UIT ZEELAND. Rechtszaken. kleedingstukken als ondergoed en der gelijke. De geruchten, die de ronde deden, als zouden de kleedingstukken vervaardigd worden van zgn. eenheidsstof, welke stof dan ook in één kleur zou gehouden worden, kunnen we pertinent tegen spreken. Integendeel zal het Rijksbureau de grootst mogelijke verscheidenheid in kleur en eoupe leveren, om hierdoor te voorkomen, dat men aan de stoffen zien kan mot regeeringsgoederen te doen te hebben. Om tot de distributie te komen, zal men allereerst een algeheele inventari satie van de aanwezige kleedingstukken en stoffen houden. Van inbeslagname der voorraden is geen sprake. Ook zullen de confectie bedrijven gedurende de inventarisatie niet gesloten worden. De r-geeriugsgoederen, welke o.m. ge fabriceerd zijn, van de in Januari aan gekochte wollensnippers, zullen niet aan detaillisten, doch eerst aan de betrokken gemeenten geleverd worden, welke ze weer ter verkoop aan de winkeliers zullen overdoen. Voor deze bemoeiingen ontvangt elke gemeente dan 5 pet. der winst voor administratiekosten. Bij deze nieuwe regeling heeft men het begrip „weistandsgrens" overboord gegooid, zsodat zoowel rijk als arm zich van regeeringskleediug kan voorzien. Over het geheele land echter worden commissies van onderzoek ingesteld, wier taak bet is, bij aanvragen van personen om nieuwe kleeding te onderzoeken of deze aanvragen werkelijk noodzakelijk zijn, en zoo ja, om dan aan de betrokken personen, kaarten te verstrekken waarop nieuwe kleeding kan gekocht werden. De verstrekking van nieuwe kleeding geschiedt echter alleen, wanneer het oude kleedingstuk daarbij wordt inge leverd, zoodat men bijv. om een nieuwe jas te kunnen koopen, een oude moet inleveren. Deze oude kleeding waarvoor dan een klein bedrag gerestitueerd wordt, wordt naar een centraal magazijn opgezonden waar men er, óf tweedehands kleeding van maakt óf vodden. De wijzigingen, welke een kooper aan regeeringskleederen wil aangebracht hebben, kunnen wel geschieden, doch alléén op kosten van den kooper. Deze nieuwe regeling betreft alleen de confectie-bedrijven, dus de winkels, waar gemaakte goederen verkocht worden. Voor de maatbedrjjven is nog geen regeling getroffen, doch ook hiervoor hoopt men in het begin van het volgend jaar de noodige stoffen beschikbaar te hebben. In het kort samengevat kunnen we dus constateeren, dat na 1 November voor iedereen het mogelijk is, zijn garde robe te completeeren, daar alsdan bij den aankoop van elk nieuw kleedingstuk bewezen zal moeten worden, dat het oude werkelijk versleten is. (Msb.j Oe distributieregeling voor schoenen. Het Rijkskantoor voor huitien en leder deelt ons mede Voor den aankoop van een paar schoe nen zal het publiek in het vervolg in het bezit moeten zijn van een Rijks- schoenenbon. Onder schoenen wordt voor de toepas sing dezer regeling verstaan al het schoenwerk, onverschillig van welke soort (hoog of laag, pantoffels of muilen) met lederen of rubberzolen en waarvan da schachten geheel of gedeeltelijk uit leder bestaan. Hieruit volgt, dat alle schoenen, waar van de schachten geheel uit andere grond stoffen dan leder bestaan, dus alle schoe nen met schachten geheel van s'of, trijp, linnen, laken, brocaat enz. huiten de re geling v kil en ook dan wanneer de zolen van le.der of van rubber zijn. Verder vallen buiten de regeling alle schoenen, waarvan de schachten uit leder bestaan, doch waarvan de zolen uit ander materiaal dan leder of rubber zijn ge maakt, dus b.v. lederen schoenen met houten zolen. Üe sclioenenbons worden door het Rijks kantoor voor Iluiden en Leder (R. H. L.) iedere drie maanden aan de Gemeenten toegezonden en wel in 5 soorten: 1. voor mansschoenen vanaf no. 40. 2. Voor vrouwenschoenen vanaf no>. 36. 