ioen als oorlogsgift van het Duitsche rijk aan Wilhelm I geschonken. Ook staat vast, dat na den dood van Wilhelm I, in baar geld 80 millioen achterbleven. Daarvan werden 20 mill aan den kreonschat toegewezen terwijl de rest onder de kinderen van den eer sten Duitschen keizer werd verdeeld. Het tegenwoordige baarvermogen van de» ex keizer wordt op 20 millioen mark geschat, de rente daarvan op 900 000 mark, daar het geld bij verschillende banken tegen 4'/2 pCt. moet zijn geplaatst. 0e Pruisische minister van Eercdienst. Uit Berlijn wordt aan bot „Algemeen I Iandcfsblad" geschreven Tot chef van het departement van on derwijs, ©eredienst, en gezondheidswezbn in Pruisen is benoemd de onafhanke lijke socialist Adolf Hoffmann, lid van bet naar huis gejaagde Pruisische Huis van Afgevaardigden, een man, dij uit munt door echten Bcrlijnschen. humor, door slagvaardigheid dus, maar niet door geest van goeden huizie. llijl staat ver der bekend door zijn llerlijhsche gram maticale eigenaardigheden, hot systema tisch verwisselen van m i r e n m i c h, zijn onvoldoende orthografische ontwik keling. Tol het schrijven van een brief zonder (aal- of stijlfouten is hij niet in staat. Enkele maanden geleden druk te een Berlijnscho kiant nog een kort epistel van hem af, dat zoo krioelde van fouten, dat een jongen van tien jaar er stellig strafwerk voor gekregen had'. Die heer Hoffmann verontschuldigt dit niet twijfelachtig tekort aan ontwikkeling steeds met de bewering, dat hij bet in de Pruisische volksschool niet heter ge leerd heeft. Hetgeen mogelijk is, maar waarvan do schuld gezocht moet wor den in zijn beperkte geestvermogens, lui heid of onwil, niet in het onderwijs, want anderen, die met hem een volks school bezochten, kunnen >vel spreken en schrijven zonder fouten. Da heer Hoffmann is atheïst, heeft ma ling aan kerk en eeredienst, aan alles >vat maar in yerband staat tot gods dienst. En juist dezie man werd uitver kozen tot chef van het departement, be last met de Zorg voor onderwijs lager, middelbaar en hooger en voor eere dienst. Deze benoeming is of een grap, maar dan 'een absoluut misplaatste, of ecu hoon voor Pruisen- Tegen deze keuze had ile heer Ebort. zich moeten verzetten met hand en tand. Hij deed het niet. Bang voor onaange naamheden met de onafhankelijken. Gelukkig voor den lieer Hoffmann, dal de beambten van het oude regime trouw op hun post gebleven zijn in het mi nisterie. Nu kan hij zijn circulaires aan plattelandssehoolmeesteïs eerst laten cor- rigeeren door den eersten den besten klerk. De Paus en Wilson. Aartsbisschop Ceretfi heeft presi dent Wilson te Parijs bezocht en hem een boodschap van den H. V ad eat overgebracht. Het onderhoud duurde een u,ur. Naar de „Italia" uil Amerikaansehe kringen verneemt, verliep het lol bei der volle bevrediging. De Pauselijke gedelegeerde heeft ook andere Amerikaansche persoonlijkhe den gesproken. 1 De kolennood in België. .Weldra zal, naar de „Standaard"; meldt, het gebrek aan brandstof in België gansch verdwenen zijn. Eens dat de verkeerswegen vrij en er ge noeg vervoermiddelen voorhanden zijn, kunnen de in de koolmijnen op geslagen voorraden vervoerd worden naar het gansche land. In sommige mijnen zouden er lol 30.000 ton kolen gereed liggen. Het was Vrijdag. De Parijsche «orrespondent van „De Tijd" schrijft: Ook ik heb gestaan onder de menigte, die zooeven in de straten van Parijs koning Albert en koningin Elisabeth heeft toegejuicht, het vorstelijk paar, dat het meest recht heeft op het vieren der overwinning over het gruweljjk onrecht, dat li»n land wel het meest brutaal had getroffen. Een mijn keel is nog een beetje schor van het oprecht enthousiasme, dat mij in luide kreten is