BINNENLAND. UIT ZEELAND. Devoegde zijde, dat de Engelsche admi raliteit zeer veel gevoelt voor een alge meen verbod van aanbouw van onder zeeërs en het gebruik daarvan in den oorlog. i x De voedselvoorziening van Europa. Reuter seint uit Washington: De War Trade Board maakt bekend, dat Noorwegen, Zweden, Denemarken en Nederland vrij zijn in den aankoop van koopwareD, die behooren tot de eer ste levensbehoeften. Alle waarborgen, betrekking hebbende op den wederuit voer naar vijandelijke landen, zullen ge heel van kracht blijven. De verliezen, die de Noorsche handels vloot gedurende den oorlog heeft geleden. In hot geheel gingen 629 stoomschepen verloren, tezamen 1.030,583 bruto register ton. verder 178 zeilschepen 194,777 ton, 17 motorschepen 10,591 ton en vijf lich ters 3327 ton, of 829 sc-hepon, metende 1,239,283 bruto register ton. De heelo verzekeringssom van de ver loren schepen bedraagt één milliard kro nen. Het aantal zeelieden, dio daarbij om kwamen, begraagt 1162 man; bovendien werden nog een groot aantal zeelieden gewond. Russische grootvorsten doodgeschoten. Een bolsjewistisch communiqué uit Pe tersburg meldt, dat bij besluit van een bijzondere commissie de grootvorsten Paul Alexandrowitch, Nikolaas Mikhailovitch, Demitri Constantinovitch en George Mik hailovitch doodgeschoten zijn. De Prinsen-eilanden. De „Echo de Paris" bevat eenige aardrijks- en geschiedkundige gegevens over de Prinsen-eilanden. Hieraan ont- leenen wij het volgende: Deze eilanden, door de Finnen „Roode eilanden" (Kisil Adalar) genoemd, liggen in de Zee van Marmora, ten N.-W. van de Golf van ismid en niet ver van Con- stantinopel, ongeveer beneden Skoetari aan de Bitbynische kust. Ze hebben een ijzerhoudenden bodem en de heuvels, bosschen en boomgaarden geven ze het aanzien van de Zuidelijke landen van Europa. Op Prinkipo, het grootste eiland, dat zich het verst boven den zeespiegel ver heft en de vredesconferentie heeft aan gewezen als plaats van bijeenkomst der Russische vertegenwoordigen, verheffen zich twee bergen, waarop eenige oude kloosters zijn gebouwd met prachtig uit zicht op de zee van Marmora. Dicht bij het oude Gybissa bevindt zich een graf keider, waar volgens de legende Hanni bal zou sluimeren. Naar Prinkipo en de andere eilanden zijn in vervlogen eeuwen talrijke Grieken verbannen. De meezt bekt-nde ballinge is wel de weduwe van keizer Leo IV, die, na haar vier schoonzoons en haren zoon, die haar wantrouwden, de oogen te hebben doen uitsteken, door Logo- thetes uit Constantinopel werd gewezen. De schaduw van deze maximaliste, zoo besluit de „Echo de Paris", zal even tueel zonder twijfel zekere gedelegeerden geruststellen, die uitgenoodigd zijn op dit heerlijk oord bijeen te komen. Het bewind der Bolsjewiki. In de „dolos Rodini" vond een on zer belangstellende lezers een uittrek sel uit de brochure „Bolsjewiken aan het bestuur", hetgeen, vertaald, luidt: „Nu het bolsjewistisch bestuur één jaar geheerscht heeft, kan men bijna niet meer van fabrieks- en arbeiders vraagstukken spreken. Tengevolge van het gebrek aan olie en kolen, wordt de eene fabriek na de ander gesloten; de arbeiders komen met duizenden! op straat te .staan en vermeerderen aldus op schrikbarende wijze het aan tal werkloozen. Doordat de lev ons - ■onkosten steeds duurder worden, steeg ook de loon standaard, maar omdat ideze stijging onvermijdelijk wederom een verdere stijging van de levena- onderhoudskosten veroorzaakte, ble ken alle middelen om hieraan tegemoet te komen onvoldoende. In October 1918 bedroeg het minimum dagloon 15 roebel, terwijl vakarbeiders min stens 30 k 50 roebel daags verdien den. Natuurlijk kon geen enkele onder neming dergelijke prijzen betalen, te meer, daar bet productievermogen ten gevolge van de onvoldoende voeding en het gebrek van toezicht, ontzettend gedaald