UIT ZEELAND. GASRANTSOENEERING Sociale Berichten. O N D E R Vf IJ S. koop wegens ernstige smokkelarij worden stopgezet, thans zal doer de N. O. T. met ingang van 15 October by wijze van proef worden overgagaan tot het goedkeuren van perperaflevering aan winkeliers De peper zal alleen in gemalen toestand worden afgeleverd, terwijl de winkeliers ten hoogste een half ons per gezin en per maand mogen afleveren. Daar de hier te lande aanwezige voor raad peper voor verscheidene jaren vel- doende is, zal het publiek zich zeer binnenkort overal tegen matigen prijs van dit artikel kunnen voorzien. Spaarfonds voor Bodemcultuur. De Stichting „Spaarfonds vsor Bodem cultuur", zetel van het Bestuur te Leiden, waarvan wij onlangs de oprichting gemeld hebben, heeft haar bedrijf onder gunstige vooruitzichten aangevangen. In de heele Pers is de oprichting met sympathie begroet en de talrijke aan meldingen voor het lidmaatschap uit alle deelen des lands bewijzen hoe alge meen het nut dezer instelling erkend wordt. Reeds zijn eenige correspondenten in de grootere gemeenten hunne werkzaam heden met sucses begonnen, terwijl het Bestuur over de vestiging van meer dan 30 correspondentschappen onderhandelt. Het ligt in de bedoeling in de grootere gemeenten bijkantoren in eigen gebou wen onder te brengen. Wanneer de zaken zich zoo blijven ontwikkelen, zal spoediger dan aanvan kelijk in de bedoeling was, het grondbe drijf begonnen worden, zoodat wellicht bij den volgenden oogst door het „Spaar fonds" zal worden medegewerkt aan de vermeerdering der voedselproductie. Bioscoopcommissie. Naar wij meenen te weten zal mr. R. B. Ledeboer, advocaat generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden, het voorzitterschap op zich nemen, van de door den Minister van Binnenlandsche Zaken in te stellen bioscoop commissie. Dr. Kuijper blijft ontevreden. In de „Standaard" betoogt dr. Kuyper, dat de heer Idenburg, de nieuwe vice- voorzitter van het centraal comité der anti-revolutionaire partij, nu hij een ministerszetel heeft aanvaard in het „Roomsche" kabinet, niet langer de „be zielde steun" van den voorzitter Kuyper van dat comité kan blijven, wijl het comité „thans ten «enenmale verloor wat ons in Idenburg zoo rijk maakte" voor de maanden OCTOBER 1918—MAART 1919. De Rijkskolendistributie heeft het vol gende bepaald Aan alle particuliere verbruikers moet worden verstrekt I. als minimumrantsoen. R. Voor verlichting: in October 14 M3. in November 16 M3. in December 18 M3. in Januari 17 M3. in Februari 13 M3. in Maart 12 M3. b. Voor koken (waterverwarming enZu) 1 10 M3. per geizin per maand, vermeer derd meit 2 M3. voor eiken persoon, waar uit het gezin bestaat. II. Als vast rantsoen. Voor verwarming: 45 M3. in ruil voor elke door de Brandstoffen-Commissie van het aanvullingsrantsoen af te trekken brandstoffeneenheid, tot een maximum van 6 brandstoffen-eenheden, welke om ruiling slechts is toegestaan aan hen, die in het vorige winterseizoen hebben 'omgeruild. Op grond van vorenstaande- is door Burgemeester pn Wethouders Van Goes en de Gascommissie de volgende rant soen eering vastgesteld Aan hen, die volgens de brandstoffen- distributie zijn geplaatst in de klassen I en II t(zij die 1 of 2 schoorsteenen' gebruiken) wordt het door de Rijkskolen distributie vastgestelde rantsoen tegen den gewonen prijs geleverd. Aan hen, die zijn ingedeeld in de klas sen III en hooger (zij, die 3 of meer schoorsteenen gebruiken) wordt het door de Rijkskolendistributie vastgestelde mi nimum tegen den gewonen prijs gele verd, vermeerderd met een minimum- lichtrantsoen. Het gas, geleverd voor verwarming, door omruiling van vaste brandstoffen voor gas, wordt tegen den gewonen