ontsnapt. Zal ik zeggen waaraan ik dacht, toen wij daar den fiersten ridder van het recht, dien de wereld op het oogenblik telt, de hulde van onze bewondering hebben toegejuicht en geuit in alle ge baren, waartoe een bedwelming van geestdrift het menschelijk lickaam kan dwingen? Dacht ik aan het waardige antweord, dat hij aan de eerste Duitsche bedreiging heeft gegeven Dacht ik aan de heldhaftige verdediging vaa de greizen zijns land's? Dacht ik aan de prachtige epopee van het Belgisehe leger, onder 2gn aanvoering meer dan vier jaar stand houdend en «verwinnend aan den Yser? Dacht ik aan de triomfeerende recht vaardigheid, welke in hem belichaamd is en het voor de geschiedenis aller tijden zal blijven. Inderdaad, ik dacht aan dat alles. Maar ik dacht nog aan iets meer. Ik dacht aan een heel klein voorval, dat met de komst van het vorstelgk paar in verband stond en hetwelk mij door een vertrouwelijke mededeeling ter oore was gekomen. Welk was dit voorval? Ziehier: Bg de voorbereiding tot de ontvangst van het Belgisch koningspaar, had de ceremoniemeester, die vooruit was gereisd, bij de bespreking met digni tarissen an het departement van Buiten landsche Zaken op hoffelijke wijze dezen wenk onder een glimlach en een vrien delijk gebaar verborgen: „H.H. Majestei ten zullen gecharmeerd zijn, de visch- gerechten van uw rivieren en onover- treffelijke zeekusten te smaken op het diner, waarmee de regeering der republiek hun Vrijdag zal vereeren." En op het woord Vrijdag werd een eigenaardige nadruk gelegd. De regeering der Republiek heeft begrepenhet diner is schitterend geweest. Alleen kwam geen enkele vleeschschotel op het menu voor. Het was Vrijdag Koning Nioolaas van Montenegro is, zooals men dezer dagen kon lezern afgezet. Stammend uit het Serv. gesl. Petrovitch oorspronkelijk van Herzogo wina in de 16e eeuw naar Montene gro uitgeweken om de Turksche vervol ging te ontvluchten werd koning Nicolaas I in 1841 in het dorp Niegoch geboren. Hij begon zijn studiën in de kleine school te Cettigne. In 1852 ging hij naar Triest en ia 1856 liet hij zich te Parijs inschrijven in het lyceum „Lodewijk de Groote." Toen hij het Lyceum verliet, hadden zijn leermeesters evenals zijn kameraden daar veel spijt over. „Vóór zijn vertrek" vertelt een zij ner professoren vroeg ik hem schert senderwijs: ,Als ge ooit eens te Parijs terugkomt, beste vriend, breng mij dan eens wat Mouten egrijnsche sigaretten mededie moeten zoo lekker zijn, heeft men mij gezegd." „Afgesproken!" antwoordde de jonge Nicolaas eenvoudig. Vijf-en twintig jaar later bij een bezoek aan Parijs vernemend, dat dezelfde pro fessor neg zijn ambt waarnam, ging hij hem op een goeden dag opzoeken. De professor, verrast, kwam haastig toe- loopen, maakte e:n diepe buiging en stamelde zoo iets van: „Koninklijke Hoogheid." Doch de koning onderbrak hem en zei: „Neen, neen, niets van dat alles; uw oud-leerling komt een schuld inlossen of beter gezegd een belofte vervullen." En tegelijkertijd gaf hij den ouden professor een doos uitstekende sigaretten, gestempeld met het koninklijk wapen „Neem ze gerust," zeide hij, „ze zijn lieerljjk, onze Montenegrijnsche siga retten, en dan moet u weten, dat ik bij de douane er niets voor behoefde],te betalen." Voor kinderen toonde hij zich zeer vriendelijk waarvan het volgende voor beeld als illustratie moge dienen: Op zekeren dag stak hij de markt over en zag daar een aantal jongens staan wantertanden om de manden met heerlijk fruit, die daar uitgestald waren. „Hoeveel moet ik voor al uw manden geven"? vroeg de vorst aan den koopman. „Drie gulden, monseigneur". „En hoeveel voor de uwe" vroeg hij, een ander aansprekend. „Vier gulden", was het antwoord. Aldus ging hij