Rechtszaken. Sociale Berichten. Gom. In de openbare vergade ring van den gemeenteraad Don derdagavond gehouden wanen afwezig de burgemeester met ziekteverlof, de heer mr. Stieger wegens uitstedigherd. de toe rei; Van Dissel en Brants uit hoofcte van ambtsbezigheden. Voorzitter was de heer v. d. Bout. Dc- notulen werdiein goed gekeurd en de navolgende ingekomen stukken ter kennis gebracht: 1 Programma en lesrooster van de Avondschool voor Am bachtslieden, cursus 1918 1919, 2. Me dedeeling houden vergadering van aan deelhouders der N. V. Waterle.dmg Maat schappij „Zuid Beveland" op 4 October 1918- 3 Proces-verbaal van kasopname dd. 20 September 1918 bij den Ontvanger dezer gemeente; 4. Mededeehng over ij den van den heer D. de Koning, oud- Directeur der gasfabriek en oud-I remeen- te-Bouwmeester; 5. Goedkeuring jan •s Raadsbesluit dd. 12 September 1918, No 3, tot het aangaan eener geldleemng ad f75000 ten behoeve der gemeente- gasfabriek; 6. Goedkeuring van 's Raads besluiten dd. 12 September 1918 Nos. 10a en 10b, houdende wijziging der ge- meentebegrooting voor 1918; 7. Ver zoek van bet Hoofdbestuur van den Ne- derlandschen Bond van Vakschooileeraron en -leeraressen, om eventueete verzoe ken van de Besturen van Industrie-, Huishoud- en andere Vakscholen voor Meisjes, om verhooging van subsidie, zoo mogelijk in te willigen; 8. Ontva.igslbe- richt van de op 12 September 1918 vastgestelde Motor- en Rijwielverordening; 9 Bericht van de heeren F. Mays en J. Mei se, dat zij hun benoeming respectie velijk als tijdelijk leeraar in de wiskunde en tijdelijk leeraar in het handteekenen aan de Avondschool voor Ambachtsliei- den aannemen; 10. Goedkeuring van 's Raadsbesluit dd. 12 September 194", No. 14, tot onderhandsche verpachting van gemeentegrond aan P. van V?33/) den e. a.; 11. Voorstel van het Hoofd van het Herhalingsonderwija om de eerste klasse to splitsen. Bij stuk no. 4 deelde da voorzitter mede, dat namens bet gemeentebestuur en den raad een brief van rouwbeklag is gezonden aan de familie van den overledene, omtrent wiens verdiensten en onkreukbare eerlijkheid als gemeente ambtenaar gedurende tal van jaren spre ker huldigend uitweidde. De overledene zal nog lang bij het gemeentebestuur in dankbare berinnering voortleven. (Ap- Omtrent stuk no. 7 wordt voorgestel 1 dit voor kennisgeving aan te nemen tot dat zich de gelegenheid voordoet om het daarin yervatte verzoek te behandelen. Omtrent stuk 11 zullen B. en \V. spoe dig met een voorstel bij den raad komen. De aanvrage om afschrijving van schoolgeld wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. goedgekeurd. Het voorstel tot aanvraging eener machtiging om met de ge meente Kattendijke eene ge meenschappelijke regeling te treffen tot wijziging der ver ordening op het aanleggen aan en het bevaren van het sas en de haven van Goes wordt zonder dis cussie en zonder .hoofdelijke stemming aangenomen. Ofschoon de heer Van Poelgeest lie ver zou gezien hebben, dat niet alleen de pas door de gemeente gekochte gron den, maar ook de andere reeds in bezit der gemeente zijnde gronden met eigen dommen (b.v. de Rijksgebouwen) in het grondbedrijf worden opgenomen om eene gezamenlijke betere controle te hebben op hetgeen daarop wordt gewonnen of verloren door de gemeente, maakte hij er toch geen bepaald voorstel van. Be wethouder Fransen v. d. Putte achtte de idee van den heer v. Poelgeest min der gewenscht, omdat de door hem be doelde bezittingen behooren tot het ver mogen van de gemeente, terwijl deze nieuwe gronden behooren tot de bouw- exploitatie der gemeente. Voegde men het