UIT ZEELAND. Centraal-Comité niet langer teverschui- ych. („Stand.") De Betsrprgs. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft bepaald, dat met ingaDg van 2 November de maxiniamkleinhan- delprijs voor boter zal bedragen f<.40 per K..G. De Duitse he stoomschepen „Santa Fé", „Hanau", „Schildturm", „Erica', ,Almo- ria" en Venus" en het Oostcnrijkscho stoomschip „Zorar" zijn te Hansweerd aangekomen en worden geïnterneerd. Gsm. Feestvergadering van den R. K. Volkshond, afd. G O es en Omstreken. Gisterenavond hield d© R K V olksbond een feeslvergadering in het „Slot Oostende", ter viering van het Patronaatsfeest. De voorzitter de heer J. v. d. Voort, opende de vergadering met den „Chr. groet. Hij heeue allen hartelijk welkom, in liet bijzonder dien Hoogeerw. Heer Denen, die door zijn tegenwoordigheid blijk geeft mee te leven met de organisatie, en aan den Weleerw. Heer 'A. v. llijk, die zoo be reidwillig is geweest, 0111 op de eerste uitnoodiging hierheen te komen. Verder richtte hij een woord van dank aan de genen die dezen morgen, door te na deren tot de 11. Tafel, blijk hebben ge geven van Kath. leven en hij hoopte dat daardoor degenen, die nog geen lid van den Volksbond zijn, lid mogen wor gden, oïn zoodoonue mede te werken om Christus t© verheffen in de Maatschappij. Nadat door allen het bondslied was ge zongen ten dhr. v. Gent ons pp de wel bekende wijze had tloen genie en van d' hobo-soloi „Canzone, aus der Oper „Hal- ka", van St. Moniuszko, arr. van L. Her tel, was het woord aan den V\ eleerwheer v. Dijk. De spieker wees ©r ons op in weiKe •veneenigingen we niet thuis hooreu en in welke wel. Van alle zijdien, aldus de spreker, wor den wij aangespoord om ons 1e vexeeni- gen, 0111 gezamenlijk te bereiken, wat de eenling niet kan. Lange jaren* is dat voor den arbei der onmogelijk geweest. Na de Fransche revolutie was tiaar het liberalisme met de leuze „vrijheid". E11 onder deze leuze hebben ze de vrijheid van den arbeider gefnuikt, en de arbeidersorganisaties ver slagen. Vrijheid zouden zij brengen van voort brenging en vrijheid van concurentie, maar eerst moesten de arbeiderslooncn dalen en de arbeiders tot slaven gemaakt worden. Zie de toestanden in Engeland, waar toen kinderen van 6—8 jaar in de fa brieken werkten en de dagarbeid 14 uur duurde. Terecht merkte Paus Leo XIII dan ook op „Die toestand is erger, dan die dier slaven". In de zoogenaamde neutrale, vereem- gingem is voor ons ook gieen plaats, want onze 'ziel spreekt het eerst en die kan niet meegaan met de neutraliteit van die vereenigingen. De neutraliteit leidt tot het socialisme, men let alleen op het stoffelijke en wordt ontevreden. Van on tevredenheid tot socialisme is maar één stap. De N. V. V. ©n de N. A. C. zijn dochters van de S. D. A. P. Toch wor den we van alle kan,en uitgenoodigd en men zegt dan: „het Katholicisme is best te veruenigen met het socialisme", maar dit is niet zoo, want het socialisme is op zichzelve een goddeloos systeem. Immers Bebel zelf zei: „Op godsdienstig gebied streven we naar godioochenarij", en Ger hard: „Wanneer een godsdienstig arbei der zich bij ons aansluit, moet hij bij verder doordenken zich tegen alle gods dienst verzetten". Een Duitsch socialist blekende openlijk in den Rijksdag, dat hset socialisme tot revolutie leidt; ook Vliegen zei in de le Kamer: „Wij zijn revolutionair". En zien we slech s naar de toestanden in Rusl and