UIT ZEELAND. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Ingezonden Stukken. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. posterijen en Telegrafie. Landbouw en Veeteelt. SPORT EN SPEL. Scheepvaartberichten- en W. gemachtigd tegen een 3-tal per sonen onteigenirigsprooessen te gaan voe ren, voor 't geval geen minnelijke schik king verkregen kan worden. Gemeentelijke Centrale Keuken te Gees. Menu van 24 Feb.uari1 Maart 1919: Maandag Rijst met melk. Dinsdag Erwtensoep. Woensdag Zuurkool met aardappelen eti vleesch. Dondeidag Hutspot met vleesch. Vrijdag Rijst met karnemelk. Zaterdag Erwtensoep. Van 22 'Februari tot en met 28 Februari 1919 ïs verkrijgbaar: Op bon 1: Erwten 2 ons. Op bon 2Boonen 1 ons. Op bon 3: Jam li/2 ons. Op bon 4: Rijst 1 ons. Op bon Kaas 1 ons. Op bon G: Suiker 2i/2 ons. Op bon 7Sago rol per gezin. Op bon 14Vleesch 2i/2 ons. Op bon 35, 36, 37, 38: Aardappelen;. (Wt. De commissie belast met de uitgifte van militaire echoenen, maakt bekend, dat Zaterdagavond 22 Februari van 7—9 uur militaire schoenen kun nen worden gepast, prijs 8 gulden h contant. De heer D. R. G. Lackamp, di recteur der Nationale Bankvereeniging al hier, wordt binnenkort overgeplaatst naar Arnhem als inspecteur-accountant. Niet Maandagavond a.s. ,maar op een nader te bepalen dag der volgende week wordt eene vergadering gehouden tot vaststelling der statuten van de Bur gerwacht. Zondagssluiting Apothe kers. Zondag 23 Febr. is do apotheek van dhr. v. Kalmthout geopend. De beide andere zijn dan gesloten. De politie doet onderzoek naar het geval Van een 7-jarig meisje dat boodschappen (doende Voor een juf frouw, die door zieke kinderen thuis werd gehouden, 'z.g. op rekening dier juffrouw snoeperijen kocht ten eigen bate. Ook het geld om den slager te betalen werd in ch-o col aide, enz, omgezet. i B. en ff. hebben, onder toezending Tan een ex. der Verordening betreffende de WerkloosheidTerzekering en het Cor respondentschap der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente, de Terschillende werk- liedenTereenigingen verzocht een aanbe veling in te dienen, vermeldende den naam van een persoon, geschikt en genegen om zitting te nemen in de te dezer zake fel t» stellen Commissie van Advies. Herijk maten en gewichten in het Gymnastieklokaal der Muloscbool. Voor verkoopeTB van nieuwe maten en gewichten, voor apothekers, goud- en srilversmeden en verdere gewichten voor fjjnere wegingen: 4 Maaxt van 9 tot 12 en lVz tot i'/s uur. Voor hen, wier familienaam begint met de letter A, B af C: Woensdag 5 Maart; D, E, F of G: Donderdag 6 Maart; H, I of J: Vrijdag 7 Maart; K of L: Donder dag 13 Maart; M, N, O, P of Q: Visdag 14 Maart; R, S, T, U, af V: Maandag 17 en Dinsdag 18 Maart; Wi, X, Y of Z: Woensdag 19 Maart, van 9 tot 12 en van iy2 tot 41/2 uur. Bij verzuim of verhindering bestaat nog gelegenheid maten en gewichten te slot f 39.81. Met algemeenn© stemmen laten herijken aan het 'jjkkantoor te Mid delburg op 20 en 27 Maart, 10 en 11 April, 1, 2, 22 en 23 Mei, 12 en 13 Juni, 3, 4, 24 en 25 Juli, 14 en 15 Augustus, 4 en 5 September van 9 tot 12 en 1 tot 4 uur eu na 15 September eiken Donderdag en Vrjjdag van 9 tot 1 uur. (Z.) Benoemd tot deurwaarder bij de Arr. Rechtbank te Middelburg, met stand plaats Goes, de heer J. M. de Kok, no tarisklerk té 's Gravenpobder. (Z.) Middelburg. Menu Centrale Keu ken Week van 24 Febr. tot 1 Maart. Maandag: Groentesoep. DinsdagHutspot. Woensdag: Rijstepap bon 180. Dondeidag: Stamppot uien. Vrijdag: Bruine boonensoep bon 192. ZaterdagStamppot snijboonen. De Directeur van het Gemeentelijk Distributie Bureau maakt bekend, dat Winkeliers hun opplakbladen met Vet- bons no. 3 met bons no. 170 op zijn bureau (afd. Levensmiddelen bo.en ach terkamer) op Zaterdag 22 Februari e.k. voor 12 uur moeten inleveren. