UIT ZEELAND. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Gemengd Nieuws. worden aangevoerd, te stellen op 3000 ton per jaar. Hot rantsoen is niet begrepen onder het rantsoen voor oliën een vetten. Bewaarloon voor aardappelen. "De Minister van Landbouw heeft be paald, dat voor de witvleezige aard appelen van zand- en veengronden, welke in normale tijden voor verwer king in aardappelmeelfabrieken in aanmerking komen, en welke in re serve zijn gehouden voor directe con sumptie, doch vanaf heden voor de drogerijen en/of aardappelmeelfabrie ken zullen worden gevorderd, een be waarloon zal worden betaald ais voor consumptieaardappelen is vastgesteld, met dien verstande, dat geen bewaar loon zal Worden betaald voor kriel en uitschot van consumptieaardappe len, alsmede voor uitschot va.ii aard appelen bestemd voor drogerijen. Vertooning van films in het Buitenland. Naar wij vernemen is reeds gerui- men tijd bij de Regeering in voorberei ding een plan om films welke histo rische of andere waarde hebben, te doen bewaren. In verband hiermede wordt thans overwogen of het mogelijk is de films die het bezoek van de Koningin en den Prins aan Limburg en Zeeuwsch- Vlaanderen weergeven, ook In het bui tenland te vertooncn. i i I Faillissementen in Nederland. In de afgeloopen week, eindigende 8 Maart zijn in Nederland uitgespro ken 24 faillissementen tegen 21 faillis sementen in dezelfde week van het vo rige jaar. Van 1 Januari tot en met 8 Maart 1319 227 faillissementen, tegenover 158 over hetzelfde tijdperk van het vo rige jaar. De Nederlandsche havens door Dene marken besmet verklaard. Bij het Departement van Buitenlandsche Zaken is bericht ontvangen, dat de Deen- sche Regeering alle Nederlandsche havens besmet heeft verklaard wegens vlektyphus- Goes. De afdeeiing Goes der S. D. A. P- heeft Dinsdagavond een vrouwen avond belegd, met als spreekster mej. L. Barendregt uit Rotterdam, en het onder werp: „het komende vrouwenkiesrecht". Er waren nogal wat mannen, maar slechts een dik tiental vrouwen ter bij eenkomst aanwezig. Natuurlijk was het socialisme de pa nacee voor alle maatschappelijke kwalen en moesten de „christelijken" weer menige veer laten. Wij hopen en vertrouwen, dat de Room- sche vrouwen van Goes Zondag a.s. een heel wat welsprekender antwoord zullen geven op den oproep, die zij ontvangen tot de vergadering, waarin zij voor haar nieuwe staatkundige taak zullen worden voorbereid. In het strooibiljet, waarin de S. D. A. P* alhier tot het bijwonen der vergadering van Dinsdagavond aanspoorde, wordt ge sproken van de gelijkwaardigheid dei- vrouw en do verbetering harer sociale positie. Daarvoor behoeft men waarlijk niet bij de S. D. A. P. te gaan. Dei Katholieke Kerk heeft veel oudere en veel hetere brieven te vertoonen wat be treft de opheffing en veredeling der vrouw. Al wat de S. D. A. P. in deze meent, te kunnen prestee ren is waardelooze „Er satz". Ook voor ware sociale verbeterin gen schrikt de Katholieke Kerk allerminst terug. Nog onlangs wees de socialist Schaper in de Tweede Kamer er op, dat minister Aalberse juist daarom zooveel vertrouwen met zijn sociale wetten in boezemt, omdat hij ter school ging bij Leo XIII, Von Ketteler, Manning en an dere groote Katholieke sociologen. Wat verder in het strooibiljet van de bezittende klasse wordt gezegd, die de proletarische vrouw er onder wil houden is pure misleiding. Of behooren „mevrouw" WibautBer denis van Berlekom, voorzitster van Soc Dem. Vrouwenpropagandaclubs, die op een villa woont, de schatrijke socialist Van Kol, de talrijke „doctors" en „meesters" der S. D. A. P. met vette jaarwedden, niet tot de bezittende klasse? Men staat er verstomd van, dat het gewone volk