Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. ONDERW IJ S 419e Staatsloterij. posterijen en Tele grafie. Mooo ferkoopinQ'n aanbistedinoen in'. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Sociale Berichten. Wantód on i togéA geringe vergoeding I den met schieten gedurende de jnobili- honden ïjdens uitstedigheid der eigenaars I satie, werd besloten alles in het. onder te brengen, waarvoor men ach bij mevrouw Klontje oip het Molenwater kan aanmelden. Na een lezing over dit onderwerp .werd aan de slagersvSreeniging gratis een schielmasker mot patronen voije slacht vee aangeboden, hetgeen nu geregeld in de Centrale slachtplaats wordt gebruikt. Naar aanleiding van een ernstige klacht over den treurigen toestand, waarin zich Üo paarden van den reifegingsd ernst be vinden, wordt opgemerkt, dat reeds her haaldelijk hierop is gelwezen, doch» dat het contract met den pachter eerst in 1922 afloopt, maar dan zal op gemesnte- pxploitatie van den reinig ngsdienst wor den aangedrongen, terwij thans de hoop wordt uitgesproken, dat de gemeenteraad eens van. zijn invloed gebruik moge maken om hierin verbetering te brengen. Vlissingen. R. K- Prop.club „St. Thomas van Aquino" te Vlis- singen. 19091919. Bovengenoemde club zal 2 en 3 Maart a.s. haar 10-jarig bestaan vie ren, welk jubileum «enigszins feeste lijk zal worden herdacht. Op genoemde dagen zal een tentoon stelling georganiseerd worden van boe ken, beelden en andere raiigieuse voor werpen. Aan de tentoonstelling is een Koninklijk goedgekeurde loterij ver bonden; 80 prachtige prijzen zullen verloot worden; een lot kost slechts 25 cents. Het doel van tentoonstelling en lo terij is do verspreiding te bevorderen van goede, degelijke Roomsche lec tuur, in deze dagen vooral zoo hard noodig. Er zijn toch, jammer genoeg, nog zooveel Roomsche gezinnen waar liberale en neutrale kranten en boe ben gelezen worden en waarom? Is er op Roomsch gebied niets moois, niets goeds? Bezoek dan op bovenstaande dagen de tentoonstelling eens van genoemde Propagandaclub, dan komt ge tot an dere gedachten. Ge zult dan voortaan al wat neutraal is en daarmee sa menhangt de deur uithouden. Ge zult op die tentoonstelling goedkoop en duur vinden, op alle mogelijke ge bied. Die dagen zal tevens propagan da gemaakt worden voor onze Roorn- scho dagbladen, daar zullen alle mo gelijke dag- en weekbladen voor ieder ter kennisneming liggen. Getroost u eens een ritje naar d-3 zalen van don heer Harsveld op de Groote Markt. Ge zult tot de overtuiging komen, dat de Roomsche bladen zeker zoo goed zijn als de neutrale, voor u, Room- schen, .zelfs beter. Dan zal het niet meer mogelijk kan nen zijn dat in sommige gezinnen naast de Maasbode, de Nieuwe Rotter dammer ligt. Propagandisten doet uw best en zorg dat in geen één Roomsch gezin iets anders meer gelezen wordt dan Room sche bladen. Neutrale de deur uit, Room sche er in. Zij, die niet in Vlissingen wonen, komen zoo mogelijk eens een kijkje nemen op die tentoonstelling. Zon dagmiddag 2 Maart a.s. zal de heer De Wolf uit Amsterdam, leider van het Centraal R K. Propagandabureau, een lezing houden in de groote zaal van de Oude Vriendschap. Wie kent de groote propagandist De Wolf niet? Komt hem hooren, de zaal moet vol, overvol! 'tls dikwjjls zoo jammer dat onze Roomsche ver- taderingen zoo slecht bezocht worden at vindt ge niet bij onze tegenstah ders. De lauwheid moet er uit, al wat Roomsch is moet wat warmer worden, er staat dikwijls zooveel op hst spel. Propagandaclubs en kiesverenigin gen tellen veel te weinig leden over 't algemeen. Sluit u daarbij aan, steun die vereenigingen niet alleen geldelijk, maar neem deel aan de werkzaamhe den. Wat is mooier dan propagandist te zijn voor onze Heilige Roomsche, zaak? Op de bres dus, op ten .strijd- tegen rood en rose! De R. K. Propagandaclub ,St. Tho- van Aquino" te Vlissingen zij een lang bestaan toegewenscht. Moge Gods ze gen op hare werkzaamheden rusten. Kruiningen. De beer I van Dijke van Ierseke is benoemd tot directeur van het Fanfarecorps „Eendracht Maakt Macht", alhier. 