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft aan W. Vermeulen te Breskems voorwaardelijk vergunning verleend in zijn gezagsgebied terug te komen. Hedenmorgen is uit de Rouaansche kade opgehaald het lijk van zekeren P. V. die gisterenavond onder den invloed van sterken d.ank en door de duisternis misleid in het water is geloopen. M'ddelburg Vooruit. In de gisterenavond in het Hotel du Commerce gehouden algemeene vergadering van de veroenigirig M.ddelburg Vooruit, werd door den secretaris, den lieer L. A. Stofkapeï, het jaarverslag uitgebracht, waarin hij er op wijst, dat de hoop in het vorig verslag uitgesproken, dat dit verslag in vrede zou kunnen worden uitgebracht, niet is verwezenlijkt, al js 00k do wa penstilstand ingetreden. Al is er vaneen feestelijke stemming bij het sluiten van dien wapenstilstand niets te bemerken geweest, toch heeft het bestuur zich als plicht gerekend zich tot den burgemeester te wonden en hem kenbaar te maken, dat, ingeval burgemeester het wenschelijk achtte tot eenige feestelijkheden over te gaan, de veroeniging Zich gaarne dispo nibel en de regeling hiervan op zich te nemen en tevens met de kas te steu nen. De burgemeester achtte het oogen- blik echter hiervoor niet gunstig, doch verklaarde hij eventueel gaarne op dit aanbod te zijner tijd terug te komen. Toen er eonigen tijd later echter sprake was dat H. M. de Koningin Middelburg met een bezoek zou vereeren, weid yooT het inrichten van eenige feestelijkheden van ontvangst niet het bestuur van „Mid delburg Vooruit", doch de .vereeniging „,Uit .het Volk Voor het Volk" geraad pleegd. Het ledental bleef voor ztoover na te gaan is, stationnair. Het verslag evenals de rekening van den penningmeester, den heer L J. Mes, welke een batig slot van f659.72 aan wijst werden onder dankzegging goedge keurd. De voorzitter, de heer A. Jeronimus en de heer C. A. Opdorp, beiden aan de benrt van aftreding deelden mede niet voor een herbenoeming als bestuurslid in aanmerking te willen komen, terwijl ook de heer Stofkoper ontslag nam als bestuurslid, geen der heeren was van dit plan terug te brengen. Gekozen werden tot bestuurslid de hee ren H. C. Reijers, 11. P. Staal en S. P. Willenis, terwijl het bestuur onderling in do vacatures van voorzitter en secretaris zal voorzien. Bij de thans volgend© discussies werd uit de vergadering opgemerkt, dat het te begrijpen is, dat het bestuur ontmoe digd wordt door de slechte opkomst op de vergaderingen, terwyi et achteraf steeds geklaagd wordt. In beginsel werd besloten een vredes feest te organiseeren, al® de vrede wer kelijk tot stand is gekomen. Ook deze vergadering was weeg zeer slecht bezocht. VllMlngan. Togen de' annexa tie. 'tWas Donderdag alhier de dag om tegen de annexatiepogingen van een deel der Belgen Te protesteeren Reeds van 's morgens af was het te zien, dat het een bijzondere dag was. Van de openbare en vele particuliere gebouwen wapperde de Nederland- sche vlag; een groot deel der bevol king bad zich getooid met het ,,Rood, wit en blauw" of „Oranje" pis tee- ken dat men Nederland ook na den wereldcrisis in zijn geheel wil zien be houden, zooals het de laatste 80 jaar is geweest. Des avonds was .een groote openbare vergadering belegd, waarin de heeren Ds. J. N. Pattist en Dr. Felix