prijs verstrekt. Voor kantoren wordt gegelven een mini- mum-lichtrantsoen per 3D M-'. grondvlak, of gedeelte daarvan. Voor winkels, werkplaatsen en café's wordt verstrekt een minimum-lichtrant- soen per 50 M2. grondvlak, of gedeelten daarvan. Zij, d'e een brattdstofrantsoen ontvan gen voor een studeer- of leskamer, ont vangen "ook i/2 lichtrantsoen. Kamerbewoners, die als zoodanig een brandstoffenkaart hebben, hebben recht op een minimum-lichtrantsoen. Hotels, yestaurants, apothekers en bar biers, benevens alle- inrichtingen, die daarmee gelijk kunnen worden gesteld, krijgen een rantsoen van 50 pet. van het verbruik in de o vereenkomstige maand van het jaar 1916. Bij overschrijding van vorenstaande rantsoenen wordt voor de eerste 25 pet. een toeslag geheven van 25 cl. per M3., voor het meerdere van 50 ct. per M3., terwijl bij overschrijding met meer dan 50 pet. tot afsnijding kan worden over gegaan. Het gasverbruik voor industriëele doel einden wordt bepaald op 60 pet. van het gemiddelde gebruik in de overeen komstige maanden van 1916 en 1917, terwijl bij overschrijding wordt afgesneden. Openbare gebouwen, inrichtingen van weldadigheid of algemeen nut hebben geen vast rantsoen. Indien voor die verbruikers, die vol gens verbruik in voorafgaande jaren wor den gerantsoeneerd, geene gegevens aan wezig zijn, bepaalt de Directeur-Boekhou der het. rantsoen, terwijl voor alle rant soenen beroep openstaat op de Gascom missie. Ten spoedigste zal aan allé gasverbrui- kers "worden bericht, boe groot hun rant soen is op grond van deizé regeling1. Goes, 5 October 1918. Gemeente-G asfabriek Goes, De Directeur-Boekhouder, S. II. BONTHUIS. Verminderde gasdruk. Men zond ons Zaterdag het navolgende schrijven Mijne Hoeren, In verband met het in bedrijf brengen van ovens, waarmede moeilijkheden worden ondervonden, daar zij versleten zijn, werd gisteravond de nachtdruk om 10.20 gegeven in plaats van om 11 uur. Dientengevolge wordt heden de druk van 15 uur eveneens verminderd. Bedoelde ovens zesden reeds in 1917 worden vernieuwd, maar de materialen daarvoor bestemd mogen tet heden on danks alle pogingen daartoe in het werk gesteld, niet worden uitgevoerd. De bezwaren zullen zich tot heden beperken, omdat het mogelijk is verder in de behoefte te voorzien. Hoogachtend, De Directeur, S. H. BONTHUIS. Voor courantenbedrijven, waar gas de dryfkracht levert, was deze maatregel een niet zeer welkome tijding. Ons blad dat dien dag niet verschijnt, had er ge lukkig niet van te lijden; voor „De Zeeuw" echter, die wel dien dag uit kwam, gaf bovenvermelde maatregel tot stoornis in de afzending aanleiding. Goes. De Ned. R. K. Volksbond Afd. Goes en Omstreken vergaderde gisterenavond in het „slot Oostende." De 2e voorzitter opesde de vergade ring met christelijke groet «n sprak zyn vreugde uit over de goede opkomst der leden Allereerst zette hij uiteen de werkzaamheden der afgeloopen maand. (Vleeschdistributie en kolendistributie Vervolgess vroeg de Eerw. Adviseur het woord over de circulaire van de Ned. Onderwijzersbond in samenwerking met de Geesche Bestuurdersbond, om trent kindervoeding en kleoding. Hij zette breedvoerig uiteen, dat onze Room sche kinderen nooit aan een gemeen schappelijke maaltijd mochten deelnemen. Besloten werd om, én door de Vincen- tiusvereeniging en R. K. Volksbond een adres te richten aan Burgemeester en Wethouders tot bet aanstellen van een schoolarts, liefst een vrouwelijke, om te onderzoeken welke kinderen aan onder voeding lijden, en deze te spijzigen niet in een centrale kenken, maar alleen in een lokaliteit voor R. K. schoolkinderen. Verder kwam aan de beurt verkiezing le Voorzitter. Met algetseene stemmen werd gekozen de