Correspondentie Sociale Berichten. Laatste Berichten. Leger en Viool. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Financieels Mededeelingen. SpORT EN SPEL. Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. Hoofdplaat. Zondag bij de oprichting van een afdeeling Hoofdplaat van den Hredaschön Diocesanen R.-K. Werklieden- hond werd met groote geestdrift de na volgende motie aangenomen: „De R.-K.werklieden te Hoofdplaat in vergadering hijeen tot oprichting van cene parochiale afdeeling van den Bre- daschen Diocesanen It.-K. Werklieden- bond, spreekt hare verontwaardiging nit over de onhebbelijke en laaghartige wijze waarop door sommige buitenland- sche persbladen actie wordt gevoerd voor cene annexatie van Zeeuwsch- Ylaanderen bij België en verklaart te 'zijn en te willen b 1'ij ve n trouwe Nederlanders en onderda- :n c'n van H. M. Koningin W i 1- h e' 1 m i n a". Verdere bijzonderheden over deze ver gadering in ons volgend nummer. Plaats gebrek belet het uitvoerig verslag daar van thans op te: nernten. Red. Aardeakurf. De Rijksambtenaren van hier bekeurden een persoon alhier wegens poging tot uitvoer van 5 KG. suiker. Groede. Langvingers hebben dn do afgeloopen week ten na deel e van den landbouwer B. onder dozfe gemee-ntje 'zlelven zakken tarwe, ongwepir zeven houdend K.G. ontvreemd. De politie) doet onder hoek. Zaamslag. Alhier Zijn aan het sluisje hij 'het Hellegat gedurende deze cam pagne verladen 1,862.080 K.G. suiker bieten voor de Algemeene Suiker maatschappij en 908.160 K.G. voor do Coöperatieve te Sas van Gent. Alhier is mond- en klauwzeer ge constateerd in den stal van e|y,n land bouwer, wonende in de Ter Neuzbuseho straat. De Zeeuwseh-Vlaamsche Annexatiekwestie in de Provinciale Staten. In de Zaterdag voortgezette vergade ring werd o.a. het woord gevoerd dóór den heer Hombach, die als volgt sprak: Het moet ieder echten Nederlander goed doen wanneer hij kennis neemt van het spontane en algemeene optreden in ge heel Limburg tegen het doelloos anne xion istisch gedrijif in het buitenland, om een deel van Limburg of geheel Zeeuwseh-Vlaanderen in te lijven hij1 cien land, waarvan wij honderdduizende in woners liefdelijk 'opnamen en verzorg den in de bange tijden van het Belgisch volk, waaraan wij gaarne tot op heden) nog onze volle sympathie hebben ge geven. Het blijven voortduren van die sympathie zal ten slotte toch wel eeni- germate afhankelijk worden van de han delingen van dat volk zelf legen over ons. De handelingen van een deel van het Belgische volk, vooral in den laatstea tijd, doen bij ons niet het gevoel ont staan, .dat dankbaarheid de hoofddeugd van dit gedeelte van het Belgische volk is. liet kan, ja moet zijn nut hebben, dat krachtigé stemmen van hier door dringen tegen het drijven der chauvi nisten, dat zij' van nu af dienen te we ten, dat afstand van 1 meter Neder- landscho grond tot de onmogelijkheid be hoort. Ai is het niet aan te nemen, dat Engeland, flat den strijd aanvaardde tot het beschermen dei' kleine naties en president Wilson, de ontwerpei' van de vredesvoorwaarden, die het praelidium moeten zijn voor den wereldvrede, aan dergelijke plannen ooit aandacht zullen schenken, dan is het toch goed, dat Itet kwaad in den aanvang worde gesmoord en dat dan wel dient overwogen te wor den, dat zoo ooit met geweld Zeeuwseh- Vlaanderen mocht worden ontrukt aan het rood-wit en blauw, dat dan ni-eitl anders, dan een tweede moeras-IJzter- strook het pand zal zijn van den diefstal. Mede namens de heeren Fiuijtier, Die- lcman, Maarleveld, Erasmus, van Zuij'- en, Puylaert, JJsebaert, van Rompu, Du- molcijn, Blfeifcer en van Waesberghe stel de spr. de volgende motie voor: „De Provinciale Staten van Zeeland, protesteeren krachtig tegen het