De klompenmaker en zijn vak. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. KERKNIEUWS. OHD ER WIJS. Burgerlijke Sfand. Marktberichten. Sluit. Ia de omgeving van Bluts iaden Waterhoek, zijn door Duische vlieg machines strooibiljetten geworpen, waar uit men kon opmaken dat zij vrede willen, als ze Elias-Lotharingen maar mogen behouden. Vrijdag zijn onder deze gemeente 5 Belgische soldaten over de grens gekomen. Ze werden door de Hollandsche mili tairen geïnterneerd. BretkMS Naar we vernemen, doet zich hier een geval voor van pokken. OestUurg. Sinds Vrijdag jj. is hier een detachement militairen gedeta cheerd voor politiedienst en houden verblijf in ide Gereformeerde pasto rie. De Spaansche griep woedt hier nog steeds m erge mate, ofschoon vol gens verklaring der medici, een ken tering in den toestand is ingetreden. Alle schoten, behalve de Ambachts school, zijn gesloten. De ziekte heeft hier gelukkig nog slechts één doode geëischt.. Koewacht. Kabelballon ge daald. Aan den Heikant onder deze gemeente, is een groote Duitsche ka- helhallon gevallen. Het gevaarte wordt door de politie bewaaKt. Er waren geen inzittenden. Bij Kon. besl. is E. Dootjes, te Sluis kil, met ingang van 1 November a-s. benoemd tot bureelambtenaar van den Rijkswaterstaat der 3de klasse. QistrloDveearts. Met ingang van 1 November 1918, is voor de provincie Zeeland als districts veearts aangesteld de heer F. Ötehouwer, met standplaats Middelburg, wonende te Dubbeldam. In het bevrijde Belgische gebied. Uuim vier jaren, is het geleden, dat we in België geweest zijn! tiet was als het ware een nieuw land, dat daar, hij onze aankomst bij de grens, voor ons open lag. Een nieuw land; een herboren land, met eensgezinde burgers, tintelend van geestdrift voor de schoone toekomst, die iien wacht, smachtend naar bet groote oogenblik, waarop Belgie weer één zal zijn I Nadat we vergunning gekiegen hadden, pm de grens te overschrijden, sloegen we den weg in naar bet Belgische <iorp St. .\targuente, vlaK bij de grens. Het was duidelijk te merken, dat het „hek van dam" was. Het Duitsche schiidwachtliuisje stond nog op zijiti oude plaats, maar de post was verdwenen. De komniannantuur was ontruimd; Belgische vlaggen wap perden van de huizen; groepjes Beigen uokken door de stralen onder het zin gen van „Da Viaamsche Leeuw' en de Brabanponne; die estannnets hadden weer hun oud voorkomen, luidruchtige be- zoekeis, met een groote pint bier voor zich, klapten vroohjk over de Dutsers en hun vertrek. De straten waren vol ment schen. Wie de toestanden hier eenigszins kent, weet, dat Nederland bezuiden de Westerschelde vroeger meer relaties had met de Belgisch© grensstreek dan met Holland. Deen wonder, dat St. Marguerite Zondag veel bezoek kreeg van lieden uit Vvest-Zeeuwsch-Vlaanderen. Overal zag men 'h.er de menschen elkaar le hanid, schudden, na zoo'n langen tijd van schei ding. Menig wederzien was hartroerend, en twas dan ook geen wonder, sommige bezoekers en gasten eenigen tijd te zien schreien van aandoening. Dan kwamen de lange verhalen over het leed, ondervon). den gedurende de oorlogsjaren: die was gestorven, deze was getrouwd, gene was gesneuveld: ver-halen van vreugde, maar pok van lijden. Maar toch: het groote gebeuren vair dezen dag ontging niemand België was weer voor een grooter deel vrij de gevangenschap was voorbij, een nieulw leien begon; in het verschiet lag een schoone toekomst 1 En allen waren zonder uitzondering; bezield met het verlangen: België weer groot te maken, om het zijn praats op de wereld terug te geven, waarop het recht, had lan