UIT ZEELAND. schimmen onzer voorvaderen, die van g - slacht tot geslacht zoo diep 0ranJ® Nederland in de ziel droegen; hier met d toekomst van onze jeugd voor oogen staat het geslacht van heden pal voor Land en Vorstin. Wij Zeeuwen en Zeeuwsch-Vla- mingen zijn een rustig en goed slag van menschen; wij hebben geen haatteen den nabuur, maar wij kunnen het met hebben, dat men raakt, dat men maar wijst naar de nationaliteit. Dan staan wg allen, wie wij ook zijn, gereed tot afweer, dan kennen wij geen partijen, geen stan den, geen vriend of vijand meer; dan zijn wij één en eenig volk van broederen f dan kan Nederland, dan kan Uwe Ma jesteit op ons rekenen, zooals wij weten, dat wij op Nederland, op Uwe Majesteit, rekenen kunnen.. Wij hebben ons Nederland hef met een liefde, die zelfs geen wederliefde vraagt, als een frissche jongen zijn reine bruid, dat is het, wat ik Uwe Majesteit uit naam van alle Zeeuwsch-Ylamingen zeg den kan. Maar dat is ook alles en dat op onzen vaderlandschen bodem m ons Hulster, Axel's en Cadzand's land enkel trouwe vaderlanders wonen. Majesteit, wij beleven droeve en span nende dagen, maar Zeeuwsch-V laanderen ducht niets; het kan en laat liet overige vertrouwend aan God over. Geloof, hoop en moed zijn onze beschermende machten. Als een wensch, een bede klimt in deze daven tot den Allerhoogsten op: God be hoede Uwe Majesteit voor Zeeuwscn- Vlaanderen en Zeeuwsch-Vlaanderen voor Uwee Majesteit. Wederom klonken stormachtige toejui chingen door de zaal. Daarna verhief, ter wijl het gejuich nog verdubbelde, H. M. zich van Haren zetel 0111 inet een duide lijke, vaste stem, die tot alle hoeken dei zaal' doorklonk, te antwoorden Uwe geestdriftige ontvangst en die waarvan wij getuige waren in gansch Zeeuwsch-Vlaanderen, hebben mijn stout ste verwachtingen overtroffen. Mijne woorden schieten te kort om mijne gevoelens te vertolken. Doch ik wil die kenbaar maken in het getuige nis, dat Zeeuwsch-Vlaanderen altijd deel zal blijven uitmaken van Nederland. Een nooit gehoorde uitbarsting van vreugde klonk na deze belofte uit Ko ninklijken mond. Een geweldige ontroering maakte zich van de aanwezigen meester: de gemoederen smolten sameni Aange daan drukten velen elkander de band. Stil weid liet in de zaal: plechtig oogen- blik, waarin de gezamenlijke hulde van Vorstin en onderdanen aan den Aller hoogste werd gebracht! Nu werden de autoriteiten achtereen volgens aan H. M. voorgesteld H. M- informeerde belangstellend naar den toe stand in de verschillende gemeenten voor al Eede's burgemeester moest over het ge passeerde bominengevaav vertellen. Het dames-zangkoor van Oostburg nu het nieuwe „,Zeeuwsch Volkslied waarnaar H. M. de meeste belangstellng toonde. Een aardig tooneeltje had nu plaats. Twee lieve kleinen van de 11. K. en Cbr. Bewaarschool, Joh. van Male en Nora Fierens, kwamen H. M. een Zeeuw- sclie pop in Cadzandsche dracht mei oen tweede kleedje aanbieden. Met kinderlijken eenvoud boden ze H. M. het geschenk aan H. M. vroeg schalks: „Is dit vooi mij?" De kleinen, wat uit het veld gesla gen, keken elkaar vragend aan, doch zich vermannend, antwoordden ze met een schittering in de blijde oogjes:Nee, vooi hot Prinsesje!" „En", vroeg H. AL, „wil ie1 roet roe mee gaaji naai Juliaantje, Je mag". Maar dat was een lastige vraag! Maar toch moest het Prinsesje vele groe ten hebben. Dal zou de Koninklijke Moe der doen! Dit was een tooneeltje, t welk velen een traan kostte! Nu werd