J BUITENLAND. BINNENLAND. Gemem M Zweden en Finland. STOCKHOLM, 2 Febr. (Olficieel.) D koning heeft den Finschen stadhouder uit genoodigd, gedurende eenige dagen 'sko nings gast in het slot te Stockholm te zijn. De stadhouder zal door den Fin schen minister van buitenlandsche zaken vergezeld worden. Hij zal op 12 Febmar, in Stockholm feestelijk wo.den ontvangen. Voor den keizer. De gehechtheid aan den vroegeren keizer zit er bij menig Duitscher nog diep in. De Duitsche volkspartij (te- voïen: nationaal-liberalen) heeft hem ter gelegenheid van zijn GOstan ver jaardag het bekende telegram gezon den, waarin het bestuur de eerste woorden van het oude partijprogram in herinnering brengt: onverbrekelijke trouw aan keizer en rijk. Naar aan- - leiding van dien dag had de „Reich- bote" te Berlijn een adres voor den gewezen keizer ter teekening laten leg- -gen. In enkele dagen hidden 132.00c Duitsche masnen en vrbuwen uit alle deeien des rijks het geteekend. De termijn werd dan tot vandaag ver lengd. De B randen burgsch-e Kamer van Landbouw heeft zich in een lang durige en geheime vergadering uitge sproken voor het herstel der monar chie en der Hohenzollerns. Dit be sluit, hetwelk de demonstraties den officieren in geheel DuitSclüand op den voet volgt, wekte opzien. Van Vollenhoven eereburger var. Antwerpen. Havas-Reuter seint d.d. 2 Februari uit Antwerpen: De gemeenteraad heeft heden in tegen woordigheid van vele belangstellenden op plichtige wijze de gezanten van de Ver- eenigde Staten, Spanje en Nederland ont vangen. De burgemeester begroette hen namens de stad als groote vrienden van België en verklaarde: Als wij in do meest sombere tijden vol vertrouwen zijn geble ven in de eindoverwinning van het recht, is dat voor een groot deel te danken aan den voortdurenden steun en do vriend schap van de gezanten, die onze belangen behartigden. De burgemeester herinnerde aan de tragische dagen van de arbeiders deportaties en zeide, dat de neutrale ge zanten al het mogelijke hebben beproefd voor de veiligheid der Belgen. Dank zij hun tusschenkomst, is menig conflict ver meden. Maar vooral door hun werken op het gebied der levensnliddelenvoorzie- ning zullen hun namen in de herinnering van allen gegrift blijven en in da an nalen der geschiedenis worden vermeld. Daarna werden hun de diploma's van eere-burgerschap overhandigd. Van VoLenhove dankte en zeide, dat het voor de Nederlandsehe regfeering een groo te voldoening was geweest, hulp te bie den naar de mate barer middelen en een steun te zijn voor dé Belgische be volking, vooral voor die Van Antwerpen, die als gevolg van de oorlogsnoodzaak naar Nederland moest vluchten. Vervolgens sprak hij over de zwakke geesten, die zich voor ware Vlamingen trachtten uit te geven en tweedracht wil den zaaien, maar die er niet in slaag den, de eerlijkheid en den trouw van het Belgische volk te verminderen. Daarna prees hij de Antwerpsche kunst. Brand Whitlock en Villa Lobar betuig den op hun beurt hun dank voor de bewezen eer. Zij herinnerden aan de rol. welke Antwerpen tijdens den oorlog heeft gespeeld en eindigden met hun beste wen- schen uit te spreken voor de ontwikkeling en den bloei van de havenstad. Antwer pen en geheel België. Hat Cantrvm In Pruisen Naar aanleiding van de uitslag der vt-rkn-ziinteu voor den rruischen Land dag .