UIT ZEELAND. 4 k! De motie Deckers tegen de onzedelijke lectuur in «Un boekhandel van de spoor wegstations is Vrijdag aangenomen met 38 -34 st. (rechts tegen luiks). De houding der linkerzijde tegenover deze absoluut van overdrijving vrije, be daarde en kalmeuitspraak, demonstreerde weer eens op angstwekkend duidelijke wijze zegt „De Tijd" boe diep treurig en hoogstbedenkelijk het gesteld is met het zedelijk voelen en deuken van hen, die ten aanzien van „de kunst" de meest ongebonden vrijheid huldigen, van „de kunst" hun God maken. Spot en hoon was vri|Wel alles, wat men voor de motie en haar verdedigers over had. Zuidvruchten. Uit Den Haag is bericht ontvangen, dat aanvragen om consenten tot invoer van rozijnen, krenten, dadels en vijgen weer bij de N. O. T. kunnen worden ingediend. (N. R C.) De mais, welke we cadeau krijgen van onze Zuid- Afrikaanschestamgenooten, zal gratis worden uiigedeeld aan onze zandboeren en kippenhouders. Spek. Naar aanleiding van de artikelen in sommige bladen over geldvermorsing door bestelling van spek duor de regee ring, herinneren wij aan de toelichting door den minister in de Tweede Kamer Donderdag gegeven, namelijk dat dit spek in Engeland besteld was vóór dat stellig bekend was, dat uit Amerika spek te kunnen betrekken mogelijk zou zijn. Hiermede is derhalve het raadsel van dezen duren koop, het eerst door de N. R. C. naar voren gebracht, vrijwel opgelost. (Z.) Naar het Ned. Corr. bureau ver neemt, wordt overwogen de lichting 1917 van de onbereden korpsen plm eind Februari met onbepaald klein verlof te doen vei trekken. Thee. (Officieel). Het ministerie van buiten- landsche zaken deelt mede, dat de Ne- derlandsche legatie te Londen seint Thee is geschrapt van de lijst van arti kelen, waarvoor overeenkomstig econo mische schikking van Londen slechts een bepaalde aanvoer kan plaats hebben. De steenkool onderhandelingen met België. (Officieel). De heeren dr. B. G. Waller en dr H. Lovink, die als gedelegeerden der Regeering onderhandelingen hebben gevoerd over invoer van steenkolen uit België, zijn te 's-Gravenbage terugge keerd zonder dat hun stappen tot een defi nitief resultaat hebben geleid. Het bleek, dat de Belgische mijnen thans, niet in staat zijn in noemenswaardige hoeveel heden steenkool, geschikt voor huisbrand, gasfabrieken, spoorwegen en algemeene industriedoeleinden te leveren, doch slechts magere fijnkolen, zonder eenige garantie te kunnen geven omtrent de quahteit. De ondervinding gedurende de laatste jaren heeft bewezen, dat van deze soort steenkool hier te lande slechts een uiterst beperkte hoeveelheid kan gebiuikt wor den. Neduland en België. Uit Brussel wordt ons door het V. D.- bureau uit goede bron gemeld, dat de vredesconferentie zich weldra zal bezig houden met de vraagstukken betreffende de grensregeling van Frankrijk, de Rijn provinciën, Luxemburg en N ederland. In dit opzicht wordt het belangwek kend genoemd, dat koning Albert, in antwoord op een telegram van de bewo ners van Malmedy, verklaarde te hopen, dat de vredesconferentie hunne wenschen, die ook de zijne zijn, zal verwezenlijken. Men verwacht in België, zoo wordt ons verder gemeld, dat bepaalde eischen be treffende de souvereiniteit van de Schelde en de Hont ter conferentie zullen worden geformuleerd, terwijl ook de Zuid-Lim- burgsche kwestie ter sprake zal worden gebracht. De onderhandelingen met België. Vaz. Dias verneemt uit Brussel dd. 1 Februari. Volgens de „Derniere Heure heeft de Belgische regeering aan Neder land nieuwe voorstellen gedaan betref fende de uitwisseling van vee tegen steenkool, welke men voor Holland aan nemelijk acht. De Nederlandsche gedelegeerden zou den na met hunne regeenng overleg te hebben gepleegd, naar België terugkee- ren, ter voortzetting van de onderhan delingen. Dit bericht is nog niet beves tigd. De 5 pet. invoerrecht in verband met de economische overeenkomst wordt niet geheven Minister De Vries is gezwicht. Goes. Ondanks de felle koude en't feit dat velen reeds te 2 uur ter Hanzever- gadering waren opgegaan, was de jaar vergadering der R.