ABDIJSIROOP Sociale Berichten. Scheepvaartberichten- Rechtszaken. SPORT EN SPEL. Laatste Berichten. Mlsop verkoopinp, aanbestedingen en/. Marktberichten. Correspondentie 418e Staatsloterij. Burgerlijke Stand. ADVERTENTIEH. SANGUSNOSE Heeft U Bronchitis De heer J. Butein alhier verloor een zijner beste melkkoeien. Het vleesch werd gedistribueerd, na goedkeuring. Daar de melk hier maar schaarsch is, zal dit verlies ook door de verbruikers gevoeld worden. Kapelle. Terwijl men bij den commis sionair M. L. alhier bezig was het middag- maai te gebruiken, werd door een jeugdi gen venter van de gelegenheid gebruik gemaakt om zijn oude versleten schoenen te verwisselen met een paai goede klom pen. Bijtijds ontdekte men de daad en wist men het knaapje op te sporen, die zijn oude schoenen weer terug ontving- (Z.) Biezelinge. De werkliedenvereeniging E. M. M. alhier, heeft zich tot den Minister van Landbouw gewend, om de melk- en vetprijzen te verlagen, die onnoodig hoog zijn, om de productiekosten te bestrijden" De boerinnen verklaren zelf, dat die vee) te hoog zijn, waardoor alleen de veeprij- zen en de pachten omhoog gedreven wor den. Het is zeker een zaak van alge meen belang, dat ook andere vereenigin- gen een adhaesiebetuiging zenden. (Z.) Hoetiekenskerke. Woensdagmorgen had het aakschip „Anna Cornelia" van Waspik bet ongeluk bij vallend water omhoog te geraken op den Noordelijken haven- dam. Bij den eerstvolgenden vloed kwam het weder vlot en kon de reis vervolgd worden. Daar het ledig was heeft het geen averij opgeloopen, hoewel het ach terschip op den steenen dam eenige me ters in de lucht zweefde, een schouwspel, dat wel heel zelden zal voorkomen. (Z.) Door den velen Hagen, die de laatste weken gevallen is, is veel graan verrot. Hoewel op sommige perceelen reeds voor de tweede maal is gezaaid, komt het voor, dat ook dit graan gedeeltelijk weg is, zoodat men nogmaals de handen aan den ploeg moet slaan om een bevredigen de opbrengst te kunnen verwachten. (Z.) '8 Heer Arendskerke. Week van "11 tot 17 Jarvuari 1919. 21/o ons Suiker 'pp bon 54 en .bon 3 van de kindorka art; 2Vi' ons Bruine boonen op bon 55; 1 ons Rijst op bon 56; 2 ons Jam op bon 57; 1 ons JKaas op bon 58; l/s ofiis Vermicelli op bon 592V2 ons Mar garine, Boter of "Melan^. op bon 13 van 14 tot 23 Jan.; ons Koffie op bon 45 van 16 tot 31 Jan.; 1 stuk Kalizeep op bon 60; 2 pak Kaarsen voor land bouwers ter secretarie en bij den wet houder J. J. do Jager. Uitreiking van nieuwe botorkaarten: te 's Heer Arendskerke voor E Maandagmor gen, voor F tot 114a Maandagnamiddag, te 'sHeer Handrikskinderen voor A, B, C en D Woensdagnamiddag half 'vier, te Nieuwdorp Vrijdag vanaf 2 yur voor F van 114a jjf en Tl pn H. Kwadendamme. Terwijl men giste renmiddag op de hofstede bewoond: door dhr. C. Cl. alhier het middagmaal gebruikte, heeft een. onbekend geblet ven persoon, zich .toegang verschaft tot de schuur en aldaar- van de pas gedorschte tarwe een gedeelte ont- vreemd. NU»». Herkozen tot voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur dhr. A. Slab-, bekoom. St. Laurens. Onder