-cüiijft de „Uerniauia": Met vreugde kunutn wjj wederom vaststellen, dat de christelijke volksparlg (C* otium) haar racht gehandhaafd Ueefl Zoowel in het nieuwe iaud»parleuieut als in de nationale vergadering des rijks is zij de sterkste burgerlijke pa. tg en ook haar vroeger aantal zetels heeft zij vol komen weten te behouden Meu moet n 1 niet vergeten, dat het aantal afge ▼aaidigden in den Piuistschen Landdag ongeveer 10 pet. minder is dan in het vroegere huis van afgevaardigden. Het bedraagt nu 401 tegen vroeger 443. De vertegenwoordiging van het Centrum zou du- even sterk bigven, ook al zou het getal vau zijn vertegenwoordigers met 10 pet. gedaald zijn tin dai is ouge veer ook het geval, daar het Centrum bijna 30 zetels verkregen heeft tegen vrueger 103. Feitelijk zal zijn invloed misschien nog toenemen, daar men wel kan verwachten, dat de 6 Weifen, die gekozen zgu, voornemens zijn zich nau wer bij de ceutrumsfractie aan te sluited. Ten slotte, gaat het blad voort, zai dat alle», de partijen, die een onverwachte neder aag der Ceiitrumspartij om agita torische redenen meendig noodig te heb ben, niet afhouden aus ook, wat betreft de verkiezingen in Pruisen een nederlaag toe te dichten. Dat zal echter ons rustig bewustziju niet vrrstoren, dat dev. rkie- zingen in Pruisen als ook de verkiezin gen vour de nationale vergadering de onwrikbaarheid van de Centrumstoren opnieuw hebben bevestigd Wg kunnen voor ons zelf met den verkiezingsuitslag ten volle tevreden zijn en dat is hoofd zaak. Abbé Lemlre bij den Paus. Ahbé L-mire. afgevaardigde voor Haze- urouck. is, naar de „Temps meldt, dezer lagen door den Paus in bjjzondere au- iëntie ontvangen. De ahbé ondertiteld zich met den H. Vader en kardinaal Ga-parri over de verwoestingen, in Noord Frankrijk aan gericht, en over het lijden, datdebevol- i' g heeft doorstaan. De Paus toonde een groote belang stelling in alles, wat betrekking heeft >p Hen geestelijken toestand der Era- sche Katholieke bevolking. (Maasbode) Uit Rusland. LIBAU, 2 Febr. Finsch-Tsjechische troe pen, die van Dorpath zuidwaarts voort ukken, hebben eene belangrijke overwin ning op de Roode Garde behaald. De ;tad Walh, een gewichtig knooppunt van de spoorlijnen RigaReval en RigaPles- kau, is door hem ingenomen. Daarmede is een der gewichtigste achterwaartsche ver bindingen voor de in Lijfland en Koerland opereerende bolsjewistische troepen afge sneden. Daarentegen hebben roode troepen in Koerland een niet onbelangrijk succes be haald. Het is twee van Tukkum en Gol dingen oprukkende afdeelingen gelukt de havenstad Lindau te bezetten. PORTUGAL. Overwinning der Portugeesche monarchisten. MADRID, 2 Febr. Uit Oporto wordt dd. I Februari gemeld: De overwinningen der monarchisten worden bevestigd. Een na tionale regeering is gevormd met Paiva Couceiro als ministerpresident. Deze treedt tevens als minister van oorlog op. De regeering heeft een groot deel van Portugal in haar macht en is in af wachting van do komst van Don Manuel. Spoorwegongeluk bij den Moerdijk. Nadere bijzonderheden: De goederentrein is af ebroken ter hoog te van den vijfden pijler. Tien wagens b'erven slaan. De volgen le goederen rein uit dezelfde richting reed op de ach er- gebleven wa ,ens. De michine kwam bovenop de ach'.erst» wagens terecht en is on!s; oord en staat schuin over de brug. Door convooien wordt de dienst tusscl.en Dordt en Willem-dorp onderhouden voor schoolkinderen. Het reizigersverkeer is geleid over GorkumGedermalsen, het welk zeer bezwaarlijk is. Naar de oorzaak van het oogeval wordt een onderzoek ingesteld. Toen het den remn.er- die zxh in de acht wagens be onden weke waren blij ven sta..n te lang du irde dat a'j volg ns hun geda h e voor het onveilig s:gnaal moesten blijven wachten, verlieten zij hun wagens en bemerkten to'. hun