Laatste Berichten. Correspondentie Landbouw en Veeteelt posterijen en Telegrafie. Sociale Berichten. richt. De kwestie was efchter, dat majoor De Bruin efinigo soldaten bij zich had laten kooien om over huishoudelijke za ken, dien dienst betreffende, te praten, als eten, enz. eil toen dacht ,,Het Volk" maar dat dat de eerste soldatenraad was. De S.D.A.P. draait als een windwijzer op een toren niet alle winden mee en zijn nu ineens revolutionair. Zij hebben wel eens gevraagd of wij eens met hun wilden praten over verschillende punten. Gelukkig js dat nooit gebeurd, hadden wij liet gedaan, dan konden wij er ze ker van zijn, dat zij hun woord hadden verbroken en zaken hadden verdraaid, ln 1903 was Troelstra den eenen dag vóór, den anderen dag tegen staking. En wat deed Troelstra bij het uitbre ken van den oorlog in 1914. Hij bracht zelf zijn zoon aan het Departement van Oorlog en bood hem aan, om eventueel liet vaderland te helpen verdedigen. Nu wil hij} niet strijden! Voor korten tijd Was1 hij pro-Diuitsch, daarna pro-allié en nu weer pro-Duitsch. Hij heeft zelfs het land aan Duitsche so cialisten willen verkoopen. Troelstra speelt nu met wapenen en heteft vorige week Maandag de zaak leelijlk bedrogen. Hij wil geen anarchie en geen geweld, maar daar zal Wijnkoop wel voor zorgen. Zij krijgen dan geen schukl, maar onzte Re geering krijgt die voor de bloedige too- ncelen. Troelstra geeft van alles de regeering de schuld. Hij zegt, dat de S. 1>. A. P.- ers geen onberedeneerde menschen Zijn, maar bezadigde, doortastende. Nu willen zijlin eens verandering on niet door de Regeering, dat duurt hun! te lang. Wie 'zijn daar echter de schuld, van? Zij zelf door hun langdurig kletsen. Aan Troelstra is het te wijten, dat de wetten van Talma niet ingevoerd zijn. Hij is een volksverleider, een tiran. Onze rechtsgrond ligt in onze noodzakelijkheid en onmisbaarheid zegt hij. Missen kunnen we 'ze echter best én 'tis ook niet nood zakelijk, dat wjij! [revolutie krijgen. Is hij de weldaden van de regeering reeds nn vergeten? Wij kregen in zieer korten tijd verbetering in militaire toestanden, het broodrantsoen is verhoogd, schepen zijn reeds uitgevaren, onderhandelingen met Ronden tot stand gekomen. Waarom nu bloedvergieten? Het vrouwenkiesrecht en de 8-urigen werkdag zullen wofdén inge voerd, maar dit allesi krijgen we langs vneedzamen weg en niet door geweld. De 12 gestelde punten door Be R. K. Vakorga- ganisaties zullen worden ingewilligd. Wat doen de S. D. A. P.'ers anders dan doordrijven Socialisme en liberalisme is voor ons hetzelfde De liberalen eischten gods dienst huiten het parlement. Ziji. willen heerschen zonder zich te stoten aan de wet, die van God komt. Volgens hen is do Staat dus' oppermachtig en houden zij geen rekening met Gods wetten, zij ne men die in hun handen. Wij zullen echter nooit neerknielen voor het afgodsbeeld dat Troelstra wil oprichten, wij knie len alleen voor God. (Applaus.) De Christelijke bonden moeten met kracht actie voeren tegen het revolutio nair. drijven van Troelstra. De regeering kan op .meer dan 3/4 doel van het volk rekenen, zij staat niet alleen, maar ach ter hen staan zij, diei geen socialist zijn. Do revolutionaire partij is er een van bluf en die bluffers moeten er rekening mee houden, dat zij, slechts 1/4 der ar beiders achter zich hebben. Spreker brengt hulde aan de georga.