den veestapel van den landbouwer Mar. Kwekkeboom alhier is mond- en klauwzeer uitgebroken. (Z.) Veere. Bij de stemming, Dinsdag ge houden, voor eein lid van den gemeente raad, vac. J. W. Götzkn werden 176 stemmen uitgebracht, waaronder 7 van onwaarde. De heer J. W. Markusse kreeg 72, de heer F. Minmaboo 17, ein de Weelr A. P. Wouters 80 stemmenDie herstem ming tusschen Markusse en Waters zal plaats hebben op 17 dezer. i Ksudiktrke. Kolenbezuiniging. De stoomtram Walcheren zal voorloopig des 'Zondags den dienst staken vanaf 19 Jan. a.s. (Z.) Colijnsplaat. Zondagavond is, terwijl de bewoonster naar de kerk was, ingebro ken bij de Wed. P. de Regt achter de kerk. Vermoedelijk door het opschuiven van het achterraam in het bezit van den sleutel gekomen, is de dader of dader? door de voordeur gekomen, waar hij of zij wezen wilden. Vermist werden een horloge met ketting, eenige gouden en zilveren sieraden en eenig geld. Waar schijnlijk werd dit werk gestoord, daar het meeste goed onaangeroerd was ge bleven. (Z.) T«rneuzen. Nu de periode van flfs sui kerbieten aan de fabrieken te Sas van Gent nagenoeg afgeloopen is, ontstaat hier groote werkloosheid. Tal van werken, die gereed zijn voor uitvoering, Zijn nog niet aanbesteed. Dit gaf een 15-tal wei'k- loozen aanleiding een verzoek in te dienen bij het Plaatsel. Steuncomité om in aan merking te komen voor stertn. Wij! twijL felen niet ziende op den noodstand of het Comité "zal ernstig overwegen uitkcöring te verleenen. Het staat even- Wel vast, dat de gemee.ntea.ad in diazo te beslissen heeft. (Z.) IJz8idi]kt. In den nacht yan Dins* dag op Woensdag 1.1. is bij Abr. Leen- houts alhier een partijtje anthraciet ontvreemd. De politie doet onderzoek. Van de daders geen spoor. Ossenlsse, In de Aondag 12 Januari te" houden algemeen® vergadering van ide. .Varkensverzekering ,,St. Antonius Abt" alhier zullen de volgende onder werpen behandeld wordenrekening 1918 en kiezen van bestuursleden. Daarenboven zijn door een der le den hij het bestuur schriftelijk 2 voor stellen ingediend om op de vergadering behandeld (te worden. Het éérste voorstel verzoekt te laten vervallen dat gedeelte der 2e alinea van art. 7, hetwelk luidt: „Zij die gedu rende een gedeelte van het jaar ot zelfs het geheefe jaar geen varken heb ben. en als deelnemer zijn ingeschre ven, betalen contributie alsof zij een varken hadden." Het Tweede voorstel verzoekt te ruggave Van ide betaalde contribu tie aan degenen welke het geheeld jaar '1918 geen varken gehouden heb ben. r In Ide toelichting wijst de voorsteller er op dat er vroeger wel betaald werd lom elkander té steunen, doch dat Idit, tuil de kas zoo ruim voorzien is, niet meer npodig is. Wat het tweede voorstel betreft, wijst hij erop, dat een groot gedeelte der leden geen varken gehouden heeft omreden den hoogen inkoopsprijs van biggen en voeder, en ook hel dikwijls met kunnen krijgen van veevoeder. Eed». Het smokkelen neemt in deze streek groote afmetingen aan. Heel e par tijen levensmiddelen gaan de grens over. Door opkoopers worden fabelachtige