3. Voor ondermansschoenen in de num mers 36 tot en met 39. 4. Voor jongens- en meisjesschoenen in de mfmmers 28 tot en met 35. 5. Voor kinderschoenen in de num mers 17 tot en met 27. De bons worden door het Gemeente bestuur op het tijdstip van afgifte vast gesteld en zijn geldig i'n alle Gemeenten. Rons, waarop lie't stempel van de ge meente van afgifte ontbreekt, zijn on geldig. Degene, die een paar nieuwe schoenen noodig heeft, wendt zich dus tot het Gemeentebestuur van de plaats zlijnielr in woning. Hij vraagt daartoe een formulier, hetwelk kosteloos verkrijgbaar is én dient op dit formulier zijn verzoek in. Wordt op zijn verzoek gunstig heslist, dan ontvangt hij een bon op welks achter zijde zijn naam is vermeld en gaat daar mede naar rjen schoenwinkelier of den ingeschreven schoenmaker. T)ij wier» hij zich een paar schoenen wenscht aan te schailen. De leverancier, die bons van het pu bliek in ontvangst neemt, is verplicht, deze onmiddellijk na ontvangst van een in inkt getrokken kruis le voorzien. Alle door den leverancier in ontvangst genomen schoenenbons moeten per aain- geteekend schrijven aan liet R. H. L. worden toegezonden. Indien de gebruiker een gegronde klacht inbrengt omtrent de soliditeit van schoen werk, dan is de winkelier verplicht die klacht over le brengen aan den fabrikant, ook in het geval, dat de betreffende schoe nen niet rechtstreeks van den fabrikant zijn' betrokken. Is de fabrikant niet genegen de klacht te aanvaarden en de schoenen in be hoorlijken staat te brengen of op andere wijze een vergoeding te verleunen, dan kan de winkelier de bemiddeling inroat- pen van ons kantoor. (Z.) Gemeentelijke Centrale Keuken te Goes. Menu van 21—26 Oct. 1918. Maandag: Groentensoep met vleesch en vorsche groenten, 5 gram boter. DinsdagRoodekool met aardappelen en vleesch, 10 gram boter. WoensdagSavoijlekool met aardappe len eu vleesch, 10 gram boter. Donderdag: Knolraap mat aardappe len, én vleesch, 10 gram boter. Vrijdag: Bruineboonensoep met vleesch, 5 gram boter. ZaterdagHutspot met vleesch, vrij'. Wegens tijdsomstandigheden verande ring menu voorbehouden. Distributie: Van 1925 Oct. 1918 is verkrijgbaar: Op bon 30: Aardappelen 2 K.G. Op bon 31Bruine boonen 1 ons. Op bon 32: Goit 1 ons. Op bon 33: Aardappelen 2 K.G. Op bon 34: Suiker 2L/2 ons. Op'bon 35: Zandaalrd appelen 1 K.G. Bon 28 Erwten blijft dezie week' ook geldig. .Goes. D? Commissie belast miet de uitreiking van bons enz', maakt bekend, dat "zij1 die dekens hebben aangevraagd en nog niet hebben afgehaald, deze Za terdag 19 October, des avonds iusschenj 88.30 uur, kunnen afhalen, nil 8.30 uur worden de dekens (indien er over z'ijn) afgegeven aan hen die zich daartoe aan melden. Verder wordt bekend gemaakt, (lat vol gende week weder bons voor klompen kunnen worden afgehaald voor de nom- mers 1350 Maandag; 351'700 Dins dag, 7011050 Woensdag; 10511400 Donderdag; 1401 en daarboven Vrijdag. Eiken avond van 7.309 uur. Klompen- en lederkaart .meebrengen. Ten slotte is er toch nog voldoende vleesch voorhanden gebleken om te kun nen distribueeren. Donderdagavond werd door den omroeper plaatsvervanger uit gebeld, dat lieden 1 ons vleesch per hoofd op bon 5 der vleeschkaart verstrekt wordt. - Naar wij vernemen is de Bouw- vereeniging „Nieuw Goes" al hier eenigen tijd geleden onaangenaam verrast in hare plannen door eene miDiste- rieele beschikking van minister Cort van der Linden een der laatste door dien bewindsman genomen waarbij de woningen der bouwvereeniging niet mogen verhuurd worden aan personen, wier inkomen meer dan f 1400 bedraagt. Daar bereids al eenige woningen ver huurd waren aan dergelijke personen, nam de minister hier genoegen mede op voorwaarde nochtans dat voor dezulken een zesde deel van hun inkomen als huur zou worden berekend, hetgeen