heeft 1 Uit het bevrijde België. Nu de Duitschers deze streek ver laten hebben, komen de tongen weer in beweging. Vier jaar lang hebben de menschen moeten zwijgen, want het minste ondoordachte woord 'kostte hun óf deportatie óf gevangenschap. Nu kon ieder weer vrij spreken, en wie den Belg kent, weet, dat hem het hart op de tong ligt. Reeksen verhalen doen de ronde, sommig© niet zonder overdrijving der feiten, andere vreeselijk van werkelijkheid. Enkele staaltjes van oorlogsondervinding, die waarheid bevatten, mogen hier een plaats vinden. Zooals gewoonlijk vorderden de Duitschers, vooral in den laatsten tijd, al het vee op. Een landbouwer te St. Laureijns dacht een slim middeltje uit. Bevreesd, dat de Duitschers ook zijn zeven prachtige paanden zouden re- quireoren, bracht hij ze naar de ver laten loopgraven dér Duitschers, die «laar .overdekt waren. Eiken dag voe derde hij zijn beesten, daar, 'zondep dat de Duitschers het merkten. Toen «j terugtrokken, haalde hij zijn beestjes voor den dag en 'bleek de oenigd lahdhouwei- 'te zijh, lelie nog paarden had! Een andere man, vader van twee zoons, wist deze gedurende drie weken te verbergen in een z.g. bietengraf, zoodat zij de ©enige jongemannen wa ren, die niet weggevoerd werden. Zooals overal, was er in België ook kaf onder het koren. Verschillende per sonen heulden met 'de Duitschers, verrichtten spionnagediensten of ston den met hen in andere ongeoorloofde betrekkingen. Bij ide komst der ge allieerden moesten deze het natuurlijk ontgelden. Men zegt, dat een daartoe aangestelde commissie aanteekening houdt van de smokkelaars-, spionna- ge- en andere diensten. Den plichtver- geten vrouwen wordt het haar afge knipt; smokkelaars worden aan den. schandpaal gebonden, om als ppot te dienen voor hunne landgenooten. In een dorpje bij de grens> is deze week een berucht huis door (de Belgische, soldaten totaal vernield, als straf voor de ©erlooze bewoners. Een staaltje van wreede oorlogsme thoden is ook wel het volgende: Na bij de grens, op Belgisch gebied, stond tegen een boom een "Duitsch geweer. Duitsche soldaten waren er niet meer en geen eigenaar van dit wapen liet zich zien. Geen argwaan koesterende ging -een groepje jongemannen op het geweer at, één nam Jret vast en met een 'donderenden slag vlogen al len verbrijzeld in de lucht. Het ge weer was verbonden met een con tact-mijn, die een eindje verder in een sloot lag I De klompenmaker was weleer Een onbeduidend wezen, Die hoogstens maar 'n enkele keer Als Vakman werd geprezen. Zijn 'loon was min, zijn arbeid zwaar, Tien centjes Joon voor ieder paar; Zoo was het lang vóór dezen. Het „zagen" moest hij gratis doen, En dat was lang geen spelen. W,as 'thout nog versch en malsch en groen, Kon 'twerk hem weinig schelen. Maar 't zagen van eefr taaien boom, Dat zette hem vaak in zweet en stoom, En dat kon hij iniet velen. Maar 'door de' oorlog kwam voor hem Een tijd van gouden regen, En ook des klompenmakers p'tem Klinkt fier en kloek U tegen. Hij werd door de oorlog hoe 't ook is Een vakman van beteekenis, En heeft nu naam gekregen. De klompenmaker en zijn vak, Zij kwamen beide in eere, In krant, in boek en almanak Ging men den klomp waariteeren. Zelfs rijke dames gaan naar 'tbal Met 'schoeisel uit den klompen,stal, Zonder zich te igeneeren. Dat ook de klompen m akersteecht Zich gaat organiseeren, Noem ik als vriend van 't vak wel echt, 'k Wil graag hem feliciteeren. En dat de iKlompenmakers staan Ook onder de Katholieke vaan Strekt hen tot. hooge eere. Rotterdam. P. BOUDENS. De onveiligheid in de hoofdstad Amsterdam is niet