en Oostenrijk-Hongarije. Dat zoo velen ondanks het Kerkelijk ver bod tot het socialisme overgegaan :Sjn komt door de schoon© beloften. Ook de ontevredenheid heeft velen socialist doen worden. Onze plaats is echter in de Kath. ver- eeniging. Daar zijn wij onder onze ge loofsgenoten. Wij moeten baas zijn in ons eigen huis. Wij worden niet gepaaid door schoone beloften, neen wij kunnen daden stellen, zie het program van onze partij, en wij zijn krachtig genoeg dit ten einde toe ten uitvoer te brengen. In onze Kath. vereen, worden ook onze geestelijke belangen behartigd. Wij mogen ons niet bepalen tot onze vakorganisaties alleen, neen, we moeten lid zijn van den Volksbond. Onze standorganisaties kunnen zooveel voor ons doen, zie hedenmorgen bij de algem- Communie. Zoo moet het Katholicisme verbreid worden. Dan is ook de Volksbond zoo goed voor ons wat betreft de ontwikkeling. Maar naast dit alles worden ook onze stoffelijke belangen behartigd. Gij moet aan dil alles moe werken, door uw trouw lidmaatschap eu bezoek der vergaderingen, niet alleen der feestvergaderingen, en eindelijk moet ge propaganda maken en wel persoonlijke propaganda, door huisbezoek, want dit is het beste middel, om uw organisatie te doen bloeien. Wij zijn niet conservatief, zooals men beweert, want onze godsdienst draagt in zich het heil van het heden en de toekomst. Wij mogen niet stilstaan, neen, we moeten vooruitgaan, maar zeker moeten we zijn van de richting- Daar om: De Kerk leidt ons en voert ons tot de eeuwigheid, God is het licht der we reld en dat straalt ons vooruit- Wij gaan vooruit, maar het Koningschap van Chris tus zal staan en blijven staan door alle eeuwen heen. Deze rede werd met luid applaus be groet. De voorzitter dankte hem voor de schoone rede en hoopte te trachten zoo veel mogelijk daarnaar tc handelen. Verder deelde hij mede, dat voor een vaandel van den R. K. Volksbond ge legenheid bestaat zijn penningen te of feren in den vorm van prikkaarten, waar op men prikken kan voor 5, 10 en 25 cent. Na de pauze werd de avond verder doorgebracht met voordrachten, muziek en zang. De mededeeling van dhr. Mr. Stieger, voorzitter van de K. S. A., dat de leden van den Volksbond vrijen toegang heb ben tot den avond van Pater Zey over „Vondels Altaergeheimenissen", wercl met luid applaus begroet. De heer J. Hopmans vergastte ons op een paar werkelijk goed voorgedragen too- neelstukjes, waarvan „Hannes de O. W.er" wel het meest insloeg. Last not least stond op program: eenige liederen te zingen door dhr- Jos. Stieger. Deze zong op zeer verdienstelijke wijze en begeleid door dhr. Mr. Stieger de volgende stukjes: „Herderinnetje", „Le Credo du Paysan" en „Peetje's brief'. Alles werd afgewisseld door het wel bekende strijkje, waarvan echter 3 goede krachten, deels wegens ziekte, deels we gens uitstedigheid, niet tegenwoordig waren. Aan het eind van den avond bracht de voorzitter dank aan allen, die meege werkt hadden om dezen avond te doen slagen, in 't bijzonder de heeren Jos. en Joh. Stieger, de musiciens en den Wel eerw. spreker. De Geestelijk Adviseur sprak den wensch uit, dat het Kath. vereenigingsle- ven ook in Goes haar vollen bloei zou mogen bereiken. Dat alle Katholieken van Goes zich aansluiten bij den Volksbond, opdat, waar we nu 170 leden tellen, we spoedig opklimmen tot 300. Dat we naar buiten treden, één als broeders, één in het geloof, om de Roomsche zaak