natuurlijk het maximumbedrag der door de bouw vereeniging geste'de huurprijzen te boven ging. De bouwvereeniging heeft zich daarop gewend tot het college van B. en Whetwelk onder adbaesie van den inspecteur der volksgezondheid, jhr. De Graaf, heeft gerequesteerd bij den minister om alsnog de bepaling van minister Cort v. d Linden in dier voege te wijzigen, dat de inkomengrens van f 1400 op f 1700 wordt verlegd en voor inkomens boven f 1700 een huurprijs wordt bedongen, gelijk aan een zevende deel dierinkomens. De Vereeniging ter bevordering van het Vreemdelingen verkeer op Zuid- en Noord Beveland, gevestigd te Goes, is bij Kon besluit van 9 October koninklijk goedgekeuid. Vanavond vergadert „Wetenschap pelijke belangen" tot het opmaken van een werkplan voor het aanstaand winter seizoen. Voor een stampvolle zaal trad Donderdagavond in de sociëteit V. O. V. alhier voor de vierde maal de Vlaamsche liederencomponist Emiel' Hulle- b r o e c k op. Zonder eenige pretentie van gesehooldheid, eenvoudig maar tevens met veel uitdrukking en gevoel vertolkte hij voor de pauze verschillende liederen, die een schets gaven van het Vlaamsche leven in hooge en lage krir- gen, in lief en leed, in druk en voor spoed. Zeer treffend was het lied der dankbaarheid van de Vlamingen aan Nederland, getiteld: „de weg naar Ne derland". Na de pauze zong de lieer Hullebroeck deels alleen deels met de aanwezigen verschillende bekende, geliefde liederen, als „Hemelhuis",„Degilde viert", „Tieneke van Heule", enz. Hij sloot met een strofe van het oude „Wilhelmus", dat allen staande meezongen. De blijde toekomst der bevrijding, die thans de Belgen tegenlacht, legde over dit samenzijn met dezen populairen Vlaamschen liederencomponist een ge heel apart „charme". Toen hij dan ook na het gezongen „Wilhelmus" mede deelde, dat hem een briefje zoo juist was in de handen gestopt, meldende, dat volgens de laatste berichten Oostende vrij was van de Duitschers, ging een luid applaus omhoog en werd geroepen „de Vlaamsche Leeuw", waarop allen „con amare" een strofe van het Vlaamsche volkslied aanhieven. Daverend toege juicht verliet Hullebroeck de zaal. Gisterenmiddag waren het 3 jarig kind van den werkman B. en het 6 jarig kind van de V. aan het spelen op den WestsiDgel, toe zij plotseling beiden in de sloot rolden. Op het hulpgeroep der kleinen kwam dhr. J. Labeur aangesneld, die het gelukte hen beiden te grijpen en behouden op het drege te brengen. Zondagsrust apothekers. Zondag 20 October is de apotheek van den heer la Porte geopend. De beide overige blijven dan gesloten. Bevolking. In de eerste helft van October zijn in deze gemeente Ingekomen J. Brandenburg, kelner uit Enschedé, Groote Markt 10Wa. F. Brand, onder wijzeres uit Leerdam, Westsingel 158 G. Dronkers, kantoorbediende uit Rot terdam, Oude Singel 90; G. Pieters, grondarbeider uit Philippine, St. Adri- aanstraat 76; G. Wind, Rijksklerk D. B. uit Epe, Beestenmarkt 122Aa. A. C. Boeltjes, verpleegster uit Sluis, Oude Vischmarkt 66; Elh. Ja. J. van der Wolk, kantoorbediende uit Roosendaal, 's Heer Hendrikskinderenstraat 81A. Hi- bels, veldaibeider uitTexel, Kleine Kerk straat 256. Vertrokken: A. de Laat, veldarbeider, naar Kloetinge Ca. Lahr, winkeljuffrouw, naar Middel burg; P. Slabbekoorn, meubelmaker, naar Amsterdam; C. Koster, letterzetter,naar Vlissingen; J. J. Luijks, koopman, naar Rotterdam H. de Dretl",Schippersknecht, naar Ierseke P. Backes, tandheelkundige, naar Bergen op Zoom (Z.) In het Hotel van den heer M. is heden door twee controleurs van het Rijksbureau voor thee en koffie 'n partijtje thee en koffie in beslag genomen. (Z Het verzoek van de firma Ooster- baan Le Cointre tot het plaatsen van een zuiggasinstallatie bij hun bedrijf is door B. en W. ingewilligd. (Z.) Middelburg. In de le helft van Oc tober zijn ingekomen: .1. van Kleef, fabrieksarb., 'KI. Vlaan deren M 146, van Nijmegen; S. fte Jon ge, verpleegster, Koepoortstr. E 60, Haar lem; J. A. Bakvis, timmerman, Bastion N 68. RotterdamC. Zweedijk, boomkvv., L, Schoolstr. C 51, Goes; A. O. 