s bik, dat zij waren achtergeba en Men spoed de zich met een licht den vo ge iden trein tegemoet om fcet s o, sein te gev. n. He was echter te liat Da locomo ie liep op de twee ah.era te wagens en verbrijzelde deme. Deze wagens moeten an'er de locomo tief worden weggebrand alvo ens het op- ruimings.verk kan vo oil worden. Men vraagt zich af of de wachter aan het eind van de brug niet heeft gelet op het lichtsein, dat aan den achtersten wagen van eiken train is bevestigd, en zoodoende heeft kunnen constateeren, dat de trein in zjjn geheel langs hem pas seerde. Thee-distributie. De datum van aanvang der laatste thee distributie, welke bepaald is op a.s. Maan dag, is vervroegd en bepaald op heden 5 Februari. De Belgische gezant. Blijkens een telegram uit Brussel, ver neemt Havas-Reuter uit goede bron, dat het gerucht, als zoude baron Fallon, de Belgische gezant in Den Haag, zijn post gaan verlaten, geheel ongegrond is. Geen eenheid onder de Revolutionairen. De Landelijke Federatie van Rev. So cialisten in Nederland heeft aan de Socia listische en Communistische Partij een schrijven gericht, waarin wordt meege deeld, dat, gezien het groote verschil van meening ,dat nog bestaat tusschen de re volutionaire organisaties, welke het par lementarisme nog als een strijdmiddel meenen te beschouwen, er voor de fede ratie, afgescheiden van principieele be zwaren, geen reden kan bestaan mede te werken aan het maken van plannen, die zouden moeten leiden tot het tot stand komen van een partij-organisatie, welke alle deelen der revolutionaire beweging kan omvatten. Voorloopig weeroverzlcht van Januari. Hef Kon. Ned. Met. Instituut te de Bildt deelt mede: De temperatuur was tot 20 Jan. gemid deld ruim 2 gr. boven normaal, daar na was rij 3 5 4 gr. er beneden en kwam er dagelijks vorst voor. Dan 26sten, 30en en 31en bleef de "tempe.aluur den geheelen dag beneden het vriespunt. De hoeveelheid neers ag was inmiddels o er geheel Neder and ongeveer aan de nor male maandsom ge'ijk. Aanvankelijk woei de wind veel uit Zuidelijke ri h i:ig; vanaf den 20en waren 3 e uit Oostelijke ri h ling ta'rijker dan gewoon'ijk, en was het veelal droog weer. Het aanlal uren met zonneschijn te De Bi dt, bedroeg 58, tegen 54 uur normaal in Januari. Rijwielbanden. Naar do „Tel." verneemt, zullen als uitvloeisel van de economischs over eenkomst met de geassocieerden bin nen enkele maanden hier te lande een millioen rijwielbanden worden inge voerd n.l. 750.000 buiten- en 250.000 binnenbanden. Het kanaal Gent—Terneuzen. HavasRouter seint uit Gent d.d. 4 dezer: De gemeenteraad gtrak unaniem den wensch uit, dat de vredesconferentie maat regelen zou nemen, opdat Be'gië voortaan de vrije beschikking zou hebben over het kanaal Gent—Terneuzen met boorden tot aan de monding, zoowel in het be'ang van Gent als de streken, welke aan het kanaal liggen. Deze wensch is in handen geste'd van de Belgische regeering en naar de gede legeerden van de vredesconferentie ge zonden. (Msbode.) Steenkool uit Ouitschland. Men meldt aan do „N. Crt.": Behalve per trein vijf ko'.entreinen peir dag worden thans ook steenkolen per scheepsgelegenheid uit Duitsehand verwacht. Reeds zijn eenige Rgnschepwi in JLulirort ladende. Treindienst TerneuzenMechelen. De treindienst TerneuzenMechelen, welke sedert het begin van den oor.og is gestaakt, is gisteren, naar het persbu reau „Vaz Dias" meldt, wederom herval. De Revolutie en Mgr. Dr. Poels. 