liooger en liooger op te voeren, en Chris tus de eerste plaats in de Maatschappij te doen innemen. Namens den Hoogeerw. heer Deken dankte hij alle mannen, die dezen morgen ten H. Tafel zijn gena derd voor hun voorbeeld aan de parochie gegeven en sloot daarna de vergadering. Het Bestuur van het plaatselgk Comité der K. S. A. alhier, verzoekt ons, in verband met de op 14 Novem ber e.k. te houdeu lezing uit Vendels Altaergeheimenissen deor den zeereer- waarden pater J. Zey s.j. te willen mededeeien dat tekstboekjes bevattende den vollediger! tekst met uitlegging der lezing, van af lieden verkrggbaar zyn a tien cents, bij den heer L. G. Mudde, secretaris van het comité en aan het bureau der „Nieuwe Zeeuwsche Courant". De vereeniging „H e t Groene K r uis" afdeeiing Goes vergadert Don derdagavond a.s. De viering der z g. „Toondagen" is aanstaande, welke vermakelijkheid vooral door onze landbouwende bevol king der omliggende dorpen wordt „ge noten". Wanneer wij dit woord „genoten" tusschen aauhalingsteekens plaatsen is dit emdataan die „genieting" een wrange bijsmaak is van ongebondenheden en uitspattingen, vooral op den laatsten toondag, die menigeen in deze ernstige tijden afvragen: waarmn mag er geen kermis zijn als men de Toondagviering permitteert, die in menig opzicht vaak heel wat erger is, Zonder te willen beweren dat onze Roemsche boeren en boerinnen, speciaal de meer jongeren, bij die 'toondag viering haantje de voorste zijn, kan niet worden ontkend dat zij nog al aardig weten mee te feesten. Nu misgunt nie mand hen een passend genoegen: men is niet jong om te kniezon. Maar wan neer tot zeerlaat in den avond onze landbouwende Roomsche jongelingen en jongedochters zich in de stad „vei maken" met drinken en dansen en hossen en zwieren om dan diep in den nacht thuis te komen, dan zal niemand ontkennen dat daarin groote gevaren schuilen voor braafheid en zedelijkheid eu vaak zeer droeve naweein menigeen de Toonda genpret doen verwenseden als de bron en oorzaak van groote geestelijke schade. Men bedwinge zich daarom zjjn genoe gens en leggen den lust tot dartel feest vieren eens den breidel der matiging aan. Bij de St. Jozef vereeniging is on langs de klacht geuit dat aan de cen trale keuken tegenwoordig veelal op Vrijdag erwtensoep met vleesch verstrekt woedt, wat op disn dag door de vele Roomschkatholieken welke hun eten van de centrale keuken betrekken niet kan genoten worden wegens het kerkelijk onthoudiiigsgebed. Men verwacht en vertrouwt dat het bestuur der centrale keuken met deze billijke klacht rekening zal houden en zooveel mogelijk de met vleesek bereide spijzen niet op den Vrijdag zal ver strekken. Wegens de heerschende Spaansche ziekt# zijn gisteren aan de R. K lees bibliotheek geen boeken ter lezing uit gegeven. Waneer de toestand zoo blijft zal naar we vernemen ook velgende week alleen gelegenheid bestaan om de boeken in te leveren. Naar aanleiding van een beschik king van hooger hand, dat het bestellers- personeel ten pestkantere zich van zwartgemaakte klompen mag voorzien ea deze dragen in dienst, zagen wij dezer dagen reeds enkele Goesche be stellers dit nieuwe „schoeisel" dragen, wat weliswaar een ietwat vreemd ge zicht is, maar toch deze menschen ten goede komt en wel spoedig zal wenneD. Middelburg. I11 den Schouwburg alhier heeft Zaterdagavond een opvoering plaats gehad van de oper* „Don Juan' van Mozart, onder leiding