Landbouw en Veeteelt. Rechtszaken. Sociale Berichten. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Boekennieuws. Gemengd Nieuws. posterijen en Telegrafie- Laatste Berichten. SPORT EN SPEL- welko moeite noch kosten heeft gespaard, heeft er toe geleid, dat er een toonecl verrezen is, dat niet voor de andere hier ter stede behoeft onder te doen. Gisterenavond warén er twee van de vier nieuwe decors in gehruik, n.l. de salon en de huiskamer, Beide zijn keurig af gewerkt en getuigen van den goeden smaak on den ikunstzin van den deco rateur, den heer A. v. Aalst uit Hulst. Nog in bewerking zijn: een bosch en een straat. We stellen ons voor van de decors later nog eens een meer uitvoeriger be schrijving te geven Be vergadering van de W e e z e n- v er pleging, hedenmiddag alhier in hel Hotei „Centraal" ,werd als gewoon lijk door slechts een klein aanlal belang hebbenden bezocht. De 'rekening over 1918 is vastgesteld als volgt: Inkomsten) f 1871.72 pius goed slot 1917 f 1628.80 is f8503.52; uitgaven fl944.29i/s, alzoo een goed slot van f 1559.221/3. Het verslag over 1918 werd daarop goedgekeurd Het aftredend bestuurslid dhr. A. J. Louwers te Cats, werd her kozen. Mevr. v. d. Meer Mohr, tijdelijk secretaresse, werd door den voorzitter dank gebracht voor alle goede diensten door haar 'bewezen aan bovengenoemde instelling en werd bereid gevonden deze functie definitief op zich te nemen. Zondagssluiting apothekers. Zondag 2' Maart zal de apotheek van dhr. la Port© geopend zijn, De beide andere zijn dan gesloten. Wij vernemen uit zeer goede bron dat het huis in de Ganzepoor,straat, be woond door den heer P. van Host, cor respond -nt dor H-aarlemsche Hanzebanik, door die instelling is aangekocht. Omtrent den da'urn van de inwij ding en in gebruikstelling van het nieuw© kerkorgel in onze parochiekerk is nog niets zekers bepaald. Door de duisternis misleid, is zekere: D. broodbezorger alhier, Woensdagavond in de kade terecht gekomen. Door spoe dig toegeschoten hulp wist men hem op het droge te brengen en zoodoende kwam hij met den schrik, een nat pak en 't verlies van zijn bril vrij. 't Is te hopen, dat dit gedeelte van de stad maar beter ver licht wordt, om ©"ger te voorkomen. De verkoop van de Sociëteit „V. O. V." alhier, die wij in ons nummer van Maandag meiddon, is niet doorgegaan. Woensdag 5 Maart zal hier de algemeene vergadering p aats hebben van de afd. Westelijk Zuid-Beveland van. bet Ned. Roede Kruis. Middelburg Do bloemendag, welke hier Zondag j.l. gehouden werd door het plaat selijk comité der Ka,th. Sociale actie ten ba,te van het R. K. huisvestingscomité te 's-Hertogenbosch, heeft f 174.26 opge<- braeht. Menu Centrale Keuken. Week van 3 Maart tot 9 Maart Maandag: Groentesoep bon 185. Dinsdag: Hutspot. Woensdag: Rijstpap bon 186. Donderdag: Stamppot van knolraap-. Vrijdag: Erwtensoep bon 188. Zaterdag: Stamppot van zuurkool. Alhier is gevormd een comité met het doel steun te verleenen aan de anti- annexatiebeweging in Zeeuwsch-Vlaande- ren en Limburg. Tot voorzitter van dit plaatselijk comité werd gekozen dhr. Mr. P. Die eman. Nader wordt gemeld: „Ook te Mid delburg zal geprotesteerd worden tegen de annexatie van Zeeuwsch-Vlaanderen. en Zuid-Limburg. Een comité tot steun der actie in de betrokken streken heeft zich ge vormd en uit da,t comité is een com missie van voorbereiding samengekomen. Besloten is een protestve.gadering te hou den, Daar geen andere gelegenheid daar voor beschikbaar is. zullen twee kerken worden aangevraagd. De bedoeling is 2 samenkomsten te houden met verschillende sprekers en op denzelfden tijd, opdat ge drang en wanordelijkheden voorkomen wordien. Deze samenkomsten zullen waarschijn lijk op 13 