- niseerdo arbeiders, aan hen hebben we te danken, dat dei revolutie is tegenge houden. Hij dringt aan om lid eener or ganisatie te worden en zich te verwij deren uit moderne bonden. Die gaan alien met Troelstra mee. Aan ons dus Christenen is het in deze dagen zaak het beleid en de doorzichtig heid der Regeering om de revolutie af te wenden. Het is daarbij zaak, dat wij er in het publiek zoo min mogelijk over spreken. Wij hebben getoond door het zenden onzer afgevaardigden naar de Tweede Kanier, dat wij trouw aan ons Christelijk Katholiek geloof zijn. Numoe- ten wij dit ook in het openbaar too nep, wij, hebben de regeering aan het ■roer gezet en niet de kleine partij van revolutionairen, die, hebben geen recht Wij -moeten niet hang;zijn voor de haidschreeuwers en ons niet terugtrek ken, of zooals sommigen doen, meeloo- pen als ze maar uit het gevaar blij ven. Neen, wij zijn verplicht met alle geweld tegen de revolutie op te komen. (Hier verliet de eerste spreker, die niet langer kon blijven, de zaal, onder het applaus der aanwezigen). Waarom zijn er onder de, Katholieken nog zooveel slilppen en lauwen? Dit is veel to wijten aan het lezen van niet- Katbolieke bladen. Door de kranten wordt die slapheid gewekt en daarom weg met De Telegraaf" en „De Courant". Spre ker heeft door woord en daad steeds de Belgen verdedigd, hij is niet tegen de geallieerden maar tegen „De Tele graaf" en „De Courant". Hij kon zich ook wel indenken, dat de Belgen naai' die kranten grepen, omdat die hun het eerste oioriogsnieuws uit hun land brach ten, maar nu is dat niet meer noodig. Dus weg er mee. „De Telegraaf" is als Troelstra en waait met alle winden. Vroe ger was ze Roomsch, omdat zei daar de meeste abonné's onder had. later libe>- raal, dus het tegenovergestelde en nu iti den oorlog voor België, omdat men zag veel abonné's te zullen krijgen. Nu wé'er lieèft de Tèlegïaaf zich'weer -.ooi' Troelstra uitgesproken en het Room- sche Ministerie moest maar weg omdat dit toch niet kan regeeren- Toen er deze dagen menslchen wer den gevraagd om desnoods met de wa penen de zaak te verdedigen werd er om gelachen en de Roomschen wierden be lachelijk gemaakt. Weg, w©g dus met Telegraaf en Courant! Met alle kracht moeten we tegen re volutie waken en in Gods Naam pal staan om huisgezin en kinderen te "bewaren voor het Bolsjewikisme. Thans hebben Troelstra, Schaper en Wijnkoop verklaart van revolutie af te zien, maar laat ons waakzaam zijln, want wat zal er' nog gebeuren als bun punten niet ingewilligd worden Laten wijl hen wegzenden om rust te gaan genieten, dan zullen wij1 hun peüsioen nog wel be talen." Maar vrienden, aldus spieker, ze „n nog niet van ons af. D© volgende stembus zullen we wel met hun afreke nen en moet hun partij' teruggebracht worden van 22 op, laat ons maar zeggen 10 zetels'. AVe wille n geen Troelstra maar die Koningin, onze Koningin! Met onze va- de'rlandsche liefde en onzfen Katholieken plicht, de hand aan den ploeg. AVij zul len onze liefde en plicht tooniem. AVijl moeten strijden tegen hun vaan en het kruis van Golgotha hoog houden, Spreker eindigde 'zijln gloedvolle rede met een Leve Wil helmin a en geloof zijl Jezte Christus. Die zaal daverde van applaus. De voorzitter zegt, dat de actie miet kracht zal worden voortgezet, waarvoor alle hulp gevraagd wordt. Vooral ook jongeren moeten helpen want er is veel hulp noodig. Het volgende telegram werd aan de Regeering gezonden„De Katholieken van „Vlissingen, in vergadering bijeen in bet „Concertgebouw, kennis genomen hebben de van de door Uwe Regeering uitgevaar digde proclamatie, betuigen hiermede ten „volle in te stemmen. Betuigen trouw „aan Vorstin en Vaderland; spreken de „hoop1 uit, dat Gods kracht en sterkte U „en Uwe ambtgenooten pigge steunen in „de moeilijke dagen, die wij' thans b*> „leven". Kloetinge. Boterkaarten kunnen thans verwisseld worden. Aan lien, die zichzelf scheren, zal Zaterdag a.s. van 1—3 uur in die be waarschool een stukje scheerzeep worden verstrekt. Ook zal terzelfder tijd op bon 3 van kinderzeepblad een stukje toiletzeep verkrijgbaar zi|n.