BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. Een Rijnlandsche republiek geëischt. Uit Keulen meldt men: Op reusach tige vergaderingen werd Donderdag- na toespraken van de Rijksdagafge vaardigden Trimborn en Marx, als mede van hoofdredacteur Höber, on der geweldigen bijval, de spoedige proclamatie van een hij het Duitsche rijk hehoorende, zelfstandige Rijnsch- Westfaalsche republiek geëischt. Plunderingen te Keulen. Het ..Berliner Tageblatt" verneemt nog uit Keulen over de plunderingen daar, dat in den nacht van Woensdag op Donderdag op verschillende plaatsen der stad warenhuizen zijn geplunderd. Een ontzaglijke menigte liep voor het bureau van bevoorrading te hoop, waar een sterke politiemacht en een afdeeling der burgerwacht ze met ma chinegeweren ontvingen. Toen de plun deraars merkten, dal deze niet met zich lieten spotten, trokken ze weg door de voornaamste winkelstraten. Een winkel van gemaak te k'.eeren 'werd opengebroken en kortweg leeggehaald. Bi] 'botsingen met de politie zijn doo- den en gewonden gevallen. Nauwkeu rige gegevens over het aantal zijn nog niet bekend. De familie van den ex-Keizer. BERLIJN, 5 Dec. Op prins Hein- rich's oproep tot zijn verwanten, waarin hij hen aanmaant, den voorma- ligen keizer trouw te blijven, ant woordt 's keizers zoon "Adelbert in de ..Lokal Anzeiger" het v-olgende: Den 20sten November heb ik mij in een telegram aan den volksgevolmachtigde Ebert ter beschikking der tegenwoor dige rijksregeering gesteld. In tegen stelling tot hel betoog van prins Hein- rich zie ik in dezen alleen de over heid, die ik mijn voornaams (en plicht acht met al mijn krachten te onder steunen. BERLIJN, 5 Dec. (W.B.) Over de ver klaring van prins Heinrich van Prui sen merkt de „Vorwarts" o.a. op: De broeder van Wilhelm praat over een koning van Pruisen, alsof die nog bestaat, zonder er maar even aan te denken, dat Pruisen tusschen de be drijven door een republiek is gewor den. Voti Mackensen's leger niet geïnterneerd. De .wapenstilstandscommissie heeft verkregen, dat van interneering van de legergroep van Mackensen .definitief wordt afgezien. De terugkeer der troe pen wordt per spoor en te voet voort gezet. Een groot aantal formaties heeft de Duitsche grens reeds overschreden. Botsingen te Berlijn. BERLIJN, 6 Dec. (V.D.) De poging van eemge duizenden soldaten, die trachtten de „Volizugsrat," omver te werpen én Ebert tot president dor Republiek wilden uitroepen, is mislukt, omdat Ebert wei gerde. Er hebben bloedige botsingen plaats gehad tusschen Spartacus-demonstranten en militairen- Er viel een aantal dooden en zwaargewonden- Engelsche kruiser gezonken. LONDEN, 6 December De admiraliteit meldtHet Engelsche oorlogsschip „Cas sandra" liep in de Oostzee op 4 Decem ber te middernacht op een mijn en zonk ongeveer een uur later. Elf man worden vermist zij zijn waarschijnlijk door de ontploffing geilt ed. Alle overige man schappen en officieren werden door een Engelschen torpedojager gered. Teruggave en herstel door Duitschland. PARIJS, 5 Dec. (Reuter). Overeen komstig de wapenstilstandsvoorwaarden maakten de Duitschers een aanvang met de geëischte restitutie. Driehonderd millioen pond sterling in goud afkom stig van het Russisch vermogen is reeds door de Duitschers aan de geallieeiden teruggeven, die dit bedrag in veiligheid houden tat aan het vredescongres. Ook gei en de Duitschers iederen dag gestolen kunstschatten af; de waarde van die reeds zijn teruggeven, wordt op 200 millioen francs geschat. Duitsche uitvoer naar de neutrale landen. De „Deutsche Tageszeitung" meldt: de uitvoer van Duitsche fabrikaten naar Zweden wordt op 't oogenblik op wensch der Engelschen verhinderd met behulp van de in en uitvoerorganisaties der onzijdige landen, die