Landbouw en Veeteelt. KERK NIEUWS. 419e Staatsloterij. Ingezonden Stukken. Aleep rerkoopingsn, aanbistedfeg&n en;. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. ander 'Zag gaarne een boer, een middten- stander en een arbeider in den gemeente raad. De voorzitter bespreekt de lijst na, mens de propagandaclub. Hij hoopt, dat er .Uit eiken stand eentje in de» Raad komt, tevens iZijnde katholieke personen door en door, katholiek in merg en been, mcrischen die de naastenliefde beaefetne», voof een ander iets over hebben, niet altijd speculeeren op eigen portemommin, menschen die altijd en overal trouw voor hunne beginselen opkomen. Uit een 12-tal ingeleverde candidate» weidon er 8 gekozen, m.l. de hoeren Job Koens Cd-, A. Simonse Bz„ A. v. d. Dries Pz1., R. v. d. 'Dries, A. Knuit, J. Vermeulen Jz., Jac. de Koster en A. Martens. Een der volgende Zondagen zal een stemming worden uitgeschreven, .welke dezer hoeren, no. 1, no. 2 enz: op de definitieve lijst zullen komen. Bij de rondvraag niemand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter, na .den Joden Stijn dank te hebben gebracht voos de trouwe opkomst, met den christelijken groet de vergadering. Heinkensiand. 18 Februari a.s. Kesft alhier candidaatstelling plaats voor een jid van den gemeenteraad, in de vaca ture "wijlen I. Uyterschout Het eerste geval van roodvonk is Zaterdag alhier geconstateerd in het ge>- zin van den heer F. Pieters. lersake. Zondag daalde hier omstreeks 6i/2 uur een Fransche vliegmachine, waar in een Engelsche bestuurder. Da machinp kwam in een sloot terecht en bekwam daardoor eenige averij. De bestuurder kwam er met eenige schrammen af: 's Gravenpolder. Gisteren koersten hier over onze gemeente twee vliegmachines in Zuidelijke richting De machines waren te hoog, zoodat de nationaliteit niet kon worden vastgesteld. (Vermoedelijk ziijln dit de vliegmachines, die in Hoedekènfe- kerke en Ierseke geland zijn Red.) Hoadakaaafcarkc. Zondagmiddag om streeks 5 uur vertoonde zich boiven dezïa gemeente twee vliegmachines. Een ur van, dio herhaalde malen ïond de kerk vloog en dikwijls angstwekkend, rakelings langs de huizen heen scheerde, deed ten slotte een noodlanding op een stuk bouw land aan den Aalweg alhier. De Cana- decsche luitenant-vliegenier E. C. Scha- fer brak daarbij hot linkerbeen, terwijl liij buitendien aan het hoofd vrij belang rijke verwondingen kreeg. De machine weid zwaar beschadigd. Dr. Becking verleende spoedig genees kundige hulp. De vliegenier was Zondag van Ni velles opgestegen met bestemming naar Galais en aldaar ook aangekomen. Op den terugreis was hij tengevolge van mist den weg kwijt geraakt. De toestand van den gewonde was gisteravond be vredigend. Ovezand. Een dankbare hoorder" schrijft ons: Ten zeerste voldaan over den goe den geest der Zeeuwsche bevolking, verbot Zaterdag j.l. de beer Jac, Mol uit Oudenboscni het Zuid-Beveland;- sche dorpje Ovezarid. Twee avonden hier, en twee avonden in Kwadenda.m- me waren voor velen eenige uren Van zeer vroolijk opgewekt genot. Men heeft gelachen, niet ééns, maar ontel bare malen, men beeft gelachen, zooals onschuldige kinderen