Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Landbouw en Veeteelt. KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. iiloOD verkoopingen. aanMedttoen m. Rechtszaken. Wetenschap en Kunst. Burgerlijke Stand. Tegen de Annexatie. Door H. M. de Koningin zijn nog tele grammen van hulde en trouw ontvangdn van: Het harmoniegezelschap ,4» ver lenigde Vrienden" te Sas van Gent. de vergadering tot oprichting «mer vrijwri- hge Burgerwacht te Hulst, de P™pagan- d-iolub van 'Ossenisse en de l®den der Anti Rev! Kiesvereeniging Euctor et Emer ge te Oostburg. Op vrIJe voeten gesteld. De Rotterdammer S., die te Hansweerd werd aangehouden wegens invoer van f40000 aan goud geld, en die deswege naar Middelburg weid overgebracht, is door de justitie weder op vrije voeten en in het bezit van zijn geld gesteld, omdat geen termen tot vervolging werden gevonden. Te Breskens is na een lezing van den heer mr. J. Adriaanse een afdeeüng van den Vrijz.-Dem. Bond opgericht met aanvankelijk 12 leden. De kindermoord te Bloemen- daal. In deze afschuwelijke zaak, waar over we- in 't kort reeds een en ander hebben medegedeeld, is thans wat meer licht gekomen. De dader van den kindermoord is de 20-jarige C. de L„ werkzaam als kan toorbediende hij de Haaxlemsche Banfc- veTeeniging. I Hij had omgang met een 18-jarig meisje en het slot was', dat een gedwongens huwelijk werd gesloten, hoewel de jon geman slechts f450 verdiende met een kleinen duurtetoeslag. In September 1918 weid een doch tertje geboren. De jonge vader moet zich tegenotvtar zijn kennissen en collega's in verband met deze geboorte op zeer ongepaste wijze hebben uitgelaten. Toen het kind eenige weken oud was, ging de mosder als dienstbode in betrek king, om de moeilijke levensomstandig heden wat te verlichten. Vier weken na do geboorte hieeft de L. tegen verschillende personen gezegd, dat het 'kind hem in den weg 'zat. Do verdiensten waren van dien aard, dat hij volgens Zijn zeggen de kleine moeilijk Ijon onderhouden. Terwijl zijn schoonouders sliepen, heeft hij op een nacht de kleine stumperd het neusje en mondje dichtgehouden totdat het gtikte. Den volgenden morgen vond ziijtn schoon moeder het kindje- dood in 't bedje lig gen piet bloed bij het neusje en de oor tjes. Men dacht niet anders, of de kleine was in een stuip gestikt. De moeder der vrouw heeft het kind gewasschen en moet zeer onder den indruk zij!n ge weest. Een geneesheer constateerde den dood door verstikking; als hij maar ©enigszins het vreeselijk© van de doods1- oorzaak had kunnen vermoeden, zou hij allicht een nauwkeuriger schouwing heb ben gedaan. Op Zijn vraag, of het kind aan stuipen leed, werd bevestigend ge antwoord. De dokter teekende het ge bruikelijke certificaat van overlijden. Met dat bewijs heeft beklaagde zeer dom gehandeld. .Hij moet aan sommige personen het papier getoond hebben met de woorden: „Zij kunnen me niets ma ken." Ook andere uitlatingen van de L. moeten er nog toe hebben bijgedragen, hem van moord op Zijn kind te verden ken en verleden week werd hij dan ook gearresteerd. Van Zaterdag 15 dezer af bleef hij hardnekkig ontkennen, doch Vrijdag j.l. tijdens zijn transport van Bloemendaal naar het paleis van justitie, heeft hij aan de veldwachters Ronner en Togtema, die hem vervoerden, zijn schandelijk mis drijf bekend. Hg is thans ter beschikking van de justitie gesteld en wordt, na'voorloopig verhoor, naar het huis van bewaring overgebracht. Na den dood van het kind leefden de echtelieden gescheiden van elkaar. De moordenaar staat niet al te goed aangeschreven bij zijn sup'erieuren. Dat de ontaarde vader doordacht ge handeld heeft, blijkt wel uh het feit, dat hij' zijn kind niet aan den hals heeft gewurgd; dit