UIT ZEELAND. De heer Treub verzekr rt, dat ook hij de neutraliteitspolitiek zal voorstaan. Hij heeft met genoegen gehoord, dat deze regeering de politiek van absolute neutraliteit der vorige regeering zal voortzetten De heer Marchant heeft van het optre den van den minister geen gunstigen indruk ontvangen. Dit antwoord was minder dan de lfamer mogt verwachten. De minister betoogt nader, dat de stand der onderhandelingen van dien aard zijn, dat geen verdere mededeelingen kunnen worden gedaan. De tweede afdeeling van de Tweede Kamer gepresideerd door mgr. Nolens, is met het sectie onderzoek van de staats- begrooting en bijbehoorende wetsontwer pen gereedgekomen. Geen vluchtelingen naar ons iand. Aan „De Maasbode" werd Zaterdag nacht gemeld, dat naar aanleiding van het gunstige antwoord van Duitschland op Wilson's nota, door den stations commandant te Esschen aan den stations commandant te Roosendaal werd bericht, dat geen intocht van duizenden Fransche vluchtelingen langs Roosendaal zal plaats hebben. 't Is daarom echter niet uitgesloten dat enkele troepen vluchtelingen worden opgedreven en langs andere toegangs wegen ons land binnenkomen. TeEysden, Maastricht, Putte en in Zeeuwsch-Vlaan deren worden dan ook voorzorgsmaat regelen getroffen. Vluchtelingen. Ia verband met de mogelijkheid, dat in de naaste toekomst wederom vluchte lingen uit Noord Frankrijk en België hun toevlucht in ons land zullen zoeken, had de Minister van Binnenlandsche Zaken Dinsdag besprekingen met de personen, die in de Zuidelijke provinciën als regeeringsgedelegeerden zullen op treden. Ook met het militair gezag heeft overleg plaats gevonden. De moeilijk heden, uit den bestaanden voedselnood voortvloeiend, zullen allicht kunnen worden overwonnen door overleg met de Reliefcommissie, waarmede overleg is gepleegd. De wijze van distributie der van deze commissie betrokken levens middelen wordt voorbereid door een commissie ad hoe, ingesteld door den Minister, in samenwerking met den opperbevelhebber. Stappen zijn gedaan, om de vluchtelingen met den meesten spoed buiten hst grensgebied naar elders te vervoeren. Ook worden sanitaire maat regelen getroffen. Over de grens gekomen. Men meldt van de Zeeuwsch Vlaamsche grens dt. 12 dezer aan „De Maasbode" Heden kwamen 42 personen over de grens. Zjj hadden 23 dagen in quarantaine gezeten en werden daarna per spoor over Selzaete naar Sas van Gent ge bracht. Onder de vluchtelingen bevinden zich ook Nederlanders, w o. een familie, die dicht bij de grens woonde en de woning moest ontruimen. Nabij Bergeijk poogden 30 Belgen, waaronder vele vrouwen, ovor de draad versperring te komen Slechts aan 4 mannen en 1 vrouw gelukte het veilig Nederland te bereiken; de overigen werden door een Duitsch soldaat opge merkt, di# alarm maakte, zoodat allen werden gevangen genomen. De Belgen hadden zeor te klagen over den tegen- woordigen toestand ia België. De Duit- schers treden er zeer streng op. Strenge grensbewaking. Men meldt uit Sas van Gent aan „de Maasbode Naar aanleiding van de berichten, dat op verschillende punten van de Vlaamsche grens de electrische draadversperring zou zijn weggenomen, kunnen wij melden, dat daarvan nog geen sprake is. Integen deel, de grens wordt zeer streng door de Duitschers bewaakt. Selzaete b.v. ligt vol Duitsche militairen en in en om Gent zal momenteel een leger van 200.000 man geconcentreerd zijn. Do reis van Baron Gevers. Naar een gerucht wil, zoo lezen we in de „N. Ct.", zou de voorgenomen reis van den Nederlandschen gezant te Berlijn naar Den Haag verband houden met een Duitsch voorstel, dat bjj een eventueele ontruiming van het door de Duitsohers bezette deel van België en Noord-Frankrijk, Nederland in het ont ruimde gebied toezicht zou houden. De vertraging van die reis zou als dat gerucht juist is verband moeten houden met een nadere vraag van Duitsch land naar de wijze van die ontruiming. Men denkt