op wensch van de Entente in het leven werden geroepen. De Duitsche uitvoer van fabrikaten naar Nederland schijnt binnenkort het zelfde lot te zullen treffen. Protest der Katholieke Duitsche onderwijzers. De Katholieke Onderwijzersbond van het Duitsche Rijk betuigt in een oproep haar bereidvaardigheid in deze voor Duitschland zoo uiterst zware tijden mede te werken tot den democratischen en socialen opbouw van het land; maar anderzijds verklaart hij onwrikbaar vast te houden aan de verheffing der school volgens de grondbeginselen der Katho lieke Kerk. Het Bolschewikl-Paradijs. De „Manch. Guard" verneemt van zijn Petrogradoschen correspondent, dat de hongersood, welke aldaar heerscht, ver schrikkelijk is. Voor de deuren der res taurants verdringt zich een menigte bedelaars, meest aristocraten en oud officieren, die hun beurt afwachten om de restjes van het maal der gefortuneerde bolschewiki en nieuwe rijken in ontvangst te nemen. Hun oogen staan koortsig, hun gelaat is bleek. lederen dag bezwijken er honderden, ten gevolge van uitputting. Er zijn zelfs menschen. zoo wordt gemeld, die niets te eten hebbend, de aanplakbiljetten aftrekken om de stijf sel er af te likken. Anderen eten haver, wanneer zij die tusschen de vuiligheid kunnen vinden. Wel teekenend is, dat de correspon dent van de „Manch Guard" te Petro- grado, Ransome, die nu zoo'n somber beeld van den toestand get ft vroeger een vurig voorstander der bolschewiki was en meermalen artikelen schreef, waarin hij de verdiensten van het regime der volkscommissarissen prees. Een aanslag op den Porlugeeschen President. LISSABON, G Dec. (R.O.). Een individu loste een pistoolschot op den president der republiek, echter zonder hem te ra ken. Do dader werd gevat. De steden Brussel en Antwerpen heb ben den minister-resident van Nederland te Brussel, den faaer M. van Vollenhoven, het ©eneburgörschap aangeboden. Tweede Kamer. Bij do voortzetting der debatten over de algemeens Begroot ings beschouwin gen heeft Vrijdag 'cfe lieer Schapet betoogd, dat de Oranjeb'etoogingen niet spontaan waren, maar (lat de S. D. A. P. niets tegen Oranje heeft, als ©r maar hervormingen komen. Hierop drong ook de heer Treub aan, die het program der regeering te ma ger vond. riet gevaar van revolutie blijft 'dreigen. Algemeene staking om eischen door te zetten is reeds re volutie. De regeering moet bij haar buitenlandsehe politiek meer rekening houden met de prikkelbaarheid der overwinnende mogendheden. Bij de doortocht der Duitsche troepen door Limburg en de interneering van den ex-keizer heeft men daar 'niet genoeg aan gedacht. Daarna ontwikkelde Treub het pro gram van den Ëconomischen Bond. Een krachtig woord richtte de heer Loeff tot den heer Schaper om hem te brengen tot de verklaring, hoe deze zich nu precies gedroeg tegenover de revolutie. De Regeering, de Kamer en het Nederlandsen© volk heeft recht om dat te wetende Regeering o.a. in verband met het bezetten van be stuursposten. Van nature is de S. D. A. P. revolutionair, maar die eigen schap is bij de meeste leden afgesle ten. Misschien is dit ook het geval bij don heer Schaper. Het gaat echter niet aan dat deze partij tegelijk par lementair en revolutionair is al naar gelang dat in haar kraam te pas komt. De heer Visser van IJzendoorn hield een betoog ,om het overbodige van de Eerste Kamer nader aan te toonen. Hij was van oordeel dat de Eerste Kamer telkens op het terrein der Tweede treedt. Dit. is ontoelaatbaar. Men seint uit Brussel d.d. 7 dezer: aan „De Maasbode." De „Standaard" verneemt uit welin gelichte! bron, dat de Nederlandsche Minister van Buitenlandsehe Zaken, jhr. dr. van Karnebeek wegens het incident betreffende het doorlaten der terugtrek kende Duitsche troepen door Limburg