Rutten, op hun bekende overtuigende wijze het onrechtvaardige van de bekend ge worden, aanspraken, die men bij onze zuidelijke naburen op ons grondge bied meent te mogen doen gelden, aantoonden. De blijeenkomst, die zeer druk be zocht was de zaal was stampvol en vele honderden moesten worden te ruggezonden werd verder door mu ziek en zang gevuld en o.a. werd ten gehoore gebracht het nieuwe Zeeuw- sche Volkslied, woorden van den heer Polderman en muziek van den heer Morks, 't Zeeuwsch-Vlaamsche Volks lied, Limburgsch Volkslied, enz. Het was een bijeenkomst, waarin duidelijk bleek, dat men ook aan gene zijde der Schelde medeleeft met het- feen in de gemoederen van alle leeuwsch-Vlamingon in deze tijden omgaat. Onder de aanwezigen was o.a. de Commandant der Stelling monden der Maas en der Schelde. 'sHeer Arendskerke. .Week van 22— 28 Feb. 1919: 2i/2 ons Suiker op bon 11 en bon 9 van do kinderkaart; 2i/2 ons Bruine boonen op bon 12; 1 ons rijst op bon no. 13, ll/2 ons Jam op .bon 14; 1 ons Kaas op bon 152i/2 ons Margarine, Boter of Me lange op bon 5 van 28 Febr. tot 8 Maart; 1 stuk kleizeep en 1 stuk kalizeep op bon 16 en bon 10 kinderkaart; 2i/2 ons Aardappelmeel op bon N. Voor landbouwers 2 pak kaarsen ver krijgbaar ter secretarie en bij den wet houder J. J. de Jager. Regeeringsklee- deren te 'sHeer Arendskerke Maandag 24 Febr. 's namiddags 2 uur. Klompen bons te 's Heer Hendrikskinderen Zater dag van 12 tot li/s uur bij den heer Kousemaker. Klett)n«e. Donderdagavond gaf de gymnastiekvereeniging Volharding" uit Goes, 5n een stampvolle zaal van de gemeente-herberg een uitvoering, daartoe uitgenoodigu door een der hier bestaande vereenigingen. Het program ma, dat teen aantal oefeningen en een tweetal voordrachten bevatte, werd achtereenvolgens uitgevoerd. Jammer dat een en ander onder een ontzettend leven dat 'gemaakt wierf, moest plaats hebben. Ook het staan 'op stoelen en banken door do vooraanzittenden is niet aan te bevelen, daar dit 'tzien van anderen belemmerd, 'tls te hopen dat bij een volgende uitvoering op een en ander kal gelet worden. Waarde. Dat het tegenwoordig niet ge raden is des nachts de- luiken open to laten, ondervond de winkelier L. In dett nacht van Zaterdag op Zondag heeft men do vrijmoedigheid gehad hot winkelraam op je schuiven en het een en ander weg te kapen, zloeals karnemofceep, sui kergoed, enz. Het moet gebeurd zijd na (Z-) Krabbendijke. Doordat bij het hout sto ken een vonk op hot roet in den schoor steen kwam, ging het houten plafond in het lokaal der laagste klassen der Chr. school tegen het eindo van den morgen schooltijd aan het branden. Spoedig toe geschoten hulp voorkwam erger en de school kon 's middags weer gewoon door gaan I (Z-); lerseke. Enkele personen iu onze ge meente zijn verblijd met extra eerlijk ge smokkelde steenkolen. Daarenboven rijtn er jaloersclte en zander slooksel zittende menschen. Een der laatsten bracht een der eersten aan de Kaaistraat een be zoek. 't Gevolg was dat eon hoeveelheid kolen werd vermist. Een visitekaartje werd niet achtergelaten. ,(Z.) Sluis. Zondag 2.Maart a.s. zal door het meisjeskoor van hier in de raad zaal een concert gegeven worden, on der leiding van dnr. A. van der Loo- ven. Aardenburg. Donderdag 6 Maart a.s. zal alhier een lezing met lichtbeelden worden gehouden, over bet Werken en Leven der Vrouw, door mej. C. Staas. Ook Je Bresbens, Oostburg en Schoondijk© zal een dergelijke verga dering worden gehouden. 