prijzen gebodeneen gewone sigaar betaalt men met 25 cent, zeep 3 francs per stuk. Ook manufacturen zijn zeer gewild. Terugkeerende Belgen probeeren dan ook in hunne verhuisboedels aller lei stoffen te verbergen. De contöle aan de grens dient zeer verscherpt te wor den, te meer daar men hier binnen en kele weken voor het treurige feit zal staan, dat in het welvarende Zeeuwsch- Vlaanderen groot gebrek zal heerschen aan noodzakelijke levensbehoeften. Oostburg. De vrouwen worden wakker Zaterdag a.s. zal hier een spreekster optreden in het hotel van den heer de Vuyst, met als onderwerp „Vrouwen kiesrecht Tot beoedigd klerk ter griffie van de Arrondissements Rechtbank te Mid delburg is benoemd Mr. W. Ruitinga, thans tijdelijk adjunct-inspecteur der Directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Oostburg. Groede. Naar we vernemen zullen po gingen aangewend worden om hier een R. K. Werkliedenvereniging te stichten. Zondag a.s. zal een vergadering gehou den worden, waar als spreker zal op treden de heer L. P. P. Bastings te Oostburg. We noodigen alle R. K ar beiders ten zeerste uit, deze vergadering bij te wonen. Hoek Tot burgemeester dezer gemeente is bij Kon. besluit herbenoemd de heer A. Wolfert alhier. Hulst. Een massa Amsterdamsche geld handelaars (allen Joden) drijven ijverig handel in marken, welke ze aan smok kelaars, meest Belgen, verkoopen. De aan de markt gevestigde café's hebben het met dezen smokkelhandel erg druk en er wordt in deze branche een aardig kapitaal omgezet. Wie had het nog gedacht, dat men zelfs geld zou gaan smokkelen. Aardtlkurf. Door de ambten aren alhier word een zekere K. bekeurd wegens ver boden vervoer van een. negentigtal harin gen, onder zijin kleeïen verborgen. Sluit. Door de ambtenaren alhier wetrd een vrouw bekeurd, die trachtte een partij peltten over de- grens te brengen!. Sedert «'enigen tijd staal hét wate'r inl bet kanaal va Brugge naar hier Zeer 'laag. De boot die andiers drie maal in de week passagiersvervoerde, kan thanls niet varen. Koewacht. Mot ingang van 15 Januari a.s. is tot oniderwijziea-eis aan de R. K. Meisjesschool alhier benoemd mej. E. Buvck te Waterlandkerkje. Tegen de annexatie. Door H. M. de Koningin werden te legrammen van hulde en (rouw ont vangen van: Den gemeenteraad van Zuidzande; de R. K. Werkliedenvereeniging „St. Petrus" te Sas van Gent; <le leden van den R. K. Boerenbond afd. Kloos- terzande; de R. K. Kiesvereeniging van Ossenisse; en van de leden van de onderafdeeling Oostburg en omstre ken; van de yP. (NI en van de Veilings vereen 1 ging Avrcnltura, aldaar de leden van den Gemeenteraacf, Boer renbond, Boerenleenbank, Middenf standsvereen., Werkliedenvereen., Ma- riavereeniging en Krmsverbond te Graauw en Langendam. In Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen kwamen de laatste dagen een drietal Duit- schers over de grens, die uit gevangen schap in België waren ontvlucht, twee hunner waren in militaire kleeren, de derde in burger, op zlijn kfce'ding stond „C. P." (Civil prisoner). (Z.) Polderbenoemingen. Bij kon. besluit zijn benoemd