ageeren van een deel dier buitenla.ndsc.he pers of personen en instellingen in het buitenland, hetwelk beoogt, dat een deel van Zeeuwseh-Vlaanderen zou worden losgemaakt van Nederland; betuigen hunne aanhankelijkheid aan het Nederlandsclie staatsverband en Oranje". .De motie werd niet applaus begroet en door van hunne zetels op t.e staan gaven de leden blijk met den inhoud „volkomen in te stemmen. Wat Zeeuwseh-Vlaanderen van zin is. Zeeuwseh-Vlaanderen zal niet stil zitten, maar duchtig zijn stem laten hooren tegen over de Belgische schreeuwers, die het willen annexeeren. Heden, Maandag, vergaderen op initia tief van dr. Pattist,-Aarde'nburg, de ver tegenwoordigers vatfs'alle gemeenten in Zeeuwsch-Vflaanderen te Schoondijke, om cene gezamenlijke protestactie op touw te zetten. Plan is o.a. om een mani fest van trouw aan het Nedevlandsch staatsverband in alle gemeenten ter tee. kening te leggen- Nog vernemen wij van geachte zijde, dat in West-Zeeuwsch-Vlaanderen op ver schillende plaatsen onder de Katholieke bevolking protestbetoogingen zullen plaats hebben, waarop het annexi'onisiiseh drij ven tegen ons land door een bevoegd spreker zal worden toegelicht en op de kaak gesteld. Daardoor zal op overtui gende wijze blijken, dat ook Katholiek Zeeuwsch-Vlaanderen niet anders wenschfc en wil dan Nederlandsch te blijven. Een en ander mag als een verblijdend teeken worden opgevat, dat men in Z- Vlaanderen niet werkeloos wil blijven- Bravo (Zie laatste berichten.) Zeeuwseh-Vlaanderen en Nederland- Tegen Woensdag is een vergadering te Billand bijeengeroepen, waar het de- finibeve comité voor anti-annexionis- tische propaganda zal worden gekozen- (M. Ct.) De „Zeeuwsc.be Koerier" bevat den volgenden «proep aan de bevolking van Zeeu wsch-V laanderen „Onze landstreek is in gevaar. Openlijk wordt verkondigd, dat men Zeeuwseh- Vlaanderen van Nederland wil los scheuren. Dat mag neoit gebeuren Zeeuwsch Vlamingen, volgt ons voor beeld en slaat de banden ineen. Vormt comité's van acties, zooals onderge- teekenden zich te Sas van Gent reeds tot een comité van actie vereenigd hebben. Verbinden wij ons met onze eveneens bedreigde Limburgsche land- genooten! Spoedig, zéér spoedig moet alom gehandeld worden. Corporaties en vereenigingen, treedtkrachtig naar voren Zeeuwseh-Vlaanderen aan Nederland 1 Nooit aan een ander land! (get.) A. H. van der Feen, letter kundige, J. K. Rakhorst, directeur post en telegraafkantoor, V. Verschaffel, voorzitter Kamer van Koophandel en Fabrieken, A. G. Stubbé, wethouder, M. van Goethem, P. J. Hameliinck, E. J. Michielsen, P. A. Neeteson, Ch. Pau wels, G. Stevens. Besmettelijke ziekten. In de week van 4—10 Dec. zijn in de provincie Zeeland de volgende be smettelijke ziekten ter kennis gekomen van den Centralen Gezondheidsraad: Typhus: 1 geval te Oud-Vossemeer. Roodvonk: 1 geval te Schoondijke, Sluis, Vlis3ingen, en Wemeldinge. Diphteritis: 1 geval te Axel en Mid delburg, 2 te Groede, 3 te Wemeldinge en Zierikzee. (M. Ct.) De commandant tier stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft ingetrokken de verordening van 14 October 1915, uitgevaardigd' door, den toenmaligen commandant in "Zee land, houdende bepalingen nopens hel verlaten van "het in staat, van beleg, verklaarde gebied door voor de defen sie nuttige categoriën personen. Naar aanleiding van de opmerking van den teer Spcon'gar in de vergade ring der Provinciale Staten dat altebn do Broeide Watering den weascb van belastbaarstelïing van gebouwdei cigte-ri- domm-en uitsprak, maakt men ons op merkzaam dat ook de polder Walcheren in een vergadering van 29 Sept. j.l., bij de beh'ah&eling van heit polderreglemenlt met algehieene stemmen de wenschelijk- beid uitsprak dat bij art. 101 van bet