Troelstra en de revolutie. Laatste Berichten. Scheepvaartberichten- Rechtszaken. KERKNIEUWS. Landbouw en Veefeelf. Leger en Vloot. Flnancieele Mededeelingen. 418e Staatsloterij. SPORT EN SPEL. Ingezonden Stukken. Marktberichten. Burgerlijke Stand. I welke zij Uwe Majesteit toe] f Gods zegen Nederland or>! d blijven in vaderlandsliefde- nenwerking tot heil van heil emdelingen, die tot nu toe] ipas afhaalden, moeten dit| n tusschen 10 en 12 of tus-l 4 uur op het politiebureau I irinneren er nog eens aan,| geldt een wettelijke maatl zonder zulk een pas de niet naar hun vaderland! keeren. de waarschuwingen van of- begeven zich reeds vele I der naar hun bevrijd land orgen de Belgische school id weid, was dit goed tc Ie vele open plaatsen in de iklassen. Een grootsclie be-| Jssingen heeft Zaterdag in staan van Oranjeliefde en |mingin Wilhelmina. ond had zich een comité 1 do Christelijke en Katho des gevonnd om ook iiier pn aan trouw; en aanhan- Vorstin en Regeering. ïorgéns vroeg was het aan speren van driekleur rui [en het dragen van oranje en blauw door oud en) Idat het een dag van bij- pkanis zou worden. Veto hun vadieriandsche vlag al zoo mede to getuigen dankbaarheid aan onzlo te 2 uur had óp drie Ipenbare vergadering plaatst Itgebouw was het de lieer Tieuwkuijk, voorzitter van In actie, die speciaal den an AValcheren, kolonel A. Ie met zijn staf aanwezig lieette, terwijil hij' zich ook [vertegenwoordigers van do [>en, die met him vaandel kwamen, lien gelukwen- le bevrijding van hun Va- pe brengend aan htm Ka rin. trad hierop de lieer van j. K. Vakverbond. van de R. K. Militaire Ik kapelaan van der Sman |l „de Oud© Vriendschap" Dieleman. Allo sprekers der betooging uiteen. Roeringen wierd door do Iwezigen oen motie yam tieni Ijke en Katholieke geor- Vlissingen, bijl wie Zich geheel© plaatselijke be- Jumgesloten, op Zaterdag Min feeststemming bijleen J Ide .droeve gebeurtenissen! |;en, behoefte' voor Hare |oningin en Hiu-e Rege©- te hernieuwen van aa,n- trouw, die steeds ware trots". concertgebouw de motie In, nam kolonel Gooszon |ees er op, dat mr. Troel- t had, toen hij pieende, |>p zijn hand was. r vergadering word oen aan het hoofd waarvan commandant van Wal- staf allen te paard, [tal van corporaties met vele particulieren, on- betoogers met vlaggen, Belgische, terwijl twee hede trokken. Door een Ide stad ging het naai; lar het comité van actie |door den burgermeester, van Doorn vali Koude- ethoudiers "Laernoes en Icretaris, mr. van Ros- Igen. Die heer van Nieuw- dat het hier een spon ing geldt en hij! verzocht buiten zijn antwoord "te richten. Ier ©n de andere hiee- l:h op de pui en hier Ineester de verzamelde ligxijpen, dat een groot [uien, na de jaren van die we hebben door- aan beeft, naast God, eggen van da trouw en |n H. M. de Koningin. l:h hebben we in span- de nabijheid van het sardoor schier dagelijks énden van het kanon- peigingen uit da lucht, jten rondom ons wei'- ioor de mijnen, 'waar gemeente slachtoffers etenen groote schade Iden oorlog onder den |roeringen in de rijken bedreiging ook in ons laarne ben ik dan ook [nifest, dat miijl is over zenden naar H. M. lit H. M. vememe, dat |gen vele harten klop- die het zoo "duidelijk deze oorlogsjaren, in en ontbering met haal I. Ik behoof U slechts te herinneren 'aan de vielé malen, dat ,H M. ook hier is geweest, om onze kustwachten en grensposten te bezoeken en nu kort geleden nog, om een in druk te krijgen van de vluchtelingen, die