andere er bij dan zou het volgens den voorzitter te geflatteerd zijn. Wat wij nu in het grondbedrijf brengen aldus de wethouder Dekker is iets levends, het andere is een dood ding, wat er dus 'niet bij behoort, afgezien nog van de groote administratiekosten, die de ver- wezenlijking van de idee van den heer Van Poelgeest zou medebrengen. Het voorstel tot vaststelling van een verordening op het grondbedrijf werd daarop ongewij zigd aangenomen. Het voorstel tot het plaatsen aan de gemeentegasfabriek van eene inrichting tot het ver vaardigen van watergas en het daartoe aangaan eener geldleening van f 75000 werd door B. en W. in den raad gebracht met dien verstande, dat het gemeentebestuur ■niet bepaald gebonden zou zijn, de leve ring der watergasinrichting op te dragen aan de machinefabriek „Jaffa Louis Smulders eu Co. te Utrecht, van wie de noodige gegevens we Men ontvangen. Eén lid der financiëele commiss.e haa ééne aanmerking, nl. de heer Van Poel geest, die ofschoon de noodzakelijkheid van de installatie erkennende, het noeti- tans een b.ttere pil voor de gemeente noemde. Dit illustreerende, Beide hy in den raad, dat de directeur der gasfa briek, wiens berekeningen zoowel het col lege van B. en W. als der gascommisaie tot leiddraad strekten, uitgaat van een kolenprijs van f50 pér ton, die1 een gaï- prijs zal geven van 15 ct. bij het nieuwe systeem. Maar als de kolen goedkooper gaan worden en men krijgt ze voor f 40, f 30. f 20, f 10 per ton, dan zal er spoedig een moment aanbreken dat het watea'gas niet meer goedkooper is dan hel kolengas en dan staat daar de installatie voor niets, terwijl op de grooto schuld nog maar een luttel bedrag zal zijn afgelost; f27000 zal per Jaar moe ten worden afgelost. Maar in 1916 is voor f59000 aan gas gefabriceerd. Dat is geeu verhouding. Het blijft een bittere pil. De lieer Donner vreesde, dat de be rekeningen wat te rooskleurig waren, de ervaring leert, dat het altijd op teleur stellingen bij financiëele berekeningen; uitloopt. Zal de kwaliteit van het nieuwe gas zoo best zijn? Ook daarvoor vreest hij. De heer Fransen v. d. Putte zette uiteen, dat met de nieuwe inrichting het mogelijk zal zijn uit dezelfde hoeveelheid kolen meer gas te bereiden en aanzien lijk meer. Daarbij zal het goedkooper kunnen geleverd worden en wel voor 15 ct. (thans voor 19 ct.) per kub. M. In alle groote plaatsen is men tot fabri catie van watergas overgegaan, door den kolencrisis daartoe gedwongen. Zoo ook tvorden wij ertoe gedwongen. Waar door flinke winst die op dat bedrijf wordt gemaakt het mogelijk is de leening in 10 jaar af te lossen, mogen de vele en groote voordeelen ons niet weerhou den den bitteren pil te slikken, of schoon het volgens spreker geen bittere pil is. De berekeningen dit tegenover het betoog van den heer Donner zijn niet fantastisch, maar aan da werkelijk heid ontleend, terwijl een mengsel1 van kolen- en watergas zal worden bereid dat minstens evengoed is als het tegen woordige gas. De heer Bonthuis, directeur der ge meentegasfabriek, die op verlangen van den heer Dekker en de overige1 heeren verdere toelichtingen kwam geven, gaf toe, dat de bittere pil van den heer v. Poelgeest zit in do hooge aansch'iffings'- kosten. Maar de door hem niet geflat teerde doch veeleer gedrukte rentabili- teitsrekening, waarbij te maken winst voor aflossing is bestemd, doet zien dat de schuld van f 75000 spoedig zal worden afgelost, temeer waar niet te voorzien is dat de kolenprijs omlaag gaat, waar mede het argument van den heer Van 'Poelgeest vervalt. Natuurlijk is het een risico met het oog op