SPORT EN SPEL. 418e Staatsloterij. Laatste Berichten. gasaanshiiting twee eenheden brandstol verstrekt zulten worden, waarvan één eenheid naar teuzfe en één eenheid grooto nnthraciet of stakkolen. Aan kamerbewoners! Kal één eenheid per maand worden verstrekt. Menu Centrale Keuken. Van 2—8 December. Maandag: Groentesoep, bon 77 of 84. DinsdagHutspot. WoensdagBruine boonemsopp, bon 78. Donderdag: Stamppot prei. VrijdagAardappelsoep. ZaterdagStamppot boerenkool. B.on 85: een half ons kaas, 86: eten half pond suiker. Hot is de politie alhier gelukt de hand te leggen op een tweetal mi litairen van liet garnizoen Atelisterke, die alhier een aantal dekens trachtten, te verkoop-en. Bij een naar aanleiding daarvan ingesteld onderzoek bleek, dat liet hier militaire dekens betrof, twee zakken met 15 dekens werden in be slag genomen en met de verdachten aan den garnizoenscommandant overge geven. Bij de politie werd aangifte ge daan door een in het Schuttershof lie genden sergeant, dat men tijdens hij te Veere op wacht was, zijn kist heeft open gebroken en daaruit 'zijtn portefeuille met f 34.50 heeft ontvreemd. In verband met dezen diefstal werd aangehouden de ser- 4gearet If, eveneens in het Schuttershof ingekwartierd, öp hem wi;rd de porte feuille, doch leeg terug gevonden. Na scherp verhoor hetende H. zic.h aan den diefstal te hebban schuldig gemaakt en f16.10 van het geld in zijn bezit te hebben. Noch wordt, aen onderzoek in gesteld naar de herkomst van twee rif- wiole-n, die H. te den Haag verkocht heeft en die door de politie aldaar reeds in beslag zijn genpme-n. Dia verdachte is ter beschikking van den garnizoens commandant gesteld. Bjj de politie is aangifte gedaan van inbraak in de villa „llozenburg" aan den Segeiorsweg. Hot onderzoek ver-s uit. dat men Zich door het openschuiven van een raam toegang verschafte en met een beitel alle kasten opende, eenige voorwerpen worden vermist. Aangifte is bijde politie gedaan van diefstal van êcn militair dienstrjjf. wiel, van een burgerrijwiel uit een uai- h.uis, van een oranjewimpel en van een handwagen. Verder, dat men door foroeeren van: sloten getracht heeft in te breken in een pakhuis, zonder resultaat echter. In al deze zaken wordt door do po litie een uitgebreid onderzoek ingesteld. Tegen zekeren G. werd door de politie wegens diefstal van een vat pro cesverbaal opgemaakt, terwijl het vat in beslag werd genomen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag werd een begin van brand ontdekt in de veebroodbakteri) van den heer Meertens op het Bellinkplein. De heer Aleertens ,di» door de politie gewaar schuwd werd, constateerde, dat een paar hrooden, die op den oven lagen te dro gen aan het branden waren geraakt. Ook .was reeds hout aan het branden. Een en ander werd door da politie met eeini> ge emmers water gebluseht.' In de aandeelhoudersvergadering van de N. V. Boomkweeterij en Zaadh-an- del „Walcheren" alhier, is besloten na zeer ruime afschrijvingen een dividend uit to keenen van 6 percent. Tot com missarissen werden herkozen de heeren mr. P. Dieleman en A. J. Niouwen- lm ijzen. L. S. Dankbaar, dat dia gruwelijke oorlog m|et al zijne verschrikkingen, ook voor ons land, zoo goed als tot het ver- kaione behoort, en da zegeningen van: dm vrede gaandeweg zich over het rulenschdom zullen verbreiden, zijt