UIT ZEELAND. Het Congres der S. 0. A. P Hierover seinde men ons hedenmorgen Troelstra. deejt in het congres mede, dat hij to ver is gegaan en erkent dat de regeering thans machtiger is en sterker dan wij socialisten dachten. Indien wij U de macht ontnemen kunnen wij niet rekenen op "een groot deel van het Ne derlandsche volk. Doch wij leven snel en het zal niet altijd zoo bljjven- Wij hebben de christelijke arbeiders niet ach ter ons wanneer het gaat om ons recht (om revolutie te maken) maar wel als het gaat om de invoering onzer eischen Het congres nam met een kleine wij ziging de resolutie aan waarin de S- D A. P. en het N. V. V. verklaren met al hun krachten te zullen streven naar de verwezenlijking der socialistische eischen en daartoe elke vorm van demonstratie, ook die der algemeene staking aan te grijpen. (Zie verder over dit congres ons hoofdartikel, lied.) De doortocht van 25000 Duitschers. Men meldt uit Roermond aan „De Maas bode." Het had weinig gescheeld of Ne derland had, nog bij het einde van den oorlog voor een ernstig grensincident ko inen te staan tengevolge van het feit, dat een leger van ongeveer *25000 Duit schers gisteren bij Moeseyk voor de Lim- bnrgsche grens de doortocht zondermeer verlangde. Het is slechts aan het tactvol optreden van de Nederlandsche regeering en niet het minst aan het krachtig in grijpen van den Minister van Buitenland- sche Zaken, te danken, dat nog verwik kelingen, die zich hadden kunnen voor doen, voorkomen zijn, terwijl de groote overredingskracht der Duitsche autoritei ten heeft ingewerkt op de gedachten van hen, die Duitschland met dezen doortocht wederom niet bewust tot een nieuwe neu traliteitsschending hadden gebracht. Zooals reed;- gemeld, heeft de regeering zich ervan overtuigd, dat met de voor waarden, dat de manschappen worden ontwapend, de geassocieerde regeeringen onder de omstandigheden genoegen zou den nemen. De Duitschers zullen over het smalste gedeelte van Limburg (vanaf Maeseyk via Roosteren, Dieteren en Susteren) den doortocht per voet maken en waarschijn lijk gedeeltelijk per trein naar de Duitsche grens verder worden vervoerd. Met dit transport zal natuurlijk de grootst mogelijke spoed worden betracht, terwijl uit den aard der zaak met de door lating en ontwapening eenigen tijd ge moeid zal zijn. Gisteren werd het eerste contingent over de Nederlandsche grens België en de W.-Schelde. De N. R. Ct. verneemt van goedinge- lichte zijde, dat een der meest-gezagheb- bende staatslieden van België, die geroe pen schijnt, binnenkort in zijn land een overwegende rol te spelen, de volgende verklaring heeft afgelegd in zake de mon den van de Schelde: „België heeft niet dan voor zijn recht gestreden; thans wordt dat recht her steld, en wij kunnen er niet aan denken, het te gaan bezoedelen door het plegen van onrecht. En onrecht zou het an- nexeeren van de Scheldemonden zijn, on recht trouwens zonder baat- De meesten, die daarover spreken, bewijzen de zaak niet te kennen. De oorlog heeft geenszins uitgemaakt, dat de tegenwoordige toe stand aan de Sclieldeoevers ten nadeele van België zou zijn geweest. Het is niet waar, dat de rechtsverhoudingen aan de Scheldemonden de geallieerden belet heb ben België bij te staan of dit zelfs in de gegeven omstandigheden zouden hebben gekund. Zijn er, in de naaste toekomst, in ternationale maatregelen over scheepvaart en stroomonderhoud te treffen, dan kan dat zeer zeker zonder dwang, bij gemeen overleg geschieden. De amnexionistische propaganda gaat trouwens alleen van on verantwoordelijke zijde uit: elke poging tot verwezenlijking ervan zou in België zelf op weerstand stuiten. Nederland moet weten, dat ons rechtsbesef niet alleen boven onrecht, uitgaat, maar zelfs boven eigenbelang." Zondag zijn uit Den Haag 4000 En- gelsche geïnterneerden naar EngelanÖ vertrokken. De officieren blijven voor- loopig