van den heer Louis Boer, terwijl orkest, solisten en verdere medewerking bijna uitsluitend dillettan ten waren. Waar de opbrengst bestemd is voor een liefdadig doel, namelijk ver sterking van de kas van het plaatselijk steuncomité, zouden wij het bij deze vermelding kunnen laten, maar zonder namen te noemen, willen wij toch in het algemeen aan directeur en mede werkenden een woord van hulde brengen voor het genet, dat ztj ons en de talrijke aanwezige* hebben verschaft, terwijl ook niet mag worden vergeten de keurige wijze van mkleeding der tooueelen en dé passende decors. De meermalen her haalde bloemenhulde was zeker op haar plaats. Zaterdagmiddag te ruim half zes is op den hoek van de Markt en de Lange- delft een niet meer jonge man door een rijtuig aangereden en onder het paaid gevallen, waarvan hij een paar trappen kreeg. Door een tweetal hospitaalsoldaten werd de man in de apotheek van den heer van Pienbroek binnengebracht, waar Wij vrij spoedig op zijn verhaal kwam en het bleek, dat hij geen ernstige ver wondingen had opgeloopen. De mail kon, vergezeld van de hospitaalsoldaten, te voet huiswaarts keeren. Zaterdagavond zijn op den hoek van de Singelstraat en de Koepoortstraat twee rijtuigen met elkaar in botsing ge komen, waardoor het eene rijtuig op een stoep reed en een tweetal ruiten van het hoekhuis vernield werden, terwijl ook aan het rijtuig nog al schade werd ver oorzaakt. De inzittende dames moesten te voet hun weg naar den Schouwburg vervolgen. Alles liep zonder persoonlijke ongelukken af. Hedenmorgen hebben wij een kijkje genomen in het nieuwe ge bouw van de Centrale keuken op den Dam alhier. Wij hebben ons kunnen over tuigen hoe alles gedaan is ter bevor- dermg van zindelijkheid en van goede behandeling van het eten. Achter het aan de voorzijde van het gebouw gelegen kan toor, waar wjj even een kijkje namen in de omvangrijke administratie, bevindt zich een lokaal, waar geplaatst zijn een viertal practische machines: groenten- schaaf, groentenboor, snijmachine voor rapen, wortelen enz- en de aardappel - schrapmachine. In het tweede lokaal staan de groote bakken voor het wasschen^ der aardappelen en der groenten en zitten de keurig gekleede vrouwen de aardappe len te pitten. Achter in het gebouw is de eigenlijke keuken gevestigd, waar in zes groote ketels, ieder voor 500 porties het eten op stoom wordt gekookt, welke stoom geleverd wordt door een groote ketel, die achter de keuken is opgeslagen- Ook hier is alles gedaan om de zindelijk heid te doen hoogtij vieren. Boven in het het gebouw zijn een bestuurskamer, een schaftlokaal voor het personeel en een slaapkamer voor den bewakerop den zolder is alle gelegenheid om de wasch, die ook voor wat betreft de kleeren van het personeel, aan de keuken geschiedt, te doen droogen. Alom in het gebouw zijn kas ten om hetbenoodigde eten, materiaal enz- op te bergen en dit is ook het geval in den kelder, welke binnendoor en buitenom kan worden bereikt en waardoor het eten naar binnen wordt gebracht, als de leve ranciers het brengen- De keuken zelf komt uit in de Pijpstraat en daar wordt liet gereedgemaakte eten geladen 0111 naar de distributielokalen te worden gebracht- De keuken is verbouwd door den heer P. Dorleijn, de installatie werd geleverd door de N- V. Machinefabriek v.h. C. van Kleef en Co. te Amsterdam, terwijl het bestuur veel te danken heeft aan de voorlichting van den