Gij zieker met ons van nreening, dat hat in het belang der maatschappelijke oude noodzakelijk is, dat onze soldaten, uit hun werk geroepen, om onzte belangen De verdedigen, en die inderdaad door hun- nla trouwe plichtsvervulling ons en o-nze gjeizinnen voor vreeselijk. onheil hebben bletwaard, bij hun terugkeer in de burger maatschappij zooveel mogelijk weer kun- n|en innemen hunne plaats als arbeider in hun vrotoger bedrijf, in ieder gaval, dat zij onmiddellijk weer in staat worden ge stold, zich an hun gezin te onderhouden, i Dringend richten wij daarom een ver zoek tot U, werkgevers, groot-grondbe zitters, vereenigingen, openbare lichamen en de gansche burgerij i le. Neemt Uwe vroeger© arbe-ideirs, thans gedemobiliseerd, wederom in Uwen dienst. Habt Gij voorloopig nog niet voldoende wierk voor hen, he.t Kon. Nat. Steuncomité is blereid, U in het uitbetalen van loon zoo ruim moiglalijk bij te staan; heeft eon ander hunne plaats ingenomen, de moge lijkheid is zeer groot, dat Gij binnian af- Zdlenbaren tijd behoefte hebt aan meer per soneel; verzekert U daarvan, door gede- mobilis'eerden thans in .uw bedrijf te plaatsen. 2e. Laat onmiddellijk werken uitvoeren;, door U wagens tijdsomstandigheden uit gesteld, en neemt daarbij onze trouwe landsverdedigers als arbeiders aan- Ont werpt plannen tot nut en verfraaiing van jiwle huizen en bezittingendesgewenscht zjjn het Kon. Nat. Steuncomité en bet Plaatselijk Steuncomité bereid, een deel van dtó kosten voor hunne rekening te jaemen. Wtónkein in Heao richting zullen ons zfeër vjclkom zijn. Spoedige wericveröchaiïing is dringend noo dig Hol Middelburgsch Steuncomité. VlittlnoM. Nu het transport der Fran- sebe- krijgsgovangenien over Vlissingcn Duinkerken ©enige dagen aan den gang is hebben wij! nog ©ens een kijkje ge nomen aan het station Vlissingen, waar nu iederen avond weder een groote. druk te lieerscht, een groote tegenstelling met do laatste maanden, toen het er met een. niet verlichte wachtkamer, weinig treinen en gedrukte stemming, zoo stil was. Als des avonds, gewoonlijk te onge veer zes nur een of twee 'extra-lreinmï de 1000 mannen hebben aangebracht, worden deze in vijf compagniën op het perron opgesteld, zijn ze geregistreerd door de daartoe aanwezig© Fransche officie ren en hun helpers dan wordt ben de plaats aangewezen, in loods of gang, waar zij dan hun bagage want allen zijn geladen met koffers of zakken met hun eigendommen deponieeren. Intussc-ben wordt dan door een sle perswagen lret in de Centrale Keuken voor rijksrekening gereed gemaakte eten in bussen aangevoerd en in de derde klasse wachtkamer gebracht, waar de uitgifte onder toezicht van dan heer Ch. VeTmeesch, chefhofmeester van de Maat schappij 'Zeeland, door ©en zijner col lega's met zes hofmeesters plaats heeft, terwijl een drietal vrouwen het eten op scheppen en zooals wijZaterdag zagen, soms ook enkele jantjes vrijwillig hulp verleenen. Het blazen van liet etensappèl ge schiedt sedert Zaterdag en wel door een Franschen hoornblazer als die onder den troep te vinden is. Zondagmorgen blies hij. die Zaterdagavond dienst had ge daan, ook het Fransche appél, op welkie voor hun zoo bekende toornen de krijgs gevangenen spoedig uit de veeren (in cas-u het stroo) kwamen. Zondagmiddag kwamen reads 15 man nen aan met den trein van l uur en