hier. Gelijkstelling van Bijzonder en Openbaar Onderwijs. Naar wij vernemen is het in de Troon rede. aangekond gd® wetsontwerp betref fende wegneming van de ongelijkheid in bezold'ging van openbare en bijzondere onderwijzers g'stenen naar den Raad van Staten verzonden. H. M. de Koningin is in een open rijtuig in de residentie uitgereden en over al hartelijk toegejuicht. Thee. Men meldt ons, dat in December a-s. wederom thee zal worden gedistribueerd. Volgens het persbureau Vaz' Bias zou de ex-keizerin op het laatst© oogenblik aan haar aanvankelijke voornemen om naar Nederland te vertrekken, geen ge volg hebben gegeven, omdat de solda- tenraad haar volledige veiligheid heeft gegarandeerd. Wijnkoop Staatsgevaarlijk. De afdeeling Doetinchem van den Bond van Vrije Liberalen heeft Vrijdagmorgen het volgende telegram aan mr. Drasse! - huys verzonden: Is het mogeljjk om heden in de Ka mer de regeling in overweging te geven, Wijnkoop als staatsgevaarlijk over de grenzen te doen zetten? Opsluiting zal martelaarschap in de hand werken- Velen, die wij spraken, verwonderden zich er over, dat men een gevaarlijken volksopruier als Wijnkoop, vrij laat rond loopen. Red. Hillenrade bij Swalmen. De ex-kroonprins van Pruisen is tot nader order te Hillenrade, 'n slot op drie kwartier afstand van Roermond, géïnter neerd. Het kasteel Hillenrade, thans behooren de aan Graaf Wolff Metternich, is van ouden datumhet bestond reeds in het laatst der 14e eeuw, maar werd later in 1767 vernieuwd en in zijn tegenwool'digen vorm, een vierkant blok met vier hoek torens, herbouwd. Geschiedkundig zij nog herinnerd, dat in 1572, Prins Willem 1 op het slot zijn hoofdkwartier hield. In het laatst der XVIlIe eeuw was het de residentie van den Bisschop van Roermond, Graaf Hoens broeck. Onze levensmiddelenvoorziening. Naar van betrouwbare zijde wordt ver nomen zijn de in Amerika liggende sche pen Amsteldijk, Jason, Djebres, Sirrah Cornells, benevens de in Nederland lig gende schepen Farmsum, Brunswjjk, Del ta, Noord, Noordwijk, Moerdijk, Minerva, Almelo en Terschelling aangewezen om uit Amerika verdere levensbehoeften aan te voeren. Eenige stoomschepen, beladen met hout, worden binnen enkele dagen uit Zweden te Amsterdam en Zaandam binnen ver wacht. Ook zijn eenige stoomschepen met hairing van Noorwegen onderweg naar Amsterdam. Duitsche vliegmachine. Woensdag is bij Amstenrade een bewa pende Duitsche vliegmachine gedaald. Een inzittende officier en onder-officier werden geïnterneerd. De machine is onder be waking gesteld. 80.000 zak mais. Geschenk van Zuid-Afrikst aan Nederland. Be reeds lang gekoesterde wenscli van een groot aantal Hollandsch© Afrikaners, die, bewogen door den nood, waarin het Nederlandsche volk reeds Zoo lang ver keert, een blijk van hun sympathie wil len geven door een scheepslading (80.000 mud) maïs en ander graan naar Nederland te zenden, kan nu vervuld worden. Da Zuid-Afrikaansche Regeering heelt toestemming gegeven, dat dit graan kan worden afgezonden, op voorwaarde, dat het Zal dienen om onder de armen van Nederland te worden uitgedeeld en dat het zal vervoerd worden in een Hol landse h schip. Over het uitzenden van een Nederlandsch schip, dat dit geschenk zal moeten vervoeren, wordt 'thans door de betrokken regeeringen onderhandeld. Naai* .de „N. R. Crt." verneemt, lieoft de Minister van Financiën aan de rijks ontvangers voorgeschreven, dat een ver volging in zake de invordering van rijks belastingen eerst mag worden ingesteld drie maanden na den datum van de aan slagbiljetten. D© termijn bedroeg totnogtoe ten hoogste zes weken. De muiters vau de Harskamp hebben aan de regeering hun trouw betuigd aan het wettig gezag en hun. verlangen geuit om dat gezag zoo noodig te helpen steu- Goes. Verstrekking van goed koop© kleeding. Do commissie van advies in zake distributie van kleeding, schoenen enzzond bij de