aan Duitsche zjjde zich dus blijkbaar deze mogelijkheid in dier voege, dat de legers der geallieerden aan het westelijk front zouden blijven in de linie, door hen bereikt op 't oogenblik, dat de Duitsehers tot de ontruiming overgaan. („De Tijd".) Broodgraan uit Argentinië (Officieel.) Stappen door den minister van buitenlandsche zaken ondernomen, hebben er, blijkens op Vrijdagavond ont vangen belicht, toe geleid, dat de Duit sche regeering zich bereid verklaard heeft voor Nederlandsehe aanvoeren aan thans in Nederlandsehe havens liggende sche pen van een gezamelijke tonnenmaat van 50.000 bruto register tonnen vrijgeleiden te verschaffen, wanneer de noodige waar borgen aanwezig zijn, dat de geassoci eerde regeeringen de vaart dezer zchepen niet zullen belemmeren. Gelet op de omstandigheid, dat zoo danige waarborgen voor uit Nederland sehe havens vertrekkende schepen reeds verkregen zijn, kan tot de aanwending van deze scheepsruimte worden overge gaan en daarvan gebiuik gemaakt wor den om in afwachting van het totstand komen van een economische schikking met de geassocieerde regeeringen over verderen toevoer, zoodra de vereischte voorzieningen zijn getroffen, in Argentinië de 40 000 ton broodgraan te halen, die nog overblijven van de 100 000 ton, die de geassocieerde regec ringen tot onze beschikking hebben gesteld. Goes. In den afgeloopen nacht is hier weer geducht schieten gehoord. Verschil lende personen die ons daar over aan spraken, drukten er hun bevreemding over uit: het was immers wapenstilstand hadden zij gisteren op het bulletin ge lezen. Blijkbaar begrijpen dezeonnoozelen niet dat het antwoord van Duitschland op Wilson's nota eerst nog Washington moet bereikeD, dan nog door Wilson moet onderzocht worden en goedgekeurd waarna pas aan het vaststellen van den datum van den wapenstilstand kan ge dacht worden. Tot zoolang wordt de door strijdende partijen nog hardnekkig gevochten, want elk wenscht bij het aangaan der vredes onderhandelingen er zoo goed mogelijk voor te staan. Voor ons bureau verdrongen zich Zondag van 's morgens acht uur toen het verblijdende te'egnam binnenkwam tol 's avonds tal van nieuwsgierigen om het antwoord van Duitschland op Wil son's nota te lezen. Aller gelaat teekende voldoening en vreugde over den in 't zicht zijnden vrede. Mogen de hoopvolle voor teekenen Zich weldra verwezénlijlkon. Middelburg. Ia de raadsvergadering van Woensdag 16 October 's namiddags 2 uur, worden behendeld onderstaande zaken. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3—6. Benoeming voorzitters en leden vaste raadscommissiën, stembureau verkiezing kamer van koophandel en fabrieken, een voorzitter van het burgerlijk armbestuur, (aanbevolen mr. J. W. Zijlslra), en van W. H. Hasselbach tot directeur der avond scholen. 7. Oninbare posten schoolgelden en hondenbelasting. 8. Kohierensupplet. kohier nr. 2 H O. 1917'18, prim, kohier H. O. nr. 1 1918-'19, schoolgeld L O. 1918—'19, en herh. O. 1918—1'19. 9. Prin- cipieele beslissing omtrent oprichting M.U.L.O.-school. 10. Oprichting gemeen telijk crematorium. 11. Verhooging van gasprijzen. 12. Wijziging van den Ge meentel. toeslag op gasprijzen. 13. Prin- cipieele beslissing omtrent afschaffing van bakkersnaclitaibeid. Goedkoop vleesch. De dir. van hut gem. distr. bur. maakt bekend, dat houders van lederkaarten, die op bon no. 44 geen goedkoop vleesch hebben kunnen bekomen, zoo spoedig mogelijk in de gelegenheid zullen worden gesteld alsnog op bovengenoemde bon 1 '/3 ons goedkoop vleesch te verkrijgen Bons. De dir. van het gem. distr- bur. maakt bekend dat vanaf heden tot en met Zaterdag 26 Oct. e.k. verkrijgbaar zal zijn Op bon no. 45 1 ons havermout; bon no. 46 2 ons zachte zeep bon no. 47 1 ons bruine boonen bon no. 48 2% ons suiker bon no. 10 der kinderkaart voor suiker 2'/j ons suiker bon no. 10 der kinderkaart voor kin dermeel 2'/i ons kindermeel. De politie alhier hield