'de Keijlaer, kok. Noordsingel S '194, Noordwijlk; J. Ooms, letterzetter, Eigen,h.str. F 206,' Dien Bosch; A. Theune, Landb.knecht, Nieuwl. ewg U 7, St. Laurens; S. A. Cornelisse, kantoorbed., L. Singelstr. N 204, llheden; C. V. de Rakker, mini raalwaterfa brik ant, Iiouaansche kade G 117, Koudekerk?; .1. Maljers, handelaar in bouwm., Vliss. str. K 58, Terneuzen; II. C. A. Betmar, off. v. gewondheid,' K. Delft G 8, N. Oos't- Indië; L. de Voogd, iajidb.kn., Schjroe- weg V 35. Koudekerk©; C. v; <1. Vate, schoenm., Bastion N 63, Ierseke; M. Janse, betonwerker. Achtersingel Q 131, Ierseke. Vertrokken: II. J. Smits, van G 28, naar Utrecht; W. Karei 'C 64, Deventer; A. W. M. Reuse, 5 145, HavejteJ. Boone, V 34, Arnemui- den; wed. L. Hijipejs, A 82, Rotterdam; C. v. 'd. Berge, N 126a, Zoutela-nde; O. N. Gillissen, N 58, Helder; C. J. Beijta, G 197, Terneuzen; J. van LcLuwien, M 142, Goes: A. N. Hulshoff, G 138, Haarlem; M. J. v. 'd. Broeke, 1' 123, Vlissingen. (M. Ct.) De gemeenteraad heeft Woensdag be sloten de beslissing over hot al of niet stichten van een Mulo school tof 39 Octa her uit te stellen. Aangenomen werd het voorstel van Burg. en Weth. om thans geen cremato rium (e stichten, daar hier geen vraag naar zulk een inrichting is, Zulks nadat de burgemeester verklaard had, dat Burg. en Weth. urgent zullen Zijn, als men in het zuiden van het land een crematorium wcnscht te stichten. De gasprijs werd ^verhoogd van 18 op 24 cent en voor muntmeters van 19 op 25 cent, nadat met 13 tegen 3 stemmen een voorstel verworpen was om progressie in de gasprijzen in te voeren. Wel werd besloten den toeslag als volgt te bepa len: tot een inkomen van f800 op 10 cent, lot f90!) op 8 cent, tot f1000 op 6 cent en tot f1100 op 4 cent. 11-t voorstel om in beginsel te besluiten den bakkersnachtarbeid af te schaffen, werd met 15 tegen 1 stem, die van den heer Hioolen, aangenomen. N.B. Hot was ons niet wel mogelijk het uitvoerig relaas van het in den raad behandelde in dit nummer op te nemen. Red. De politie alhier heeft gisteren een inval gedaan in een pakhuis, waar blijkbaar pas frauduleus was geslacht. Er werd althans vlsesch gevonden. Tegen eenige personen wieïxl wegens overtreding van het slachtverbod procesverbaal op gemaakt en het onderzoek wordt nog voortgezet. De _15-jarige jongen, die wegens diefstal van zakken werd aangehouden, is na verhoor naar het huis van bewaring overgebracht. In een Donderdag hier ten stede gehouden vergadering van de afd. Wal cheren van de Vereeniging der Nederl. Akkerbouwers werd naar aanleiding van klachten over de Scheurwet en de veelevering besloten eene afwachtende houding aan te nemen en niet te adviseeren. Geprotesteerd werd tegen de minder vleiende wijze waarop de boeren in de Tweede Kamer door Schaper zijn be sproken. Medegedeeld werd dat de minister de V. N. A. heeft belast met het ontwerpen van een nieuwe regeling voor de vlasvordering en de aardappel- rantsoeneering. Menu Centrale Keuken. Week van 21 Oct. tot 27 Oct. Maandagaardappelsoep. Dinsdagstamppot raapjes. Woensdag: stamppot andijvie. Donderdag: stamppot uien. Vrijdag: stamppot wortelen. Zaterdagstamppot boerenkool Vleesch. Vanaf heden, Vrijdag middag 2 uur tot en met Zaterdag 19 Oct. a s. is bij de slagers verkrijgbaar op bon no. 50 (vijftig)1 H.G (een ons) rundvlees cn. Vlissingen. Katho.lieke Actie. Eenige dagen geleden had alhier plaats de ledenvergadering der R K. Marine- Vereeniging afd. Vlissingen. De voorzitter, ©pperschipper L. Anink, open