hier opnieuw gastvrijheid kwamen Zoe ken. Ik geef U de verzekering, dat ik er trots op ben, dat ik dit manifest aan! H. M. m4g doorzenden, als' een getuigenis van een groot doel van Vlissingen's be volking een deel. dat zeker nog groo- ter zou zijfa, als niet velen door rouw of ziekte verhinderd waren dat, ge- trou waan liaar historisch verleden zich onder alles blijft scharen rond den troon van ons geliefd Oranjehuis. Spr. eindigde met een Lang llave de Koningin, waarmede duizenden voor het raadhuis instemden. Do muziek liet het „Wilhelmus" hoo- ren, dat door zeer velen werd mede- gezongen, waarna men instemde met een „lang leve de burgemeester", ingezet door den heer van Nieuwkuijjk. Hierop zette de stoet zich Weder in beweging, omstuwd door talloos velen en trok naar de Zeilmarkt, waar hij pat bonden werd. Nog zeer lang bleef het druk in de stad, troepen jongens en meisjes en ook militairen trokken door de stad gewa pend met vlaggen en vaderlandsche en andere liederen zingende. O.a. hoorden wij een groote troep kinderen verkondi gen, dat zij „zonder Wilhelmien niet kun nen leven". Vlissingen heeft getoond nog steeds aan de spits te staan van de steden, waar liefde heerscht voor ons Vorstenhuis. Na de ontbinding van den stoet op 'de Zeilmarkt speelde het muziekgezelschap „St. Caecilia" het door de aanwezigen medegezongen Wilhelmus, ;waaxna de com mandant van Walcheren afscheid nam en zich met zijn staf verwijderde. Ook het muziekgezelschap „Ons Genoegen" liet zich nog eens hooren en trok toen spelende met ean deel der betoogers over den Nieuwendijik af. Hoofdelijke Omslag. De Ge meente-Ontvanger van Vlissingen brengt in herinnering, dat de laatste termijln van de betaling van den Hoofdelijken Omsiag vervalt op 30 dezer. Zaterdagavond kwamen 'hier weder een 90-tal Fransche krijgsgevangenen aan, die Zondag over Zeeuwsch-Vlaanderen en België naar Frankrijk terugkeerden. 's Heer Abtskerke. De raad vergaderde 23 Nov. Present 5 leden. De jaarwedde van den veldwachter werd bepaald op f 800, zijnde f 600 minimum en 4 ver hoogingen voor dienstjaren van f50 of f200. De begrooting voor 1918 werd in verband met deze regeling gewijzigd. De jaarwedden der onderwijzers werden ge regeld als volgtvoor het hoofd f 1300— 1' 1800, voor de onderwijzeres f 800— f 1225. 's Heer Arendskerke In de week van 23 tet met 30 Nov. zijn verkrijgbaar: beekweitenmeel, erwten, suiker en jam. Zaterdag was er hier zoo een over vloed van vleescb, dat men het van huis tot huis liep rond te venten, jammer dat de prijzen zoo hoog zijn en dat menig arbeider het daardoor missen moet. Hoedekenskerke. In de Vrijdag gehouden raadsvergadering waren dhrn. G. Ver beek en J. Lucasse afwezig. In besloten zitting werd opgemaakt het 1st» suppl. kohier H- O. 1918. Het suppletoir kohier hondenbelasting werd vastgesteld tot een bedrag van f5. verdeeld over 5 contribuabelen. De jaarwedde van den gemeente-veld wachter, thans nog in functie werd over- komstig de missive van den Commissaris der KoniBgin verhoogd, hetgeen hem bij uittreden uit gemeentedienst op 2 Januari 1919 nog een douceurtje van f2.15 bezorgt. De nieuwe titularis zal in verband met de tijdsomstandigheden een aanvangs- jaarwedde genieten van f710.