BINNENLAND. UIT ZEELAND. Nadat «enige schoten waren gewis seld gaf de raad van soldaten toe en toen net vuren gedaan was, hield de kapitein een redevoering op de trappen van» ihtöt stadhuis en eindigde met 3 hoera's pp den keizer uit te brengen. Nog een blik in het Bolsjewiki-Paradijs. Petrograd lijdt ontzaglijk onder den hongersnood. De prijzen voor de le vensmiddelen zijn eenvoudig krank zinnig. Als men een haring voor vijf roebel kan krijgen, is dat goedkoop. De menschen koopen ze op straat en eten ze op de plaats op. Als de pver- blijfsels van haringen worden wegge worpen, verdringen de menschen el kaar om ze te kunnen oprapen. Bur gerlijke personen kunnen geen voed sel krijgen. Duizenden zijn krankzinnig van honger. Van de 3Va millioen inwo ners, die de stad telde, zijn er nu nog een half millioen over. De ge ruchten, dat de entente tusschenbeide zou komen zijn oorzaak geweest, dat de bolsjewild een wilde vervolging hebben ingesteld tegen de burgers die nog in leven zijn. (Msbode.) Tweede Kamer. Zitting van 10 December. Na beëediging van het nieuwe lid, d«n heer Van Rijzewijk wordt voortgegaan met de algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooting. De keer Van Ravesteijn verklaart, dat de revolutionaire club obstructie zal gaan voeren als haar wederom een interpellatie zal worden geweigerd, en dat Wijnkoop en hij niet zullen deelne men aan de algemeene beschouwingen wegens de rantsoeneering van spreektijd. Zij hebben afgezien van het voorne men: in staat van beschuldiging stelling van de vorige Regeering voor te stellen, omdat de politieke verantwoordelijkheid van de Ministers in onze wet slechts fictie is. Zij eischen op dit punt wets verandering, opdat ook deze Regeering in staat van beschuldiging zou kunnen worden gesteld. De voorzitter hoopt, dat de Kamer zich door de bedreiging met obstructie niet zal late» weerhouden, de interpel laties te weigeren als daartoe reden is. De R. K. Kiesvereeniging heeft in een schrijven aan den voorzitter der Katho lieke Kamerclub, dr. Nolens, hare ont stemming betuigd over het absenteïsme (het niet op zijn post zijn) van 8 Katho lieke Kamerleden op 21 November, waar door de motie-Rink werd aangenomen, welke door de regeering was bestreden en om opheldering gevraagd- De verkiezingen in 1919. Voor de Eerste Kamer is de verkie zing op den eersten Dinsdag van Juli. Dat is 1 Juli. Aan de beurt van aftre ding zijn het volgend jaar: voor Noord- Bïabant de hoeren Mr. W. M. van Lan- schot (r.-k.) en R. J. A. Diepen (r. k.); voor Gelderland de hgeiren H. Colijn (a.r.) en Mr. W. It. J. Th. van Basten Baten burg (r. k.); voor Zuid-Holland de hoe ren Prof. Dr. H. Bavinck (a. r.), F. H. van Wichen (r. k.), Jhr. Mr. N. Ch. de Gijselaar (c. h.), en J. H. de Waal Ma- lefijt (a. r.)voor Noord-Holland de heer W. H. Vliegen (s, d.); H. P. Staal (lib.), Prof. Mr. D. van Embden (vrijz.-dem.) voor Utrecht de heer G. C. D'. d.Aumale baron v. Hardenbroek tot Hardenbroek (a r..); voor Friesland de heer H. van Kol (s. d.); voor Overijsel de heer Dr. II. Franssen (a. r.); voor Groningen de heer1 J. B. Westerdijk (v. d.); voor Drenthe do heer Jhr. Mr. H. G. v. Holthe tot Echten (l.b.) en voor Limburg de heer Jhr. A. H. J. Michiels van Kessenich. In totaal dus 5 Katholieken, 5 Anti-Rev., 1 Chr.