heer J. van der Voort, die zijn benoeming aanvaardde onder dankzegging voor het vertrouwen, dat de leden in hem stellen. Als afgevaardigde veor het Arbeiders congres werd benoemd de heer J. v. d. Voort. Bij de rondvraag vroeg mr. Stieger het woord inzake schoolartsen en deelde mede, dat a.s. Donderdag te Goes een vergadering zal worden gehouden voor het aanstellen van schoolartsen, dus dat wij spoedig met adres aan B. en W. gereed moeten zijn. Te ruim 7 uur sloot de voorzitter deza- in alle opzichten welgeslaagde vergade ring met den christelijken groet. In de tweede helft, van Septem ber zijn in deze gemeente ingekomen: J. Mesu, dir. Zaaizaadbureau, uit N.. en St. Joosland, Wijngaardstr. 196; J, D. Braber, monteur telegrafie, uit Woensel, Grnote Kade 34; H. O. van Ringe.len- stein, kantoorbediende, uit Tiel, Lange Vorststr. C 246a; G. Teunissen, kantoor bediende uit Zwolle, Ossenhoefdstr. 100 C. de Wilde, varensgezel, uit Breskens, Paardenweg 71b. Vertrokken: Ma. S. W. Boot, ver pleegster, naar Middelburg; J. A Kele, bakkersknecht, naar KloetingeJ. Fraanje, predikant, naar Barneveld; M. A. Stie ger, zonder beroep, Baar Breda; J. Bruins- ma, politieagent, naar 's Hertogenbosch; J. C. Pilaar, koopman, naar Kapelle. (Z De jaarlijksehö predikatie ten bate van het liefdewerk der vereeniging van St. Vincentius a Paulo alhier, 0al Zondag 13 October in onze païochië gehouden worden door dein Franciskanerpater, Borromeus De Greeve. Middelburg. De verlichting van onze stad is weer verbeterd, doordat sedert Zaterdag op verschillende donkere plaat sen gaslantaarns ontstoken zijn. De Kamer van Koophandel en Fa brieken vergadert Dinsdag a.s., des na middags te drie uur. VliMiagM. Op den boulevard is men bez'ig de deksteen van den strandmuur schuin ie leggen, zeker een goede ver betering, die de kans op ongelukken zeer verminderd. De nieuwe verbindingsweg tusschen stad en eiland nadert al meer en meer zijne voltooiing. Alleen langs de Arsenaal- straat moet de weg nog bestraat worden. Op het rijksvoetpad, waarlangs nu dé verbindengsweg is, is de bestraling reeds ten deele weggenomen. De hevige knal, die Zondagmiddag omstreeks 4 uur over bijna geheel Wal cheren werd gehoord, is veroorzaakt door het ontploffen van ©en mijn, die' bij Fort de Nolle aandreef. Eenige ruiten tot zeer ver van de ontploffing toe sprongen, maar verder werd geen schade aangericht. Ook was men Zondagmiddag bezig' een gede- /monteerde mijn bij den spuiboezem weg te halen. Kloetinge. Met ingang van 16 Oct. be noemd tot hulppostbode alhier, dhr. J. v. d. Plasse. (Z.) Kapelle. Vrijdagavond werd den nieu we* bewoner van villa „Annie", de* heer J. C Pilaar, door het fanfarekorps „Ons Gentegen" een serenade gebracht. Daar het dien avond mooi weer was, bracht zulks veel volk ep de been Als een bijzonderheid kan wel ge meld worden dat in den tuin van den heer E. Vervaat een zonnebloem gegroeid is die een doorsnee heeft van 42 c.M. Voor belangstellenden is die kolossus deze week te zien. Door het vele natte weer der laatste weken, hoort men algemeen klagen ever de vele zieke aardappelen, ook met de boonenoogst gaat het niet naar wensch, mede het gevolg van het natte weer. By den heer Glas werd een tuinbank vermist, de politie werd er mede in kennis gesteld en door diens vlug op treden werden da vermoedelijke daders achtervolgd en kwam de bank terecht. lerseke. Door de coüp. ver. v. mossel kweekers zijn van 28 Sept.4 Oct. verzonden 700 manden van 50 K.G. per spoor van af Vlake en 725 ton van 100 K.G. per scheepsgelegenheid alles voor 't binnenland. (M. Ct.) Heinkenzszand. Distributiemisère. Men schrijft ons: De bevolking alhier begint hoe langer hoe meer ontevreden te worden