algemeen regle ment ide mogelijkheid van de heffing van dijkgesehot van de gebouwde eigendom men naast de heffing van ongebouwde eigendommen wordei opgenomen. (.VI. O.) PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. (Vervolg.) Bcgeling der Jaarwedden. Bij de behandeling van het salaris^ voorstel in de afdeelingen werd met ge noegen geconstateerd, dat Ged. Staten zich hebben laten leiden door de ge dachte, dat. het salaris verband moet hou den met de dienstprestatie en niet door de nieuwere theorie, dat het zich rege- len moet naar de behoeften der ambte naren. Toch zou een lid aan de laatste gedachte willen tegemoet komen, door voor ongehuwde ambtenaren en beamb ten vrije woning of tegemoetkoming daar voor toe te staan. Tegen dit laatste .werden van de zijde van Ged. Staten practiseh© btezlwaren aan gevoerd, de rijksregeling kent zoodanige bepaling pok niet. - - Van de opmerkingen gemaakt bijl de aitikelsgewijzehehandeling noemen wij' de volgende: Een lid heeft niet aangetrof fen het medetellen van dienstjaren el ders in gelijksoortige betrekkingen doorge bracht. In alle afdeelingen wenschle men bij overlijden van ambtenaren de jaar wedde niet gedurende het loopend kwar taal 'doch gedurende een vol kwartaal te rekenen van den dag van overlijden uit te betalen, waarom Ged. Staten hun voorstel in dien geest wijzigden. Een lid wenschte "de termijnen van uitbetaling van geheel en half salaris bij 'ziekte in plaats van op een half jaar en een half jaar, .te ziien gebracht oj) een jaar en anderhalf jaar, waarmede zich slechts twee leden vereenigden. Wel werd door Ged. Staten toegezegd, dat, als er termen voor bestaan Zijl met een1 hijzonder voorstel tot verlenging zullen kernen. Bij het artikel, waarin de jaar wedden van de ambtenaren ter griffe wordt geregeld, werd opgemerkt, dat het verschil tusschen minimum en1 maximum bijl de onderscheidene vragen te verschil lend is, terwijl een ander lid de onder,- verdeeling in eerste en tweede klerken en in eerste en tweede bureelambtena ren wenscht te doen vervallen, waar tegen Ged. Staten ernstig bezwaar heb ben, daar de werkzaamheden zeer ver- schillend zijn. Een voorstel om de ma xima voor de opzichters van den Water staat te bepalen op f3209 in plaats van f3000, verkreeg slechts twee stem men. Naar aanleiding van desbetreffen de opmerkingen wijzigden Ged. Staten de vergoeding der bureaukosten voor den hoofdingenieur van f400 op f500 en voor de ingenieurs van f250 op f400. Daar gebleken is, dat de jaarwedde van rieh betaalmeester als beheerder der Provin ciale fondsen in, 's Rijks kas moet wor den gestort, stellen „Ged. Staten nader voor deze. te bepalen op f 700 in plaats van f 800. i ier leden vereenigden zich met een voorstel om het maximum Voor den hoofdmachinist te. bepalen op f2400 Ze ven leden verklaarden zich er voor het aanteekengeld der agenten om te zet ten m een salaris. Ged. Staten vonden in de gehouden besprekingen aanleidin" nader te bepalen, dat de jaarwedden zul len zijn te Vlissingen en Neuzen f1000; ^skmis, Hansweerd en Walzoorden f800 Borsselen en Hoedekenskerke f750. met behoud van het aanteekengeld. Zeven leden verklaarden er zich voor de sala- nssen voor den dienst op de Ooster- schelde gelijk te stellen met die van Walzoorden—Hansweerd. Ook werd de wcnschelijkkeid in liet Jicht gesteld om voor beambten met wisselvallige inkom sten en voor hunne wieduwen en weezen den pensioensgrondslag te regelen naar de hoogste door hen genoten bezoldiging, zooals bij de rijksregeling het geval is. Door Ged. Staten wordt o.a. nog voor gesteld, den agent te Hansweerd een p.