ingezetenen een goederenlijst rond bevattende de na men, maten en prijzen dier goederen De commissie verzoekt beleefd aan hen, die gebruik willen maken van de gelegenheid tot aankoop dezer goederen, nauwkeurige invulling en tijdige inzending der lijst. De gelegenheid tot inlevering der lijst is opengesteld tol Donderdag a s. 12 uur. - Ook hier hebben de verschillende Christelijke vereemgjngen niet stil geze ten. Vrijdagavond is in een vergadering van afgevaardigden van do Christelijke arbeiders- en jongelingsvereenigingen, naar aanleiding van een circulaire van het „Hoofdoomité van Actie", een co mité van actie opgericht. In dit comité hebben zitting genomen van iedere ver- eeniging één persoon, terwijl de Weloerw. heer M. M. v. d. Eeirp, kapelaan, onder groot enthousiasme als voorzitter benoemd werd. Dhr. T. E. M. Mudde is als- secre taris aan het comité toegevoegd. Reeds Zaterdagochtend werd het eerste strooi biljet verspreid. Het bureau van het co mité was weldra beplakt met proclama ties en manifesten. Ook heden (Maandag) zijn wederom strooibiljetten verspreid. Naar wij vernemen komt hedenavond het comité bij elkaar om een permanente com missie in te stellen en vöorloopig de actie te stakein, orir op het eerste teeken weer dadelijk laan den arbeid te gaan ten een nog grootere actie te voeren. Uit de verschillende aanplakbil jetten op vele punten der stad, waarin tot het zich onthouden van revolutie en staken wordt aangemaand, blijkt, dat de ordelievende partijen in deze stad niet stilzitten. Hier* en daar schijnen biljetten te zjjn aangeplakt wdarop staal: „Heien staken". Wij hopen, dat waar aanzienlijke so ciale hervormingen door de regeering in het vooruitzicht zijn gesteld, tie arbeiders verstandiger zullen zijn. Thans staken be- teekemt noodelooze ellende bren gen over gezin en volk. Friscli en koket beurt thans „Nieuw Goes" zijn gevels omhoog. Het begin der nieuwe tuinstad maakt e.en goed effect. De aardige stijl der nieuwe woningen, die aan landhuisjes doen denken, bekoort, het oog vooral wijl naar afwisseling is ge- streefdt ot zelfs in de dakbedekking, zoo dat noch van het „roode dorp" noch van het „blauwe dorp" zal worden ge sproken. Zoowel de huizen van type E ■met twee slaapkameis boven als die van type A en C met 3 slaapkameis boven beantwoorden aan dezelfde grondidee: een gezellig, practisch ingericht woonverblijf te scheppen voor arbeidersgezinnen. Van het standpunt der eischen welke aan een arbeiderswoning gesteld mogen worden, moet men dan ook bij de beoordeeling van deze woningen uitgaan. Jammer, dat fcle tijdsomstandigheden de huizen zóó duuv hebben gemaakt, dat arbeidersgezinnen er niet in kunnen wonen. Hopen we, dat de nieuwe plannien der regeering tot het bouwen van woningen voor groote gezin nen uit den arbeidenden stand tegen een voor hen bereikbaren huur prijs spoedig zullen gerealiseerd wor den, want arbeiderswoningen bouwen, die niet door arbeiders hetrokken kunnen wor den is feitelijk iets abnormaals. Wat na- tuurlijk niets afdoet aan het kranig initia tief der woningbouwvereeniging „Nieuw Goes", welke reeds weer het plan heeft gevormd tot den bouw van een nieuw blok over te gaan, waardoor het aar dige strateubeeld van dit nieuwe stads gedeelte zich nog duidelijker zal ont plooien. Van de' taak om opnieuw do indeeling der woningen op t© sommen kunnen wij ons ontslagen achten waai* wij vroeger zulks reeds een paai* malen deden. Volstaan wij met te zeggen, dat de architecten Rothuizen en Hamers blijk hebben gegeven bun taak ernstig en gron dig op te vatten en dat dit stuk werk voor de bouwvereeniging een succes is, wat haar tot rechtmatigen trots mag strek ken. - Een onzer stadgenooten is Vrijdag en Zondag te Antwerpen geweest en beeft er de vreugde der bevrijde bevolking me degemaakt. Tal van .patriottisch© mani festaties hadden plaats. Belgische solda ten, die