's-Gravenpoldar. Alhier overleed Don derdagavond de heer A. Kousemaker, sedert zeer vele jaren brievengaarder, een ambt, dat bij met de meeste nauw gezetheid vervulde. (M C.) Nisse. 'Op de jaarvergadering van. de vereenigingen Volksweerbaarheid en de Schietvereeniging kreeg men het volgen de te hooren: TJit het verslag van Weerbaarheid hoor- men, dat het ledental geslonken was tot 20, voorts, dat de inkomsten over 1918 waren f 14.20, de uitgaven f5.47V2- Als penningmeester werd herkozen C. J. Bos. Daarna werd verslag gedaan over 1918 van de schietvereeniging Pro Pa- tria. De inkomsten waren f21.33i/2, uit gaven nihil, ellrkozen als secretaris M, Jansen. Het ledental is thans nog 14. Naar aanleiding van het ingekort leden- lal, méde veroorzaakt door het ophou- werk te 'stellen, om weer te kunnen schie ten en alzoo het belang van ons land te behartigen door betere weerbaarheid. 's Heer Arendskerke. Zaterdag werd al hier ijisfeest gevierd, door de schoolkin deren, onder de vroolijke tonen van het muziek „Excelsior" alhier. Begeleid door het onderwijzerspersoneel, en het bestuur der ijsclub, trok men naar de baan, waar de wedstrijd een aanvang nam. Voor ieder kind was er een prijs, bestaande uit kunstvoorwerpen en boeken, ook werden de kinderen getrakteerd op chocolade melk en speculaas, zoodat allen vol daan jong en oud weer jubelende huis waarts trok. Baarland. In de Zaterdag gehouden raadsvergadering waren afwezig Schout en Poortvliet. lie gemeenterekening over 1918 "is dooi' Ged. Staten goedgekeurd Het kohier hondenbelasting over 1919 werd vastgesteld. De jaarwedde der wethouders werd ver hoogd van f 25 tot f 40, die van den A. v. d. B. St. van f65 tot f70; het presentiegeld der raadsleden van f24 tot £40. De verordening tot regeling van de salarissen der o-nderwijizers is zoodanig gewijzigd, dat aan het voorschrift van Ged. St. is voldaan. De pensioengrond slag van den veldwachter werd 'bepaald op "f 1050, zijn belooning voor het schoon houden van hot gemeentehuis weid ver hoogd van f25 tot f40. Ktakbeaéijln. Het bauwen van de zes nieuwe woningen aan den TJostweg al- bier, is behoudens nadere 'goedkeuring van Ged. Staten gegund aan den 'laag- sten inschrijver dhr. Lavooi uit Ilooger- heide. Na. de vorst zal ;men dadeljjtt een, begin maken met het bouwen. Rllland-Bath- Nu Koning Vorst regeert is het alhier druk met liet schaatsenrij den op het z.g. Vinkenissesehe Gat. De toeloop uit deze gemeente en het na burige Krabbendijke is zoo groot, dat er Zaterdag ver over do duizend schaatsen- liefhebbers aanwezig waren. Daar de ko'.en of brandstoffen hier nog zeer schaarsch zijtri blijkt uit het hier volgende feit. Te beginnen heden (Maan dag! is hier de R. K. Bewaarschool ge sloten wegens gebrek aan brandstof en ais er niet spoedig verandering komt zal pok binnenkort de andere R. K. School gesloten worden. Ossenisse. Donderdagnamiddag (6 Febr.) had alhier een vergadering, van den ge meenteraad plaats. De te behandeen onderwerpen waren: Ingekomen stnkken; Benoeming Hoofd der school; Benoeming leden commissie schoolverzuim. Aanwezig de heeren: A. J. Rosséet, buz-gemeester, voorzitter; G. de Waal— Stallaart en L. G. Hermans, wethouders; P. A. Warrens en J. F. Verdunnen leden. A. Hermans, secretaris. Afwezig de boeten P. J. Adriaansens