veilig meer. Roover-* bendeu zwervea des nachts rond en breken in, waar ze maar kunnen. Het aantal inbraken, waarbij zich méér dan vijf persenen bevinden, is angstwekkend gestegen. Bij tientallen zwerven deze apachen, precies als de Parijzer benden, door de Biecht verlichte en nu, tengevolge van de Spaansche griep, slecht bewaakte stad en gaan er op uit met rijtuigen, vaartuigen, ja zelfs met auto's. Meermalen is het gebeurd, dat de politie eeu ve hikel of vaartuig volgepakt met gestolen waar, aanhield. Onlangs werden bij een der veemen op 2 verschillende plaatsen resp. 42 en 16 balen koffie gestolen. Om die te ver voeren, is een ploeg arbeiders noodig geweest met de noodige karren. En waaruit bestaat het boevenvak, dat des nachts de stad afschuimt, rooft, plundert en mishandelt? Het bestaat uit tuig, dat reeds lang achter de getraliede deur had beheeren te zitten, dat reeds meermalen is gearresteerd, maar door de justitie weer op vrije voeten is gesteld. Uit brutale vlegols, die, na in vrijheid gesteld te zijn, weer een bezoek aan het politiebureau brengen, enkel en al leen om maar te toonen, dat ze zich op vrije voeten bevinden. De Strafwet boezemt hun niet meer de minste vrees in en het aantal pro cessen-verbaal, dat tegen hen werd op gemaakt, is legio. Ze hebben er maling aan, omdat ze weten toch weer op vrije voeten gesteld te worden Op deze wijze wordt door de regeering voor de veiligheid in de hoofdstad ge waakt; de politie veegt het vuile water m de goot, maar aan den anderen kant loept het er weer uit. Het -aantal ernstig© gevallen van Spaansche griep neemt te Arnhem toe. De ziekte woeat thans in hevige mate onder Jbet personeel der gemeente-te lefoon. Het spoorwegongeluk bij W e e s pMen meldt uit RhenenDezer dagen is de 22 jarige juffrouw v. Geissel, die bij kot spoorwegongeval bij Weesp ernstig aan het hoofd werd gewond, aan de bekomen verwondingen overleden. (Msbode.) De brand op de Vlasakkers. Men meldt uit Amersfoort: Door de militaire autoriteiten is een belooning uitgeloofd van fSOO voor het aanwijzen van de(n) militair(en), die zich schuldig hebben gemaakt aan het stichten van den brand, welke Dinsdagavond op de Vlasakkers heeft gewoed. (Msbode Overreden. Te Soesterberg is door een militairen auto nabij het vlieg kamp overreden en gedood het 6 jarig zoontje van den Protestantschen Belgi schen aalmoezenier de Coster. Een niesbui. Bij de jongste gevech ten aan de Bederlandr-cb Belgische grens schreeuwden de Duitschers tot de Neder landers aan de grens: „Flüchtet, gas- angriff" en in een wip sloegen de Duit sche soldaten de gasmaskers om de hoofden. Een geweldig vuur van gasgranaten werd geopend op de Duitsche stellingen en de wind droeg het gevaarlijke goedje mee naar on» land. Eerst langen tijd later, teen de troepen zich ontmaskerden, begon het in den neus der Nederlanders ontzettend te kietelen en zij moesten niezen, dat el grappig was om te zien. Het waren overblijfselen van het giftige gas en tot ilgemeene vroolijkhei u, ook van de mannen in de Duitsche linies, werden de neusvliezen van de burger» en de Nederlandsche militairen zóózeer geprikkeld, dat het een algemeene nies partij werd Daar is ontzettend gelachen, temeer, wijl omstreeks het middaguur het vuur verminderde en de aanval af geslagen bleek, dank zij het ontzettend machinegeweervuur, dat als het ware uit de dijken scheen te spuiten. Griepdooder. Het „Wiem-r Klinische Wochenschrift" publiceert een opzienbarend werk van den Weenschen doctor Leitner, die zegt, dat de verwekker van de Spaansche griep de Streptococusbacil is, die