U T DE PERS. Laatste Berichten. 418e Staatsloterij. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. KERKNIEUWS. Sociale Berichten. Afloop Vwkeopinp, Aanbestedingen enz. Wemeldinge. Door de Rijks- en gem- politie werd wederom een groote partij, pirn. 6000 K.G., wilde kolen in beslag genomen. (Z.) Zaterdag had dp stoiker de M- al hier in de gasfabriek het ongeluk een lading cokes op het lichaam te krijgen, waarbij de man vrij ernstige kneuzingen opliep en zich onder dokters behandeling moest stellen. (Z.) Rilland-Bath. Door den Burgemeester werden tot. leden van de Brandstof fencom- missie benoemd de heeren P- Reijnberg, lid der moderne vakorganisatie, en P- de Hamer, lid van den Christelijk-Nationalen Werkmansbond- (Z.) Dezter dagen werden de goederen! dor nalatenschap Ivan C. de Klerk publiek verkocht. Onder de kooplustigs 'bevond zich een langvingerigs vrouw, want ze kere vrouw Verweij maakte zich schul dig aan het wegnemen van een tafel kleed, dat door de omstanders werd ont dekt, die haar aanklaagden bij de politie- Het is te hopen, dat zij haar verdiende straf niet zal ontgaan. Om van zulke ongelukkige wieezien nog goed le stélen is treurig. Heinkenszand. Zondagnamiddag werd het gezin van dhr. iWj. de Vos .alhier opgeschrikt door een verdwaalden ko gel, wfelke door een ruit van hun keu ken vloog. Van een trap werden eenige splinters geslagen, 'daarop is de> kogel langs den muur waarvan de kalk werd verwijderd, op den kachel geslagen ei^ werd deze onder 'de kachel teruggevon den. Daar de bewoners zich juist in oen ander vertrek bevonden kwamen gelukkiggeen persoonlijke ongelukken voor. De politie stelt een onderzoek in naar de onvoorzichtige schutter, lerseke. Vrijdag zijn alhier in verschei dene gezinnen vergiftigingsverschijnselen, door het gebruik van boter en sprits- letters voorgekomen, hij een en denztelf- den bakker gekocht. Kwade trouw of winstbejag waren uitgesloten, het deeg was niet door den hakker gemaakt, doch elders gekocht. De patiënten leden aan braking en diarrhee, doch waren spoedig weer heter. Oud-Vossemeer. Alhier bepaalde de raad de jaarwedden van de onderwijzers geheel overeenkomstig de regeling van (led. Staten, waardoor f715 minder wordt uitbetaald dan bij de oude regeling; eervol ontslag werd verleend aan den heer A. Rijnberg als nachtwaker tegen 1 Janu ari a.s. Do heel" Videos werd voor vijf jaar gecontinueerd in z'ijin betrekking als gemeente-opzichter. De jaarwedde van den veldwachter werd op f900 bepaald. Oostburg Vele mensehen, die in de nabijheid der militaire barakken'wo nen, leven niet meer gerust, daar een hardnekkig gerucht loopt, dat de sol daten bij 'het; demonteeren van vroe ger opgekochte munitie, het kruit, in de barakken gelaten hebben. De treu rige gevolgen van een ontploffing zou den niet te overzien zijn. Voor vele menschen hopen we, dat er zoo gauw mogelijk klaarheid in die zaak gebracht wordt. i Met bekwamen spoed heeft men gewerkt, tol het totstandkomen van een R. K. Werkliedenvereoniging. Zon dag a.s. zal een vergadering gehou den worden in het Patronaatslokaal, alwaar een drietal sprekers het woord zullen voeren. Een gezellig strijkje zal een en ander opluisteren. We noo- digen alle R. K. Werklieden met den meesten aandrang tot deze vergade ring uit. Met. ingang van 1 Januari a.s.i is do irijksklerk 3e klasse, dhr. E. v. d. Bossche bevorderd lot rijksklerk üde klasse. Dinsdagmiddag omstreeks half één vloog een Kngelseh vliegtuig op ongeveer honderd meter hoogte bo ven onze gemeente. De vliegmachine verdween in Westelijke richting. IJzendijke. De kommiezen alhier be keurden bij de grens een persoon we gens poging