UIT ZEELAND. tatUstfte der Hollanders hebben wij geleden, onzen rijkdom zien verdwijnen en ons bloed geofferd uit eerbied voor een idee van recht en loyanteit. Wij heb ben geen voordooien nagejaagd, maar wij hebben nu het recht door onze over winning en den plicht tegenover onze talrijke bevolking, om ons te verzekeren van de absolute, vrijheid van doorvaart over den heelen loop van de Schelde." Het Tweede Kamerlid Van der Voort van Zijp heeft aan de minister van marine schriftelijk gevraagd naar de reden van de ontheffing vaH de Schout bij Nacht Alberda uit zijn betrekking van Commandant der stelling Den Hel der en of de minister indien die reden te zoeken is in het optreden van de Schout bij Nacht tegenover de militaire bonden, de Kamer in kennis wil stellen met dat optreden en met eventueel ge voerde correspondentie. Nederland en de Geassocieerden. Benoemd zijn tot handels-attaché te Washington air. D. H Andreae, advo caat en procureur te Haarlemtot han dels-attaché te Londen F. B. s' Jacob, oud-directeur der Holland China Handels compagnie te Londen. Economische besprekingen te Londen. Naar wij vernemen is de heer Hel dring, een der gedelegeerden der Neder- landsche Regeering bij de conferentie te Londen over eene economische over eenkomst met de geassocieerde regeerin gen hier te lande teruggekeerd. Het Koninklijk bezoek aan Maastricht. H. M. de Koningin heeft van het voor nemen om Maastricht te bezoeken, afgezien. Export van sigaren. De sigarenfabrieken zullen niet gesloten worden. De hoeren Mignot van Haamsbergen,- Opstelten, van der Putt en Schuijt, vertegenwoordigende de exportcom missie voor jde sigaren-industrie deelen mede, dat jn de slotconferenti-e met ide N. U. M. in tegenwoordigheid van het, Kamerlid Fleskens een defini tieve bevredigende, regeling is getrof fen voor den export van sigaren, dank zij d,e tegemoetkomende houding van directie en commissarissen der N. U. M„ welke tevens de goedkeuring van den Minister van Landbouw heelt verworven. Dientengevolge kan het besluit tot sluiting der fabrieken buiten werking worden 'gesteld. Boterkaart. De Minister van Landbouw maakt bekend, dat in zijn bekendmaking d.d. 29 dezer, betreffende de geldigheids duur van (len bon 8ste week van de boter-, 'melange A- en B- en marga- rinekaarten voor het tweede tijdvak moet gelezen worden30 November tot en met 8 December 1918 en niet 1 December tot en met 9 December 1918. Onze export naar Duitsehland zou blijken» eene cir culaire van de N. U. M. zijn stopgezet. Inmiddels is gebleken dat alleen de export van groente en levensmiddelen ii stopgezet totdat de nieuwe onderhan delingen zjjn beëindigd. Het stopzetten van d#n kolenaanvoer uit Duitsehland is te wijten aan het gebrek van spoor wegmateriaal. De Russische verplichtingen De Rassische legatie te 's-Gravenhag# deelt bet volgende mede: De Russische zaakgelastigde, de heer Von Bach, heeft aan de Nederlandsehe regeering den volgenden tekst overge maakt van een telegram der voorloopige Russische Regeering te Omsk: Overwegende, dat de Russische staat steeds zijn verplichtingen trouw is nage komen tegenover de eigen medeburgers en de naties, met welke zij verdragen had geslotem, heeft de voorloopige re geering van Rusland, bij monde van haar hoofd, admiraal Kolssjak, ia een oorkonde van 21 Nov. verklaard, dat zij alle verbintenissen van de Russische schatkist op zich neemt, te wetende betaling van de procenten, de aflossing van de binnenlandsche en buitenlandsche staatsleeningen, alle betalingen in over eenstemming met gesloten verdragen, de bezoldiging van ambtenaren, beamb ten en pensioentrekkers en andere uit betalingen, waartoe de Russische schat kist zich tegenover wie ook door bij de wet aangegane verbintenissen of op an deren erdeljjken grondslag verplicht heeft. De ten