J binhenland7 garde, Blagowidof (die vroegter lot de geheim© politie had behoord) en Salowjef, hebben hen doodgeschoten. In New-York zijn 54 bol je wiki-propa gandisten gearresteerd. Ze zijn thans in gescheept en zullen naar het sovjet-land worden overgebracht. Ex-keizer Carl ongesteld. Men bericht uit Weenen, dat de ox-kei- zer Carl is aangetast door griep en hart spierverzwakking. Frankrijk's verliezen in den oorlog. Naar de Temps" mededeelt, heeft het aantal F ranse he dooden en vermisten tij dens den oorlog 1.4 millioen bedragen, terwijl het aantal sterfgevallen dat der geboorten bij beide geslachten met 883.160 overtrof. De bevolking ging sedert Aug. 1914 dus met ca- 2.283000 zielen achter uit. De Fransche pantserkruiser „Mira- beau". die te Sebastopol lag, is bij het opstoomen tijdens een storm aan den grond geloopen. De positie van het schip is wegens de voortdurende slechte weers gesteldheid gevaarlijk. De opstand in Portugal. LONDEN. Reuter verneemt dat de Por- tugeesche legatie een telegram uit Lissa bon ontvangen heeft, meldende, dat de bevolking van Oporto, gesteund door de republikeinsche garde en het 9e regi ment cavalerie, de republiek in het Noor den heeft hersteld. Do royalistische leider ,kapitein Paiva Couceiro, is gearresteerd. De tegen-revolutie duurde anderhalf uur. Een doel der regeering is op weg naar Oporto. Tweede Kamer. Vorige week hebben de heeren Romans en Oudijk ieder een motie ingediend, strek kende om den verderen vlootbouw te sta ken, onzen ouden scheepsrommel op te ruimen en het departement van marine af te schaffen. Bij het debat over deze moties kwam weer eens scherp naar vo ren de buitengewoon slechte geest op onze vloot, vrucht van jarenlange socialis tische propaganda en een zeer ontactische behandeling van minderen door meerde ren. De socialist Hugenholz, aan wiens invloed de kwade en revolutionaire geest op de vioot voor een goed deel is te danken, vond de "motie van Bomans eerst voorbarig, maar' diende later er een in die nog veel verder ging. Op aanraden vim dr. Nolens, die eveneens de motie- Romans voorbarig noemde, trok deze de motie in. Bij de motie-Bomans is gebleken, dat door de Katholieke Kamerclub geen uni forme houding in de marinekwestie van te voren was bepaald. Waarom vormt die fractie dan nog een Kamerclub? De rede van den heer Naudin ten Cate, minister van marine, maakte een allesbehalve verheffenden indruk. Hij vroeg uitstel der behandeling tot Woens dag a.s., om eenigo feitelijke gegevens te verzamelen, 't Moet zoo'n Janboel zijn bij onze „marine", dat het velen de beste oplossing lijkt den heelen boel maar op te ruimen. Bij den aanvang dei' zitting nam de Kamer met 38 tegen 28 stemmen het amendement aan van den heer Teenstra op de Financiënbegrooting, om niet toe te staan een extra salarisverhooging van enkele hoogere ambtenaren aan het De partement. Donderdagavond weid met de oorlogs- begrooting begonnen in het bijzijn van maar weinig leden. Vrijdag was hoofdstuk X (arbeid) aan de orde. Minister Aalberse deelde aan de Kamer mede ,dat het nieuwe arbeids- wetsontwerp (8-urige arbeidsdag) binnen zes weken zal gereed zijn. .Minister Aalberse ondervond veel bijval niet alleen van rechts maar ook van links, de Bolsjewiki a la Wijnkoop uit gezonderd. Natuurlijk, dat socialisten als de heer Schaper en mevrouw Groeneweg nog eeni go reserves in acht nemen, maar ook hun toon was tenslotte welwillend en bepaald welwillend deed het aan, om uit den mond van den heer Schaper te verne men, dat