Maart a.s. gehouden worden. Tot bestrijding der onkosten zullen den ingezetenen van Middelburg lijsten aange boden worden, als 'tkan Zaterdagmiddag 1 Maart. De medewerking van benig© zangkoren is reeds gevraagd." (Z.) Veertig jaar arts. Heden (Vrij dag) herdenkt de heer dr. J. C. Bolle, oudste geneeesheer te Middelburg den dag, waarop hij voor 40 jaar te Leiden zijn arts-examen deed, 0111 "zich spoedig daarna als gemeentegeneesheer naar Mid delburg te hegeven, waar hij zich spoe dig ook in een drukke particuliere prak tijk mocht verheugen en vooral als chi rurg naam maakte. Van zijn kennis op dit gebied hebben ook tal van personen) buiten Middelburg in Zeeland de vruch ten geplukt, zoodat hij, daar hij te Haam stede geboren werd en tot een echt Schouwsche familie behoort, ook buiten Middelburg geen onbekende is. Maar ook buiten Zeeland worden zijn adviezen op hoogen prijs gesteld, o.au in het hoofd bestuur van de Maatschappij tot bevor dering van de geneeskunde. Het is dan ook niet te verwonderen, dat tal van patiënten, oud-patienten, vrien den en kennissen van hun waardeering doden blijken en talloos was dan ook het aantal bewezen vaa belangstelling, zoowel door persoonlijk bezoek, als door kaartjes, brieven en telegrammen. Te twee uur kwam een commissi© bij monde van den hoer dr. H. Japikse de-n jubilaris namens zijn patiënten eh oud- patiënten complimenteeren en bood hem een schilderij, een zeegezicht van den Middelburger W. J. Schutz, aan als blij vend aandenken, aan dezen dag. In de gisterenmiddag ten s.'adhuizc gehouden vergadering van de afdoeling Middelburg van dó vereeniging „Het Ne- derlandsche Roode Kruis" werd het jaar verslag uitgebracht, waaruit blijkt, dat de afdeeling 106 leden tolt, die te samen 161 aan contributie betaalden. Beschikt wordt over 12 artsen en 38 verplegers, waaronder 4 vrouwelijke. D© magazijn- goederen en verp'iegingsartikelen worden geregeld gecontroleerd on verkeeren in goeden staat, van de door de gemeente geboden gelegenheid 0111 ze op te bergen, wordt een dankbaar gebruik gemaakt. Op verzoek van het kringbestuur nam de afdeeling maatregelen voor de yerpleging van 200 gewonden. De daartoe vo-orloopig gesloten koopovereenkomsten weiden naar aanleiding van een schrijven van het hoofdbestuur met ultimo December ge annuleerd. Oefeningen met de transport- colonne hadden met het oog op den slechten finantieelen toestand der afdee ling niet plaats. De rekening van den penningnteeslier, aanwijzend een kwaad s-'ot van f 112.44. werd goedgekeurd. Tot bestuurslid word herkozen dr. R. Bijlsma en gekozen dhr. M. Barends. Vlissingen. Het Loodswezen deelt mede, dat de bctonning van de Westerschelde boven Hansweerd weder geheel in orde is. Dwars van het verdwenen lichtbaken van Saeftinge is een roode lichtboei „42 A" gelegd, die een wit vast licht toont, met verduisteringen elke 10 sec., helder 7 sec., terwijl de roode spitse ton „42 A" is weggenomen. De schoener „Libea", die van Vlissingen is vertrokken naar Demerara 1>m een lading hout voor den houthandel c. h. G. Alberts Lzn. Co, is voor het vertrek voorzien van twee tweeling Stey- wal motoren van 90 P K. en heeft hij den daar mede plaats gehad hebbenden proeftocht goed voldaan. Teveel aardappelen op Wal cheren? In de veigadering van da levensmiddelencommissie te "Vlissingen werden verschillende inededeelingen ge daan, waaruit blijkt, dat op Walcheren enorm veel aaidappelen in de putten zit ten, vooral te Serooskerke, mede het ge volg van het vertrek der militairen. 