daar deze sedert 5 uur des morgetw geen eten meer hadden gehad, werd dooi den hoer Vermeesch voor hen ren maal in de keuten van bet café Zeeland be reid, waareoor zij zeer dankbaar waren. Uit een gesprek van deze mannen met de bemanning van „La Franc©" die aan den ponton lag, hoorden wij hun dank baarheid over de ontvangst in Neder land. De Zaterdag aangekomen mannen ver trokken Zondagmorgen met „Lr Nord", terwijl de soldaten, die Zondag aankwa men, ook weder ongeveer 1000, hedenj- morgen de reis mat. „La France" voort zetten. 's Heer Arendskerke. In de week van 30 Nov. tot en met 7 Dec, zijn verkrjjg'- baar: suiker, koffie, rijst, havermout, gort, zeep, jam, erwten en boter. Bij den landbouwer J. G. alhier is een rund uit nood geslacht en het vleesch voor 65 cent per pond verkocht, zonder bons. Vrijdag werd alhier door 12 jagers klopjacht gehouden en niet minder dan 94 hazen geschoten, hoewel het weer vrij ongunstig was wegens de mist. Door de Rijkspolitie werd Vrijdag proces-verbaal opgemaakt tegen een zeke ren D. J. en H. B. uit Goes, wegens het wegnemen van paardenboonen uit een in den Schengepolder staande schuur. (Z.) En de Vrijdag gehouden raads vergadering, waarin Smit en J. J. de Jager met, en .1. Y. Poel zonder kennisgeving afwezig waren, weid m behandeling gebracht de circulaire van den heer Commissaris der Koningin, betreffende de jaarwedde gemeente veldwachters. Het tractement, van den veldwachter 'Timmerman wordt vast gesteld op f1050 (hieronder inbegre- pen f 50 voor het bezit van het po- litiediploma met aanteekeningen) en dat van den veldwachter v. d. Plasse op f1000, terwijl beiden zullen genie ten f 100 voor gemis vrije woning en f 25 voor geneeskundige behandeling. Verder wordt vastgesteld de verorde ning regelende de jaarwedden van 't onderwijzend personeel in deze ge meente. De aanvangsjaarwedden van de hoofden worden vastgesteld op f 1300 met vijf tweejaarlijksche ver hogingen van f 100. Die van de on derwijzers wordt vastgesteld op f800 met twee tweejaarlijksche wernoogin- gen van f 100 en drie tweejaarlijksche verhoogingen van f 75. Voor het be zit der hoofdacte wordt een verhoo ging toegekend van f200 benevens 2 periodieke verhoogingen van f 100 om ae twee jaren na de vijf verhoogingen, welke elk onderwijzer geniet, terwijl voor elke bijakte een bedrag van f50 wordt uitgekeerd. -Vervolgens wordt op verzoek van tie N.V. Spoorwegmaatschappij Zuid-Be veland besloten om bij eventneele naasting van den spoorweg door den Staat, de bij raadslreslviit. d.d. 17 Mei 1916 toegekende subsidie te handha ven. Tot lid van het Burgerlijk Armbe stuur van 's Heer Arendskerke werd herbenoemd de heer .J. Valkier Jr. terwijl tot afgevaardigden van de in 1919 Ite houden vergaderingen van de N.V. Waterleidingmaatschappij Zuid- Beveland werden benoemd cfe heeren J. Smit Sr. en B. de Jager. Ten slotte werd vastgesteld het sup pletoir kohier van den Hoofdeliiken Omslag over 1918. (Z.) 