^ Arnemuiden. De Spaansche griep schijnt hier haar hoogtepunt bereikt te hebben. Vele slachtoffers heeft ze reeds gemaakt. Vrijdag 1.1. werden er vier begraven. Ook een militair is aan de gevreesde ziekte bezweken. De openb. school, die op last van den burgemeester voor 14 dagen gesloten is geweest, is weer geopend. De Bijz. school is niet gesloten geweest, 0. en W. Souburg. De burgemeester maakt hekend, dat Donderdag 2,1 Nov. gelegenheid bestaat tot opgave van hen, die hun versche boterkaart wen- schen te ruilen. (Z.) lersfke. Men weet, dat sinds eenigen tijd volgens een ministerieele beschikking alle kinderen van 12 tot 18 jaar voor een aanvullingsbroodkaart in aanmerking komen. Nu meldde zich deze week op het distributiebureau alhier een jonge, getrouwde vrouw voor zulk een kaart aan. Haar werd gevraagd of zij voor zich zelf of voor een ander kwam. Neen zij kwam voor zichzelf, zij was nog geen 18 jaar. Gelukkig, dat de bedoelde beschikking zoo duidelijk de leeftijdsgrenzen aan geeft, anders had de directeur voor de vraag gestaan, of een getrouwde vrouw beneden de 18 jaar tot de kinderen of tot de groote menschen behoort. (Maandagochtendblad. I 's Heererheek. Op heden (Donderdag) is de openbare lagere school weder ge opend. Deze week is verkrijgbaarHaver mout, carbid, zeep, jam, suiker, boter, margarine, mei. A en maizena en kindermeel, bruine boo en en erwten, zeeppoeder alsmede havermout voor zie ken. Einde dezer week zal rijst worden gedistribueerd. De raad dezer gemeente besloot in zijn j.l. gehouden zittiDg tot gunning van den bouw van een Dokters- en Burge meesterswoning aan den heer E Bleijen bergh, bouwkundige te Ginniken, voor de som van f 32 000, In het gezin van den heer J Boon man, stierven de vorige week 2 kinderen aan de Spaansche Griep. 's Arendskerke. Door de Christelijke Historische Kiesvereeniging alhier zijn candidaat gesteld voor de Frov. Staten de heeren W. van Oeveren aftr., H. F. Lantsbeer, C. B. Koolhaas, en Dr. A. K. Gelderblom. Dombürg. De laatste dagen werden hier tal van diefstallen geconstateerd in villa's en in de openbare school, waarbij tal van voorwerpen werden ontvreemd. Thans is het aan de rijks- en gemeente politie gelukt de daders; een viertal militairen, aan te houden, die eerst ontkenden, maar later een volledige bekentenis aflegden, waarna zij aah den commandant werden voorgeleid. Het grootste deel der gestolen voorwerpen is in beslag genomen, 0 a. werden hand doeken, lakens, messen, vorkens, zeep en kleeren in de duinen begraven gevon den, terwijl andere voorwerpen, bij ver schillende' personen werden terugge vonden. Terneuzen. Onder leiding van den voorz. werd Maandagavond ©en ver gadering gehouden van het Plaatselijk Steuncomité, in verband met den steun aan gedemobiliseerde^. Besloten werd een subcommissie te vormen, om deze taak ter harid te nemen, en verder een tweetal der ge- demobiliseerden te vragen zitting te nemen in deze commissie. (Z.) Oostburg. Nog pas geleden waarschuw den we voor het koopen van handgra naten, kogels en dergelijke, van Duitsche zijde afkomstig, en zie bijna twee menschenlevens te betreuren, 't Ge beurde in de barakken ilhier, waar de soldaten gelegerd zijn. Een soldaat, in 't bezit zijnde van eenige kogels, had ze gedemonteerd, waarna hij bet buskruit in een gat van den vloer, naast zijn krib, stopte. Dit gebeurde verleden week. Maandag was een van zijn makkers, die naast hem sliep, iets kwijt, en zocht, geholpen door een anderen soldaat, den vloer af. Met behulp van ee brandenden lucifer zochten zij ook in het gat, tot op eens het buskruit met het vuur in aanraking kwam, en met een hevigen slag ontplofte. Beide soldaten, een ma rinier en een infanterist, werden vreese- lijk aan de handen gekwetst, terwijl hun hoofd ook ernstige wonden bekwam. Beiden zijn naar het St. Antoniusgasthuis alhier overgebrachr ter verpleging. Hun toestand is ernstig. SKruis. De beide paarden en bet rund, waarvan in ons vorig bericht sprake was, zijn na vele nasporingen in België terug gevonden. De dieren waren al voorden tweeden keer verkocht, Schoondijke. De korte vorstperiode heeft