juist een Katholiek minister, steunend op de „Rerum Novarum" en op de traditiën der Katholieke Kerk zoo veel zou kunnen doen voor het smach tende arbeidersvolk. De heer Loeff vroeg aan de regeering hoe het staat met de Belgische annexa- tie-eischen. De heer Van Karnebeek, mi nister van buitenlandsche zaken, ant woordde, dat de berichten hieromtrent in de dagbladen aan de Regeering niet zjjn ontgaan. In verband hiermede is het van belang mede te doelen, dat Hr. Ms. gezant te Parijs is opgedragen ter bevoegder plaatse het verzoek te doen, om bij vraagstukken ter conferentie, het belang van ons land rakende, afgevaardigden der Ned. Regee ring te hooren. Van het secretariaat-generaal is daarop een schrijven ontvangen, waarin met ver wijzing naar art. 1 van het reglement der vredesconferentie xwordt medegedeeld, dat voor zittingen, bepaaldelijk gewijd aan kwesties, die rechtstreeks neutrale landen raken, afgevaardigden van die landen zul len worden gehoord. Vast vertrouwende, dat daar geen be slissing wordt genomen, die in zal gaan tegen de uitdrukkelijk uitgesproken ver langens van de betrokken bevolking, wil de Regeering thans met den meesten na druk verklaren, dat zij tegen elk verzoek tot annexatie van Nederlandsch grondge bied beslist afwijzend zou moeten op treden. De Belgische annexatieplannen. ,,De Tijd" schrijft: Uit een correspondentie van onzen Brusselschen berichtgever is af te lei den, dat het optreden van Minister Hymans ter vredesconferentie eigen machtig plaats, had, en dat hij ajs de kwado genius Ider annexatie-poli tiek ©ene geheime diplomatie heeft ge volgd, welke buiten de volksvertegen woordiging om bet hoogste spel heeft gespeeld. Indien deze lening de juiste is, moge in België een gezag spreken, dat boven het zijne staat, en zwijge evenmin het Parlement, dat den mi nisterieeden usurpator de plaats moge duidelijk maken, waar nij' heeft te staan. Reeds heeft zijn tot dusver in internationale regelingen ongekende manier van doen ernstige sabotage gepleegd aan de goede stemming, wel ke hier to lande jegens België be stond en waarmee het zijn voordeel had kunnen doen. De jongste maanden hebben wij niet te klagen gehad ovar een teveej aan oprechtheid in de Belgische politiek, dre listig de verlangens verzweeg, wel ke thans tot uiting gekomen zijn na een lasterveldtocht in de pers, welke bedoelde uiting heeft ingeleid. Over de officieel© Nöderlandsche meening, wel ke ook die van het geheele volk is, behoeft men zich echter te Brussel en Parijs geen illusies te maken, nu onze Regeering nog eens nadrukkelijk heeft verklaard, dat zij tegenover eischen die opi jgébiedsafstand van welken aard ook gericht mochten zijn, met den meesten nadruk en heslist afwij zend zou moeten, optreden. De crlsus-polltiek. De „Tel." bericht, dat spoedig zeer be langrijke wijzigingen te verwachten zijn in de organisatie van verschillende cri- sis-afdeelingen. Minister Van IJselsteijm overlegt voortdurend over opheffing en vereenvoudiging van kantoren en bureau's. Ook uit do hoogste functies zullen ver schillende personen binnenkort verdwij nen. Schemerlichten en kaarsen. De min. v. Landb., Nijverheid en Han- del heeft aan de burgemeesters een cir culaire gericht, waarin staat: „Bij mij bestaat het voornemen met 1 ingang van 1 Maart a.s. de distributie 1 van kaarsen op te heffen. Zuidvruchten. De N. O. T. kan thans weder consen ten verleenen voor den aanvoer van si naasappelen, mandarijnen en citroenen. Onze graanvoorziening. Zeoals te verwachten was, heeft