lachen, en dat juist is de grootste eer voor don hu- rrioristischen en komischen zanger en voordrager, den lieer Koos Mol. Waar lijk, hij heeft getoond, dat echte gees tigheid en .vroolpjke biuien nooit be hoeven te schaden de Christelijke eer baarheid. Wat de heer Mol vertoonde, kan gehoord en gezien worden door iedereen, door jong en oud. De beer Mol heeft het hijzonder verzoek gedaan, om den kundigen. en vingervluggen pianist, dhr. Walraven uit Kwadendamme, hartelijk dank te zeggen voor 'zijn waardevolle begelei ding van de voorgedragen stukken. En liet publiek, dat kwam om te genieten, heeft ook genoten van zijn pianospel. Mogen beiden, èn dhr. Mol, èn dhr. Walraven niet voor den eenigsten keer hier 'zijn opgetreden. Terneuzen. In de Donderdag gehouden raadszitting werden langdurige besprekin gen gehouden naar aanleiding van de zeepfabricage in het vorig jaar. Ten slotte kwam in stemming de volgende motie van den heer Van Hasselt: De Raad der gemeente Terneuzen ge hoord de verklaringen van B. en W. omtrent het uitkeeren eener vergoeding van f700 aan wethouder Van Borssum Waalkes, voor onderzoek en toezicht in verband met 'de zeepfabricage in deze gemeente, i gezien artikel 94, laatste lid der ge meentewet, in verband met artikel 1, alinea 2 der distributiewet, spreekt zijn ernstige afkeuring uit, in het bijzonder tegenover den wethouder Van Borssum Waalkes, over de door het college gevolgde handelwijze. noodigt het college uit, ten spoedigste te Zorgen, dat het onrechtmatig uitgege ven bedrag worde gerestitueerd, gaat over tot de orde van den dag. Bij de besprekingen bleek, dat de leden der commissie van bijstand er B. en W. een grief van Maakten, dat Zij in afwij king met "het gebruik, betreffende de kleinste bedragen over "het toekennen dezer vergoeding niet ware» gehoord. De wethouder Visser gaf te kennen, zich niets over de toekenning der vergoeding te kunnen herinneren, en ook de ge meentesecretaris verklaarde daarvan niets te weten. Die verklaring vair den heer do Visser gaf enkele leden aanleiding voor te stel ten de stemming over de motte aan te houden tot de volgende vergadering, op dat volledig licht Zoude kunnen Zijn ver spreid, omtrent het aandeel van den heer Visser in deze. Die voorsteller wenschte thans echter stemming, diie tochj aanlei ding gaf Jot uitstel, daar zich 5 leden voor en 5 tegen verklaarden. De heer Van Hasselt noodigde B. en W. hog uit, tegen een volgende vergadering van advies te dienen over de vraag, of de overeenkomst, die voor het gereed maken van recepten voor de gemeente destijds is gestoten met den apotheker-raadslid Van Boissujn W,aalbes, niet in strijd is met de ivet ten opzichte van den apo theker-wethouder. (M. Ct.) Oostburg. Zondag IC Februari 'j.l. ver gaderden in het hotel van dlix. Mabo «popïte eenige B|. K. kiezers uit Oostburg met het doel een plaatselijke kiesvereeni- ging te stichten, waartoe 68 leden toei- traden. Be wnd, voorz;. dhr. Lauret zette bij de opening der vergadering uiteen, dat de bestaande kiesvereeniging voor de 2de kamer en Prov. Staten bestond uit loden uit Oostburg, Watert andkerkje, Schoondiijke, Groede en