BINNENLAND. UIT ZEELAND. voorwaarden tusschen de gevo)machtig, den van het opperbevel van het Konink lijke Italiaansche leger in saam van alle geallieerde mogendheden en van de Vereenigde Staten «enerzijds en de ge- volmachtigden van het Oostenrijk-Hon gaarsche opperbevel anderzijds gesloten, zijn de vijandelijkheden te land, ter zee en in de lucht op alle Oostenrijk Hon- gaarsche fronten heden 4 November van 3 uur 's middags af gestaakt (w. gDiaz. Een proclamatie is door den Raad van State van Duitsch Oostenrijk tot het Duitsch Oostenrijksche volk gericht om gezamenlijk de openbare orde en inwendige rust en veiligheid van het land te helpen handhaven, opdat niet het overschot dat uit de oorlogsel lende is gered, in een omwenteling van gruwelen ten onder ga. In de proclamatie wordt verder ge sproken van het wegloopen van soldaten uit het leger en van bewakers uit de gevangenkampen, van tuchteloos rond trekkende gewapende troepen, enz. Aartshertog Joseph verscheen met zijn zoon Joseph Frans voor den Hon- gaarschen staatsraad en lende de volgende eed af: „Ik, Joseph von Habshurg beloof op mijn eer mij onvoorwaardelijk te onderwerpen aan de bevelen van den Nationalen Raad en hem bij al zijne beslissingen getrouw te zullen onder steunen". Zijn zoon legde denzelfden eed af. Bij een vliegaanval op Bonn werden 27 personen gedood en 25 zwaar gewond. Wordt Beleren aangevallen? Entente uitlatingen maken het waar schijnlijk, dat binnen lenige weken, troepen der geallieerden aan de Zuid grens van Beieren (die niet meer dan een drie a vier dagmarschen van de Italiaansche grens verwijderd is) zullen verschijnen, en het spreekt van zelf, dat door deze mogelijkheid de militaire situa tie van Duitschland volkomen hopeloos wordt. De militaire medeweker van de Neue Mündhener Nachrichten dringt er, volgens een Fransch draadloos bericht, bij den generalen staf op aan, onverwijld de verdediging der Beierscbe grens te verzekeren. Het is noodig, dat Beieren voelt dat het door het keizerrijk wordt verdedigd, indien wil dat het't keizerrijk trouw blijft. Oe moord op Braaf T sza BERLIJN, 1 November (H.N.) Over de vermoording van graaf Tisza verneemt de „Vass. Ztg." de volgende bijzonder heden: Graaf Tisza bleef Donderdagavond in zjjn woning, hoewel hij anders tegen dien tijd de stad placht in te gaan Voor het huis stond een afdeeling gendarmen van 6 man op wacht. Eenige minuten na 6 uur openden drie soldaten, die mot de bajonet op het geweer voor het huis verschenen waren, het automatische slot van den ingang en traden door de halle het salon binnen. Hier kwam de heer Tisza hun tegemoet, terwijl zijn vrouw en gravin Almassy aan zijn zijde stonden. Tisza richtte tot de binnentredenden de vraag wat zij wenschten, waaiop één der soldaten hem zeide Zeg mij eens wat u in uw hand heeft. Tisza antwoordde dat hij oen revolver in de hand had. „Leg die revolver weg" werd daarop van den graaf geëischt. „Ik leg de revolver niet w» g, zeide Tiszaj want jullie hebt de geweren ook niet weggelegd". Daarop richtten de soldalen tot gravin Tisza en gravin Almassy het verzoek om terzijde te treden. Gravin Tisza antwoordde, dat zij niet terzijde wenschte te gaan. Een der soldaten zeide toen tot den graaf: „Gij draagt er schuld aan dat millioe- nen ten gronde zijn gegaan, want gij hebt den oorlog veroorzaakt." Daarop richtte een der soldaten nogmaals het verzoek aan de dames, opzij te willen gaan De soldaten legden hun geweren toen op Tisza aan en onder den uitroep„Het uur der afrekenieg heeft geslagen" vi ilen drie schoten en drie schoten doerbeorden den graaf. Hij zonk ineen, staande tus- schen zijn vrouw en gravin Almassy. „Ik ben getroffen, ik sterf, het moest zoo geschieden", dit waren de laatste woor den, die hij s