de geheele markt rond en kocht alle fruit, dat daar voorhanden was. Toen verzamelde hij de kinderen om zich heen en riep: „Vooruit, jongens, dat is allemaal voor jullie!" Men kan zich voorstellen met welke juichkreten dit geschenk van den goeden Nicolaas werd ontvangen en hoe spoedig de sappige vruchten in de grage magen van het joDge volkje waren verdwenen. Om 12 uur placht de vorstelijke fami lie te dineeren in het paleis. Aan tafel heerschte geen overdadige luxe. Dikwijls noodigde de vorst hooge functionarissen en leden van het korps diplomatique bij zich aan tafel. Bij die gelegenheden werd eenjeeht nationaal gerecht opgediend. Twee ka merdienaars plaatsten midden op tafel een reusachtig stuk varkensvleesch, aan het spit gebraden. De koning gaf dan een teeken aan zijn ordonnauce. Deze stond op en plaatste zich voor het roo kende vleesch, dat op een houten bord was opgediend. Hij trok zijn sabel, zwaaide die eenige malen rond en met een wel- gemikten slag deelde hij het stuk vleesch in twee gelijke helften. Dan ondekte men in het inwendige van het stuk vleesch een opgevulde kalkoen, waarin zich wederom een pa trijs bevond, die meestal door den ko ning zelf op de jacht was geschoten. Deze schotel wordt „Perdrix a la Mon- ténégrine" genoemd en men zegt, dat koning Nicolaas en zijne gasten daar zeer op gesteld waren. Men weet van den koning van Mon tenegro nog een andere zeer aardige anecdote te vertellen. f .Op zekeren dag ontving hij een En- gelsch journalist in audiëntie, die, ver rukt over de schoonheid vaa het land, de bekoorlijkheid der omgeving en de bijbelsche eenvoudigheid der inwoners, het betreurde, dat het land zoo on vrucht baar was en niets opleverde voor export. „Ge bedriegt u, waarde lieer", zeide Nicolaas, we hebben hier integendeel zeer bekoorlijke exportartikelen. „Welke dan, sire?" vroeg de ver baasde journalist. „Wel, mijn dochters!" antwoordde de koning in lachen uitbarstend. Men weet, dat prinses Helena koningin van Italië geworden is. Een harer zus ters prinses Militra, huwde met Groot vorst Peter van Rusland, prinses Zorka werd de vrouw van Peter Karageorge- viteb, en indien zij niet gestorven was, zou zij het koninklijk purper gedragen hebben aan het hof van Belgrado. Prinses Stand werd hertogin van Leuchtenberg en prinses Anna Hertogin van Battenburg. Nikolaas I liad dus gelijk. Montenegro is, evenals Denemarken een soort baker mat van koninginnen en vorstinnen ge weest. Nederland en België. Reuter seint ons uit Parijs: Pichon zeide in antwoord op een desbetreffende vraag in de Kamer, dat de generale staf bet gebruik der Rijn havens overweegt voor de bevoorra ding der beproefde streken en tier legers. De commissie benoemd in ver band met de Scheldekwestb, heeft medegedeeld, dat de Stóheldemond en de haven van Antwerpen zullen wor den gebruikt voor de repatrieering van krijgsgevangenen. (Msbode.) Salarissen kantoorbedienden. Het comité voor de salarissen van Kan toorbedienden (samengesteld door: 'Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbe dienden, Nat. Bond yan Handels- en Kantoorbedienden „Mereurius", "Nel. Roomsch-Katholieke Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Fran- ciscus van Assisië", Ned. Ver. van Chris telijke Kantoor- en Handelsbedienden), richt zich per circulaire tot patroons in handel en industrie, met verzoek het volgende ontwerp salarisregeling in to voeren: De Gemeenten .worden verdeeld in 3 groepen, n.l. Groep I: Amsterdam, Botterdam, Den Haag, Utrecht en gelijkgestelde plaatsen. Groep IIDe provinciale hoofdplaatsen en daarmede gelijkgestelde. Groep III: De ovferige plaatsten. De kantoorbedienden worden verdeeld in 4 categorieën met de navolgende sa- Taviëering