— met 4 twee iaarliiksche verhoogingen ieder van f22.50. Besloten werd de subsidie destijds aan de N.V. Spoorweg Maatschappij „Zuid- Beveland" verleend, bij de eventueele tot standkoming van deze lijn over te doen gaan op het rijk, wanneer deze eventueel de exploitatie daarvan zal overnemen Een voorstel van dhr. N. Gelok, om bij wijze van werkverschaffing, deze winter des noods met steun van het Koninklijk Nationaal Steuncomité landerijen te doen omspitten, inplaats van te doen omploegen kon geen nadere steuning vinden. Algemeen was men van oordeel dat voor deze gemeente, waar weinig of geen werkeloosheid heerscht, het onnoodig was dergelijke maatregelen te nemen. 's-Heerenhoek. In de week van 25 Nov. tot en met 1 Dec. 1918 zijn verkrijgbaar rijst, gort, erwten, boonen, boter, marga rine, mei. A en B, maïzena, kindermeel, suiker, jam, per persoon 1 stuk huishoud zeep, carbid. Woensdag a.s. komt de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. Door de rijks- en gemeente-politie is tegen een viertal woonwagenbewoners, waarvan er één zijn naam weigerde op te geven, proces verbaal opgemaakt. Op bon S der kolenkaart is ver krijgbaar 30 K.G. hruinkoolbriquetten ad 70 ets. per 30 kilo. Naar wij vernemen zal de heer P. Melis, lid van den Gemeenteraad, eerlang ^e gemeente met der woon/verlaten. Troelstra preekte revolutie, Ieder sehrok van 't snood bedrijf. Maar de Roomsche actie maakte Niemand die zijn plicht verzaakte, Allen waagden 't veege lijf. Als 'n donder klonk 't ons tegen: „Op voor Orde en Gezag Fn door duizend duizendtallen Werd het monster overvallen, Tot het sidderend nederlag. Pieter Jelles ligt verslagen Als mislukte antichrist; En in stee van revolutie, Voor ams't congres tot de conclusie: „Troelstra heeft zich maar vergist £n zijn plan, om als dictator Hier aan 't roer van Staat te staan, Met Jan Oudegeest en Schaper, En met Duijs den grooten gaper, Is voorleopig van de baan. „Futloos zijn die Roomsche bonden." Schreeuwt men steeds aan „rooden" kant, Maar de Roomsche Organisatie, Bracht nu 't heil voor onze natie. Redde het dierbaar Vaderland. Roomsche mannen Roomsche strijders 't Roode schip zit diep in 't zand. Hoe 'n Wijnkoop ook spektabelt, 't Licht ontredderd en onttakeld Nu op 't politieke strand. Als bewuste proletaren Van de roode S. D. A. P. Met hun ouden boeman „staken", Strakjes nog eens drukte maken Kiest ook 't Roomsche schip weer zee. Maar de groote Pieter Jelles Kan als leider nu wel gaan. Ieder zegt(het kan niet missen) Zou hij zich opnieuw „vergissen," 't Was met de Partij gedaan. P. BOUDENS Az. Rotterdam. Per telefoon. BERLIJN. (V.D.) Seheidemann deelt mede, dat te Straatsburg besprekingen zijn gehouden met het Fransche op- per-commando aangaande de totstand koming van een republiek van Zuid- Duitsche Staten en Rijnland. Men zal spoed maken met de oprichting, wan neer blijkt, dat de positie van de te genwoordige regeering niet kan wor den gehandhaafd. N.B. Reeds meldde de „Vorwilrts" dat een volledig plan is ontwikkeld om Rijnland tot een zelfstandigen staat uit te roepen. Red. DEN HAAG. Vanwege de Ameri- kaansche, Belgische, Fransche, Engel- sche en Italiaansche legatie wordt medegedeeld: Verschillende persorga nen verklaren dat de beslissing om de Duitsche troepen door Limburg te laten trekken niet is genomen, dan na onderzoek van de zaak door de vertegenwoordigers der geassocieerde mogendheden, die het gezichtspunt van de Nederlandsche regeering volko men juist zouden hebben geacht. Deze medeideeling is onjuist. De vertegen woordigers der geassocieerde mogend heden hebben er zich toe bepaald, te antwoorden, dat zij de mededeelin- gen en verklaringen, die hun waren