zïm allicht sporen hebben achtergelaten. Een bekend en kundig medicus te Haar lem vertelde ons, dat thans, na ongeveer een half jaar, zeer moeilijk zal zijn vast te stellen of het kind een gewelddadigen dood is gestorven. De jonge vrouw moet geheel onschul dig zijn aan het geval. Kinderlijkjes gevonden. Nadat Vrijdag in het Liesbosch bij Breda in een zak een kinderhoofd ge vonden was, weiden gisteren bij ver der onderzoek nog drie lijkj es van zeer jonge kinderen aangetroffen, ongeveer op dezelfde plaats. Ze verkeerden in verregaanden staat van ontbinding, al leen de geraamten waren overgeble ven. De lijkjes zijn overgebracht naar het militair hospitaal te Breda ter ge rechtelijke schouwing. Men staat hier voor een afschuwelijk raadsel. Uit Princenhage of andere na burige plaatsen werden nooit kinderen Varrmsf,, omwoaeal» bevolking denkt aan woonwagenbewoniers, die daar wel eehs, verblijven. Doodelij'k ongeluk. Zater dag werd het zoontje van den jacht opziener de V. te Terborg "3oor een slag der molenwieken getroffen en on middellijk gedood. Een onaangename ver gissing. Men deelt het volgende aan de „Mepp. Ct." mede; De 13-jarige Wilhelmina L'utina Spraakman kreeg onlangs bezoek van een paar marechaussees, die haar me dedeelden, dat zij zich gereed moest maken om den volgenden dag met hen mee te gaan. Hos het meisje schrok, laat zich denken. Haar vader zat in de gevangenis en moeder lag ziek in het ziekenhuis. Zij vervulde daarom de plichten ,der huisvrouw. Den volgenden morgen werd zij ge haald en door de marechaussees naar de tuchtschool te Montfoort gebracht. Daar werd zij opgesloten en op haar vraag aan de directie, waarom men zoo .met haar handelde! werd haar eenvoudig geantwoord: „Dat weet je wel". Ze kreeg de eerste paar dagen den gewonen gevangeniskost te eten, moest strafwerk maken, enz. Totdat zeven tien dagen later het „misverstand": ontdekt werd. In plaats van haar nichtje, de 16-jarige Wilhelmina Spraakman, die naar de tuchtschool moest, was de 13-jarige Wilhelmina Lntina opgehaald. Men meldt'ons uit Veendam: Toen Zaterdagavond omstreeks 8 uuir do zeereerw. heer pastoor zich uit de kerk in zijn pastorie begaf, kwam hij- tot de ontdekking dat er zich daar twee mannen bevonden. Daar een biljet van f 10 op tafel had gelegen, verdwenen was, begreep Z.Eerw. da,t deze personen hier waren met het doel om te stelen. Onmiddellijk waarschuwde Zijn eerw. na de hulp van den koster te hebbch ingeroepen, de politie, die terstond ver scheen, de dieven ondervroeg en na on derzoek het gesto'.ene op het bevonfl, benevens een 100-tal sigaren en eeriige kerksieraden. De daders werden geboeid weggebracht. (Maasbode.) In het Parkhotel te Assen hebben eenige dagen een tweetal oplichters ge logeerd. Een poging o-rn een s'garenban- delaar op te lichten mislukte, daar deze de sigaren niet afgaf zonder betaling. Bij een manufacturer werd voor een be drag van f 12000 gekocht. De heeien zijn plotseling vertrokken Zonder betaling. Moord te Erp. Te Erp is door in brekers de 82-jarige landbouwer Piet Bïe- mans Vrijdagnacht met revolverschoten gedood. Zijn broer bekwam 5 schoten in het been. Dse inbrekers zijn gevlucht. Maatregelen tegen vlekty phus te Utrecht. Met het oog op het drukke vreemdelingenverkeer gedu rende de Jaarbeurs en in verband met het daarbij te verwachten drukke passa giersvervoer door de tram, zullen de tram wagens te Utrecht iederen avond wor den ontsmet ter voorkoming van vlek- typhus-gevaar. Do or den trein gedood Ds heer F. D. grossier in manufacturen te Til burg, is bij het station te Valkenburg onder den trein geraakt en onmiddellijk gedood. De heer D. was de laatste dagen zeer zwaarmoedig en was met zijn familie naar Valkenburg