dergelijke verlakkerij nog slikt. Daarom, Roomsche vrouwen uit de volksklasse, wilt ge naar den echt Ita- tholiek-democratischen geest medehelpen tot de verkrijging van een zoo groot mo gelijk tijdelijk, maar ook van uw geestelijk welzijn, komt dan Zondag a.s. ter ver gadering op het Slot Oostende, waar u goede, degelijke en ernstige woorden zul len worden toegesproken. Allen, op naar den Roomschen vrou wenavond!! De tentoonstelling van de Vakschool voor Meisjes trof gisteren en ook van daag een groote belangstelling. Gisteren was het verscheidene keeren zoo druk, dat de deuren gesloten moes ten worden, totdat diegenen die binnen waren de tentoonstelling bezichtigd had den. Gisterenavond, toen wederom tijde lijk de deuren gesloten waren, stond de geheele vestibule van de sociëteit „V.O.V." vol wachtenden. Dit is voorzeker een goed teeken. Kermis. Bij de j.l. Zaterdag door B. en W. gehouden verpachting van standplaatsen op de a.s. kermis, die behoudens onvoorziene ornstandig- heden zal gehouden worden van Dins dag 19 tot en met Dinsdag 26 Augustus a.s., zijn o.a. verpacht de navolgende plaatsen voor een bioscope aan A. Wegkamp, Apeldoorn voor een gewone draaimolen aan H. Roels Belet, Bergen op Zoom; voor een danstent aan H. Nijpels, te Twelloo; voor een areoplano-caroussel aan F. J. Vermolen, Amsterdam; voor een stoomcaroussel aan Wed. J. J. Peeters, Bergen op Zoom; voor een autocaroussel, nog niet gegund. Broodkaarten. Hiermede wordt in herinnering gebracht dat de broodkaarten, welke dezer dagen door de bakkers zullen worden thuis be zorgd, niet voor 4, doch voor 5 we ken zijn bestemd. De volgende uit reiking zal voor 3 weken zijn een ver volgens regelmatig voor 4 weken. Naar wij vernemen wordt door het bestuur der Goesche zangvereeniging „Oefening baart Kunst" pogingen in het werk gesteld, om tegen April a.s. eent kinderkoor op1 te 'richten voor kinderen van "1016 jaar, onder leiding van den heer Tamminga. Daar de heer Tammanga op dal gebied reeds meermalen bewezen heeft, dat de leiding he'rn ten volle is toevertrouwd, zien we van dat kinder koor pok het iieste tegemoet. Naar wij vernemen is de bedrijfs leider der Centrale Keuken, alhier, vo rige week ontslagen. Maandagnamiddag kwam R. al hier tot de ontdekking, dat er een ham metje, hetgeen hij in de kouken van zijn woning had gehangen, van daar was ge stolen. (Z.) Maandagavond ontstond een schoor steenbrand in de woning van den heer Hofman in de Lange Kerkstraat alhier, hetgeen gelukkig niet van ernstigen aard was en gebluscht werd door een der huisgenooten met behulp van een deken. Middelburg. De voordracht voor ge meentesecretaris alhier bestaat uit de heeren gemeentesecretarissen: mr. H. W. G. v. VeuT te Gouda en mr. J. P. van Rossum te Vlissingen. Zeeppoeder. De Directeur van het Gemeentelijk Distributiebedrijf maakt hekend, dat vanaf 'Woensdag '12 Maart tot en met Zaterdag 15 Maart e.k. ver krijgbaar zal zijn op twee bons no. 204 (twee honderd en vier): 1 (één) pakje zeeppoeder. Het Uitvoerend Comité voor de Zeeuwsche anti-annexatiebeweging zal zich tot alle wethouders op de Zeeuw sche eilanden wenden met het dringend verzoek zelf of op hun initiatief door an dere gemeentenaren of een plaatselijk co mité namen op een adres tegen annexa tie te verzamelen. Hierdoor zal in iedere gemeente het grootst mogelijk aantal handteekeningen wonden verzameld. Wij1 'vertrouwen dat teder het groote gewicht dezer protest beweging zal inzien en zal medewerken tot het welslagen daarvan. Vlissingen. Er is hier weer een ge val van spionnage ontdekt. Door middel van draadlooze telegrafie op 't lak van een huis dicht bjj het Marinebureau ge vestigd, werd een inrichting aangetroffen