de de vergadering, waarna voorgelezen werden de jaarverslagen van den secre taris en den penningmeester. Beiden legden getuigenis; af, dat door de afdee- ling flink werk was verricht. Verschillende huishoudelijke belangen werden hierna besprokenaan den op roep om deel te nemen aan een te vormen toeneelclub werd door velen gehoor gegeven. De voorzitter legde hierna, wegens overplaatsing naar Den Helder, zijn func tie neer. Hem werd dank gebracht voor zijn degelijke goede leiding, waardoor hij alhier een flinke afdeeling heeft gevormd. Als zijn opvolger werd door de ver gaderden gekozen de WelEd. Heer II. Sehong, adjudant aan boord van de „Schorpioe»". Souburg. L 1. Woensdagavond ten 7 ure had de opening plaats der nieuwe R. K. Militairen-Vereeniging alhier, 't Zaaltje maakte een prettigen indruk, 't lekker brandende kachelt e en de grammaphoon-muziek lokten tot bin nentreden op den guren herfstavond. Een flink aantal militairen was dan ook tegenwoordig bij de opening, onder de aanwezigen bevond zich de WelEdel gestr. Heer Brouwers, 2e Luitenant. De Eerw. Directeur, Kapelaan P. Kemper, heette de aanwezigen welkom, wees op 'tnut der vereeniging, vooral voor 'tRoomsche geloofsleven en eprak zgn vertrouwen uit, dat in de winter maanden een druk gebruik van 't ver- eenigingsgebouiv zou worden gemaakt. Eenige milde gevers hadden den Di recteur in staat gesteld op dezen eersten avond de aanwezigen een tractatie te kunnen geven. Hansweerd. Woensdagavond hield de lieer Smit, voorz, van den R.-K. Volks bond in 't bisdom Haarlem, ©en lezing om alhier op te richten ©en afd. van den R.-K. Volksbond. Spreker stelde z'ich ten doel de vol gende vragen te beantwoorden: le. 'Waar om georganiseerd? 2e. Waarom Katte ge organiseerd? 3e. Waarom den Volks bond. De encycliek „Bemin Nova,rum" als leiddraad nemende, wist hiji, tevens herinnerende aan die uitspraken van pau sen en bisschoppen, ons te overtuigen, dat wij ons 'Kath. moeten organiseeren, om sterk Ie staan legen het socialisme, om ons op godsdienstig en zedelijk ge bied te kunnen ontwikkelen, om betere levensvoorwaarden te verkrijgen. Als Kat li organisatie bijl uitstek, als Kath. vereeniging voor allen noemde hiji de,n R.-K. Volksbond. Deze vereeniging heeft reeds meer dan dertig jaren ijverig gp- werkt oor 't geestelijk en. stoffelijk be lang van haar leden en met veel succes. Spreker gaf, daar vele bewijfcen van. Hansweerd's Katholieken voelden, dat in hun "jiarochie ook zoo'n organisatie van nood© was, dat er èn op geestelijk èu op stoffelijk gebied nog veel te ver teren, valt. Besloten werd dan ook een afdeeling op te richten. Veertig leiden traden toe. Moge de nieuwe afdeeling groeien en bloeien. Borssalg, Benoemd tot waterbouwkun dig ambtenaar biji den calamiteuzen pol der Porssete,®e heer A. Mindérhoud te Breskens. Wemeldinge. Met ingang van 1 Nov. a.s. is benoemd tot agent van politie 3e kl te Middelburg dhr. Joh. Wagenaar alhier. (Z.) Krabbendijke. Onder de kinderen der, hoogere klassen van de christelijke school komt heel wat griep voor. Ook liet mannelijk personeel werd er door aan getast, waarom aan de hoogere klassen is vrijgegeven(Z.) Ossenisse. De landbouwer P. H. alhier had het ongeluk een praard door den dood te verliezen. Het dier had eene waarde van 4000,— a f 5000,—, en was niet verzekerd, daar de eigenaar twee jaar geleden uit de verzekering getreden was. Geheele partijen aardappels bevin den zich hier nog in den grond. De drukke werkzaamheden in den landbouw en de vele regens der laatste dagen houden het rooien tegen. Andere jaren was men met de aardappels gereed voor men met de suikerpeeen begon, doch dit jaar is dit niet het geval. Het is le vreezen dat het vele nat de aardappels geen goed zal doen. Bretkeas. Wegens het epidemisch