uitvoerlegging van die betalingen zal gelijken tred houden met de hereeniging van het Russische gebied. De Regeering verklaart alle daden der Sovjet- regeering op het gebied van het Russische geldwezen voor vernietigd en van onwaarde als afkomstig van muiters. De normale verbinding met België via RoosendaalEsschenAn twerpen heet te reeds den 2en December hersteld te zijn. Dit zal echter niet vóór 9 December a.s. het geval zijn. Voor wat de verbinding met België via Zeeuwscli-Vlaandoren betreft, zie onder Zoeuwsch-Vlaamsch nieuws in dil num mer. Bed. Goes. Naar wij uit zeer goede bron vernemen zal bet St. Nioolaasfeesl. voor de kinderen, der R. K. Jongens en Meisjesschool niet op morgen (Don derdag: plaats hebben, daar de scholen gesloten zijn. De goede Sint zal ech ter Zondag a.s. 's middags voor alle kinderen tegelijk verschijnen. Het uur en de plaats konden ons nog niet worden medegedeeld. De collecte van Zondag j.l. heeft f 240 opgebracht. Wij verwijzen omtrent het St. Ni colaasfeest voor de kinderen van de R. K. bewaarscholen naar de adver tentie in dit nummer. Dinsdag 3 Dec. j.l. hield de Coöp. Kolen vereen. ,,de Bijenkorf" hare half- jaarlijksche vergadering in het café van dhr. P. J. Maartense. De opkomst der leden was slecht. De rekening door den penningmeester overgelegd, be droeg in ontvangsten f 10091.76, uit gaven f7937.875, saldo f2153.885. De aftredende bestuursleden P. F. Hooge- steger en Li. A. M. Sampon, en de commissarissen P. Schrijver Sr. en W. Traas werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Het bestuur deelde mede dat voor de leden nog droog olme-brandhout voorbanden was, wat op de boekjes kan worden afgeschre ven Middelburg. Gisteravond werden in een drietal winkels, bij dhr. Hondius op de Vlasmarkt, bij Gebr. Hildernisse in de Noordstraat en in het magazijn van de Singemaaimachines op de Lange Burg, de spiegelruiten ingeworpen. In ver band hiermede hield de politie aan een zekeren 1., die bekende. De politie is den laatsten tijd ge lukkig met het aanhouden van inbre kers. Zondag j.l. werd tijdens afwezig heid van de 'bewoners ingebroken m de woning van A .v. S. aan den Seis- weg R 126, nabij de gemeente Grijps- kerke. Eerst was getracht de woning van achter binnen te 'dringen, toen dit niet gelukte werd een raampje in den zijgevel st.uk geslagen, waardoor het geopend kon worden. In het huis werd een deur geforceerd en oók een kabinet, waaruit f 153 werd ont vreemd. Nadat de politie direct was ge waarschuwd! fe telde deze een uitge breid onderzoek in en hield aan S. D. A., N. de R., en W, ide R., allen, personen, die reeds eerder met de jiolitie in aanraking zijn geweest. Aan vankelijk ontkenden zij, maar toen be zwarende bewijzen tegen hen werden aangebracht, bekenden zij en tevens dat zij zich op den biddag reeds onder Koudekerke aan inbraak en diefstal van f40 hadden schuldig gemaakt. Van eerstgenoemde inbraak gelukte het de politie nog f 123 in beslag te nemen. Hedennacht is bij een bakker een ruit vernield en uit de etalage voor f 25 aan chocoladeletters ont vreemd. De bioscoop-explicateur G. van hier is door de politie te Vlissingen aangehouden, als verdaeht van oplich ting, hij is naar het huis van bewaring alhier overgebracht. Door de politie uit Vlissingen. is in samenwerking met die van hier een onderzoek ingesteld in de woning van F. en bij enkele andere personen, waai- tal van voorwerpen werden aan getroffen, als pijpen, prentbcieken, enz., die de dochter van F. te Vlissingen moet hebben -opgelicht. Daar de ver dachte ongesteld is, kon zij niet wor den aangehouden. De politie hield aan een soldaat, verdacht van diefstal van een militai ren deken. Vlissingen. Maandagavond kwamen al hier om zes uur met een extra-trein we der 1000 krijgsgevangenen aan. Aanvan kelijk lag het in de