0»«tkurf. De smokkelhandel richt zic-h nu voornamelijk op het artikel gedistilleerd. Daar de jenever bij ons minstens f6 per flesch kost, en de smokkelaars natuurlijk ook bun zoet winstje moeten opstrijken, is het licht te begrijpen, dat de borrels in Bel gië duur zijn. Hoewel er geen vaste n' zen bestaan, varieert deze prijs van ranc tot 1.25 franc. Prov. Bond R. K. Kiesvereenigingen.' Te Goes vergaderde Donderdag het bestuur van den Prov. Bond van R. K. 'Kiesvereen. in den rijkskies- kring Zeeland. Aanwezig waren 5 van de 7 leden, vertegenwoordigende Middelburg, Vlissingen, Goes, Hulst en Zierikzee. Die Van Sluis en Tliolen wa ren afwezig, eerstgenoemde met ken nisgeving. Mededeeling werd gedaan van het ontslag van mr. II. C. J. Groot als voorzitter van den Bo'rid. De vice- voorzitter wijdde eenige waardeerende woorden aan den scheidenden presi dent, die tevens mede-oprichtéï' was van den Bond. In zijn plaats werd als bestuurslid geïnstalleerd de heer- Van den Heuvel, Middelburg. Eene nieuwe verdeeling der functiën was noodig, totdat in den nazomer het nieuwe reglement van den rijkskies kring 'Zeeland aan de goedkeuring eener uitgebreide vergadering van af gevaardigden der locale kiesvereani- gingen zal worden onderworpien, a's wanneer dit bestuur dan ,,©n bloc" af treedt. Gekozen werf nu als voorzitter de beer W. J. Vienings, als vice-voorzit- ter de heer F. van Waesberghe, als 2e secretaris de heer Van den Heuvel. De beer Joh. L. Buissing blijft le secretaris en de lieer A. Hendriks© penningmeester. Van verschillende candidaten waren nog nïet de geteekende verklaxingén. terugontvangen die de Bond hun ter onderteekening had toegezonden. Nog maals zal bij hen daarop worden aan gedrongen. Vast stond Dij allen, dat, ingeval een of meer candidaten moch ten blijven weigeren de door den Bond. gevraagde verklaringen to onderschrij ven, men deze niet van de lijst kan schrappen, wijl zulks buiten de be voegdheid gaat van het Bondbestuur, terwijl de eindbeslissing omtrent bet- geen de Bond wel mag en kan doen werd aangehouden totdat omtrent de houding dier candidaten 'volle klaar heid zou zijn verkregen. Het bestuur zal dan aanstonds weer versaderen. Nog werden verschillende huishou delijke zaken behandeld en de houding vastgesteld van degenen, die op 1 Maart te Utrecht zullen deelnemen aan de bespreking van het nieuwe regele- ment van den Algemeenen Bond van R. K. Kiesvereenigingen in Neder land. Dat 'zullen zijn de voorz. en secr. van 'den Prov. Bond in den rijks- kieskring Zeeland, één als vertegen woordiger van het district Goes, één als dito van Hulst en één als dito van Sluis. De secretaris vertegenwoor digt tevens 'de combinatie Middelburg- Vlissingen-Zierikzee-Tbolcn. Prov. Statenverkiezing. Voor juiste vermelding der voorletters publioeeren wij nog eens de Hulster can- didatviilyst. P. F.., Fruytier. E. B. Dumoleijn. F. J. L. M. van Waesberghe- J. A. van Rompu. B. C. Puylaert. E. T. Lockefeer. F. C. 0. M. Hombach. L. W. G. Hoefnagels. A. Bal. Ovezand. Men verzoekt ons van hoogge achte zijde te melden: lo. dat in onze parochiekerk het uitreiken der H. Com munie geschiedt om kwartier na zes uur; 2o. dat de- vroegmis wederom precies te 7 uur aanvangt; 3o. dat de zielelijst-voor lezing, waarna kerkwijding 0111 tien mi nuten vóór half tien, de hoogmis om half tien uur in den morgen begint. Ovezand. Benoemd tot volontair aan do Chr. School alhier, de heer J. Slab fekoorn, van Nisse. Waterlandkerkje. Bij het op- 19 Febru ari j.l. gehouden examen, voor nuttige handwerken slaagde te Rotterdam mej. E. Puype, thans onderwijzeres aan de R. K. School te Koewacht. Benoemd tot onderwijzer (4e leer kracht) aan de Chr. School te Kruinin- gen, de heer B. de Graaft te Rilland. (Z.) Geslaagd voor de nuttige handwer ken te Rotterdam mej. E. Buijck te Koe wacht. En te 's Gravenhage voor het stuurliedenexamen le stuurman B. A. Mo lenaar, W. Post en A. E. Richter; 2e J. Janse, G. Leunis en G. Speelman- 3e A. Nobel en K. M. Post. (Buiten rernntwoordelijkheid der Reductie). Mynheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U het volgende in uw blad te willen opnemen. De R..