-Hist., 4 Vrijzinnigen en 2 Soc.- Dem oer aten. Ziehier de volledige agénda: 25 Februari: C and i' laats tel 1 i n g voor de Provinciale Staten. Tusschen 25 Febr. en 1 Juli: Stem ming voor de Provinciale Staten. 8 AprilCandidaatstelling voor de ge meenteraden. Tusschen 8 April en 2 Sept.Stem ming voor de gemeenteraden. 1 Juli: Ontbinding van ile oude en optreden van fle nieuwe Prorv. Staten. Verkiezing van 17 leden dar Eerste Kamer. 12 Juli: Verkiezing van Gedeputeerde Staten. 2 September: Ontbinding van de oude en optreden van de nieuwe gemeente raden. Verkiezing van wethouders. 16 September: Optreden van de nieuw gekozen leden der Eerste Kamer- (Z.) Weer de „Daily Express". De Londensche correspondent van de „N. R. Ct." seint: ,„De correspondent van de Daily Ex press, van wien ik dezer dagen het roos kleurig verhaal seinde over de voedsel voorziening in Nederland, gaat voort met misbruik te maken van de Nederlandsche gastvrijheid. Hij seinde uit Amsterdam aan zijn blad: Men neemt aan, dat van Nederland ge- vraagt zal worden vergoeding te geven voor het verlof tot den inbreuk op zijn onzijdigheid, door aan de Duitsche troe pen toe te staan door Limburg te trek ken en tevens door de Duitsche oorlogs schepen uit Antwerpen toe te laten- De aard van deze vergoeding moet nog he slist worden, behalve dan de afstand van grondgebied aan de Belgische grens, sedert het verdrag van 1839 tot Nederland be- hoorend, als het Zuidelijk deel van Neder landse!)-Limburg, dat hoofdzakelijk door Belgen bewoond wordt- Weinig menschen in Nederland schijnen den ernstigen aard te begrijpen van de, domheden, door de Nederlandsche regee ring begaan, vooral door te trachten do geallieerden te bewegen hun wapenstil standsvoorwaarden ten gunste van Duit.schla.nd te verzachten. Des te pijn lijker zal dus het ontwaken voor Neder land worden, wanneer de rekening met de geallieerden moet worden afgesloten"- Deze sinjeur schijnt een vruchtbare, duim te liebben. Het wordt tijd dat dit onvriendelijk mensch, die onze gastvrij heid met een schandelijke leugen-campag ne tegen ons land beloont, eens op de vingers getikt wordt. Een herinnering aan de wet voor lastige vreemdelingen zou hem waarschijnlijk wel meer waarheidslievend doen worden. N.B. Ik' correspondent van do „Daily Chronicle" heeft aan zijn blad een waar heidsüovend verhaal geleverd over de schaarsohle aan voedingsstoffen in ons land. Red. Limburg en Nederland. Teneinde krachtig front te maken tegen het uit België afkomstige gestook om Limburg aan België toe te voegen, heb ben zich in die provincie comité's van actie gevormd teneinde Limburg's aan- hankelykheidsgevoel aan Nederland on omwonden to uiten- Reeds namen de Staten van Limburg hij acclamatie eone motie aan van trouw aan het vaderland- Alleen het Limburgsche Kamerlid, mr- H. v. Groenendael, schijnt zich in een ge sprek te hebben uitgelaten op eene wijze, die aan de oprechtheid zijner nationale gevoelens doet twijfelen- Ook is Dij hem eene huiszoeking gehouden, die evenwel niets aan het licht bracht. Mr. van Groe nendael beweert schertsenderwijze te heb ben gesproken, wat echter door anderen, met wie hij sprak, ontkend wordt. Nederland, België en de Schelde. Men seinde ons lieden morgen uil Am sterdam De Belgische minister van Buitenland- sche Zaken Hymans