lot uitvoer van een partij levensmiddelen. Veldzicht. Dinsdagmiddag j.l. was de mil. kommies V. uil Breskens aan de tramhalte te Veldzicht nabij Schoon- dijke. Hij wilde op de voorbijrijdende tram springen, gleed uit, en bleef met een been tusschen de treeplank han gen en werd ongeveer 100 meter voort gesleept. Naar men zegt is een zijner beenen gebroken en de voet enistig gekwetst. Hij is naar een ziekenhuis overgebracht. St-Kruis. Zondagavond omstreeks half zeven brak er brand uit in de landbouwschuur van de Wed. H. te Si. Marguerite (België.) De brand greep zoo vlug om zich heen, dat er aan blusschen niet te denken viel. De ge- heele schuur met inhoud verbrandde. Een deel van den veestapel kwam in do vlammen om. Omtrent de oor zaak van den brand tast men nog in het onzekere. Ged. Staten hebben bepaald dat de sluiting der jacht op hazen, patrij zen, fazanten, korhoenders en kwar tels, in deze provincie is bepaald op Dinsdag 31 December a.s. na zonson dergang en dal de sluiting der jacht op houtsnippen en waterwild nader zal worden vastgesteld. Bezuinig uw gas! D!0 Mid. Crt schrijft: Bezuinig uw gas! Hang desnoods een kaartje mot dat opschrift bovlen ieder gaskraantje ein vooral bóven ieder gascomfooï en gas haard. Want anders Loopen we wear vast, en staan ons opnieuw beperkingslmaatregief- ten, misschien wel gaslodz'e dagen te wachtietn. Dat de gaskwestiie wear a's'eir bedenke lijk 'wordt, nu de kol'enaanvoer uil Dnitsch- lan'd stop gezet is, en de opbrengst van da Limburgsche mijnen vermindert door lijöt vertrek van daar werkende gaïutjeir- nleei'den, Kal voor iedeir duidelijk zijn. Ejn daarom is liet dubbel bedenkelijk dat liet gasverbruik in den laatsten tijd hier abnormaal hoog as, in weerwil van diet hooge gasprijzan. Er was leen' verklaring voor te vin den door de vele griepgevallen ©n 'door die St. Nicolaasidagen. Maar de griep njeemt sterk af, St. Nicolaas is voojrbif, ten toch blijft 'tverb.ru ik hoog, Hoewel' hielt wleer vteel 'zachticlr is. Rn w|e kunnen met 'zekerheid roor- sptellen dat biet 'z|oo- mis loopt. Laat nu ieder trachten te hejzluiinigieü waar hij' kan. Misachten komt er- dan voldoende beperking. We hebben nog z'oo'n hoop 'dat do boogie maandkwilanties velen eten schrik op t. lijlf 'z'uljen jagen. I Bedreiging van onze import en export. ïn 'de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Vlis- singen jheeft de heer M. Laemoes Vrij dagavond medegedeeld, dat hij op 3 Dec. 'een vergadering te 's Gravenliage heeft bijgewoond, uitgaande van den Raad van Vereenigingen die belang hebbetn hij den Nelderlandschen im port en export, welke vergadering is uitgeschreven teneinde te overwegen of thans niet het tijdstip gekomen is, dat de handel van Nederland zijn standpunt bepaalt omtrent eerlang te nemen 'maatregelen, .die er toe kunnen leiden, dat zoo spoedig als de omstan digheden dit veroorloven de handels vrijheid geleidelijk wordt hersteld. De heer Laernoes deelde mede, dat deze vergadering druk bezocht was door fabrikanten, industriëelen en groothan delaren, terwijl ook het meerendeel der Kamer van Koophandel vertegen woordigd was. De voorzitter, de heer S. van den Bergh, gaf een zeer som ber beeld van den toestand van han del en industrie. Vooral de voedsel voorziening van Europa zou, als 4e thans bestaande plannen tot uitvoer worden gebracht, er zeer slecht voor staan, omdat de wijze waarop Enge land de verscheping van voedsel wil toelaten er practisch op neerkomt, dat Engeland controle wil uitoefenen op het verbruik in alle landen van het vaste land. Ook is gebleken, dat Enge land niet alleen zoo wil handelen met onze voedselvoorziening, doch