aan het hoo^e gezelschap de twee aangeboden. H. M. dankte wegens het late uur. Z. te (de Prins en het gevolg accepteerden. Daar na bood ds. Pattist aan H. M. een 111 leder gebonden album aan, versierd mei de wapens van Nederland en Zeeuwsch- Vlaanderen en bevattende de namen van 03 500 onderteekenaars tegen de annexa tie Bij het verlaten der Beurs zong het meisjeskoor II. M. nog een afscheidslied toe. Daar buiten lieerschte het grootste ongeduld. Toen de 'Koningin weer ver scheen, brak een nieuwe storm van toe juichingen los, 't welk nog verdubbelde toen H M. niet per auto, doch te voet door de dichte hagen van menschen ging- Hier bereikte de geestdrift haar hoogte punt. J>e Markt daverde van de toejui chingen, de klokken luidden, de muziek speelde. Vriendelijk buigend overal knik kend, maar tot schreiens toe aangedaan schreed II. M. door de trouwe Zeeuwsch- Vlamingen, overal stormachtig toegejuicht. Jlet volk was verrukt. Velen schreiden en konden van aandoening geen woord uitbrengen Hoor de jongejuffr. A. LampO' werd H M. een bouquet aangeboden, met de woorden: Van onZe Katholieke kinderen j en we wenschen, dat Zeeuwsch-Vlaan- deren bij Nederland blijït". „Ja kmd, «ei H. M„dat hoop ik ook van harte Ook de jongejuffr. Boidin en Rokus boden H M bouquets aan uit naam der leer lingen der Openb. en Chr. School. Zoo toegejuicht van alle kanten, en omstuwd door een geweldige menschenmassa scbTeed H M. door de Brouwerij- en Bree- destraat. Ook Z. K. H. de Prins met gevolg werd een ovatie gebracht. De me nigte was zoo geestdriftig, datH. M. pas aan de grens der gemeente gchoon- dijko in do auto kon stappen. Als dol schreeuwden de menschen Haar toe„Wij zijn en wij blijven Nederlanders". Ja men schen, antwoordde II. M., dat hoop ik van harte". Toegejuicht door duizenden vertrok H. JVl. om 4.15 uit het centrum naar Schoondijke1. Te Schoondijke: i Hier weer dezelide geestdriftige stem ming. Overal vlaggen en oranje, eere- bcgon en versieringen. De burgemeester de lieer I. Scheltus, verwelkomde hier if. M. 'tVVas evenwel laat, te laat ge worden, zoodal liet bezoek slechts kort kon duren. Bij hol vertrek weer dezelfde toejuichingen. Tc Breskens: Do bevolking was weer present. Over al klonk het „Leve de Koningin!" Het bezoek kon weer niet lang duren het was reeds vijf uur! Maai' de toejuichtingen; verstomden niet. Altijd klonk het hoera geroep. Daar ging de torpedojager, waar mee 11. M, naar Vlissingen voer, in zee. Donderende toejuichingen braken los, de echo rolde over de 'schuimende baren, Hare Majesteit achterma* als. een, voor dezen dag, laatste teeken van de trouw en de verknochtheid der Zeeuwsch-Vla- niiingen aan het geliefde Oranjehuis en onze beminde Vorstin. Tentoonstelling van de Vakschool voor meisjes te Goes. De Tentoonstelling-. Hedenmorgen weiden wij in de gele genheid gesteld de tentoonstelling te be zichtigen. IVij konden zoodoende ales eens van meer nabij en letwat naute keuriger beschouwen. De groote zaal van do sociëteit „V. 0. V." is rijk met bleri- men en planten versierd, terwijl op ta fels het werk dor leerlingen keurig ge rangschikt is. In ooigenschouw ë™omen, dal de vakschool nu eerst b a 7 maan den aan de gang is, kunnen wij met anders doen, dan het werk der lea} lingen prijzen en bewonderen. 