ZiterJag- /avond een militair aan, die een ruit van de deur in een café in de Geer© vernielde. Later eenige soldaten, die in can woning in de Spuistraat een ruit indrukten, ter wijl twee soldaten wegens openbare dron kenschap in arrest werden gesteld. Door een winkelier is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van eenige vetbons en koffiebons. De politie hield Zaterdagavond een militair aan, die een ruit van de deur in een café in de Geere vernielde, la ter eenige soldaten die in een woning in de Spuistraat een ruit indrukten, ter wijl twee soldaten wegens openbare dron kenschap in arrest werden gesteld. Door een winkelier is hij de po litie aangifte gedaan van diefstal van eenige vetbons en koffiebons. J.l. Zondagmiddag werd op het R.-K, kerkhof -alhier door een afvaardi ging van den Algemeenen Briefdragers- bond in de provincie Antwerpen een krans neergelegd op 'het graf van pij len hun collega, den'aldaar onlangs over leden heer_ Frans Coeckelberghs, die ook een vermaardheid als schrijver bezat. Het legende en waaide toen de dele gatie zich rond het grafterpje schaarde. De heer Van den Berghe uit Antwer pen, voorzitter van den Bond, legde de krans op het graf neer en bracht een hartelijke hulde aan den diep betreurden collega. De heer "Dubois uit Middelburg sprak als Nederlandsch collega woorden van .afscheid en verbroedering. Namens de familie bedankte dé heer 'Joh. 11e- maeght voor de gebrachte hulde. Al de aanwezigen voelden diep het weemoedige van 'die rouwkrans op den dag van hoop neergelegd op het nog ver- sche graf, vergezeld door striemenden re gen, en waar een goed man en zijn hoop op «terugkeer naar België werden begraven. Ook hier was er Zondag groote blijd schap bij het vernemen van het ant woord van Duitschland aan Wilson; een ingezetene ging zelf zoo Ver. dat hij reeds de vlag uitstak als vreugde over den naderenden vrede. Vllulngen. Zandaardappelen. Het R. D. K. deelt mede dat ook de aan deze gemeente toegewezen zandaard appelen zullen geleverd worden uit de provincie Zeeland. Vleesch voor zieken en Zwakken. Dit vleesch is verkrijgbaar Woensdagmorgen bij den slager Kole. Vleesch voor hotels en rek" taurants. Belanghebbenden moeten opgaven daarvan doen aan hun slager, die dan een lijst daarvan aanlegt voor een aanvrage aan het distributiebedrijf. Sc boenen enklompen Aan schoenhandelaren en klompenhandelaren wordt bekend gemaakt dat de formulieren voor het inzenden hunner bonnen niet meer verkrijgbaar zijn bij den heer W. Pronk Jr. doch aan het tafeltje van den poitier in de hal van het distributie bureau, (VI. Crt. Een ernstig spionagegeval Naar wij vernemen heeft begin der vorige week aan boord van een der marineschepen te Vlissingen een hoogst ernstige diefstal plaats gevonden van geheime defensiekaarten. Dadelijk na het bekend worden van den diefstal werd door den vice-admiraal, den commandant in Zeeland, door aanplakking aan boord van de oorlogsbodems een belooniug van 500-gulden uitgeloofd voor de terug bezorging der kaarten. Het is nu aan den commissaris van politie te Vlissingen, den heer Gasiujet, krachtig bijgestaan door de recherche, gelukt de daders te ontdekken. Het zijn een tweetal mariniers, die bekend moeten hebben zich aan den diefstal te hebben schuldig gemaakt met het oogmerk deze geheime kaarten aan een der oorlogvoerende mogendheden te verhandelen. Van marine schepelingen vernamen wij, dat het de kaarten betroffen van de geheele Nederlandsehe kust en die van de Zuiderzee-haveus. Uit het onderzoek moet gebleken zijn dat de dieven zich in verbinding hebben gesteld met een Hollander, wonende te Rotterdam. Waar Vrijdag bij het bekend wotden dezer bijzonderheden de laatste trein uit Vlissingen reeds was vertrokken, is op last van drn commandant van Zeeland een extra trein ter beschikking van de recherche te Vlissingen gesteld, die daarop met een staf officieren en een der gearresteerde mariniers