Gemengd Nieuws. Goes. De Commissie belast met de uitreiking van bons voor zoolleer maakt bekend, dat a.s. Zaterdagavond op de bovenzaal van de Korenbeurs bons voor zoolleer zullen worden afgegeven. Voor do nommers van 1450 van G7 uur. Voor de nommers van 451900 van 76 uur. Voor de nommers van 9011350 van S9 uur. Voor de nommers van 1351 en daar boven van 910 uur. Alleen zij worden verwacht, die drin gend behoefte hebben. De Commissie vertrouwt, dat degene, die niet direct behoef e hebben een vol gende maal zullen komen. P S. De aandacht wordt er op geves tigd, dat in den loop van Feb.uari weder gelegenheid zal woiden .gegeven tot het passen van militaire schoenen. Nadere bekendmaking volgt. De Burgemeester brengt ter open bare kennis, dat het onderzoek van me,k- monsters de volgende resultaten heeft opgeleverd voldoende van samenstelling bleek de me.k van de volgende slijters: C. Blomaard, S. Boone, J. A. van Boven, K. de Buck, C. Duvekot Wzn., F. Flips», H. A. Hanken, J. Huige, C. Karelse, J. Korstanje, Wed. H. J. Melse, .1. Pot, I. Sinke, Wed. P. Verburg en H. Won- dergem onvoldoende van samenstel ling bleek de melk van de slijtersP. M. Barends, P. W. den Boer, P, de Dreu, J. H. Jacobs, L. Mange, Wed. M Rijk, Joh. ^chipper, Wed. Timmerman, J. Westdorp en L. R. de Witte; slecht bleek de melk van G. Bou- dens, P. Corslanje en A. Moetker. Hedenavond zal in de Sociëteit de reeds eerder .aangekondigde yergade ring plaats hebben, om te komen tot op richting van een burgerwacht. Eon afge vaardigde van den minis'er van Binnen- landsche Zaken hoopt aanwezig te zijn, om de zaak toe te lichten. Aanbeveling ter benoeming van een lid van het Burg. Armbestuur, vacature* A. J. van Nieuwenhuizen1. J. M. Moli 2. W. Kakebeeke. Katholieke middenstanders, vsrgeet niet Zondag as. ter vergadering op te gaan. waar uwe behingen worden be sproken en toegelicht door den lieer Ch. Jansen, directeur van het Centraal Hanzebureau te Amsto:dam. Deze verga dering heeft plaats t j 2 uur. Te 7 ui.r grieft de afdealing Goes van de ..Hanze" ee e propagandabijeenkomst. Vergee ook niet 1 et Ha nzebanknum- mer te le en dat gij heden als bijvoegsel van ons blad zuh ontvangen. Wij herinneren aart de jaarver gadering der R. K. Kiesvereeni- ging, welke Zondag a.s. te 5 uur na middag gehouden wordt. Dj muziekuit oering van „Hazanrta" gaat vanavond niet door. Het plaatselijk Comité der Kath. Soc. Actie vergadert Maandagavond a.s. Zondagssluiting Apothe kers. Zondag 2 Febr. is de apotheek van dhr. v. Kalmthout geopend. De beide overige zijn dan gesloten. Donderdagavond h'e d de werk- iiedenvereeniging „Eigen Hulp" haar ver gadering. Volgens het jaarverslag bleek 1918 geen gunstig jaar te zjjn geweest voor de vereeniging. Alleen aan uitkee- ring bij ziekte was uitgekeerd f 2665.75, waarvan alleen in de maand 'November f778. Een bedrag, tijdens het 38-jarig be staan nog nooit in één maand bereikt. Ontvangen was in het afgeloopen jaar f2391.36 en uitgegeven f3392.90. Aizoo een kwaad slot van f 10)1.54, waardoor het totaal der kas slonk tot f 4591.11%. Aan melk voor de zieke leden was in het afgeloopen jaar f 108.16 uitgegeven; 134 leden genoten ziekengeld. De jvserve- kas had een ontvangst van 376.12 en oen uitgaaf van f3.3.69. waardoor dit fonds steeg tot f828.07r/2. Verder werd tot 2en secretaris gekozen dhr. L. Rijkse. Even als vorige jaren werd .aan het bestuur een blanco crediet verstrekt teneinde de daarvoor in aanmerking komende zieken melk te versehafren. Het ledental be draagt thans 349. Middelburg. De Commissie voor dis tributie van reparatioleder enz. maakt bekend, dat op vertoon der lederkaart wederom bons vdot" zólen en hakken van rijksleder, alsmede bons voor klompen zullen worden verstrekt aan het bureau Bogardzaal, iederen werkdag