weldra zal aftreden. (We deelen dit bericht van de „Stan daard" te Brussel onder alle voorbehoud mede. We ontvingen het te laat, om daarover ons nadere inlichtingen te verschaffen. Red.) (Msbd.) De ex-kelzer. Reuter seint ons uit Londen De Daily Mirror verneemt uit Ame- rongen, dat de ex-keizer een verklaring heeft afgelegd, waarin hij zeideIk word bedreigd met crimineele beschuldigingen, waaraan ik het hoofd moet bieden. Daar om moet ik mij een verklaring voorbe houden, tot de beschuldigingen ingediend zjjn. Verder ben ik een particulier burger, die de tegenwoordige Duitsche regeering goed gezind is, en ik kan geen verkla ring doen, die anderen misschien zou compromitteeren. Nederland en België „Het Laatste Nieuws", het dagblad van den heer J. Hoste, schrijft o.m.: „Geen landhongerl Iedereen is het er over eens om te verklaren, dat het wenschelijk is, de beste betrekkingen tusschen Nederland en België te bewaren. Ook kunnen wij niet zonder een woord van protest de verklaringen laten voor bijgaan van den heer Delleur, die het in den Brusselschen Kring van de zee vaartinrichtingen op den linker-Schelde- oever en op een gedeelte van Neder- landsch Limburg gemunt had. Valt er in verband met de Schelde- kwestie, ten voordeele van onze handels metropool, iets te regelen, dan kan zulks best in gemeenschappelijk overleg ge beuren, maar landhonger ten nadeele van onze Noorderburen moet ons vreemd blijven. Het Vlaamsche volk zal in geen geval dulden dat er onder welk voorwendsel ook tusschen Nederland en België een afgrond gegraven werdt". Een verklaring van den Belgischen gezant. Naar aanleiding van <le buitenlandsehe perscampagne tegen Nederland, heeft „de Tel." zich dezer dagen tot den Belgischen gezant, baron Fallon, gewend, om zijn meening over de verhouding tusschen Ne derland en België te mogen vernemen- De gekant verklaarde: „Ik kan u ver zekeren, dat de betrekkingen tusschen onze beide landen evengoed zijn als voor heen. Do Belgische regeering is met do beste voornemens bezield om do groole verstandhouding en de banden van vriend schap, die tusschen ons en Nederland bestaan, te handhaven en nauwer aan te lullen". De gezant bevestigde echter, dat de houding der Nederlandsehe regeering in zake den doortocht over Limburg op Bel gië en zijn geallieerden een slechten in druk had gemaakt- Baron Fallon sprak zijn vertrouwen uit, dat de economische betrekkingen tusschen Nederland en Bel gië na het sluiten van den vrede zich krachtig zouden ontwikkelen- Betreffende de motie van de „Cercle Maritieme" te Brussel, waarin annexionis- tische wenschen werden geformuleerd, verklaarde de gezant, hiervan geen andere kennis te dragen, dan uit de dagbladen- Deze „cercle", die niet het minste offi cieel karakter draagt, was den gezant onbekend- De heer Van Vollenhove. Naar ons van gezaghebbende zijde wordt bericht, zullen ernstige pogingen in het werk worden gestold, om, nu tusschen Nederland en llelgië zoovele zaken nog zijn af te wikkelen en zoovele nieuwe fe bespreken, den heer van Vollenhoven in zijn gewichtigen post te Brussel te doen handhaven- Men mag, zonder iemand te na te wil len komen, gerust verzekeren, dat fian den heer van Vollenhoven, die in de vier critieke jaren, welke achter ons liggen, Nederland zoo moedig vertegenwoordig de en het geteisterde België zoozeer (er hulp kwam, de behartiging onzer belan- gen te Brussel allerbest zijn toevertrouwd- Verkeer mei België. Te beginnen met heden, Maandag 0 Dec, zullen, gelijk reeds is meegedeeld', per dag 2 treinen naar Antwerpen vertrekken De eerste gaat 's morgéns te 8.45 uit Roosendaal, is te 8.55 te Esschen, ver trekt aldaar 9.28 en komt 10.50 le Antwerpen aan. De tweede trein ver trekt uit Roosendaal te 12.30 en is te 12.40 te