even eens ten opzichte van de voor onze in dustrie benoodigde grondstoffen. Zoo hebben we hier jaarlijks 80.000 ton katoen Ippodig, doch Engeland wilde ons slechts 40.000 ton zien toegewe zen. Daardoor zou de geheele ex port moeten worden stopgezet en de textiel-industrie onmogelijk worden ge maakt. Met de grondstoffen voor de margarinefabrieken is het precies het zelfde. De volgende week zal opnieuw een vergadering worden gehouden, waartoe de pers ook zal worden ge- noodigd. Als eenig lichtpunt wferd ge noemd, <lat het contract met één maand kan worden opgezegd. Geklaagd werd over de N. U. M. en besloten actie te voeren voor het ver krijgen van andere voorwaarden voor den export. De kosten der NOT acht men te zwaar en wil men de kosten zien teruggebracht tot 1/8 of 1/16, al werd algemeen op de vergadering gewezen op het groote nut door. de NOT aan den handel bewezen. Goed afgeloopen. Nadat met de tram AardenbnrgBrugge reeds weer enkele malen gereden werd, kwam men tot de ontdekking, dat de lijn op drie plaatsen door de Dnït- scheTs ondermijnd is. Het is een won der, dat geen ongelukken voorkwamen. (Z.) „Verouderde toestanden en instellingen?" „Hat „Katholieke Schoolblad" en te „Katholieke School" hadten het orgaan van ctlein socialistische» onderwijzersbond „D'e Bote", naai- aanleiding van zijn jongste artikel, duchtig aan den tanjd ge voeld in 'zake diens denkbeelden over „te democratie", alias te sociaal-demo crattei. Wat antwoordde „De Bode"? Behalve een reeks fraaiigheden, 'tvoD- gfende: „;Ziet daar da wijsheid van, dete intense», die uiterlijk eenige dingen van d'e nieuwe tijd aanvaarden, doch die innier- lik altijd blij,v|en hangen, aan verouderde toestanden en instellingen."' Onder die- instellingen behoort ook heft Koningschap in Nlederland. Go^d is het zich te herinneren', flat in „Die Bode" onlangs ©an verdediging, ja, goledMiring ter moorddaad van' dm Oos- tenrijkschten socialist Adl'er wtelr aange troffen. Aardigfó iUustratieis van „de democra tie" naast de gevallen Butselaar ©n Hartog, dite aan hun school den brul gaven, om ïtevolutite té gaan; maken'. („De Tijd'!) Per telefoon. DEN HAAG. D'oor hiet Kamerlid dhr. Van Veen 'z'ijin tot de minister van Buifenlandsche Zaken do volgende vragen gericht: lo. Is «te min' bereid eteln onterzotejkin- tie stelten olj Ifvet waar is, dat, zlootals in hielt „Handelsblad" van Antwterpen wordt glemeld, eenig» dames ©n heeren uit Maastricht, Roermond en Venloi bijj de intocht va n liet Belgisch Koningspaar in Luik aan den Koning van België een verz'oeksrhiift hebben aangeboden, waarbij dia weosoh weid. uitgesproken, dat het Zuidlen, waarvan een deel der Nederl'ajnd- schle provincie Limburg, bij' België ztom wordlen gevoegd; 2o. Is de min. b'örteud het resultaat van het onderzoek ter kennis van da Kamer te brengen. BRUSSEL, He effectenbeurs te Brus sel Kal' a.s' Maandag worden berapend. BRUSSEL. Volgens de „Soir" zal' de giealliewde bezetting der Duitsche gebie den versch'eideniel jaren duren. 2e klasse, le lijst- Trckkmg 9 Dee. f 1500: 10958 f '200: 4239 f 100; 2208 17007 19961 (In ons vorig nummer stond onder de prijzen van f 100 abusievelijk 1707 in plaats van 17007.) f 30: 3897 5146 5161 6306 6336 6604 8321 11974 11994 11995 17260 20307 20330 2de klasse, 2e lijst. Trekking 10 Dec. f 2000: 2034 f 1000: 6193 15370 19077 f 400: 1149 11386 14501 f 200: 6859 14869 f 100: 12542 14470 18065 18546 f 30: 1609 1642 5176 5184 6304 10209 10317 11962 17285 19417 19440 19447 20312 20324 2de klasse, 3e lijst. Trekking 11 Dcc. 120000 4860 f 5000: 10512 f 1500: 8356 f 1000: 2514 f 200: 6809 9992 f 100: 528 3161 5014 5798 S902 10373 Huldiging