Zuidzande. Dat er thans, nu de evenredige vertegenwoor diging ook voor den gemeenteraad is in gevoerd, een plaatselijke kiesvereeniging noodzakelijk is. Hij schetste tevens het nut van een vereenig ing e» drong ör op aan, eensgezind te blijven, opdat onze zaak door oneenigheid niet bedorven wordt en steeds en altijd katholiek te Zijn. Bij stemming werden gekozen tot bestuurs leden: P. Lauret, J. A. Borrenbergs, fi de MillianoWijffels, E. de Milliano Bruyckere en L. Bastings, die allen de benoeming aannamen. Na vaststelling van het huishoudelijk reglement werden er nog besprekingen gehouden over het stelten van candidate». Besloten werd, dat de candidatenlijstie» voor den 23en Februari ingeleverd moeten zjjn bij den voorz. en dat iedere lijst door minstens vijf leden der vereen iging moe ten ondertekend $rjpt i i J J Dat a s. Zondag een vergadering vam het bestuur zal worden gehouden, waarin 'zal bepaald worden, wanneer en hoe de stemming van de candidateu Zal plaats hebben. Daarna sloot de voorzitter de vergadering met een dank aan de ledien en een aansporing tot het bezoeken der vergaderingen. I Bond van R. K. Prop. Clubs in Zeeland. In de Zondagmiddag te Middelburg gehouden bestuursvergadering werden ae functies als .volgt verdeeld G. Mes, Middelburg, voorzitter; M. C. M. v. Kalmthout, Gr. Markt A 6, Goes, 1© SecretarisJ. Baert, Hulst, 2e secretarisP. v. Hootegem, Aarden- burg, penningmeester, en J. L. Buis- sing, Vlissingen, bibliothecaris. De functie van .penningmeester zal tot 15 Maart e.k. worden waargenomen door den heer G. Mes, Lange Delft A 96, Middelburg. Bij koninklijk besluit is ingetrokken d« benoeming ran J. A. Petter tot in specteur der directe belastingen te Ter neuzen. Hij is nu benoemd als zoodanig t» Zaltbommel. Rijkshengstveulendepot te Bergen-op-Zoom. Donderdag j.l. had de jaarlijksche ver- kooping van hengsten van liet depót plaats. De kooplust was reeds bij den verkoop van het eerste paard zichtbaar en bleef voortdurend aanhouden. De' uitslag is als volgt: I. VERO. 1.61 M. Bruin. Geboren 1 Mei 1916. Fokker: H. Meijer te Zuur dijk, gem. Leens (Gron.). Hoogste bod f 9000 door Hengsten-asso- Ciatie Oldenhoven, gem. Holm (Gr.). II. VELDHEER. 1.63 M. Vos. Geboren: 30 Januari 1916. Fokker: II. Wigboldus te Overschild, gem. Slochteren, (Gron.). Hoogste bod f 12300 door N. Comman deur, Wognum. HI. VICTOR. 1.63 M. Donkerbruin. Ge boren 16 Maait 1916. Fokker: G. R. Dal- linga te Bellingwolde, (Gron.) Hoogste bod f 10000 door C. Dekker, Rarendrëcht. IV. VALK. 1.60 M. Bruin. Geb. 2 Mei 1916. Fokker: H. Wigboldus te Overschild, gem. Slochteren (Gron.). Hoogst» bod f 10000 door Hengstenasso- siatie Alblasserdam. V. VIDO. 1.63 M. Geboren 11 Mei 1916- Fokker: T. J. Geertsema te Nieuwolda (Gron.). Hoogste bod f3025 door Th. Koper draad, Weesp. VI. VRIJBUITER. 1.62 M. Donkerbruin. Geboren 6 April 1916. Fokker: J. T. Tij dens te Scheemderzwaag, gem. Scheem- da (Gron.). Hoogste bod f 3300 door J. A. Schuiling, Groningen. VII. URIAS. 1.64 M. Bruinschimmel. Geboren 26 April 1915. Fokker: H. A. Hanken te Wilhelminadorp (Zeeland). Hoogste bod f9100 door C. Schuiling, Groningen, VIII. VIRGINIUS. 