van 95 uur, des Zaterdags van 94 uur. Voor reparatieleder de nos. 27513000, voor klompen de nos. 501—750, op .Za terdag 1 Februari. Voor reparatieleder de nos. 30013250, voor klompen de nos. 7511000, op Maandag 3 Februari. Voor reparatieleder de nos. 32513500, voor klompen de nos. 1001—1250, op Dinsdag 4 Februari. Voor reparatieleder de nos. 35013750, voor klompen de nos. 12511500, op Woensdag 5 Februari. Voor reparatie'.eder de nos. 37514000, voor "klompen de nos. 1501—1750, op Donderdag 6 Februari. Voor reparatieleder de nos. 40011250, voor klompen de nos. 1751—2000, op Vrijdag 7 Februari. .Voor reparatioleder de nos, 4251 en daarboven, voor klompen de nos. 2001 -2250, op Zaterdag 8 Februari. Tegen Woensdagavond waren de ma- nufacturiers alhier opgeroepen tol een vergadering in de Sociëteit „St. Joris", om te bespreken de houding, welke zij tegenover den winkel van rijksgoedeien moeten aannemen. De vergadering werd voorgezeten door den heer Ch. Boasson en na »en opge wekte discussie werd eene commissie, bestaande uit de heeren W. A. de Rijcke Sr., H. J. Vroom en F. E. M. Viseur benoemd, die zich tot den burgemeester zal wenden om de belangen der winkeliers in manufacturen te bepleiten. De vergadering besloot verder in prin cipe tot oprichting eener vereeniging van winkeliers jn manufacturen en aanver wante artikelen, en droeg aan de heeren M. H. Boasson, L. J. Mes en S. P, Hamers op daartoe verdere plannen te beramen. Beide commissies zullen in een vol genden Woensdag te houden vergadering rapport uitbrengen. (Z.) Menu Centrale Keuken. Maandag: Groentesoep bon 157. DinsdagHutspot. Moensdag: Gortpap bon 162. Donderdag: Stamppot van Uien. VrijdagErwtensoep bon 163. Zaterdag: Stamppot van Zuurkool. De verlichting onzer slad heeft we der een verbetering ondergaan doordat in de St. Janstraat een eleetrisch licht punt is aangebracht. De politie heeft aangehouden den bekenden W. B. uit Serooskerke, we gens diefstal van verschillende voor werpen, die in beslag werden geno men, terwijl B. voor de justitie werd geleid. Verslag der jaarvergade' ring van de R. K. Propagandaclub „St. Paulus" Deze goed bezochte vergadering werd door den Voorzitter met den Chris telijken groet geopend, waarna hij een uitgebreid verslag gaf over de werkzaam heden der Propagandaclub gedurende 1918, hetwelk een duidelijk beeld gaf van de groote activiteit, zoowel van Bestuur als van Leden. Nadat door den penuingmeestcr rekening en verantwoor ding over 't vorig jaar gedaan waren die werden goedgekeurd, evenals de notulen, werd de heer Gerler tot secretaris ge. kozen, als opvolger van den heer Listing- De voorzitter, de heer G. M. Mes, bracht een uitgebreid rapport uit over de 1.1. gehouden vergadering van den Bond van R. K. Prapagandaclubs. Telkens werden zijn woorden door applaus onderbroken. De vergadering gaf den wensch te kennen veel ijver voor ons Groot Beginsel aan den dag te leggen, maar ze wenschte toch erkend te worden en in ieder geval niet steeds als „loepjongen" c.a behan deld te worden, ze verlangde ook eenige medezeggingschap in het bepalen van de manier op welke de propaganda zal plaats hebben. Het bestuur kon in deze vergadering nog een zestal leden werven voor de burgerwacht, en beloofde in de bestuurs vergadering hun gedachten te zullen laten gaan over de middelen welke kunnen worden aangewend tot verhooging van de Dolitieke en sociale ontwikkeling, zoowel der leden van de propagandaclub als der overige Katholieken. Men was van meening, dat het gesproken woord van meer propagandistische waarde is dan de vele vlugschriften, waarom de ver gadering besloot pogingen aan te wen den, voortaan bjj verkiezingen meer goede sprekers te laten optreden en minder biljetten te laten verspreiden. Deze zeer geannimeerde