welke in verband stond ,met een sein- toestel waarmede sinds twee jaar ten dienste van Duitscfiland berichten wer den overgeseind. De justitie stelt een uitgebreid onderzoek in. Heer Heudrikikinieren. Vrijdagavond had een algen i vergadering plaats van „Land- en Tuinbouwbelang", waarbij als •preker optrad de heer U Bloemsma, Rijkstuinbouwleeraar voor Zeeland, die op bevattelijke wijze het groote nut aan toonde van organisatie op land- en tuin bouwgebied en wees op de vele resul taten, die hierdoor, vooral in de crisis jaren, waren bereikt en opende verschei dene gezichtspunten die volgens het oor- êeel van den spreker alle aandacht ver eenden van hen, die bij den Land- en Tuinbouw zijn betrokken. D« contributie werd bepaald op •en minimum van "50 ct. per lid, ter wijl leden, die minder dan 1 H.A. land »u gebruik hebben 75 ct. betalen en ver volgens voor iedere 1 H.A. meer 25 ct Van dg bezoekers traden 17 personen ais lid der vereeniging toe, zoodat het ledental thans ruim 40 bedraagt. ,(Z.) 's Heer Arendskerke. Zaterdag jongstl. werd door de Rijkspolitie aangehouden een wagen beladen met pl.m. 1500 K.g. haver, afkomstig van een zekeren BI. van Nieuw- en -St. Joosland, welk ver voer niet gedekt was 'door een vervoer- bewijs. Het graan is door de politie op geborgen in een schuur van P. alhier, waaruit het in den nacht van 8 op 9 Maart is ontvreemd. Het macht de po litie en den graancontroleur echter ge lukken de haver in een schuur te Nieuw en St. Joosland op te sporen en wederom in beslag te Geinen, Heinkenszand. Dinsdag j.l. vergaderde de R. IC. propagandaclub alhier aan de pastorie. De voorzitter opent de verga dering met gebed, heet allen welkom, in het bijzonder don geestelijken adviseur en de twee nieuwe leden De secretaris leest do notulen 'der vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Met meerderheid van stemmen werd be sloten met Paschen op ,retrait te gaan. Van het bestuur van den Bond van pro- pagandaclubs in Zeeland was een schrij- ven ingekomen om geen actie te voeren voor bepaalde personen voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing, hetgeen in. net geheel niet de bedoeling was der club, zp heeft alleen maar de kiesvereeniging geadviseerd én z'al de stemming geheel en al aan den vrijen wil der 11. K. kiezers overlaten, zonder daarbij ook maar eenige propaganda te maken. Door den voorzitter waren verschillende boek werken besteld om den leden der club ter onderrichting "te dienen o ver verschil lende onder werpan. Van de leden kwamen de lijsten van jiamen in, dia op de a.s. kiezerslijst moeten voorkomen. Hierna meende do voorzitter zijn functie te moeten neer leggen om zijn vele en drukke werkzaam heden, maar door overreding van Gees telijk Adviseur en leden, dat men zijn steun en medewerking niet kom missenl en door de zaak wat te vereenvoudigen, kwam hij op zijn besluit terug en Sou dan alsnog zijn functie aanhouden, het geen door de club met groote instemming weid. aanvaard. Zondag over veertien "dagen zal de Z. Tl. Heer Pastoor de vergadering op roepen voor .de K. S. A. Daarna werd door den Z. E. Adviseur er op aange drongen om propaganda te maken voor de groote Katholieke dagen in Nederland, welke zullen gehouden worden te Utrecht op '23, 24 en 25 September a.s. en leden aan te werven van 'f 10 vooir één jaar. Aan het lidmaatschap is verbonden vrijen toegang tot alle vergaderingen, alsmede programmaboek en een later uit te geven verslagboek, waar alle daar gehouden redevoeringen in zullen voorkomen. De. jonge garde zal belast worden met het uitbrengen van de 'II. Familieblaadjes en verkiezingslectuur voor "de a.s. Prov. Sta tenverkiezing. Bij de rondvraag niemand meer het wooid