gedood kam worden door de inspuiting van sub limaat. Van de eerste 22 op deze wijze behandelde gevallen van longontsteking stierf geen enkele patiënt. Het sterfte cijfer is van 80 pCt. gedaald tot nul. De „Marseillaise" in een Hol landsche kerk. To©n de te Breda vertoevende Fransche vluchtelingen op Allerheiligen de hoogmis bijwoonden in de St. Aunakerk, zette zoo meldt De Maasbede na afloop van den H Dienst plotseling het orgel dc „Marseil laise" in Men kan zich de ontroering indenken het daverend geluid sehokte als een electri-che lading door de zielen der Franschen. Mannen en vrouwen rezen op in de banken; men hief handen in vervoering omhoog; de oogen, vaak zoo heet geschreid bij de eindelooze op eenstapeling van leed en vervolging, vulden zich met tranen van ontroering en dankbaarheidde met rimpels ge groeide gezichten verhelderden, de emotie straalde hun uit de vochtige oogen; men greep eikaars handen vast om uiting te geven aan de gevoelens, die hnn ziel bestormden. Ze hadden moeite zich te bedwingen, om niet luide kreten van voldoening te slaken. Kinderen, velen met het scapulier van het H. Hart op de borst, staarden omhoog naar het koor, trokken de ouders aan den arm „Mère, entendezl" Oude moedertjes strekten smeekend de armen naar het altaar uit, schietgebeden provelend „Saeré Coeur de Jésus, sauvez notre patriel Tous Saints du ciel, priez pour nous 1" Buiten kwamen de gemoederen en de tongen los Vier jaar hadden ze dat niet meer gehoordvier jaar hadden die be kende klanken gedempt geruischt in hun hart, nu in Holland had het pa- triotisch lied weer gejubeld en gejuichd in ongetemperde kracht. Thans wisten ze zeker, dat ze op vtiligen bodem stondennu hadden ze de bazuin des vredes gehoord„e'était 1 hymne de la liberie 1" Vier jaar lang hadden zij voor hun vaderland geleden, vier jaar veel leed verkropt en vervolging verduurd, ten slotte in wanhoop verjaagdnu hadden ze de stem van heel de Fransche natie gehoord, die op den cadans van het orgellied, waarin ze de zoetvloeiende taal van hun land beluisterden, hun had toegesproken met woorden van moed, van volhouden nog een wijl, van spoe dige zegepraal„le jour de gloire est arrivé I" Het was voor hen als een „To Deum", een lof- en danklied bij de verlossing van Frankrijk: „notre pauvre patrie glorieuse 'Aan Rijks Munt te Utrecht, is een diefstal van zilver ontdekt. De politie heeft in .verband daarmede een lossen werkman dier instelling aange houden, die verdacht wordt Sy» K.G. zilver te hebben ontvreemd. Vermoe delijk zullen nog drie arrestaties vol gen'. Over het ongeluk in den tunnel spoorweg te New-York meldt een nader Reuter-telegram nog, dat verscheiden wagens van den ondergrendschen trein in braad geraakten. Verscheiden passa giers kwamen in de vlammen om. De eerste wagen tornde tegen den muur van den tunnel op. Hij vloog uiteen als een eierschaal. De passagiers van dezen wagen werden tegen het plafond en onder de banken platgedrukt. De trein was te hard door den bocht geloopen. De voerman was den eersten dag in dienst, inplaats van een staker, en kende dei weg niet. Per telefoon. BERLJN. (Officieel.) Die Duitsche dele gatie tot het sluiten van een wapenstil stand fn het voorbereiden der vredes onderhandelingen is Hedenmorgen uit BerLijn naar het Westen vertrokken. (De dielegatie bestaat uit de generaals Von Grüdeil en VVinteifeld, admiraal Meurer en den oud-staatssecretans van buitenlandsche zaken Von Hintze. Red.) HAMBURG. Het Hamburger Fremd©nL blatt verneemt, dat Ledoboer (onafhan kelijk socialist) met een partijgenoot naar Kiel is ontboden. Op