rak. De drie soldaten ver lieten het huis en ook de gendarmen, die voor het huis stonden, verlieten de wacht, zonder hun geweren mede te nemen. (Maasbode.) De geallieerden te Konstantinopel. De „Voss Ztg" verneemt uit Boeka rest dat de Duitsche marinelroepen en de Duitsche hulpvaai tuigen de haven van Konstantinopel verlaten hebben. Te Konstantinopel is reeds een afdee ling Engelsch-Fransche soldaten geland FrDdrich Adlar op vrijr voeler. Friedrich Adler, de moordenaar van graaf Stürghk, is uit den kerker ontsla gen en door den Oostenrijkschen sociaal- democratischen partijdag tot voorzitter van de partij gekozen. De voorgeschiedenis van den oorlog. Naar de Berlijnsche correspondent van de „KöIb. Volkszverneemt, zijn de heeren Von Bethmann Hollweg, voor malig rijkskanselier, en Von Jagow, eertijds staatssecretaris van Buitenland- sche Zaken, op verzoek der regeering, bezig een officieele uiteenzetting te stellen van de vóórgeschiedenis van den oorlog Men zal by de publicatie ervan een vergelijkende studie kunnen maken tusschen deze lezing en die van prof. Walthei Schiicking in zijn: „Dievölker- rechtliche Letze des Weltkrieges.(DeTijd) Het leger der Ver. Staten. Naar Reuter uit Washington meldt, zijn vóór 21 No v. 291.000 -aan opgeroepen het Aaierikaansche leger telt thans in het geheel- ruim vier millioen man. Tweede Kamer. Dinsdag j 1. is in de Tweede Kamer de regeering -geïnterpelleerd over de re- geeringsverklaring van 8 October door den heer Kruijt (ehr. soc.), over de onlus ten in de Harskamp door de- heeren Ter Laan (S.D.A.P.), Duymaer van Twist (A.-R.) en door den heer Ttoelstra (S.D.A.P.). Ook over enkele zinsneden uit de Troonrede interpelleerde de heer Troel stra, die onder instemming van een deel der Kamer afzetting van den op perbevelhebber vroeg. Ook de heer Duymaer van Twist hekelde zeer het straf- fonstelsel van den opperbevelhebber. De Minister van Binnenlandsche Zaken antwoordde vrij; uitvoerig. Van belang zijn de volgende verklaringen: De beproefde eensgezindheid waarop de Troonrede doelde sloeg niet op onze po litieke of godsdienstige geschillen, maar op onze gezindheid tegenover het bui tenland en dan vertrouwt spr. wanneer een -der oorlogvoerende partijen ons grond gebied betrad, heel het volk één zou zijn, en de nationale geschillen zou vergeten. (Applaus). In de verdediging van ons grondgebied is geen verandering gekomen, op dit ge bied wordt het beleid van de regeering Oo»rt v. d. Linden voortgezet. Ons volk moet weten, dat het gevaar voor schen ding onzer neutraliteit niet voorbij! is en ook het buitenland moest weten, dat ons volk voor onze afhankelijkheid niet al leen woorden maar ook daden brengen wil. De Tegeering en niet do militaire auto riteit heeft de politieke leiding. De mi litaire autoriteit is niets anders dan het instrument der regeering om wanneer de strijd is ontbrand, dien zoo goed mogelijk te voeren. De Minister van Oorlog was maar kort aan het woord. Hij! zet vandaag zijn rede voort. N.B. De opperbevelhebber is afgetreden. Zie verder onder laatste berichten. Red. Alg. Bond. van R. K. Kiesvereenigingen. Zaterdag had te Utrecht de eerste vergadering plaats der commissie, welke tot taak heeft, de statuten van den Alg Bond van R. K. Kiesvereenigingen zoo danig te wijzigen en aan te vullen, dat zjj aanpassen aan de gewijzigde organi satie der R. K. Staatspartij, welke door de invoering van het Alg. Kiesrecht en de Evenredige Vertegenwoordiging nood zakelijk was. Het concept der nieuwe statuten zal, zoodra dit gereed is, aan de betrokken organisaties worden toe gezonden. De commissie bestaat uit een delegatie van het Bondsbestnur aangevuld met eenige bekende leden van den Bond. Hot zijn de heeren mr. A Baron van