verlangende, sluit de voorzitter met gehed de vergadering. Dinsdag j.l. vierden het echtpaar J. v. d. Bilt en P. v. Weele, alhier, hun gouden bruiloft De krasse oudjes mochten zich in een groote belangstel ling verheugen. Door de vrijzinnige kiesvereeniging „Eendracht" alhier zullen voor de a.s. raadsverkiezing candidaat worden gesteld de heeren G. P. Beaufort, H. v. (waar den. G Kuzee, W. do Vos, G. KristeJijn en A. Nijsse Cz. Op Zondag a.s. 16 Maart, zullen alle kiezers voor den gemeenteraad al hier, onverschillig tot welke parochie zij .behooren, in de gelegenheid worden ge steld om de 'detinitieve candidatenlijst vast te stellen. De voorloopige candidatenlijst bevat de volgende namen: J. 'Koens Czn., Adr. Simonse Bzn., Adr. v. d. Dries Pzn., B. v. d. Dries Jzn., A. v. Leeuwen, J. Vermeulen, J. de Koster Pzn. en A. Marlens. Voor ieder van die namen moot een van de cijfers 1,2, 3 tot en met 8 worden geplaatst, met dien verstande dat de meest geschikte no. 1 krijgt, die daar op volgt no. 2 enZ. Het stembureau zal zitting houden bij dhr M. Geus en wel na, de Vroegmis, .voor en na; de Hoogmis en Meditatie. 'Om 4 uur woidt het stembureau gesloten, waarna openbare uitslag. Borssele. In de Maandag gehouden ge meenteraadsvergadering werden de jaar wedden der wethouders vastgesteld Qp f45; werd goedgevonden, dat B. en W. overgaan tot aanbesteding van den bouw eener kleine woning voor den havenmees ter, werden tot leden van het stem bureau benoemdde burgemeester isvoorz. (ambtshalve), lot plaatsverv. voorz. C. v- d. Velde; tot leden de heeren C. Rottier, P. Dekker en C. M. Nijsten, en werd een verzoek van het Steuncomité om l/l0 te betalen in de vergoeding aan militairen, welke gedurende de mobilisatie geen ver goeding kregen, van de hand gewezen. Nieuwdorp. Alhier is op de hofstede van den landbouwer a. Remijn mond en klauwzeer ouder het rundvee gecon stateerd fZ.) 's Gravenpolder. Maandag vergaderde de, raad. Besloten werd de voorgestelde leening van f 1400 te handhaven, met het oog op den toestand der gemeentekas. De lieer Paul informeerde naar den provincialen weg, de heer Neeivoórt naar de straatverlichting. Daar de of f i cieele verlichtingstijd haast is1 versteken, blijven de lantaarns gedoofd. De heer Verhulst informeerde naar de rekening „en verantwoording der kolen commissie over 1917. Hierover ontspon zich een heftig debat tusschen hem en den heer Schouten, maar 'tslot was, dat de verantwoording dier commissie nog steeds niet heeft plaats 'gehad en alles dus „onder ons" bleef. Ten slotte vestigde de heer Verhuist de aandacht jji) den desolaten toestand van den gemeentelijken beerput. "CM. C,), Terneuzen. In de vergadering van Burg. en Weth. is tot deurwaarder bij de be lasting benoemd de heer Bouwes, als zoo danig werkzaam bij de Rijksbelasting, en tot Adj.-commies de heer B. von Brucken Fock te Middelburg. Hulst. Alhier is een hijkanloor der Cro- dielvereeniging „De HanZebank" geopend. Stoppeldijk. Men meldt nog over liet bezoek der Koningin alhier: De ontvangst te Stoppeldijk was niet minder enthousiast dan in de, andere gemeenten. Reeds lang voor de aankomst van II. M. wa'ren voor het gemeente huis van Stoppeldijk opgesteld de bur gemeester, de gemeenteraad, het comité van actie, de hoofden der scholen, de schoolkinderen en vele vereenigingen, vender de burgemeester en de raad van Boschkapelle. Toen H. M. in het dorp arriveerde, luidden de klokken en speelde de* fanf- fare van Stoppeldijk het „Wilhelmus". De burgemeester van Stoppeldijk, de heer P. L. de Wael, sprak H. M. toe- Daarna werd H. M. een bouquet aan geboden door ©en dochter van den bur- gemteestór. Vervolgfens werd H. M. toegesproken door den burgemeester