-K. Kiesvereeniging Zondag j.l. in het „Slot Oostende" gehou den, goed bezet. Dour den heer A. Simons werd een keurig jaarverslag uitgebracht. De rekening en verantwoording vaD den penningmeester werd door een tweetal leden onderzocht en in orde bevonden. De jaarrekening sluit met een klein na- deeiig saldo, dat echter door de aan staande contributieheffing in een voor deeiig zal veranderen. De penningmees ter, de heer P. v. Hest, die door ziekte in zijn gezin, niet op de vergadering kon verschijnen, werd eervol gedechargeerd. Daarna werd het nieuwe reglement be handeld, dat thans geheel geschoeid is op de leest van de nieuwe kieswet en rekening houdt met het komende vrou wenkiesrecht. Enkele wijzigingen werden alsnog aangebracht en daarop het geheele reglement door de vergadering goedge keurd. Het bestuur trad nu in zijn geheel af. De heer mr Stieger, vice voorzitter, verklaarde, dat hij bij de reglementswij ziging volkomen genoegen nam met de nieuwe bepaling, dat leden van Kamer, Staten of Gemeenteraad geen bestuurs functie in de Kiesvereeniging mogen ver vullen en lichtte de juistheid ervan toe Hij was nu niet meer herkiesbaar. De voorzitter bedankte hem voor hetgeen hij als bestuurslid ten bate dervereeni- ging had gedaan en deed een beroep op zijn steun en voorlichting zoo vaak het bestuur die behoefde. De heer Stieger zeide zulks gaarne toe. De heer A Simons meende onwille zijne vele drukke bestuursfuncties in andere vereenigingen, met name in de Hanze, als secretaris te moeten bedanken, belovende nochtans de loopende zaken te zullen afwikkelen. De voorzitter be treurde zeer het heengaan van dit vol ijverig bestuurslid en bracht hem hulde voor zijn ijver en dank voor de vele diensten als le secretaris aan der ver eeniging bewezen. Bij de nieuwe be stuursverkiezing moest volgens het regle ment de voorzitter apart gekozen worden door de vergadering. De heerv. d. Voort stelde voer den heer Vienings als zoo danig bij acclamatie te herkiezen, waar aan de vergadering gevolg gaf. De heer Vienings verklaarde, ofschoon geen voor stander van verkiezing bij acclamatie, zich tegen dun uitgesproken wil der ver gadering niet te willen verzetten en gaarne zijn krachten voor het heil der vereeniging ten beste te geven. Op voor stel van mr Stieger werden de heeren D. Boel en A. De Valk bij acclamatie als bestuursleden herkozen, benevens dhr. P. van Hest. Over drie leden die nog ontbraken werd gestemd. Bij de eerste vrije stemming behaalden de heeren G. G. Geysen en Joh. van Riet de meerderheid, bij de tweede vrije stemming de heer F. Th C De Remery. De heer M van Kalmthout die ook sterk in aanmerking kwam, trok zich vóór de tweede vrije stemming terug. De gekozenen namen hunne benoeming aan De verschillende functiën, behalve die van voorzitter, welke reeds vaststaat, zullen in de eerst volgende bestuursvergadering worden verdeeld. Nog werd onderling besloten de Ka tholieke vrouwenavond in het laatst dezer maand of begin Maart te houden. De zeer goed geslaagde bijeenkomst ging tegen 7 uur uiteen. Caspar Berse, dien de Goesclie R. K. Middenstandsvereeniging als haar patroon heeft verkozen, weid in't begin der 16e eeuw in deze stad als zoon eener degelijke middenstandsfamilie geboren en woonde in de Wijngaardstraat