in do provincie Zeelandtot gezworene van den Nieuwen polder annexStavenisse', Chr. Luyk Jz., te Stavenisse; lot gezworene vain iden Oost-Nieuwlandpokler M. J. Mok te Wolp'haartsdijk; tot lid van het bestuur der waterbsering van den cala- miteuzen Zimmermanpolddr, M. Senie, te Rilland-Bathtot voorzitter van het bestuur der watelteoring van den calami- teuzen VlietepoMer Th. P. de Kam, te W.issekerke. Hanze dagen in het Bisdom Breda. In den loop dezer maand zullen in een zeventiental plaatsen van het bisdom Breda, Hanzedagen worden georganiseerd" De voorbereidende maatregel-en zijn reeds getroffen. Hansw»»rd. Scheepvaartbeweging op het kanaal door Zuid-Beveland in 1918. Alhier werden geschut; zeeschepen 31, inhoudende 119441 kub. M stoomsche pen 8439, iohoudende 538049 kub. M. Rijnschepen 3296, inhoudende 3082960 kub. M.; vletters 12349, inhoudende 6564654 kub. M.visschersschepen 3563, inhoudende 45575 kub M. Totaal 17578 schepen, inhoudende 10350630 kub. M. In 1913 bedroeg ;'t aantal geschutte sche pen pl.m. 65000. Arr.-Reehtoauk te Middelburg. De rechtbank te Middelburg veroordeelde heden wegens overtreding DistributiewetH. R., 42 jaar, landbouwer te IJzendijke f 50 b. s. 50 d. h. diefstal: J. S., 15 jaar, C. 1. I)., 15 jaar, beiden te lerseke, ieder f 20 b. s. 1 m. tuchtsch.C. de F., 17 jaar, te Goes, twee m. tuchtsch.J. K. W., 23 jaar, werkman te Zaamslag, 2 maanden gev.straf; O. K., 26 jaar, werkman te Middelburg, 8 m. gev.- StrafF. R., 17 jaar, te Stekene, 3 m. gev.- straf; L. II. J. B., 24 jaar, te Vlissingen, met vernietiging van bet verstekvonnis van 18 Juli 1916, veroordeeld tot 3 m. gev.straf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd; beling: P. J. v. S., 17 jaar, te lerseke, f20 b. s. 1 m. tuchtsch.; verboden vervoer: A. H. G., 33 jaar, tim merman te Ilanswecrd, 1' 10 b. s. 10 d. h. mishandeling: J. B. v. H., 20 j., visscher te Philippine, f5 b. s. 5 d. h.M. v. S., 38 jaar, werkman te lerseke, i' 25 b. s. 25 d. h.J. v. W., 23 jaar, tuinier te 's-Gra* venpolder, f3 b. s. 3 d. h. huisvredebreuk: J. do W., 43 jaar, veld- arbeider te IJzendijke, fl b. s. ld. h.; overtreding teelt regeling: J. B. K., 45 jaar, landbouwer te Krabbendijke, vonnis waarvan beroep bevestigd. Vrijgesproken: C. v. G., 37 jaar, grond werker te Grauw, beklaagd van mishandeling. Het gerechtshof te 's Gravenhage deed uitspraak inzake P. B. L. te Vlissingen, wegens heling door de Middelburgsche rechtbank veroordeeld tot 1 jaar gev. Het hof vernietigde het vonnis ea legde L opnieuw 1 jaar op. Voetbal. lnt»rdloc»8a«e 2« kluste RK.V.B. Go»». Zondag as. speelt „K.D.O." op haar terrein een Bondswedstrijd tegen „Bredaniall" uit Breda, des middags te 2 uur. Zuidelijke 3»rklassa. Zondagmorgen trekt de Goesche voet balvereniging „G.V V. I" naar Middel burg om tegen „Middelburg III" een bondswedstrijd te spelen. Zondagmiddag zal alhier op het terrein aan den Polderschen weg „G.Y.V. II" ean vriendschappelijke!! wedstrijd spelen tegen „Victoria" uit Middelburg. Een aanslag. Te Praag is door een socialist een aanval gedaan op den minister president van tie Tsjacho-Slowakische ïe- publiek, Kramarsch. Het eerste schot mis te, Jiet J(weiedo stuitte af pp een no titieboekje. Dij minister bleef ongedeerd, 's Middags presideerde hij! weer den mi nisterraad. Par talafaan. 