gedaan, met spoed ter kennis van hunne regeeringen zouiden brengen.; De vaart op Antwerpen is heropend- Het "Belgische stoomschip „Adour" is, komende van Calais met een lading steen kolen, te Vlissingen gepasseerd voor Antwerpen. Van de St. Annekenbooten, dat zijln de booten, die vroeger tusschen Ant werpen en het Land van Waes .voeren1, die in 1914 naar Vlissingen vluchtten en aldaar ruim vier jaar aan den Ko ningsweg hebben gelegen, zajh er thans vier naar Antwerpen teruggekeerd. Te Vlissingen worden twee stoomsche pen verwacht, die Fransche vluchtelin gen komen afhalen- Het vuurschip „Wandelaar", dat eerst verleden week reeds naar ziijin lig plaats in zee zou terugkeeren, is in het droogdok te Middelburg nagezien en zou nu vermoedelijk heden (Maandag) van Vlissingen vertrekken. Rechtbank te Middelburg. De rechtbank te Middelburg heeft ver- oordeeld wegens: diefstal: J. G. I., 41 j., timmermansknecht te Middelburg, f7 b'." sl "7 d. lxA. de K., 15 j., letterzetter te Middelburg, f7 b. s. 2 w. tuchtsch.; •T. V., 14 j., loopjongen te Middelburg, f 15 b. s. e«n maand tuchtsch.; .1. M. de V„ 15 j., S. D. A„ 17 j., beidén Middelburg, respect, een en 'drie maanden tuchtschool; W. H., 41 j., werkman te Kruiningen, 9 m. gev. straf; J. H. P., 34 j., schipper en D. v. d. H., 18 j., schippersknechts te Rotterdam, ieder 3 m. voorwaardelijke gevangenisstraf met 3 j. proeftijd; oplichting: A. ..C., 21 j., werkman te Vlissingen, 3 m. gev. straf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd; mishandeling: C. de R., 50 j., hvr. ,T. C. te Middelburg, fö b. s. 5 d. h..C. do F., 17 j., zonder beroep to Goes, f 10 b. s. 3 w. tuchtsch.; overtreding dis- tributiewet: G. S., '26 j., winkelchef, Vlis singen, f50 b. s. 50 d. h'.J. O:, 65 j., J. R., 42 j., P. de L, 42 j., J. ie J.,60 j., J. M. ten 'V., 58 j., allen, te Ovez'ande, ieder tot f25 b. s. 25 d. h.verboden vervoer: L. P. M., 16 j., landbouwers- knecht, St. Laureijns, f 10 b. s. 3 w. tuchtsch.; P. L. C., 43 j., hsvr. v. J. F. C, te Eede, fl 'b. s. 1 d. h,; J. R., 29 j., veldarbeider te Koewacht, fö b. s. 5 d Jjj R O., 57 j., werkman, te St. Laureijns, f 10 b. s. 10 d. h.; verboden uitvoer: C. W. v. G., 23 j., stoker te Rotterdam, f25 b. s. 25 d. h., A. de B., 53 j., landbouwer, te St.-Lau- reiins, f 10 li. s. 10 d. h.overtreding maalverbod: J. C. V., 57 j, molenaar te Vrouwepolder, f300 b. s. een m. h. Vrijgesproken W. R. v. d. B., 31 j., timmermansknecht, te Vlissingen, be klaagd van verduistering; A. W-. 40 j., hoefsmid te Kruiningen en C. V., 30 j., landbouwer te Koewacht, beiden be klaagd van beleediging; J. J. A., 34 j winkelier te Vlissingen en C. v. 't W„ 55 j., Ovezande, beiden beklaagd van distri- butieweto vertreding. Pastoor J. Veraohraage. Wegens zeer ernstige longontsteking is van de laatst# H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien de Zeereerw. heer Jos. Verschraage, pastoor te Alphen. De toestand is zeer zorgwekkend. Z. D. H. de Bisschop van Breda heeft benoemd tot kapelaan te Gilze den W.Eerw. heer P. Goetstouwers en tot kapelaan te Borgvliet den W.Eerw. lieer P. van Hooijdonk, pr. van het seminarie. Te Biervliet komt mond- en klauw zeer voor bij de landbouwers B. Geeraert, T. Boerjan en L. Ongenae. De „Noordbrabant", die uit dienst wordt gesteld, is gistermorgen van Vlis singen naar Hellevoetsluis vertrokken. Door de naamlooze vennootschap Zeeuwche Voeder- en Kunstmesthandel, voorheen S. en M Boogerd te Middel