aan verschillende gewassen veel schade berokkend. Veel aardappelen, vooral die welke nog te velde stonden, zijn bevroren. Ook de koebieten hebben veel geleden. Maandag had de zestig jarige D. het ongeluk onder den in beweging zijn- den tram te geraken, met het gsyolg, dat hij geheel verminkt werd- Weinige oegenblikken daarna gaf hjj den geest- IJzendilke. Zondag is hier in de zaal van de kinderen Van der Weijde door onze R K Kies..vereeniging een pro tes tb ij ee inkomst gehouden tegen de revolutionaire woelingen. Nadat bij afwezigheid van den voorzitter de se cretaris, de heer A. A. Hendrikse, de vergadering met den chnstelijken groet had geopend, gaf hij eerst verslag van hetgeen tot op heden met. het oog op de aanstaande Statenverkiezing reeds besproken is. Hierna kreeg de ZeerEerwaarde heer Buijsrogge, pastoor der parochie, het woord, die allereerst de teleurstelling er over uitsprak, dat. de heer VienmgS' dien men als spreker had gevraagd, niet kon komen, wijl Z.Ed. reeds be sproken was door Vlissingen. Vervolgens legde Z.Eerw. in duide lijke bewoordingen uit, hoe ten ge volge der dezen zomer gehouden ver kiezingen de Tweede Kamer er thans uitziet, gaf een beschrijving van de 4 Katholieke ministers, inzonder van onzen minister-president, van Jietgeen deze bewindsmannen reeds gepres* teerd hebben en van hetgeen wij nog van ben kunnen verwachten. Hierna legde hij uit het onbezonnen optreden van Troelstra met zijn roode makkers, samen nog geen 25 pCt. van ons volk vertegenwoordigend, wat het doel de zer revolutionaire bende was en wat zij zonden gedaan hebben, wanneer niet alle partijen van orde, speciaal de Katholieke partij, waren opgetre den om de revolutionaire partij den kop in te drukken. Ten slotte spoorde de eerwaarde spreker zijn gehoor aan de tegenwoordig© regeering met daad en gebed 'te steunen, steeds mannen van orde en beschermers van vorstin en vaderland te blijven en sloot zijn aandachtig aangehoorde réde met een „leve de Koningin", waarmede het ge hoor geestdriftig instemde. Nadat de volijverige secretaris met een gloedvol woord den eerwaarden spreker dank had betuigd voor het gesprokene en hem de verzekering hart gegeven dat hij zich over zijn Katho lieke IJzendijkenaren niet zal bevoe- ven te schamen, zoo ooit een beroep op hem wordt gedaan tot handhaving van recht en orde, werd dé vergade ring met den gebruikelijken christe- lijken groet gesloten. Aan het patriottisch optreden van onzen bemmden herder komt een woord van lof en hulde toe. Hij heeft daarmede getoond hoe de bewering, dat wij, Katholieken, geen goede va derlanders zouden zijn, een onzinnig praatje is, het aanhooren niet waard. CONTRA REVOLUTIONAIRE BETOOGING TE OOSTBURG. Maandagnamiddag om drie uur had alhier in het Beursgebouw een groote progapangameeting tegen de revolutie jilaats. Dé ruime zaal was tjokvol meer dan 1500 personen, van aller lei rang en gezindte waren aanwezig. De voorzitter, de heer A. Mijs, dfel tevens het initiatief tot deze meeting: genomen had, opende de vergadering met een korte toespraak, om het doel dézer vergadering te doen kennen. Na dat. het Oostburgschc muziekkorps het Wilhelmus gespeeld had, meegezongen door alle aanwezigen, betrad Mr. P. van Bortel uit Oostburg heft podium lot het houden ©ener réde, waarin hij'in kernachtige taal de revolutio naire .beweging schetste en het ge vaar dat deze inhield voor de voedsel voorziening en de maatregelen van de nieuwe regeering. Spr.