het slagschip „Kaï- ser" verdedigden de ofiicieren de opr- logsvlag tegen muiters. Zij konden niet beletten, dat de roode vlag -werd gehe- sclren, d,e commandant en 2 officieren werden gedood. De soldatenraad besloot de officieren in functie te laien, doch hunne bevelen worden aan het oordeel van den raad onderworpen. WASHINGTON. President Wilson heeft Dinsdagavond aan de Duitsche regeering medegedeeld, dat hij van de geallieerden een memorandum heeft ontvangen met bemerkingen op zijn correspondentie met Duitschland en zijn uitlatingen in zijn verschillende boodschappen aan het Con gres. Zoo behouden de geallieerden zich vol ledige vrijheid voor omtrent zijn opvat ting aangaande d© vrijheid der zee en eischen zij: van Duitschland schadevergoe ding voor alle schade aan de geallieerde burgerbevolking te land, op zee en. van uit de lucht aangelicht. Uilson bemerkt, dat hij het met de laatste opvatting eens is. DEN HAAG. De minister yan oorlog heeft Iheden in de Tweede Kamer mede gedeeld, dat de opperbe velhebber van land- en zeemacht z ij n ont slag als zo odanig heeft ingediend, nadai de minister hem had medegedeeld, dat hij met aire waardeering voor ae voor treffelijke gaven van generaal Snijders als mensen en als officier van oordeel is, dat de generaal niet getoond heeft den modernen militairen geest te vatten. DEN HAAG. De opperbevelhebber heeft bepaald, dat van het geheele uitstel van verlof zijn uitgezonderd die personen of groepen van personen, behoorende tot korpsen, die bij de ongeregeldheden trouw zijn gebleven of tot het herstel der orde hebben meegeholpen. DEN HAAG. De regeering heeft met hét oog op het woeden van verschillende besmettelijke, ziekten, speciaal het voort woekeren der Spaansche Griep, op advies van deskundigen, dat de voedselvoorzie ning thans geheel onvoldoende is, besloten met ingang van 15 November het brood rantsoen te verhoogen tot op 280 grim per dag. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Vogelen zang, met de opdracht tot stichting eener nieuwe parochie in de Zilk, den weleerw- heer H. J. M. Hafkenscheidt; tot kape laan te Rotterdam (H. Franciscus van Assisie) den weleerw. heer N. J. v. d. Weijden; tot kapelaan te Spaarnwoude a. d. Lie, den weleerw. heer B. F. Kos ters en tot kapelaan te Delft (H. Hippe- lytus) den weleerw. heer A. Slijkerman, die kapelaan was te Vogelenzang. Bij Kon besluit van 1 dezer is, met ingang van 1 dezer, benoemd tot leeraar aan de Rijks- heogere burgerschool te Goes, dr. ff. S Unger, leeraar aan de Rijks- hoogere burgerscholen te Neuzen en te Vlissiagen. De chef vaH den militairen geneeskun digen dienst heeft met het oog op het heerschen van d« Spaansche griep, aan de troepencommandanten in overweging gegeven de troepen alleen zeer lichte diensten te doen verlichten. Van 24 November. GOES. Gehuwd: 5, Henricus Maria Ja cobus Emilius Wauters, 34 j. jm. en Inna Clothilde Borghgraef, 35 j. jd. Geboren: 3, Johannes Sentinus, z. v. Jan Anthoni van Boven en Sentina Reij- noudt; 5, Leendert, z. v. Franciscus Jo seph Walrave en Wilhelmina de Visser. MIDDELBURG. Bevallen: R. J. C. Caljouw geb. de Koning, z.H. R. J. Rodenburg geb. v. Hilst, d. Overleden: 1'. ide Bruijne ,wed. v. J. C. Barbier 84 j.; A. van Hemert, 2., 23 j.; E. v. d. Weel, d., 14 jr.; W. P. Haman, npv. M. C. Verbuist, 72 j.; S. Marinissen, m. v. L. de Rijke, 60 j.; E. Bimmel, 'd., 1 j.; P. R. de Vos d., 16 j.; .1. BaJjé, wed. van J. de Klerk, 56 j.; M, J. Meijer d-, 59 j.; C. A. Acda, vr. v. Wi. J. Verdaasdonck, 26 j.J. Bruijsscbaard vr. v. 