Wijnbergen, mr. dr. D. A. F. N. Kooien, mr. Paul Reymer, jhr. mr. L. E. M von Fisenne, mr. J. N. J E. Heerkens Thijssen, Alb. v. d. Kallen, Henri Hermans en B. Th. de Wolf. Gezonken Nederlandsche schepen te Zeebrugge. De heer P. H. v. d. Ilaeit, Neder laudsch consul te Brugge, heeft bij zijn aankomst te 's Gravenkage medegedeeld, dat te Zeebrugge de schepen Zaanstroom, Gelderland eu Niobe door de Duitschers vóór de ontruiming van die plaats tot zinken zijn gebracht. Wellicht kunnen deze schepen echter nog geiieht worden. Vlsohtelingen nit Noord-Frankrijk en Belgii. Het Ned. Corr bureau meldt dat do Nederlandsche regeering, althans voor loopig, de grens voor vluchtelingen hoeft moeten sluiten, met het oog op den alge- meenen gezondheidstoestand in ons land. Deze toch is, zoowel voer de eigen be volking als voor de vluchtelingen, een gevaar, wanneer overbevolking ons tart. Eerst, wanneer de vluchtelingen geleide lijk naar hun land teruggevoerd worden, kan van heropening van de grens sprake zijn. Havas meldt nit Parijs De Nederland sche regeeriug heeft vier schepen van de Batavierlijn ter beschikking van de Fransche marine gesteld, ten einde de vluchtelingen uit Noord-Frankrijk, die in Nederland een onderkomen vonden, naar hun land terug te brengen. De dienst die dadelijk georganiseerd wordt, zal het mogelijk maken dagelijks 1500 personen over te brengen. De be doeling is de schepen zoolang te laten varen tot alle vluchtelingen in Frankrijk terug zijn. Naar wij vernemen is den propagan dist van de S.D.P., de heer L de Visser, het gebied tusschen Maas en Schelde door den commandant te Hellevoetsluis verbeden. (Z.) Huuropzeggingswet. Naar de „Ned meldt, overweegt de minister van justitie wijziging ran een of meer bepalingen der Huuropzeggings wet, waardoor de goede werking dezer wet kan worden bevorderd. De spoorbrug te Rotterdam. Het middengedeelte van de spoerbrug bij Feijenoord te Rotterdam is Zaterdag avond door een gi oote boot, die er tegen aanbotsts, terwijl het open stond, zwaar beschadigd en bangt naar beneden. Twee zware bokken met kranen zijn bezig het gevaarte weer recht te liijschen. Blijkt verder geen beschadiging aan de pijlers te zijn toegebracht dan zal het spoorwegverkeer weer spoedig geregeld zijn. Thans moeten de uit liet Zuiden komende reizigers te Feijenoord uitstap pen om te Dordrecht over te stappen wat natuurlijk vertraging geeft. Lijn 2 der electrisclie tiain heeft thans een bijwagen om de reizigers vanFejjen- oord naar D. P. vice-versa te vervoeren. Volgens ander i berichten kan het her stellingswerk aan de brug wel drie woken duren. Vertrouwen. De wijze, waarop de Minist r van Oorlog optreedt naar aanleiding van de militaire ongeregeldheden, wekt ver trouwen, schrijft „De Tijd". Persoonlijk gaat hij incognito onver wacht zich hier en daar op de hoogte stel len een commissie van onderzoek heeft hij benoemd, waarin het burger-element is opgenomen en in de elders in ons blad afgedrukte rede, waarmede hg gisteren deze commissie installeerde, heeft hij met geschroomd vrijmoedig en publiek de zeer ernstige beteekenis van het voor gevallene aan te geven. Hij erkende, dat de ernstige gebeurte nissen „niet slechts in het leger, maar m het geheele land beroering verwekt hebben.'' „Inderdaad, niet ten onrechte, want de vraag is zelfs gesteld, of onze troepen nog wel voldoende betrouwbaar eu iu de hand hunner aanvoerders zijn, om naar behooreu mede te werken tot ver dediging van ons grondgebied en tot handhaving der neutraliteit." „Ons volk heeft er recht op om naar waarheid en zonder aanzien des persoons te worden ingelicht omtrent de eorzaken en den omvang der ongeregeldheden, die in de legerplaats bij Harskamp en elders hebben plaats gehad". Dat is een fnsch geluid. Geen angst vallig