verklaarde, dat op de Vredesconferentie geëischt zal worden van Nederland zijn monopolie op de „in ternationale" rivier de Schelde af te staan- De ex-Keizer. Men meldt uit Wageningen aan de Msb.Naar wij vernemen zou het land goed Belmonté, op den Wageningschen Berg, eigendom van en bewoond door gravin von Pueckelen Constant Be- beque, in de naaste toekomst bestemd zijn als woning voor de Duitsche ex- keizerliike familie. Beeds zijn werk lieden bezig verschillende vertrekken, d'e gewoonlijk niet bewoond worden, te restaureeren. Voorts worden onder handelingen gevoerd met de directie van het hotel de „Wageningsche Berg" en met den eigenaar van het hotel Belvédère, beide onmiddellijk liij Bel- monte gelegen, om deze gebouwen voor enkele maanden te huren. Mlen seint uit Brussel aan deMsboide: D)o „Soir" meldt, dat het gemeente bestuur van Spa documenten bezit, waaruit blijken zou, dat leien Hol'.andsche generaal den keizer to Spa is komen halen. De zletfde generaal zlou in hét holiel „Dm Qlhemin do Fer" te Vomers goloigeord hebben. Het blad conclu deert daaruit, dat de ontvangst aan do Hüllandsehe grens derhalve een echte co- mtadie. ds geweest Dö Maasbode meukt op: Bij diëten ontdekking van de „Soir" zij opgemerkt, dat wij nimmer van een ont vangst van den ex-keizer hier tei lanlcle iets vérnamen, Wél werd dar naam van erin Nederlandsch generaal indertijd ge- nótomd i n verband met de vlucht van den gtewezten keizer De ex-Keizer en de ex-Kroonprins- Draadloos wordt gemeld, dat Nederland volglens een telegram aan Idei „Daily Ex press" den ex-keizer e|n den ex-kroon prins aal uittoveren, indien do gealli eerden daarop aandringen Hol zal echter hij de geallieerden eerst informceren, of zij letr mede kunnen instemmen, dat de px-keiz!er en zijn zoon op eon eiland in Oost- of West-Indië zullen geïnter neerd worden onder bewaking dér Neder- landschle vloot, Onze graanvoorziening. Naar wij vernemen, heeft de van Amsterdam uitgevaren „Hector", van de Kon. Ned. Stoomboot Mij. te New- York order bekomen naai' Galveston te stoomen. In deze haven wordt het schip ongeveer 11 dezer verwacht, om tarwe te laden voor Nederland. Boterkaart. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel maakt bekend, dat de bon 9de week van de boter-, melange A- en B- en margarine-kaarten voor het tweede tijdvak geldig is van 9 December tot en met 17 December 1918- Da diitrlbutivan thee. De afdeeling Den Bosch der Ned Ver. van Huisvrouwen verzond het volgend schrijven aan het Rijkskantoor voor kof fie en tliee: Van verschillende zijden wordt gemeld, dat er omstreeks Kerstmis weer thee zal worden gedistribueerd en wel op de bons der oude thee- en koifiekaart. Verscheidene personen vooral uit den arbeidenden stand, hebben zich tot ons gewend, met de mededeeling, naar aan leiding van bovenstaande geruchten, dat die kaart, waarvan slechts een klein gedeelte over was, niet meer in hun bezit is. Daar het niet in uwe bedoeling kan liggen juist deze klasse uit te sluiten en de thee te verstrekken als een premie op grootere zorgvuldigheid en betere bewaargelegenheid, verzoeken wij u dringend, deze distributie te doen plaats hebben op een bon der tegen woordig gangbare thee- en koffiekaart. Mr. Troelstra strafrechtelijk vervolgbaar? In een vergadering van de R. K. kies- vereen. „Recht