en A. Menu, leden. De voorzitter opende de vergadering en verzoekt de secretaris voorlezing der notulen, welke zonder opmerkingen werden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Schrijven van Ge- deputeelde Staten Waarbij aan deze ge meente f580 buitengewone subsidie voor het Lager Onderwijs verleend wordt Schrijven van Gedeputeerde S laten dat tegen de regeling der jaarwedden van do onderwijzers geen bedenkingen be staan. Schrjjvcn van Gedeputeerde Staten, dat een voorschot zial worden veleend voor de uitbetaling der vezhoogingen dér onderw ijzers tractementen. Schrijven van Gedeputeerde Sta'en waarbij goedgekeurd Kohier van den Hoofdelijken Omslag. Schrijven van Gedeputeerde Staten regelende do 'jaarwedde van de Wet houders. Deze genieten in deze gemeen te samen f 50, doch nu wordt liun in komen voor elk op het minimum, van f40 gebracht, of samen f80. Schrijven van Gedeputeerde Staten, regelende de jaarwedde van den Ambte naar van den Burgerlijke Stand Deze be draagt in dezfe gemeente meer dan het minimum in het schrijven genoemd, doch blijft het meerdere behouden Als nu kwam ter tafel de benaemin|g tot Hoofd der school'. Er hadden 4 per sonen gesolliciteerd, va,n welke op de voordracht geplaatst waren: 1. Kint, Vergoosel. 3. Born. Van a'len waren niets anders dan goede berich'en van cite be trokken besturen ingekomen. Benoemd werd den heer Kint met algemeene (5) stemmen. Met 15 Februari kan hij zijn betrekking aanvaarden. Benoeming leden, commissie tot wering van .schoolverzuim. Aftredend wanen de heerenSchuurman (overleden), L. G. Hermans en Burm. Benoemd wérden Kint, L. G. Hermanns en Burm. Benoeming leden oomtnïsse inkomsten belasting. Aftredend waren P. A. War rens, G. de Waai-Stailaart en A. Hermans. Dezfe werden herkozten. Daarna werd de openbare vergadering gesloten en overgegaan tot eene met gesloten deu:en tot behandeling van het suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslajg. Sluis. Donderdag zi?s Februari jj. door de mil. kommiezen alhier bekeuring 'Ugesteld tegen drie personen, wegens poging tot uitvaar van resp. twee liter cognac. j Breskens. Door de maatschappij „dé Automaat" izlijn drie paarden aangekocht voor de gemeenten Hoofdplaat, Sluis en Oostburg. Vanaf 17 Februari a..s. zhl van wege de maatschappij de petro'eum be zorgd worden, aan de klanten, die geen gaslicht hebben. Vermoedelijk zal pver vier weken geen onderscheid gemaakt .worden tusschen gasverhruibers en niet gasverbruikers. Oostburn. Teneinde de Belgisch© land bouwers die in 1914 hun vee naar Hol land brachten te hulp te komen, zijn hier twee inspecteurs van het kantoor van vee en paarden tijdelijk geplaatst, om na' "onderzoek cansen.en te verleenan, teneinde dat vee terug te voeren. Be school hier sinds het uitbreken van den oorlog opgericht, voor de Belgi sche kinderen, is vanaf Februari j.L op geheven. Zondagnamiddag verge derde het be stuur van de centrale kiosvereenigimg van Westelijk Zeeuwsch-Viaanderen, in het café ven dhr. Mabesone alhier. Door den Commissaris der Koningin is voor den tijd van vijf jaren, ingaande Maart a.s. benoemd tot secretaris der gezondheidscommissie, zetel Hulst, de heer J. L. M. Maertens, aftredend secre taris, wonende aldaar. Doodelijk getroffen. Donder dagmiddag omstreeks 5 uur heeft aan de Hembrug een noodlottig ongeval plaats gegrepen, dat aan een oppassend werk man het leven heeft gekost. De geniesoldaat Br. van de spoorweg compagnie hield zich, na afloop van den diensr, onledig met schieten, vermoede lijk op houtduiven toen een, kogel hij schoot met scherpe patronen terecht kwam op het op ongeveer 800 M. afstands gelegen magazijn van de mitrailleursaf deeling, waar