al of niet laat Intreden der normale steenkooltijden, maar spreker gelooft dat het laat Bal zijn. De heer Dekker merkt op, dat z. i. een gas prijs van 6 Va ets. niet spoedig .meer zal voorkomen, zelfs niet bij ons nageslacht. Trouwens de cijfers van 1916 door den heer v. Poelgeest gegeven, ziijn gebaseerd op een gasprijs van 6 Vb ct., nu is het 19 ct., de som van f59000 dient dus eerlijkheidshalve aldus de heer v. d. Bout driemaal grooter genomen te worden. De heer Bonthuis legde er nog den na druk op, dat ondanks alles, het water- gastoestel een gewichtig onderdeel dei' 'gasfabriekinstallatie zal blijken door zijn groot aanpassingsvermogen, om te ko men tot een groote besparing van cokeg. Bij den gasprijs van 15 ct. is dan 3.15 ets. voor afschrijving berekend. De ver bruikers zuilen dan waar krijgen voor hun geld. Het tegenwoordige bruinkolen- gas is 20 procent minderwaardig tegen over steenkolengas, toch kost het 19 ets. Het nieuwe gemengde gas zal met 15 ct. naar zijn juiste waarde betaald zijn. De heer v. Poelgeest maakte van Zijn opwerping geen voorstel en werd daarop het voorstel van B. en W. zonder hoof delijke stemming aangenomen. Niets voor de rondvraag zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Ter aanvulling van ons béf- richt over het aanhouden van twee jon gens, die uit Kinderzorg ontvlucht zijn, dient, nog geimeld, dat de ©ene jongen werd aangehouden door een medever- pieetgde en de andere door de politie. Menu Centrale Keuken. Week van 7 October tot 12 October. Maandag: Erwtensoep bon 36. Dinsdag: Stamppet Boerenkool. Woensdag: Havermoutpap. Donderdag: Stamppot witte kool. Vrijdag: Aardappelsoep. Zaterdag: Stamppot Andijvie. Vleesch. De Directeur van het Gemeentelijk Distributiebureau maakt bekend, dat vanaf heden Vrijdagmiddag 4 October tot en met Zaterdag 5 October e.k. bij de slagers verkrijgbaar zal zijn op bon no. 411 H G. (een ons) rund- vleesch. De aandacht wordt erop gevestigd dat de tong uitsluitend tegen inneming van 5 (vijf) bons mag worden afgeleverd. Het vleesch moet bij de slagers wor den afgehaald en kan dus niet worden thuisbezorgd. VfiMJaata- Gedurende de laatste weken werden in verschillende boomgaarden alhier vruchten gestolen, zonder dat men de daders kon snappen. Woensdagnacht gelukte het aan een soldaat commies op heeterdaad te betrappen een korporaal en een soldaat van de aldaar ingekwar tierde compagnie militairen, die bezig waren den boomgaard te plunderen van den heer Kostense. (M Ct.) De Duitsche beroeps consul Ven Teppelskirch alhier, belast met de waar neming van het Duitschecensulaat, is overgeplaatst en wordt vervangen door den Duitschen beroepsconsul Keuter. Hansweerd. Daar de Duitschers bij Sas van Gent geen schepen meer doorlieten, zijn Donderdag de schepen die te bas van Gent moesten uitklaren naar lner teruggekomen om alhier uit te klaren en de reis via Antwerpen naar Belgie voort te zetten. Schore. Ter gelegenheid van het huwe lijk van zijn dochter heeft onze burge meester de schoolkinderen onthaald op bruidsuikers wat natuurlijk met stralende oogtjes en dankbare hartjes werd in ontvangst genomen. Heinkenszand. Donderdagnamiddag ver gaderde de gemeenteraad alhier, Tegen woordig alle leden, één vacature De notulen worden voorgelezen en goedge keurd Op een adres van de bewoners der „Vijfwegen", om uitbreiding van de straatverlichting in verband met liet electrisch net, wordt gunstig beschikt, evenals op een verzoek van den heer Blak, landbouwonderwijzer te Klaetinge, om gebruik van het schoollokaal tot het geven van een eursus in plantenteelt. De vergoeding