naar Rotter dam is vertrokken, waar het in den nacht van Vrijdag op Zaterdag mocht gelukken alle kaarten nog in beslag te nemen. Nader meldt men betreffende het spionnagegeval, dat ook te Rotter dam arrestaties hebben plaatsgehad De aangehoudenen zijn naar Vlissingen over gebracht. De daders zijn ontdekt, doordat zij uit dezelfde hut, waaruit zij de kaarten hebben gestolen, ook daar hangende rijwielbanden hebben medegenomen. Deze rijwielbanden werden in beslag genomen en zoo kwam men te weten wie deze banden gestolen hadden, waar bij de aangehoudenen bekenden oek de vermiste defensiekaarten te hebben gestolen (Msbd.) Souburg. Verkrijgbaar tot en met 18 October 1918: op aardappelbon 1 :4 K G. aardappelen; op gortbon 6: 1 HG.gort; op rijstbon 8: '|2 H.G kaasop vleesch- bon 13: l'/j H.G. vleesch; ep bak- en braadvetbon 14: 2'/s H.G. suiker; op gemeentelijke bon harde zeep. Hansweerd. Door de R. K., de Anti Rev. en Christ. Hist. KiesvereenigingeD, in overleg met verschillende werklieden- vereenigingen is bij den Raad te Krui singen een verzoekschrift ingediend, waarin vr rzocht wordt gunstiger regeling van den gasprijs en gratis verstrekking van bonboekjes ter verkrijging van levensmiddelen. Woensdag 16 Oct. 's avonds half acht zal de heer Smit uit Amsterdam, voorz. der R. K. Volksbond in 't Bisdom Haarlem alhier in de R. K. school een lezing houden om te komen tot oprich ting van afd. v. d. R. K. Volksbond. Katlialieke mannen van Hansweerd en omstreken, komt trouw ter vergade ring. Bij het afrijden van den Boomdijk schrokken de paarden gespannen voor een wagen geladen met militaire goede ren. De paarden sprongen op een voor- gaanden wagen. Een|militair viel van den wagen gevolgd door kisten en koffers. Met liente hoofdwonden en den schrik kwam hij gelukkig vrij. Sohore. Heden, Zondagnacht is inge broken in de bergplaats van briketten, voor de gemeentelijke distributie bestemd. De inbrekers zjjn onbekend. Hoeveel er ontvreemd is meldde men ons niet. 's Heer Arendskerke. Hier zijn reeds 2 klassen van de openbare school gesloten wegens het heerschen der besmettelijke ziekte de diphtheritis onder de kinderen. In de week van 12 tot 18 October zijn verkrijgbaarsuiker, kaas, boter en koffie. Naar men ons meldt, zal men in dit seizoen geen suikerbieten hier aan het station in mogen laden, wat voor velen een groote schadepost zal zijn. Heinkenszand. Op gelijke wijze als te Kwadendamme, OvezanJ en 'slleeren- fioek wensbhte men ook hier te komen tot eene vereeniging van den arbeiden den stand, die hare leden in kwade da gen, bijizonder bij. ziekte, financieel te hulp komt. 'Onize R.-K. Eropagandaclub met haar wakkeren voorzitter don heer E. Janssen nam daartoe met volle goed keuring van den eerwaarden herder der parochie het initiatief. De heer J. W. Vienings uit Goes werd. uitgenoodigd de veieeniging te komen oprichten. Zondag j.l. had ,in de zaal van don heer A. Vermeulen de oprichtingsvergadering plaats, die goed bezocht was, De zeereerwaarde heer Krook leidde den spreker als goeden ouden b?kende in era gaf hem het woord. Na eene theoretische beschouwing over het karakter der Katholieke broederschap en der christelijke solidariteit, welke aan de nieuwe veieeniging moet ten grond slag liggen, legde spr. aan de hand van een reglement van een© naburige dorp-s- vereeniging doel, wezen en middelen der te stichten vereeniging uiteen, eenige voor name pnnten nader toelichtend en onder- streepend. Op zijn slotvraag of de ver gadering in principe geneigd was: eene R.