-K. Kiesvereenigingen, de organisatie dus, heeft de rangorde der candidaten van do Kath. Rjst in ons district Hulst voor do a.s. Prov. Statenverkiezingen vastgesteld. Wat ook tegen de gehouden stemming kan wor den aangevoerd, er kan niet bewezen worden, dat er onwettigheden geschied zijn. Wo heb ben ons derhalve aan die duidelijke beslis sing te onderwerpen. Wanneer dan ook het Bondsbestuur, om die wettige rangorde te steunen, van de can didaten een verklaring eischl, dat zij zullen meewerken de R.-K. kiezers tot de overtui ging te brengen, dat ze no. 1 van do lijst moeten stemmen, en het geven van voor keurstemmen uit den booze is, dienen de candidaten principieel genoeg te zijn, zich daaraan te onderwerpen. De candidaten, die dit niet doen, moeten van onze lijst worden afgevoerd en door hun opvolgers vervangen worden, gebeurt dit niet, dan staat ons een treurige jachtmakerij op voorkeurstemmen te wachten en onze R.-K. partij, die steeds zoo groot gaat op hare eenheid, zal een beeld geven van droevige wanorde. 4 Wordt thans door onze Hoofdbesturen niet doorgedreven, dan komen vfij bij iedjere vol gende verkiezing voor hetzelfde feit te staan en gaat tenslotte de kracht onzer organi satie verloren, tot groole vreugde onzer tegen standers. Het voordeel, dat thans door toegeven misschien wordt verkregen, gaat dubbel verloren tegen do nadeelen van later. Wie zijne persoonlijke neigingen voor de algemeene goede zaak niet kan opofferen, mag niet ontzien worden. EM. DOCKEFEER. Hulst, 18-2.19. Wij brengen hulde aan de loyale gevoelens van den inzender van bovenstaande, moeten alleen opmerken, dat het afvoeren van can didaten van de lijst alleen kan geschieden door hen, die zo op de lijst gebracht hebben. De Prov. Bond is daartoe niet bevoegd. Red. Arr.-Rechtfeank te Middelbun). De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens diefstal: J. H., 35. j., visschersknecht en D. J. V., 24 j., visscher, beiden te Breskens, ieder 1 maand voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar; H. K., 24 j., expediteursknecht te Rotterdam, 6 m. ge vangenisstraf; W. J. R., zonder beroep te Hulst, 2 maanden gevangenisstrafJ. D. S., 38 j., straatmaker te Oostburg, P. A. C., 33 j., veldarbeidcr te IJzendyke, J. J. v. A., 35 j., fabrieksarbeider te Sas van Gent, allen f20 b. s. 20 d. h.i P. J. de W., 28 j., metselaar te Sas van Gent, f 15 b. s. 15 d. h. medeplichtigheid aan diefstal: C'. J. S., 22 j., werkman te Hulst, 2 m. gevangenisstraf; heling: A. C. G., 21 j., schoenmaker te Aardenburg, 1 m. gev.straf met proeftijd van 3 jaar; P. 0., 43 j., P. J. D., 29 jvarens gezellen te Terneuzon, ieder drie maanden gev.straf mishandeling: A. M., 37 j., metselaar te Groede, P. F. A., 22 j., veldarbeider te St. Jansteen, ieder f 10 b. s. 10 d. li.; D. F., 16 jv arbeider te Hulst, f7 b. s. 14' d. tuchtsch.; J. v. d. P., 23 j., werkman to lerseke, 1 ni. gev.straf; huisvredebreuk: A. v. 0., 42 j., koopman te Koewacht, 20 b. s. 20 d. h. verboden vervoer: P. de V., 31 j., vracht rijder te Zoutelande, f25 