en in de Ganzepoortstraat. Met uitstekende talenten toegerust, legde hij zich toe op de studie voor het priesterschap en sloot zich aan bij de pas door St. Ignatius gestichte Sociëteit van Jezus. Alsgeloofs verkondiger naar Indië vertrokken, was hij de beste en jjverigste medewerker van den grooten apostel der Indiërs St Franciscus Xaverius. Voornamelijk te Goa bracht Caspar Berse zijn missionaris leven door Hij werkte er met zooveel ijver aan de bekeering der zielen, zelf door een heilig leven allen ten voorbeeld zijnde, dat Franciscus Xaverius in een brief aan St. Ignatius, zijn overste, kwis tig den lof van Caspar Berse verkondigde en op hem doelende, schreef: „da mihi Batavos", „zend mij nog meer zulke Ne der landers Terecht past het aan Roomsch Goes dezen edelen spruit van het Katholieke Goesche voorgeslacht tot bijzonderen beschermer van zijn middenstandsorgani satie te verheffen. Ook hier is thans hot ijsvermaak in vollen gang en ziet men op onze vesten tal van personen zich met schaatsenrijden vermaken. Vooral op de Westvest is do toeloop groot. Men is daar vanmorgen begonnen met baanvegen en het heffen van den gewonen toegangsprijs tegen be taling waarvan men een dagkaart ont vangt. De agent van politie R. v. Maanen heeft tegen 1 Maart a.s. eervol ontslag aangevraagd wegens voorgenomen terug keer in een burgerbetrekking. Hjj was pas sedert 1 Januari j.'l. in functie. Hierbij dient opgemerkt, dat met 1 Ja nuari 1918 benoemd werden de heeren Bruinsma, Vermeer en Meijaard, welke alle drie reeds weer uit 't corps verdwe nen zijn, eerstgenoemde keerde weer in het militaire leven terug, Reide laatstge noemden kozen weer een burgerbetrek king. Sedert October van 't vorige jaar is do heer v. Maanen devierde agent, die heengaat. Hoe komt dat toch? (Z.j - Vrijdagavond j I. had er een vergade ring plaats, uitgeschreven door 11. en W., waarop kapitein Hasselnrans inlichtingen gaf omtrent het wezen en het doel van oen burgerwacht. De heer D. D. v. d. Ilout, loco-burge meester, opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom. Het deed hem ge noegen de mannen in zoo'n grooten getale bijeen te zien. Hij hoopte, dat velen er' toe over zouden gaan alsnog te teeke nen voor de burgerwacht. Tot heden toe waren er nog maar weinigen. Spr. geloof de, dat dit vooral kwam doordat een Hollander zich over 't algemeen niet gaarne tot iets verbindt. Hij geloofde, dat een 'burgerwacht voor Goes niet noodig was, doch dit was misschien wel wat optimistisch gedacht, want .het onverwach te kon ook hier in Goes werkelijkheid worden, zoodat hij er "toch toe overge gaan was om de zaak te behartigen. Kapitein Hasselnrans zou geen lezing houden, aldus bij zelf, maar ons in liet kort uitleggen het doel der, de organi satie van en de verhouding van de le den tol den commandant en burgemeester in 4° burgerwacht. Hij schetste in het kort hoe de minister er toe gekomen was een burgerwacht te formeeren De burgerwacht staat feitelijk gelijk met ieder andere organisatie, men heeft er de volle vrijheid. De commandant wordt door den burgemeester aangewezen, terwijl het ove rige bestuur door de ledeu zelf gekozen wo-rdt. Allen krijgen een geweer, docli de z.g. militaire oefeningen worden niet gehouden. Alles moet afgescheiden zijn van hel militaire Wel moet er eenige tucht zijn natuurlijk, doch geen militaire tucht. Alleen oefeningen in het hantee- ren van het geweer moeten geschieden. Daartoe kan men een sehielvcreemiging oprichten, waarbij dan de leden van de burgerwacht aangesloten zijn. De dwang is zeer gering. Het intreden en uittreden is ten allen tijde vrij. De leeltijd is be paald op een minimum van 18 jaar. Daar