de kolenvoorziening door Amerika belemme rend gewerkt op den aanvoer van graan en meel. Onze graanvoorraden waren da nig aan het slinken, terwijl zoo goed als niets werd aangebracht. Wij vernemen nu, dat de Commissie tot voorziening van levensmiddelen aan d« Entente-troepen in bezet Duitsch gebied ruim 20.000 tons tarwe- en roggemeel ter beschikking van onze Regeering heeft gesteld. Dit meel, hier aangevoerd met Amerikaansche stoomschepen en reeds in Rijnschepen geladen, wordt nu in de vee- men te Rotterdam opgeslagen. (Msb.) Gom. Zondag had de oprichtingsverga dering van de afdeeling van den N e d. R. K. Bond van Haven- en Transportarbeiders „St. Bo ni facius" plaats in 't,,Slot Oostende". De voorzitter van don Volksbond opende de vergadering en hoopte, 'dat het resul taat van deze vergadering mocht zijn, dat allen toetraden als lid van de bo vengenoemde afdeeling. De heer J. Backer zette vervolgens do noodzakelijkheid van organiseeren en ze ker van Katholiek organiseeren uiteen, ook besprak hij de beweegredenen tot het organiseeren in vakvereenigingen. Hij wees op het gevaar, dat van den kant der socialisten gedreigd had en nu oogen- schijnlijk achter den rug is, maar in wer kelijkheid grooter was. Spr. zeide, dat de klassenstrijd een onmogelijkheid was en dat wij daaraan ook niet meedoen, maar wel zullen we opkomen voor een menschwaardig bestaan voor dein arbeider. We zul len er tegen opkomen, dat do arbeiders hun kinderen reeds naar de fabriek moe ten §turen wegens het lage loon. Neen, dat mag niet, ook onze kinderen moeten kunnen studeeren! Vervolgens legde spre ker de verplichtingen en de voordeelen van de organisatie bloot. Hierna werden verschillende vragen ge daan, die door den spreker op kernachtige wijze en duidelijk beantwoord werden. Hij haalde verschillende voorbeelden aan van werklieden die in denzelfden toestand ver keerden als de arbeiders hier en die nu door hun organisatie reeds veel hoogere loonen ontvingen. Ook de WelEerw. heer v. d. Eem haalde voorbeelden aan en wel van de kleer makers en de klompenmakers hier in Goes. Ten slotte gaven zich 15 leden voor de afdeeling op. Als voorloopig besluur werd gekozen de heeren F. L. de Koning, voorz., A. v. Heze en 1>. v. Heze, die de func ties onderling zullen verdeelen. Iliérna sprak de voorzitter van den Volksbond een woord van dank aan den spreker en aan allen, die deze vergade ring bezocht hadden. Naar wij Zaterdag vernamen is door de goede zorg van het gemeentebor stuur, die ter bevoegder plaatse met na druk op onzen kolennood inzake huis brand wees, een partij eierkolen en an- thraciet van Limburg uit per spoor af gezonden en wordt ieder oogenblik hier verwacht, is wellicht reeds aangekomen als dit bericht onder de oogen van den lezer komt. Een ieder, die zijn aehtste oenheid op het brandstoffenrantsoen nog niet heeft gehad, krui op vertoon van zijn brand- stoffenboekje dagelijks van 9 tot 3 uur een mud eierkolen of oen mud stukkolen verkrijgen aan de gemeentegasfabriek. Zeep (voorloopige beschikbaar stelling). Tegen afgifte van bon 98, per gezin vanaf hedenmiddag 2 uur verkrijg baar (tot domicilienummer 1877) 1 pak je Zeeppoeder en 1 stuk Kleizeep, bij de volgende winkeliers: M. Ossowaarde, Wed. B. Janse en Zonen; Wed A. M. Cense; C. Karelse; Wed. A. Barends; J. Droogers; Ges'. Barbier; J de Waal; E. Verbeem; C. Maartense; P Weststrate .T. Corstanj© Ail.; J II. Slabbekoorn; J. Blanker; I. Wessel Co.; O. Bolle. Einde dezer week voor de overige g - zinsleden nog 1 stuk. De