Esschen, vertrekt naar Ant werpen 1.10 en komt daar aan "le 2.32. Voor de 2 treinen uit Antwerpen naar Roosendaal zijn de tijden aldus Vertrek van den ochtendtrein 11.55, aankomst te Esschen 1.18, vertrek naar Roosendaal 1.23, aankomst al daar 1.33. De middagtrein gaal 3.35 uit Antwerpen, arriveert le Esschen 4.58, vertrekt fe 5.03 naar Roosen daal en loopt daar te 5.13 binnen. Uitvoer uit Engeland. Reuter.seint uit Londen: De export naar Nederland van ka toenen garens, stukken katoen en ma nufacturen, waarvan de consenten reeds zijn afgegeven, zal geleidelijk overwogen worden. Nieuwe aanvragen kunnen op het oogenblik niet in be handeling genomen worden. De Rijnvaart. Naar „de Maasbod©" verneemt, heb ben de troepen der geallieerden, di© den Rijn bereikt hebben, de geheel© vaart op den Rijn stopgezet, ook wat de Nederlandsehe schepen betreft. De Regeering heeft bijl do betrokken mogendheden een opheldering verzocht. Te 's Hertogenbosch is plotseling over leden Mr. Th. J. A. Dnynslee, oud-Ka merlid. Mr. W. Polman Kruseman. f Zaterdagmorgen overleed in 't Gasthuis t© Middelburg de heer mr. Willem Pol man Kruseman, griffier der Staten van Zeeland. Met hem is ©en zë»r humaan chef en (een ma,n, die ieder di© met hem in aanraking kwam, door zijn vrien delijken omgang innam, heengegaan. De overledene, die 14 December 1819 te Middelburg geboren wierd, waar zijn vader rector van het gymnasium was, promoveerde te Leiden tot doctor in de beide irechfen en Ward in 1.878 benoemd tot leeraar aan de H. E. S. te .Goes, om reeds in .1879 dezle betrekking weer te verlaten len commies te worden ter Provinciale griffie van Zeeland. In 1892 werd de heier Kruseman griffier en heeft dus deze betrekking bekleed gedurende ruim 26 jaar. Een andere functie heeft hij nog lan ger bekleed namelijk die van secretaris van het Zeeuwscli genootschap der we tenschappen, waartoe hij jn 1885 gekozen werd. Van dit genootschap was hij de ziel en zijin 'arbeid daar zal ook door het nageslacht steeds worden gewaar deerd. Door de Universiteit te Leiden werd hem een eervolle vermelding toe gekend. voor een antwoord op de prijs vraag „Een historisch-kritische verhan deling over het aan Hendrik IV toe geschreven plan tot slichting van een gemeeniehest van het Christelijk Europa; over zijn ontstaan, zijne bedoeling en de ten uitvoer van dit onderwerp ge voerde diplomatische onderhandelingen". De overledene was ridder in de orde van den Nederl. Leeuw en in die van Oranje Nassau. (Z.) Goes. Zondagnamiddag had in de fees telijk versierde groote zaal van „Het Slot Oostende" het Sint Nikolaasfeest plaats voor de kinderen onzer parochiale scholen. Wel had men in den beginne wat moeite met een ordelijken toegang te verschaffen aan do velen, die dit feest wenschten bij te wonen, maar toen ten slotte allen een plaatsje hadden veroverd, liep alles goed van stapel. Heeds waren in de zaal de kinderen aanwezig onder geleide der eerwaarde zusters, onderwij zeressen en onderwijzers, benevens de hoeren W. Bitter en Jos Stieger van het St. Nikolaas-comité, en de eenv. heer kapelaan. Toen de gemijterde kinden vriend op een heusch paard, omstuwd van een stoet van zwarte knechts, tot aan het bordes voorreed, ging een oor- verdoovend gejuich op uit de kinderscha re. Na de zaal te zijn binnen getreden en plaats te hebben genomen op zijn troonzetel, hield hij eene korte toespraak lot de kleinen, die hem met een paar aardige liederen het welkom toezongen- Daarna werd met de uitdeeling der ge schenken, die keurig geëtaleerd op een stellage prijkten, begonnen, terwijl de kin deren, die wat op 'hun kerfstok hadden, eene vaderlijke berisping van de goede Sint ontvingen en dan tot groote hilari teit der anderen door de zwarte knechts in den zak