jaarvergadering, welke zoo getuigde van den bloei der Club, werd door den voorzitter met kort gebed gesloten. Vlissingen. Off. van gezondh. P. Meer burg, wordt overgeplaatst van Willems oord naar Vlissingen a. b. van Hr. Ms. Schorpioen. De mailboot Zeeland, die Vrijdag den dienst van de maatschappij Zeeland zal 'hervatten, zal te Gravesend bunkeren. Off. van gezondheid le kl. N. L. Gerlach, gedetacheerd geweest in de s el ling van de monden der Maas en der Schelde, is ingedeeld bij het militaire hospitaal te 's-Gravenhage. Waarde. Woensdag hield de Bond van Varkenshouders „Eigen Hulp" alhier haar jaarlijksche vergadering, onder voorzitter schap van den heer J. J. Mol, en die be zocht werd door 25 van de 70 leden. Uit de rekening van den penningmeester, dhr. L. de Looze, bleek, dat met het kas saldo van het vorig dienstjaar was ont vangen f 1308,06 en uitgegeven f211,68, aizoo nog een ruim kassaldo aanwezig was van f 1096,38. Voor 3 gestorven of afgemaakte varkens werd terugbetaald f117,52. De aftredende bestuursleden, na melijk de heeren J. J. Mol, A. Mol, L. de Looze en A. Blauwkamer werden met bijna algemeene stemmen herkozen 5 nieu we leden werden weder aangenomen, zoo dat het ledental 75 bedraagt. Er werden dit jaar één vierde van het aantal var kens minder gehouden dan het vorig jaar wegens den grooten voedernood. Er zal voeder aangeschaft worden van de fa briek te Goes. (Z.) lerseke. Woensdagmiddag is de motor- anchtboot „Helena" van Rotterdam, op den dam van een oesterput omhoog gevaren on blijven zitten. De boot zit ongevaar lijk. Men zal trachten bij hoog water de motorboot af te sleepen. (Z.) '8 Heerenheek. Oproep Burger wacht! De Burgemeester van's Hee renhoek wekt de mannelijke ingezetenen der gemeente van 2135 jaar, die bereid zijn in eventueel n o o d i g e gevallen mede te werken tot de handhaving van orde, rust en veiligheid op om zich daartoe op te geven voor een hier te vormen burgerwacht. Vanaf 3 Febr. a.s kan men zich hier voor opgeven des voormiddags 91/»ll'/o u. ten Raadhuize tot en met 7 Februari 1919. De burgemeester vertrouwt dat de welgezinde ingezetenen zich voor deze organisatie in tÜDken getale zullen aan melden. Het doel der Burgerwacht is hoofd zakelijk, dat een gedeelte der burgerij zich beschikbaar stelt voor de handhaving der orde, waar dat in voorkomende gevallen zal uoodig blijken. Nader wordt bekend gemaakt hoe de burgerwacht zal worden georganiseerd. Zij, die bekend zijn met het haoteeren der wapenen, komen op de allereerste plaats in aanmerking, de overige zijn natuurlijk ook zéér welkom. Dinsdagavond was het de eerste feestavond van de St. Josephs gezellen- vereeniging te 's Heerenhoek. De avond werd opgeluisterd door de Harmonie van het Patronaat. De Harmonie opende den avond met een „Feestgroet" en gaf nu en dan een nummertje tehooren. Reke ning houdend met de jeugdige krachten van het muziekgezelschap kunneD wij den directeur den heer L. Boonman uit- bundigen lof toezwaaien, omdat hij de jongens reeds zoover heeft weten te brengen. Ook kwam de tooneelvereeniging St. Genesius onderafdeeling van de St, Joseph gezellenvereeniging op de planken met het kluchtspel „Janus de Wonderdokter" en het koddige blijspel „de Onuitstaanbare". Het spel was heel goed verzorgd, de spelers waren juist gekozen, het gevolg was dan ook, dat de speleis een groot succes inoogslten Een uitvoerig v< rslag te geven van de spelers, dit zou te veel plaatsruimte van de Redactie vragen. Maar dit kunnen we gerust zeggen: er werd vlot en met animo gespeeld, de klceding was uit muntend, de grimecring vrij goed. Vooral in het laatste stuk „de Onuitstaanbare" kwamen zeer vele goede spelers voor en zelfs de figuranten wisten in het spel leven en bezieling te brengen. Klapstra, die de moeilijke