was. Zoo vereischt de bouw van een lo comotief in dei Poetilof-fabriek zoo veel tijd en ziin de productiekosten; hiervan zoo fabelachtig gestegen, dat ik de juiste som niet durf noemen. Ik zal alleen maar zeggen, dat elke locomotief meer dan 10 millioen kost. Daarom was het beter voor de re geering en voor bet rijk ook voordee- Figer alle fabrieken te sluiten en den arbeiders dagelijks 10 roebel te beta len. Maar zijn nu de arbeiders, die een zoo groot loon ontvangen, zonder dat zij als vroeger verplicht zijn flink werk te verrichten, tevreden? Neen, neen, nogmaals neen! Allen, met wie ik ge sproken heb, overlaadden de bolsje wiken met beschimpingen en denken met weemoed terug aan de tijden, toen zij voor hun arbeid eenige kopeken, ontvingen en mei die kopeken veel beter bun behoeften konden voldoen dan thans, nu zij Voor een poed tarwe 600 roebel en voor een paar slechte laarzen 300400 roebel moeten beta len. Bovendien hebben de arbeiders heel goed ingezien, dat in "plants van de burgerrechten, die zij onder het Voor- loopig Landsbestuur verworven had den, de nieuwe „arbeiders "-rogeering bun slechts één recht gegeven heeft en wel om zonder tegenspraak aan de willekeur van de sovjets te ge hoorzamen, onder bedreiging van on verwijld neergeschoten te worden. Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft Vrijdag het wetsontwerp betreffende de N. U. M. aan genomen met één stem tegen (die van den heer Wijnkoop), nadat met 48 tegen 6 stemmen verworpen was een amende- ment-Dresselhuys om ook het oorspron kelijk gestorte aandeelenkapitaal te ga randeeren. De Middenstandsbelangen. Over den in te stellen Midden stand sraad werd Donderdag j.l. bij de afd. Handel gesproken. De Minister heeft in do Me morie van Antwoord verklaard, dat hij den Raad voor een goed deel zal doen be staan uit vertegenwoordigers van de Mid denstandsorganisaties. De heer Swane in formeerde nu, of deze organisaties zelf hare vertegenwoordigers zullen kunnen aanwijzen, maar daar wilde de Minister niet aan. De organisaties zullen echter het recht van aanbeveling krijgen. De heer De Muralt had gevraagd om de midden standsvakbonden ook vertegenwoordiging te geven. Ook dat wees de Minister af, daar de Raad dan te| groot dreigt te worden. Wel zal hij in de samenstelling van do sub-commissies meer speciaal met do belangen der vakbonden rekening hou den. De Middenstand gaat intusschen een nieuw tijdperk van overheidsbemoeiing te gemoet. Naast de z.g. nijverheidsconsulen- ten zullen middenstandsconsulenten wor den aangesteld, die voor de kleine bedrij ven eenzelfde taak zullen krijgen als de eerstgenoemden voor de groote bedrijven en met dezen zullen moeten samenwerken. Vervolgens wordt een wijziging overwogen van de Wet op de Kamers van Koophan del en daarna zal het vraagstuk van de publiekrechtelijke bevoegdheid van den middenstand aan de orde worden gesteld. Tot zoolang kan de Middenstandsraad niet anders dan adviseerend lichaam zijn, in welk opzicht hij toch ook veel nut zal kunnen verspreiden. Nationale Betooging te 's-Gravenhage. (vervolg en slot.) ,De heer Pattist zeide nog: Zeeuwsch- Viaanderen voelt warm voor Oranje daar de voorvaderen dezter Vorstin steeds ons plekje hebben verdedigd tegen vreemde belagers ons rood-wit-bla,uw strikje dragen wij allen een oranje knop ,op oins jas, vest of jak. Het rood wil Zeggen, hoe warm het bloed door onze polsen slaat uit liefde voor het vaderland, het wit spreekt van de onkreukbaarheid in den strijd voor dat vaderland en het blauw ver telt van den trouw, die is in den wei nig spraakzamen Zeeuwsch-Vlaming. Zeeuwsch-VIaanderen blijft ons eigen dom, maar een deel van Nederland. Lang leve Nederland, het Nederland van allen jjn lang leve Zeeuwsch-VIaan deren. Van alle zijden krachtige toejuichin gen en handgeklap. Vooral het Prinses