1 Men weet, dat reeds in November j.l. de Limburgsche revolutionairen hebben gedreigd om, zoo de omwen teling mocht plaats hebben, mgr. dr. Poels, tegen welken katholieken ar beidersleider zij woedend zijn, koud te maken. Het denkbeeld schijnt nog niet losgelaten ent bij do nieuw op gezette, in de kiem gesmoorde revo lutie van 20 Januari j.l. heeft het „Limburgsche Dagblad" dit gesprek kunnen beluisteren, dat met de noo- dige vloeken en godslasteringen was doorspekt „Ophangen zullen wij ze, ophangen. Dokter Poels en zijn rakkers, ophan gen, anders niet. Wij zullen de wijven van de bourgeoisie uit hun huizen jagen, en die zich tegen onze lusten verzetten, die zullen wij neersteken. Onze wijven zullen zich kunnen ver zadigen aan hun overvloed; en dan, dan gaan wij naar dr. Poels, naar de pastorie van Weiten, met onze bebloe de handen en den wit-gelen wimpel in top, wij zullen neerknielen en hem vergiffenis vragen en zijn kop steken op de spies, dan zal de wit-gele vlag rood worden van zijn bloed, en waj hebben een roode vaan." Het bovenstaande, voegt de redac teur er bij die het geval meedeelt, is géén phantasie, het is de afschuwe lijke, naakte werkelijkheid, die ik zelf Vol afgrijzen heb aangehoord. Zoodat ik onder eedo durf bevestigen, dat die woorden gesproken zijn Het zal er van afhangen In een hoofdartikel van Wijnkoop's „Tribune" wordt thans ronduit erkend, dat eventueele pogingen om een nieu we revolutie aan te blazen, zullen af hangen van zekere omstandigheden: „Een gelukkig verschijnsel is het, dat tijdens de grootste spanning een heerlijke eenheid tusschen het revolu tionaire proletariaat was te constaitee- ren. De verdedigers van de weerloos heid vroegen niet in de eerste plaatg öf tie revolutie zich wei zonder ge weld zou voltrekken, de anarchist lette er niet in de eerste plaats op of de revolutie wel direct zou brengen een samenleving waarin niet het mmste ge zag zou worden gehandhaafd. Alle re volutionairen waren vereenigd in een hoogere eenheid en voelden dat zij. nu vormden een niet fe scheiden massa. „Wat wij allen zoo vurig hebben begeerd, is niet in vervulling gegaan. De dilettant-revolutionair Troelstra zorgde er voor, dat de revolutionaire spanning spoedig verslapte. Door zijn buitengewoon naïef optreden stelde nij de contra-revolutionairen ,'Henri Po lak, Vliegen, Schaper en Oudegeest c.s. in de gelegenheid alarm te blazen. De reactie ontketende zich, zegevierende in de moderne arbeidersbeweging en bracht tevens de katholieke en chris telijke brandkastbeschermers in actie. „De eerste aanloop voor derevolutie is dus verloren, het psychologisch mo ment is voorbij en van de verderej "ntwikkeling der Duitsche revolutie zal met grootendeels afhangen of het revolutionaire vuur in Nederland weer opnieuw zal oplaaien." Het zal er dus van afhangen. Alle reden derhalve voor Regeering en volk om paraat te blijven. („De Tijd.") De Koningin en Limburg. Naar wij uit goede bron vernemen, heeft H. M. de Koningin zich bereid verklaard, bij gelegenheid dat de Kon. Zangvereeniging „Mas'.reechter Staar" zich ten Paleize in den Haag zal doen hooren, een fotografische herinnering aan dit samenzijn met deze Zangver- eeniging uit Limburg's hoofdstad in de Residentie, te laten maken. Zoo als men weet is H. M. Rescherm- vrouwe. De firma Stulz, hoffotograaf zal daarom de „Mastreechter Staar" op hare jreis naar den Haag vergezellen. Het licht in de bedoeling van H. M. om met het Prinsesje en Haar Gemaal, bij die gelegenheid, te midden der zangers plaats te nemen. Geut. Reeds geruimen tijd trekt in den winkel van den bekenden uurwerkmaker F. X. Mannhardf, Lange Kerkstraat alhier, eene groote klok de aandacht. Zij behoort