van H. M. de Ko ningin in Zuiid-Afr ika. Op een meeting te Johannesburg van Necterlanders .en oud-Nederlanders, is een resolutie aangenomen, waarin de revolutionaire beweging in Nederland wordt veroordeeld. De Nederlanders hebben daarenbo ven een resolutie aangenomen, waarin ze hun aanhankelijkheid betuigen aan Koningin Wilhelmina en het consti- tutioneele Nederland. Kasteel a f g e b r a n dMen be richt uit Vierlimgsbeek d.d. 5 Dec.: Hedennacht brandde het kasteel van Geysteren geheel uit, zoodat alleen de buitenmuren nog overeind slaan. Hel, dateerde van ongeveer 1300, was sinds 1600 onveranderd gebleven en bevatte een enorme schat antiquiteiten, welke zoo goed als geheel reddeloos verloren ging. Ook het. kostbaar ar chief, waarin een menigte brieven en stukken van vóór 1500, ging in de vlammen op. De eigenaar Baron (Beichsfreiherr) Josef von und zu Weichs zur Wenno is niet van plan het massale en 'groole gebouw te reconstrueereneerstens wegens de enorm veel hoogere kosten van een nieuw gebouw en tweed-ens omdat de tijd voorbij is, volgens zijn eigen verklaring, voor zulke menschen owi in zulke paleizen te wonen. Hij was, na ruim 4 jaar in Duitschlandl gediend te hebben in 'tlegér, juist 4 dagen thuis. Niemand is omgekomen. Oorzaak onbekend. Geysteren is Lim- burgsch, tusschen Warissum en Maas hees. („De Tijd.") Een treffend weerzien- Zoo als m|en' weet, jzijn te Deventer een aan tal vJueht|e!ingeln uit Noord-Frankrijk ge huisvest. Deize trekken, gewapend met bo-wten; die het opschrift dragen van d|e streek hunner afkomst, sedelrt eenige wieken geregeld naar heit station, waar tateren Hag een freiin passieert ni©t krijgs gevangenen uit Diuitschlanid op de thuis reis. t Mjaermaten is hiet reeds voorgekomen, dat vrienden of kennissen elkaar opdekte wijZ|e hier ontmoetten om. gedurende het kortle verblijf op 'het station eien woord of leen blik te 'wisselen. En iz'oo gpbeurde 't gisteren, dat eien vrouw, leien moeder, idie tjjtelns he;el den langton oortogsduur ntats van hem gehooid had., dta zielfs nieit Wist, of hiji nog' tof die lei-enden hehoordiel, plotseling in den tnein den dierbaren echtgenoot ont dekte, 1 i Hielt was eten' ontroerend wedielrZiien. Het vtertrek van den trein bracht jnaar al te spoledig we,er ld» scheidinggjeilukkig nu voor stechfe kort. Te Charleroi waren vier arbei ders op 'den bpoorweg bezig, toen een hunner een granaat, die daar lag, op raapte. Men wees hem op het gevaar en|hij wilde nu het voorwerp wegwer pen. De granaat ontplofte met het gevolg dat twee der arbeiders gedood en letterlijk vaneengescheurd werden. De twee 'anderen werden gekwetst. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zag. ik onderstaand schrijven geplaatst in uw veelgelezen blad. Wal. was het me 'aangenaam, in de N. Z. courant door middel van een ingezonden stuk, voor de tweede maal aangevallen te worden over de Elec- triciteitsvoorziening te Heinkenszand, 'door u, mijnheer P. v. d. Dries, die ééns schreef onder het pseudoniem van opmerker. Temeer nog daar u niet wil sollici- teeren als eerste machinist-bedrijfsléi- der, omdat u er geen kennis van hebt, zooals u zelf bekent en dat er nog steeds niet. de onafhankelijke voormannen in het front zijn gekomen, om iets dat door den heer P. v. d. D. als niet goed wordt beschouwd, op te knappen. Deze personen zullen ook wel den ken: „Als het u niet bevalt, knap het dan zelf op en maak het ons niet lastig." Waarom of die verandering niet, zoo veel mogelijk ineens is gebeurd, vol gens uw meening, zal ik hier maar niet nader uitleggen, want er zijn te genwoordig zoo- verbazend veel moei lijkheden in zaken, dat een buiten