je klapte telkens dapper mede. Freule de Jonge uit Zeeland zong vervolgens een aantal liederen. Zij werd warm toegejuicht en ontving bloemen. In de pauze werd in de hofloge door een der Cadzandsche meisjes een bloem stuk aan de Koningin aangeboden, saam gebonden met linten in de kleuren van de steden van Zeeuwsch-VIaanderen. Daar omheen lag een breed lint in de Neder- landsche kiemen waarop de woorden Zeeuwsch-VIaanderen, terwijl voorts een breed Oranje-lint de bouquet omwik kelde. Op uitnoodiging van de Koningin kwa men in de hofloge de Minister van Bin- neniandsche Zaken, Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck en Mr. D_ Fock, voorzit ter van het uitvoerend comité met welke heejen H. M. Zich onderhield. Daarna werden aan H. M. voorgesteld Mr. Jan sen, de voorzitter van het comité voor het volkspetionement in Limburg en Jhr. Mr. Testa van Maastricht, de twaalf leden van het Zeeuwsche comité voor het volks petionement met ds. Pattist als voorzit ter, die na aan H- M. de Koningin te zijn voorgesteld H. M. het petitionnement aanboden. leider werden aan de Koningin voor gesteld de heer Tijssen, die het lied „Wij willen Holland houden" op muziek ge zet had, dr. Cuypers, de ontwerper van het program-omslag, de heer Gie.en, di recteur van de „Maaslreechter Staar" en freule de Jonge, de solisto van dezen avond. H. M. onderhield zich' ook »net de Zeeuwsch-Vlaamsche meisjes. Voordat, na do pauze, jonkvrouw de Jonge hel Zeeuwsch-Vlaamsche volkslied Zong, word door oen meisje uit Hulst, aan de Koningin een fraai uitgevoerd exemplaar van het lied aangeboden, als mede een exemplaar van hot door ds. J. N. Pattist uitgegeven boekje „Zeeuwsch- VIaanderen Nederlandschl" Na de pauze weiden door de Konink lijke zangveroeniging „Maastreechter Staar" en ionkv rouwe de Jonge liederen gezongen, deels met begeleiding van het orkest der Koninklijke Militaire Kapel. De zangvereeniging zong de twee prach tige liederen „Nederland, de rots in zee", van Richard Hol, en „Wijl willen Limburg Houen" van Henri Tijssen, -waarna freule de Jonge het „Zeeuwsch- Vlaamsche volkslied", van A Lijken, voor orkest bewerkt door N. A. Bonman, ten gehoore bracht. Ten slotte zong de zangvereeniging een aantal oud-Nederlandscke liederen uit Va lerius' gedenkklanken, met bariton solo, orkest on orgel. De zangeres en de zangers oogstten een aanhoudenden bijVal na elk lied. Op sommige oogenblikken was hot pu bliek enthousiast iu zijn toejuichingen. De directeur van de Koninklijke Zang vereeniging ontving eenige kransen en bloemen evenals freule de Jonge, o.a. van het uitvoerend comité en van het Haagsche gemeentebestuur, als bewijs van groote sympathie der Haagsche burgerij voor Limburg en Zeeland. Nadat de laatste regels van bet dank gebed „Wilt heden nu treden voor God den Heere" waren gezongen, brak een stormachtig applaus los. terwijl eenige malen de kreet „leve de Koningin" werd aangeheven. De Koninklijke familie werd uitgeleide gedaan door het uitvoerend comité .(Maasbode.) Wéllen manufacturen uit Engeland. Reuter seint uit Londen: Het War Trade departement maakt be kend, dat de uitvoer zonder vergunning van wollen manufacturen is toegestaan naar Noorwegen, Zweden, Denemarken en Nederland. Spoorwegongeluk te Tilburg. Vrijdagnacht is nabij het station Til burg een locomotief met bagagewagen op een stilstaanden goederentrein gereden. De remmer uit Roosendaal werd gedood. De materieele schade is betrekkelijk gering. Spek aangevoerd. De eerste lading spek uit Engeland, bestaande uit 250.000 K.G. is met het Nederlandsche stoomschip .Rijnstroom" van Londen te Amsterdam aangekomen. De vleeschvoorziening. De minister van landbouw heeft aan de burgemeesters medegedeeld, dat de gunstiger omstandigheden, waarin ons land is gekomen met betrekking tot de vleeschvoorziening, door aankoop