boven kunnen allen lid zijn. Men is niet gedwongen om te oefenen. Wanneer men niet veel voelt voor schieten moet men zich toch opgeven. Dit is dan een moreele steun en zulke personen kunnen voor an dere diensten gebezigd worden. Van de gelegenheid om vragen te stel len werd door enkelen gebruik gemaakt. Dhr. J. Pilaar vroeg of meu ook naar andere plaatsen overgeplaatst kon wor den. Hierop luidde het antwoord, dat men hiertoe nooit gedwongen kon worden. Om trent den finalicieelen steun werd mede gedeeld, dat men een subsidie van het Rijk zou ontvangen en dat de leden geen geldelijke offers zouden moeten brengen. Naar aanleiding van eenige vragen van den heer Brants deelde kapitein Hassel- mans mede, dat voor verminkten of we duwen een billijke schadevergoeding ge geven zou worden, De', lieer Jacobsón (Bolsjewiek) vroeg wie of eigenlijk de plunderaars waren, of dit niet dë kapitalisten waren. Onder plunderaars, aldus de kapitein, worden verstaan degenen, die zich ver grijpen aan oen andermans goed, dat niet gewettigd is. Verder kwam dhr. Jacobson erop neer, dat Nederlanders gedwongen worden om op hun vader of moeder te schieten. Dit is echter niet het geval, want wanneer dit het geval mocht zijn, dan kan zoo iemand uittreden. De heer Jacobson had het er schijnbaar op gezet er oen debat van te maken. Hot duurde dan ook niet lang of het woord werd hem ontnomen. Alsnu vroeg dhr. 'Donner of -gedemobiliseerde militairen zich ook aan konden sluiten bij1 de burgenvacht. Hiertegen bestant geen bezwaar, het is zelfs gewenscht. Verder werd er nog gevraagd of bij evcntueele staking de burgerwacht de sta kers zou vervangen. De kapitein antwoord de hierop, dat dat natuurlijk niet het geval zou zijn. Hierna dankte de heer <v. d. Bout de kapitein voor zijn korte en duidelijke uiteenzetting. Van verschillende personen itvas bericht van verhindering en blijken van sympathie ingekomen. Hij hoopte, dat velen zich 'alsnog op zouden geven. Verder dankte hij allen voor hun aanwe zigheid. Wij vernamen, dat zich Vrijdag avond nog 24 leden opgaven en dat hot totaal aantal pl.m. 70 bedraagt. Burgerwacht. De Burgemeester van Goes brengt ter openbare kennis, date aanmelding tot toetreding tot de Burger wacht nog zal kunnen plaats hebben ter Secretarie tot en met Woensdag 5 Februari 1919. Daarna zal zoo spoedig' mogelijk een algemeene ledenvergadering worden gehouden tot vaststelling der sta tuten. Vrijdagavond j.l. vergaderde in Jiet „Slot Oostende" de Afd. Goes en Kloetinge van 'tLandelijk Comité van Teleurgeste.de oud-Verlofgangers.' De opkomst was schitterend. Nadab de voorzitter, de heer C. I'. Brus- ket, de vergadering had geopend, werd door den. secretaris, den heer Joh. van Riet, lljpt adres van 'l f eindelijk Comité, gericht aan de leden der Tweedie Ka men der Stat en-Generaal, voorgele zen, waarna dé volgende motie onder applaus werd aangenomen: Motie: .Brengen Ver Uwer kennis: Het Comité van Teleurgestelde Oud Verlofgangers, afd. Goes en Kloelinge, hijeen in openbare vergadering op 131 Jan. 1919; gehoord hebbende de bespreking naar aanleiding hel door Landelijk Comité verzonden adres aan 2e Kamer van 7 Jan. 1919; gezien gewijzigde iiitkeering aan ge- demobiliseerden draagt Landelijk Comité op de actie in dien geest te wijzigen en dat wordt aangedrongen op eene minstens gelijke uitkeering van oud-verlofgangers en gedem o bi li s eerden. Ruim 125 oud-verlofgangers, waar onder 34 van Kloelinge, betuigden per handteekening adhaesie aan het adres. Daarna werd met volle instemming het volgende telegram verzonden: Aan Voorzitter *2e Kamer. Comité van actie van teleurgestel de oud-verlofgangers afdeeling Goes en