een Belgisch liefdadig doel, de getuigen C. A. Kalbfleisch, W-. H. van Wieringhemi Borski en J. C, Vethacke heeft opgelicht vo-or resp. f5, f25 en f10. De eisch luidde 6 mnd. met aftrek van het voorarrest, waarbij de officier wees op de droeve tevens- geschiedenis van dezen beklaagde. De verdediger, mr. van Deinse, pleitte clementie, daar bekl. als hij' nu ontsla gen wordt, ten spoedigste en makkelijker een betrekking zal kunnen vinden. AVegens diefstal van konijnen werd te- gén J. M. do It. en A. G. uit Gqes, respect. 6 mnd. tuchtschool en 6 w. gevangenisstraf gevorderd. Wegens verkoop van koffie en thee tégen te hoo-gen prijs luidde de eisch tegen M. J. R. uit Kats f50 of 75 d., wegens verzet tegen de militaire politie tegen S. d. H. f7 óf 14 dagen; wegens heleediging van een onderofficier tegen W. M. M. te Koudekerke f10 of 20 d- Be overige zaken betroffen verbod-en vervoer of nederlage enz'. Uitspraak in alle zaken 25 Maart a.s. Kantongerecht te Oostburg. In de jongste zitting van het Kanton gerecht te Oostburg werden veroo-rdeeld wegens mo-torwet: C. J. P., Groede, J. B. te Breskens, P. C. B... M. L. d. T., beiden Eede, L. M. J. v. V., Waterland- kerkje, P. B. P., I. P. en G. Tl, allen' LTze-ndijke, ieder 'f3 b. of 3 d. h.; J. N., G-ro-ede en E. R. M„ Vlissingetn, ieder fl ,o-f 1 d-, J- d. S., Oostburg, f3 of 3 d„ W|. J. M. B., Waterlandkerkje, en R., Zuidzande, ieder f0.50 of 1 d. art. 453 Weth. van Strafrecht: A. Z., Scheveningen, P. J. V., Sluis, J. J. M., onbekend, E, v. d. E-., Oostbqrg, ieder f5 of 5 d. jachtwet: J. V.. Sluis, 3 maal flO of 3 maal 10 d„ 0. T., St. Kruis, Ï3 of 3 d., T. R., Eede, f3 of 1 week tuchtsch. territoriale verord.F. V., St. Kruis, f 1 of 1 d!, V. B. T. en M. v). H., Water- la ruikertje, ieder £0.50 of 1 d. mil.-overtr.H. L. en P. 1+, Heijst, ieder £100 of 50 d., A. d. B., Eecloo, flO of 10 d. wapenwet: A. ,A., Watervliet, flO of 10 "d. slacht wot: J. B., Sluis; fl of 1 d. tiam-reglementJ. Wi. S., Middelburg, f2 of 2 d. leerplichtwet: A. V., Biervliet, f5 of 5 d. wapenwet: F. J. W'., Eede, f5 of 5 d. prov. reglement: J. V., Sluis, f3 of 3 d aït. 427T. A. W)., Biervliet, f3 of 3 d, art. 427H. J. d. M., Breskens, f 10 of 2 weken, J. A. K. en A. J. vt G., Bres kens, ieder f5 of 1 week, C. J. Dl, Breskens, f 15 of 15 d., J. A. d. M., Sluis, f5 of rö d., S. V., Sluis, flö of 15 d., I. S,, Groede, £2 of 1 w. (Br. CL). Gerechtshof te 's Gravenhage. Het gerechtshof heeft gisteren de vol gende arresten gewezen: Een verpleegster uit het ziekenhuis te Goes, G. ,J. W., was wegens diefstal van een cape, toebehoorend aan een harer collega's, veroordeeld tot f 10 boete door de rechtbank te Middelburg. Het hol sprak haar vrij. P. V., koopman te Middelburg, was wegens heling van militaire schoenzolen, door de rechtbank aldaar veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. Yfi. P. en A. M-, bedden werkman te Westkapelle, waren door de rechtbank te Middelburg wegens diefstal van koper ver oordeeld elk tot 3 maanden gevangenis straf. L. van P„ evenzeer te Westkapelle, was tot gelijke straf veroordeeld wegen» medeplichtigheid aan genoemden diefstal. Het hof veroordeelde al deze bekln. voorwaardelijk. J. W.. was wegens overtreding der Dis- tiibuitiewet door de rechtbank te Middel burg veroordeeld tot 1 maand gevange nisstraf. Het hof vernietigde