0*°^ de goede zorgen en de energie der teep aressen zijn de leerlingen reeds ve.rgc- °Dezc' -tentoonstelling is bedoeld als een reclame voor !de nieuwe cursus. Wij twij, felen er dan ook geenszins aan ol velen zullen ?ich opgeven voor deze cursus, temeer daar zij nu kunnen zien, nat zij kunnen bereiken. Gaan we nu de tentoonstelling eens wat jiader bekijken. Allereerst zien we dan ten toon gespipia het werk der leerlingen, wanneer ze pas op school komen. De Jcerlingen beginnen dan met haua- naaien". Om de leerlingen, die van ver schillende schoten komen, wat te loe ren kennen, krijgen ze eerst een een voudige lap in handen. Dat dient te vens om de leerlingen er op te wijzien, hoe men het wil 'hebben en om zoo doende meer eenheid xn het werk te brengen. i Daarna krijgen ze het naaien van k.ce- dingstukies. Daarna leeren zie mazen en stoppen cn eindelijk verstellen. Het verstellen loe ren ito ook eerst weer aan een lap, daarna verstellen z'e hun eigen, ldaereti. Verschillende werken, dooi' de leerlin gen uitgevoerd, lagen daar keurig bijeen. Netjes zag alles er uit. Ook zagen we oen proef van liet. ver- stellen in netstof. Op de tweede tafel lag het machinei- werk. Na een half jaar beginnen do leerlingen met het roachinenaaien. v We zagen hier ook weer verscheidene stukken liggen. Van de stukken met rechte naden tot verschillende moeilijker kle dingstukken toe. Ook vonden we hiel de stofversieiingen, waarvan de plannen aan den muur er hoven hingen^ Do leerlingen krijgen ook handteazp- nen, lijnleekenen en ontwerpen van ver sieringen, dus het samengaan van tee kenen en handwerken. De teekeningm waren keurig afgewerkt, hier en daar, vooral bij de natuurtoekeningen, zagen we zelfs hijzonder mooie De geheugenteekeiiingen, welke, we spreken hier van ondervinding, een van de moeilijkste onderdeelen van het tec- kenen uitmaken, waren zeer aardig. We kwamen nu aan da tatel met werkstukken van den cursus tot oplei ding voor de akte nuttige handwerken. IJe versieringen op dez'e stukken zijn door de leerlingen zelf verzonnen. Vervolgens kwam de tafel met de ge rechten van den kookcursus aan de beurt. De tafel met werkstukken der cuirsilfi voor de opleiding voor fraaie himdwer- ken z'ag er keurig netjes uit. Dit alles, leesleggcrs, geborduurde gesp, dito- knoo-p e.a. gèluigde van smaak van den lcer- linór. Van den dienstbodencursus was ook eenig werk aanwezig- Hoewel eenvoudig was er toch een enkele versiering aan gemaakt. Ook de werkstukken in het linnennaaicn waren netjes afgewerkt. Eindelijk rost ons van do vakschool nog de cursus in het coistuuinnaaien', die half October vorig jaar is aangw- vangen. üezte cursus wordt gegeven aan dames en wel 1 les per week, 's Maan dags. De bedoeling is een atelierklas aai> de schooi te verbinden. Deze 'zou met •Mei aanvangen. Na 2 jaar dezte cursus gevolgd te hebben, kunnen da,n de leer- lingen na geleverd proefstuk _ëeïi diploma costuumnaaien ontvangen. De bedoeling is dan tevens voor dames uit do stad te werken. Eigenaardig troffen we in dit milieu ook werkstukken aan van de ambachtsschool. Deze houdt dil jaar geen tentoonstelling en daarom zijn er hier eenige werkstukken geplaatst, alri tuinbank niet ,2 stoelen, Weerhakken, stol- ven, handdoekrekje enz. Ter opluistering was er ook do kast met kunptsmeed;- werk bijgeplaatst, waarin een deurWop- per, een sleutel, verschillende sloten enzL Ook troffen we er schilderwerk aan. Men heeft hier dus van alle vakat- deelingen wait geplaatst. Zoo zijn We dan de tentoonstelling rond geweest'. Het is werkelijk de moeite- waard om er dens een kijkje te nomen. Verscheidene artikelen zijn er