voor Allen" te Arnhem, is de vraag gesteld of gee» strafrechte lijke vervolging tegen mr. Troelstra kan worden ingesteld ter zake van de uit latingen door hem in zijn Rotterdamsche redevoering gedaan. Door den voorzitter, mr. J. R. H van Schaik werd hierop geantwoord, dat een strafvervolging waarschijnlijk moge lijk zou zijn, maar dat hij het verstandig vond, dat de Regeering daarop niet had aangedrongen. Daartegen werd opge merkt. dat mr. Troelstra ook na zijn verklaring zich te hebben vergist, voort blijft gaan met het prediken van revo lutie en daarom geacht moet worden een blijvend gevaar te vormen voor de veiligheid van don Staat. Over de afgoloopen week, eindigende 7 Dcc-, zijn in Nederland uitgesproken 30 faillissementen tegen 32 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar- Van 1' Januari tot en met 7 Dcc- 1918 915 faillissementen tegenover 887 over hetzelfde tijdperk van hot vorige jaar. Goes. B o n b o e k j e s. De Burgemeester maakt bekend, dat nieuwe bonboekjes moeten worden afgehaald op het Gem. Distributiebureau (ingang Stalstraat) a- s. Vrijdag 13 December, voor houders van domici-lickaarten 11200 van 91 uur en voor houders van domiciliekaarten 1201 en liooger van 15 uur. Maandagavond hield in het „Slot Oostende" onze R. K. Kiesvereeni ging eene goed bezochte vergadering!, waarin nader de wijze van samenstel ling der Candidatonlijst voor de Provin ciale Staten werd besproken. Besloten werd, dat vóór a. s. Zondag eandidaten bij den secretaris kunnen worden opge geven. De namen worden dan alphabe- tisch gerangschikt en opgestuurd naar het secretariaat der centrale R- K. Kiesver eeniging. die ze met de namen der ean didaten uit de andere kiesvereenigingen van het district combineert tot eene voor- loopige groslijst. Over die groslijst wordt in de kiesvereeniging alhier op 22 Decem ber van 122 en van 3i/25 uur ge stemd door alle R. K. kiezers der paro chie, die daartoe bij aparte uitnoodiging worden opgeroepen. De stemming ge schiedt door de alphabetisch gerang schikte namen een rangcijfev le geven: 1, B, 3 en 4, waardoor men wenscht aan te geven 2 personen, die eventueel zullen zitting nemen en 2 plaatsvervangers. Meer dan 4 eandidaten achtte de vergadering met het oog op de sterkte der Katho lieke partij in den kieskring (Statendistrict) Goes en den vermoedelijke» uitslag van de stembus ongewenscht- Omtrent de gemeenteraadsverkiezing in zake de vacature Dekker werd besloten te wachten tot ons een verzoek bereikt van antirev- zijde met opgave van den vermoedelijke!) candidaat. Nog werden eenige huishoudelijke za ken besproken en het plan gevormd de Katholieke vrouwen van Goes tegen 5 Januari bijeen te roepen en te doen toe spreken door een spreker van huiten, in verhand met de eventueele rechten en plichten die het vrouwenkiesrecht voor haar zal medebrengen- In de buitengewone algemeene vergadering van de B- K. Centrale Kiesvereeniging in don Kies kring (Statendistrict) Goes, Dinsdag j.l. in hel „Slot Oostende" alhier gehou den, werd een voor alle afdeelingen uni forme gedragslijn vastgesteld aangaande de inlevering van eandidaten, zoodat Dins dag 17 December a-s. de Centrale de verkregen resultaten der verschillende af deelingen kan bijeenverzamelen tot een voofloopige alphahetische groslijst, die naar