van een aanzienlijke hoeveelheid spek in Enge land, alsmede door de mogelijkheid van invoer van spek -en vleesch nit Amerika, ten opzichte van de binnenlands-he slach tingen grootere vfljiheid mogelijk maken. De minister heeft daarom besloten, d« burgemeesters te machtigen, behalve voor runderen, in beperkte mate ook voor an dere diersoorten slachtvergunningen te verieenen aan door hen aan te wijzen stagers, welke hun personeel in dienst hebben gehouden otf weer in dienst zullen nemen. Hel rantsoen wordt verhoogd tot 2Va ons per hoofd per week, waarbij boven dien het paarden- en het nuchtere kalfs- vleesch piet wordt medegerekend. Het conserveeringsverbod blijft gehandhaafd. Het s.s. Pendrecbt i* met een lading kal oenzaadolie van New York te Vlaar- dingen aaagekomen. Het s.s. Terschelling is met 4500 ton tarwe te Rotterdam aangekomen. Bet kanaal Gent—Tarnouzon. Het Antwerpsche dagblad „Het Laatste Nieuws" bevat het volgende berichtje: De Gtntsche gemeenteraad heeft de motie aangenomen waarin brutaal den wenseh vroidt uitgedrukt de Nederlandsche sou- vereiniteit te niet te doen op het Neder landsche gedeelte van het kanaal Gent Terneuien. Wij achten het natuurlijk in het belang van Gent en de geheele om liggende streek, dat er een goede rege ling tusschen beide buurlanden betreffen de de Kanaalvaart getroffen wordt, maar wat zouden dan de Gentsche gemeen teraadsleden met reden protest aan- teekenen indien nu eens omgekeerd door den gemeenteraad van Terneuzen een motie aangenomen werd om de Belgische souvereii.iteit op het Belgisch gedeelte van het Kanaal TerueuzenGent op te heffen, teneinde er de Nederlanders baas te laten spelen? Al dat anuexionisme bedekt of niet is uit den booze. Ex-keizer Wilhelm. Men stelle zich voor een op een stok steunenden ouden man, gebukt en afge leefd, met sneeuwwit haar en gekleed in een onverzorgde uniform, die ios om een skelet scheen te hangen. Iemand, die voor elk gerei sch schrikt en voor iedereen schuw wegkruipt. Als oen licha melijk en geestelijk gebroken man, zoo loopt de vroegere keizer van Duitschland thans door de vertrekken van zijn toe vluchtsoord in Amerongen. (Maasbode) Goes. Het was eene goede gedachte van de directie der veevoederfabriek aan den Polderschenweg alhier de stedelijke magistraat, de aandeelhouders, architect, aannemer en leveranciers van machine- benoodigdheden, benevens de pers uit té noodigen tot een bezoek aan de fabriek, terwijl deze in volle werking was. Aan die uitnoodiging werd goed voldaan: een gezelschap van 20 man was aanwezig, o.a. de waarnemende burgemeester, wet houder mr. Stieger, architect Rothuizen, aannemer Buitendijk, do heer Smulders uit Utrecht, leverancier van den rolgan- ger en de heer Van Iwaarden, directeur der fabriek, de heer J. A. van Heel, dt) heer Schulte, inspecteur van het rijks bureau van afvalstoffen voor den land bouw, enz. Als cicerone van het gezel schap trad op de heer dr. Jenny Weijer- man. Vooraf werd het gezelschap in de gelegenheid gesteld een proef te nemen van het vleesch van een varken, dat uit sluitend gemest was met bet door del fabriek samengestelde voeder. Allen wa- het erover eens, dat aan het vleesch niet de minste bij smaak van visch of mosselen of wat dan ook was te bespeuren, maar dat integendeel het vleesch vair de allerbeste kwaliteit was. Do in gang zijnde fabriek bood eeu variëerend schouwspel van opgewekt be drijfsleven, wat te meer aangenaam aan doet als men bedenkt, dat een kleine 2Q hoofden van gezinnen in staat zijn daar een flink weekloon to verdienen. Zelfs de schillenophalers profiteeren van deze nieu- wo fabrieksstichting in ruime mate. Im mers na een eerste week van schillenop- halen in de stad konden de drie aange stelde ophalers toch ieder een 25 gulden aan zuiver weekprofijt opstrijken. Voor do fabriek stond juist