tevens te koop tegen den kostenden prijs, die werkelijk zeer laag mag genoemd worden'. We raden dan ook allen, die er voor in de gelegenheid komen aan, er mor gen eens een bezoek te brengen. Hedenmiddag omstreeks 2 uur werd de tentoonstelling door den voorzitter J. v. Poelgeest met een enkel woord officieel geopend, waarna de thee werd geoffreerd met .gebak, door de leerlingen der kookcursus gebakken. Ook nu was de tafel gereserveerd voor de verschil lende gerechten van do kookcursus in orde gebracht en Zag er smakelijk uit. Goes. Zondag 16 Maart a.s. zal in een vergadering van de R Oi o mi sch- K a- tholioke vrouwen dezer stad de heer mr P. Reijmer van Hilversum, Qid van de Tweede Kamer der Staten- Gemeraal, komen spreken over hetgeen de vrouwen wacht bij de invoering van het vrouwenkiesrecht. Deze vergadering gaat uit van de R K kiesveieeniging hier ter stede. Alle Roomsche vr ouwen, zonder onder- schcid, behooren aanstaanden Zondag op te gaan ter vergadering. Strooibiljetten, waarin zij worden opgeroepen ter verga dering, zullen dezer dagen worden ver spreid. Ook de mannen hebben toegang lot de vergadering. Naar wij vernemen wordt Donderdag a.s. de heer Hajenius, burgemeester dri- zei' gemeente, hier ter stede terug ver wacht. 3Toge hij alsdan geheel hersteld zijn. Zaterdagavond trad voor de ver- eeniging voor Algemeene Wetenschappe lijke Belangen alhier als spreker op do lieer Dr. W. G. N. v. d Sleen uit Haarlem. Een genotvolle avond voor Me liefheb bers der levende natuur. Zoowel de aangename causerie, die de spreker hield over het onderwerp natuur fotografie, als de zeer prachtige lichtbeel den, maakten den avond tot een avond van genieten. Men leefde geheel en al met den spreker mede. Men zag daar die vogels op hun nesten zitten, niet op hot doek, neen men dacht het alles levend voor zich te zien. Voor de pauze sprak Dr. v. d. Sleen vooral over de weide-vogels, zooals de kievit, de grutto, de tureluur en andere. Hij beschreef aan de hand van 'de plaat jes het leven dier dieren, hun zorg voor de jongen, kortom alles wat van deze dieren te vertellen valt. Ook verschei dene voorjaarsbloemen behandelde hij. Na de pauze kregen wij een kijkje in het Naardermeer, de geliefde plaats voor diegenen, die studie maken van het leren in de natuur. Wij gingen met hem langs de zee en de bosschen door. Hij schetste ons het leven der zeesterren, krabben en kwallen. Ook verscheidene roofvogels "passeerden de revue. Ten slotte behandelde hij nog op de hem eigen gezellige manier enkele zwammen en vlinders, om dezen avond, veel te vroeg naar onzen zin, te eindigen met 'eenige kijkjes in het- kaïnpleveij, dat hij had medegemaakt. De heer Dr. J. C. de Ruyter de Wildt dankte den spreker voor zijn aangena me cn tevens leerrijke rede We hadden gewis nog meer genoten van dezen avond, indien niet enkelen achter in de zaal zoo hinderlijk geweest waren. Ons dunkt, dat degenen die niet van zoo'n avond genieten kunnen en zich niet ordelijk gedragen, maar thuis moesten blijven, dat was voor hen en ook voor de liefhebbers aangenamer. Er is Ihans een begin gemaakt met het rooien der vrachtboomen in den boomgaard, vroeger behoorende aan den heer Jac. de Jager, en gelegen naast den Stationsweg. Aldaar zal door het aan leggen van hoofdwegen verder voortgang worden gemaakt met bouwplan I. De be doeling is, dat later gegadigden in de gelegenheid zullen worden gesteld daar grond over te nemen tot het bouwen van woonhuizen aan die hoofdwegen. De straat, welke zal beginnen bij het tegen woordige huis bewoond door den heer A. J. Siebols, zal „Wilhelminastraat" heeten en aansluiting hebben op Nieuw Goes- (Volksbl.) In den nacht van Dinsdag op Woensdag j.i. heeft de M.u.blo.