Kloetinge m openbare v wgadering bijeen op Vrijdag 31 Jan. 1919 pro testeert legen oud u-vonden achteruit- stelling op financieel gebied en be tuigt adhaesie met werken en streven van Landelijk Comité. Joh. v. Riet. Nadat door den secretaris is mede gedeeld, dat. den Tweede Kamerleden Romans en Duymaer van Twist na mens meergenoemd Comité telegram men van dank zijn gezonden voor de door hen aan den Minister van Oor log gestelde vragen, werd .de verga dering gesloten. Middelburg De strenge winter. Al is met het oog op de kolenschaarschte de strenge vorst "dit jaar verre van wel kom, tochmag niet worden nagelaten, te wijzen op het mooie 'schouwspel, 'dat de door mist cn vorst met rijm overdekte boomen en heesters bieden. Ook voor de schaatsenrijders is de winter welkom en vooral op de weidjes aan den Seis- weg wordt veel gereden, maar ook op de vesten komen personen, die geen ge vaar daarin zien, zich aan de mooie sport wijden, hetgeen Zaterdagmiddag aan. een soldaat een nat pak bezorgde, toen hij door het ijs bij den Theetuin zakte. De man was dus op verboden terrein, namelijk op de vest, die aan de IJsver- eeniging is afgestaan en die vrij' wordt gehouden totdat het ijs officieel berijd baar is verklaard. Het rijden op deze vest bezorgde reeds aan 2 personen een proces-verbaal. Het bestuur der IJsver- eeniging zit niet stil en besloot om, ijls en weer dienende a.s. Woensdag een wed strijd voor kinderen der leden te houden. Zaterdag een wedstrijd in schoonrijden voor mannen, vróuwen en paren en Maan dag 10 Februari een hardrijderij om het kampioenschap van Zeeland. Door het zoonoodige „trekken" om hel overbodige water uit het land te doen verdwijnen is in de watergangen haast nog geen ijls te zien pn zal er van het maken van tochtjes Vanuit Middelburg dit jaar yvel piets meer komen. Te Vlis- singen is het ijs in den „Ko" geheel onberijdbaar en moeten de liefhebbers zich met de baan op „Zwanenburg" te vreden stellen, waar dan ook veel wordt gereden. De R. K:1 „Ivies ver e e n i ging „Recht voor Allen" alhier, hield den 31- sten Januari 1919 in het St. Vincentius- gebouw een algemeene vergadering, welke tengevolge van de strenge koude niet zoo druk was bezocht als do vorige. Toch had do vergadering een geanimeerd ver loop. Na het opwekkend jaarverslag van den Voorzitter en do rekening en ver antwoording door don Penningmeester, waaruit bleek, dat pl.m. f 1 in de kas der vereeniging over was gebleven, hield de heer L. J. Mes z'ijln rede: „Hoe onze gemfeente-financiën beheerd worden", door hemzelf - en terecht genoemd een g e n o e g 1 ijjk huishoudelijk piaatje. Ech- tcr bleken nog al wat feilen le kleven aan hel geldelijk beheer van onze gemeen te. li; drie 'jaren hebben sommigen noch gas noch waterleiding betaald Maar wordt de „gelukkige" dan 'ontdekt, dan volgt plotseling een algcheele kwitantie. Dan bespreekt spr. de misstanden hij de kolendistributie hier ter stede. Maar: dan doet de Raad de deuren dicht on Jan Publiek mag 'tniet tiooren. Dal. er op het Distributiebureau brood- en vetkaarlen spoorloos verdwijnen, goed, dat ér f 350 worden ontvreemd goed, 'maar dat dit zoo gemakkelijk gaat, vindt spr. een betreurenswaardige misstand. Fji dan bespreekt spr. 