van Boschkapelle. Hare Majtesteit beantwoordde de beid© redevoeringen keer vriendelijk. Nadat de gchoolkindferen nog een lied hadden gezongen, vertrok de koninklijke stoet in d'e richting Zaamslag. Oostburg. Uit de beste bron vernemen we, dat het gerucht, als zou er hier zich een geval van vlektyphus hebben voorgedaan, allen grond mist. Woensdag 19 Maart a.s. zal hier een Missiedag gehouden worden. Behalve de kerkelijke viering zal 's avonds in het Pationaatslokaal een voorstelling met lichtbeelden plaats hebbsn door den Eerw. Pater Jansen, ten vöordeele van de Missie van China. Een gemengd koor zal zijn medewerking verleenen. St-Janeteea. Bij de Wed. van Goethem is Maandagavond het wasehgoed, dat te bieeken lag door .onbekende dieven ge stolen. Men zij dus gewaarschuwd. IJzendijke. In den nacht van 4 op 5 Maart is ingebroken in de bergplaats van het station der Z. V. T. M. alhier. Er worden vermist 15 kruiken oude je- never en een twintigtal flesschen likeu ren. Het gestolene vertegenwoo-.digt een waande van pl.m. 150 gld. Van de da- der(s) Ts geen spoor te ontdekken. De politie doiet ijverig onderzbek. Door de kommiezen werden hier Zondag bekeurd J. M. uit Hoofdplaat wegens poging tot uitvoer van 310 reepen chocolade. Maandag werd proces-verhaal opgemaakt tegen H. v. A. te Bassevelde, wegens poging tot uitvoer van 5 L. je never, 2 flesschen cognaic en '1 flescli arak en tegen M. de te Biervliet wegens ongedekt vervoer van 12 ellen manufacturen. Het uitvoerend Comité, dat ovarr de Zeeuwsche Eilanden de anti annexatie protestbeweging organiseert, bestaat uit de navolgende heeren: Mr. J. F. van 'Deinse, te Middelburg. Mr. P. 'Dieleman, te Middelburg. Ds. M. van Empel, te Middelburg. J. C. Paap, te Vlissingen. Mr. J. II. M. Stieger, te Goes. A. van der Weijde, te Ellemeet. J. W. Waghto, te Tholen. Benoemd tot inspecteur der directe belastingen te Tiel de heer J. A. Sloop, insp. te Zierikzee. En te Terneuzen de heer D. Daane Bolier, van de inspec tie te Amsterdam. En te Zierikzee D. J. Gautzsch, van de inspectie te Nij megen. Z i>. H. do Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot .pastoor te Rotterdam (0. L. V. van Lourdes) den zteereerw. hooggeleerden heer M. W. A. Wijten, burg, professor van het Groot Seminarie te Warmond. Wij ontleenen aan .„Sint Bavo", godsdienstig weekblad voor het Bis dom Haarlem, de navolgende bijzon derheden overD e vasten- e n o n t- houdingswet voor de 40-cI a a g- sche vasten. Volgens de kerkelijke wetgeving, de verleende dispensatie en de geldende gewoonte, zijn de verplichtingen der Groote Vasten (volgens Communicanda no. 94) aldus samen te vatten: I. De Vastenwet. Ie. Zij verplicht van den 21 slen tot den 59sten verjaardag, indien men met door ziekte', zwaren arbeid, of om een andere wettige reden ontsla gen is 2e. Zij verbiedt meer dan eens per dag een vollen maaltijd 1e ne men, doch slaat toe des morgens iets te gebruiken en 's avonds een avond maal of collatie te nemen, mits daarbij geen vleesch -of andere zware spijzen gebruikt worden. 1) Het is ook geoorloofd heL middag maal (den vollen maaltijd) en het avondmaal om te ruilen. 3e. In de veertigdaagscbe vasten geldt zij 'op alle dagen, behalvo ue Zondagen en behalve Paasch-Za- terdag van 's middags 12 uur af. II. De opth o u dings wet. Ie. Zij verplicht allen, die den leeftijd van 7 jaren bereikt hebben, en niet om wettige redenen ontslagen zijn. 2e. Zij verbiedt het gebruik van vleesch en jus uit vleesch; doch niet van eieren, melkspijzen en spijzen met dierenvet bereid. 