het vonnis wegens een vormfout, doch veroordeelde bekl. tot eenzelfde straf. (Z.) Raad van State. Naar aanleiding van een beroep van II. A. Geluk, en anderen tegen een besluit van B. en iW. van Zierikziee, waarbij aan W-. P. van Pagé, aldaar, voor een proeftijd van tien maanden vergunning werd verleend voor een brikettenfabriek aan de Pottebakkerstraat te Zierikzee, is die vergunning alsnog definitief ver leend. (Z.) Het processieverbod. Voo-r het gerechtshof te Arnhem is behandeld de zaak, betreffende overtre ding van het processieverbod, tegen pastoor Kriellaerts te Beugen (L.). De rechtbank te 's-Hertogenbosch had in deze een vrij sprekend vo-nnis gewezen, het gerechtshof aldaar had daarente gen schuldigverklaring uitgeÈpro-ken. In cassatie verwees de Hooge Raad de zaak naar het Arnhemsche Hof ten einde beslissing te. nemen mét inachtne ming van het arrest van het Hof te 'S-Hertogenboisch, n.l. of inderdaad in 1848 het houden van processie gebrui kelijk was. Na een langdurig getuigenverhoor nam de advocaat-generaal requisitiei. Hij was van oordeel, dat uit het getui genverhoor niet was gebleken, dat in 1848 te Beugen processies werden ge houden, zoodat gevorderd werd schul dig verklaring, op- grond dat gehandeld werd in strijd met de wet. Als verdediger trad op- mr. J. R. H. van Schaik, die betoogde; dat de getui genverklaringen slechts kunne-n strek ken ten bewijze, dat de getuigen in 1848 geen processie hebben gezien. Dit sluit evenwel niet uit het bestaan van het gebruik van het houden van pro cessies. Een bestaand gebruik behoeft daarom niet telken jare te worden uit gevoerd; er zijn processies welke tel kens na een bepaald aantal jaren wor den gehouden. Andere gebruiken, b.v. het houden van kei-missen, worden soms opgeschort, doch blijven niette min bestaan. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. De uitspraak werd bepaald op 18 Maart. Goes, 11 Maart 1919. Granen geen noteering. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Aanvoer eieren 7000. Prijs per 104 stuks f7.60. Middenprijs per 25 stuks f 1.90. Eierenverk. Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer eieren 9300. Prijs £7.60 h f 0.— per 100 stuks. MIDDELBURG. Op de veiling alhier werden gisteren de volgende prijzen besteed: spruiten 1349 ets., sjalotten 1318 ets., peen 10 151/2 ets., karoten 1314 ets., rapen 2Yt4 ets., koolrapen 21/24 ets., alles per K.G. savoye-kool 2V2I71/2 rent per stuk; spruitenkoppen 34—49 tets., veldsla 2545 ets., zuring 39 ets., alles per mandje; sterrekes 68 ets. per klein mandje; prei 312 ets., rapen 1 et., seldery ll/29l/2 ct., alles per bos. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Beve land". Veiling van 11 Maart 1919. Groote veiling. Uien, voor export, f2.90f5.90, Sjalotten voor export f 4f 6.20, beiden per 100 K.G. Kleine veiling. Zure Bellefleur f43 f72. Zoete Bellefleur £55, Spruiten f'32 —f34, Kroten f 10.80, alles per 100 K.G. Blei fl—£2.90 per 100 bos. ROTTERDAM, 11 Maart. Veemarkt. Aan gevoerd 124 paarden, 2 veulens, 662 ma gere runderen, 650 vette runderen, 161 graskalveren, 1224 nuchtere kalveren, 23 schapen of lamm., 87 varkens, 168 big gen, 8 bokken of geiten, ezeis, vette kalveren. Vette koeien le kw. 280 h 290 c., 2o kw. 265 i 250 c., 3e kw. 225 k 200 c.,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 3