's Heerenhoek. Het antwoord van M. H. onze geëerbiedigde Koningin, op de be tuiging van trouw aan Hare Majesteit en Regeering, namens de burgerij van 's Hee renhoek door den Burgemeester aan H. M. eu Regeering opgezonden luidt: Den Haag, 30—11—'18. Burgemeester 's Heerenhoek- H. AL de Koningin draagt mij op u te berichten, dat Hare Majesteit diep is ge troffen door het bewijs uwer verknocht heid en trouw; de moeielijke dagen die achter ons liggen hebben opnieuw be vestigd, dat het Vaderland op burgers kan bouwen, wien geen offers te zwaar valt om het gemeen bezit te verdedigen, tegen al wie de orde mocht willen aan tasten. In dit besef kunnen wij met. vertrou wen de toekomst tegemoet gaan- De Adjudant, HOOFD GRAAFLAND. Baarland. In de Zaterdag gehouden raadsvergadering waren afwezig de bóeren C. van Damme en A. de Mol. De voorzitter deelt mee, dat de vast gestelde salarisregeling der onderwij zers door Ged. Staten niet is goed gekeurd en dat zich acht sollicitan ten hebben aangemeld voor de vaca ture van onderwijzeres aan de O. L. school. Zonder discussie of hoofde lijke stemming werd de jaarwedde van den veldwachter bepaald op f 800, plus f100 voor huishuur en f25 voor geneeskundige hulp. Hierdoor wordt een tijdelijke geldleening van f300 noodig. Dhr. J. den Herder wordt her benoemd als lid van het Burg. Arm bestuur. Weth. v. Damme komt ter vergadering. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek der schoolschoon- maakster, stellen B. en W. voor hare jaarwedde te verhoogen van f 70 op 1' 85. A. Huijzen Lz. vindt deze verhoo- ging te weinig en stelt voor haar' f 100 te geven, welk voorstel, ondersteund, door dhr. C. Poortvliet, met 4 tegen 2 stemmen (de beide wethouders) wordt aangenomen. De verpachting van de haven-, los-, laad- en liggelden en die van het op halen van straatvuil zal op de oude voorwaarden geschieden. De sulisidie aan de Spoorweg-Mij. Zuid-Beveland blijft bij eventueels ijaasting door den Staat gehandhaafd. Het dagloon van den gemeente-ar beider blijft ook gedurende de winter maanden f 1.75 per dag. üp verzoek van A. Huijzen hebben B. en W. on derzocht of liet niet boter was, dat de kantonier werd aangesteld op een vaste jaarwedde. B. en W. mee non dat zulks niet in het belang der ge meentekas zou zijn. Zonder verdere discussie blijft deze zaak dus zooals tot nu toe. Ten opzichte van de anlvangen zen ding carbid, die wel wat groot was, is op voorstel van den burgemeester besloten de geheele zending te be houden. Driewegen. Op 29 November is verko zen tot lid van den Raad de heer W- de Dreu met 58 stemmen- J. Timmerman had 57 stemmen. Ovezand. In de raadsvergadering op 29 November waren 6 leden present- Aan M. Verbart weid ontheffing van hoofdei, omslag verleend. De jaarwedde van den veldwachter werd vastgesteld op f 600 mi nimum, met 4 verhoogingen van f50 voor dienstjaren, en de begrooting voor 1918 in verband daarmede gewijzigd. QravMp«Mwr. In de Vrijdag ge houden raadsvergadering is het in de vorige vergadering genomen raadsbe sluit, tot vaststelling van het maxi mum bedrag der hoofd, omslag op aanwijzing van Ged. Staten in zoo verre gewijzigd, (dat geen bedrag wordt genoemd. De verordening op de jaar wedden van onderwijzers is gewijzigd, waarbij de vergoeding voor huishuur gebracht werd van f 75 op f 100. De jaarwedde van den veldwachter is overeenkomstig de circulaire van den Commissaris der Koningin gebracht op f 840, benevens f 100 vergoeding voor huishuur, vrije kleeding en schoeisel en geneeskundige behande ling, zulks ingaande met 1 Jan. 1918. Dien overeenkomstig werden de be grootingen voor 1918 en 1919 gewij zigd. Ook wat de verhooging der ove rige gemeente-ambtenaren betreft. Ver der wordt besloten het bedrag der geldleening die aangegaan zal worden te brengen van f 1125 op f 1400, goed te keuren 'dat de toegezegde bijdrage aan de N.V. Spoorweg-Maatschappij Zuid-Beveland aan anderen kan wor den overgedragen. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur is herbenoemd, dhr. A. van Dijke. De gemeente-veld wachter, die hot dusver geen onbe zoldigd rijksveldwachter was, zal als zoodanig worden voorgedragen. NMMWMTtf. Zondagavond vergaderde de R. K. Volksbond. De Geestelijke Ad viseur, de Zeareerw. He T Pastoor, open de de vergadering met gebed, heette de vele opgekomienen har tel ijk welkom en herinnerde daarna aan hat gebeurde dei- laatste weten, biet succes van de Chris telijke organisatie, voor onzö jonge ver- eeniging ©en aansporing om met ijver etl kracht aan het werk te gaan. De Afd. Goes had een schrijven gezon den, waarin rij èn de Geestelijke Adv. èn de nieuwe zusberafd. gelukwenscht. Zij spreekt de hoop uit, dat dia afd. moge groeien en bloeien. Nadat besprekingen ,warden gehouden betreffende dag, uur en plaats van ver gaderen, (liet bezorgen van het bondsblad en hel innen van de contributie werd over gegaan tot het kiezten van een bestuur. Gekozen werden de heeren Meijer, Kuijf, Aartsens, Bergs, de Blieck, de Leeuw en Luijk. Tot voorzitter werd gekozen de heer Afeijer, hoofd der R. K. School. Daar de vergadering nogal la.ng geduurd had, stelde de Geestelijke Adv. voor het reglement in een volgende vergadering te behandelen. Besloten werd deze verga dering te houden op Zondag 15 Deo. Met gebed werd de vergadering gesloten. (JDe goederenbeot „Haanswijk", welke Vrijdagmorgen op de Schelde bij Vinkenisse was omhoog gr Varen, is Vrijdagavond tegen hoog water met hulp van een sleepboot vlotgeslecpt, waarna de boot Zaterdagmorgen naar Antwerpen is verder gevaren. (Z Krabbairfjk». De werkzaamheden op bel land zijn hier nog lang niet geëin digd, vele bieten moeten nög gerooid, en vervoerd worden, terwijl er nog vele aardappelen in den grond zitten. Voor het, rooien van aardappelen betaalt men thans 50 a 60 cent per mud, ook wer den alhier per omroeper arbeiders ge vraagd voor Rilland. Dat de werkzaamheden hier zoover ten achter zijn ligt voornamelijk in het groo te getal zieken, welke hier nog zijn. Er is haast geen werkvolk. Vorige week habben wij een paar dagen Zonder brood gezaten, doordat geen rcgceringsmieel was toegezonden. Vrijdag kwam een Kénding aan, doch niets geen bloem, zoodat heden nog geen enkel wit tebrood, wat wegens die veie rieken veel gevraagd wordt, verkrijgbaar is. Souburg. Gedurende de weck van 30 Nov. tot 6 Dec. is verkrijgbaar op: Aaidappelbon 8: 4 K.G. aardappelen boonenbon 7lVa H.G. boonenrrjstbon 14: 2 H.G. jam; havermoutbón 6: 1 H.G. havermout; vleeschbon 19: l1/» H.G. vleesch; kaasbon 15: ll/a H.G. kaas; suikerbon 1: 2 Vb H.G. suiker. Sa» v»n Sent. Hier had Donder dag een plechtige Oranjebetooging plaats. Et is een buitengewone raads vergadering gehouden, door klokgelui aangekondigd. Burgemeester Hoefna gels hield een schitterende rede. Aan de Koningin werd een telegram van hulde gezonden. De menigte vóór het stadhuis werd toegesproken door den militairen commandant. Ook te Axel en te Hulst zijn nationale betoogin gen gehouden. (Z.) Ctdzand. Bij een inwoner van Cad- zand-Haven werd door