-liet uitko men/dat Zeeuwsch-Vlaanderen een in tegreerend deel uitmaakt van Neder land, al ligt het in een hoek. Spr. vroeg: Kan het hoofd de voeten ver wijten, dat zij zoover van dit belangrijk lichaamsdeel verwijderd zijn? Na een schitterende peroratie op Zeeuwsch- Vlaanderen, Nederland en de Koningin besloot hij zijne rede, die gedurig aooï' applaus onderbroken werd en op 'teind langdurig werd toegejuicht. Het muziekkorps speelde alsdan het „Wien Neerlands bloed". Daarna betrad ds. Pattist uit Aar- denburg het spreekgestoelte. Spr. schetste in welgekozen woorden het leed, dat de revolutie ons zou brengen, en stelde daartegenover het heerlijk tijdperk, dat zich nu voor onze oogen ojient. Wij moeten getrouw zijn aan Koningin en Vaderland; aan de Ko ningin omdat haar wijs bestuur een zegen voor het land en zijn bewoners is, aan het Vaderland, omdat het ons een plicht is. Na gewezen te hebben op het Russische voorbeeld, besloot spr. zijne gloedvolle rede met een drie werf hoera op Vorstin en Vaderland. Een geweldig applaus beloonde spr. voor zijn heerlijke woorden. Vervolgens hield de HoogEsrw. lieer P. Rops, deken-pastoor te Ocstburg, een rede tot. de aanwezigen, inzon derheid tot de Katholieken. De re denaar heriep zich op de leer der H. Kerk, dat wij onze ouders en over sten, eerbied, liefde en gehoorzaam heid verschuldigd zijn. Die eerbied en liefde is niet alleen innerlijk, maar vooral uiterlijk. Wlij moeten door da den- laten Blijken, dat wij het gezag, hoog houden. Alle macht komt van God, dus in onze eerbied en liefde lot het gezag gehoorzamen wij als schepsels onzen Schepper. De Katho lieke leer wil eerbied voor het gezag. Daarom ziet men ook in onze R. K. Militaire Tehuizen overal de spreuk: Vreest God, eert den Koning. Wij moe ten onze Koningin liefhebben, omdat wij haar beschouwen, als de draagster van de macht, haar door God geschon ken. Zij zelve erkent het in de woor den Koningin bij de gratie Gods. Daarbij gaf zij blijk van hare hooge op vatting als Landsvrouwe, toen zij, te midden van tie afgezanten dor we reld sprak: Le Christ avant tont: Christus hoven alles Eerbied, liefde en gehoorzaamheid zijn niet alleen de hoeksteen, maar ook de sluitsteen van het Katholieke gebouw. Onze Koningin verdient al- Ier hoogachting, omdat zij met hare onderdanen meeleeft. Zij schonk bij haar kort bezoek aan Oost burg laatst aan de verpleegd© soldaten in het St. Anthoniusgasthuis een fraaien bloemruiker en, aan de Eerw. Zusters- verpleegsters haar portret. Zeeuwsch- Vlaanderen vergeet zij niet. Laten wij haar ook niet vergeten. Daarom trouw aan Hare Majesteit, trouw aan Neder land! Een stormachtig applaus brak als teeken van instemming met en dank voor deze schoone woorden los. Aan het gejuich kwam haast geen einde. Overal klonk het: Leve de Koningin, Leve Wilhelmina! Door alle aanwezigen werd staande het Zeeuwsch-Vlaamscbe volkslied ge zongen. Daarna sprak de heer A. Mijs, voor zitter, de vergaderden toe, dankte hen voor de trouwe opkomst en het ge weldige enthousiasme. Spr. stelde voor betuigingen van trouw en aanhanke lijkheid te zenden aan H. M. de Ko ningin en den voorzitter van den Mi nisterraad. Algemeen© toejuichingen! Het muziekkorps speelde nog enkele vaderlaindsche liederen. Daarop trok ken de meetinggangers in een patrio- tische stemming huiswaarts, vast be sloten de rechten van Koningin en Vaderland te verdedigen, zelfs ten kos te van goed en bloed I Per Telegraaf. DEN HAAG. De Koningin heeft een proclamatie aan het Neder- landsche volk gericht welke in een afzonderlijk nummer der Staatscourant zal verschijnen. i 1 - J Na al wat Vorstenhuis en volk in do afgeloopen oorlogsjaren en in de laat ste dagen met elkander hebben doorleefd, zegt de Koningin zich gedrongen te voe len te spreken. Zij betuigt Haar harte- lijken dank aan leger en vloot en aan alle mannen en vrouwen, die met ge duld en volharding de ontbering hebben gedragen. De- toon van clank voor ons behoud verstomde korten tijd, want on der den indruk der geweldige beroerin gen in de volken van Europa is ook in ons vaderland de staatsorde een oogén- blik bedreigd. Het antwoord daarop, met overweldi gende meerderheid gegeven heeft op d© Koningin een diepen indruk gemaakt en Zij dankt aarvoor uit dden