werden gestopt- Na het zingen van e nig© iiedenan en een slotrede van St. Nikolaas, waarin, hij' dankte voor de goede ontvangst hem ten deel gevallen en de kinderen tot braafheid aanspoorde, trok deze onder groot gejuich af eu .gingen do kinderen die behalve op geschenken in den vorm van speelgoed enz1., ook 'oipl .chocolade onthaald waren, onder da hoede hunner ouders en bekenden huiswaarts. Een woord van lof aan de heereinl van bet comité, de eerw. zusters, de commissarissen van orde enz., om het .feest zoo goed mogelijk te doen slagen, is hier voorzeker wiel op zijn plaats. Opening scholen. Burge meester en wethouders van Goes bren gen. Ier openbare kennis dat het on derwijs. aan de openbare scholen op Dinsdag 10 December 1918, des voormiddags 9 uur wordt hervat. Hoofden van gezinnen echter, waar de Spaansche griep nog heer3cht, wor den beleefd verzocht, hun kinderen niet naar school te zenden, alvorens de ziekte geheel uit hun gezin is ge weken. Ook de bijzondere scholen beginnen 10 December weer niet de lessen, behalve de Hervormde school aan de Nieuwslraat, die vandaag reeds heropend is. Ook voor de ouders der bijzondere scholen geldt het verzoek door B- en W- gedaan. De Ambachtsschool en dc vakschool voor meisjes hervatten de lessen op Woensdag 11 December. Hier en daar werden de weg wijzers van den A.N.W.B., welke se dert het begin van den oorlog geen dienst deden, weer opgetuigd met de richting, plaatsen en afstanden aan gevende armstukken. Een groot onge rief voor de wielrijders wordt hierdoor opgeheven. Jammer, dat nu de wegen schier onbegaanbaar zijn. (Z.) Zaterdagmorgen had de boor C- Bolle, werkzaam op de orgelfabriek van de firma A. S. J. Dekker het ongeluk zoodanig tegen de werkbank te slaan, dat nabij het rechteroog oen gapende wonde ontstond. Dr. v. 'd. Berg, wiens hulp aanstonds in geroepen werd, constateerde dat ook h0t ooglid beschadigd was en (naai'de'dia won de, De patiënt moet een poesje, rust houden. (Z.) Middelburg. Door een cojmmissie uit den gtemeenleraad, bestaande uit de heere-n Bolle, de Veer en Boudewijnse, is rapport uitgebracht, betreffende het door haar in gesteld onderzoek naar den toestand der gemeentebedrijven (gasfabriek, duinwater leiding en electrisch bedrijf), mede naar aanleiding van het rapport van den ac countant, den hoer Kosten. De commissie komt tot de conclusie, dat de boekhouding dn Ide laatste jaren op schromelijke' wijste is verwaarloosd en dat, zooaï ooit gevolg is gegeven aan het besluit tot invoering van cfe edftimer- cieele boekhouding, hieraan toch van dein ^eginne af de hand niet gehouden is. Do boekhouder beroept zich op groote drukle door hel in IcLenst roepen van zijn adipnet en zijn secretariaat van de brandstoffen)- commissile. D© commissie is' van oordeel, dat de boekhouder niet voldoet aan da eischen om „zelfstandig" aan hot hoofd van een boekhouding te staan van zulke belangrijke bedrijven, en hij nimmer de waarde heeft beseft van jaen goede boek houding. Daarbij kwam, dal hiji ook 1© veel werk, dat den directeur rechtstreeks betrof, behandelde. Over den directeur van de gasfabriek len de duinwaterleiding zegt dei commissie, dat bij zich te weinig met de boekhouding bemoeide, maar hij beroept zlich op zijn aanstelling, waarbij hem voorloopig de- technische leiding werd opgedragen. De commissie meent dat de directeur in som mige onderdeelen van de technische lei ding fe kort schoot en, al is hij technisch' nog zoo blekwaam, daarom niet deugt, om aan hel hoofd van liet becirijf te staan. Beter luidt het rapport ten aanz'len van den directeur van liet electrisch bedrijf, die de commissie alleszins geschikt acht voor zijn taak. i i De commissie meent, dat het toezicht van idlen gemeente ontvanger zich niet