de afdeelingen teruggaat en waar over dan met de rangcijfers 1, 2, 3 en 4 gestemd wordt, juist zooals zulks te Goes geschiedt. Het doen stemmen niet alleen door alle leden der kiesvereeniging, maar door alle B. K. kiezers der plaats of parochie, werd aan de prudentie der afdeelingen overgelaten- Behalve Rilland- Bath waren alle afdeelingen door hare vertegenwoordigers present- Ongeveer 5 a 6 weken geleden werd van een rijwiel, staande vóór de melk- Balon op de Groote Markt alhier een pakje, inhoudende een kistje sigaren, ge stolen. Dit laatste is thans door de po litie opgespoord; ziekere J. alhier wordt van den diefstal verdacht. (Volksbl.) Van een vrachtrijderswagen alhier was Zaterdagmiddag een pakket vermist inhoudend 20 pond margarine. Na onde'"- 'zock is liet do politie gelukt, proces- verhaal op te maken tegen de daders, G-ebrs. J. alhier. (Volksbl.) Maandagmiddag sloeg het voor een wagen gespannen paard van J. Oe'.e to Kloetinge, op den Oostsingel op hol en rende in volle vaart in de richting van do Voorstad, waar liet den winkel var» den slager Hart hoorn binnenstormde, een groote vernieling, aanrichtende. De. geleider van den wagen was er onderweg afgesprongen en in den win kel bevond z'ich op dat oogenblik nié mand, zoodat gelukkig geen persoonlijke! ongevallen gebeurden. Naar wij vernemen is de heer H. tegeii dergelijke schade verzekerd. (Volksbl.) Het zal zeker velen genoegen doen tc vernemen, Wat de werkverschaffing! 1,915 ook dezen winter weer in wer king zal treden en dat. het damesco mité a.s. Donderdag 12 Dcc. van 10 tot 12 uur voormiddags, in het Weeshuis aanwezig zal zijn om wol uit te geven. Evenals verleden jaar zal het breiloon voor een paar sokken 75 ets. bedra gen. i (Volksbl.) Voor de „Verseniging voor Alge meene Wetenschappelijke Belangen" al hier zal Vrijdag 13 December a.s. in de Schouwburgzaal der Sociëteit „V. 0. V." als spreker optreden: de heer ds. Felix Button te Utrecht met het onder werp: Sagen en legenden, zeden en gewoonten in Limburg. Het echt smakelijke Zeeuwsche tar webrood. dat wijl hier thans eten zal menigeen hebben doen denkenziezoo, de magere jaren Zijn voorbij. Men juiche niet te vroeg, want deze delicatesse dan ken wij uitsluitend en alleen aan do omstandigheid, dat in de verzending van bloem uit Rotterdam een aanmerkelijke! vertraging was ingetreden, zoodat de bak kers geen witte brood konden bakken en dc witte broodbons niet gebruikt kon den worden. Om in dit gebrek te vooi- zien gelastten B. en tW., dat van in- beslaggenomen en hier nog voorradige Zeeuwsche tarwe brood zou worden ge bakken en als witbrood verkrijgbaar ge steld. Middelburg. Zij die in aanmerking wen- schen te komen voor nieuwe militaire schoenen tegen den prijs van f 8 per paar kunnen zich aanmelden tot en met Zaterdag 14 December e. k. aan hot bu reau in do Bogardzaal, tusschen 9 en 4 uur- Maandag heeft men zich toegang weten te verschaffen tot het kantoor van do gemeente-keurmeesters van vee en yüeesch in den Vleeschhal. Uit een ge sloten kast, waarin het van de slagers ontvangen geld voor de distributierunde- ren was opgeborgen, is een bedrag van ruim f 10-000 ontvreemd. Het was gisterenavond in den Schouwburg eivol, bijna geen plaatsje was onbezet, en een groot deel der bezoe kers, zeker het grootste deel bestond