'W.,P. Wattei, 21 j.; A. Hoogen- boom, m. v. M. W. Konraad, 3D r. (Z.) Over de maand October. 'sHEER ARENDSKERKE. Geboren: 2, Jacomina d.v. Machiel Steketee en Wilhelmina Stroo; 9, Pieter z.v. An dreas Buteijn en Johanna van de Guchte; 13, Abraham z.v. Adriaan de Koeijer en Jacoba de Visser; 17, Jan z.v. Matthijs Kloet en Leintje Phi- lipse; 24, Forra d.v. Floras Meui- broek en Maatje de Jonge; 26, Jaco bus z.v. Marinus Adriaan Nijsse en Cornelia Meulenberg; 25, Adriaan d.v. Joost de Kok en lVeelt.je Meulblok; 29, Dina Geertraida d.v. David Willem Lindenbergh en Maria Jacoba Smit; 29, Jannetje d.v. Jacobus Hannewijk en Carolina Magdalena Moerman; 28, Willem z.v. Gerrit Doekes en Marijtje Doekes. Overleden: te Oostburg: Bastiaau Braamse 27 j. z.v. Pieter en Adriana op 't Hof. SCHORE. Gehuwd: 3, Cornelia Johan nes van Asperen Vervenne, 24 j. jm. te Goes en Helena Pieterneila van Nieuwen- hurjze, 22 j. jd.Leunis Witte, 24 i. jm. te Kloetinge en Katharina Mieras, 22 j. jd.10, Jan van der Maas, 30 j. jm. te lerseke en Geertraida Klap, 26 j. jd. Geboren: 10, Dirk, z. v. Johannes Uirich Auer eh Ida Wilhelmina Huijssoon; 20, Cornelis, z. v. Boudewijn Nieuwenhuijse en Jannetje Johanna Gleram; 29, Willem, z. v. Marinus Meijer en Cornelia Zuijdweg. Overleden: 27, Cornelis Karelse, 20 j. ongeh. z.31, Jan Pieter, 19 mnd., z. v. Jan Meijer en Adriana Vermaire. OUDELANDE. Geboren: 8, Pauwlina d.v. Jan Korstanje en Maatje Jozina Oele; 19, Lein z.v. Pieter op 't.Hof en Cornelia Jeremiasse. (Z.) Goe», 5 Nor. tylis Granen geen noteering. Opgaaf van de marktzeuera der gemeente. Bieren per 104 stuks f22.— a fu.Mid- denpriis per 20 stuks t'5.5U. Boter, regeeririgsprijs. Ganzeneieien cent per stuk. Aanvoer boter pona. Aanvoer eieren stuks. Aanvoer Ganzeneieren stuks. Eierenverkoop Ondaratd. Zuid-Bev. V. P. N. Aanvoer eieren 380 Pr(Js f23.10 a f per 100 stuks, GOES. Veilingsvereen. „Zuid-Beveland". Kleine veiling van 5 Nov.: Appels: Goud- reinetten f43f70, Zure Bellefleur f41 f62, Reinette Tulpa f60, Sterappel f80 f 85, Paradijsappel f50, Court Pendu-f 52 f 58, Hondsmuilen f 47f 57, Bismarck f51, Reinette d'Or f41, Meipipping f 59, Rambour Mortier f45, diverse zure ap pels f 38f 60, Pomme d'Oranje f 46 f 47, Zoete Campagner f 39f 48, Zoete Bellefleur f 40f 46, Zoete Rusters f 37- f 41, Anngaarde f 55, diverse zoete ap pels f 38f 42, fabrieksnppelen f 15. Pe ren: Winter Suikerijperen f41f44, Gie- ser Wildeman f40—f52, Kleiperen f38, Pondsperen f 32f 44, Kweeperen f 29, di verse peren f 40f 42. DiversenMispels f27—f35. Alles per 100 K.G. Noten f 0.80 f 1.20, savo'ijekool f 8.30 per 100 stuks, rammenas f 4.21 per 100 bos. VLISSINGEN. Veiling van 5 Nov. 1918. Kervel 42, Kropsla 35 ct., beiden per mand. Rapen 3«A51/2Peen 9V°13«/2, Selderie 5Y26i/2 ct., alles per bos. An dijvie li/j21/2. Witte kool 1V23, Sa- voye kool 71/217V2, Roode kool 9V3 161/2, Bloemkool 1RVé341/2 ct., alles pej' stuk. Eieren 25i/2 ct., per stuk. Goiul- neinetten 6272, YVarnerekiiig 62, Bis marck 64, Tomaten 1433, Spruiten 18 44 ct., a lies pier K.G. MIDDELBURG. Op de gisteren gehou den veiling werden de volgende prij'zen besteed: Samatelles 64, Bergamotten 42, Zure Bellefleur 56, Spruiten 2440, Sui- kerboonen 35—38, Peen 56, Karoteni 8, Spinazie 2026 ct., alles per K.G. Sla 12, Andijvie 26, Bloemkool 8 35. Roode kool 7-16, Witte kool 39, Savoye kool 511, Boerenkool 3 ct., alles per stuk. Zuring 12, Veldsla 14—15 ct. beiden per mandje. Prei 812,- Peen 8 12, Karoten 10—14, Rapen 57, Ram menas 44V2, Selderie V23, Pieterselie 5, Radijs 2 ct., alles per bos.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3