bureaucratisch bemantelen van hetgeen door wie ook is aangetast; nu een begrijpen, dat heel ons land recht heeft te weten, welke de oorzaken zijn van het gebeurde, oorzaken, die wel te onderscheiden zijn van een toevallige aanleiding. „Naar waarheid en zonder aanzien des persoons". Dat zijn woorden, die ge hoord moesten worden, om vertrouwen in een onpartijdig onderzoek te vestigen. Vrije Zaterdagmiddag. Naar wij vernemen is door de Besturen van het Bureau voor de K. K. Vakorga nisatie en het Ghristelgk Nationaal Vak verbond aan Zijne Excellentie den Mi nister van Arbeid een onderhoud ver zocht, ter bespreking van maatregelen, waardoor veor beschermde personen, ten spoedigste de vrije Zaterdagmiddag wordt ingevoerd. Het Ie regiment infanterie overgeplaatst. Het le regiment infanterie vertrekt heden per dagatarsch van den Harskamp naar verschillende plaatsen in Noord- Brabant, terwijl, naar verluidt, het 7e regiment naa. den Harskamp wordt overgebraent. Goes. De commissie voor de schoe nen- en leerdistributie maakt het pu bliek bekend, dat in verhand met de ingekomen aanvragen om bons voor nieuwe schoenen en reparaties, ge let op de zeer t a 1 r ij k e aanvragen en de in verhouding daarmede geringe beschikbare voorraden, dat pan alle verzoeken o n m o g e 1 ij k kan worden voldaan. Zij wijst er met nadruk op, dat het de bedoeling is, dat voor den ter mijn OctoberDecember 1918 slechts diegenen voor nieuwe schoenen en re paratiebons in aanmerking kunnen ko men, die hieraan peer dringend: behoefte hebben, waarom de Commis sie nader hieromtrent pwet worden ingelicht. Om de noodige gegevens te kunnen bekomen, welke tot een juiste beoor deeling noodzakelijk zijn, woridt den ingezetenen dringend verzocht hunne nadere opgayen, hetzij mondeling of schriftelijk bij de Commissie in te die nen, waartoe uitsluitend gelegen heid wordt gegeven als volgt: Donderdag 7 November des voormiddags, van 9—12 uur voor wijk A; des namiddags van 25 uur voor de wijken G \en Hi; (des namiddags van 5—8 uur voor de wijk D. V r ij d a g 8 November 'des voor- middags van 912 uur voor wijk C; van 25 uur voor de wijken li en I' van 5—8 uur voor wijk B, i n h e t benedenlokaal van de Beurs (Groote Markt). N.B. Zij, van wie geen nadere op gaven binnenkomen, worden geacht voor de eerste periode Oct.—Dec. geen schoenen of schoenre paratie te behoeven. Naar aanleiding van het bericht van de commissie heiast inet de uitrei king van bons voor schoenen en zoolleer (waarin men verzocht, wordt tusschen 9— 5 en 58 uur op onderscheiden dagen de aanvragen voor zoolleer en schoenen nader toe te lichten, mot de mededeeling, dat indien de aanvrage niet wordt toegelicht, gerekend wordt, dat men geen behoefte aan zoolleer of schoenen heeft), is door de commissie belast met toezicht op de distributie, in 't belang der arbeiders, die bezwaarlijk op genoem de uren voor de commissie kunnen ver schijnen, aan B. en \Yverzocht voor hen des avonds na 8 uur de gelegenheid ojien te stellen. binds 4 November is mem begonnen de nieuwe woningen ran „Nieuw-Goes" te betrekken. Nu hier en daar reeds gordgntjes voor de ramen hangen! is het gezicht op het aardig gebouwde huizencomplex nog schilderachtiger door het waas van gezelligheid en intimiteit, dat er thans over verspreid ligt. De raad dezer gemeente komt Donderdagavond bijeen ter behandeling der navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken 2. Aanvrage om afschrijving van belasting. 