van het front terugkwamen, wer den met bloemen overstelpt. In d© ka thedraal werd een „Te Deum" gezongen. Ook van manifestaties van Duitsche sol daten, die soldatenraden vormden, was hij getuige. Op straat werden Belgische vlaggen verkocht en „brosses patrioti- ques", klein© bezempjes van rood, geel en zwart haar als symbool dat thans de „Roches" (Duitschers) uit België zijn weggebezemd. Be indrukken van zijn be zoek had onze zegsman in een aantal goed gelukte foto's vastgelegd, welke een zeer bezienswaardige collectie uitmaken. Middelburg. Be heer J. 11. Ghesquière uit Com ine a (België), die reeds een paar jaar in deze gemeente verblijft, maar, ,die vroeger voor zijin vaderland streed en meermalen verwond werd, heeft de zer dagen als blijk van waardeering voor zijn daden ontvangen de Leopoldsorde met palmtak van Koning Albert en het bronzen oorlogskruis met leeuw. - Ook hier zijn maatregelen geno men, in verband met de demobilisatie en de dreigende revolutie. Zoo is van af "Zaterdag tot hedenmorgen Je Vrij- willige Landstorm van Middelburg en Bomburg alhier onder de wapens geweest. Maar gelukkig is geen enkele rustver storing voorgekomen. - Bon 71 een ons kaas. Bon 70 een half ons vleesch. - Hoewel de Spaausche griep hier aan het afnemen fs, hebben B. en W. de vacantie voor de verschillendei scholen, op medisch advies, nog met een week verlengd. - De verkoolp, van vlaggetjes op Donderdag j.l. alhier ten bate van de gedemobiliseerde soldaten gehouden, uitgaande van de Ver. „Ons Leger", heeft opgebracht f120. (M. Ct.) Aan de Abeele is Zaterdagmorgen de electrische tram in botsing geko men met een groentewagen, waardoor de tram derailleerde en er in den dienst eenige vertraging ontstond. De groentewagen werd deerlijk gehavend en ook de tram liep schade op, maar persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. (M. Ct.) - In de Zondag alhier gehouden vergadering van de Kieskring federatie Middelburg van den Vrijzinnig demo cratischer! bond werd inzake de Sta tenverkiezing besloten een lijst voor heel de provincie samen te stellen- Aaa liet. slot der vergadering werd erf twéé moties aangenomen. In de eerste wordt hulde gebracht aan de wijze waarop de heer Marchant in de Twee de Kamer tegen de dreigende revolu tie is opgekomen. In de tweede motie wordt ingezien het feit, dat partijgenooten in deze) provincie het eerst hebben geageerd tegen het. achterhouden van de bij de wet van 23 Februari 1918 aan de onderwijzers toegekende verhoo ging uit Rijks kas ten behoeve van de gemeentekassen, instemming wordt betuigd miet de motie aangenomen in de onderwijzersvergaidering van Zater dag j.l. en waarin ct bij de Vrijz. Dom. op wordt aangedrongen alles te doen om te bevorderen, dat de gemeentebe sturen handelen in de in die motie aangenomen richting. In de eea*ste helft der maand No vember zijn in deze gemeente I ngekomen: IC. Bruinooge, landbouwer, Seisweg R 117, van Grijpskerke; P. Leemans, con troleur, Heerengracht M 289a, Goes; A. JGeerse, landbouwer, lodengang R 214, GrijipskerkeJ. G. Veis, scheepmaker, Teerpaklvuizenstr. P 36, Vlissingen; .T. Nieuwenhuize, schipparskn., KI. Vlaan deren M 194, N. en St. Jooslatvd; A. J. Butijh, reiziger, Noordsingel S 171, Tete •ringen; J. Bellaart, machinist, Branderijl- molengang M 237, Vlissingen; P. J. Poppe, timmerman, Noordsingel S 148, Leiden; J. Vader, landbouwer, Veerscheweg, S 255, St. Laurens; P. A. Dijk, landbouwer, Sehroeweg V. 34, Poortvliet; L. J. A. Moree, schrijver, Varkensmarkt K 39, Vlissingen; J. Pladdet, werkman, Zuid- asingel E 28, VlissingenJ. ^Wagenaar, agent. v. politie, Eigenhaardstraat 1' 235, IVemeldingeM. van Dijk, sergeant, Nieuw- straat H 34, Utrecht; J. Mak, e'.eetricien, Punt T 1, Utrecht; M. G. van der Steen, Koningstraat E 296, Nijmegen; C. T Logeman, werkman, Gravenstraat I 250, HelderJ. J. F. Snopvangers, arbeider, Koningstr. E 284, Bergen op Zoom; M. Boesman, rijksklerk, Lambrechtstr. L 91, Kruiningen. j j Vertrokken: H J. J, J. Vervake, van P 235 naar Eede; E, Algera., B 100 naar Abcoude; K Huisman, R '117 naar Grijpskerke; Mr. R. P. Cleveringa, R 171, Leeuwarden; E. Voet, I 322, Vlissingen; C. E. Blea ker, E 138, Utrecht; J. 