-school al hier tot onderdak gediend voor iemand die naelillogies noodig, doch ook nog ne- venbedoelingen had. De bewuste persoon heeft zich waar schijnlijk 's avonds laten insluiten en na dat alle leerlingen en personeel waren vertrokken, in alle lokalen, kasten enz. eens goed poolshoogte genomen, doch na tuurlijk niets van zijn gading kunnen vin den. Voor zijn nachtrust heeft hij de vloermatten, schortjes van de meisjes, enz. bijeengezameld en zich daarvan een be hoorlijke liggplaats gevormd. Na zijn nachtrust heeft hij, waarschijnlijk nog al haast hebbende om uit de voeten te ko men, zich bediend van een daar 'aanwe zige fiets van den onderwijzer Rietdijk- Naar wij thans vernemen is onder Ar- nemuiden een fiets in een greppel gevon den en zal onderzocht moeten worden of dit wellicht de medegenomen fiets van den heer Rietdijk is. (Volksbl.) In de- tweede helft van de maand Februari zijn in deze gemeente Ingekomen A. Joppe, kantoorbediende uit Som- meisdijk, Wijingaardstr. 54; D. L. van Driel, matroos uit Rotterdam, Wijn- gaardstr. 181; C. Hagenaar, veldarbeider uit Kioetinge, Ganzepoortstr. 176bov.; II. B. Wigersma, commies-tit. Post uit Edam, Groote Markt 66; K. Elshout, blikslager uit Rotterdam, St. Jacobstraat 108; A. Slotboom, agent van politie uit Rilland- Bath, St. Adriaanstraat 76; J. M. de Kok, deurwaarder uit 's-Gravenpolder, Lonibardstraat 56; G. J. .Brand, bank werker uit Dordrecht, Westsingel 158; A. Does, slagersknecht uit 's Gravenhage, Coinelis Eversdijkstr. 200b. Vei trokken: A. Meeuwse, machinist naar Rotter dam, C. P. Voois, los werkman, naar Belgen op Zoom, J. W. Kamp, officier Leger des Heils, naar Groningen, J. W. üöbken, scheik. ingenieur, naar Rotter dam, J. vau Leeuwen, schippersknecht, naar Zierikzee, F. W. Zurcher, verpleeg ster, naar Apeldoorn, R. van Maanen, po litieagent, naar Woudenberg, P. A. Boone, rijksklerk Ilypoth. Kadaster, naar Hulst. Dinsdag werd alhier in de „Prins van Oranje" een vergadering gehouden van den Bond van „Politiepersoneel in Nederland", waar als spreker optrad G. van Putten uit Amsterdam. Staande de ver gadering werd een afdeeling „Goes en Omstreken" van dien Rond opgericht. Een voortoopig bestuur werd gekozen. De functies werden later als volgt ver deeld: J. Schouwenaar, voorzitter; M. J. C. Moens, secretaris; J. A. Dootjes, pen ningmeester. Vrijdagavond had hier een ver gadering plaats van belanghebbenden in diQ oprichting van een bond van kleine kooplui. Aan de voorloopigh bestuurstafel hadden plaats genomen de heeren van Oost, van Zon en Tilroe. De voorzitter die heer v. Oost legde uit dal het doel was om te krijgen van de 'regeering of autoriteiten hier een crodiet van bijv. f300 in geld of fn waarde van artikels van den groothandelaar. De heer v. Zon legde uit hoe 'tin zijn bedrijf onmogelijk was voor dis vodden een prijs te besteden als in Rotterdam, wanneer niet dergelijke financieele hulp gegeven 'werd. De voor zitter merkte hetzelfde op voor wat betreft zijn vak n.l. .manufacturen, en dat van zijn collega Tilroe, handelaar in galanterieën en bijouterieën. Na een geanimeerde bespreking gaven zich tien personen als lid op, waarna de heer v. Oost constateerde dat er nu een bond in Goes bestaat, zooals er geen bestaat in heel Nederland. Wanneer nu een pro test gezonden wordt door ons allen ge- teekend, gaat er kracht van uit. Het voorloopig bestuur werd gecontinueerd. (Z.) Middelburg Bon 193 IV2 oins rijst; 194 V2 p. suiker; 195 drie ons erwten; 196 een stuk kleizeep; 197 7s ons macaroni of vermicelli; 198 2 ons bruine boonen; 203 1/2 ons kaas; 47 half p. suiker; 48 half pond kindermeel. 