de werkman Mars, wonen de aan het Blauwe Pad te Zaandam, be zig was schrijfwerk te verrichten, ten gevolge waarvau deze aan het hoofd werd getroffen en op hetzelfde oogenblik werd gedood. Gebleken is dat op geweer nog 4 scherpe patronen zaten en dit toebehoorde aan den kok. Mars was ODgehuwd. Nader vernemen wij dat Br. bij liet verhoor heeft bekend, op een houtduif te hebben willen schieten Hrj wist niet, dat het geweer, hetwelk den kok toebe hoorde, met scherp was geladen. Hij. is na het verhoor terstond weer op vrije voeten gesteld. („De Tijd.") Bij het station te Nijmegen is de 34 jarige rangeerder G. H tengevolge van gladheid van een wagen gevallen. Hij was onmiddellijk dood. Autobandieten to New-York. New-Tork wordt op het OngenhJik onveilig gemaakt door auto bandieten. Eenige dagen geleden hebben ia in de morgenuren aanvallen gedaan op de trams Deze werdeD, onder bedreiging met den revolver, tot atilstaan gedwongen, terwijl intusschen eenige auto-gezellen den conducteur zijn geld afhandig maakten. Een vliegkunststukje te Pa- r jjs. De Parjjsche correspondent van „De Tijd" schrijft aan zijn blad Bij de vele interesante gebeurtenissen, die de Parijzenaar zoo vaak kan beleven kwam zich dezer dagen een nieuwe voe gen, welke hen, die zich in den omtrek van het station Saint Lazare en de Chaussée d'Autin bevonden angstwek kende oogenblikken bezorgde. Even na den middag vertoonde zich een vlieg machine in de lucht, die boven dit stads gedeelte gekemen, sterk begon te dalen, Tal van angstige blikken slaan op dien kouden mistigen middag deze daling, om niet te zeggen, dat neerstorten, gade Sommigen staan als verstijfd van schrik anderen vluchten in de portieken der huizen, of zoeken een schuilplaats in het station der ondergronilsche spoorbaan Weer anderen echter koelbloediger en misschien ook meer technisch op de hoogte, zien er een manoeuvre in, om hier of daar geschikt te kunnen landen, maar ook de laatsten wachten vol spanning op wat er gaat gebeuren. Boven het kruispunt Chaussée d'Autin La Fayete beschrijft de machine eenige kringen in de lucht een volgend oogenblik schijnt zij te pletter te zullen vallenwaar strijkt licht als een vogel neer op het dak der magazijnen Lafayette. De talrijke toeschouwers hadden ver wacht deze landing onmiddeljjk door een vreeseljjk geraas van gebroken glas te hooren volgen, want de terrasbedekking waarvan hier sprake is, wordt gevormd door een reusachtig oppervlak van glas platen. Maar hoe verbaasd stond men toen in plaats van dit onverwachte on geval een vliegenier in volledig costuim zich haastte van over den terraswant het in angstige spanning omhoog turend publiek met een vriendelijk gebaar gerust te stellen. Nu galmen de juichkreten los: Leve Védrines! klinkt het herhaalde malen want spoedig is de koene luchtvaarder herkend. De meesten hebben zelfs nog tijdens de gevaarvolle daling in hem den populairen Védrines vermoed, die uit zoo menigen luchtkamp tijdens den oor log zegevierend wederkeerde. Zooals te verwachten was vlogen de Fransche geestigheden door de lucht, nu daar een „koe" (zoo was de naam van het vliegtuig) op een dak was neer gestreken. Het was een kranig stukje op een dak te Parijs te dalen en hij had daarvoor het dak van Galeries Lafayette gekozen, dat rijkelijk voorzien was van zakken zand ter beschutting van het gebouw tegen Duitsche bommen. Een landings- p'aats met een lengte van 28 en een breedte van 12 meter is voorzeker geen noodeloos raim terrein, maar voor een stouten luchtduivel als Védrines is het genoeg. Dat bij juist dit teras en geen ander uitkoos had ook zijn reden hierin, dat een som van 25 000 frs. zekere mag netische' kracht op zijn