burg, wordt op Maandag 2 December as de inschrijving opengesteld op de resteerende f240 000 aandeelen, elk groot f 1000. lc kl-, le lijst. Trekking van 25 Nov. f 2000: 8744 f 1500: 2145 11697 f 1000 2039 15244 400: 5055 6625 9195 14109 f 200: 2625 f 100: 9641 12227 16431 16929 17280 Lage prijzen in volgend nummer. N.B. Donderdag a.s. geen trekking we gens den biddag. Daarvoor in de plaats komt een trekking aanstaanden Vrijdag. Voetbal. Voor do Zuidelijke tweede klasse werd te Vlissingen de wedstrijd Vlis singen IMiddelburg II gespeeld met 01 tot uitslag en voor de derdei klasse speelde te Middelburg, Middel burg IIIVlissingen II en won met 3—0. „8. V. V, I"„Hjnsweerd" Goes Zondagmiddag speelde alhier op het terrein aan den Polderschen weg „G,V.V. I" een Bondswedstrijd tegen „Hansweerd". Stand bij de rust 2—0 in het voordeel van „G.V.V.". Stand bij het einde 5—2 in het voordeel van laatst genoemde. „G.V.V." telde 4 invall. terwijl daarentegen „Hansweerd" volledig was. Als scheidsrechter trad op de heer J. Geers uit Middelburg. Inwoners van Goes, Benarde tjjklen hebt ge doorleefd. En toch gij woont nog in Uw huizen. Gij 'zjjt bevrijd gebleven van de ware ellende van den oorlog. Geien raw ge weld heeft Uw stad verwoest. Uwe vrouwen en kinderen Zijn niet van U gescheiden, zwerven niet langs wegen, «m aan den geesel vah. den oorlog te ojrtkomen. Zoker, ook gij hebt in de laatste vier Jaren geleden, maar Wat bé- teekenen Uwe beproevingen bij! de ellende, die de oorlog in. andere landen heeft gebracht? Gij' zift gespaard gebleven. Aan wie dankt ge dat voor een be langrijk deel? Aan bet leger. Vier jaren lang hoeft het steeds paraat aan de grenzen gestaan, gereed om- U, Uw gezin en Uw bezittingen te verdedigen. Gelukkig kunnen velen der militairen thans huiswaarts gaan. Maar ];oe zal hun lot zijn, wanneer zij weer in het burgerlijke .leven terugkeeren? Velen zul len San steun noodig hebben, willen zij een behoorlijk best.ian vinden. En dat bestaan moet hun verzekerd worden. Het is den plicht van eiken Neder lander pm thans hen te helpen, die ons zoolang beveiligd hebben. Do Nederlandsche Vereeniging „O n s Leger", welke steeds zooveel voor de militairen doet, terwijl zij in werkelijt ken dienst Zijln, hoeft gemeend hen, nu zij deze zware taak volbracht hebben, te moeten blijven steunen. Daartoe worden ten bate dier vereeni ging in verschillende plaatsen vlagge tjesdagen gehouden. Dinsdag 26 November a.s. zult gij, in woners van Goes in "de gelegenheid ge steld worden, om door het koopen van een vlaggetje voor bovenstaand doel bij te dragen. Koopt van de jonge dames; die zich bereid verklaard hebben het "hier ter stede opgerichte comité, te helpen. Zorgt, dat zij „uitverkocht" bij het comité te rugkeeren. De .prijk is laag gesteld, op dat ieder zou kunnen offeren, maar laat ieder bijdragen naar zijn krachten, qpdat van uit Goes een flink .bedrag aan deze nuttige vereeni ging voor dit sympathieke doel zal kun nen worden afgedragen. Het comité voornoemd, M. HAJENIUS—SMIT, Pres. JOH. PILAAR, Secr. Zjj, die van de vereeniging „Ons Le ger" lid wenschen te worden, gelie ven zich op Je geven bijl den tweeden ondergeteekende. De contributie bedraagt f2.50 par jaar. Beschouw "dit als een bewijs van dankbaarheid tegenover „onze jongens". Geachte heer Redacteur, Beleefd verzoekJk U voor onderstaande een plaatsje in öW veel gelezen blad. Hoe treurig het in Heinkenszand met het electrisch licht gesteld