hoofdrol te vervullen had, komt een woord van lof toe. „Dat zakie was in orde, hoor!" Het is dan ook te begrijpen, dat op het einde van den avond de ZeerEerw. heer President zeide „het is vanavond een reclame-avond geweest voor de St. Jo sephs-gezellenvereeniging. En toen de ZeerEerw. heer Pastoor aan al de toe schouwers gevraagd had of zij zich nu vermaakt hadden, klonk het luid daverend uit alle monden Ja! heerlijk! Moge de Gezellen-vereeniging nog meer dere van die feestavonden verschaffen Het aantal ingeschrevenen veorde militie, lichting 1920, bedraagt dit jaar 14 personen. Binnenkort zal hier worden over gegaan tot de invoering Van een melk- raBtsoeneeriDg. Per persoon wordt i/,0 liter beschikbaar gesteld. In de week van 3 tot 9 Febr. 1919 zullen verkrijgbaar zijnrijst, gort, suiker, jam, tapiocca, kindermeel, vetten i4 soorten), peulvruchten, zeeppoeder, carbid en een pak kaarsen. Woensdag 5 Febr. a.s. van 1—4 n.m. bestaat gelegenheid tot afhaling der nieuwe broodkaarten en tevens tot in ontvangstneming der petroleumkaart. De distributie van petroleum is binnen kort te verwachten, hiertoe zal niet worden overgegaan voordat de carbid voorraad op zal zjjn. Gedurende de etrste helft van Februari is 4 K.G. carbid per gezin verkrijgbaar bij de handelaren. Nog zijn beschikbaar een klein aantal paren zwarte militaire schoenen maten 2728. Verkrijgbaar ten Raadhuize tusschen 9'/j en 11 '/2 uur. 'sHeer Arendskerke Week van 1—7 Febr. 1919: 2 1/q ons suiker op bon 72 en bon 6 van de kinderkaart; 1 ons Rijst op bon 73; 1 ons kaas op bon 75; 2i/2 ons Mar garine, Boter of Melange op bon 2 van 1 tol 9 Febr.; i/3 ons koffie op bon 46 van 1 tot 15 Febr. 1 ons thee op bon 51 van 7 tot 28 Febr.; 1 stuk klei- en 1 stuk kali zeep op bon 74. Uitreiking van nieuwe bonboekjes en petroleumkaartente 's Heer Arendskerke voor wijk E Woensdagmorgen en voor wijk F tot 114 Woensnamiddag; te 'sHeer U endrikskinderen Bondeidag van 3i/a tot 5 urn1;, te Nieuwdorp voor wijk F van 114a af en de ff ijken G en H Vrijdag van 2 uur af. Schort. Door den Min. van Water staat is aan de Burgemeesters van, Schore, Wemeldinge, Kruiningen en lerseke vergunning verleend om in bet Kanaal te laten visschen met het sleep net. De gevangen visch zal in boven genoemde gemeenten worden gedis tribueerd. Er zal begin April een aan vang mee gemaakt worden. Helnkenszand. Donderdagavond had hier de algemeene jaarvergadering plaats var, de kolenvereeniging „Samenwerking" De ontvangsten over 1918 bedroegen f13122 91 en de uitgaven f12182 39. Het saldotegoed der vereeniging bedroeg einde 1918 ruim f 1200. Doorliet bestuur werd een loods en een huis aangekocht ter berging der kolen en materialen. De aftredende bestuursleden de heeren M. de Wilde, M. Beaufort) en M. Zuidijk werden herkozen. Met algem. stemmen werd besloten voor de vereeniging rechts persoonlijkheid aan te vragen. Door de gladheid kwam mej. de R alhier gisteren zoodanig te vallen, dat zij per as naar haar woning moest wor den vervoerd en heelkundige hulpmoest worden ingeroepen. Gisterenavond hield de Tuin- bouwvereeniging „Heinkenszand en Om streken" alhier een vergadering, wel ke werd bijgewoond door de hee ren Lenshoek, Van den Bosch en F. Kakebeeke uit Goes. De 2 eerstge- noemden wilden trachten de vereen, de doen besluiten dat de fruit zou worden gezonden aan de te stichten fruitverwerkingsfabr. te 'sH. Arends kerke. De laatste wenschte dat de vereeniging zou blijven leveren over de veiling. Door de vereeniging werd geen besluit genomen. Op een vol gende algemeene vergadering zal zoo danig besluit worden genomen. Terneuzen. Door -de Rijkspolitie is beslag gelegd op een partij steenkolen. Er bleek plm. 4500 K.G- aanwezig te zijn. Deze kolen zijn ter beschikking gesteld van de distributie voor