1.61 M. IJzerschim- mel. Geboren 15 Januari 1916. Fokker: P. Faassen to Linne (Limb.). Hoogste bod f9300 door D. Hol, Ysen- doorn. IX. VULKAN. 1.60 M. Stekelharige vos. Geboren 7 December 1915. Fokker: J. Cuypers te Vlodrop (Limb.). Hoogste bod f8300 door C. de Jong, Arkel bij Gorcum. X. VAMPIER. Donkerbruin. Geboren 20 Maart 1916. Fokker: T. Rutten te Maer- land-Eisden (Limb.). XI. VARUS. 1.64 M. Vosschimmel. Ge boren 8 April 1916. Fokker: Wed. J. Moonen te Spanbeek (Limb.). Hoogste bod f 6150 door J. Kolff, Alm- koi'k XII. VICARIS. 1.63 M. Bruin. Geboren 15 Maart 1916. Fokker: N. Otten te Bo it, (Limb.). Elk paard werd door de Commissie ingezet op f1000. De hengsten X en XII werden niet ten verkoop gepresenteerd. Totale opbrengst f80475. Na afloop der ,verkooping weid. het ge bruikelijke bezoek aan de andere stallen gebracht teneinde reeds een voorproef te hebben voor de volgende jaren. Zoowel de jarige als tweejarige hengsten zien er allen uitstekend uit en beloven voor de volgende verkoopingen alle goeds. (Zoom.) Paardenverzekering. Op 1 Februari had te Schoondijke de jaarvergadering plaats van de algemeene onderlinge paardenverzekeringmaatschap- pij gevestigd aldaar, ten huize van J. J. van Rosevelt. Wij ontleenen aan de M. Ct. het vol gende Yan de 429 leden waren 236 opgeko men. Uit de rekening en verantwoording over het door den boekhouder J. B. van den Bossche gedane boekjaar 1918 bleek, dat de contributies over het le halfjaar van f25.325.90 a ll/i pCt. bedroegen f31 567.371/2, over het 2e halfjaar van f'23.213.35 a I1/2 pCt. f34.820.02V2, totaal f 66.477.40. Aan opbrengst van 95 doode paar den werd geboekt f8550 en voorts aan contributies nieuwe leden, enz. een som, bedragende daarmede do totale ontvang sten f 93.639.751/2. f De -uitgaven bedroegen f76.220.13V2, uitkeering van bovenbedoelde 95 paarden. Het eerste halfjaarbedroeg de uitkee ring 90 pCt. der verzekerde waarde, daar na de volte som. Bedroeg Januari 1918 het aantal 420 leden met een verzekerd bedrag van f25.325.90 voor 3235 paarden, 1 Janu ari 1919 was liet ledental 470 met 3349 paarden ad f 41.382,20 verzekerd bedrag. Het verslag meldt ook het gevolg van den levendigen paardenhandel in het afge- loopen jaar, wat zeer merkbaar was in de verhoogde prijzen. De balans der veulenverzekering wees aan voor ontvangsten f 13.380,83 (508 paarden), aan uitgaaf, waaronder vergoe ding van 99 gestorven veulens ad f 10.416, een totale som van f 12.233,95. Goed slot alzoo f 1146,88. De commissie van toezicht, bestaande uit de heeren E. Modde, J. Smit en H. de Milliano, keurde unaniem de rekenin gen goed en de vergadering ging er mee accoord. De contributie eerste halfjaar 1919 werd daarna vastgesteld op 1 pCt. Het aftredend bestuurslid P. Erasmus werd met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. Bij de rondvraag bracht de heer De Milliano het feit ter sprake, dat sommige leden hun paarden te laag verzekeren, indien zij plan hebben deze spoedig van de hand te doen. Voor nieuwe koopers- leden is dit altijd onaangenaam. Aange nomen werd, dat de paaiden bij over gang van eigenaar opnieuw