'D© distributie van aardappelen had dan ook vrijwel achtelwege kunnen blijven in deze omgeving, daar de boeren thans clan destien invoeren; zij zijn namelijk bang met de aardappelen te blijven zitten, die niet door de exporteursvereeniging „Ons Belang" te Goes worden afgenomen. De niailboot „Zeeland", die sinds 31 Januari den dienst tusschen Vlissin gen en Gravesend onderhoudt, wordt he den vervangen door de „Prins Hendrik". Oost-Souburg. Daar de distributie lang zamerhand afloopt en op de medewerking van B. en W. niet valt te rekenen is heden de levensmiddelencommissie ont bonden. lerseke. Woensdagmorgen werden er tus schen eenige schippers op de Haven scher mutselingen gevoerd. Een en ander met 't gevolg, dat 'tmes werd .getrokken en een der deelnemers zich onder genees kundige behandeling moest stellen. 's Heer Arendskerke. Week van 1 Joi 7 Maart 1919. 2i/2 ons Suiker op bon 17 en bon 11 van de kinderkaart2% ons Bruin© hoonen op bon 18; 1 ons Rijst op bon 19; 1 ons Kaas op bon 20; 21/2 ons Margarine, Boter o7 Melange op bon 5 van 28 Febr. tot 9 Mrt.1 ons Koffie op bon 48 van 1 tot 31 Mrt. 4 L. Petroleum op bon 15 en 16 van 1 tot 15 Mrt.; 1 pak Sago op bon 0. Hoedttfcasskirke. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn bij den landbouwer J. B. alhier 5 konijnen ge stolen. Van de daders tot heden gieeni spoor. Kapalle. Woensdagavond vergaderde de „Tuinbouwverecniging." Eenige nieuwe leden werden aangenomen. Verschillende ingekomen stukken werden behandeld. Besloten werd de vereeniging als lid op te geven bij de Tuinbouw Aankoop Cen trale. Tot afgevaardigde voor het even tueel bijwonen der vergadering van den N. T. R. werd benoemd de voorzitter, plaatsvervanger dhr. P. 'Mol. Mede werd de voorzitter aangewezen tot afgevaar digde ter vergadering der Veiling. Op voorstel va.n dhr. E. Vörcaat werd na uitvoerige bespreking, met algemeen© stemmen besloten dezen zomer een groote tentoonstelling te houden op het gebied van fruit- en groenteteelt. Oostburg. Van een meisjeskoor en nog ietsl Het is buiten kijf, dat men in deze dagen, nu de annexatiekwes tie haar culminatiepunt zal bereiken, zich onthouden moet van alle uitingen, die het, tot nu toe ons bevriende, Belgische volle kunnen kwetsen. Maar evenzeer is hef. waar, dat men gn yooral in ons veelbesproken Zeeuwsch-Vlaanderen, - zich moet onthouden van alles wat bij onze Zuiderburen oorzaak zou zijn. dat het idee zich postvatte, alsof de Zeeuwscht- Vlaminge» met de Belgische annexionis- ten in 'Zake annexatie hand aan hand gingen. Wij zijn wel voor verbroedering, maareerst dient de brftndende an nexatie-kwestie opgelost. Wat ons dezer dagen trof? Dit, dat in verschillende plaat sen van West-Zeeuwsch-Vlaanderen door het Oostburgsehe Meisjeskoor, welks le den allen Nederlanders zijn, verschillende uitvoeringen zullen gegeven worden, on der leiding en met medewerking van Belgen. We hadden deze kwestie niet aangeroerd, ware het niet, dat van ver schillende zijden op het dubbelzinnige van deze uitvoeringen gewezen werd. .Wij beschuldigen niemand, maar er wordt een zekere schijn gewekt, welke nu ze ker dient vermeden te worden I En koor leiders zijn hier ook nog wel tl vinden! Binnenkort hoopt do Schouwburg- tent van dhr. Joh. Bakker weder alle dor pen van Zeeuwsch-Vlaanderen te bezoe ken. De eerste uitvoering zal te Breskcns gegeven worden. Sluit. Dinsdag j.l. weid door een .rijks ambtenaar alhier, bekeuring ingesteld te gen H. J. van Heijst (België) wegens po ging tol. uitvoer van zes kruiken gedis tilleerd, samen inhoudende zes liter. Ostenisse Zondag j.l. werd alhier op initiatief van den Zeel-eerwaarden heer Pastoor een R. K. Propagandaclub op gericht. Na een uiteenzetting, gegeven door de heeren J. Baert uit Hulst en M. C. M. van Kaliuthout uit Goes, bei dén bestuursleden van den Bond van R. K. Prop. Clubs in Zeeland, omtrent doel en wezen van een propagandaclub, gaven alle aanwezigen zich als lid op. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat tot voorzitter werd gekozen de heer A. Adriaansen, tot secretaris de heer D. Htermans en tot penningmeester de heer C. Maat. Besloten werd tot den Bond toe te treden. Een telegram, van hulde werd aan H. M. de Koningin gezonden, waarin tevens geprotesteerd weid tegen een mogelijke annexatie. Tot slot dank te de Zeereerw. heer 'Pastoor de hoofd bestuursleden voor hunne bemoeiingen in dezen. Hengstdijk. Om in de alhier bestaan- do propagandaclub nieuw leven te bren gen, zullen de oude leden opgeroepen worden om een vergadering bij te wonen op Zondag 9 Maart a.s., alwaar de heer Baert de noodige inlichtingen zal ver strekken. Nieuwe leden worden ook ter vergadering uitgenood igd. Stoppeldijk. Alhier is vorige week een prop. club opgericht, die veel goeds be looft vcfor de toekomst. Statenverkiezingen. De Ger. Staatspartij heeft in alle ze ven districten een gelijkluidende lijst in gediend. Zierikzee: Boor de .Communistische Partij werd een lijst ingediend gelijklui dend aan die .in Vlissingen. De anti-revolutionairen dienden de vol gende lijst in: A. Timmerman Criï Jan. Padmos, W. den Boer, A. de Bruij'n, W. v. 'd. Berge, J. G. Vis, A. Flikweert. Sluis: De anti-revolutionaire partij diende een lijst 'in, waarop 'voorkomen do namen: P. J. van Bortel, J. C. Quist en I. Catsman. "Op de lijst der Liberale Unie in de kieskringen Vlissingen en Middelburg kwam ook voor C. Franse; deze naam moet. echter vervallen daar de genoem de zich heeft teruggetrokken. (Z.) Ged. Staten van Zeeland hebben, het besluit vernietigd van den gemeente raad van Dreischor tot rooiïng van do groote olmeboomen om het kerkgebouw. Goes. Op de Centrale Hengstenkeuring, op gisteren Donderdag, werden door de Regelingscommissie voor de Paardenfok kerij de navolgende prijzen toegekend: a. Hengsten, geboren in 1917 uit stam boekhouders, 10 aanhoudingsbijdragen van f180 tot f90. Ie prijs Cavalier van Gebr. Aernaudts tev Sluis; 2e Gaston van A. de Dobbe- laere, IJzendijke; 3e Bienfast de Labou- reur van C. A. de Bruyckere, Breskens; 4e Karei, van A. Ferket, Boschkapelle 5e Willem, van J lt. Dosse te Groede; 6e en 7e Martijn en Peter van L. J. M. Elondeel te Aardenburg; 8e Frans, van P. F. de Koek, Hontenisse; 9e Boston, van A. H. de Milliano, Waterlandkerkje; 10e Houraing van Ph J. v. Dixhoorn, Axel. b. Driejarige dekhengsten. 7 premies. Ie Brin d'Or, van Gebr. de Milliano, Oostburg; 2e Condé van de Hengstenver. Graanw te Graauw3e Deda, van C. Zegers, Terneuzen; 4e Tambour de Labou- reur, van wed. L. van Besien, Aarden burg; 5e Barabas, van J. F. Steyaert, Graauw; 6e Arceau II, van J. F. de Maat, Stoppeldijk; 7e Rève d'Or, van P. J. Lan- noye, Aardenburg. c. Vierjarige, 6 premies: le Paga de Baeygem, van de H.-V. Esperance te Schoondijke; 2e Fleur de Zeedijk, van B. C. Puylaert, Zuiddorpe; 3e Indolent, van Gebr. de Waal, Ossenisse; 4e Clairon de Wesldorpe, van H. Bonte, Koewacht; 5e Bardaux, van C. de Jager, IJzendijke, 60 Fleuron de Mei, van de H.-V. -,Abs- daele, St.-.Tansteen. d. Vijf- tol jiesjarige, 10 premies: le Nenrrod d'Ossogne, van de H.-V. Stop peldijk te Stoppeldijk; 2e Zigzag du Fosleau, van de H.-V. Ons Belang, Dui- vendijke, 3e 'Albert, van P. Dees, Krab- bendijke; 4o Consul de Sas, van A. J. Daelman te Westdorpe; 5e Maxim us, van J. de Putter en Zoon, Axel; 6e Filebert, van P. Dees, Krabbendijke, 7e Belferl II, van dc H.-V. Hoop op Vooruitgang, Zaam- slag; 8e Albert, van P. Does, Krabberv dijke; 9e Désor van A. en J. J. Moggré, Schoondijke; 10e Espoir, van P. de Fey- ter, Kamperland. e. Oudere hengsten met a f- s taan me li n gen. 4 premies: le Labou- reur d'Isaac, van de H.