'AMSTERDAM. Alhier vergaderde hei denmiddag de bond van veehouders 0.111 nader zijn verhouding te bepalen tegen over de bemiddelende "pogingen van het gemeentebestuur. De heer Colijh, lid dier Tweede Kamer, deelde miadei bijl den minister geweest te zijn om de metkkwlestfc' te- bespreken. De minister had verklaard van die metk- centratisatie niets af (bi weten, maar het plan daartoe lag gereed uit de erfenis van zijln voorganger. De minister maakte zich volstrekt niet warm voor de centralisatie, want ovier 4 of 6 weken laat Z.Exc. alles' v.ri|. Van maatregelen tot in beslagname wist do minister niets af. BERLIJN. Hevige gevechten zijn ge leverd voor de drukkerij van Moss©. Ge durende het beleg werd' een "korte wa penstilstand gesloten, om die üooden weg te dragen, hielrna wjsrd liet gevecht voort gezet MüNGHEN. (V. D:.) Kujrt Eisner, de Bieiersc.he minister-president, richtte tot de BerlijnSclie regeering een ernstige waar schuwing tegen den moorddadigen burger oorlog. Overal in Z.-Duitschland neemt de 'toorn van .het volk tegen Berlijn toe. WEMELDINGE. Donderdag werd door no taris J. 0. A. Huvers publiek verkocht: a. voor dhr. M. N. Ivrijnse Lokker: 1. 3 huizen met erf en tuin aan den Nieuwen- dijk. Koopers werden de heeren J. Yerbrugge Fz. en Fr. Yerbrugge Jz. voor f5255; 2. een huis met het recht van erfpacht van den grond aan het Loop weeg je. Kooper went dhr. H. M. Krijnse Lokker voor f 2605. b. Yoor dhr. F. Dominicus Kz. en Jacs. de Zeeuw: 1. een huis met erf en tuin op het Westeinde. Kooper werd mej. Schouwe- naar wed. J. Yeerhoek voor f 1260; 2. idem, aldaar. Kooper werd dhr. F. Bolle voor f 875. Totaal f9995. De koopers wonen te Wemeldinge. 's-HEER ARENDSKERKE. Donderdag werd alhier ten overstaan van notaris Pilaar pu bliek verkocht een woonhuis en erf, op het dorp 's Heer Arendskerke, wijk E no. 97c, groot 01 A. 96 c.A., aan dhr. Ant. Schipper Sr. alhier voor f 1919. BORSSELE. Afloop openbare verkooping, ge houden ten overstaan van notaris E. C. van Dissel te Goes op 9 Januari 1919, woon- en winkelhuis en erf te Borssele. Kooper dhr. J. Smallegange Pz. te Borssele voor f3490.—. St. Jansteen. Door notaris Lijdsman te Hulst werd in het café „Juliana" verkocht een waonhuis, toebehoorende aan de wed. D. van Gassen. Koopster werd de wed. F. Dhooge alhier, voor de som van f 3000. GOES. Veilingsvereenigiiig „Zuid-Beveland". Groote veiling van 9 Januari 1919. Kleine llien voor de zouterijen f3.40 a f 7.10 per 100 K.G. KAPELLE-BIEZEjLINGE. -Vei)ingaVe:«e> niging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving" Veiling van 8 Januari 1919. Groote ve: ling. Zaaiuien overzëe £12£15, neuti, staten f42f45, Kleine Zaaiuien, fe briek f5.10, alles per 100 K.G. Kleine veiling. Goudreinet f55£60 Zure Bellefleur f 55f 63, Pomme d'Oran- ge f50, Gieser "Wildeman f55f62, Klei- paren £61, alles per 100 K.G. Heeren correspondenten, die hunne nota over het laatste kwartaal 1918 nog niet hebben ingezonden, wordt beleefd verzocht zulks alsnog vóór 15 Januari a.s. te doen. De Redactie. 