->r- soncele toelage van f200 toe te kennen, zooals hij belast blijft met administratie voor en toezicht op den tramdienst. De lieer Elenbaas acht de regeliim eeni mooi werk en gelooft, dat de ambte naren tevreden kunnen zijln. Sp'r." heeft echter een algemeen bezwaar, namelijk het niet beslist mede doen tellen van dienstjaren. Spr. is het met Ged. Staten eens, dal de bezoldiging moet geschieden naar verhouding van .dienstptoestatie doch hij wil den gehuwden bijslag in de huis huur toekennen. Bij, art. 4 sfelde deze opr. voor een amendement om ook don diensttijd eiders doorgebracht te doen medetellen. Be heer de Casembroot wees er ,^a' ''if do bootdiensten tot mocilqkheden zal leiden; bijv. de matro zen De heer Elenbaas heeft ook deze ambtenaren bedoeld. Het amendement Elenbaas wordt met 28 tegen .7 stem men aangenomen. Een amendement-Elen- haas tot toekennen van huishuurvergoe- ding aan gehuwden van 8 pet. der jaar wedde tot hoogstens f300, werd aange nomen met 23 tegen 12 stemmen. Bij de voortzetting der voorstellen 'tot herziening der jaarwedden, stelde de heer Brants voor de termijn van uitbeta ling bij ziekte te veranderen op een jaar n ?n 011 ecn iaar half loon- De heer de Casembroot zegt, dat als de Ged. Staten hadden voorgesteld een jaar, een lid wellicht met twee jaar zoude komen. De heer Tichelman wil in deze vrijheid van handelen laten aan Ged. Staten. De heer Brants verdedigt zijn amen dement nader, dat daarna wordt aangeno men met 20 tegen 15 stemmen- ln verband met het aannemen van het amendement inzake de vergoeding van huishuur, werd met 33 tegen 1 stem de jaarwedde van de bodes, die vrije woning, vuur en licht hebben, verhoogd f WO en dus gebracht op f900— f 1250. De heer v au der We ij de wees op het gevaar, dat als de vrede geteekend is, technisch ontwikkelde personen ons land gaan verlaten en daarmede in ver band stelde hij een amendement voor om het maximum voor de ingenieurs te bepalen op f4750, in plaats van f4500- Dit werd verworpen met 24 tegen 11 stemmen. Do heer va n Niftrik stelde voor de hureelambtenaren eerste klasse van f 1600 —f2300, inplaats van f1400—f2000- en van de tweede klasse f 1000—f 1400 in plaats van f800—f1200- h*® heer de Veer wees er op, dat nu de iiuishiiiirvergoeding is aangenomen, net toch met aangaat steeds weder met nieuwe amendementen te komen, daarom stemde hij tegen het amendement van der Wcyde en zal dit ook doen tegen dat van den heer van Niftrik- Het voorstel van Niftrik werd ver worpen met 28 tegen 7 stemmen- Bij het art- over vergoeding van bureau kosten aan de ingenieurs, wees de heer van Rompu er op, dat-daar deze amb tenaren nu 8 pet- jaarwedde voor de huishuur krijgen, hen dubbele vergoeding zou worden gegeven. De heeren Elenbaas en Brants ontkennen dit, alle ambtenaren krijgen eene verhooging en deze zouden daarvan met profiteered Met 26 tegen 9 stemmen verklaarden de Staten zich voor de handhaving dor voUe vergoeding van bureaukosten- De heer Maarleveld stelde voor de vergoeding aan opzichters te bepalen op f2UU, wat door Ged. Staten wordt over genomen De jaarwedde van den amanuensis van de 1 rovmciale Bibliotheek word verhoogd en bepaald op f800f 1100 in plaats van f 750f 1000, zooals was voorgesteld- (Slot in volgend nummer.) K-, Middelburg. Uw ingezonden bijdrage wordt in het volgend nummer geplaatst. Red. Roomsch-Katholieke Middenstanders van Zeeland! „Houdt a.s. Woensdag, 18 Decern-, ber „vrij voor de Middenstands verga-, dering, die te half twee zal gehouden, worden in' het Sint Vinc-entiusgebouwi te Middejburg!" zoo luidde de oproept die tot alle middenstanders van het, Diocees Haarlem is gezonden, uilgaan- de van den Bond van R. K. handel drijvende en industrieele middenstan ders „de Hanze" in het. bisdom Haar-, lem. Komt zoo veel mogelijk ter ver gadering, heizij gij lid v. d. Hanze zijt of niet. Het gaaf om uw eigen belang. De