beide patronaatsuitvoeringen op Vrijdag en Zondagavond j.l. in 't „Slot .Oostende" gehouden zijn zeep wel geslaagd. De spelers waren goed in hun rol en over belangstelling van de zijde van het publiek viel niet te kla gen. J>c weleerwaarde heer v. d. Eem, directeur van bet patronaat, die 'de ziel was van de®e uitvoeringen, mag dan ook met voldoening op beide uit voeringen terugzien. Moge de belang stelling der G o-eschs Kalliolieken voor liet gewone werk van het patronaat even groot zijn als die voor de too- neel uitvoering en van het patronaat. In het blijspel Peer van Zondert werd de titelrol zeter goed vervuld. Hij deed vjoor Toon dein knecht niet on- onder. In het tweede stukje „Advies- en Informatiekantoor van Isacliar Mug en Go." was Levi Simon een onver beterlijke Israëliet met al de geslepen heid, aan de „natie" eigen. In beide stukken deden ook de andere acteurs flink hun best, terwijl voor costumee ring en aankleeding van hst tooneel Ido beste zorgen waren besteed. Voor het bal na de eerste uitvoering was natuurlijk veel animo. Zondagavond tijdens de tweede uitvoe ring speelde de heer Van Gent zeer ver dienstelijk eenige solo's op de hobo, be geleid op het klavier door den heeir I. Giesen. Het overige deel van den avond bespeelde de beer A. van Kalmthout con amore de piano; terwijl zulks Vrij dagavond door den heer K. Pennings werd gedaan. i i I I Enkele dagen geleden had P. A de Witte alhier de vrijmoedigheid den omroeper door de stad te laten uitbellen, dat bij hem verkrijgbaar was koffie zon der bon, waarvan vermoedelijk wel enkele inwoners gebruik hebben gemaakt. De vreugde over den verkoop van deze kof fie is echter niet van langen duur ge weest, aangezien bij hem Vrijdagmiddag een partijtje koffieboonen in beslag werd genomen. Deze koffieboonen werden bo ven den maximumprijs en zonder bon verkocht, hetgeen niet geheel overeen, stemde met de distributiebepalingen. Vrijdagnamiddag, toen D. zijn rij wiel een oogenblik onbeheerd op den openbaren weg achterliet, om zich een oogenblik in zijn stal te begeven, bemerkte hij bij zijn terugkomst, dat een hem onbe kend gebleven persoon de vrijmoedigheid had genomen dit rijwiel weg te nemen. Hij kan er echter niet lang plezier var? gehad hebben, aangezien de achterband na opgepompt te fijn, weer binnen eerj half uur leeg liep. I - j. Het was Zaterdagavond half acht, toen men jaan het politiebureau kennis .kwam geven, dat een verdacht licht scheen door de ruilen van de lorcnwacliterkamer op den Langen Jan, meerdere personen hadden dit waarge nomen en dachten aan brand, ook van uit de Giststraat was het goed waar te nemen en de politie, die wel dacht aan de maan, meende toch niet te moeten ver gelen, dat de toren den laatsten tijd ook reeds een paar maal door inbrekers als terrein van hun werk was uitgekozen. De torenwachter werd geroepen en ook deze meende, dat de maan hier den menschen parten speelde, maar toen nam men het zekere voor het onzekere en mede gewapend met een minimax beklom men, voor zoover de maan dit niet gaf, bij bel licht van een zaklantaarn de steenen trappen, bezocht toen de caril lonkamer, de lorenwach'.erskamer qa an dere vertrekken, maar kwam tot de over tuiging, dat werkelijk de maan, die nu schalks door de ruiten keek, als bad zij plezier in de gevo'gen van haar schij nen op do ramen, (Ie oorzaak was van de ongerustheid Er bleef niets over dan weer te dalen en te erkennen, dat Ma dame La Lune de menschen met succes bij den neus 'had genomen. Do politie alhier heeft aangehou den 51. S. uit Goes, die 25 K G. boter bestemd voor een hotel uil Goes, ver voerde; M. P. V., alhier, die tarwe en zekere M., die gerst zonder geldig ver- voerbewijs vervoerde. De goederen werden in beslag genomen en proces-verbaal op gemaakt. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel, een onder zoek wordt ingesteld Gisterenavond hebben personen zich, tijdens de kerkgang der bewoners, met een valschen sleutel toegang weten te verschaffen tot de woning van dhr. Wattel op den Zuidsingel. Een belangrijk bedrag is ontvreemd. Distributie werksclioe- n o n. De Commissie voor dis tributie van reparatieleder enz. maakt bekend, dat aan hen, die zich daartoe hebben doen inschrijven, nieuwe militaire schoenen 'zullen worden verstrekt tegen den prijs van f8 per paar, in de Bogard- zaal, Bogardstraat D 53, van 10 tot 1 uur en van 4 tot 7 uur. Aanmelding kan geschieden voor hen, wier naam aanvangt met de letters: C, D on F, op Dinsdag 18 Februari. F en G op Woensdag 19 Februari. 'HI, I eni J op Donderdag 20 Februari. K en L pp Vrijdag 21 Februari. M, N, 0 en P op Maandag 24 Februari. R, S en T op Dinsdag "25 Februari. V, W en Z op Woensdag 20 Februari. Voor zoover de voorraad strekt, kun nen allen, ook niet ingeschrevenen, die dan nog niet zijn geholpen, een paar schoenerr bekomen op Donderdag 27 en Vrijdag 28 Februari tegen bovenvermel den prijs. Geen schoenen worden geruild «f op zicht gegeven, dus de kooper dient in persoon te komen, Vlissingen. In de raadsvergadering werd op voorstel van den heer Staverman be sloten de Kroon in beroep te gaan van het niet goedkeuren door Ged. Sta ten van de jongste vaststelling der on- derwjjzers salarissen. Het verzoek van P. Mos werd in han den gesteld van de Levensmiddelencom- missie. Ter afdoening kregen Burg. en Weth. het adres van de bewoners der Kanaal straat om de boomen aldaar te rooien; maar uit de mededeeiingen van den bur gemeester bleek, dat het verzoek niet zal worden voldaan; doch dat men zal onder zoeken of de boomen gesnoeid kunnen worden. Het bouwen van een belastingkantoor werd aan den minsten inschrijver ge gund. Verworpen werd met 10 tegen S stem men een voorstel van Burg. en Weth. om niet te voldoen aan een verzoek van het Perscomité tot bestrijding der zede loosheid, em in de politieverordening be palingen op te nemen, die Burg. en Weth. het recht geven huizen van ontucht te sluiten. Er zullen nu bepalingen worden voorbereid. Besloten werd een aandeel van f 500 in de Provinciale Electriciteitsmaatschap- pij te nemen. Aangenomen werden voorstellen inzake het aanleggen van een verbindingsweg met het zgn. eiland en tot het bouwen van eenige badcabines. Door B. en W. was voorgesteld de kermis af te schaffen, terwijl de com missie van finantiën geadviseerd had deze principieele beslissing aan den nieu wen raad over te laten. Verschillende voor- en tegenstanders lieten zich hooren, waarbij de heer Mer- ekens, die voorstelde althans dit jaar geen kermis te houden. Dit voorstel werd ver worpen met 12 tegen 7 stemmen, die van de heeren P. G.. Laernoes, M. Laer noes, v. d. Putte, Tichelman, Merckens, Huson en Hensel. Burg. en Weth. trokken hierop hun voorstel in. Na langdurige discussie werd een voor stel om de jaarwedden van de leeraren der Handelsschool te verboogen tot f 100 per lesuur, aangehouden tot de volgende vergadering. Aangenomen werden voorsteilen tot het aangaan 'van eene tijdelijke geldleening f 71.000. Op voorstel van den heer M. Laernoes werd de bijslag op