3. Benoeming van een' plaatsvervangend Wethouder wegens overlijden van den heer A. S. J. Dekker. Maandagavond werd op het station voor draadlooze telegrafie alhier, de magneet vermist van den motor, waar door deze motor niet gebruikt kon wor den. Deze magneet bleek van de machine gestolen te zijn. In verband met dezen diefstal zijn alhier hedennacht door de politie en den commandant vaa genoemd station huiszoekingen gedaan bij de menschen, waar de manschappen van dit station ingekwartierd zijn. Deze huis zoekingen bleven evenwel zonder resul- taat. (Z j Middelburg. Gisteren is door de politie aangehouden en aan de justitie voorge leid A. M., een oude bekende, die ver dacht wordt van diefstal met braak in de gasfabriek en in de woning van den heer K„ aan den Seisdam. Na dezen laatsten diefstal, welke plaats had in den nacht van 5 op 6 Augustus, was M. plotseling uit Middelburg verdwenen en bleef hij sindsdien voortvluchtig. Nog werden aan de justitie voorgeleid de man en de vrouw, die dezer dagen wegens landlooperij werden aangehouden. De vreemdelingen, welke wonen in f—wijken N, O of P, moeten zich Vrijdag of Zaterdag tusschen 10 en 12 of tusschen 2 en 4 aan het politiebureau aanmelden. B.e volking. In de tweede helft van de maand Oct. zijn in deze gemeente I n g e ko men: P. A. Buijs, schipper, Havenstraat 0 212, Sliedrecht; A. J. Plat- teeuw, onderwijzer, Langeviele K 383, Axel; J. A. Dutne, landbouwer, Segeers- weg J 118, Arnemuiden; H. van Houten, varensgezel, Hoogstraat 1125, Amsterdam; A. Wondergem, landbouwer, Noordsingel S 184, Veere; G. de Swart, meubelmaker, Breestraat 0 150, A'dam; J. P. J. Heggi distillateur, Penninghoek L 71, R'dam; A. M. Kooman, wed. A. J. Aarnoutse, l! Giststraat F 195, Terneuzen; M. Schout, grondwerker, Noordweg R 12, Brunssum; H. F. Castenmiller, kantoorbed., Lom- bardstr. C 55, R'dam; J. A. Malgo, kleer maker, Molstraat F 85, A'dam; W. E Walles, boekhouder, L. St. Piéterstraat A 82, Krabbendijke; 1'. Krijger, rijks- ambt-, L. Giststraat F 177, Koewacht; J. W. Middelburg, procuratiehouder, L. Noördstr. C 15, Rotterdam; A. Driestoon den, bankwerker, Pijpstraat N 224 Hel der;L. P. Risch, Dam G 28, Haarlem; H. Hemminga, architect, Bogardstraat I) o6', Opsteriaud; P. Sneijders, eJectricien, Langeviele K 383, A'dam. Vertrokken: J. Bijkersma, van V 77 naar Domburg; J. A. Pouwer, B 130, O. en W. Souburg; II. C. A. Dekmar, G 8, Utrecht; J. Goote, K 233, Woensel; J. de Bruine, Q 118, Terneuzen; G. Krul, S 42a, Vlissingen; D. Martens, I 28, Arn hem; W. M. Lacor, K 217—18, A'dam; A. J. v. Laarschot, K 48, Koudekerke; M. R. Verdunnen, M 292, Hontenisse; C. 11. Lelsz, G 155, Leeuwarden; Th. j! H. Schmidt Mos, 1, 32, Vlissingen; D, Schout, R 227g, Koudekerke; G. de Nood, B 75, Eindhoven; Wed. .1. J. Dikkonberg, N 201, Vlissingen; M. P. de Munck O 242, Tilburg; P. C. F. v. Oorschot, G 40, Purmerend. (M. C-) God. Staten stellen de Prov. Staten voor niet over te gaan tot het instellen van een Provincialen keuringsdienst. Vlissingen. Het plan bestaat een dieg te organiseeren van Vlissingen naar Duinkerken voor het naar hun vaderland terugbrengen van Frans-che vluchtelingen. Voor dezen dienst zal o a. worden be stemd de mailboot „Prins Hendrik" van de Maatschappij Zeeland. Waarschijnlijk zullen steeds twee boo ten afvaren en ook samen weder terug- keeren. Reeds Dinsdag zouden in Vlis singen vluchtelingen kunnen worden verwacht, die in loodsen worden onder gebracht. Engelsche mijnvegerszijn bezig het mijnveld voor de Belgische kust weg te nemen om de route veilig te maken. Nader seinde men ons Dinsdag: Er is hier thans bericht ontvangen, dat heden de eerste vluchtelingen uit andere gedeelten des lands naar hier zullen worden ondergebracht in de barakken bij het station, om zoo spoedig mogelijk naar Duinkerken te worden overgebracht. Volgens nader ontvangen bericht zullen de vluchtelingen niet over Vlis singen, doch over Rotterdam naar Frank rijk terugkeeren. Geëindigd het faillissement van Pieter Gilles Laernoes Jr., manufac- turier, alhier, daar