bedoeling deze om 8 uur aan boord te doen gaan van de stoomboot „Le Nord", die dan direct naar Duinkerken zou vertrekken en er waren daartoe de noodige orders gegeven- Om ruim half acht werd echter draadloos bericht ontvangen uit Frankrijk, dat de boot direct zonder passagiers moest af varen. Was dit voor de soldaten, die er reeds op rekenden over enkele uren den vaderlandschen bodem weder te be treden, een tegenvaller; ook voor hen, die met de regeling alhier belast zijn, werd het er niet gemakkelijker op, te meer daar nog een tweede trein met ongeveer 1000 man verwacht werd, die eerst te half acht moest aankomen, maar die twee uur vertraging had. Van deze mannen moesten er nu 500 den tocht naar het Grand Hotel maken om daar te overnachten- Ook werden aanvanke lijk 500 Belgische krijgsgevangenen ver wacht, die dan heden over Breskens zouden verder gaan, maar later kwam bericht, dat deze mannen van af Roosen- j daal over Esschen naar hun vaderland zouden reizen. (Z.) Wolfa,artsdijk. Ook alhier heeft Vrijdag j.l. de Minister van Landbouw een bezoek gebracht. Na eën kort verblijf op het gemeentehuis werden de aardappelen in oogenschouw genomen die daar voor Rijks rekening liggen ingekuild. (M.C.) Driewegen. De raad vergaderde 30 Nov. De geloofsbrieven van het gekozen lid W- de Dreu werden onderzocht en tot zijne toelating besloten. Men besloot te be rusten in de plaatsing van de jaarwedde van den ontvanger in de 4e klasse. De jaarwedde van den veldwachter werd be paald op f 600 en 4 verhoogingen van f50 voor dienstjaren. De begrooting voor 1918 werd gewijzigd in verband met di verse verhoogingen. Een besluit geldlee- ning word genomen van f 1850, met in trekking van het vroeger genomen be sluit ad f 1425. Voor het schoonhouden der school zal voortaan f 125 in plaats van f 100 worden gegeven- De voorwaar den omtrent de subsidie spoorweglijn werden aangevuld met eene bepaling om trent de naasting. De verordening der jaarwedden van het onderwijzend perso neel werd vastgesteld en de bedragen daarin geregeld, voor het hoofd naar f 1300f 1800 en voor de onderwijzeres naar f 800f 1225. Een suppl. kohier honden werd opgemaakt op f 5 en een suppl. kohier hoofd, omslag op f 1.84- Hoedekenskerke. Voorde vacante be trekking van gemeente-veldwachter al hier, op een aanvangssalaris van f 710 mjest 4 tweejaarlijksche verhoogin gen ad f 22.50 plus f 100 voor vrije woning en f 25 voor geneeskundige behandeling, alles met vrije bovenklee- ding en schoeisel -en vrij gebruik van een rijwiel, hebben zich 28 sollici tanten aangemeld. Hantwterd. De St. Nicolaasweek met zijn rumoerige avonden is wederom aangebroken. De jongelui vindt men nu 's avonds langs de straat en voe ren niet veel goeds uit. Maandagavond kregen een paar opgeschoten jongens hooggaande ruzie. Een beambte van de mosselcontrole kwam tusschsnbei- den om de vechtenden te schei-den. Hij kreeg echter z-elt 'klappen met ee-n klomp. Proces-verbaal is opge-maakl. Schore. Gisteren vergaderde de raad. D-a reclame tegen den H. O. van W. de Bakker is door Ged. Staten onge^ grond verklaard. De bekende ondierwijl zersmotie wordt voor kennisgeving aan genomen. R-eclames van M. Kole e-n P. Houtman, tegen schoolgeld, w-orden aan gehouden. Het verzoek van C. v. d. Repe om tegen 1 Jan. a.s. ontheven te worden van het bestellen van telegram men wordt eveneens aangehouden. De salai isverordening onderwijzerspersoneel wordt vastgesteld. Bij Art. 6 stelde- dhr. Verhaag-en voor te leken 1 jaar inplaats van 6 maanden vol salaris en tijdens den verderen -duur der ziekte half sa laris te geven. Die- heeren in 't Anker en Glerum kond-en zich vereenigen met het volle jaar salaris, doch dan ver der geen salaris. De- voorzitter kon zich er ook mede vereenigen, doch wenseh,- te deze voorstellen aan te houden