zulten worden geschat. Ten slotte keurde de vergadering goed het contract, opgemaakt door het bestuur met de ploters, die de doode paarden koopen. Hieruit bleek, dat een garantie van f 1000 is gestort door de kooplieden. Nog werd door de vergadering in geest driftige stemming een telegram van hoü en trouw aan de Koningin gericht. Vlaamsche bedevaart naar Lourdes. Gemeld wordt, dat het bestuur der. Na tionale Vlaamsche Bedevaart naar Lourdes zich bezig houdt met de vorming van een bedevaart van erkentenis in de maand Juli a.s., indien althans de middelen van verkeer zulks zullen toelaten. Muziek. Heden ontvingen wij oen exemplaar van het „Zeeuwsch Volkslied". De woorden zijn va.n den heer D. A. Pol dermans, lioofd der school t© 's Gra venpolder, terwijl het getoonzet is voor zang met begeleiding van piano, or gel of Harmonium door den heer J. Morks te Middelburg. De woorden zijn begeesterend en spreken van onze liefde voor Oranje. De melodie ien begeleiding is (eenvoudig maar toch' vol geestdrift. Het geheel is een uitgave van de firma Gebr. Hil- liorniss© te Middelburg. Het eenvou dige in de uitgave siert het geheel. De prijs hiervoor is f 0.50. W,ij ver trouwen; dat het lied spoedig zal zijn ingeburgerd en door velen graag ge zongen zal worden. Donderdag a.s. wordt het op de protestvergadering te Vlissingen voor het eerst uitgevoerd. (Zie de a4v. in dit nummer,) 5e klasse, 17e lijst. Trekking v. 14 Eehr. f 70 plus premie van f .3000 9199 f 100: 12746 16543 Nieten1639 N.B. De trokking der 420e Staatsloterij begint 24 Maart a.s. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Onze Raadsleden. 't Kan zeker zijn nut hebben, voor al met het oog op de vaststelling der groslijst en de daarna te houden candi- daatstelling zich af te vragen, wie we moeten nemen als raadsleden. En dan lijkt het me toe, dat de candidaten man nen moeten zijn, die katholiek, goed ontwikkeld en sociaal voelend zijn. Op de eerste plaats dus katholiek. Er zijn menschen, die zich katholiek noemen, omdat zij trouw ter kerk gaan en de H.H. Sacramenten geregeld ontvangen, doch die in 't maatschappelijk leven alle mogelijke neutrale en liberale vereeni- gingen steunen en de bestaande of op te jichten katholieke vereenigingen tegen werken, personen, die de katholiciteit be schouwen als een jasje, dat ze hij het ter kerke gaan even aanschieten. Zulke katholieken kunnen we als raadsleden niet gébruiken. Onze gemeenteraadsleden moeten als katholieken ten voorbeeld strekken aan de andere parochianen. Zij moeten mee leven, een echt roomsch vereanigingsleven, uit overtuiging, gegrondvest in hun ge loof. Zij moeten niet schromen het goede te doen, al worden ze miskend, bespot en uitgelachen. Zij moeten zijn katho lieken van de daad, geen menschen, die onkel roomsch zijn in de kqrk, maai' ook willen, dat Gods wetten worden geëer biedigd in het dagelijksch teven. Zij moeten goed ontwikkeld zijn en blijk gegeven op de hoogte te willen blijven. Zij kunnen dat op de eerste plaats doen door lid te 'wórden van den Bond van B.