over de uitvoering van de distributie. Het gaat dan ook met deze zaak een zwaren lijdensweg. Ongeveer 3 jaar wordt er nu al regeeringsviscli tegen verlaagden prijs verkrijgbaar ge steld, wij hebben daarvan 2 maal kunnen profiteerende eerste maal midden April 11. en de tweede maal eenige weken later. Daarbij was de verkoop zoo slecht geregeld, dat sommigen beide keeren visch kregen, anderen, ofschoon zij telkens bij den verkoop aanwezig waren, met leege handen konden aftrekken De laat ste zachte zeep werd hier in het begin van April uitgegeven. Eerst den 4 Oct. is er van den nieuwen voorraad iets verschenen. Wel werd in Juli, Aug, en Sept wat harde zeep en waschpoeder verdeeld. Van Oct 1917 tot 31 Maart 1918 werden geen kaarsen gedistribueerd. Na dien datum werden er wel gegeven, doch thans schijnt het weer uit te zijn Wat de kaas betreft, marcheert de zaak ook niet. Volvette kaas is, sedert de be stelling over de -winkeliers gaat, niet meer verschenen en zoodoende is zij voor ons een vrijwel onbekende grootheid geworden. Doch ook met de 20% kaas gaat het slecht. Nog nooit kregen wij .ems rantsoen. Nooit mocht meer dan 1 ons per week gegeven worden en gedurende de maanden Augs. en Sept. is slechts 3 maal kaas ter beschikking gesteld. Ook gaat het met de verdeeling van sago en aardappelmeel niet naar wensch. Deze komen in uiterst kleine hoeveel heden aan en worden dan zonder bon verkocht, zoodat zij, die het toevallig weten, op alles beslag kunnen leggen en anderen achter het net visschen. Men kan ook niet begrijpen, waarom de verkoop van harde zeep, waschpoeder, kaarsen niet tegen afgifte van bons ge schiedt. Thans is er volstrekt geen con trole en kan er zooveel geknoeid worden als men wil. Klaagt men nu bij den burgemeester over de slechte voorziening, dan ant woordt deze steeds, dat hij lang geleden besteld heeft, doch niets ontvangt. Men begint hier daarom te gelooven dat ZEd. de .juiste adressen niet kent, of dat de bestellingen zoo onduidelijk geschreven zijn, dat de geadresseerde* ze niet kunnen ontcijferen. Mén had gehoopt dat, nu er 2 nieuwe wethouders zijn gekomen, er een frisscher wind zou gnan waaien en de zaak beter zou geregeld worden. Doch men ziet zich in zijn eigen verwachting teleur gesteld. Zelfs sehijnt een raadsbesluit inzake de distributie, dat den 18 Sept. genomen werd, nog steeds niet uitgevoerd te kunnen worden, ofschoon het eenvou dig bestaat in het schrijven van een brief. Wolfertsdijk. Woensdag 16 October hoopt dhr. A. Beenhakker, brievengaar der alhier, den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar bij de posterijen in dienst trad. '8 Heerenhoek. In de week van 7 tot en met 12 Oct. zijn verkrijgbaar havermout, suiker, kwatta, margarine melange A en B, roomboterr kindermeel, maizena, rijst voor zieken en gort zoolang de voorraad strekt. Met de beschikbaarstelling van carbid zal thans spoedig een aanvang worden genomen. Voorloopig wordt per gezin 1 K.G. carbid verstrekt op bons. Voor de kerken, scholen en alle soorten bedrijven wordt afzonderlijk carbid verstrekt en wordt een bijzondere regeling getroffen. De 30 zware olmeboomen, staande aan de Werrylaan zijn bjj inschrijving verkocht aan den heer J. Jongeiieel te Utrecht voor de kapitale som van f5130. In verband met de kwade praktijken welke plaats vinden met de kwatta- chocolade, zal de distributie van dit artikel worden stopgezet. Hansweerd. Bij een wed. wonende in de nabijheid van de gasfabriek alhier, werd bij huiszoeking een groote partij plantenvet, chocolade en manufacturen in beslag genomen. Procesverbaal werd opgemaakt. Door de marechaussee werd een groote partij onderdeelen van rijwielen in beslag genomen. Souburg. Tengevolge