gemeentebouwmees ter, den heer H. J. Brouwer. Thans lijdt het werk ook onder ziekle van meer dan de helft van het personeel, maar toch was ook hedenmorgen de erw tensoep op tijd gereed en konden wij ons van den goeden smaak overtuigen- Voor de thans in werking getreden nieu we prijsregeling zijn 1620 hoofden van gezinnen aangegeven en wel 920, die niet in de belasting zijn aangeslagen en 8 cent per portie betalen, 500 met een in komen tot f 1000, die 10 cent betalen, 105 met f 1001—f 1500 inkomen, die 12.5 cent betalen, 60 met een inkomen van f 1500—f 2500, die 15 cent betalen en 35 met een inkomen boven f '2500, die 25 cent betalen. Reeds hedenmorgen kwamen verschil lende genoodigden het gebouw bezoeken, de burgemeester had bericht,, dat gen lichte ongesteldheid hém verhinderde té komen, maar hij uitte zijn beste wenschen voor de keuken en hoopte spoedig alsnog een kijkje te komen nemen. Alhier zijn door de politie eenige partijen witte en bruine boonen en boter in beslag genomen, die frauduleus werden vervoerd- In twee zaken kon tegen de eigenaars, W. v. S. uit Leiden en A. P- uit Amsterdam procesverbaal worden op gemaakt, maar van andere partijen waren de eigenaars onbekend. Door de politie is aangehouden ze kere C. K., wegens landlooperij, terwijl ook een vrouw, J- C. geheeten, wegens zulk een feit werd aangehouden- De politie alhier heeft aangehouden J. G. en Th. J. v. A., twee jeugdige personen, die op een land een rijwiel wegnamen, de banden er af deden en het rijwiel in een sloot wierpen- De jonge mannen zijn aan de justitie voorgeleid en naar het huis van bewaring overgebracht. Bon 59: anderhalf ons kaas. De commissie voor distribu tie van reparatieleder enz. maakt bekend, dat met de toewijzing en verzending van bons voor nieuwe schoenen en reparatie- leder aan hen, die de aauvraagformulieien naar behooren hebben ingevuld en van wie is gebleken, dat zij aan het aange vraagde drmgend behoelte hebben, heden een aanvang is gemaakt. De bons zijn telkens een maand geldig, wat aan de achterzijde staat vermeld- Vastgesteld zijn de volgende maximum prijzen a. Voor standaardschoenen en omge keerd de prijzen, welke onder den zool van eiken schoen staan gestempeld: b. Voor reparalieledermansschoenen (vaiiaf 40) en vrouwenschoenen grooter dan 42, hout gepend of gespijkerd f3, afgelapt f3.75; ondermansschoenen (maat 3639) resp. f'2.7ü en f3.35; vrouwen schoenen (maat 3642) resp. f 2.55 en f 2.85; kinderschoenen (maat 31—35) resp. f185 en f2.30; kinderschoenen (m- 24— 30) resp. f 1.50 en f L.85, met dien ver stande, dat die reparatie hout gepend of gespijkerd, dan wel afgelapt zal moeten worden verricht naar keuze van dengene, wiens schoenen zullen worden hersteld- Voor zelfreparateursf 0.56 per H.G. leder. Vlissingen. Alhier zijn Zaterdag op de reede genomen de Duitsche stoomsche pen „Yenus" en „Margaretha Holzer",ko mende van Antwerpen- Zondag hebben zij de reis door het kanaal voortgezet- Zaterdag kwamen alhier 140 Fran sche krijgsgevangenen aan, die Zondag morgen met de boot naar Breskens over staken om over België hun vaderland weer te bereiken. Zaterdagmiddag heelt de Belgische Vaderlandsche Bond „Herdenken om te Strijden" een vaderlandsche betooging ge houden, nadat des morgens in de St. Jaeobuskerk een plechtigen lijkdienst voor de zielerust van de gesneuvelde Belgi sche soldaten was gehouden. Te ruim drie uur trokken de Belgen, in optocht