vliegtuig uitoe fend Reeds vóór den oorlog bad Gale ries Lafayette genoemde som uitgeloofd voor deDgene, die het hier beschreven kunststuk j volbracht. MIDDELBURG. In de heden gehou den aandeelhoudersvergadering van de N.V. Z-eeuwschs Confectiefabriek is bet divident bepaald o.p f180, betaal baar vanaf beden. Per telefoon. BERLIJN. Te Bremen, heers ht thans absolute rust. Te Hamburg kan de herstel ling van de rust binnen zeer korten tijd worden, verwacht. Dusse dorf is tengevotgp van de be etting van het telefoonkantoor door de Spa,rtaAston van het overige Duitschl'and a%es oben. De kolenproductie in de mijnstreken o.a. het Ruhrgeb'.ed is tengevolge van de trocbe en en do voort durende stakingen van 260.003 ton tol 200.000 ton gedaald. BERLIJN. (V. DMet uitzondering van enkele schie partijen is de rust in Ber ijn geheel he s eld. Men gaat gerei e d door met het af etien van 'zeke o s adsgedeeL ten en het doorziotaken van de huizenj. MAASTRICHT. Aan den militaa en wa penkamer kwamen Zaterdagnacht twee personen welke den schildwacht f 5000 boden, indien hij hun de ge'e,genheid gaf de daar aanwezige handgranaten mede te nemen. De man, die- daar alleen op "wacht stond dreigde te schieten, waarna de (personen verdwenen. Sedertdien is de wacht versterkt. iWIERINGEN. Naar verluidt is de ex- kroonprins ongesteld. Wilhelminadorp. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de 0. L. School al hier zijn geplaats (alphabetiscb)A. van den Ende, Goes; E._jL Lansen, Nisse; J. J. van de Linde, Goes; E. S. de Voij, Oudelande., (Z.) Trekking v. 10 Febr. 5e klasse, 13e lijst, f 2000: 4795 f 1000: 7873 12356 f 400: 1450 9657 11503 14817 16671 18507 f 200: 397 15477 f 100: 1179 6693 6842 7902 8130 9701 14068 17019 19416 Don 12en Februari a.s. wordt te Schoon- dijke een op IJzendijke aangesloten hulp- telefoonkantoor voor het algemeen ver keer geopend. (M. Crt.) Met ingang van 6 Februari is te Clinge haven een publiek telefoonstation open gesteld voor den localen- en interlock- len telefoondienst. (M. Crt.) Men schrijft ons uit Ossenisse: Ee-n zonderlinge postregeling bestaat tusochen deze plaats en Rotte dam. Schrijft men van hier naar Rotterdam, dan wordt het bericht daar den kelfden 'dag nog besteld. 'Komt het bericht van Rotterdam naar hier, dan wordt het eerst 2 dagen na afzending besteld. Dat is geen uit zondering, maar regel. Den 7 dezer schreef ik naar Rotter dam, van waar men imiij denzetfden dag nog antwoord zond, dat echter maar den 9 door mij ontvangen werd'. Ik heb wel eens gehoord dat hét ligt aan welk kan toor men te Rotterdam post. Het is mogelijk, maar 2 dagen van Ro terdami naar hier, die tijd komt mij toch wel over dreven voor. Ossenisse. De notaris E. B. Dumoleijn te Hontenisse verkocht in het openbaar ten verzoeke van den heer Arthur Brug- geman te Ossenisse, voor afbraak: een paardenstal in hout, gedokt met pannen en 9 M. bij 4.5 M. breed. Kooper Jan van Waterschoot, Kruispolder, gemeente Hontenisse, voor f360. D© notaris E. B. Dumoleijn te Hon tenisse verkocht in het openbaar, ten ver zoeke van den heer Aioijs Th. de Bruijn te Ossenisse: 2.16.90 H.A. bouwland, in den Nijspolder, gemeente Ossenisse, ver deeld in 4 koopen: A. 57.40 Aren. Koopor: J. F. de Bruijn- v. d. Kinderen te Ossenisse, voor f1250; B. 56.80 Aren. Kooper: J. F. de Bruijn- v. d. Kinderen te Ossenisse, voor f 1000; C. 50.50 Aren. Kooper: J. F. de Bruijn- v. d. Kinderen te Ossenisse, voor f 1075.: D. 52.20 Arori. Kooper: J. F. de Bruijn- v. d. Kinderen te Ossenisse, voor f 1150. GOES. Huw.