de politie 11a huiszoeking in beslag genomen 600 K.G. koper, vermoedelijk afkomstig uit het bezette gebied. Oostburg Zondagnamiddag te half vier werd in bet Patronaatsgebouw al hier de jaarlijksche feestvergadering van 'd-e R. K. Propagandaclub ,,St. Eligius" gehouden. Aanwezig waren de meeste leden en den WelEerw. heer Ph. Maertens, geestelijk adviseur. Enkele leden waren door familieom standigheden verhinderd de vergade ring bij te wonen. De HoogEerw. heer Deken van Oostburg luisterde de ver gadering door zijne tegenwoordigheid op. De voorzitter opende de vergade ring met den gewonen groet, waarna hij het doel van deze bijeenkomst uit eenzette, en een terugblik nam over het afgeloopen jaar. In het kort samen gevat, was het een jaar van werken: in den verkiezingstijd vooral was de Prop. Club in actie en behaalde ©en schitterend succesDaarbij wend in het afgeloopen jaar een tooneeluitvoering gegeven, die zeer in den smaak viel van het publiek en met groote mede werking der propagandisten een open luchtmeeting voor drankbestrijding op 15 September j.l. De strijd tegen de neutrale slechte pers werd met groeten ijver gevoerd en had reeds vruchten afgeworpen. De financiëele toestand van de vereeniging was steeds voor uitgaande, wat bleek uit het keurig verslag van den penningmeester. Al waren de financiën het geheele jaar niet schitterend geweest (de kas werd leeggepompt door de verkiezïngsactiej, toch had .men geen bezwaar gezien tegen den aankoop van een nieuw vaandel, 't welk op ae vergadering aan wezig was, en door allen bewonderd werd Overgegaan werd tot de verkiezing van een nieuw bestuur. Gekozen wer den: tot voorzitter dhr. A. Lauret, lot secretaris J. Aers, tot bibhotbej caris (dhr. 'A. Lampo. Daarna hield de ZeerEerw.'^ieer ad viseur een lezing over: De strijd te gen de Kerk in onze dagen. Met welgekozen woorden schetste spr. de vijanden der Kerk en Ide midde len waarvan zij zich bedienen in hun strijd. Drie kwartier lang boeide zijne lezing de toehoorders. Een luid ap plaus volgde. Daama btprak de HoojgEerw. heer Deken eenige woorden van aanmoedi ging tot de leden, spoorde hen aan steeds paraat te blijven en stand te houden. Den H. Eligius stelde spr. als voorbeeld voor de propagandisten. Zooals deze heilige, wiens patroondag wij vandaag vieren, en onder wiens bescherming de R. K. Prop. Club is opgericht, hier het Katholieke geloof propageerde, zoo moeten wij hier de fez oude ideeën van de Katholieke .erk verspreiden. Door den voorzitter werd deze ge zellige vergadering te ze-s uur met den Christel ijken groet gesloten. Voetbal. Goes. Gisterenmiddag speelde ,,K. D'. 0. I" een vriendschappelijken wedstrijd tegen „G. V. V. 1" op "lnet terrein vart laatstgenoemde club. Hoewel „K. D. .0" den geheelen wedstrijd verre in de meer derheid was, kon zij Üezie niet in doelpun ten uitdrukten om tenslotte met 21 te verliezen. Nadat door den scheidsrechter een „G. V. V."