en voor de alg. aftr. der leden deae zaak af te doen. Dhr. Verhangen legde zich er bi| neer. Het salaris' van den veldwachter werd geregeld als volgtf 800 salaris, f 105 vergoeding voor kle-eding, f25 vergoeding voor schoeisel, f 25 vergoeding voor ge neeskundige hulp en vrije woning plus de verdere bijverdienste, n.l. f 25 gemeen tebode, f25 bode burgerlijk armbestuur, fS schatter dranklokalen, f80 schoon houden gem. huis en f200 als klerk dis tributie. Aan den grafdelver L. van Zwe den werd eervol ontslag verleend en in diens plaats benoemd J. Dorre-paal. Besloten werd een geldleening aan te gaan. van f 1500 af te lossen, op kor ten termijh. Rij de rondvraag vestigde de heer Ver hangen B. en W.'s aandacht op den zinkput bij de woning van J. de Jonge. D-e voorzitter zegde voo-rzieming toe-, (Z.) Door dien onbezoldigd Rijksveld wachter W. -de Bakker en de gemaeinte- vtel-dwachter M. Hemmekam is de Duitsche dleserteiur, die vorige week op heeterdaad op diefstal werd betrapt en daarna, ont vluchtte, heden gevat en gevankelijk weg gevoerd. Helnkenszind. Dinsdag j.l. werd aan de pastorie- de- maanidelijksche vergade-- ring gehouden van de- R. K. Propaganda- club „St. Wiltabrord" alhier. 'Aanwezig die geestelijke a-dvis-e-ur, dei Z-.E:. Heer Krook len alle led-en. Bij de opening wijdt d-e voorzitter eenige waardeerenda wo-or- d-en aan de nagedachtenis van het over leden lid der tlub, wijlen C. v. d. Dries len stelt voor een schrijven van deel neming namens de clubte zenden aan die familie -W. v. d. Dries. Van de Hanze- aldeeling Heinkenszan-d was- een schrijven ingekomen dat zlei nog niet oip het verzoek de-r club kon ingaan inzake winkelsluiting op Zon-dag. Na ©enige discussie werd ïn'el, algemeene stemmen besloten een re quest te zenden aan de gemeenteraad om een gemeenteverordening uit te vaardigen voor vterplieht-e winkelsluiting o-p Zon dag. In dia loop der maand zullen de propagandistion rondgaan om de Contri butie bij do donateurs op te halen. Bij de bespreking a.s. uitvoering weid beslo ten den datum daarvan vast te stellen op 6, 7 en 8 Januari en wel: le avond voor d-e donateurs, de tweede en an-dere avon- dien voor het publiek "tegën ee-n entree vatj 75 cgnt-, en 10 ceat voor plaats- bespraking. Schoolgaande kinderen wor den niet toegelaten. Dies Zondags zullen do propagandisten -om beurt den voorzitter behulpzaam zijn bij het uitreiken der bo-eken in -de bibliotheek. Waar bij do rondvraag niemand het woord verlangde sloot de voorzitter met gebed de ver gadering. Borsselen. Van af lieden verkrijgbaar 2 K.G. carbid op de bon. Domburg Hier heerscht de Spaansche griep ook heel erg. Een man verloor binnen een week tijds een gehuwde zuster, zijn vader en een dochter. Arnemuiden. Benoemd tot gein. secre taris de heer J. J. Huijssen, adj. com mies ter secretarie te Terneuzen. (Tern. C.) Sluis. Naar de N. R. C. verneemt zul len de heeren mr. F. J. N. van Dam te Oostbmg en J. A. Neeteson te IJzen- dijke zich niet meer beschikbaar stellen bij de a. s. Statenverkiezingen. De waterstand in het kanaal SluisBrugge is sinds eenige -dagen weer normaal, waaruit blijkt, dat de syphon van Damme weer gerepareerd is. D-e scheepvaart in bet kanaal kan dus weer plaats hebben. Heden ver trok van hier met' bestemming naar Brugge, een schip, geheel geladen m-el spek, voor rekening van de Relief- com-missie. Belast met de waarneming; van het kantoor der directe belastingen alhier -de heer G. Boeltjes, rijksklerk ter Inspectie Oostburg. Oostburg. De heer J. van de Kloos ter, klerk ter directie Breda, is belast met -de waarneming van het kantoor der belastingen (te Oostb'urg. D-e heer A. Bakker, leer,aar M. O. aan de Ambachtsschool alhier, is be noemd als zoodanig aan -de ambachts school te Hoorn. Dezer dagen kwam -een ko-e van den landbouwer