A aankomende bedienden beneden 18 jaar minimum groep J. f300, groep II f250, groep III £200. B. bedienden 18-jarigen leeftijd mini mum resp. £700, £650, f600, opklim mende met jaaxlijkschc verbooguigen yan minstens f 100. C. bedienden 21-jarigen leeftijd mini mum resp. f1200, Ï1150, £1100, opklim mende met jaarlijks:'he verboogingen van minstens "f 100. D. bedienden 25-jarigen leeftijd mini mum resp. f 1600, f 1550, f 1500. Deze minima behooren uitsluitend te gelden voor hen, die gew.one administra tieve werkzaamheden verrichten, terwijl voor meer eischendo werkzaamheden, deze minimumbedragen niet onbelangrijk zujlen moeten worden verhoogd. Da Soelale Wetgeving. Naar wjj vernemen is de voorbereiding van het wetsontwerp betreffende den achturigen arbeidsdag reeds ver gevor derd. De zeer omvangrijke technische wijzi ging van de Ongevallenwet wordt binnen kort van' den Raad van State terug verwacht en zal dus eerlang kunnen worden ingediend. Een nieuw ontwerp Gezondheidswet is in concept gereed, doch moet nog om advies worden verzonden naar den Cen- tralen Gezondheidsraad. (Msbode.) De draadversperring. De door de Franschen aan de Duitsch- Hollandsche grens te Kerkrade langs den grooten heirweg naar Aken aan tebren gen draadversperring is nagenoeg gereed gekomen, en staat rakelings langs de op Hollandscli gebied gelegen huizen. De bewoners moeten echter in hun woningen trachten te komen. De draadversperring, destijds door de Duitscliers aangebracht, stond halverwege op een neutraal stuk grond. De bewoners ondervinden van den maatregel en het arrogant optreden der Franschen tegenover hen weinig pleizier. De post kan niet besteld worden bij verschillende bewoners, en het voor nemen bestaat zich te wenden tot den commandant van het veldleger om op de zeer hinderlijke grensafsluiting te wijzen. De h6er Oudendijk naar Peking. Naar het Maandagochtendblad uit goe den bron verneemt, zal de heer W. J. Oudendijk tot 'gezant te Peking benoemd worden. De heer Oudendijk, eenigen tijd geleden van zijn gezantschapspost te Petrograd teruggekeerd, heeft, zooals men weet, veel waardeering in de Entente-rijken verworven door de wijze, waarop hg de aan hem toevertrouwde belangen der Engelsche en Fransche onderdanen ver zorgd heeft. ERRATUM. Het tweede blad van dit nummer draagt aan het hoofd den datum Dins dag 1 Januari 1919. Dit moet zij»: Woensdag 1 Januari 1919. Red. De hoer J- C. H. Holllmann, deurwaar- dor bij de rechtbank te Middelburg, wo nende te Goes, aan wien eervol ontslag is verleend, bekleedde deze betrekking se dert 12 Aug. 1887. Goes. Onder de practische en tegelijk sierlijke wandkalenders bekleedt die der wijd en zijd bekende Stoomververrj en Chemische Wasscherij „De Regenboog" te Tilburg eene eere; plaats. (Zooals bekend heeft deze ververij en wasscherij hier ter stede haar depot bij den heer H. Verwer in de St Adri- aanstraat). Ook dit jaar wist „De Regen boog" een kalender met zeldzaam mooi uitgevoerd schild te doen vervaardigen waardoor deze kalender niet alleen vooi 't kantoor maar ook voor de huitkamei een sieraad is. De commissie voor de oeco nomische spijsuitdeeling alhier heeft in een circulaire aan onze stad genooten uiteen gezet, dat de moeilijk heden, welke zich voordeden bij het op doen van de noodige ingrediënten voor de warm voedsel verstrekking eerst kort geleden werden opgelost, zoodat de lie er en der commissie hun jaarljjkschen rondgang, die anders in November pleegt te geschieden, thans zullen houden van 2Januari a s. Wij bevelen dit liefdewerk, dat armen van alle gezindten ten goede komt, ten zeerste in de milddadigheid ODzer Goesclie lezers aan. NB. In den winter van 1917—1918 tusschcn 2den Kerstdag en 30 Maart zijn 