de homologatie van van het akk«ord in kracht van gewijsde is gegaan. (Z.) Souburg. In de gemeenteraadszitting van Maandag is het voorstel van dhr. Jobse om het salaris burgemeester niet en secretaris wel te vekoogen, verwerpen met 8 tegen 2 stemmen, die van de heeren Jobse en Holthuyzen. Dhr. Holthuyzen stelde voor alleen de ininimum-salarissen uit te keeren. Het voorstel vaD Ged. Staten werd met 7 tegen 8 stemmen verwerpen. Het voorstel Holthuyzen werd met 6 tegen 4 stemmen aangenomen. Ilansweerd. De Duitsche stoomschepen van Gneisenau, Hanau, Wartburg en Si- nes zijn van Antwerpen hier aangekomen en worden geïnterneerd. De schepen moe ten hier op orders wachten. (Msbode) Nisse. Onder directie van dhr. J. Schip per alhier is een meisjeskoor opgericht onder den naam „Coa Zelo". De vereischte leeftijd voor het lid maatschap is tusschen 12 en 15 jaar. Een 12-tal zijn reeds als lid inge schreven. Het bestuur van de reeds bestaande zaegvereeniging „Excelsior" is bereid ge vonden, de zaken van de nieuwe vereeni- ging te behartigen. Hoedekenskerke. In de Maandag gehou den vergadering, ten doel hebbende de oprichting van een vereeniging voor wijkverpleging voor de gemeenten Hoe dekenskerke en Baarland, waren, behalve de beide gemeentebesturen, alle kerke lijke besturen en vereenigingen van open baar nut van Hoedekenskerke met Kwa- dendamme en Baarland vertegenwoordigd, met uitzondering van het Burgerlijk Armbestuur en de diaconie der Geref. gemeente, beide te Hoedekenskerke, die bericht hadden ingez- nden, niet tot de oprichting der vereeniging meé te willen werken. Na ampele bespreking werd besloten de bovengenoemde vereeniging op te richten, terwijl pogingen zullen worden aangewend om de beide lichamen, die niet voor dit doel wenschen te contribu- eeren, van zienswijze te doen veranderen, waarna spoedig een wijkverpleegster voor beide gemeenten zal kunnen worden aangesteld Het dagelijksch bestuur der vereen, werd als volgt samengesteld: dr. B. E. J. B. Becking, Voorzitter, met de heeren J Ermerins en A. Walraven als leden. Sehoondijke. Juist even nadat Donderdag H. M. de Keningin vertrokken was, ver scheen boven de kom der gemeente een groote vliegmachine, die zich zoo laag bewoog, dat met het bloote oog duidelijk de letters F 12 te lezen waren. Het bleek een Duitsche te zijn Zij koerste Noord waarts en keerde toen weer terug, moeite doende om den kerktoren niet te raken en van een sehuur nog een vaantje medenemende. De gemoederen, die door de komst van H. M. opgetogen waren, kregen dug dadelijk een groote consternatie door dit evenement, want hooren en zien verging een oogenblik. Of de vliegeniers zich aangetrokken gevoelden door de vele vlaggen, of ze kwamen verkenneD, het zal wel een raadsel blijven. De inzittenden salueerden de daar liggende militairen. In de richting IJzendrjke verdween ze. (M. Ct.) St. Jans een. Zondagavond omstreeks 11 uur brandde de landbouwschuur van F. Dhert in de kom van 't dorp tot den grond toe af. Een paard en vier koeien, benevens al het landbouwgereedschap, werd een prooi de» vlammen. Een half uur later werden de land- bouwschuren vanA. Wuijtaek, welke ook in de kom van het dorp stonden, eveneens door het vuur vernield Een groote partij hennep, vlas, alsmede oogst en landbouw gereedschappen, werden door het vuur v«rnield. Het vee kon gelukkig bijtijds gered worden. Alles is, alhoewel laag, verzekerd. Omtrent de oorzaak van deze branden denkt men aan kwaadwilligheid. Een vliegmachine der geallieerden, kenrende uit het westen, koerste gisteren op geringe hoogte over deze gemeente in de richting van België, om na ongeveer een half uur weer over onze gemeente in Westelijke richting te verdwijnen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2