3e. In de veertigdaagscbe vasten geld t zij o-p Aschwoensdag, op alle vrijdagen, op de Quatertemperdagen, (Woensdag, Vrijdag en Zaterdag na den eersten Zondag), en op Zaasch- zaterdag tot 12 uur 's middags. Uit het bovenstaande volgt: a. dat'op de Zondagen in de Vas ten allen meermalen vleesch mogen gebruiken b. dat allen, die niet onder do verplichting der vastenwet vallen, of om een of andore reden daarvan ontslagen zijn, op alle dagen, die geen onthoudingsdagen zijn, meer malen vleesch mogen gebruiken; c. (lat allen, die d oor devas te n- wetgebonden zijn, (dus zij die hun 21sten verjaardag wèl en hun 59stan verjaardag nog niet gevierd hebben, en niet om een of andere reden van de vastenwet ontslagen zijn), op die dagen in de Vasten, die geen ont houd i n g s a a g e n zijn, slechts n- m a a 1 vleesch mogen gebruiken en wol bij den vollen maaltijd. ci. dat op G o ed en Vrijd a g geen bijzondere onthoudi 11 g van zui vel en eieren is voorgeschreven e.'dat indien het gebruik van vleesch is t oegestaan, n i m me r ve r bo de n is aan dienzelfden maaltijd ook visch te gebruiken. Q Vraagt men, wat onder „iets ge bruiken", „collatie" en „Zwaar der spijzen" in dit bisdom moet worden verstaan, dan zhllen daarop mo gelijk niet allen hetzelfde antwoord geven. Het staat echter vast, dat zij, die lot de vastenwet waren gehouden en wien hot daarmede ernst was, 's, morgens Zeker niet meer dan één sneedje brood met een kop koffie of dergelijke gebruik ten, terwijl zij! zich als collatie natuur lijk meer brood, alsook het gebruik van een weinig kaas en Zelfs van één of twee eieren veroorloofden. (f'ommuniranda nr. 96). Te Breda Js opgericht oen II. K. club voor leerlingen van de H. B. S. en 'het Gymnasium. Moderator is de Zeereenv. heer G. Huys, aalmoezenier der Ille Divisie. N» Geslaagd te Rotterdam voor het'exa men nuttige handwerken de dames E. L. M. Beckes, M. S. Dronkers, A. L. Janar, S. J. Jonk en J. L. A. Jebbes, allen le Middelburg. De spoorbrug aan de Konings haven te Rotterdam ln een na schrift op een artikel gewijd aan het her stel van de draaibrug aan do Konings haven te Rotterdam schrijft liet „Poly technisch Weekblad" o.a. het volgende: „Als bijzonderheid kan nog worden me degedeeld, dat de draaipijl er, die gefun deerd is op kien door een damwand om sloten betonkoek, door den schok onge veer 1 d.M. is verplaatst". Hieruit blijkt wederom welk een enor me kracht het stroomend water bezit. De kazernebrand in Den Haag. Er is een onderzoek gaande naar de oorzaak van den brand in de Oranje kazerne in Den Haag, waarover men nog steeds in het onzekere tast. Politiemannen vertelden aan de N. 11. Grt., dat eert stroozak met petroleum gedrenkt gevon den zou zijn; anderen wisten mee te deelen, dat eenige brandkranen in het gebouw onklaar waren gemaakt. Van deze geruchten kon het blad echter geen be vestiging krijgen. Vermelding verdient ook nog een mee- deeling van het Haagsche gemeentebe stuur volgens welke tijdens liet zware blussehingswerk niet minder dan zeven maal 3e brandweer op verschillende plaat sen in de stad zonder reden gealarmeerd is. Het is bijna niet aan te nemen,, dat dit alleen misdadige baldadigheid was. Zaterdagmorgen bezocht het koninklijk paar het terrein van de ramp. „Het vaderland" herinnert Na den brand op 8 Januari 1844 i» het Miaisterie van Marine, waar het ar chief voor een groot gedeelte verloren is gegaan door den brand, zoowel als door roof, zoodat thans nog brieven van De Ruyter e.a. te koop worden aange boden, is dit de grootste brand, die in een regeeringsgebouw heeft gewoed. De gemeente heeft de Oranje Kazterné in 1824 gebouwd; de Prins van Oranje, de latere Koning Willem II, heeft den 26sten April van dat jaar den 'eersten steen gelegd en reeds in het daaropvol gend jaar is de kazerne betrokken.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2