uit Belgen. Dit was te begrijpen, .tiaar het hier gold een Afscheidsavond van! het Plaatselijk Vluchtelingen Comité aart de nog aanwezige Belgische families. De aanwezigen hebben zich drie uur lang best geamuseerd en dit zal reels voldoende blijken, "als wij zeggen, dat onze sladgenooten, mejuffrouw Betsv Rhont, door een viool-solo, mejuffrouw; A. Bossier en de heeren dr. H. v. d. Kamp en F. A. Ililler door zang een! deel van het programma Gulden. Hurt namen doen reeds verzekerd zijn, dat inert iels goeds zal hooren. Maar ook het overige deel van -het programma, al was het op ander terrein, was niet min der boeiend. Do heer Chr. J, Mazulfe bracht ons met jonge meisjes een vlaggerei op de bekende muziek van Jan Morks, waarhij de meisjes óf twee Nederlandsche óf twee Belgische vlaggen droegen, terwijl de eerste van de rei twee witte viedes- vlaggen in de hand had. Hetzelfde club je bracht niet minder verdienstelijk) rhvtmische oefeningen (en uitvoer. Na do pauze kwam de heer Manure met de dames, die reeds zoo menigmaal aesthe- tisch-gymnastisoho oefeningen ten too- ncele brachten en dit ook nu weer deden. Thans .rest ons nog te melden, dat als slotnummer voor de .pauze enkele dansen uit „Orpheus" onder leiding van mejuffrouw Flament werden uitgevoerd. Het slotnummer waren twee maraaergroe- pen, ontworpen door den heer C. V. IJhuij cn zeer toepasselijk op het doel van den avond. In de eerste wordt do komst der Belgen naar de beschermende Nederlandsche Maagd voorgesteld, in do tweede het vertrek onder de palm van den vredesengel en dankbrengend aan .de Nederlandsche Maagd. Mevr. Non he beiFaro had de pianobegeleiding op zich genomen, mej. Nonhebei begeleidde enkele zangnummers met de cello. Alvorens de pauze aanving nam de heer Herman Snijders het woord en deel de mede, dat het Plaatselijk Vluchtelinge.iv comité niet wilde scheiden van de Bel gische tijdelijke ingezetenen, zonder een samenzijn als dit. Gaarne had men meer dere genoodigd, maar de. ruimte liet dit niet toe. Sp'r. eindigt, zij'n herhaaldelijk door applaus onderbroken en langdurig toegejuichte rede met den wenseh, dat de Belgen hun vaderland zullen herbou wen in vrede .met de omliggende' lan den, inzonderheid met Nederland en met. een „Leve België." De „Brabanyonnc", het „Wien Neer Jandsch bloed" en do „Vlaamsche Leeuw" volgden op deze rede en werden staande medegezongen. Nog rest ons de mededeeling, dat de Schouwburg'kwistig met vlaggen cn groeit was versierd en de portretten van Ko ningin Wilhelmina en Koning Albert op het tooneel preikten. Vlissingen. Bij de Vlissingsche Duin waterleiding-Maatschappij is de 8-urige werkdag ingevoerd- Maandag zijn hier twee Franscho vliegmachines gepasseerd. (Z.) In de tweed ohclft der maand No vember zijn in deze gemeente ingekomen: M. J de Vrieis van Oors-hot. zonder, Gravenstraat, uit Amsterdam; Mej. J. J. Jansien onderwijzeres, Groenéwoiud 50. St. Philipsland; J. C. van Wijnen, werk- tuigkundiglcj, C. Buskienstr. 