had moeten bepalen tot/ontvangen van stor tingen en het verrichten van betalingen:, maar dat hij idie taa,k wat ruimer had moéten opvatten en ook eens had moetenl nagaan of de kwitanties op tijd betaald werden en of de bedragen goéd werden) berekend, waardoor het gemis van con trole bij de waterleiding veel eerder aan den dag zou zijn getreden. Ook het toe zicht uitgeoefend door bet collego van Burg. ten Weth. acht de commissie ten eenenmale onvoldoende, men liet direc teur ten boekhouder veel te veel hun gang gaan, wat op deize personen een ongtm- stigten invloed moest hebben. Als wteg tot verbetering van den toe stand noemt de commissie in de eerslo plaats het aanstellen van een hoofd directeur der gemeentebedrijven, die voor allies verantwoordelijk is, en aan wien do boekhouder ondergeschikt is, met wien de positie van den tegenwoordigen directeur len den tegenwoordigen boekhouder moet worden geregeld. Verder moet een accoun tant regelmatig toezicht houden op de boekhouding en de controle op de admini stratie van hot bedrijf. De gemeente ontvanger moet van alle toezicht ontheven worden of formeel en uitsluitend belast worden met ontvangst en uitbetaling van gelden overeenkomstig da opgaven van den hoofd-directeur. Vooral in ihlet begin zullen Burg. en Weth. op geheel andere wijze toezicht moeien hou den, dan tot nu toe is geschied. B. ten W. stellen den raad voor de subsidie aan de Industrie en huishoud school te verhoogen van f 1500 op f 3900 voor 1919 len niet op f4200 zooals ge vraagd is. Vierder stellen B. en W. voor de subsidis aan hlet burgerlijk armbestuur voor 1918 mie! f6000 en voor 1919 mot f8000 tè vlsrhoogen. Overeenkomstig het 'desbetreffend, ver zoek van 'den vertegenwoordiger der Zieeuwsche stoombootmaatschappij aan die maatschappij leen gebouwtje te verhuren, tol nu toe in gebruik bij ide Middelburgsche maatschappij van Stoomvaart |an aan do eerstgenoemde maatschappij tot weder- opzlegging met een opzeggingstermijn yan drie maanden, het recht te geven .hare boolien te doen aanleggen op do plaats, waai' tot nu tole 'die ider andere maatschap pij aanlegden. Daar mejuffrouw 11. El. A. Velthuis tegen) 1 Januari leervol ontslag heeft gevraagd als Iteerares in het Fransch aan het gym nasium. stellen B. en !W, voor tijdelijk als zoodanig te benoemen mejuffrouw W. Zijlstra alhier. In de tweede helft der maand No vember zijn in deze gemeenle ingekomen: i A. E. Reudink, dislr.ambten., Spui straat F 113, van Amsterdam: Ver waal, timmerman, Noorweg S* 217, Water graafsmeer; C. P. Bakker, bakker, Schoorslteenvegerssingel Q 82, Rotterdam; A. A. Deernis, commies post, on tel., Noordslraat C 36/37, Rotterdam; W. van Loo, timmerman, Segeerssingel O 75, Hoion,sb-rockJ. L. M. Vermeulen, dir. Visch-Mij., Loskade P 265, Heemstede; H. A. Joossia, timmerman, Boigardstraat D 33, Amsterdam; P. \V. II. M. Stevens, wiever, L. Breestraat O 153, Almelo W. Scholten, boekhouder, Schoorsteenvegers- singtel Q 60, Wagciningen. Vertrokken: W|e)d W. den Hollander, G. 216, naar Uttecht; L. Boucherie, K 337, naar Vlis- singten; G. Sdeibers, P 155, Amsterdam; J. Rj. v. Oordt, II 98, RiddjorkerkP. A. Hubregtse, B 81, RotterdamH. Huizdnga, Ei 80, Dien Haag; L. ,T. Hertogs, A 35, Amsterdam; A. Ooms, M 195, Rotterdam; P. F. Stelffen, I 33. Vlissingen; J. M. Santbergen, E 80, Rijsbergen; J. C. Zon neveld, F 177, Goes; M. Dekker, IC 39, Groningen; J. Schraver, B 124, Dien Haag; H. Pijpieinan, P 56, Botterdam. Bon 91 een half pond suiker, bon 13 der kinderkaart een half pond suiker; bon 92 een ons jam- Dte Directeur van het Gem. Distribu tie-bedrijf maakt bekend; dat door hem die volgende distributieregieïing' voor petro leum is vastgesteld:

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2