gegaan om eenig verzfet te zoeken. Een kijkje in het paradijs der B o 1 s j e w i k i. Kolonel Ward, die vroe ger axbeidersafgevaaidijdc in het Lager huis was en thans aan het hoofd staat van een arbeidersbataljon van het Mid- dlesexregiment, te Omsk, heeft aan den bekenden leider der vakvereeniginigen Appleton een brief geschreven, waarin hij o.a. zegt: In 's hemelsnaam, spreek nooit miösr van de glorie lier omwenteling. Ik git er hier midden in. Iemand schiet een ander flood, dien hij voor rijn vijanfl houdt en het blijkt Zijn broeder te zijn. Boeren en heeren, rijken en armen gaan samen ten onder in bloed en vuil. De bolsjewist vindt het niets om vóór rijn ontbijt 500 sociaal revolutionis' en dood te schieten wegens een onbenullig verschil van opvatting of de spoorwegen nat'oinaal of communaal moeten zijn. Hoevelen van onze arbeidersleiders niet in staat ge weest zijta om de bolsjewistische bloe dige geloofsbelijdenis te beseffen en voor geven de 'gruwelen, door deze bende van fanatieke maniakken begaan, door de vin gers te 'zien, weet ik niet. Ik ben in Jekaterinenburg geweest en heb gezien hoe kozakken bloirken hout haalden uit een put, dicht bij waar de tsaar gevangen heeft gezeten. Tusschen het hout IZait hier en daar he'. overfEij'isel van een grootvorst en een ander stuk vleesch werd als een grootvorstin her kend. En er kwamen nog andere lijken, van arbeiders, allen vermoord en ver minkt, om de liefde voor het menschdorn te toonen. Ward vervolgt: Ik geloof, da,t het noo- dig wan kaf aufl» bewind te vernie tigen en den tsaar en rijd guinsfceÜnfejan terecht te stellen. Maar deze zwijhen, die wij holsjewiki noemen, zijn slechts bloeddorstige halsafsnijders, die moorden voor hun plezier. In één jaar heeft hun bewind meer boeren en arme stakkers ter dood gebracht, dan het tsarenragiem in een eeuw. De oorlog is afschuwelijk, ma,ar de revolutie helsch. Een andiere verrassende overeenkomst tus chen het tsarisme en het bolsjewisme is1, dat bei den pogen het intellectueele element van hun land te vernietigen. Zijl hebben stelselmatig alle inrichtin gen van onderwijs neergehaald. Jonge schooljongens weiden soms op een rij gezet en bij; hondenden doodgeschoten'. Bij, een 'zoo'n afdeeling was de oudste jongen 16 jaar. Per telefoon. DEN HAAG. De Minister van Buiten- landsche Zaken heeft hedenmiddag in de Tweede Kamer, bij den aanvang van de vergadering verklaard, dat een antwoord op rijn verzoek om nadere inlichtingen, nopens de mededeelingen "door de Bel gische regeering te Parijs gedaan, hem heeft bereikt. De Belgische regeering heeft hem'22 Febr. geantwoord, dat de Belgische lega tie ter conferentie Je Parijs bij de ver tegenwoordigers der 5 groote "geallieerde mogendheden een voorstel heeft aan hangig gemaakt otm onderhandelingen te openen tot herziening van zekere bepa lingen der .tractaten van 19 April 1839. De Minister constateert, dat de Belgi sche iegeering dus niet heeft voldaan aan de uitnoodigi.ng van de Nederland- sch© iegeering om opening van Zaken te geven, hetgeen hij voor de goede verstand houding tusschen beide landen betreurt. Mochten hierdoor, respectievelijk door daaruit voortvloeiende aangelegenheden, omstandigheden voorkomen, die voor die goede verstandhouding minder bevorder lijk jijn, dan wijst de regeering alle aan- sprakelijkheid daarvoor af. In dien zin heeft zij zonder op het verzoek om in lichtingen terug te willen komen, de Bel gische regeering bericht. BERLIJN. De „Lofcal Anzéiger" ver neemt nit 'Weimar, dat .in het kabinet een crisis te wachten h, daar verschil lende ministers o.a. Scheidemann op een of andere manier het radensysteem in de regeering willen opnemen, daar zij hopen hierdoor de radicale