-K. vereeniging op te richten tot on derlinge ondersteuning iir dagen van ziek te, werd door gansch de vergadering toe stemmend geantwoord. Daarmede was de vereeniging feitelijk geboren, waarmede spreker èn den eerwaarden herder èn de vergadering gelnkgewenschte, terwijl hij zelf 'zijn laak daarmede als geëin digd kon beschouwen. De vergadering, welke aandachtig had geluister beloonde den heer Vienings met een welgemeend applaus. De Zeereerw. heer Krook, den spreker bedankend, zeide, dat de heer Vienings, die reeds z'oo menig goed werk in Zeeland tot stand had gebracht, ook hier weer w,as gebleken de man dien wij voor de oprichting (lezer vereeniging noo- dig hadden. In de unanieme toestem ming der vergadering tot oprichting der vereeniging moge de heer V. reeds He eerste vrucht zien van zlijh optreden. Van de aanwezigen, die tot den werkenden stand behooren, gaven zich aanstonds een kleine 40 als lid op. 'De Zeereerw. heer pastoor deelde onder applaus mede, dat hij aan donateursgelden voor de nieu we vereeniging over f 100 kan beschikken, terwijl hij zelf jaarlijks f 25 zal schen ken. Eene commissie tot ontwerping van statuten enz1, werd benoemd uit dé aan wezigen en. wel de volgende 5 perso nen Zeereerw. "lieer Krook, E- Janssen, P. Vermeulen, P. Koster en J. v. d. Waart. Deze Commissie hoopt binnen 3 Weken met haar arbeid gereed te zijn en de vrucht daarvan aan de opnieuw bijeen, te roiepen vergadering te kunnen aanbieden. Er werd nog 'èn door den spreker èn door den Zeereerw- heer pas toor nadrukkelijk op gewezen, diat liet hier geldt een Roomsche Katholieke vereeni ging, zoodat men niet tegelijk hiervan en van eene neutrale lid kan zijn. De kerkelijke overheid verlangt, dat een ka tholiek die zich aanmeldt voor een ver eeniging, in een katholieke vereeniging binnentrede ,en in geen andere. Na, deze welgeslaagde bijeenkomst gin gen, allen voldaan huiswaarts. Zaterdagnamiddag, 12 Oct., werd alhier een buitengewone vergadering gehouden der leden van de Algern. Veeassurantie voer Z.-Beveland, waarin met algemeene stemmen werd besloten tet oprichting cener 3de afdeeling dier Maatschappij «.1. van een veulenverze kering waarin geassureerd kunnen wor den veulens in het moederdier tot den ouderdom van 60 dagen. Behoudens een enkele uitzondering traden alle aanwe zigen als lid toe dezer nieuwe verzekering. Een bewijs dat aan een dergelijke verzekering wel behoefte bestond. Een door het Bestuur ontworpen reglement voor de veulenverzekering werd na be spreking onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Naar gelang den leeftijd bedraagt de schadeuitkeering f 75, f 125 of f200. Daarna werden vastgesteld de hoogste verzekeringswaarden gedurende 1919 voor paarden en veulens als volgt Veulens van 2 tot 6 maanden f450, van '/3 jaar tet 1 jaar f650, jonge paarden van 1—2 jaar f 775, van 2—3 jaar f 1000, paarden van 3-4 jaar f1200, van 48 jaar f 1450, van 8—9 jaar f 1400, 910 jaar f1300, van 10—11 jaar f1200, en vervolgens voo r ieder jaar f 100 lager, met dien verstande dat een paard van 19 20 jaar en ouder nog kan warden ver zekerd voor haogstens f300. In geval van drachtigheid kunnen deze maximums tijdelijk met f50 worden verhoogd. Voor rundvee werden als hoogste vemekerings waarden vastgesteld f550 met tijdelijke verhooging van f25 voor drachtigheid. Ten slotte werd het algemeen reglement gewijzigd in dien zin dat ook kalveren van 3 maanden oud in de verzekering kunnen worden opgenomen wat tot heden eerst op een ouderdom van'6 maanden kon geschieden. Van dhr. de Wilde alhier werden uit een schuurtje in „de Zandput" 60 K.G. appels gestolen. Aangifte bij de politie leidde tot heden niet tot opspo ring van den dader. '8 Heerenhoek. Verbouwers die in aan merking wenschen te komen" voor het behoud van 75 kg tarwe, 10 kg. boek weit, 12 kg. peulvruchten en 4 HL. a 70 kg aardappelen, voor het tijdvak 15 Sept. 191815 Sept. 1919 of enkele dezer pro ducten, moeten zich uitsluitend opWoens- dag 16 Oct. a. van 9—12 en van 2—5 u. aanmelden op het distributiebureau. Aanvangende 14 Oct. zullen geen vetten meer worden verkocht dan op vertoon der vetkaart en onder overlegging van bon 204 van het levensmiddelenboekje. Voor de arbeidende bevolking zijn na afhaling van een bon ten gemeentchuize verkrijgbaar goedkoope dekens. In de week van 14 toten met 19Oct. zullen beschikbaar worden gesteldroom boter, margarine melange A en B, kwatta, suiker, kaas en zoolang de voorraad strekt ook havermout. In verband met den geringen voorraad rijst, zal in het vervolg voor zieken en zwakken uitsluitend havermout worden verkrijgbaar gesteld. De broodkaart van het 71e tijdvak is geldig tot en met 17 Oct. a.s. 