staander die geen zaken doet zooals u, deze dingen toch niet begrijpt, daar om spaar ik mjj die moeite' en tijd. Enkele dingen wil ik u vragen n.l. le. „Kunt u mij misschien een hoe veelheid van die andere lampen leve ren zooals er ingedraaid zijn Maar dan vlugger als de Firma Filips, an ders baat het niet. 2e. Wilt u mis schien zoo goed zijn aan mijn vorig artikel nog eens 'en nu goed over te lezen? want, die gloeiende spijker hebt u niet begrepen." Die ijskoude temperatuur van u is toch schijnbaar al dichter bij het kook punt gekomen, tenminste we lazen niet meer als onderteekening„een opmerker." Verder dank ik u voor de goede(?) raadgevingen. Hopende dat er eens een ingezonden stukje over het reu- zenlicht, in Heinkenszand geschreven wordt door iemand die het wel be- óordeelen kan, verblijf ik, na U mijn heer de Redacteur vriendelijk dank gezegd te hebben, B. M. FONKERT. Heinkenszand, 11 Dec. 1918. N. B. Nu wij vrijelijk re- en dupliek in deze zaak hebben' toegestaan, slui ten wij verdere gedachten wissel ing er over in ons blad. Red. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft te Amsterdam een nieuwe parochie opgericht onder den titel van O. L. V. Koningin des Vredes, en benoemd tot pastoor dezer parochie den Weleerw. heer C. N. B. Nuijen en tot kapelaans de Weleerw. heeren P. J. Aarts en A. J. M. v. d. Horst; tot kapelaan te Rotterdam (H. Familie) den Welerw. heer J. C. de Groet; tot kapelaan te Quintsbeul, den Weleerw. heer J. W. M. Klumper, laatstelijk assi stent te Delft (H. Hippolytus); tot kapelaan te Middelharnis, den Wel eerw. heer J. R. F. Versteeg (15 Aug. 11. priester gewijd) tot kapelaan te Limmen, den Weleerw. heer J. Pijnakker, en tot kapelaan te Middelburg den Weleerw. heer W. H. M, Poelman, priester uit het aartsbisdom Utrecht. Door een aardbeving werden in Porto Rico in October j.l. 2 parochiekerken verwoest en 4 deerlijk gehavend. Dit is een ontzettende ramp voor de Domini- kaner missie waarvan de bewoners self door de aardbeving veelal geruïneerd zijn. Pastoor R. J G. Beddink f De Weleerw. heer R. J. G. Beddink, sedert 1906 pastoor te Leidschendam, is Zondag plotseling overleden. Z.Eerw. werd in 1855 geboren, en 1879 priester gewijd en was kapelaan te Zand- voort, Roelofarendsveen, Overveen, Delft, Hoorn en pastoor te T h o 1 e n en Dord recht. Een pelgrimshuis. Het bestuur der Heilig-Landstich- ting wil op de terreinen der stichting een pelgrimshuis bouwen. Hieromtrent bericht men in het orgaan der stichting 't H. Land het volgende: „De plannen zijn, een huis in den stijl der omgeving te houwen met vele kleine eenvoudige kamertjes. Wie op die kamertjes mogen verblijven? Al wie geestelijk en lichamelijk zich wenschen te versterken, zoowel leeken als priesters, zoowel niet-katholieken als katholieken. Als iemand eene retraite wenscht te houden, als een oversjiannene wat kalme rust behoeft, als een arbeider des Heeren na de vermoeienissen van den priesterlij ken dienst zich eenige dagen wil verpoo- zen, als een trouwe, afgewerkte dienst knecht Gods ergens oen plekje zoekt om zijn „otium c.um dignitate" naar behooren te beleven, als een niet-katholiek na zijne bevindingen alhier met ernst de waarheid verder wij onderzoeken, als iemand den tekst dos profetische geschriften en der gewijde Evangeliën in alle kalmte wenscht te overwegen, dan vinde hij in dil Betha- nië een vriendelijk verblijf. Wie zulten dit pelgrimshuis bedienen? Liefdezusters gaan hier eett ontzaglijk mooien en veelzijdigen werkkring vindon, dat zullen zij vooral begrijpen, die de Heilig-Land-Stichting in haar ópzet en wer king wat beter kennen- Gij begrijpt, dat er