aan genoemden heer en aan den heer W. G. Witkam! goud- en zilversmid alhier ep. leverancier van fraaie en zeldzame uurwerken. De klok is een staande klok, maar geen Friesche klok, doch eene Bel gische. Eene inscriotie van binnen ver meldt, dat zij in 1848 te Gent werd ge restaureerd. Boven do wijzerplaat en ter zijde ervan zijn mooi geschilderde paneelen aangebracht, die een talentvolle hand ver raden. Vlak onder het bovenste paneel springt een soort galerij naar voren waar op zes muzikanten staan, gekleed vol gens do mode van het tijdvak van Louis Philippe en voorzien van de noodige mu ziekinstrumenten als fluit, trompet, klari net enz. Door een vernuftig mecanisme bewegen zich, telkens als do klok een heel uur slaat, de figuren, brengen do muziekinstrumenten voor den mond en spelen een wijsje, dat binnen in de klok door een spéelrol, die op 116 kleine or gelpijpen met 5 registers werkt, wordt te weeggebracht. Ook de twee Engelfiguren, die van weerszijden der galerij staan en het plafond schragen, bewegen dan den dirigeerstok. Elke speelrol bevat 8 wijsjes en daar er drie zulke rollen zijn, kan men, wanneer men die successievelijk om tie 8 uur erin brengt, 24 verschillende melodieën ten gehoore doen brengen. Toen de klok gekocht werd, was het speel- mekaniek grootendeels verdwenen en voor de rest onbruikbaar geworden. Met waar lijk volhardenden vlijt heeft de heer Mann- hardt, die reeds meermalen dergelijke me chanische uurwerken opknapte, waar an deren. geen raad mee wisten, zijn ver nuft er op gespitst om stuk voor stuk het mecanisme weer optebouwen totdat het speelwerk weer kon spelen en de figuren zich weer bewegen konden. Het strekt hem voorzeker als kundig vakman tot aanbeveling; dat hij in zijn opzet vol komen is geslaagd. Als nu maar spoedig de liefhebbers opkomen om de klok te koopen. 't Is iets zeldzaams, dat is zeker. Voor de te dezer plaatse te vormen burgerwacht hebben zich tot heden toe 71 personen ter secretarie aangemeld. Een der laatste nachten werd van het erf van mej. De F., aan den Westsingel alhier, een zwaren houten balk ontvreemd. Daders onbekend. Het kan zeer zeker zijn nut hebben, het publiek langs dezen weg er nog eens aan te herinneren, dat het model der bioodkaarten weer veranderd is. Op eike kaart bevinden zich nu het volle gewicht van het broodrantsoen, zoodat niet meer de halve doch de vo.le gewichtswaoide aan bons wordt afgescheurd. Zoowel bak kers als publiek dienen hierop te letten. (Volksbi.) Middelburg. In de soc. „St. Joris" had gis terenavond de jaar.ergadering plaats an de afdeeiing Midde.bu.g van het Centraal Genootschap voor K.nder Hers ellings- en Vacantieko.onies, onder voorzitterschap van den heer Herman Snijders. Door de penningmees.eres, mejuffrouw A. S. B u gel, werd de rekening over 1918 overge- legd, waaruit b.ijkt, dat ontvangen werd f 1083.971/2, waaronder een goed slot 1917 ad f333.23 en uitgegeven f988.„2i/2, zoo- dat er thans een goed slot is van f85.65. De rekening wijst aan verpieegkosten aan f854.60. De rekening werd goedge keurd. Door den secretaris, den heer W. C. de Graaft w.erd het jaarverslag uitge bracht, waaraan het volgende is ont leend: Het aantal leden is weer acnter- uit gegaan en bedraagt 212 tegen 226 in 1917, waardoor f21 minder aan con tributie werd ontvangen. Dank zij het goed slot van 1917, een bedrug van f 129.881/2 van de Zeouwsche Vereeni- ging ter bestrijding van de Tuberculose en de giften, die na eene opwekking van den voorzitter in de courant werden toegezonden tot een belangrijk bedrag, beschikte men over