van het gebouw van het Bel gisch loodswezen naar de algemeene be graafplaats. Voorop liepen de geïnter neerde Engelsche en Belgische soldaten, waarvan ©en lamboer eu twee hoornbla zers treurmuziek deden hooren. Vervol gens kwamien de leerlingen van de Bel gische inrichlingien van onderwijs te vlis singen miet de leeraars en de onderwij zers len een deputatie van de leerlingen der Belgische school te Miduelnurg. Hier achter liepen mede de bestuursleden van den Bond, de afgekeurde Belgische sol daten, het personeel van het Belgische loodswezen en tal van andere Belgen. Door twee Engelsche en twee Belgische soldaten werd een haar mede- gedragen, waarop een houten kruis was neergelegd, wit en met opschrift: Aan de roemrijke geallieerde strijders, Aux glo- rieux eombattants allies B- I- P- De lood sen droegen hun omfloerst vaandel mede- Op „Vredehof" schaarden allen zich rond de plek, welke bestemd is voor overle den soldaten van de geallieerde legers en waar reeds 11 Engelsche en twee Belgische soldaten huil laatste rustplaats heihhien gevonden. De dragers en draagsters van kransen en bloemen schaarden zich om het hoofd der graven. Het eerste deel van de plechtigheid was het planten van het kruis bij de graven, waarna het door pater Huisman, bijge staan door pater Dejaegher uit Middel burg werd gewijd. De vlaggen der geallieerde landen wer den daarop tusschen twee hooge palen opgetrokken, waarna achtereenvolgens het woord werd gevoerd door de heeren 4 ijt- gat, algemeen voorzitter van den Bond en Vankerkhoven, voorzitter der afdee iing VlissingenMiddelburg, die respect in het Fransch en het Vlaamsch woorden van erkentelijkheid tegenover de gevallen strijders en van vreugde over de dagende bevrijding van België spraken. De heeren Percy Jones en üeroover, Engelsch en Belgisch consul, dankten voor de groot- sche betooging en de gesproken woorden- Vervolgens bracht een der geïnterneerde Belgen een groet aan de overleden „wa penbroeders, terwijl een Vlaming en een Waal, behoorende tot de afgekeurde sol daten, inzonderheid spraken over het lij den van den soldaat Clays, die na een ziekbed van vier jaar kort geleden over leed. Nadat de bloemen op dg graves wares neergelegd was de door honderden "bij- gew oondie plechtigheid afgeloopen. Tengevolge van hel heerschen der Spaansche griep is de Rijks hoogere bur-1 gerschool alhier voorloojiig voor eon wéék gesloten. De „Staatsceurant" no. 256 bevat de statuten van de naamlooze vennoot schap „Eerste Nederlandsehe Falbriek van veiligheidsartikelen, voorheen J. de Mtiijnck" alhier. In overleg met het bestuur der ver tegenwoordiging is besloten de loonen van alle werklieden der Koe. Mij. „De Schelde" met 10 °'l0 te verhoogen. Vrijdagavond omstreeks 7 uur is een vliegtuig van onbekende nationaliteit over een groot deel van onze provincie gevlogen. Deri heelen avond en ook des nachts werden voortdurend zware ontploffingen gehoord, welke vermoedelijk afkomstig zi)n van het Belgische front. (VI. Ct.) s*Heer Arendskerke In de week van 2 tot en met 9 Nov zijn verkrijgbaar van de distributie havermout, suiker, jam, zeep, kolfie en boter. Vrijdag is alhier van de S.S. bericht ontvangen dat men weer suikerbieten aan het station alhier mag inladen, doch alleen in gesloten wagons, maar het is toch voor kleine en groote landbouwers van groot belang en voordeel. liier meet de openbare school ont smet worden op medisch advies, wegens het heerschen der diphteritis ender de kinderen. Heinkenszand. Benevens de R.