B. alhier niet den in b-ewegnig zijnde tram in aanraking, met het gevolg dat het dier deerlijk gekwetst werd. Men had nog hoop het -dier te behouden, doch gisteren moest het afgemaakt worden. Eede. Van den landbouwer B. is alhier dezer dagen een koe uit de weide ontvreemd. All-e nasporingen ook in België waren tot nu toe ver geefs ch. Van de Grens: Uit goede bron ver nemen wij1 dat de volgend-e week de geallieerde schildwachten aan de Bel gische grens zullen verdwijnen. Het verkeer met België zal dan waarschijn lijk weer plaats hebben als vóór den oorlog. Hulde uit Zeeuwsch-Vlaanderen. H. M. -die Koningin heeft h-et volgend telegram ontvangen: De Raden van de zestien geibeisnteii in West-Zeeuwsch.Vlaanderen met hunne voorzitters en secretarissen en bat voor- loopig comité ter bevordering eener stich ting len yestjgingl van een Rijks Hooger© Burgerschool in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren; in vergadering bijeen ter bespreking van -de mogelijkheid om uitvoering te geven aan -de voorwaarden do-o-r Uwer Ms. Regeering vastgfes-teld om tot die slichting lein ve&tiging over te gaan; besluiten, alvorens me-t die beraadsla ging tie beginnen.': le. met algemeene stemmen hunne om- wankelbare tro-uw an aanhankelijkheid te betuigen aan Uwe Majesteit, Haar Huis en het Vaderland; 2e. hunne erkentelijkheid te| betuigen, voor -d-e belangstelling in de ontwikke ling van -deziei streek betoond, die- im mers blijkt uit de voorstellen Uwer Maje- st-eits Regeering. Namlens allen, da burgemeester van Oostburg, f - x I Gratama, Stukken Prev. Staten. D u u r t e b ij' s 1 a g. Ged. Staten stellen voor over 1919 evenals over 1918 aan de gepensioneer den een bijslag of een gratificatie toe te kennen. Elan jaarboekje voo-r Zeeland Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van den h-eer J. F. Magendans), commies ter Provinciale griffie van Zee land stellen Ged. Stat-en voor aan .'lezen ambtenaar als subsidie in de uitgifte v,an een Zeeuwsch Jaarboekje voor de jaren 1920, 1921 en 1922 een derde der werke lijk gedane uitgaven tot -een maximum- van f50 toe te kenn-en. Ged. Staten zijn met adressant overtuigd van de wenschelijk- beid van uitgifte en het nut van zulk een boekje en zeggen, dat de naam van den adressant een degelijke samenstel ling waarborgt. Verhooging renteloos voor schot. In verband met een verzoek van de Zeeuwsch VlaamSch-e traanwegmaatschapL pij, die door de dure materialen de raming van aanleg der lijnen met f 870.000 heeft overschreden, stellen Ged. .Staten voor het renteloos voorschot met f290.000 te verhooge-n, onder voorwaarden dat ook het rijk dit doet en dat de gekapitaliseerde bij dragen van belanghebbende gemeenten, polders of derden van f 123.527 op f 176.444 worden verhoogd. Ged. Staten meenen, dat dit laatste beslist als e-iseh moet worden gesteld, ook al zullen de polders enz', wellicht niet veeil voor ver hooging voelen. De maatschappijl -had zich daarvan dan moeten overtuigen voor zij tol 'dergelijke belangrijke uitgaven be sloot. Duurtetoeslag op verpleeg- golden. Ged. Staten stellen de aan die ge stichten „Couide-wate-r" en „Vrederust" toe gekende duuxtetoeslage-n op verpteeggel-,1 en kleedgeld te verlengen tot 31 December 1919. Hetzelfde stellen zij voor ten op zichte van de voor rekening der Provincie genomen f 60 per lijder. De bibliotheek. Ged. Staten stellen voor f 1600, ver deeld over 3 jaar beschikbaar te stellen voor reorganisatie der bibliotheek en voor namelijk voor eene algehieele herziening der wijze van catalogiseeren, o.a. door naast den gedrukten catalogus een dubbel kaartencatalogus te maken, een syste matische en ©en alphabetische. Bovendien zijn in druk verschenen een memorie van antwoord op het algemeen verslag en een nota van wijzigingen van hel reglement van politie en