petroleum gebracht van 20 op 13 cent per liter, daar de oetroleumprrjs van 44 op 25 cent is ge komen. Een voorstel-de Meij, om de grens voor toeslag te brengen van de 8ste tot de 12de klasse H. O. werd verworpen met 10 tegen 8 stemmen. Bij de rondvraag werd o.a. toegezegd, dat B. en W. de vereeniging „Gemeen schappelijk Belang", die weer plannen heeft woningen te gaan bouwen, ter wille zullen zijn. De heer Staverman drong er op aan tijdig maatregelen te nemen, om te voor komen, dat de vlektyphuscpidemie naar Vlissingen overslaat. Alhier is een afdeeling opge richt van den 11. K. Bond van Kantoor- en Winkelpersoneel. Tot bestuur werd gekozen, de hoeren IW. Geulen, voorzit ter; A. Hansen, secretaris en J. de Jonge, penningmeester. De Zeeland. Hel aantal passa giers met de stoomvaartmaatschappij Zeeland neemt gestadig toe en Zate; dag maakten .reeds 47 passagiers de reis GravosendVlissingen mede. Het groote Duitsche stoomschip Main, dat thans reeds geruimen tijd voor de tweede maal in de binnenhaven al hier ligt, is over de geheele lengte be schilderd met de woorden „Waffenslil- sta-id" en „Armistice" (wapenstilstand). Troinvertraging. Van den trein, die Zaterdag te 4.50 van Roosen daal moest vertrekken, maar die reads vandaar met 25 minuten vertraging ver traging vertrok, geraakte de machine on klaar, zoodal de vertraging te Rilland- Batli reeds anderhalf uur bedroeg en om een andere machine naar Vlissingen moest worden geseind, die den trein tegemoet reed en hem in plaats van te 7.03 eerst te half tien te Vlissingen bracht. Daartoe uitgenood igd door den burgemeester van Vlissingen, hebben vijf ingezetenen, van wie bekend was, (dat zij verklaarde voorstanders zijn van liet daar tot stand komen e-nei. flinke, eeht-democratisch ingerichte burgerwacht, een comité gevormd, dat zicli belasten zal met all? voorberei dende werkzaamheden, die, met het oog op het aangegeven doel, noodig of 'gewenscht zijn. Is het doel bereikt, dan kiest de Burgerwacht haar eigen bestuur, en de commissie van voorbereiding treedt en curr bloc af. Het comité is aldus samengesteld II. G. van Nieuwkuyk, voorzitter, M. fva.il der Beke Callenfels, secretaris- penningmeester, .1. Cohen, P. G. Laer noes Jr., J. P. Sèhönfeld. Dinsdag a.s. wordt alhier een groote openbare protestvergadering te gen het annexionisme gehouden met de heeren J. N. Pattist en Felix Rut- ten als sprekers. Dien avond zal voor het ©e-rst hot Zeeuwsc-he Volkslied wor den uitgevoerd onder leiding van den componist, den lieer Jan Morks. Zaterdagavond is aan boord van een Belgisch stoomschip ,op de roede van Vlissingen een man plotseling dood gebleven; het lijk is naar de algemeen? begraafplaats overgebracht. (M. Ct.) Zierikzee. Uitgesproken faillissement Ph. Priemus, slager en vlasser te Eikerzee. Curator mr. J. A. C. van Heusde te Zierikzee. St.cl. 37 bevat de gewijzigde sta tuten van de Ver. Volkskoffiehuis alhier. Rllland-Bath. In de Donderdag gehou den vergadering van den varkenshond D. E. L. bleek uit het verslag van den penningmeester, dat in 1918 was ontvan gen f 814.73y2 en uitgegevlüa f 74, zoodat in kas was een taldo ran f 740.73V2. De aftredende bestuursleden werden herko zen, terwijl door het bedanken van den .