Zoeuwsch-Vlaanderen. Door den Burgemeester alhier is een oproeping gedaan om te komen tot een burgerwacht. Er is een voorloopige commissie benoemd, welke zich met de voorbereiding zal bezig houden. Ossenisse De molenaar E. do W. al hier verkocht de vorige week 5 vette varkens, om lieden te leveren. Gisteren morgen werd cr een (jood in het hok gevonden, zonder dat cr den dag te voren iets van ongesteldheid bespeurd was. Op den Droogendijk werd, terwijl de bewoners in huis aan het avondmaal wa ren, uit de zoogenaamde kluis, in de schuur een kist, toebehoorende aan den zoon des huizes, ontvreemd, waarin zich o.a. bevond een portemonnaie met ge munt geld, een portefeuille met bank papier. de gezamenlijke waarde van f 649.50, benevens een spaarbankboekje. Na den maaltijd werd de diefstal ontdekt, waarop de bestolene zich naar de Mare chaussees cn met deze zich naai' de woning der wed. VI. op den Blauwendijk begaf, waar men bezig was de gestolen kist in stukken te hakken De portemon naie, portefeuille en spaarbankboekje wa ren reeds verbrand. De dief, de zoon der weduwe, zegt door den koewachter overgehaald te zijn, om het geld te stelen, doch niet gedacht te hebben, dat de som zoo groot zou zijn, 'doch slechts on geveer f20. St-Jansteen. Betrof de smokkelhandel den laatsten tijd alleen uitvoer naar Bsl- 'gië, we hebben nu ook eenige tegenpres taties gekregen. Zoo bestaat er tegen woordig een invoer van koffie, thee, soda, krenten, rozijnen, fietsbanden enz. tegen prijzen webve, in de tegenwoordige om standigheden matig kunnen genoemd worden. Zoo betaalt men voor 1 K.G. koffie f4,en voor 1 K G. soda f 0.53. 't Spreekt van zelf dat menige huismoe der reeds een kleinen voorraad van deze onontbeerlijke zaken heeft aangeschaft. De kommiczen hielden Woensdag een persoon aan welke door de abnormale dikte de aandacht trok. Bij visitatie bleek de man twee costuums aan te hebben, welke hij. naar hij meedeelde, voor de kou had aange'rokken. Als be sijs dat de kommiezen zulks niet ge'oofden. ontlas ten ze hem van een nieuw manchesterpak 't welk hij over zijn gewone kleeding had aangetrokken. Bij de heeTschende kouds heerscht hier zeer gebrek aan brandstof. Geluk kig dat de z.g. „vlas'.eemen" in dezen nood eenigszins voorzien. Deze b anis of, alhoewel zeer primitief, doet as verwar- mingsmiddel gemengd met wat hout, zeer goede diensten. Aardtnbur|. De R. K. Propaganda-club geeft a.s. Zondag on Maandag een twee tal uitvoeringen in de R. K. Be (vaarschool BrMkMt Naar ons ter oore kwam verkocht een landbouwer alhier eenigo dagen geleden een meermalen bekroonde hengst voor een ton gelds! De ambtenaren alhier bekeurden dezer dagen twee personen wegens on gedekt vervoer van zeshonderd reepen chocolade en een juffrouw wegenis ver boden vervoer van ruim vier kilogram chocolade. Cadzand. Juist op Hollandsch grond gebied gebied kwam in hoi kctpn van deze week een Engelsch vliegtuig neer, be mand met een kapitein en een lu'tenant. Ze waren des mo gems te Brugge opge stegen met bel doel naar Enge'and te vliegen, doch door den mist konden zij geen koers .houden en deden op goed geluk een noodlanding. Ze kwamen juist op het strand tec echt. Beiden waren on gedeerd, maar de machine was erg ge havend, o.a. was de schroef gebroken. Daar do machine gevaar liep bij hoog water verzwolgen te worden, werden dooi' militairen pogingen aan ge .vond ot.n haar in veiligheid te brengen, welke pogingen' echter mislukten. Later werd zij dooi' een reddingsboot op. het droge gesleept. Sluis. Zaterdag werd alhier per om roeper bekend gemaakt, dat men var- kensvleesch verkrijgen kon per half of per kwartvarken; men moest zich daar toe te voren opgeven, enz. Nu hingen Dinsdag twee flinke varkens in een slagerswinkel aldaar,Vbestemd voor hen, die zich