beweging in de arbeiders- en soidatenraden te kunnen matigen. Het Centrum en de Democra ten trachten dit met alle geweld tegen te gaan, zoodat de huidige regeerings- meerderheid in gevaar komt. Lupinen- en Wikkenmeel. Het is .verboden Iupinenmeel, 'wik kenmeel en prorikboonenmeel "en in het algemeen lupinen en wikken, wel ke voor andere doeleinden dan voor zaai bewerkt zijn, te vervoeren of al te leveren. Het verbod is niet van toepassing voorzoover hoc vervoer gedekt is door een vervoerbewijs, afkomstig van een der Regeeringscommissarissen, voor de Rijksgraanverzameling. Nieuwe parochie te Breda, In een bisschoppelijk schrijven is Zondag te Breda in de kerken medege deeld, dat onverwijld zal begonnen wor den aan den opbouw eener nieuwe pa rochiekerk in de volksbuurt der Barba- ra.parochie. (Maasbode.) Eind examen Hoogere Burgerschool. Door den Commissaris der Koningin in Zeeland zijn benoemd in de commissie voor hei afnemen van het eindexamen der Hoogere Burgerscholen in Zeeland voor 1919 Tot lid en voorzitter de heer J. A. de Diuijne, directeur der R. H. B, S. te Zierikzee, tot lid en plaatsvervangend voorzitter de heer 'C. D. A. Zimmerman, directeur der R. H. B'. S. te Middelburg. Tot. leden de heeren: P. C. van der Wolk, A. Petermeijer, leeraren aan de R. .H B. S. t© Middelburg; J. Coster, directeur der R. H. B. S. te Vlissingen; J. G. Roest Crollius, A. Verhage en W. Kramer, leeraren R. H. B. S. te Zie rikzee, dr. N. Bakker, directeur der R. H. B. S., A. K. Zweede, K. Zuring en A. D. F. van 'der Wart, leeraren JE H. B. S. te Goes; dr. H. G. ten Bruggen- cato, directeur der R. H. B. S., W. Estor, W. Temperman en L. G. van der Eijk, leeraren aan de R. H. B. S. te Tor- neuzen. De notaris H. J. van Nouhuifs te Zie- 'rikzea verkocht Maandag 24 Fehr. aldaar in 'net openbaarhet huis en erf in 'de Meelstraat .waarin sigarendepjt, bewoond door de dames Gez. Polak, voor f2632, toe-beding f 150, aan den heer H. Verhage. Het hu.is en erf, aan den Scheeps- .timnierdijk voor 760, aan den heer P. M. Stiphout. (Al. Ct.) Ossenisse. Door den notaris E. B. Du- moleijn t© Hontenisse werd in het open baar verkocht 6.10.00 H.A. bouwland, gelegen in den Hooglandpolder, gemeente Ossenisse, kad. sectie C. no. 64, verdeeld in vier koopen. De vier koopen werden samen gekocht door de heeren P. de Waelde Vulder en J. F. de Bruijnv. d. Kinderen, bei-, den te Ossenisse voor f16200. Voor de rec&tbank te Middelburg had zich Dinsdag o.a. t© verantwoorden S. R- ten C-, ontslagen conducteur der S.S., vroeger te Vlissingen, thans te Rotter dam woonachtig, die op 10 Januari dienst deed als condueteur-pakmeester op trein 1036 en toen uit een koffer van getuige W. J. v. d. Hoven, arts te Soestdipr, door openbreken een rijwielband en een kistje sigaren wegnam. De eisch luidde een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. Wegens dlefs al van te ei.ondraad werd te?en M. v. S. uit Ierseke 6 maanden gevangenisstraf gevorderd, wegens dief stal van een zak aardappelen tegen J. S. uit Nieuwland f 10 of 20 dagen en voor zijn medebeklaagde, J. P., uit Middelburg, vrijspraak. Tegen E. v. d. V., uit Hansweerd, luidde de eisch een week, terwijl d© getui ge in deze zaak, A. J. de B;„ een so.daat, dit door bet aannemen van een gulden, den diefstal mogelijk maakte, een ern stige berisping van den president moest aanhoor en. Ondanks zijn ontkennen luidde de vor dering tegen M. B. uit Westkapelle, we gens diefstal van hout, toebehoorende aan den polder Walcheren f25 of 50 dagen. Tegen W. v. d. W„ uit Ierseke, werd gevorderd f25 of 30 dagen, wegens mis handeling van zijn zwager. De overige .zaken betroffen verboden vervoer, waarbij alleen nog een eigen aardige houding van een