- heer W. Griep, tot voorzitten werd ge kozen L. van Weele, tot 2e' voorzitter M. W.eststrate, en tot commissaris VI. Hengsdijk. Op een vraag van een der leden om het bekomen van varkensvoer uit de nieuwe fabriek te Goes, werd door den heer van Weele toezegging gedaaM hiernaar te zullen informeeren. (Z.) Met ingang van 17 Februari a.s. is tot agent van politie te Rotterdam benoemd de heer G. Kouman alhier. (Z.) Kattendijke. In de Vrijdag gehou den raadsvergadering werd goedgevonden, dat de jaarwedden der beide wethou ders elk op f 45 werd gebracht, en dat van den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand op i 110. Het presentiegeld der raadsleden werd gebracht van f36 op f60. Hel 2e suppletoir kohier hoofd, om slag weid opgemaakt. Aan het Burgerlijk Armbestuur werd over 1919 f300 sub sidie verleend. Mejuffrouw A. 'van den Ende, Goes, werd benoemd tot onderwij zeres aan de 0. L. school te Wilhel- minadolp. Heinkenszand. Zondag j.l. vergaderde de II. K. Kiesvereeniging „St. Blasius" alhier. Aanwezig waren 76 leden. De voorzitter opent de vergadering met den christelijken groet en wenscht den leden nog een gelukkig en zalig nieuwjaar toe. De secretaris leest, de notulen der vorige vergadering en brengt zijn jaarverslag daarna uit over het afgeloopen vereeoi- gingsjaar Beiden worden onveranderd goedgekeurd Uit het verslag' van den penningmeester bleek, dat was ontvangcln f84.93 en uitgegeven f76.86, alzoo een H goed slot van f8.07. De voorzitter ver zoekt de heeren Jac. de Koster en 1'. Kaas de rekening .na te zien, welke in orde wordt bevonden. Bij de bestuurs verkiezing wenschen de heeren A. Si- monse )Bzl. en A. v. d. Dries Pz. niet meer in aanmerking te koimen, waarna het bestuur wend saamgesteld uit de h.h'. E. A. Janssen, L. Boonman Mz!„ Jac. da Koster, Job Koens Cz. en A Knuit. Bij de bespreking groslijst had een kiezer een voorkeur voor zeker persoon, een ander zag gaarnf stander en een a raad. De voorzit! mens de propag; er uit eiken sta komt, tevens ziji door en door, ka menschen die de voor een ander altijd speculeeren menschen die alt hunne beginselci Uit een 12-taJ werden er 8 gek Koens Cz'., A. Dries Pz1., B. v Vermeulen Jz., Martens. Een de een stemming 1 welke dezer hel op de dofiniticvl de rondvraag ul verlangende, slul loden Zijn dank I de trouwe opkoi groet de vergadl Heinkensiand. alhier eandidaatl jid van den grj ture wijlen I. II Het eersti Zaterdag alhier zin van den 1 lerstke. Zond: 5i/a uur een Fra in een Engelsch kwam in een daardoor eenu kwam er met 's Gravenpoldf over onze gem in Zuidelijke ric te lioog, zoodat worden vastge dit do vliegma/ kerke en Ierse Hoodokesskui streeks 5 uur gemeente tw- van, die herha vloog en dik wij langs de huizei slotte een noodj land aan den deesche luiten: fer brak daarl hij buitendien rijke verwondt werd zwaar b Dr. Becking I kundige hulp. van Nivelles o naar Calais oil Op den terugl-q mist den weg van den gewi vredigend. Ovezand. schrijft ons: Ten zeerst/ kien geest de verliet Zaterc uit Oudenbo sche dorpje hier, en twee me waren vol zeer vrool'ijkl heeft gelach© bar© malen, n| onschuldige juist is de g moristiscten voordrager, d lijk, hij heeft tigheid en ,v| hoeven te scf baarheid. W; kan gehoord iedereen, d(K De heer verzoek gedal vingervlugge! uit Kwadenrj zeggen voor ding van de het publiek, heeft ook ge| Mogen bei Walraven nu hier zijn opg Terneuzen raadszitting d gen gehoude: zeepfabricage kwam in st< van den hei De Raad hcorö de vi omtrent het van f 700 a, Waalkes, voi verband mei gemeente, gezien art meentewet. alinea 2 de: s pre At zij het bijkonde Van Borssurt college gevol noodigt he te Zorgen, d ven bedrag gaat over Bij de bes] der commiss een grief var king met h kleinste bedi dezer veri

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2