7, Nw. Lel; klerland; J. J. Groen, elect,ricien, Groeiie- woud 66, Boxtlel; M. J. Werfde Waard, zonder, J. dé Moor.st.raat 11, Kampen; P. van Liere, machinist S. S„ Prinsen straat 4, Wpanseil; II. C. Stookei', ban ketbakker, Kerkstraat 11, Arnhem; P. Vos, loodgieter, Nieuwendijk 37, Amster dam; J. J. Th. MonlJioy, marinier le kl. Bouwen Eiwoutstraat 11. Hellevoetslui.s K. van der Wijk, id. Lange) Zolka 20, Helder; L. Boucherie, brievenbesteller, Glassisstraat 20, Middelburg; N. Ruij'er, stuurman, Badhuisstraat 5, Hooirn; H. Blanken, onderwijzer. Badhuisstraat 41, Rotterdam; Mej. .1. iW. de Haas, zonder, v. Hoorn v. Burghsfraat 29, LjeidanA. Krijger, boekhouder, Marine straat 15, VlaardinglenMej. R. G. van der Poel', zonder, Kasteelstraat 92, Dirksiand; 1'. F. Stielfen, huisknecht, Vissooweg 2, .Mid delburg; J. A. Brok. schipper, Baktegang I, 's-Rosch; P. J. Disco, wlerkman. Keet Midden Redu.it, Osserid,rechtP. J. van Dijjkei, werkman, Keet Midden Reduit, Os- slendrecht; A. II. Gerrits, kleermaker. Calllantelsstraat 15, Weert; C. Bal,werk man, Kanaalstraat 86, Den Haag; K. van de Gruiter, werkman, Sarazijhstraal. 91, Arniémuiden; J. Bulthuis, kleerma ker, Palingstraat 10, Zlwoljel; A. B. Car- pneau, administrateur. Badhuisweg 133, Middelburg; Minderhout, bankwerker, Koudehlioek 44, Ztilddorpe. Vertrokken: i "W|ed. D. Brahrs— Krusie, Gromewoud 17, naar Middelburg; G. Polderman; Prinsestraat 2. Botterdam; W. Spijker man, Bankeitstraat 35, Dordrecht; B. .Kelder, ScheMestraat 33, Dordrecht; Wed. A. van Siliec' Klaus, Dijkstraat 18, Amers foort; AI. C. Kaamer— Bos, Oranjestraat. 25, Yieiere; G. A. Laarhoven- Kocn'ders, Kanaalstraat 28, Hoorn; J. Verplante, Scheldostraat 46, 's Hagen H. Bostelaal". Rrpcwaterstra.at 25, O. en W. Souburg; J. Roielfscima, Boschjoslaan 18, Rotter dam; W. 11. Romeijn, Sarasy'nstraat 15; Ter Neuzen; J. M. van Donk, Pioeiilaau 5, Zeist; M. Voois, Flesschen,straat 11, MonsterW. van den Berg, Vork. Quak- kelaarstraal 34, Stadskanaal; E. den Engelschnian ids Nil, Badhuisstraat 14, Weert; D. dr? Ridder, Kleine Kerkstraat 21, 'Ccnev.ordcnJ. W. H. Groabe, Beurs straat 7, Amsterdam; L. F. Plantedel', Groeucwoiid 39. Amsterdam; J. 11. v. d. Hout. Kerkstraat 11, Mh er; A. v. d. Have, Molenstraat 49, Vlaai-dingen); W. 'C. J. F. Dammé, Hobeinstran.t 26, RotterdamII. dc Rover, Ka naal straat 88, Botterdam; H. J. D. Doorman. Boute vard de Buijler 62, Amsterdam; J. W. Ratelband, Slijkstraat 5, RoosendaalB. N. G. Groeneveld, Kanaalstraat 76, Slee wijk; G. Kok, Anjeliérlaan 4, Amsterdam; ,W. A. die, Jong, Groote Markt 24, Velzlon; (I. .1. Crucq, Beursstraat 15, Vclzem; G. van Ouwtandorp, Koreinslraat 5, Bussujm; II. J. Schot, Kasteelstraat 89, Amsterdam. Dc alphahetische voordracht al hier voor Directeur der Gemeentebe drijven bestaat uit Jhr. M. J. J. de Jonge van Ellemeet te Vlissingen en G. G. Margrant. le Leiden ,en voor Directeur van het havenbedrijf W. B. K. Boon le Hilversum en .1. Lutli te Botterdam. Hedenmorgen vertrokken met de „La France" 1015 Franscho krijgsgevangenen- Bij resolutie van den minister van koloniën is A. P. J. Pleyte te Vlissinj- gen ter beschikking gesleld van don Gou verneur-Generaal van Nederlandsch.Indië, om daar te lande te worden aangesteld tot candidaat-gezaghehher bij het hinnen- iandsch bestuur. Kloetinge. In de vacature A. J. van Buren is benoemd tot secretaris der lniui- commissie de heer F- G. Rijnberg. 's Heer Arendskerke. Heden is het. 25 jaar geleden, dat de heer G- de Waard, Brigade-Commandant der Rjjksvoldwacht alhier, als Rijksveldwachter werd aange steld.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2