'het. feil. dat er in Nov. 1.1. eventjes f6300 uit een „kast je" van de vleeschhal werden gestolen, zonder dat uit de boeken spoedig kon blijken hoeveel het vermiste bedroeg Dat noemde hij' een zeer gebrekkige boek houding. Spr. misgunde de hoogere ambtenaren (zooals de Burgemeester Ï5000) hun ver beterde salarissen niet, maar wenschte, dat de lagere dan 'toch niet met een kluit je in het 'riet werden gestuurd, omdat er voor h n geen geld te vinden is. Spr. trok uil al deze toestanden zijn conclusie, dat bij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen ware Democraten moeten worden geko zenverdwijnen moeien zij, ,jdie 15 jaren geslapen hebben". F.r moeten Raadsleden komen, die opkomen voor „Arbeid, Nijver heid en Handel. Dit is niet in het be lang van ons zelvon, maar ook vooral tol nut van onze stad, die we liefheb ben, van Middelburg. Spr. word met luide toejuichingen be loond. Nog werd op deze vergadering beslo ten tot zoodanige Reglementswijziging, dat ook de II. K. Vrouwen lid van onzte kiesvereenigen kutnnen worden, met de zelfde rechten als de mannen. Nu traden een achttal nieuwe leden toe. Besloten' werd nog zich af te scheiden van de Centr. Kiesvereen. voor het district „Wal cheren". Nadat bij de rondvraag door vele deden en ook door een der dames-leden het woord was gevoerd werd de ver gadering met een spoedig tot weerziens en een hartelijk dankwoord aan de trou we ondanks de koude opgekomenen gesloten. Die Burgemeester van Middelburg maakt in verband met de Ministerieel' beschikking van 7 Augustus 1918 bekend: dat niemand, dan hij die, blijkens het in zijn h,»zit lijnde vervoerbewijs, daartoe gemachtigd is, aardappelschil-en, groen,- tenafval, etensresten enz. langs dein open baren weg mag vervoeren. Vanaf Maandag 3 Februari tot en mot Dinsdag 11. Februari e.k. is verkrijg baar op Bon. no. 161 met bon not 2 der Rijksvetkaart van het derde tijdvak 259 gram (een half pond) boter Margarinla eni Vlissingen. Hot was Zaterdag aan het station alhier hot eerste begin van lier-, leving, tocin weder een mailboot werd verwacht. „Do Zeeland" zou volgens het plan te half vier aan komen, maar des middags werd een draadloos bericht ont vangen, dat de boot piet voor zeven uur op de haven zou komen. Toch zou zij nog vroeger hier zijn en te ruim zes uur meerde zij' aan den ponton. De pontonwerkers stonden weder ge reed het schip vast te leggen, in de visi tatiezaal waar kort geleden nog de Fran- sche krijgsgevangenen een rustplaats von den, was alles weer in het oude doen gebracht en ook de gangen van het sta tion waren weer gewoon, nu de banken en tafels, die de naar huis terugkeereiut' strijders gebruikten voor het nuttigen van het middagmaal, waren opgeruimd. Er kwamen deze eerste maal nog slechts 17 reizigers mede, mannen, vrouwen en ook enkele kinderen, onder de mannen bevond zich de bekende caricatuurtee- kenaar Louis Raemakers. Aan boord van de 'bpot worden de passen der reizigers gecontroleerd, terwijl de bagage in de visitatiezaal aan een scherpe controle werden onderworpen. De passagiers vonden ditmaal geen aan sluitend® trein meer en daarom namen zij hun intrek in een hotel, om Zondag met den trein van 9.25 de réis naar Holland vóórt te zetten. De. fiool had totaal geen post aan boord. Alhier werd Zaterdag druk schaat sen gereden op „Zwanenburg" en op den Spuiboczem, op deze laatste plaats waren de gevaarlijke plaatsen door bor den aangegeven. Op „Zwanenburg" had een jongen het ongeluk uit te slieren en daarbij e'en been te breken. Door een Hoode Kruissoldaat en een ziekendrager der marine werd het been gespalkt, waar na de jongen huiswaarts kon worden ge bracht. Toen indertijd in den gemeenteraad de onderhandelingen met de Kon. Maat schappij „de Schelde" over den aanleg van den nieuwen verbindingsweg over het Eiland werden besproken, kwam ou de wenschelijkheid ter sprake, om ook over den dam, die over de marinehaven ligt, toegang tot de stad mogelijk le makenEr worden toen van de zijde van B. en IV. daartegen bezwaren aan gevoerd. Thans schijnen die bezwaren te zijn opgelost, althans mon is bezig aan .Jiol aanleggen