grond des harten. Getrouw aan de traditie Harer voorvaderen, zegt de Koningin nooit an ders te hebben gewild, dan bet volk te dienen, door handhaving van liet recht en bevestiging zijner vrijhodien en door de verzekering van een ieders rechtmatige aanspraken op geestelijk en sioffclijk ge bied. Gedragen door de liefd© en het ver trouwen van Haar volk ziet de Konin gin zich in die roeping bevestigd. Be Ko ningin z!egt, dat het Haar verlangen is, de voorgenomen hervormin gen! door te zetten en aan te v nil én met de snelhe'd passuid bij den polsslag van dezen tijTl. Rea.tie zij uitgesloten. AVijl moeien vooruit. Het is de begeerte der Koningin, dat de nood des volks in al zijn diepte worde ge peild en naar vermogen worde bestreden- De Koningin zegt, dat het Haar wil is, steeds in nauwe aansluiting te zijn met den volksgeest en te regeeren in overleg met de vertegenwoordiging van het ge- heele volk. Per telefoon. LONDEN. (Officieel. De Belgische troe pen zijn Brussel, Mee heien, Vil voorde en Eppeghem binnengerukt. FRANKFORT. Op initiatief van arbei ders- en soldatenraden heeft een groote vergadering plaats gehad van het 18de legerkorps, waaraan ook Fransche en En- gelsche soldaten deelnamen. Een Fransch- sociaal-democraat hield een belangrijke rede, waarin hij wees op de noodzakelijk heid, om de door den oorlog gebroken banden zoo spoedig mogelijk te herstellen. Een Engelsch sociaal-democraat sprak in gelijken zin en beloofde in Engeland te zullen aandringen om Duitschland zoo spoedig mogelijk van de noodige pamflet ten te voorzien. DEN HAAG. De geldigheidsduur van de vetbons is teruggebracht van 10 op 9 dagen. De nieuwe periode van de vet- bon vangt aan 21 November- Het boter- gehalte van Margarine, Melange A en B wordt verhoogd tot respectievelijk 35 en 5U5 pet. Ook in Margarine zal boter wor den verwerkt. Voor de verbruikers blij ven de prijzen ongewijzigd- EINDHOVEN. Ter voorkoming van plun deringen wordt het station te Hamont thans bewaakt door de Garde Civicjue (Bur gerwacht), die herhaaldelijk schiet op per sonen, die ongevraagd op het terrein ver schijnen. Waarschijnlijk worden de Hol- landsche grenswachten belast met het le vensgevaarlijke werk van de opruiming der ontplolfte granaten, waarmee het ter rein is bezaaid. Correspondent Oostburg. WatU vraagt in uw brief zal geschieden. Red. Te Bier riiet is op de hoeve van den heer W. P. Verplanke achter de R. C. kerk het mond en klauwzeer uitgebro ken. (M. Ct.) De Vereeniging voor Pluimvee- en Konijnenteelt in Nederland, kortweg de V. P- N. genoemd heeft een nieuwen voorzitter gekregen in den persoon van Jhr. H van Rijckevorsel van Kessel, burgemeester van St. Oedenrode. De nieuwe directeur-generaal,-de heer Westervelt, heeft zijn functie aangevan gen. Even nadenken! Immer wordt den Katholieken erop ge wezen, dat zij geen lid der S- D. A. P- kunnen zijn. Katholiek en socialist zijn be grippen, die elkaar geheel uitsluiten. Is dus het lidmaatschap der S.Di. A. P. geheel onvereenigbaar met het lidmaatschap dei- Katholieke Kerk, evenzeer is dit het ge val met het burgerschap in den goeden zin. Want wat blijkt in deze dagen: 1. Dat de S. D. A. P. de bewerker zou zijn van de revolutie. 2. Dat zij de vijand is van rust en orde. 3. Dat zij spot met het welzijn van het volk. 4. Dat zij het gezag wil ondermijnen. 5. Dat zij niet terugdeinst voor bloed vergieten. Maar ook: dat zij ons Katholieke volk heeft wakker geschud en aangezet, om als één man tegen haar misdadige plannen op te komen. Zijt gij, Katholiek, ook reeds georgani seerd in een Katholieke vereeniging Hebt gij ook reeds uw trouw betuigd aan Ko ningin en Vaderland. Zoo niet, doet het nog heden; en sluit u aan bij het leger der Roomschen, om te velde te trekken tegen dwingelandij en oproerzueht van de kleine minderheid!

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3