lieer- sehen van de Spaansche griep, zijn alle scholen hier gesloten. Het aantal lijders aan de ziekte bedraagt omstreeks dertien honderd. Er heeracht een groote stag- matie in alle bedrijven. Het geneeskundig personeel is aanzienlijk versterkt. Oostburg. Donderdagvoormiddag om streeks elf uur koerste een vliegmachine, een tweedekker, van onbekende nationali teit boven onze gemeente. Het vliegtuig werd niet beschoten en verdween in Zuidelijke richting. Van de grens. Donderdag hebben de vliegmachines druk gevlogen Den ge- heelen dag was zonder overdrijving het geronk niet van de lucht. Niet minder dan drie en-twintig vliegmachines hebben we geteld van ^s namiddags drie tot zes uur. In den voormiddag deed een eskader van negen geallieerde vlieg tuigen een bommenaanval op de spoor lijn BruggeMaldeghem Naar men ons verzekerde, zijn de Duitschers bezig met de kuststreek en die rond Brugge te ontruimen. Zeebrugge in brand SLUIS 17 October. Een rilling beving ons toen we uit het verwarde geroep der haastig loopende menschenmassa's de tijding hoorden „Zeebrugge staat in brandOok wij mengden ons dadelijk onder de nieuws gierigen en spoedden ons buiten de ge meente naar een open plek. En bittere zekerheid de in liet Zuid Westen hoog- oplaaiende vlammen, wier helroode gloed den zwaarbewelkten hemel voor een groot gedeelte in vuur zetten, de krul lende rookkolommen, duiden op een uit- gestrekten brand in Zeebrugge. Telkens weer zag men de reusachtige vlammen boven den horizon uitlekken in den donkerrooden rook. Van tijd tot tijd werd heel de Zuider horizon fantastisch rood verlicht. Misschien deed een instorting van een der eertijds fraaie villa's den vuurgloed even oplaaien of gaf een der luxueuse gebouwen weer nieuw voedsel aan de alles verslindende vlammen Het Het was een prachtig, doch aandoenlijk schouwspel. Alle aanwezigen waren onder den in druk. Bij bommeiiaanvallen hoorden we vroeger menig toeschouwer zijn militaire wijsheid uitkramen, werd er wel eens een aardigheid verkocht nu waren allen stil. Met een gevoel van medelij den en angst staarden ze naar de bloed- roode plek aan den horizon. Enkele der aanwezige Belgische mannen waren zoo aangedaan, dat ze snikten Een Belgische vrouw, die daar stond, jammerde luid „Och, mijn arm hnizeke,'t is niet genoeg dat we moesten vluchten voor den Duts, ze steken nog ons gedoe in brande Hartverscheurend was het, toen een klein meisje, zeker haar dochtertje, haar vroeg „Mama, brandt ons huis nu ook Wreede oorlog! Tot hoelang nog'? Op de 1.1. gehouden jaarvergadering der Timmerlieden patroons ten plat te- lande is met liet oog op de dure tijden het loon voor een volslagen knecht bepaald op 25 cent per uur. (Z V e r b 1 ij f s b e palingen. De op- Verblijfsbepalingen. Da op perbevelhebber van land- en zeemacht heeft het verblijf in al de in staat van beleg verklaarde gebieden van het rijt ontzegd aan den Belg A. Vr-r.straa.lon uit Terneuzen en de Duitschers .1. H. Essen te Odenkirchen. 11. Ziesmeis'er on B. K. Tinei. Aan W. Scholten en W. Bakker bij besluit van 13 April uitgewezen werd verlof verleend weder in de ge noemde gebieden terug te koeren. De commandant der stelling van de monden der Maas cn der Schelde heeft aan Fr. J. Begijn te Wcstdorpe en P. Tieloman le Hontenisso, beidein inder tijd uitgewezen, voorwaardelijk vergunning verleend in zijn gezagsgebied terug te koeren. Het Prcoessieveibod. In zake de z.g. processiewetovertreding van pastoor Kriellaers van Beugen heeft in hoogste instantie Ponderdag jl. mr. Noyon, procureur-generaal bij den Heo- gen Raad geconcludeerd tet'ontslag 'van rechtsvervolging. De con clusie van het betoog des procureurs is dat elke processie geoorloofd is. Uit spraak 13 December.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2