-speler van het veld was verwij derd, werd er fair gespeeld. „Middelburg"„N. A. C." 24. Het was ©en wedstrijd, waarin „N. A. C." sterker was, doch eerst nadat „Mid delburg" twintig minuten voor het einde nog met twee nul voorstond, haar meer derheid in doelpunten wist uit te drukken. Het begin was voor „Middelburg", dat dat „N. A. C." op eigen helft terugdrong. Er rijn dan ook nog geen tien minuten gespeeld of „Middelburgsch" rechtsbuiten krijgt de bal mooi vrij gespeeld en schiet hard op het, doel, maar Dsenen de rechts achter van „N. A. C." ho-udt de bal met de handen uit bet doel en uit den strafschop maakt Adriaans© voor „Middel burg" het 'eerste punt. „N. A. C." maakt 'zich nu los en blijft tot de rust druk uit oefenen op het „Middelburgsch" doel. Door slecht schieten gaat menig kaas je verloren lein als de rust aanbreekt staat „Middelburg" nog steads met één nul 'voor. Na de rust is het spel meer veideeld, dan mat „N. A. O.", dan weer met „Middelburg" iets in die meerder heid. Als nu de linksbuiten van „Middel burg door de Bredasche verdediging heen breekt en op het doel schiet, is bet weer Deenan, die binnen de beruchte lij&ein den bal met de hand wegslaat. „Middel burg" ziet zich weer een strafschop toe gekend, waaruit Schot den stand twee nul brengt. „Middelburg" denkt reeds ge wonnen te hebben, doch „N. A. C." denkt daar anders over, uit een lioekschop weet vrij spoedig Hoogesteger voor ,,N. A. C." te doelpunten, terwijl even daarna uit een voorzet van links door het slechte wegwerken door dien Middel burg schen; doelverdeJigai', Verlegt de partijen gelijk maakt. „Middelburg" zakt thans als een kaartenhuisje ineen, waarvan „N. A. C." profiteert. Uit ©en strafschop1 geeft de Emijn zijn club de leiding, terwijl nog geen 5 minuten daarna Verlegt voor num mer vier zorgt. De wedstrijd, die een goed verloop had, werd uitstekend door schiete rei: hter Boss uit Rotterdam geleid. Ie klasse, 4e lijst. Trekking 29 Nov. f 20: 3886 17291 17319 19431 GOES, Vlfeelschboekjes en botlerkaartan Bu'rgameesler en wet houders van Goes maken bekend, da.t do door dtan Minister van Landbouw voor geschreven bonboekjes voor vleesch kun- nfen worden afgehaald, op het distributie- bureau, Donderdag 5 December as. van 912 lein 24 uur voor de hoiuders van domiciliokaarfen nos 11000, ingang Distributiiekantoor, voor da ove- rigla nummers i ng angf beursl o- kaal aan die Groot© Markt. Zij 'dila aangevraagd hebben hunne boler- kaarilen te ruilen in maxgariniekaarten, zijn daartoe in del gelegenheid "Dinsdag en Woensdag et. op diezelfde uren. Per telefoon. MIDDELBURG. Verschenen is het voor stel van de commissie van financiën aan den raad, inzake progressieve belasting. Voorgesteld wordt een progressie van 2-4 voor belastbaar inkomen van f 50 tot 7.20 voor een inkomen van f 4500, met een max. vermenigvuldigingscijfer van 1.4. MIDDELBURG. Bij de Burgemeester is bericht ontvangen van de Koningin, dat zij met het oog op de steeds slechter wordende weersgesteldheid en de aanhou dende epidemie van Spaanscbe griep, tot groot leedwezen genoodzaakt is het voor genomen bezoek uit te stellen tot een beter jaargetij. IJ MUIDEN. Hedenmorgen heeft, aan boord van den hier in de haven voor anker liggenden zeillogger „De drie Gebroeders IJm. 422" ©en carbidont- ploffing plaats gehad. Twee personen werden gedood, n.l. A- (W, uit IJ- muiden en N. D. uit Vel§eroord. PUTTEN. Het gemeentebestuur van Antwerpen liet de rechtbank verkla ren, dat het niet verantwoordelijk is voor de jongste plunderingen wegens den staat van beleg. Nog verneemt men, dat te Antwer pen op 15 December eene vaderlands lievende betooging zal plaats hebben,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2