vrije tijd, dien gij afneemt van uw, zaiéenzorg, zal u geen nadeel brengen,- neen integendeel, zij zal u 'voordeel- doen. Toont *t echte' zakenmenschen,- die met oordeel en 'overleg van 1$ voren uw kansen van winst berekent. Moge op het eerste gezicht, ecn dag uitbreken van uw zaak voor u eer,des schade beteekenen; bedenkt wei, idai later, wanneer gij a.s. Woensdag ge7 bruikt voor Hanzedag, voor u groo-, Lc-re winsten te hoeken zullen 'zijn. Een nieuw leven moet opbloeien on der de middenstanders I De oorlog, zoo mogen wij vertrouwen, is uitgebulderd,, de abnormale toestanden in het maal-, schappelijk leven gaan een einde ne-, men, en binnen niet te langen lijd, hoopt een ieder op herstel der we reldorde, en met dien wereldorde, op, herstel van zaken en bedrijven. Wat zal ..het geven voor den mid denstand? Resell uw belang! Alleen, door gezamenlijk overleg en vereende, kracht zult gij kunnen terugkeeron lot, uw normaal zakenleven. De eenling zal vallen in een maats schappij 'die op organisaties wordt op gebouwd. Daarom, 'toont a.s. Woensdag dat, gij begrip hebt van zaken doen; toont dat. gij belang stelt in uw organisatie, zoo gij reeds in de vereemging zijt,- toont dat gij 'doorzicht bezit en we» ten wilt wat, in de- toekomst uw lot en belang zal zijn en komt naar Mid delburg a.s. Woensdag. Uw reis zal niet tevergeefs zijn, uw tijd is .niet verloren, uw rpocit-e zal niet onbeloond blijven. Georganiseer de of nog niet georganiseerde midden-, standers, op naar de vergadering van, den Roomschen middenstand in lief, Vineenliusgebouw te Middelburg, 'a.s< Woensdag 18 December te halt twee, namiddag. i M. v. d. 'EEM, G. Adviseur van de Federatie van vaki vereeniging van de R. K. Hanze' in, Zeeland. Per telefoon. DEN HAAG. Door een aantal hier ter stede wonende Zeeuwen is heden aan Ds. Pattist, onder wiens leiding vandaag te Schoondijke een protestvergadering is be legd, het volgende telegram verzonden „Wij, geboren in hot land van Cad- zand, stemmen giohcel in met uw protest tegen de pogingen tot geschiedenis-, volks aard- en rechtverkrachtendo afscheuring van Zecuwseh-Vlnandercn van Neder land". BRUSSEL. De „Bmxeltes Depêche" schrijft, dat hij do Schelde-kweistte slechts (I?) twee oplossingen bestaan, n.I.: een defensief Nedeiiandsch-Belgisch ver bond, of wel afstand door Holland van Zeeuwseh-Vlaanderen en de eilanden Wal cheren en Zuid-Beveland, want zonder het bezit van den rechteroever der Schel de zou België's souvereiniteit. op de Schei- do feitelijk niet beslaan. WEENEN. Hier zijn berichten' ont-, vangeif over revolutie in Bulgarije. Ar-, beklers en hoererf vielen tie bezet tingstroepen' aan en vermoordden En- gelsche en FranSche officieren. Ook, in Roemenië heerschl 'er verwarring. LISSABON. De president. vaiTdePor-i lugeesche republiek is op weg naai; het station -door 'drie revolverschoten, gedood. AMSTERDAM. Naar he.1, „Maandag ochtendblad" verneemt, is de ex-kei zer van officiëele- zijde gepolst, of hij, ons land vrijwillig zou -willen verla ten, om zoodoende de daaraan vooq ons land verbonden ejlnstige bezwaren op te heffen. Dè ex-keizer zou aan het verlzjoek geen gehoor hebben gegeven. Commandant van het veldleger. Met 'ingang van '16 dezer is aan luite nant-generaal W. ,H van Tonvisga, com mandant van het veldleger, eervol ont slag verleend met bijzondere dankbetui ging, en is tot commandant van het veldleger benoemd genteraal-majoor J. Bur ger, sous-chef van den staf bij het al gemeen hoofdkwartier. De door aardbeving geteisterde Missie op Porto-Rico. Men meldt ons van geachte zijde: Met genoegen kunnen wijl U mededae- len, dat de eerste gift a f1000 voor de bedreigde Missie Porlo-Rico is bin-< nengekomen door bemiddeling van Z. D. II. Mgr. .H v. d. Wetering, Aartsbisschop van Utrecht. Door de Litt Club onderafd. van deni R. II. B. S.