b. s. 25 d. h. verboden uitvoer: E. v. H., 17 j., le Clingc (België), 1. w. gev.straf. Het. gerechtshof te 's-Gravenhage ontsloeg van alle rechtsvervolging L. O., mos&elschipper te Zierikzee, beklaagd, van verboden inladirtg, waarvoor de recht bank te Zieritee hem tot f 25 boete bad veroordeeld. (Z.) Een k o-one lodder ver d i" em it e n. Zeven broers en zustere van d«f schippersfamilie Meijers uit Breukeleir-. veen begaven zich Dinsdagavond om streeks halfzies per schaats over de Loos- dreehtsche plassen naar Loosdrecht. Plotseling reden 'ze allen in een wak en raakten te water. Een der jongelieden slaagde er in zijn zes ziusbers en broers op het droge te brengen. Toen hij de laatste op biet ijs had getild, verdween de moedigd redder hjelf in de diepte en verdronk. Te Barneveld is een moordaanslag ge pleegd op den 75-jarigen K. Buitenhuis. Do oude man ontwaakte toen twee hem onbekende personen voor zijin bed ston den, die, onder bedreiging met den dood, hom dwongen de verblijfplaats, van zijn geld te zeggen. Gelijktijdig echter bracht een der bandieten den stakker, vermoe delijk met een ijzeren staaf, vreeselijke slagen op het hoofd toe, waardoor o.m. de bovenlip geheel werd afgescheurd Nadat de booswichten een som van ongeveer f 200 aan zilvergeld hadden buit gemaakt, kozen zijl het hazenpad. Een bedrag aan papierengeld, eveneens in de bedstede verborgen, hadden de onverlaten niet gevonden. Late.r werd op de tafel een bijltje aangetroffen, door de dieven achtergelaten. Een der vermoedelijke daders, ejen 23- jarig persoon uit Zwartehroek, is aan gehouden. (VI. Crt.) D emoord te Arnhem. In ver band met den moord op den oud-kolonel Van Hillen, op 1 Febr te Arnhem ge pleegd, is nog geen spoor gevonden Thans is f500 uitgeloofd, voor wie aanwijzin gen geeft, welke tot'aanhouding van deri dader leiden. Per telefoon. MüNCHEN. Hedenmorgen is Ku'rt, Eisner, Beiersoh minister-president voor het feebouw van den Beierschen landdag doodgeschoten. De mi litaire wacht 'loste eenige schoten op den dader fen verwondde hem doode- lijk. DEN HAAG. De minister van buiten- iandsche zaken Jieeft me Ingedeeld dat de Belgische regeering hoeft bepaald dat invoer naar België van alle le vensmiddelen, spiritualiën en tabak vri) van invoervergunningen kan ge schieden. PARIJS. Het blijkt, dat do toestand van Clemenoean minder gunstig is. De directeur van hot post- en tele graafkantoor te Tholen de heer P. J. .Waalo is met ingang van 16 Maart a.s. in .gelijke betrekking benoemd te Snoek. Op de hofstede van den landbouwer J. B. Sturm te Waterlandkerkje, is mond en klauwzeer onder het vee uitgebroken. (Z.) Goes. Hot Bestuur van den Zeeuwschen Korfbalbond. hoeft zich voor het jaar 1919 aldus geconstitueerd: C. T. Ruben, Voor zitter; J. Vermeulen, Secretaris; L. Witte, Penningmeester; W. F. Gnirrep, le Com missaris; G. Kieft, 2e Commissaris. Volgens mededeeling van den Rijks waterstaat is het groene 'en roode vaste dicht op het Westelijke hoofd van de buitenhaven to Vlissingen gewijzigd in een rood vast licht rondom zichtbaar. Het groene en roode vaslo licht op het Oostelijke hoofd van de buitenhaven is veranderd in een groen vast licht, rondom zichtbaar. Het witte vaste licht binnenwaarts aan den Oostkant van de buitenhaven aldaar hetwelk leiding geeft bij het bin nenkomen der haven, is tot nader aan kondiging gebhischt. Het groene vaste licht op het Ooste lijk havenhoofd van Wet kanaal door Walcheren te Veere is gewijzigd in oen rood vast licht.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2