'sHeer Abtskerke. In de raadsvergade ring van Zaterdag waren afwezig do leden Nieuwenhuize en De Itoo. Goedgekeurd werd dat de leden van het Armbestuur over 1918 en 1919 f75 presentiegeld genieten. Voor schoolver- bouw, onderhoud wegen en aankoop plant- boonien werd f903 geleend. De begroo- ting werd vastgesteld in ontvang en uit gaaf elk op f 10157.24. De jaarwedde van den burgemeester en secretaris weid daarin geraamd op f1200, terwijl deze □ver 1918 voor elk 1100 zal zün. In verband met een voorstel van Ged. Staten tot herziening der jaarwedden werden de bedragen voor 1918 en 1919 alzo» ge raamd, waar dg raad tégen de regeling van Ged. Staten geen bezwaren had. De hoofdelijke omslag, welke in 1918 f2800 was, is voor 1919 op f4200 geraamd. Ossenlsse. Vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdagn ïmidag 10 October 1918. Aanwezig de heeren A. .1. R.osseel, burgemeester, voorzitter, G. de WaalStallaart en L. G. Hermans, wei houders; P. A. Warrens, J. F. Verdurmen en A. jVIenu, leden; A. Hermans, secre taris. Afwezig het lid P. J. Adriaansens, Na opening der vergadering door den voorzitter, worden de notulen der vorige vergadering door den secretaris voorge lezen en onveranderd goedgekeurd. ingekomen stukken: Schrijven van Ged. Staten, waarbijl de goedkeuring der begrooting werd verdaag tol 1 November 1918. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger. De f384,50, die er in moesten zijn, waren aanwezig. Schrijven van den Bond van Gemeente ambtenaren om bijdrage voor een rust en vacantieoord. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van het Bestuur der Vereeni ging de Ambachtsschool ypor Hulst en omstreken, om de subsidie, die vanwege de gemeente gegeven wordt, met minstens 50 pet. te verhoogen. Wordt besloten de subsidie mét 50 pet. Ie verhoogen en dus te brengen van f 10 op f 15. Schrijven van het kerkbestuur van SI. Willibrordus om de subsidie, voor het bewaarschooltje, die f50 bedraagt, te brengen op 1150. Burgemeester en Wet houders vinden -dat bel wat véél ge vergd is om zbovecl meer te geven. De meerdere uitgaven bepalen 'zich alleen tot de 'duurdere prijzen .der branstoffen, daar leermiddelen niet gebruikt -worden. Met algemeene stemmen wordt besloten de subsidie te bepalen op f100. Schrijven van Ged. Staten, waarbij te rug genieentebegrooting 1918. In verband met dit schrijven wordt besloten het ma ximum van den Hoofdelijken Omslag te verhoogen tot f 7000, de post voor de drinkwaterleiding ten bedrage van f96.80. die niet op de begrooting slond, er nu op te brengen, en als er nog wait mocht overschieten, dit op den post voor uit gave van schoolbehoeften te stellen. Schrijven van Ged. Staten omtrent de jaarwedden der onderwijzers. Daar de be grooting niet is goedgekeurd, zal bij de nderea vaststelling daarmede rekening worden gehouden. Schrijven van Ged. Staten over de jaar wedde van burgemeester en secretaris. Dientengevolge stelt de Raad de jaar wedde van den burgemeester vast op f 1300 en van den secretaris op f 1400. Begrooting Burgerlijk Armbestuur. Deze wordt vastgesteld met f1324.34 aan in komsten en uitgaven, met een post van onvoorziene uilgaven van f32.77. De sub sidie vanwege de gemeente vervalt, om reden de buitengewone opbrengst der ver pachting van landerijen die onnoodig maakt. Benoeming van ^en lid van het Bur gerlijk Armbestuur wegens periodieke n.f- rreding van den heer Jac. Verdunnen. Tol stemopnemers worden aangewezen de hoeren L. G. He.rmans en P. A. Warren»

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2