bo-vendien een' adres van het hoofdbureau v,an den Neder- landschen Bond van vaksehoolleeraren en keraressen, waarin wordt verzocht even lueele verzoeken om verhooging der sub sidies en vakscholen in -ernstige over weging te nemen. Nog bevat de agenda de volgende nog niet in druk verschenen voorstellen tot aanhouding van een verzoek om de Nieuwen W-ast Kraaijertpolder onder 'sHeer Arendsk-erke en dien onder Bors selen te veraenigen; tot deelneming in een N.V. „Provinciale Zeeuwsch-3 Elec- triciteitsmaatechappij"tot vaststellen van regelen voor pensionnearing van ambte naren en bedienden ©n hunne weduwen en.weezien; nader voorsbei in het onder houd van -tie zWaaiplaats in de .haven' te Zierikzee;, tot verhooging van de sub sidie voor de handelsdagschoo-1 te Mid delburg en verhooging der subsidie, tot inwilliging van het verzo-ek van het be stuur der ambachtsschool te Zierikzee, om overschrijving te zijnen name van het subsidie voor de avondschool voor vakonderwijfe, tot toekoming van subsi die voor uitgaaf van de beschrijving der genealogische -en heraldische merkwaar digheden in Üe kerken van Zeeland, tot opneming ,van kasgeld tot ten hoogste f 1.000.000, tot sluiting van een leening van ten hoogste f 1.250.000, tot heffing van op-centen op de Rijksbelastingen en tot wijziging van de begrootingen voor 1918 en 1919. Vroedvrouw te 'Ciin-ge. Ged. Staten stellen voor aan de ge meente Clinge een subsidie te geven, van f 150 's jaars voor de 'bezoldiging eener vroedvrouw op- voorwaarde, dat rijk en gemeente minstens evenveel bij dragen. Subsidie R. K. Militair Tehuis te Neuzen. Ged. Stateu stellen voor aan het R. K. Militair Tehuis te Neuzen over 1918 een subsidie te verkenen van f 150 evenals over 1916 en 1917. Er bestaat volge-ns hen geen reden tot het geven van een subsidie van blijvenden aard, daar Neuzen in gewone omstandigheden; als garnizoensplaats van geen beteebe- nis is. Ook ziij'n er "geen termen om het subsidie op f250 te brengen, gelijk verzocht was. Nog is thans in dnik verschenen een voorstel van Ged. Staten inZa.k-e de pie-n- sionneering der ambtenaren. De griffier der Staten on de ambtena ren Ier Provinciale Griffie worden, voor de toepassing der bepalingen omtrent pen sioen als burgerlijke ambtenaren aange merkt. de regelen te-n aanzien van hunne bijdragen voor pensioen en die ten aan zien van de pensioenen voor hunne -we duwen en weezen komen niet overeen met die, krachtens hesluiten geldende voor de andere Provinciale ambtenaren. Het komt Ged. Staten raadz'aam voor, dat te dezen zooveel mogelijk eenheid worde betracht en het oog-enblik, om tot die eenheid te geraken, schijnt thans aan wezig, nu een algemeene regeling van de jaarwedden van all-e Provinciale amb tenaren aanhangig is'. Ged. Staten stellen daarom twee- ont werpbesluiten aan d-e orde. In het eerste ontwerpbesluit wordt be paald. -dat door de ambtenaren, tot het bekomen van pensioen, de helft van het beloop hunner belooning voor een jaar moet worden bijgedrag-en. De bijdrage wordt zoowel o-p de Boor de ambtenaren bij eerste aanstelling verkregen wedde als op- -elk© latere verhooging daarvan in de eerste vier jaar telkens voor eert gelijk gedeelte ingehouden. D-e bijdjyigo is niet verschuldigd door een ambtenaar met een pensioensgrondslag van niet meer dan vierhonderd gulden. Als overgangsbe paling wordt voorgesteld, dat van do thans in functie zijinde ambtenaren de bijdrage slechts gevorderd wordt van elke verhooging die hen na 1 Januari 1918 is- of wordt toegekend. In hot. tweede ontwerpbesluit, dat met 1 Januari 1919 in werking zial treden, wordt o.a. bepaald, dat het pensioen voor weduwen zal bedragen «en 'derde van den pensioensgrondslag van den over- ledeu -echtgenoot en niet een viejrd® zoo-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2