hadden opgegeven. Doch eer de bestellingenfjuitgevoerd konden worden, werden de vier halve varkens in beslag genomen van lioogerhand. (M. Ct.) Hier is Dinsdagavond in een ver gadering ten stadhnize een Burgerwacht opgericht, aanvankelijk met een dertig leden. (M. Ct.) Verkiezing Prov. Staten. Gedeputeerde Staten hebben de ver kiezing voor de Provinciale Staten be paald op Woensdag 9 April De Provinciale Bond van R. K. Kiesvereenigingen in den Rijks kieskring Zeeland. kwam Donderdag te Goes in vergade ring bijeen onder voorzitterschap van den heer mr. H. C. J. Groot, advocaat en procureur- te Middelburg. Behalve de 'Irieeren uit Zierikzee en Tholen, voor wie de reisgelegenheid te be zwaarlijk was, waren de vertegenwoor digers van Middelburg, Vlissingen, Goes, Hulst, en Sluis aanwezig. Na ampele bespreking oï men hij de Statenverkiezingen gezamenlijk met één lijst zou optrekken, dan wei ieder voor zich, doch zoo dat de lijsten! werden verbonden o.a. was een verzoek van de plaatselijke kiesver- eeniging te Hulst ingekomen om tol. het laatste fe besluiten waR de. slotsom dat, nadat Sluis uitdrukke lijk verklaard had alleen te zullen op trekken, men afzonderlijk zal optrek ken in de Statendistricten Hulst, Sluis, Goes en MiddefonrgVlissingen —TholenZ ierikzee. De bestuursvacature van den heer Jos. Maertens Wilking werd aange vuld door de verkiezing van den heer F. van Waesberghe. Ook werden de nog niet vervulde functies van 2en; secretaris en vioe-voorzitter in handen gegeven van resp. den heer F. van Waesberghe èn J. W. Vienings. Eene commissie werd benoemd van 5 hee ren mr. H. C. G. Groot, F. van Waes berghe. Den Boer, A. Hendrikse en J. W. Vienings, om een reglement voel den Bond te ontwerpen conform aan dat der andere rijkskieskringen. Aan deze commissie werd de heer Joh. L. Buissing als secretaris toegevoegd. Aan de bespreking en vaststelling van het nieuwe regelement van den Al- gemeenen Bond van R. K. Kiesvereeni gingen in Nederland zal door een af gevaardigde van elk der bij den Bond aangesloten centrale's op de eerstko mende vergadering te Utrecht worden deelgenomen. Besloten werd nog in de R. k„ Zeeuwsche bladen esne inschrijving te openen voor een verkiezingspen ning ,tot stijving der Bondskas. Na afloop der vergadering had een gecombineerde vergadering plaats met, het bestuur van den Bond van R. K. Propagandaclubs in Zeeland over de te voeren propaganda. N.B. Den overigen Katholieke bla den in Zeeland wordt beleefd ver zocht bovenstaand bericht, hetzij in zijn geheel, hetzij verkort over te ne men. Red. Staking bootdienst. Blijkens achterstaande advertentie is wegens kolengebrek de Provinciale Stoom bootdienst op de Ooster-Schelde wdder- om gestaakt moeten worden. De Commandant der stelling van de Monden der Maas en der Schelde heeft voorwaardelijk vergunning ver leend tot .terugkeer in zijn gezagsge- bied aan: E. de Rijcke en P. Willaert te Sas van Gent; B. Stofkoper le Vlis singen; \V. H. Stols te Woensdrechl, en A. Zuurmond te Scheveningen. De Spaanscbe griep heerscht nu in hevige mate op Ysland. In de eerste drie weken van Januari zijn te Reibjavik en omgeving meer dan 600 personen aan die ziekte gestorven. Bolsjewist gearresteerd. Onlangs werd te 's Gravenhage gearres teerd zekere Schtchelgounoff, een Rus, wegens bolsjewistische propaganda. Thans is, naar wij vernemen, ook zij* zoon, Bloris Schtchelgounoff, door de po litie aangehouden en achter slot en gren del gezet. Genoemd heerschap scheen over zeer ruime geldmiddelen te beschikken en bewoog zich in allerlei kringen, kenne lijk met 't doel, de bolsjewistische be ginselen in Nederland te verbreiden. De politie meent met dezen bolsjewiek een goede vangst gedag» te hebben. fTal,j.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2