-V. de Toekomst en Ph. J. v. Bixhoom, Axel; 2e Certain de Corroy van M. R. de Craene, Hulst; 3e Mon Rève de Roeulx, van de H.-V. Biczelinge te Biezelinge; 4e Monaco, van de Il.-V. de Toekomst, te Axel. <2-1 Rechtbank te Middelburg. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens 'diefstal: J. v. d. 13., 22 j., Zaamslag, 1 maand gev.straf; A. N., 23 j werkman te Stekene, f20 b. s. 20 d. h.; C. A. C., 15 j., Schoondijke, f 10 b. s. 3 weken tucht school; E. v. H., 16 j., arbeider te Hoofd plaat, f 15 b. s. 1 maand tuchtschool; I. le R., 17 j., arbeider te Sluis, 14 d. gev.straf; C. v. d. E., huisvrouw van J. V. te Rilland- Bath, f10 b. a. 10 d. h.; D. v. H., 32 j., veldarbeider te Zuidzande, 6 weken gev.straf; N. A. F., 16 j., Terneuzen, f5 b. s. 1 week tuchtschool; G. O., 16 j., AxelG. D., 11 j., Axel, ieder f 15 b. s. 3 weken tucht school heling: C. P. r. B., 23 j., meubelmaker te Terneuzen, 1 maand gev.straf vernieling: J. P., 24 j., vrachtrijder te Hoek, f10 b. 8. 10 d. h.; beleediging ambtenaar: F. B., 49 j., Clinge, Tli. v. 29 j., Nieuw-Namen, ieder f 10 b. s. 10 d. h. Vrijgesproken: B. D., 56 j„ E. A. de B., 42 j., M. H. B., 25 j., Westdorpe en L. I).. koopman te Terneuzen, allen beklaagd van heling. Nationale R. K. Bond van Aardappelen-, Groenten- en Fruithandelaars. De stichtingsvergadering van bovenge- noemden Nationalen Hanze-Vakbond is thans definitief vastgesteld op Maandag 3 Maart ,a.s. te één uur 's middags, in de groote zaal van „Parkzicht", Ilobbe- mastraat 1 te Amsterdam. Bij deze ge legenheid zullen wellicht afzonderlijke R. K. Bonden voor de grossiers en voor de detaillisten worden gesticht. R. K. Handelaars van beide categorieën wor den dus op deze vergadering uitgenoodigd, welke gehouden wordt onder leiding van het Hoofdbestuur van den Ned. R. K. Middenstandsbond. Prof. Mr. J. A. Ver aart zal mede op deze bijéénkomst aan wezig zijn. De heer Everaard uit Middelburg repliceert op ons onderschrift op zyn ingezonden stuk in no. 23 dezer courant. Plaatsgebrek nood zaakt ons hier met een enkel woord weer te geven wat de heer Everaard zegt, n.l. dat zijne bedoeling was te doen uitkomen, dat de niet-georganiseerden, zoo te Goes als elders, zich hehooren te organiseeren. Dat in Goes op sociaal gebied reeds zooveel wordt tot. stand gebracht, verheugt hem. Wjj danken den heer E. voor zijne mede- dcelingen. Red. Deken Buijsen. Naar het ,,Dbl. v. N.-Br." verneemt, zal de hoogeerw. heer deken C. M. Buijsen te Oosterhout, om gezondheidsredenen met 1 Maart a.s. zijn functie neerleggen en zijn intrek nemen in het R.-K. ,St. Josephgesticht aldaar. Middelt Wf. Tot onderwijzer aan de Christelijke Burgerschool voor M. U L. 0. te Middelburg (Singelstraat) is be noemd de heer C. Kranendonk, onder wijzer aan de Chr. School te Veenendaal (H. d. Sch. dhr. v. d. Spek). (Z.) Voor het machinistenexamen diploma B. is geslaagd de heer J. Siebols te Vlis singen. Geslaagd voor 2e stuurman C. W. de Veer, leerling van de Ruijterschool te Vlissingen. Examen Nuttige Handwerken. Rotterdam, 26 Februari. Geslaagd de dames: F. C. v. d. Ende te Middelburg en J. I'. Meijer en A. M. Pelle, beiden te Vlissingen. Hereeniging. Bij de firma Oosterbaan le Cointre te Goes zal eerstdaags verschijnen een brochure, getiteld: „Eén weg, één doel! Pleidooi voor hereeniging der Anti-rev. en Chr.-Hist. partijen", door B. C. Sliggers, Redacteur van het Dagblad „De Zeeuw", met voorberichten van H. Colgn en Mr. J. Schokking. Het ligt in de bedoeling den prijs van deze brochure zoo laag mogelijk te stellen, opdat allo christelijk-historischen en anti revolutionairen er kennis van kunnen nomen Een sigarenhandelaar te Rotterdam is door drie personen opgelicht voor 15000 sigaren. Be sigarenhandelaar had zijn si garen in een pakhuis doen bezorgen cn zou in oen café in de buurt het geld ontvangen. De betaler verscheen even wol niet. Toen hij in het [jakhuis terug kwam, waren de sigaren weggehaald De oplichters zijn gearresteerd. („Msb."