-Bond alhier is onlangs een opstellenwedstrijd uitgeschreven. De prij zen zijn toegekend aanR. Folmer, lo. prijs; H. E. Blankenbijl, 2o prijs; A. K. Zweede Jr., 3o prijk De prijlsuitdeeling, die gecombineerd zal worden- met de algemeene maandverga dering zal plaats 'hebben n.s. Donder dagavond half .acht in (ie Soc. V. O. V. Alle Bondsleden en donateurs hebben vrijen toegang op vertoon der kaarten. Door directie en raad van commis sarissen van de Maatschappij tot beleie- nen Ion aanjkoopen van met vruchtgebruik of periodieke uitkecringeii betaste waar den te Middelburg is eien ciroulhira ge richt, aan de houders van 41/» en. 5 p€t. pandbrieven, waarin wordt medegedeeld, dat de maatschappij!, die nagenoeg al haro leeningen in, Duitschland en Hongarije Nederland aanwezig heeft om de op 1 Januari a.s. vervallende coupons ta be talen. Daar de maatschappij de koers verliezen niet kan dragen-, daar z'ijl dan een verlies zon leiden, dat wellicht later liad kunnen worden vermeden, wordt nu voorgesetld dat do pandbrirfhoiudersi, die dit wenschen, de coupons verzilveren en \yel 'zoo dat de coupons in marken wor den uitbetaald, waarbij een mark op 59 cent wordt berekend, maar aan de recht hebbenden de marken worden uitgekeerd tegen den koers van cheque op Berlijn, aan den dag der aanbieding voorafga,anidiel. (Ter bespreking van deze circulaire zïjn de pandbriefhouders opgeroepen naar eene vergadering welke Maandag 23 December te Middelburg gehouden wordt onder leiding van de Trust em Safa Maatschappij'. Voetbal. Goes. Zondagmiddag to half 3 speelde op 't terrein aan d-en Polderschonweg „O. V. V." een vri-endscliappelijken iwed- strijd tegen- „E. M. M.". Stand bij de rust 2—1 in 't voordeel van „G. V. V." Bij' 't einde idem. Ais „E. M. M." soms nog eens een; wedstrijd mocht aanvragen tegen „G. V. V. II" hop-en we, "dat „G. V. V." met haar tweede elftal opkomt, maar niet met 6 man van haar eerste elftal. Niet, dat we er bang v.an zijln, want dat hebben we toch geloof ik wel laten zien. Maar mannen tegen jongens is toch geen ver houding. Vrijdagavond hield dhr. Hooremans, de beroemde Belgische biljartspeler, een bil jart-séance tegen dhr. de Graauw, eeil van de bekende Nederlandsche biljart spelers, in liet Hotel „Centrhal" te Goes. Dhr. Hooremans moet 600 punten ma- kon (legen dhr. jlo Graauiv. j?00. Dhr. Hooremans maakte er 600 tegen dhr. de Graauw 145. De grootste serie vare dhr. H. was 177. Na afloop gaf dhr. H. eenige prachtige puntstooten te zien, die bepaald nieuw; waren voor veie "biljartspelers zoo, o.a. een „krankzinnige" bal- GOES. Huw. afk.: 14, Henderik Otio van Rmgeiesteijn, 22 j. jm. te Goes, on langs te Tiel en Huibertje van Dam, 21 j. jd. te Echteld. Geboren: 14, Adriana, d. v. Cornells Sinlee en Sara den Boer; - Bieter, z- v. Willem Snoep en Dirkje de Fouw. Overleden: 13, Maatje, 3 j., d. v. Cor nells de Looff en Jannetje Maria de Coninck; 15, Adriana Cornelia Maartense, 68 j-, wed. van Jacob Verlioeff. van 1013 D»c. 1918. MIDDELBURG. Gehuwd: H. Lui (Wieter. 28 jaar met A. P. Huijsman, 25 jaa,r. Bevallen: P. Pt SeijmourJobse, d.; A. Vcrhage—Schout, d.; J. A. van Meer, gel), do Leeuw, d. Overleden: K- H. du Mee, 61 j., echt- gen. van E:. van der -Waals; W|. Kleine- pier, 15 j.; J, C. Hartman, 75 j. wedn. van P. A. da Broekert. Aan de ouders der nog in dienst zijnde militairen. De mobilisatietijd met, zijn opleiding in de depots, zijn voortdurende' verplaat singen, zijn verloven en troepenopeenho' pingen in groote kantonnemenlen maakten bet onmogelijk de werkwijze der militair© vereenigingen door te zetten, zoo-als iu

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3