9 Maart had bij «gelegenheid van het 15-jarig bestaan der „St. Petruskring" een algemeene communie plaats der le den, waarna zij zich vereenigden aan een gezamenlijk ontbijt, bij die gelegenheid werd onder een hartelijke toespraak door de secretaris L. v. Dierendonck aan den voorzitter J. T. Hooijkamp, die gedurende 15 jaar president der vereeniging was, namens de leden een barometer ten ge schenke aangeboden. De voorzitter dankte de loden op zichtbaar aangedane, har telijke wijze. Vlissingen. Zondagmiddag werd door de R.-K. Kies vereeniging een buitengewone vergadering gehouden. Na een kort in leidingswoord van den voorz. opende deze de vergadering met den chr. groet, waarna de sccr. een uitgebreid verslag over de vorige vergadering werd uitgebracht, dat onder dank der vergadering werd goedge keurd. Hierna brachl de voorz. eenige punten ter sprake, die op de 1.1. gehouden be stuursvergadering reeds waren behandeld en waarvan ten eerste het toelaten van vrouwelijke leden tot de vereeniging het eerste punt van bespreking uitmaakte. Deze aclueele quaestie werd door den voorz. toegelicht en aanbevolen met het voorlezen der verklaring van den voorz. van den Alg. Bond van R.-K. Kiesver- eenigingen in Nederland. Nadat ook nog enkele leden hierover het woord hadden gevoerd werd ton slotte met algemeene stemmen aangenomen: alle R.-K. mannen en vrouwen boven 21 jaar als stemge rechtigde leden aan te nemen, terwijl per sonen boven 18 jaar reads als adspirant- lid (zonder stem) kunnen toetreden Ook werd door den Voorz. de finantiëele quaes tie besproken. Nadat verschillende leden hierover hun idee hadden medegedeeld werd besloten deze op het minimum van 25 cent. per jaar te laten, iti vertrouwen, dat een groote toename van nieuwe le den, heeren en dames, de vereeniging finantiëel krachtiger zal maken. Hierop verkreeg de heer Van Nieuwkuijk het woord. Z.Ed. bedankte in de eerste plaats de Vlissingsche Roomsche kiezers voor het vertrouwen in hem gesteld, om daar na heider en klaar uiteen te zetten waar om een arbeider niets van de S.D.A.P.sche fractie, blijkens hun politiek verleden in den Vlissingschen gemeenteraad, le ver wachten heeft, wat bijzonder is uitge komen door hun houding bij de plannen lot oprichting van een ambachtsschool, wat toch zeker een waar-arbeidersbe lang is, daar op zulk een inrichting de talenten der jeugdige arbeiders lot volle ontwikkeling kan komen. Dal de oprich ting van zulk een onder wijs-inrichting van noode is blijkt wel uit het feit, dat ge regeld 60 a 80 jongens uit Vlissingen de .Middelburgsche ambachtsschool bezoe ken. Hierop behandelde spreker de samen stelling en werkwijze van de Provinciale Staten, 0111 ten slotte te eindigen met een krachtig opwekkend woord, 0111 door flinke propaganda de lauwe katholieke kiezers aan te sporen hij de a.s.' ver kiezingen hun stem te geven aan don katholieken candidaat, die toch behoort tot de partij van orde en recht, de partij, die ook 111 de woelige revolutiedagen ge toond heeft do ware beschermer te