van bet niet tijdig aankomen van regeeringsmeel, was de voorraad bij de bakkers uitgeput. Ten einde de bakkers in staat te stellen met de levering van brood doer te kun nen gaan is door den burgemeester van Oost- en West-Souburg een partijtje tarwe in beslag genomen. (VI. Ct.) Gedurende de week van 5 tot en met 11 Oct. 1918 is verkrijgbaar op: Aardappelbon 20 4 kilo aardappelen Havermoutbon 4 1 ons havermout (bij aankomst); Bak- en braadvetbon 13 21L ons suiker; Rijstbon 7 ons kaas; Vleeschbon 12 1 ons rundvleeseh. Westkapelle. Alhier is een mijn tegea den dijk gedreven en gesprongen, waardoor groote schade aan de geboswen, vooral aan de ruiten werd toegebracht. De stukken van de mijn lagen tot midden in het dorp. (M. Ct.) Vrijdagmiddag vlogen alhier drie vliegtuigen van vreemde nationaliteit over list dorp. Van uit noorden komende, passeerden zij langs de kust, maakten een omgang over het dorp heen en namen daarop koers naar de Belgische kust Zij werden deor de wacht aan de barak beschoten en door een torpedoboot, welke voor Westkapelle lag. Eede. Deze week zijn alhier zeven per sonen, all«n leden van één huisgezin over de grens gekomen. De vorige week kwanten de Duit- schers tot de ontdekking, dat men 's nachts den electrischen draad over een lengte van 500 Met«r had doorgeknipt. Een hondertal personen moesten over komen met veel vee. Door de Duitsehers werden die pogingen verijdeld. Een Duitsch sol daat wist te ontsnappen. Toen de Duit sche schildwachten op hem schoten vuurde hij terug, met liet gevolg, dat bij twee van zijn kameraads in het zand deed bijten. Schoondijke. De zware regens der vorige week hebben aan de kwaliteit der aard appels niet veel goed gedaan. Bij het roeien komt men vele rotte tegen. De kwaliteit is zeer goed: opvallend is het, dat dit jaar zooveel groote aardappels voorkomen. Sluis. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is er weer een geweldige actie in de lucht te zien geweest, ditmaal in de richting van Gent. Dezen keer wer den behalve vele zoeklichten, ook lucht schepen waargenomen. Dinsdag zijn alhier drie Duitsche soldaten over de grens gekomen, welke dadelijk geïnterneerd zijn. BrMkM*. Door de douanen alhier is Vrijdag j.l. proces-verbaal van bekeuring ingesteld tegen een zekere juffrouw v. H., wegens frauduleus vervoer van eenige knotte* sajet onder hare kleeren. Alhier wordt sinds het begin der vorige week vermist de 19-jarige B. M telefoniste op het postkantoor alhier. Er zijn aanwijzingen, dat zij te water is geraakt. Door een visscher uit Arnemuiden is in de Westerschelde opgevischt een vat wijn, inhoudende 180 Liter. Door den burgemeester-strandvonder alhier, is het opgeborgen. Qostburg. Wie van nabij de menschen alhier gadeslaat, en vooral de onderwer pen van hun gesprekken nagaat, moet wel tot de conclusie komen, dat de eerst volgende maanden door hen met zorg worden verwacht. Niet wat de levens- middelenvoorzieniDg betreft: ook deze baart zorgdoch op 't ©ogenblik vestigen aller oogen zich op de grens. Aller ge dachten loopen over den terugtocht der Duitschers, daar misschien ons land van Cadzand in de eerstvolgende maanden van nabij het krijgsrumoer zal deelen - Dezen winter zal de R K. Propa- gandaclub onze parochianen vergasten op een tweetal uitvoeringen In studie is genomen het bekende drama van Mgr. Menten „De held der Eucharistie", benevens een groot blijspel. Tevens zul len enkele kleinere voordrachten worden uitgevoerd. Retranchement. Alhier kan men van dichtbij het een en ander bij i'e Duit schers waarnemen. Heele dagen en nach ten rijden trams en treinen heen en weer, om materialen, manschappen en levensmiddelen te vervoeren. Naar men zegt, hebben de