-K. Gemeenteraadsleden. Daar zijn zij in de getogenheid om voor alle voor komende moeilijkheden inzake gemeente politiek een oplossing te vragen aan het Hoofdbestuur van dien Bond. Verder zal het noodig zijn, dat zij zich die lectuur aanschaffen, welke noodig is, om inzake gemeente-aangelegenheden goed onderlegd te zijn en het te blijven. Zij moeten sociaal voelend zijn, dat wil zeggen, een open oog hebben voor de nooden waarin hun medegemeen- tenaren verkeeren en trachten, die te ver ten of weg te nemen. Zij moeten zich niet wanen op een voetstuk te staan, waardoor zij ongenaak baar zijn voor anderen en met breed gebaar ieder afwijzen, die hun hulp komt inroepen. En 1111 is het wel te betreuren, maar waar is 't, dat leert de practijk, dat er personen gevonden worden, wier liefde voor hun ovenmensch afneemt, naarmate zij door God met meer aardsche goe deren worden gezegend. Zij denkon zoo heel eenvoudig weg: „Ieder zorgt maar voor zich zeilf en God voor ons allen". t, Maar zij die zoo denken kimnen geen menschen zijn, die voor de gemeen schap wat over hebben. Heeft de oor log niet geleerd, dat de menschen el kander moeten helpen? Iedere stand heeft zijn behoeften en zijn nooden en daar niet ieder de behoeften van iede- ren stand kent, omdat hij in dat mil- lien niet is opgevoed, is het ook noo dig gebleken bij de gemeenteraden, dat zij personen bevatten uit elke klasse der maatschappij. Indien de leden der R.-K. Kiesvereeni- gingen met bovenstaande rekening hou den, twijfel ik er niet aan, of we zul len leden in den gemeenteraad krijgen, die het werkelijk belang der gemeente en gemeentenaren voor oogen hebben. U, geachte Redactie, mijn welgemeen- den dank voor de plaatsing van 't boven staande. EEN KATHOLIEK KIEZER. Afloop openb. verk. gehouden te Wolfertsdijk 14 Februari 1919, ten over staan van Notaris E. C. van Dissel te Goes. Onder "Wolfertsdijk, van10.55 A. grond, Kooper P. Huibrechtse voor f684.25; 9.75 A. grond, Kooper C. Nagelkerke voor f637.50 8.15 A. gro-nd, Kooper J. Leijs voor f496; 8.15 A. grond, Kooper P. Leijs voor f 4626,70 A. grond, Kooper J. Zuidijk voor f420.75 6.25 A. grond, Kooper L. Th. Huibrechtse voor f384; 5.95 A. grond, Kooper J. A. Goetheer voor f511.88; 6.35 A. grond, Kooper J. A. Goetheer voor f460.75j 5,75 A, grond, Kooper J. Sa'ndee voor f374; 5.60 A. grond, Kooper Th. Verburg voor f376.25; 5.40 A. 'grond, ICooper J. Pol derman voor f363.13 5.10 A. grond, Kooper VV. J. Polderman voor f351. Samen f 5521.51. Alle koopers wonen te Wolfertsdijk. Per telefoon. BRUSSEL'. Bij bet station te Vilvoor- do werd,©» 4 personen gearresteerd, die trachtten 60 munitiewagens, «liet daar staan, in de lucht te doen vliegen PARIJS. Uit Portugal wordt gemeld, dat te Oporto, evenals in Noord-Por- tugal, waar de republiek hersteld is, weer rust haerscht. Eenige monarchis tische leiders zijn gevangen genomen. ROKANJE. Door verschillende tuin ders uit deze gemeente en Oostvoor- ne is besloten een groenten- en fruit veilingsgebouw op te richten. ROTTERDAM. Gisterenavond werd de opmerkzaamheid van de politie ge trokken door 2 personen, die zich met een paar zware koffers naar een huis aan den Gourischen Singel begaven. De politie verschafte zich toegang tot het huis