bekl. voorkwam, die het wilde doen voorkomen, alsof hij zich niet herinnerde ook reeds in Sep tember en October j.l. veroordeeld te zijn wegens eenzelfde fep. Uitspraak in alle zaken 11 Maart. Door de rechtbank t© Middelburg zijn Dinsdag veroordeeld 'wegens; diefstal: J B. 41 j. slagersknecht te Heinkenszand, 14 d. gev. straf; N. E. C. M. 24 j. varensgezel Middelburg, ged. 1 jaar met aftrek voorarrest heling: P. R. 36 j. vrachtrijder te §e- rooskerke, 14 d. gev. straf; mishandeling: T. H. 34 j. koetsier te Vlissingen, f20 b. s. 20 d. h., E. V. M. W. 31 j. vrouw van L. S. te Schone f3 b. s. 3 d. h.; beleediging: T. B. '44 j„ vrouw .van L. T. te Wolphaartsdijk, f3 b. s. 3d. h.; veroorzaken van iemands dood door schuld: M. de P. 22 j. zonder beroep te Domburg, 6 weken gev. straf voorw. met 3 jaar proeftijd en f 3 b. s. 3 d. h,-; verboden vervoer: A. R. 23 j. arbeider te Sas van Gent, tot f10 b. s. 10 d. h.; M. de N. 34 j. visscher te Arne- muiden, tot f10 b. s. 10 d. h.R. de N. 29 j. visscher t© Arnemuiden, tot f10 b. s. 10 d. h.; A. M. Wt, 18 jaar, boerenkn. te Schore, f 15 b. s. 15 d. h. Bovendien deed "de rechtbank nog uit spraak in een veertigtal Zaken betreffende smokkelarij en legde daarbij aan de over treders straffen op die varieexen tus schen f3 b. s. 3d. h. en zes weken gevangenisstraf. Vlektyphus. Op verschillende plaatsen van ons land heerscht vlektyphus, in Rotterdam b.v. vrij ernstig. Over die ziekte ontleenen wij de na volgende bijzonderheden aan een brochu re van den heer dr. J. Kuiper, genees heer-directeur van het Wilhelminagastlmis te Amsterdam en wel vooreerst over de verschijnselen. Een typisch geval dezter ziekte is het volgende: Iemand wordt plotseling ziek, met koude 'rilling, heeft op den avond van denzelfden dag hooge temperatuur (40 1 40,5); vaak braakt hij een of meer malen: hij voelt zich erg moe, heeft vaak pijn in de lenden en in de leden. Zijn temperatuur blijft hoog, is vaak 41 gra den, 's morgens iet» lager dan 's avonds en heei spoedig, in de eerste dagen van het ziek-zijn dus, treden nerveuse stoor nissen op: hevige hoofdpijn, duizeligheid, flikkeren voor de oogen, oorsuizen. In zWare gevallen wordt het bewustzijn sterk gestoord, ijlt de patiënt. De vlektyphus is berucht voor het plotseling optreden van het ijlen, zoodat deze, patiënten onafge broken streng moeten worden bewaakt, anders loopen zij het bed uit, en, als ze thuis zijn, him huis uit en krijgen een ongeluk. Op den 3en tot den 7en dag van het ziek-zijn krijgt de patiënt een uitslag, bestaande in kleine roode vlekjeö (roseolae) voornamelijk op het bovenste deel van den romp, op de schouders en op armen en beenen; in elk geval zijm die vïrikjes op romp, schouder® en boven armen veel talrijker dan op1 den huik. Bij buiktyphus komen die roseolae later, zoo in het midden der 2e week van het ziek-zijn, en rijn óf alleen op Sen buik en het onderste deel van borst en rug te vinden 'óf ze zijfn daar bij jjrooter uitbreiding veel talrijker dan elders. Na 2 a 3 dagen worden die reseolaé bloedig, ze veranderen in hederroode of donkerroode vlekjes,.die bij druk niet verdwijnen, Zooals de roseolae wel doen. Er komen nog kleine bloedingen bjj en de patiënt ziet er op zijn lichaam groe zelig uit. De bloedige vlekjes worden minder rood, verdwijnen geleidelijk. De patiënt houdt zijn hooge temperatuur, soms heeft hij op den 7en dag van het ziek-rijh een vrij diepe daling er van gehad; den 8en dag werd zij echter weer hooger, en, ais hij in het leven blijft krijgt hjj op den 14en17en dag de crisis. In ll a 2 dagen is de temperatuur dan weerr normaal. Bronchitis, longontsteking, de algemee- ne infectie kunnen hem e:hter geen tijd hebben gelaten om den dag der crisis