van een weg, die van den 'dam langs het betonningsmagazijn en het terrein der gemcenlerciniging naar de Gra venstraat loopt en die, gezien de breedte ook voor rijs en voortuigen geschikt zal zijn. Voor een groot deel van de stad zal deze verbinding van groote betee- kenis zijn cn wordt een heel stuk af gesneden, daar deze weg nog al belang rijk korter is dan door de Palingstraat, over dc Brug en dan den weg terzijde van de aldaar staande openbare school. Met ingang van 16 Februari a.s. is benoemd tot agent, van politie te Waal wijk de heer J. Hoorneman. thans in gelijke betrekking alhier. 's Gravenpolder. Wegens oneenighfeid met dc werkende leden hebben dhr. D. P. Poldermans als voorzitter en H. W. Neervoort .en J. de Kok als bestuursleden van de muziekveroeniging „Nooit, gedacht" hunn© functie neergelegd. Tot bestuurst leden zijn thans gekozen dhr. D. P. Prti.mier»% A. van Dijk» on L. W. Wou- tersen, die de benoeming aangenomen hebben. De vroegere directeur dhr. Ver- strenge te Goes is ïn zijn eer hersteld en zal de 'leiding weer op zich nemen. Het getal donateurs is aanmerkelijk ver meerderd Heinkenszand. Zaterdag kwam den ou den heer N. alhier zóódanig van den zólder to vallen dat heelkundige hulp moest worden ingeroepen. 's Gravenpolder. L houden raadsvergaJ tegenwoordig, beh met kennisgeving.| stukken worden vo genomen. Tot ledeJ Schoolverzuim wol Mej. Remigius en bedankt hebben, bj sen en C. Felius. wordt opnieuw vas ding der daarin noo de jaanveddeverhoq verzoek van dhr. huur voor liet plaa gebracht van f 35 dhr. J. A. PrumeJ zaamheden verbont f 150 voor 1918 toegi van de wethouders maar gelaten op den ambtenaar vi wordt van f83 op f komstig verzoek va alle onderwijzers voor het geven var in 1918 gebracht o] Kloetinge. Donde Geitenfokvereen. berg bjj dhr. Dagei gadering Uit het meester bleek dal tot 85 is geklomm ter dekking werden verslag van den pi vereen, in bloeier stand, f 238.50 aai aan uitgaven, f98 bestuur lid werd Boomgaard, gekozi Bode en bokhoudei Het dekgeld voor bracht van fl.50 Vervolgens kree liet fokstation te Se| tot 't houden eenej betering van ons c Met zeer veel belg rede aangehoord. Krabbendijke. In - den raadsvergaderi crediet van f 34.00(1 Bouw vereeniging' 6 arbeiderswoning van f 1930 werd a hoogde jaarweddei tement der wetln van f55 op fl30l van den Burg. Stal De verordening j plaatselijke belastij gewijzigd, dat de al levensonderhoud w op f500 Ook wen den aftrek voor 1 jaar. Was dat vroe| zal het bedragen 2 kinderen 2 X ff Xf35 enz. 's Heer Arendsker hier een ijsfeest A bestaande uit scl bardrijden enz., en[ ijsfeest Jzlijn voor d staande uit het loepen, hardrijden I opgeluisterd wordei zeischap „Excelsior! 's Heereaheek. 1919 zal de alhieïj soeneering van 2 10l dag in werking ti zullen de rantsoen reikt. De aandacht dat bij de afhaling ten op Woensdag gegeven den g e w petroleum. Sluis. De smol welig, niet alleen met ons land. Chi schoenen, beneven zijn zeer gewild, schijnen de Belgen sen; thee betaalt IJzendijka. Begin zich hier een gre dat gelukkig zonde loopen. Toen 's nae miezen surveilleer werd er eensklaps schoten kwamen v; troffen gelukkig ge< een der op post daten zich op de an over het feit, dat h den vorigen dag Oostburg. Aan .belastingen enz. all 4'razer met den jf inspecteur der bel Het vriezend wensch van vele sq de .liefhebbers kun winterpret genieter! een paar dagen o| het Groote Gat. kwaliteit, jammer sneeuw heel wat f.r was Zondag ee: Zatevdagnam gelegerd militair z schot van het 1 zelfmoord met v beurd is, blijkt w soldaat alle stukke had gelegd, waarb men en brieven Rh kennissen van f

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2