-afk.8, Johannes Wilhel mus Föbken, 26 j. jm. en Maria van Duijn, 18 j. jd. te Rijnsburg. MIDDELBURG. Huw. aangifte: C. A. den Hamer, 25 j. en L. Wisse, 22 E. J. Pitlo, 22 j. en A. v. Schagen, 24 j.; A. Stralenberg, 21 j. en J. J. E. Langejan, 18 j.; ,T. Groenenberg, 27 j. en C. J. Wisse, 26 j.; J. Vos, 27 j. en A. J. van Luyk, 28 j. Getrouwd: A. M. van Rooy, 22 j. en W. C. v. Keulen, wed. 28 j.G. J. Hoek, 27 j. en E. van Panhuis, 24 j.; J. Buys, 34 j. en J. M. Goedbloed, wed. 35 j. Bevallen: K. Huibregtse, geb. Francke, d.E. J. Leijnse, geb. Monjé, z. Overleden: F. S. Onderdijk, vr. v. J' Tilroe, 59 j.A. J. Vogel, d. 1 j. Van 17 Febr. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. J. F. Laforce, jm. 25 j. en H. M. Janssens, jd. 28 j.; J. B. Peskens, jm. 32 j. en Mf Vader, jd. 21 j.; C. Vinke, jm. 22 j. en T. Bronke, jd. 20 j.; K. Wever. jm. 22 j. en J. SteendSm, jd. 19 j.; S. C. J. van Marie, jm. 23 j. en C. de Muijnck, jd. 23 j.; F. J. J. Groenewegen, jm. 22 j. en S. P. M- Bovelander, jd. 26 j. Getrouwd: C. Spruit, jm. 27 j. on K. J. van der Slikke, jd. 27 j.; W. de Nooijer, jm. 24 j. en M. A. Jilleba, jd. 23 j.J- E. do Kam, jm. 26 j. en L. de Regt, jd. 28 j- Bevallen: M. J. E. Spanjaars, geb. Maes, z.; M. I. Lensvelt, geb. Laurijssen, d.; W. Christiaansen, geb. Dame, z.; A. van Hoorn, geb. van Bael, z.; J. do Vries, geb. Bostelaar, d.M. C. Huijsman, geb- Jasperse, d.; T J Hammer, geb. Vermeu len, z.; M. C. Paulussen, geb. Zevenboom, d.; M. C. van Dijk, geb. de Meijer, z.; J. W. Lemans, geb. Bukkens, d.L. Roel- se, geb. de Ridder, d.; H. M. Lagaafji geb. Zietse, d. Overleden: S. W. Stooker, jm. 29 j.; P. J. rins, d. 3 d.N. D. Marijs, jd- 22 j.; C. Weststrate, man van J. C. Ste- vense, 32 j.; W. WJjkhuisen, wed. van F. Ballast, 70 j.; J. Jobse, wedn. van C- Wonderge.m, 68 j.; J. E. Schermers, vr- van A. C. van Dierendonck, 50 j. Van 30 Jan.6 Febr. KRUININGEN. Getrouwd: Hermanus Stokman, wedn. 54 j. en Leuntje Clement, jd. 44 j. Geboren: Elizabeth, d. v. Cor*elis Bos telaar en Ada Jozina de Willigen. (Kr. Crt.) Tholen, 24 Januari 19J9 Tarwe f24.a [25.Haver f20.S f Wintergerst f 20.a f 21.Zo- mergerst f20,— a f21.—, Rogge f25 a f 26.Bruinebooneu f 28 af 32. Witteboonen f 28.a f 32 Kookerw- ten f 26.a £34 Kroonerwten f 26.— a f 34 alles per 100 K.G. Aardappe len f4 50 a f5per 70 KG Karwij f a f per 50 KG. Ajuin f6 af 650 f er 60 KG Eieren f 12 a 14 per 100 stuks. Poter f2 01 a f2 20 oer halve KG. (Z.) Rotterdam, 11 Febr. 1919. Veemarkt. Aanvoer 588 vette run deren, 192 vette kalveren, 7 nuchtere kalveren, 318 schapen, 120 varkens.. Prijzen der koeien van f3.20f2.20, kalveren van £2.95fl.80, schapen van f 2.50f 2, lammeren van f 2.50f 2.30, varkens f 4.45f 3.50. De handel in kalveren was traag, ove rigens matig. Eieren f 17.50 a f 19.50. Vlas geen aanvoer. Middelburg. Zondag 2 uur had in het Vincentiushuis eene vergadering plaats der Nederlandsche R. K. Handelsreizigersver- eeniging „St. Christoffel", afdeeling „St. Antoniué'". Aanwezig waren 10 leden. De voorzitter opende met den Christelijker! groet deze bijeenkomst en heette allen welkom. Dc secretaris, die afgevaardigde geweest is naar de bondsvergadering te Utrecht, bracht verslag uit, dat goedge keurd werd en had hiervoor een harte lijk woord van dank in ontvangst te ne men. In de vacature van bestuurslid, te vens penningmeester, werd voorzien door de benoeming van den heer A. J. v. d. Aa. Jaarlijks zullen er 2 algemeene ver gaderingen gehouden worden, één in de maand van Februari en één midden in den zomer, waaraan vooraf gaat een H. Mis. Besloten werd deze vergadering tot bijwoning verplichtend te stellen, bij af wezigheid zonder geldige reden een boete te heffen van 50 cent, en collecte te houden Vrjjw. oud. Fonds, Daar geheel

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 3