Duitschers al het vee uit de weiden gehaald. Heille. Aan de plaatsing der kanonnen en zoeklichten zou men zeggen, dat de Duitschers de Belgisohe kust reeds zoo goed als verlaten hebben. De afweerka- nonnen, die vroeger bij Middelburg (in Vlaanderen) stonden, zijn v erplaatst naar Balgerhoeke. De geallieerde vliegers doen hun aanvallen nu ook meer land waarts in. Naar wordt medegedeeld zouden er pogingen aangewend worden om binnen kort te Tholen en te St. Maartensdijk ook een afdeeling der prov. geitenfok- vereeniging op te richtenwanneer deze pogingen gelukken, dan zouden alle ge meenten in het eiland Tholen een fok- vereeniging hebben. (M. Ct.) Besmettelijke ziekten. Va* 25 Sept.1 Oct. zijn de navol gende besmettelijke ziekten in Zeeland ter kennis gebracht van den Centralen Gezondheidsraad Typh*s: 1 geval te Oud-Vossemeer. Roodvonk: 1 geval te Axel, Colijns- plaat, Koudekerke en Vlissingen4 te Schoondijke. Diphtheritis1 geval te Breskens, Middelburg, Noordgouwe, Rilla*d-Bath, Wemeldinge on Zuiddorpe, 2 te 's-Heer Arendskerke, 7 te Koudekerke. (M. Ct.) Aan de navolgende, indertijd, uit gewezen personen is vergunning verleend in Zeeland terug te keerenP. J. Everaert, A. J. Neve, A. J. Tieleman, Th. Tiele- man, Th. J. van Troost, D. H. de Waal, allen Iiontenissei en P. Droesebeke, Over slag. Nationaal R. K. Arbeiderscongres. De Federatie der Diocesane Volks- en Werkliedenbende* gaat op Zondag 13 «n Maandag 14 October a.s. te Amster dam in de groote zaal van Artis een groot nationaal R. K. Arbeiderscongres houden. De eerste vergadering begint op Zondag 13 October om 6 uur n m. Met dit Congres bedoelt de Federatie, •en nieuw tijdperk, een tijdperk van intensieve actie in te luiden. Daarom zyn de te behandelen onderwer pen zoodanig gekozen, dat de resultaten van dit Congres beschouwd kunnen worden als de grondslagen, waarop verder moet worden voortgebouwd. Ingeleid zulle* worden: Ie. Het program der Standsorganisatie, door den Geestelijken Adviseur der Federatie, Pastoor Mutsaers te 's Bosch 2e. „De practische toepassiBg van het program in en doer de plaatselijke vereenigingen", door de* heer Jos. Veltman te Arnhem; 3e. „De Vrouwenorganisatie", deor den heer H. Krijgsman te 's Bosch; 4e. „De Jeugdorganisatie", door den Weleerw. Heer J. van Wijk, Kapelaan te Utrecht. 't Spreekt vanzelf, dat het voor alle leden der Werklieden- cn Volksbonden van 't grootste belang is. De Federatie e* de Dioc. Bonden in de tsekomst eene krachtige aetie ie zien voeren. Waar op Ö-it congres de lijnen, waar langs deze aetie zich bewegen zal, zullen worden uitgestippeld, daar spreekt 't eveneens vanzelf, dat alle leden bij dit congres ten nauwste betrokken zijn. 't Schijnt daarom overbodig, degene* welke in de gelegenheid zijn het Congres bij te wenen, aan te sporen zulks ook werkelijk te doen. Minstens moeten allen zorgen, dat de plaatselijke Werkliedenvereniging of Volksbond waartoe ze behooren, door eenige afgevaardigden vertegenwoordigd is. 't Gaat hier ©m het gemeenschappe lijk belang van alle R. K. georganiseerde arbeiders, onverschillig welk vak of beroep zij uitoefenen. Bij Ken. besl. zijn benoemd aan de Rijks- Hoogere burgerschool te Vlissi*gen A. tot leeraar: tijdelijk, tot en met 31 Augustus 1919: a. J. Th. A. Stabbs, te Utrecht; b. dr. H. A. W. van der Vecht, te Middelburg; met 1 October: c. D. Kruyder, te Middelburg B. tot leerares, voor het tijdvak van 1 October 1918 tot en met 31 Augustus 1919: mej. H. E. A. Velthuys en mejuf frouw L. C. Ballegooijen, beiden te Middelburg. Geslaagd voor vrije- en ordeoefe ningen de keeren L. v. Baaien, Rilland- Bath en C. L Huissoon, Wolphaartsdijk.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2