4e klasse, 3e lijlst. Trekking v. 8 Jan. 1' 1500: 13452 f 1000: 2454 6404 8573 9750 f 400: 20635 f "200: 4157 10021 f 100: 2146 11438 65: 1615 1618 5187 6307 10208 10226 10238 17272 17310 20355 4e klasse, 4e lijlst. Tnakk'ing v. 9 Januari, f 1000: 10880 'f 100 8583 8986 12035 f 65: 6297 17307 GOES. Gehuwd: 9, Marinus Johannes Visser, 26 j. jm. en Cornelia Schrijver, 25 j. jd.; Krijn Adriaan Mynsbergen, 25 j. jm. en Tannetje Torbijn, 22 j. jd. Geboren: 10, Elizabeth Wilhelmina, d. v. Mattheus van de Velde en Catalina Maria Kempe. Van 78 Jan. MIDDELBURG. Bevallen: A. Marijs, geb. v. Doorn, d.j J. Geertse, geb. Gillesse, d. Overleden: J. Witte, vrouw van W. v. d. Broek, 50 j.M. Hollemans, d., 12 j.; L. Petiet, z., 21 j. Den 13 Januari hoopt onze geliefde Vader, D. PRIEM, jÜ zijn 80sten Geboortedag te KI herdenken. j| Zijn dankbare Kinderen, S Behuwd- en Kleinkinderen. S Ovezand, 1919. Heden overleed plotseling mijn geliefde Echtgenoote ANT0NIA REMIJN, in den ouderdom van 44 jaren. Uit aller naam, M. RIJK en Kinderïn. Ovezand, 4 Jan. '19. eÜ Heden overleed, na voor zien te zijn'van de H.H. Sa cramenten der Stervenden, onze geliefde Broeder en Oom, HENDERIKUS CLEMENT, in den ouderdom van 62 jaar. J. F. CLEMENT en Familie. Goes, 5 Jan. 1919. Heden overleed zacht en kalm, in den ouderdom van 47 jaar en 5 maanden, onze geliefde Echtgenoote en zorg dragende Moeder CORNELIA REMIJN, JACOB RIJK. Gravenpolder, 8 Jan. 1919 Voor de vele bewijzen van feli citaties bij de verwisseling des jaars van de ingezetenen ontvangen, betuigt ondergeteekende zijn har telijker] dank en wenscht hen eveneens een zalig jaar 1919. TH. C. LUIJCKX, Burgemeester, 's Heerenhoek, 7 Jan. '19. Zuiver plantaardig tonieum. is een ongeëvenaarde bron van kracht en energie voor ieder, die geestesarbeid te verrichten heeft, onverschillig van welken aard. De San- guinose verhoogt de werk kracht van den gezonden mensch en geeft aan alle eververmoeiden en uitgeput- ten de verloren zenuwkracht terug. SANGUINOSE wordt ver kocht in groene flacons vaa ruim 300 gram inhoud. San- guinose kost per flacon f 2.25, 6 fl. f 12.60, 12 fl. f24. Wacht U voor namaak VAN DAM Co. Den Haag, De Riemerstr. 2c/4. Verkrijgbaar bij de meeste apothekers en goede drogisten Lijdt U aan asthma, influ enza, friep, hooikoorts Heeft Uw kind slijm- of kinkhoest? Neem dan dadelijk Uw toe vlucht tot een vertrouwd en geroemd middel als de welke spoedige verlichting en genezing bren gen kan. De Ab dijsiroop wordt alom geprezen als een heerlijk verzachtend middel dat Uw vastzittende sljjm spoedig guusffiöc] kan doen los komen en U een rustige nachtbe- zorgen kan. Koop nog heden een flesch Abdij siroop. Prijs per flacon van 230 gram f 1.60 van 550 gram f 3.25van 1000 gram f 5.—. Alom verkrijgbaar. Eischt rooden band met onze handteekening L. 1 AKKER, ROTTERDAM,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2