liefdezusters genoeg zijn, die zich gaarne aan dit voornaam werk zouden wijden, vooral in eene omge ving voor ziel en lichaam zoo gezond en in eene omgeving van zooveel toe komst." BERGEN OP ZOOM, 5 Dec. „De Katholieke Garde" is in onze stad op gericht, zijnde een vereeniging van mannen, welke zich ten doei stellen een kern te vormen van degelijk onder legde mannen in zake de katholieke leer en de sociale vraagstukken van dezen tijd. Het is de eerste in hei bis dom Bréda. Zij stelt zich tevens beschikbaar om daar, waar propaganda te maken valt voor de katholieke zaak, hulp te ver- leenietn en indien zij financieel goed ge steund wordt, voor te gaan. Tot bestiïursleden werden gekozen de Jieeren C. v. d. Broek, voorzitter; J. Andriessen, penningmeester, Burger, hibliotheecaris, J. Hoven, ondervoor zitter en L. v. Aa, secretaris, welke laatste gaarne bereid is nadere in lichtingen te verstrekken. AdresWil- liamstraat 8a, Bergen op Zoom. - Gisteren werd te Goes in fli „Prins van Oranje" ten overstaan van notaris Pilaar, publ'tak verkocht een pakhuis en lea-f te Goes, aan den Korte Vorststraat, groot 55 qantiaren, aan dhr. Abr. Sinke •fe Goes, voion' f1750. Dooi' notaris D. ,van de Velde te Tholten wierd voor den heslr T. Nofetn- boioim fe p-ud-Vosscmieer publiek ver kocht: leen woonhuis mei erf, groot. 48 A, 88 c.A. ojf 3731/2 rejaden (bloioisch) voor f9600 aan J. W. Itijsfenbil Pa. te Oud- Vossiemoer. In den Kea-kepoJidcir aldaar 716 roeden a f1740 per gemet. aan V. M. Pipping; 286 rojeden ii f1450 aan .1, Aamouds» Adr.zin.; 316 roeden a, f 14.40 aan dien zelfde, en 420 rqellen a f1690 aan W. M. Pipping;, alten to Oud-Vosse- micier. (M. Cf.) Middelburg. Aan het gebouw, van het Provinciaal Bestuur in Zeeland, alhier, werd heden aanbesteed a. het pnderhoud van de b'odemdiep- te in de buitenhavens van liet kanaal door Walcheren te yiissingen en te Veere, in de Stadshaven te Veere, in cle Weste of koopmanshaven te Vlissingpn en in do haven te Breskens, gedurende 1919. In twee pereceten. inschrijven de beie ren: H. A. Looijlen, Gorinchem, voor eerste perceel 37 en voor tweede per ceel 48 ct. per kub. Meter; J. Kraaijien- veld en E. van Nooïdenne, Sliedrecht, 35 en 46 cent, A. Voleri, 'A. Fz., Slie drecht 33 en 46 cent. b. het onderhoud van het kanaal door Zuid-Beveland gedurende 1919. Raming f 16750. Inschrijvers de heeren: H. J. Keule- mans, Middelburg f20.000; H. Kosten Cz., Wemeldinge f19850; P. Dekker, Veere f19700; J. de Bourgraaf, Wemel dinge- f 19000 en A. van der Straaten Jr., Hansweerd f17450. I c. het uitvoeren van onderhoudsgihaf- Wterk in het havenkanaal van Philippine gedurende 1919. Eenige inschrijver dhr. E. van den Bossche, Philippine, voor 87 cent per kub. 'Meter. d. het onderhond van die Rijkszieewe- ringen en havenwerken te yiissingen en te Veere gedurende hot jaar 1919 in twee perceelen. Raming eerste perceel f5500 en tweede perceel f7000. Inschrijvers eerste perceel de heeren J. de Bree Fzn., Terneuz-en £6700; P. Dekker, Veere £6400; A. v. d. Straaten Jr., Hanswieerd f6400; Wj. Anker, Vlis- singeti f 6288C. ,v. d. Rreke, Wolfaarts- dijfc f 5990J. Loois' Ilz1., Vlissingen f 5983; J. P. Wjllemsen, Vlissingen f 5945; A. Hanewinkel', Vlissingen, f 5880; II. J. Keulemans, Middelburg f5855; II. Kosten Cz., Wiemeldinge f5800; J. N. D. Bijl, Vlissingen f5780; H. Jan sen Jz„ Middelburg f5754; P. J. Bour graaf, JVemeldinge f 5650. Inschrijvers tweede perceel do heeren A. v. d. Straaten Jr. f8500; H. J. Keule mans f8100; P. Dekker f 7980P. de Voogd, Veere £7800; J. N. D|. Bijil I'760ll en J. de Bree Fzn., Tterneuzen f7180.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3