12500 porties warm voedsel verstrekt 0«k dezen winter is den tweeden Kerstdag met verstrekking van warm voedsel begonnen. Middelburg. Bij Ten verleden week al hier gepleegden inbiaak in het pakhuis van ilen heer Jacques Hackenberg rum de Piipstraat, zijn, zooals het onderzoek heeft" uitgewezen flesschen jenever, li keur en cognac- ontvreemd. In den nacht van Vrijdag op Zater dag werd ingebroken in bet pakhuis van dc-n boei Rivière in de Korte Deere, w&ur voor ongeveer f 70Ó aan manufactu- ren werd weggenomen- Zondagavond werden door een agent van politie (wee militairen betrapt op' poging tol inbraak Tiiji de firma Mos op den bock van do Markt en de Lange- viele, zij zótten het op1 een loopen en zijn nog niet opgespoord. Nog is biji de politie aangifte „gedaan van diefstal van twee konijnen en ook van een rijwiel. Het was alhier de gewoonte, dat huurders van huizen de eerste week huur niet behoefden te betalen voor de Zoo genaamde „schoonmaakweek". In de dezer dagen gehouden yergadering van de Yercemging van Eigenaren en Ver huurders van Gebouwen, is besloten om met 1 Januari met deze gewoonte te breken, zoodat huurders thahs verplicht zullen zijn ,ook die eerste week te be talen. De Commissie voor distributie van reparatieleder enz- alhier maakt be kend, dat op vertoon der iederkaart we derom bons voor zolen en hakken van Rijksleder verstrekt worden voor de num mers 501— 750 op Donderdag 2 Januari. 751—1000 op Vrijdag 3 Januari- 1001—1250 op Zaterdag 4 Januari- 1251—1500 op Maandag 6 Januari- 1501—1750 op Dinsdag 7 Januari- 1751—2000 op Woensdag 8 Januari- 2001—2250 op Donderdag 9 Januari. 2251—2500 op Vrijdag 10 Januari- Voor verdere nummers wordt nader be kend gemaakt. Op vertoon der Iederkaart worden wederom bons voor goedkoope klompen verstrekt voor do nummers: 3301—3550 op Donderdag 2 Januari. 3551—3800 op Vrijdag 3 Januari- 3801—4050 op Zaterdag 4 Januari- 4051—4300 op Maandag 6 Januari- 4501 en daarboven op Dinsdag 7 Januari- Slechts aan de kleinste helft van een gezin worden bons verstrekt, doch in geen geval meer dan twee bons ia ee» gezin. Het bureau Bogardzaal is geopend: lede ren werkdag van 95 uur, des Zaterdags van 9—4 uur- B. en W. alhier brengen ter ken nis van houders van brandhoutkaarten, dat de verstrekking voor bovengenoemd hout, tegen f 0.80 per 50 K.C. (contante betaling) en op vertoon van bovenbe doelde kaarten, zal aanvangen op Don derdag 2 Januari 1919. Van Dinsdag 31 December tot en met Zaterdag 4 Januari zal verkrijgbaar zijn op bon 1231 HG. kaas en op bon 124 2 5 HG. jam bij onderstaande winke liersHendrikse, Buijs, Augustijn, Vleu gel, Meinsma, Verhage, Dol, v. Dokkum, Verburg en Leerves. Vlisslngen. Waar tot nu toe nooit sper- uren voor het gasverbruik alhier hebben bestaan, worden deze thans vanaf 1 Januari ingevoerd en wel iederen da« vaa 7 tot 11 en van 1 tot half vijf. '•Hier Abtskerke. Du raad verga derde Zaterdag. Present 5 leden, af wezig de boeren van Liere en de Boo. Tot lid van liet Bugerl. Armbestuur werd herbenoemd de heer J. Tolhoek en tot leden der commissie Tot wering van schoolverzuim <Ie boeren ds. van do Pl'assche; G. Goossen, C. Meijaard en P. A.' de Graag. In het besluit tot wijzi ging der begrooting voor 1918 wer.l de post wed J e ver hoogi n g onderwijzers, die eerst onder onvoorzien was gebracht thans naar het hoofdstuk onderwijis verwezen. Aan Jacs. v. Oosten wórd ontheffing van hoofdgeld over 3 mnd. toegestaan. In de verordening jaarweidden onderwijzer» werd op een aanmerking van God. Staten £50 gebracht voor het bezit van elk (lei- akten 1t. Tenslotte werd besloten _aan Gcd. Staten voor Ie stellen om de huur waarde der woning van bet hoofd der school te brengen van 1150 