'IC. v. Deunen, P 193, Vlissingen; A. M. Kooman, wed. A. J. Aarnoutse, F 196, Terneuzen; S. J. Roosdorp, I 106, Apeldoorn; D. J. Eve- raers, O 267, St. Maartensdijk; M. Pad mos, R 212, Rotterdam; A. Gilles.se, N 104, Brunssum; H- ter Braake, S 42a, Almelo; I. A. Boogaard, U 3, St. Laurens J. D, Kinassen, Q 100, Amersfoort. (M. Ct.) Vliulia**. Te midden der beroering, door het revolutiekraaien der roode partijen gewekt, zat ook onze Katho lieke partij alhier niet stil, maar zette zich aanstonds aan het werk tot het ontplooien van een flinke actie. Alle standen hielpen hierbij mede. Zondag j.l. had in het Concertgebouw eene protestmeeting plaats die door een groote menigte werd bijgewoond; onder voorzitterschap van den heer J. L. Buissing. Als sprekers waren geëngageerd de weleerw. heer v. d. aman, kapelaan alhier en Krijgsman van 's Hertogenbosch. De laatste sein de verhinderd te zijn. In zijn plaats trad, op uitnoodiging van het Comité, de heer Vienings uit Goes op. Be.idel sprekers kweten zich op uitnemende wijze van hun taak en ae vergadering opgeluisterd door de muziekkapel van den heer Ghijsen, verliep geestdriftig. (Meer .uitvoerig verslag in ons vol gend nummer. Red.) bi de Dinsdagmiddag gehou den vergadering van den gemeenteraad werd medegedeeld, dat door B. en W. zijn bevorderd tot commies ter gemeente secretarie R. J. de Jonge met ingang van I October 1918 en tot hoofdcommies de heeren D. A. Dronkers en H. von Bruchen-Fock tot commies, beiden met ingang van 1 Januari 1919. De kwestie van den schoolarts zal op voorstel van dr. Staverman verder wor den voorbereid door eene commissie be staande uit den wethouder van onderwijs, een geneesheer en een onderwijzer, ter wijl de heer de Mey er aan toevoegde, dat als de onderwijzer een schoolhoofd is, er ook een vertegenwoordiger van den Bond van Nederl. onderwijzers aan zal worden toegevoegd. Op voorstel van den heer de Mey werd voldaan aan het verzoek van de diaco nie om f 10 subsidie per van licht te voorziene woning- Na afhandeling der ingekomen stuk ken deelde de heer Auer, wethouder van onderwijs mede, dat Dinsdag 19 Novem ber, des avonds te 8 uur, eene openbare vergadering zal worden gehouden ter be. spreking van de oprichting eener am bachtsschool. Tot onderwijzer aan school B werd benoemd de heer I. J. Lutejjn te Zuid- zande; met wien waren voorgedragen de heeren M. J. Schut te Waddinxveen en A. F. IC. Brandes to Meliskerke. Tot leeraar in werktuigkundig vakteeke- nen en stoomwerktuigkunde aan de Avondschool voor handwerkslieden werd benoemd de heer J. de Geus te Vlis singen, met wien de heer L. Veenstra uit Middelburg was aanbevolen. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van 5 leden van de Kamér van Koophandel en Fabrieken op 27 No vember werden benoemd de heeren Husoii en Krijger en tot plaatsvervangende le den de overige raadsleden. Aangenomen werd zonder stemming een voorstel van B. en W. om aan Geel. Staten te berichten, dat de jaarwedde van elfen gemeente-ontvanger wel zaf wor den vastgesteld op een minimum van f2500, doch slechts met 2 verhoogingen van f 150 en met 5 verfioogïngen van f 150, zooals Ged. dit willen. Eveneens zonder stemming werden aan genomen voorstellen tot het niet nemen van aandeelen van de gemeentelijke Cre- dietbank te 's Gravenhage; tot goedkeu ring van wijzigingen in de begrootingen 1918 voor de Kamer van Koophandel en het Burgerlijk Armbestuur; tot vaststellen van verschillende veror deningen, gevolg van de vaststelling van nieuwe jaarwedderegelingen voor de amb tenaren tot