is diene het volgende Zondagavond, ongeveer kwart over zéven, zaten wij met eenige personen in een café alhier aan de kachel te praten. De herbergier, die met 'zlijln tijd mee wil, heeft zijn zaak electrisch laten ver lichten. Naast „den gloeinden. spijker" (w.ant meer is het niet) van het moderne licht hangt een b ij na afgedankte nu ouderwet- sclie petroleumlamp, waarin een loop1- lampje staat te branden. Toen een van dé bezoekers zich naar huis begaf en daarbij de biljartkamer passeerde, merkte hij1 nog leven op, dat wij ook wel konden gaan, want het elec trisch licht brandde al niet meer. Allen keken op naar die gloeilampjes en ja hoor, het licht was overal uit. Zoo schitterend is nu hier het licht, dat, wanneer men nog een ander licht bronnetje in zijn kamer heeft, men niet eens bemerkt of het licht uitgegaan is. En daar wordt heelemaal niet tegen opgekomen. Het electrisch licht gaat denzélfden weg op' als d© distributie, laat maar waaien 1 En de menschen praten en klagen steen en been over het siechl© licht, maar 't einde van bet liedje is altijd 'tzal misschien toch wel eens beteren. -Voor beeld aan onze distributieregeling. Troostrijke gedachte. Overal hoort men „de ondernemers1 (de Wed. Rijk Z.) zullen wel een strop halen", maar de menschen vergeteai, dat ze zelf al een strop hebben. Er zal aan lichtlooze gezinnen petro leum worden gedistribueerd. Wij, verbruikers van electrisch licht, kunnen dus weer evenals vroeger, toen wijl ons met een noodlichtje en een kaars moesten behelpen, die lange winteravonden doorbrengen aan de kachel zonder iets te kunnen uitvoeren dan elkander trach ten wakker te houden. "Want 's avonds je courant lezen kun je niet, je correspondentie afdoen, 'tzal niei gaan; en moeder de vrouw stoppen, verstel- of naaiwerk verrichten, kun je be grijpen, daar iaat het licht zich niet mee in. Hoe de neringdoenden zich moeten behelpen? Ze mogen wel een electrische zaklantaarn aanschaffen ten einde hun klanten te belichten dan kunnen ze ten minste zien wie binnen "komt. De ondernemers mogen ook wel eens bedenken, dat heden om zoo laat mor gen wat vroeger of later beginnen met het leveren van Stroom ook moeilijkheden oplevert voor velen. Laten .eenïge onSfhankelijke voorman- 'nien in onze gemeente er zich eens voor spannen om daarin verbetering te krij gen. Ik twijfel niet of alle verbruikers van electrisch licht zullen ben daarvoor erkentelijk blijven. U, mijnheer de Redacteur, dank zeggende. Een opmerker. Heinkenszand, 25 Nov. 1918. STEUN AAN GEDEM0BIL1SEERDEN 1 Geachte Redactie, Zoudt U zoo vriendelijk willen zijn mij de gelegenheid te geven om 'met een enkel tfoord de hulp in te roepen onzer meer jegoede stadgenooten, ten einde eenig geld bij elkaar te krijgen voor on dersteuning der thans minder gegoede gedemobili seerden Uit een ingezonden stuk der Kon. Nat. Ver. tot steun aan miliciens, in verschil lende bladen de vorige week geplaatst, is gebleken, dat deze Vereeniging, onze gedemobili seerden, die zulks beslist noo dig hebben, aan een zeker bedrag helpt om daarvoor kleeding te koopen. In 't bijzonder zij, die 3 a 4 jaren in dienst geweest zijn en 'thans weer thuis komen, hebben dien steun dikwijls' drin gend noodig. Genoemde Vereeniging heeft hier eenige contribuanten; tot dusver brachten deze contribuanten echter slechts in totaal ongeveer f 100 op. Uitbetaald is tot heden, alleen aap Goesche gedemobiliseerden, £650, terwijl in de eerstvolgende weken