-K. school, die reeds gesleten was, zal op medisch advies ook de Openbare en Chr. school voor een tijdperk van 14 dagen gesloten worden, zulks iii verband met de griep epidemie, die ook in deze gemeente vele gezinnen aantast. (Z.) 's Heerenhoek. Evenals ia zoovele plaat sen lieersclit ook hier de Spaansche griep, welke zich in de laatste dagen zeer heeft uitgebreid. Tal van ziektegevallen deen zich voor. In de week van 4 tot 10 Nev. zjjn verkrijgbaar: jam, kwatta, suiker, kin dermeel, maizena, rijst voor zieken en havermout, groeHe zeep en calcium carbid. Bruinebeonen en greene erwten zullen eerst in het laatst der week beschikbaar worden gesteld in verband met een nieuw in te voeren maatregel. Baarland. Abusievelijk werd in het raadsverslag gemeld, dat een onderwijzer zal opgeroepea worden De raad besloot met algemeene stemmen over te gaan tot den oproep van een onderwijzeres, naar de op 1 Januari vacant komende betrekking aan de o.l. sehool. Sohore. Ook hier is de school wegens het veelvuldig heeischen der Spaansche griep gesloten. Krabbendijke. Alle drie de gewone be stellers bij de post zijn ziek- Daardoor misten Donderdagavond een groot deel van de dorpsbewoners de avondpost. Gis teren konden de hulpbestellers weer in den gewonen dienst voorzien. Ook van het kantoorpersoneel is een deel onge steld. Hier loopt het gerucht, dat te Krui- ningen drie militairen zijn gestorven- Hoedekenskerke. Uit goede bron verne men we, dat hier twee koramiezen zullen geplaatst worden Dat de tijdsomstandig heden nijpen blijkt wel hieruit, dat alle moeite om een kosthuis vast te krijgen tot hiertoe vergeefsch is geweest. Vrijdagavond hield de Groene Kruis vereeniging haar jaarvergadering, waarop 20 leden aanwezig waren De ontvang sten bedroegen over het afgeloopen jaar 1918 f 108,50, de uitgaven 131,995, zoo dat een goed slot van f76,50 viel te boeken. Wegen» periodieke aftreding van dhr. J. Ermerins en wegens vertrek van dhr. W. Drenth, werd eerstgenoemde met groote meerderheid herkozen, ter wijl in de vacature-Drenth dr. Becking werd benoemd. Er werd besloten om met andere corporaties mee te werkep, ten einde een wijkverpleegster te kunnen aanstellen en hoogstens per jaar hier f80 voor te geven, de minimum contri butie werd hierdoor vau f0,50 op 11 gebracht. Door dr. Becking werd het doel hiervan uiteengezet. Het bestuur kreeg machtiging, voor zoover de kas het toelaat, de noodige artikelen aan te schaffen, die noodig mochtea blijken ju het aanstaande jaar. (Z-j Zaterdag werd in den vroegen mor gen onder deze gemeente doer de rijks ambtenaren, gestationeerd te 's-Graven- polder, aangehouden zekere D. L., in het bezit van 18 pond boter. De?e vyerd in beslag genomen. Waarschijnlijk in verhand met een en ander wordt nu het getal rgksambtenaren uitgebreid en worden er alhier twee ge- statieneerd. Oostburg. De volgende persenen hebben zich in de maand October alhier gevestigd: P. v. Unen uit Ureédè, werkmanH, Hoek uit Schiedam, leeraar aan de Am- back tsschsel Wed. I. v. Aartsen uit Waterlandkerkje; zijn vertrokken naar elders; A. de Vries, commies bij de Posterijen en Telegrafie, naar Bergen op Zoom; F. L. Lecluijze, venter, naar Sluis; J v. d. Sande, fotograafbediende, naar' Sneek; S, M. Backere, coupeuse* naar Goes.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2