naar200. Driewegen, In de raadsvergadering van Zaterdag waren alle leden present. Het gekozen lid W. de Dreu werd beëedigd. In de begrooting vooir 1918 hadden enkele af- en overschrijvingen plaats. Het maxi mum werd gelicht uit de verordening op de heffing van een hoofdelijken om slag en de aftrek voor levensonderhoud van £300 naar f400 gebracht. Ovezand. In de Vrijdag gehouden raads vergadering waren alle leden present. De begrooting voor liet Armbestuur over 1919 werd goedgekeurd in ontvang en uitgaaf elk opf 9569.28Vs. In de ge- meentebegrooting voor 1918 werd af- en overgeschreven en die voor 1918 en 1919 beiden gewijzigd. Uit iele verordening hoof delijken omslag werd het maximum ge licht en de aftrek voor levensonderhoud bepaald op f350 en f20 voor elk kind onder de 14 jaren boven hot getal van 2. Voor diverse betalingen werd een gekl- leening aangegaan. Nleuwdorp. Alhier, waar eind October reeds met de electrische verlichting kon begonnen worden door aan ongeveer 100 perceelen één lichtpunt te geven, zijn thans alle huizen naar believen van licht voorzien. Het licht is mooi helder, maar hrandt nog niet geheel rustig. De Mij. Elfetra te Vlissingen, die de geheele |installatie heeft geleverd, hoopt binnen korten tijd dit euvel te hebben verholpen. (M. C) In de Vrijdag gehouden raadsver gadering is ook nog liet volgende besloten: lo- de jaarwedde van den telefoon- louder is met 1 Januari 1919 met 125 erhoogd; 2o. aan de R. Kath. bewaarschool alluer. s met 1 Januari 1919 eene subsidie per aar toegestaan van £100. Wemeldinge, In het jaar 1918 zijn al- ier dngeveer 50 menschen overleden, ,-aarvin ook de Griep vele slachtoffers réchte. Andere jaren kwam het aantal 'iet dikwijls Jroven de 20. Naar men uit goede bron verneemt beft de Ned. Herv. Iverk besloten Ida urliehting in de kerk belangrijk te ver foeien. 'De petroleumlampjes zullen nu ervangen worden door mooie gaskronen. Sluit Zondagavond had 'n vergadering paats van de R. K. K. op de bovenzaal vin dir. B. Cammaert. Door den voorz. verd leze vergadering geopend met den Grristilijken groet, en aan de aanwezige bden «en hartelijk woord va» welkom tcegesiroke». Het doel dezer vergade ring nas het opmaken van een candi- ditenlst voor de leden van de Prov. Staten om daar»a deze lijst voor te stellen bij het Centraal Bestuur van de R. K. fiêskring van Zeeland. De voorz. wees r op dat m«n *aar verkieziag deze 1st kon opmaken uit pers»nen die arn daarvoor verlangde en liet meest jesahikt ackte «n men volkomen vrij stad in de keuze hiervan. Na e stemming waren gekozen met grootemeerderheid van stemme» ne. 1 dhr. i Hendrikse te IJzendijke, so. 2 dhr. A de Milliano te Waterlandkerkje, no. 3 hr. A. Aernoudts te Sluis, no. 4 dhr. E Martens te Aardenburg. De ritslag dezer stemming bekend zijnde,werd eene rnetie voorgesteld t«t wering der annexatie en een telegram verzonen aan het adres van H. M. de Ko- ni*ginv»arin de leden v d. R. K. Kiesv. va» Slis hun gehechtheid en trouw aan Hare hjesteit te kennen geven. Daarna werd at „Wilhelmus" aangeheven uit volle Irst, gevolgd door een applaus, waaruibleek hoe diep 't nationaliteits gevoel Ier trouwe R. K Sluizenaren is en bliji geworteld. lizenike. De rijksambtenaren hebben gistere) bij E. Onderdonck alhier een partij rn 90 kg. margarine in beslag genome. Boschapelfe. Door het protest-comité dezer gmeente werd het volgende ant woord ntvangen op zijn telegram aan Hare Mjesteit: „De oningin, lroogelijk waardeerende de gevdens van gehechtheid en trouw voor Yderland en Vorstin, door U allen in deze dagen geuit, draagt mij op U hoogstd-zelver oprechten dank te be tuigen." Hooft Graafland, Adjudant.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2