een honden wagen mot het bordje, dat aanwijst, dat de voerder van den wagen bevoegd is de schillen van gemeentewege te ver voeren. Binnen in de fabriek kon men zien hoe de schillen nog eens worden gebro ken, alvorens in de droogbakken te gaan. De van de mosselkokerij en -pellerij aan gevoerde mosselen, die in de droogbak ken lagen, zijn binnen 4 a 5 uur vaq de waterdeelen bevrijd en worden ver warmd tot op 70 graden Celsius, zij voe len dan hard en droog aan en wordeqi onder den rolganger met zijn twee zware steenen met de gedroogde schillen en het gekapte stroo tot een poeder vermalen, dat oogenschijnlijk niets meer met mossel- vleesch en aardapjjelen te maken beeft. Toch zijn alle voedzame substanties erin gebleven en vormen een krachtig en door de varkens gaarne genuttigd voedsel. De heer dr. Jenny Weijerman had nog brieven bij zich van boeren uit Walche ren, die hun groote tevredenheid over het voer betuigden. Als nu de winter niet al te streng' bljjft en het water open komt, zoodat de op komst zijnde stoffen voor het te maken voer de fabriek kunnen bereiken, kan een normale productie verwacht wor den van dit nieuwe voer, dat zoo krach tig kan helpen tot het weer op peil bren gen van onzen varkensstapel. Nog dient vermeld, te worden, dat in de fabriek niet de minste onfrissche lucht van kwa lijk riekende stoffen was te bespeuren. Inderdaad schijnt men met deze fabrikatie op het goede pad te zijn. Bij de felle koude die hier de laat ste dagen heersebte begon de brandstof- fennood een ernstig karakter aan te nemen. In vele gezinnen werd bar veel koude geleden Gelukkig kwam hierin Zaterdag eenige verbetering, toen werd uitgeroe pen dat een half mr.d cokes aan de gas fabriek verkrijgbaar was. Men moest zelf zijn zak meebrengen en gepast geld. De cokes waren ongeklopt ondanks dat alles gaf dit toch weer aan velen Zondag een brandje in den haard. De liefhebbers van schaatsenrijden kunnen thans op onze vesten hun hart ophalen. Toch leopt het schaatsenrijden, al is het ijs sterk genoeg niet zonder oDgelukken af. Zaterdag b.v. viel op de Westvest een jongen met zijn voorhoofd op de sehaatspunt van een ander rijder. Hij werd bloedend verwond aan het oog naar huis geleid. Vandaag wordt vanwege de ijsclub „Ijsvermaak" een ijsfeest, bestaande uit hard- en schoonrijden gehouden op de Westvest en Woensdag een dito feest georganiseerd door de hooger burger scholieren op de (lostvest gegeven De weleerwaarde heer J. W. B. Nagel, die hier een paar jaren kapelaan was en zich gedurende zijn werkzaam verbljjf tal van vrienden wist te verwer ven, viert Zaterdag a.s. 15 Februari zijn zilveren priesterfeest. De weleerw heer Nagel is thans kapelaan op Crooswijk te Rotterdam. Wij zijn overtuigd, dat het den sympathieken geestelijke ook vau uit Goes niet aan bljjken van belang stelling op 15 Februari zal ontbreken. Goes Iu de tweede helft van de maand Januari zijn in deze gemeente ingekomen A. Nijsse, bakkersknecht uit 's Gra venpolder, 's H. H.kinderenstr. 44. J' van Schaik, politieagent uit 's Heer- Arendskerke. Voorstad 34 L. J. Hil, lebrand, schoenmaker tiit Klaaswaal Voorstad 101. Ja. Breel, Wed. W. Wattel, zonder beroep uit Amsterdam, Oostsingel 264. H. van Damme, glas- slijper uit Sas van Gent, Trompstr. 59. J. de Visser, los werkman uit Kapelle, St. Jacobstr 108. T. D. Kiers, land meter uit Zeist, Valckestraat 10. E. Zwaan, boekhouder uit 's Gravenhage, Nieuwstr. 175c. C. Botbijl, machine- drijver uit Arnemuiden, Westsingel 122. P. Blaas, electrotechniker uit 's H. Arendskerke, v. d. Spit gelstr. 