een tamelijk hooge som Op verzoek wezen de meeste doktoren een of meer- patiëntjes aan voor vérplo ging en brachten zij de noodige rappor ten uit. Er werden 13 kinderen uitgevon den, namelijk 3 naar het Emma Kinder huis te Wijk aan ,Zee, 6 in het Koloniehuis te Heelsum en 4 in het Zeehospitium „Zonneveld" te Oostkapede Daar men verplicht was den verpleeg- tijd voor enkele der kinderen te verien- gen en door de distributieregelingen wer den veel extra uitgaven gevorderd, en kostte de uitzending meer moeite en zorg dan andere jaren. Het resultaat van de uitzending kan s e::hts matig genoemd worden. Wel Vas het gewi ht van het meerendeel der kinderen voldoende toe genomen. Maar dit en de overige resul taten bleken weinig blijvend te zijn. Veel al was dat een gevolg van de Spaan- sche griep of van de onvoldoende voe ding, die op de kuur volgde. Van ieder der uitgezonden kinderen vermeldt het verslag de resultaten. Waar de verpleeg- cn reiskosten stijgen, de inkomsten der vereeniging dalen, omdat men op vrij willige giften geen staat kan maken, zal de afdeeling hare bemoeiingen moeteu inkrimpen instee van uitbreiden, zooais in deze treurige tijden van schaarschto en duurte hoognoodig zou zijn. Dat blijkt o.a. hieruit, dat er nu in Januari reeds beschikt is moeten worden over het ba tig saldo. Wenschelijk zal het derhalve zijn aldus eindigt de secretaris en wij onderschrijven dit gaarne dat er middelen worden gevonden, waardoor de vaste inkomsten aanmerkelijk zullen stijgen. Krabbundijke. Dinsdagavond omstreeks 7 uur' vertrok van hier tiaar Rotterdam een extratrein bestaande uit 35 wagons, welke uitsluitend beladen waren met vat- groenten afkomstig uit de conserven- fabriek van dhr. A. Weststrate, alhier. Helnkenszand. Zondag j.l. kwam het bestuur der R. Jf- KÜesvereeniging „St. Blasius" alhier, bijeen ter opmaking van de agenda, welke op Zondag 16 Febru ari in algemeene vergadering zal worden, behandeld. 1. Opening. 2. Notulen en jaarverslag. 3. Rekening penningmeester. 4. Bestuursverkiezing. 5 Bespreking gros lijst candidaten voor den gemeenteraad. Tot 12 Februari heeft ieder Ld der R. K. Kiesvereeniging het recht om schriftelijk candidaten in te leveren bij een der be stuursleden mits zij er van over.uigt zijn, dat genoemde heeren een candidatuur aannemen. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. Het bestuur is thans samengesteld uit de heeren E. A. Janssen, voorzitter, A. Si- monse Bz., Secretaris, L. Boonman en A. v. d. Dries Pz. Ossenissa Den landbouwer P. H. al hier trof het ongeluk dat een zijner paar den den poot brak, tengevolge waarvan het dier moest worden afgemaakt. Naar men ons vertelde moeten som mige winkeliers a'.hier, al raar omsprin gen met de distributiegoederen. Haalt men bijv. met een bon rijst, dan krijgt men slechts de helft van hetgeen waar men rechtop heeft en moet toch de bon afgeven Door den afstand zijn de menschen ver hinderd naar andere winkels te gaan. Hulst Op de Dinsdag alhier gehouden heugsteinkeuring is een hengst verkocht voor de respectabele som van f 150.000 St-JaRSteen. De kommiezen bekeurden een paar Belgen wegens ongedekt ver voer van eenige kruiken jenever, als mede werden eenige nieuwe lederen been stukken in beslag genomen. Sluis. Onlangs had de landbouwer B. alhier het onge.uk in aanraking te ko-men met een dorschmachine, waardoor hij een zijner armen brak. Breuken s. Door de rijksambtenaren al hier werd een persoon bekeurd wegens verboden ven oer van 2yi K.G. chocolade. Oostburg. Zondagnamiddag had hier in het lokaal van dhr. Mabesoone