vaststelling van de waarde der ge meentegronden, op een bedrag van f511.290.50 en dat tot verleenen van een hypotheek van f 3300 op gemeentegronden, o.a. den polder Walcheren, in verband met de vergunning verleend aan de gemeente voor verveping van grond. Wel discussie lokte uit het voorstel om van gemeentewege een Rijksbelasting- kantoor te bouwen en dit aan het rijk te verhuren. De kosten worden geraamd op f43600, de huurprijs vastgesteld op f 3200. De heer Staverman had drie bezwa ren: ten eerste meent hij, dat het rijk, als het een gebouw wil hebben, dit zelf zal moeten bouwen; ten tweede acht hij' dat het geen geschikte tijd is om te bouwen, en ten derde acht hij den huur prijs te laag. De heer van Niftrik zegt, dat het rijk op andere plaatsen op dezelfde manieren gebruik van gebouwen heeft; hij meent, dat het geen ongeschikte tijd is om te bouwen en ook acht hij de huur hoog genoeg, daar voor een kantoorgebouw een rente van 6 en een half pet. als huur voldoende is. De heer M- Laernoes meent, dat het hebben van dit kantoor hier, vooral van het inspecteurskantoor, van groot be- lang is. De heer de Mey wijst er op, dat de materialen er zijn, waardoor het hier een bijzonder geval .geldt en het voor de ge meente een goede tijd is om te bouwen, waardoor tevens de werkloosheid wordt bestreden. De heer Tichelman bepleit de wensche- lijkheid van het hier stichten van het gebouw te Vlissingen. De heer Krijger acht de huur ook niet hoog, maar wel de tijd voor den bouw geschikt. De heer Klijberg vraagt welk materiaal men heeft. De heer M. Laernoes zegt, dat dit de materialen zijn, oorspronkelijk bestemd voor den bouw van marinehuizen aan de Badhuisstraat, waarover de onderhan delingen met de marine niet opschieten. De heer van Hall zegt, dat hij alleen voorstemmen zal, omdat er materiaal is, anders deed hij het beslist met- De heer Huson acht een rente van 6 en een half pet te laag. De heer Staverman stelde voor 7 pet- te vragen van het rijk; dit werd verwor pen met 13 tegen 2 stemmen; die van de heeren Staverman en Klijberg- Het voor stel van B. en W. werd hierop aange nomen, met alleen de heer Staverman tegen. Aan den heer J. J. Vis werd een gra tificatie van f 100 toegekend voor de waar neming van het directeurschap derH.B.S. Met 8 tegen 7 stemmen werd aange nomen een regeling tot uitbetaling van belooning aan 4 leeraren van de H- B. S. en de H. S., voor het waarnemen van de lessen gedurende eene vacature. Alsnu kwam aan de orde het voorstel om de jaarwedde van den directeur der handelsschool te bepalen op f 300 en van de leeraren op f 100 per wekelijksch les uur met twee driejaarlijksche verhoogin gen van f5, en aan concierge en amma- nuensis f 100 per jaar. De commissie van finantiën achtte f80 aanvangssalaris voor 'de leeraren vol doende. Na. verwerping van dit laatste voorstel met 9 tegen 6 stemmen, werd het voor stel van B. en W. aangenomen. Zonder stemming werden aangenomen een voorstel om weder subsidie van f200 te verleenen aan de badinrichting en het voorstel tot overname van bestrating, rio leering en beplanting van het tuindorp aan den Singehveg van de woningbouw- vereeniging „Gemeenschappelijk Belang". Naar aanleiding van een verzoek van den Christelijken Besturenbond waarin op verhooging van het gasrantsoen en ver laging van den gasprijs wordt aangedron gen, hebben B. en W. in den breede uiteengezet, dat het niet in de macht van het gemeentebestuur ligt om het rant soen te verhoogen en de prijs hier niet duur is. De heer de Mey stelde voor in hef vervolg tot de l*2de, in plaats van tot de 8ste klasse toeslag te geven op de prijzen van gas en electriciteit. Dit werd verworpen met 10 tegen 6 stemmen, die van de heeren de Mey, van Hal, Lindeyer, Mame en Staverman- Het zou de gemeente gekost hebben f56000 en thans'is het f36000-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2