nog f600 a f 800 betaald zal moeten worden. De kas der afdeeling Vlissingen (waar onder Goes ressorteert) is ledig- Op risico wordt doorbetaald. Mag ik daarom een dringend be roep doen op alle stadgenooten en in 't bijzonder op de meer gegoeden, om ten behoeve onzer gedemobiliseerden flink in de beurs te tasten en mij zeer spoedig kleine en groote giften te doen toekomen? Alle ingekomen bedragen zullpn in dit blad verantwoord worden De Correspondent, der Kon. Nat. Ver eeniging tot steun aan miliciens, F- G. C. ROTHUIZEN. GOES. Veilingsvereenig'ng „Zuid-Beve land". Kleine veiling van 23 November 1918. Goudreinetten F40f47. Zure Bel lefleur f41—f 53, Court Pendu f47, Di verse zure appels .448, Zoete Campagne f 41, Zoete "Bellefleur f 43, Fabrieksap- pelen £15, alles per 100 K.G. Roode kool f8.20, Witte kool f2, beiden per 100 stuks. Fazanten f 1 per stuk. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid Beve land". Groote veiling van 21 November 1918. Kleine Uien, zouterijen, f3f4, Sjalotten, binnenland, fö.30f7, beiden per 100 K.G. Kleine veilingGoudreinetten f 40, Zure Bellefleur f50, Court Pendu f41 f 51, Canada Reinette f 43, Diverse Zure appels f 30f 42, alles per 100 K G. Gele Savoye kool f 4.80 per 100 stuks. Een Fazant f 1.90 per stuk. VLISSINGEN. Veiling van 23 Novem ber 1918. Pieterselie 2224, Kervel 31 ct., beiden per mand. Selderie 3Va—9'/3, BJeekselderie 4V2, Rapen 2l/24i/3, Prei 31/2—IOI/2, Peen Si/a—ill/,, Kroten 9V2 IO1/2 ct., alles per bos. Wide kool 2V25, Roode koot 41/212i/2, Savoye kool 21/2, Andijvie 11/24i/a, Eieren 31 '/a 32 ct., alles per stuk. Mispels 36—10, Zure Bellefleur 5456, Goudreinetten 69, Gieser Wildeman 4965, Spruiten 34 41, Spinazie 12, Kroten 31/29J/2 ct., alles per K.G. KAPELLE-BIEZELINGE. Kleine veiling van 22 Nov. 1918. Appels: poud.einet f43f46, ZureBellefleur f48, Campag- nezoet f37f40, Hollandszoet f39. Zoe te Hollaard f36f41, ales per 100 K.G. Peren: Gieser Wildeman f88144, Winterlouwtjes f42, Pondsperen f38, Spruitkool f 15f 22, alles per 100 K.G. GOES. Overleden: 22, Jan Boonman, 66 j., ongeh.; te Driebergen: 22, Benjamin den Boer, 31 j-, geh. met Tanneke van der Bliek; te Wouw: 23, Leendert Beuns, 23 j., ongeb. Van "13—21 Nov. ZIERIKZEE. Bevallen: E. L. de Vlie ger geb. van Gastel, z.; E. den Boer, geb. Goudswaard, d.C. W. van der Schelde, geb. Bolle, z. Overleden: D. Heijboer, 19 j,, z.L. J. Henning, 55 j., m. v. M. C. F. Nord- lohne.; E. Kardol, 16 j., d.; A. A. H. J. Koevoets, 4 j., z.; C. Bil, 22 j., d.A. Willemse, 15 j., z.; J. Juijn, 41 j., ongeh. d.; C. W. Kooman, 3 j., z.; P. G. van der Velde, 29 j., man van E. Feijen. Levenl. aangegeven: een zoon van J. Muller. (M- Ut.) Van 15—22 Nov. 1918. 1ERSEKE- Ondertrouwd: Jacob van Bo ven, 25 j. jm. te Kapelle en Jacoba Heijns- dijk, 23 j. jd., Cornelis Johannes Fraanje, 26 j. jm. te Bergen op Zoom en Maria Schipper, 31 j. jd. Overleden: Albertus Hendrikus, 18 j. z. v. Marijn IClous en Johanna Redel; Arie, 6 j. z. v. Cornelis den Besten en, Adriana Hoogbruin. (Iers. Ct.) KRUININGEN- Geboren: Jacob Abra ham Johannis, z. v. Abraham Johannïs Kouwer en Suzanna Maria Sara van der Meer; Jacobus Levinus, z. v. Jaacq Jozef de Paauw en Philippina Maria Bruschetto- Overleden: Marinus Jansen, 22 j., Dina Hendrika Quakkelaar, 3 j. d. v. Pieter Quakkelaar en Blazina Bruinshoofd; Geer- truida Houtekamer, 28 j., echtg. van Adri- aan Verschure- (Z.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3