en nam de koffers in beslag. Een bevatte f20.000 aan bankpapier en eenige effecten, toebehoorende aan dhr. N., wijnhandelaar te Rotterdam, Bij onderzoek bleek, (dat ten zijnen! was ingebroken. DEN HAAG. Naar het „Handels blad" meldt, heeft de heer J. L. La- gros ontslag aangevraagd als president van de N. U. M. GOES Hu wol. aangifte: 14, Gerardus Marinus Timmerman, 36 j. jm. en Janna Braamse, 32 j. jd. Huwel. afkondiging: 15, Pieter Oele, 27 j. jm. te Kloetinge en Jannetje Hou gesteger, 27 j. jd. te Kapelte, onlangs te Goes; 15, Franciscus Benisse, 65 j. wednwn. van Cornelia de Smit te Hal steren en 'Wiihplmfna Sophia yan 'HeT- zeeto, 55 j. jd. te Bergen op Zoom, onlangs te Goes. Geboren: 14, Hugorinai, d. v. Mattheus van der Linde en van Jannetje Gijzel; 16, Cornells Jacobus Johannes, zl. van Adrianus Antonius Sprangers en "Maria Petronella Helena Gabriels. Overleden: 15, Tannetje, 6 mnd., d. v. F'rangois Alexander de Coninck en Maatje Buijse; 16, Hugorina, 2 dagen, d. v. Mattheus van der Linde en Jan netje Gijzel. MIDDELBURG. Ondertrouwd: C. M. Verweij, jm. 26 j. en W|. iA„ (Stevens, jd. 22 j.; L. de Kramer, jm. 25 j. en M. J. Moens, jd. 19 j.L. J. Schipper, jm. 21 'j. en J. E. van den Boost, jd. 22 j. Bevallen: L. Peene, geb. van Keulen, z(.; J. Bolier, geb. Jobse, d. Overleden: S. Vader, wed. van H. Veth, 89 jaar. Van 814 Febr. VLISSINGEN. Ondertrouwd: T. Kamer mans, jm. 25 j. en H. P. de Jong, jd. 30 j.J. B. Renier, jm. 27 j. en M, A. Yroome, jd. 26 j.K. F. Kokelaar, jm. 22 'j. en (S. C. Pie terse, jd. 19 .j; W,. Bleijenberg, jm. 37 "j. en N. van der Meet, wed. 38 j.; C. H. Kentin, jm. 25 j. en K. C. Gehik, jd. 23 j.J. A. Kooiman, gesch. en M. E. de Hoogh, jd. 41 j. Getrouwd: T. R. Zijlslra, jm. 40 j. en D. M. Hendrikse, jd. 35 j.; J. A. Heijman, jm. 21 j. en A. Kroon, jd. 18 j. Bevallen: H. M. Lagaaij, geb. Zietse, d.; J. Jasperse, geb. de Ridder, zM. A. Kncester, geb. de Coninck, d.j. Wj. Rrederode, geb. Langerveld, g.M. 'J. Declerck, geb. Bulteel, d.J. W. van Oorschot, geb. Hoeven, d.; H. Timmer man, geb. Adamse, "A. J. Pluijmers, geb. Feij, z.; T. J. H. de Boer, geb. Kooijman, d.J. Geljan, geb. Wonder- gern, Z.F,. L'. A. M. van den Kerkhof, geb. Nuijten, zl. Overleden: T. Gunter, weduwn. v. G. A. do Geus, 83 j.; J. Direis, z., 2 m. .1 Corthals,. 1 m.S. B. Vlieünck, jd. 22 j.; G. C. Wilders, d.( 81 j.; J. Riemens, jm. 21 j.S. van Soelen, wed. v. P. Castel, 75 j.; P. Schreiber, wed. v. J. J. van Boven, 89 j. Van 6—13 Febr. KRUININGEN. Ondertrouwd: Nicolaas Hendricns van Oijen, jm. 29 j. en Maria Rijk, jd. 30 j. Geboren: Arij Johannes Comelis, tt. v. Gerardus van Veldhoven en Jannetje Tan- netje Kakebeeke. Overleden: André Petrus Geerts, t, 9 dagen. (Kruiningsche Crt.) Rotterdam, 17 Febr. 1919. Veemarkt Aanvoer '426 vette run deren, 98 vette kalveren. 11 nuchtere kalveren, 529 schapen, 430 varkens. Prijzen der koeien f 2.90f 1.90kal veren 12.50—f 1.60; schapen f2.60— f 1.60lammeren f2.60f 1.30varkens f2.40f 1.60, alles per kilo, handel over 't algemeen Zeer traag. Eieren f 15 k 118. A Vlas geen aanvoer, l i T',

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 3