} Dc toenemende onveiligheid. Te Bochum werden een paar dagen geleden twee loonbcambten der mijn Lo tringen. die van uit hun hoofdbureau naai de mijn op weg waren met 100,000 mark tot uitbetaling der weekloonen aan de mijnwerkers, door een bende van zes per sonen aangevallen. Drie hunner waren sol daten met geweren, de drie anderen bur gers met revolvers gewapend. De aanval had plaats op een stille plek. De beamb ten werden gedwongen het geld af te geven. Van de daders geen spoor. Tc Benei werden de kassier en de boek houder der stedelijke spaarbank in hun kantoor door drie met revolvers gewa pende bandieten overvallen en gekneveld, waarna dézen zich meester maakten van 108.000 mark. Ook in dit geval is men de daders nog niet op het spoor. De telefoontarieven verhoogd. De directeur-generaal der posterijen en. telegrafie maakt bekend, dat met ingang 'van 1 Maart 1919 de tarieven voor interlocal® gesprekken tijdelijk zijn vastgesteld als volgt voor een inxenocaal gesprek van. drie minuten or .minder is verschul digd f0.45; voor een dringend int'er- locaal gesprek van drie minuten of minder is verschuldigd f 1.35. Indien de kantoren Van aanvraag en bestemming van elkander gelegen zijn op een hemelsbreed gemeten af stand van ten hoogste ,15 K.M., of zooveel meer als de minister van Wa terstaat in bijzondere gevallen jioo- dig acht, is verschuldigdvoor een interlocaal gesprek van drie minuten of minder fO.35; voor een dringend interlocaal gesprek Van drie minuten of minder f 1. Het abonnement voor de aansluitin gen op do locale Rijkstelefoonnettón met meer dan 1Ö00 aansluitingen wordt van kracht: voor na 28 Febr. 1919 tot stand te brengen aansluitingen, op den dag waarop zij ter beschikking van belang hebbenden worden gesteld; voor de oudere aansluitingen zoo spoedig mogelijk na het einde van den loopenden verhintenistermijn voor nieuwe aansluitingen aan Rijks- of Rulptelefoonkantoren of aan locale Rijkstelefoonnetten, waarvan de aanleg ter hand genomen is, in het tijdvak loopende van 1 Maart 1919 tot en met 31 December 1921, eene vergoeding voor eens van f50 per aansluiting boven het abonne ment verschuldigd, ter tegemoetko ming in de kosten van aanleg en op ruiming. (St. Ct.) VLISSINGEN. Hedenmiddag is een 12- jarige jongen, die op de electrisshe tram, was gesprongen, hij het opspringen onder den goederenwagen geraakt, waarbij zïjn hoofd totaal weid 'afgereden. Per telefoon. AMSTERDAM. Heden werden 12683 kisten fthee geveild, welke onlangs door de ...Tabanan" werden aange voerd. MADRID. Roma Nones las in de Kamer het besluit voor tot verbanning van de Cortes. LONDEN. Volgens berichten .verza melen de bolsjewiki groote troepen massa's aan het front hij Archangel. De geallieerden hebben 20 dezer een succes behaald, waarbij 80 gevange nen werden gemaakt. PARIJS. De werken der herstelling der spoorwegen worden ijverig voort gezet op het spoorwegnet der Noor- der Spoorwegmaatschappij. De lijn Pa rijsBrussel zal binnenkort weer in gebruik genomen worden. Voetbal. GOES. Zondag a.s. speelt ,,K.D.O. H" haar eersten competitie-wedstrijd voor den R.K.V.B.' tegen fj,S.E.O.L.T.O." van Hansweerd, des namiddags te 2 uur op 'I terrein aan den Polderschen weg. Zondagmiddag 2 uur zal alhier op het terrein aan den Polderschen weg ,,G.V.V." een vriendschappelijken wedstrijd spelen tegen „E.M.M." alhier.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2