eene ver- gade-ring plaats 0111 te koimen tot de op richting van een plaatselijke R.K. Kies vereeniging. Dat de belangstelling in poli tieke kwesties niet groo: was. beek uit de slechte opkomst; s echts zestien van de 140 Roomsche kiezers waren present. Een voorloopig bestuur werd gekozen. Besloten werd om op 16 Februari een tweede vergadering te houden, waarvoor door de R.K. Prapagandi-club de noodige actie zal gevoerd worden. Zonda-ca-, ond zal alhier in het Pa tronaatslokaal een vergadering plaats hebben van den R. JC- Bond van Neder landsche dienstplichtigen, afdeeling Oost- burg, ter bespreking van de uitkeering wegens demobilisatie. De ijspret op het bekende „Groote Gat" werd Dinsdagavond deerlijk gestoord. Toen, tegen het vai.en van den avond, nog eenige honderden liefhebbers oiver de baan Zwierden, ging het neuwtje rond, dat de baan, door den dooi oip enkele plaatsen was ingezakt en dat zes per sonen door 'het ijs waren gezakt. Werke lijk was dat waar; gelukkig kwamen de drenkelingen met een ^nat pak en -den schrik vrij. IJzendijke. Op Zonda» 2 Febr. hield onze jeugdige R. K. Werkli eden v er- eeniging haar 2e algemeene vergade ring. De opkomst was schitterend, niettegenstaande het minder vriende lijke weer. Met name mogen we wel de leden van de Ponte-Avancé prijzen, die al tijd zich onder de best-en doen keu- nen. Na den dhriste vjoorzitter op d< jeugdige veresnij klonk overtuigend de notulen en d-e gelezen werd ovei men van een de de stemming kw; Im-eerderheid te G. Eggink, J. Ghu de Bruijckere. Het vijfde lid herstemming waaj kwamen C. Schrc Sturm, die '17 ste Deze laatste tieeld hij liever niet in a te komen als lit Daar geen 'der led verdere is lemming in 't oneindige zo als vijfde lid aan C. Schrobijn. Als voorzitter gadering gekozen Een hartelijk w; toen door 'den v van alle 'be-stuursl ring gerichl. Teve dat de verlangde geweest om teg' maar dat toch iedi zijn uitgesloten di pelaan Ermen, „zi zou -laten afloop Toen iston-d kap vorens niet 'zijne wilde hij Teerst dd we opkomst. Dai een gevaar, n.l. oj - couranten. Tot zij ten zien, dat in zen worden: „I1 Courant", „De M „Nieuwe Rotterd. stem protesteerde dergelijke onvers klonk kalm: „Vri ke couranten in het abonnement q uw eafé's een ech Daarna begon rede. Hij toonde door de Fransc-h van den werkman deze de gilden ui der vrijheid van dikte. -Sinds kwa andering van pr< allerlei machiner plaats van de 1 zoodat dikwijls werd. En sinds h èn over producti wordt de werkma drukt. Om dezen toe; moet de werkman wel in Kath. bo en sociale vereen werd -toen nog mei wezen en 'luid gc In zijn slotwoo woorden het gespi haald en werden aangespoord trouv van de R. K. W. De voorzitter 2 applaus reeds zi neergelegd en bah* te onderstreepen.j Dan werd nog 1 cents gestort ten 1 voor .het eerst t< voorzitter bedank gadering voor huj en den adviseur )l woord. Dhr. C. Sl vergadering voor I vertrouwen. Vervl weer hcht nieuw I sloot de voorzittr de vergadering i| groet. Het -dezer dagei nengekonien sloo: teert Donderdag Engelsche kust eei te zijn gepasseei moedelijk de Em: I weest, dat van A miug naar Engelan logsschepen verlee Te Weesp on dezer dagen aan het huis waar de achtig is, rook s Daar de deur gei deze in. Zij ginge den op den zold van Mej. B. Men v zin de oorzaak naar petroleum 1 met petroleum oil Het lijk dat deeil naar het zieke-nhj WIERINGEN. NI velden en wegen overdekt heeft gal te liefhebbers van' paarden met bell met hun sleden Ook zagen wij kroonprins met houder de Bruul r

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2