224. Vertrokken: J. Smeraldi, aardewerkvormer, naar Bergen op Zoom P. de Viet, kleer maker, naar St Maartensdok. G. van der Werf, veearts, naar Geertruiden- berg. B. Reijerse, bloemist, naar Eind hoven A. A. J. M. Adams, houtbe werker, naar Alkmaar. (Z Tot agenten van politie dezér ge meente zijn benoemd met ingang van 16 Februari a.s. A. .Slotboom te Rilland- Batb en ingaande 1 Maart 1919 E. J. Gelok te Nisse. Middelburg. In de Raadsvergadering op Woensdag, den 12en dezer te 2 uur, worden behandeld onderstaande zaken 1, Notulen 2, Stukken. 3, Benoeming Cuiator voor het Gymnasium Aanbevo len1. Dr. K. Heeringa 2, Mr. J. F. van Deinse. 4 en 5, Benoeming 1-den Com missies tot wering van Schoolverzuim en toezicht L. O. 6, Ontslag aan L. Veenstra als Leeraar aan de Avondschool voor Handwerkslieden. 7, Verleening toeslag op pensioenen en wachtgelden. 8, Niet- overname der pensioensbijdragen der Gemeente ambtenaren. 9, Jaarwedde- regeling Leeraren Gymnasium. 10. Reke ning en verantwoording over 1918 der Kamer van Koophandel en Fabrieken. 11 Heffing van opcenten op de dividend en tantiémebelasting. 12, Vaststelling van regelen, betreffende de credietver- leening aan de Centrale Keuken. 13, Af graving wal vóór het Seisbolwerk 14, Verhuur groi d Murtierepolder. 15, Primi tief kohier H. O. 1918/19. 16 en 17, le Suppletoir kohier schoolgelden L O 1918/19 en Herhalirigsonderwijs. 18, Be zwaarschriften, H. O. 1917/18 Bon 166: l'/2 ons rijst167, half pond suiker, 168, ons kaas; 19, een pak kaars n. De Commissie voor distributie van reparatiefeder enk. maakt bekend, dat op vertoon der lederkaart wederom bons voor klompen zullen worden ver strekt aan het Bureau „Bogardzaal" iederen werkdag van 95 uur, dies Zater dags van 94 uur voor de nummers: 2501—2759 Dinsdag 11 Feb uari. 2751—3000 Woensdag 12 Februari. 30013250 Donderdag 13 Februari. 32513500 Vrijdag 14 Februari. 35013750 Zaterdag 15 Februari. 3751—4000 Maandag 17 Feb uari. 40014250 Dinsdag 18 Februari. I 4251 en daa: boven Woensdag 19 Febr. Roparatieledeï'. Maandag 10 Februari 1250. Dinsdag 11 Februari 251—500. V Woensdag 12 Februari 531750. Donderdag 13 Februari 7511000. Vrijdag 14 Februari tot en met Woens dag 19 Februari voor allen die voor de eerste maal na 1 Oct. 1918 geen repa- raticledcr hebben ontvangen. Nadat Zaterdag bet ijs in de ves ten niet kon worden goedgekeurd, door dat het op vele plaatsen nog te dun was, is het heden opnieuw gemeten en thans is besloten het officieel berijdbaar te verklaren zoodat er vanaf lieden naar hartelust van de heerlijke wintersport kan worden genoten. 'Ondanks het niet goed keuren is er de laatste dagen toch reeds veel gereden, niet alleen op de vesten, maar ook op de verschillende watergan gen, waar het ijs zuiverder en dan pok beter berijdbaar is. De IJsvereeniging, die haar hanen reeds kon openen, zag haar leden tal reeds belangrijk toenemen en doet alles om de banen zoo goed mo gelijk te doen zijn. Afdeeling Zeeland „Ver- eeniging tot bescherming' van dieren". In de al'gemeene vergadering kan bovengenoemde afdee.ing werd in de eerste plaats medegedeeld, dat het leden tal gestadig achteruit gaat. In het afge- laopem jaar verminderde het met 25 door overigden, vertrek en bedanken, terwijl slechts 3 nieuwe leden toetraden en het ledental hierdoor daalde tot 200. De wensch werd uitgesproken, da,t het pu bliek toch aan de vereeniging den steun, die zijl Zoo hoog noodig heeft om haar nuttig werk voort te zetten, niet oat- haude. In de vacature van secretaresse, ont staan door het vertrek van freule des Tombe, werd gekozen mevrouw Jaoometti, terwijl de aftredende bestuursleden her kozen werden. Het Asyl der afdeteling aan den Seisweg te Middeffiurg mocht zich in de belang stelling van het publiek verheugen en blijkt in een groote behoede te voorzien/. Er werden 12 honden in opgenomen, voor 9 daarvan werd een tehuis gevon den, 3 wei-den afgemaakt. Ve der weiden er 11 verlaten katten opgenomen, waar van 10 een tehuis werd bezorgd en een werd afgemaakt. In het asyl is opjk ge-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2