te halen. Brijft hij in leven, dan wordt de patiënt na de crisis langzamerhand beter. Een recidlef, d.i. een terugkeer der ziekte bij denzelfden patiënt, 'is z© dzaam. Naziekten kunnen hem echter langen tijd plagen, als geheugenzwakte, herige g.aad van. bloedarmoede, steenpuisten, zienuw- pijnen, om de voornaamste te noemen. Zooals gezegd, woadt de vlektyphus door luizen overgebracht. Het Zijn voor al de kleerenluizen, die als dragers der smetstof deze van patiënt naar gezonde overbrengen, ofschoon hoofd-, schaam- en wandluizen in deze ook niet vrij uitgaan. De kleerlnis is iets langer dan d« hoofdluis en is eenigszins vuilgrijs van kleur; dit insect is zeer traag in zijn bewegingen. De luist houdt rich hij' voor keur op in het ondergoed: wanneer zij echter hongerig wordt, draait zij zicfi 180 graden om, hoort haar kop in de huid ©n diinkt de haar 'benoodigde hoe veelheid bloed. Zoodia Jij hiermee klaar is, keert zij naar het ondergoed terug, waarin zij ook haar eieren legt. De luizen bevinden Irich het liefst op die\ plekken van het ondergoed, die vlak tegen de huid aanliggen, bij;v. de kraag van het hemd, dat gedeelte van het hemd, dat de uitstekende schouder-bladen be dekt, en ook het gedeelte, dat door den band van een onderbroek of rok vast tegen de huid wordt aangedrukt. Zjjn zij in grooten getale aanwezig, dan ziet men haar wel over den kraag van de jas patrouilleeren, Zijn er echter weinige, dan heeft men de meeste kans, haar te'vinden in de zoomen van het onder goed. De sterfte aan vlektyphus hangt af deels van den algemeenen gezondheids- en voedingstoestand van den lijder, deels van de verpleging. De sterfte bijij kinderen is 5 pet., boven het 50ste jaar 'tan te 70 pet. bedragen. Dr. Kuiper geeft dan een overzicht van wat de medicus en de plaatselijke over heid kunnen en moeten doen ter vrij waring voor den vlektyphus. Hij waarschuwt ernstig de aanraking mot personen van wie men kan verwach ten, dal zij luizen herbergen, te vermij. den. Voor zeer velen is dat gemakke lijk. Onderwijzers en onderwijzeressen van sommige scholen echter en reizigers, naast wie in een openbaar middel van vervoer een zwerver komt te zitten, loo pen groot gevaar ongedierte over te krij gen. Een nauwkeurige inspectie van hoofd en kieeren is voor deZe onderwijzers en onderwijzeressen dagelijks noodig, en wie een zwerver als buurman heeft gehad, doet natuurlijk hetzelfde. Heert iemand een kleerluis hij zich zelf gevonden, dan neme hij1 een bad en (rekke schoon ondergoed aan. Het uitgetrokken onder goed moet worden gewasschen in ko kend water pf in "een desinfectie-oven worden ontsmet, dit laatste geschiede ook ■iet de bovenkleden. Bij gebrek aan "een desinfectie-oven kan men de hovenklee- r©n opstrijken met een heet strijkijzer; speciaal moeten de naden worden be streken. De eieren der luizen worden dan gedood. t Aan hen, die door hun beroep dage lijks gevaar loopen kleerluizen op te doen, wordt aangeraden zich te voorzien van de zoogenaamde logementszaif bestaan de uit: piper niger 5 gr., sulfur depur ratum 20 gr., axungia 75 gr. Deze zall kan men in een dun laagje op de voe ten en de onderbeenen smeren. De lui zen hebben respect voor den geur van de peper (piper niger) en klauteren dan niet tegen de beenen op-, 's Avonds kan men met lauw water de zalf afwasschen en de huid licht bepoeieren met talk. Mocht de huid ietwat rood en jeukend worden van de Zalf, dan moet de zalf- behandeling worden gestaakt en kan men proheeren zich de ongenoode gasten vaa het "lijf te houden door de kousen aan de buitenzijde te besprenkelen met een 5 pet. lysoloplossing. Van 22—24 Febr. MIDDELBURG. Ondertrouwd: G. W,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 3