zijn van allen, die het wel en wee der natie ter harte gaan. Jammer genoeg zag spre ker zich genoodzaakt hierna te eindigen. De voorz. was de tolk der vergadering toen hij den heer Van Nieuwkuijk dankte voor zijn keurig gehouden spreekbeurt. Besloten werd alsnog in een spoedig te i beleggen vergadering de a.s. gemeente raadsverkiezing te behandelen. Hierop sloot de voorz. wederom met (jen chr. groet. Alhier zal een kantoor van de Iianze- bank worden gevestigd, waarvoor reeds een liuis is aangekocht. Kioetinge. In de Vrijdagavond gehou den vergadering der neutrale kiesveieeni ging „Samen st< rk" alhier zijn tot can- didaten gesteld van den gemeenteraad de heeren Jan Straub en 1'. D. Hoog- strate. 'sHeer Arendskerke. Vrijdagmorgen is door den graancontroleur en de Rijkspo- politie van 's-Heer Arendskerke uit een waggon staande nan het station Noord- Kraaijert, van onder een lading bieten te voorschijn gehaa'.d pl.m. 10Ö9 K.g. haver en pl.m. 520 K.g. tarwe. Dit graan is door de politie opgeborgen, terwijl naar de herkomst er van door haar een nader onderzoek wordt ingesteld. Toen Zondag de landbouwer J. V. met zijn vrouw per tilbury uit de kerk huiswaarts reed, schrok liet paard van een hond, zoodat paard en tilbury in de .sloot terecht kwamen. Met een nat pak en den schrik kwamen inzittenden vrij. 'sHeerenhoek. Vrijdag 14 Maart as, van 1112 uur v.m., bestaat gelegenheid tot jto-leiooze inenting in het lokaal van café Verdonk. - Tot 20 Maart a.s. bestaat gelëgen- heia tol opgave van kinderen tot toela ting tot de openbare lagere school. Op Woensdag 26 Maart, ,tusschen 10 en II1/2 uur moeten door hen, die zich voor de lichting 1920 hebben laten inschrijven opgave worden gedaan van hun vrijstelling wegens broedeidienst Deze week is verkrijgbaar: Ameri- kaanscli spek, rijst, erwten," vetten, ver- mecelli, 'macaroni, kindermeel, tapiago, jam, suiker, petroleum, kaarsen cn car bid. Tot gemeente-architect alhier is be noemd de heer A. Rijk, bouwkundige te Heinkenszand. Landbouwers, die in aanmerking wensclien te komen voor een pak kaar sen, moeten 'Zich aanmelden ten kantore van bet levensmiddelenbedrijf Ovezand. De Raad vergaderde l ijdag. Afwezig D. van den Dries. In de htegrooi- ting van 1918 hadden enkele af en overschrijvingen plaats. De voorjaaiisveo- markt zal niet wotden gehouden. Aan M. Rijk Wz, werd 2 maanden ontheffing van hoofdgeld verleend en aan den weg werker P. de Jonge een duurtetoeslag- over 1918 toegekend van f25. Tot leden van hel stembureau voor de Prov. Staten werden benoemd: plaatsverv. voorz. L. Gocnse, leden F. de Jonge, A. van der Slikke cn D. van den Dries. Tot leden van het stombureau voor den gemeente raad werden benoemd: plaatsverv. voorz. F. do Jonge, leden C. Vermeide, J. Rijk en A. van der Slikke. Htedetonïkwke. In de Vrijdag ge houden raadsvergadering was dhr. M. G. Verbeek Sr. afwezig. De voorzitter deelde onder meer mede, dat de gemeentebegrootina 1919 door God. Staten was goedgekeurd. Tot onderwijzer aan de o.l. sc-hool alhier werd met algemeene stemmen benoemd dhr. J. Schipper te IVilhei- minadorp, no. 1 der voordracht. Een af- en overschrijving gemeente- begrooting 1918 vond plaats, terwijl enkele afschrijvingen plaatselijke be lastingen werden verleend. Daarna besloten zitting. In openbare vergadering Ideelde daarop de voorzit ter mede, dat de gemeente liet huis, thans nog bewoond door L. Provoost,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2