werd op f 10 gesteld voor verlichting en verwarming. Het primi tief kohier H. O. werd opgemaakt over eenkomstig het kohier Rijks-inkomsten- belasting 1917 tot een bedrag van f 11468.166. De 25 pCt., welke thans op eiken aanslag werd gelieven, is vervallen. Daarna ging de Raad in geheime zitting over tot het vaststellen van het kohier H. O., dienst 1918—1919. Baarlarid Tot buitengewoon opzichter aan het Wilhelminakanaal bij Eindhoven werd benoemd dhr A. G. de Jager van hier. Zierikzee. Bij koninklijk besluit is als bink van goedkeuring en tevredenheid de bronzen eerepenning voor mensch- lievend hulpbetoon en een loffelijk ge tuigschrift toegekend aan Ph. Cordonnier, Belgisch uitgewekene, tijdelijk alhier ver blijvende, wegens de dom hem met levensgevaar verrichte redding van een tweetal drenkelingen uit het water van de oude haven te Zierikzee op 8 J um 1J18. Burehsluis. In de onmiddellijke nabij heid van de haven van Burghsluis (zuid kant vaii Schouwen) heeft, tengevolge van het ruwe weer der laatste dagen een oeverafschuiving plaats gehad over een lengte van pl.m. 140 M bij een breedte van pl.m. 3i Meter. De laag- waterlijn ligt nu 37 Meter dichter bij den Zuiddijk. Vlak er voor is een diepte van pl.m. 9 M. geoonstateerd. (Z.) Sas van Gent. Hier is een fabriek op gericht tot het conserveereh van mosselen. Oettburg. De St. Ct. no. 229 bevat de Kon. goedgekeurde Statuten der Com- missionnairsvereeniging „Gemeenschap pelijk belang", gevestigd alhrer. Biervliet. Met ingang van 1 October 1918 is benoemd tot burgemeester dier gemeente de lieer P. W. Maarleveld, secretaris dier gemeente. Ossenisse. Van den landbouwer L. de W alhier moest een koe uit nood wor den geslacht. Daar dit echter m de ge meente Hengstdijk, onder welker gebeen te het dier zich op dit oogenblik bevond, gebeurde, werd de helft van het vleesch in de gemeemte Ossenisse en de andere helft in de gemeente Hengstdijk gedis tribueerd. Bij den landbouwer R. alhier werd van een paard de staart gekort, Het dier vond dit minder aangenaam, en begon te slaan. De behandelende vee arts bekwam een gat in den arm en een der zoons een gat in het gezicht, onder het oog. Cadzand. Ten nadeele van den heer de B. is een jong varken ontvreemd. Sluis. Zondag is op de wijk Draaibrug alhier, bij gelegenheid van de kermis, ten nadeele van dhr L. een fiets gestolen. Dadei(s) onbekend. De politie doet on derzoek. 'tls hier al goed waar te nemen dat de linie der strijdenden naar het Noorden is verlegd. Heele dagen, maar veoral 's nachts, als alles stil is, kan men hier het reffelvuur hoeren. Ook kon men hier Maandagavond zeer goed den lichtgloed waarnemen, veroorzaakt doer het brandende Kamerijk. Donderdagvoormiddag had een knecht van den landbouwer de Br alhier, in een aardappelveld een nog niet ontplefte bom gevonden, welke op eenige diepte in den grond zat. Na hem uitgegraven te hebben, ging (Hl ermee in de schuur om hem op zgn eigen houtje te demonteeren. Toen eenigen tijd daarna een paar knechts bij hem kwamen, is de bom gevallen en ontploft met het ongelukkig gevolg, dat de drie personen zeer ernstig gewond werden. Twee hunner zijn reeds over gebracht naar Middelburg ter behandeling. Aan de schuur word eenige schade aan gebracht. Zaamslag. Alhier is men druk bezig m«t de» aanleg van electrisch licht. De aanlegprijzen zijn erg hoag, ook al door de schaarschte aan grondstoffen. Verdor vernemen we, dat voor een pit elke week, het geheele jaar door, 75 cent moet betaald woiden. Hellle. Dinsdag is alhier weer een Belg over den draad gekomen. De man hing, als zoovele andere vluchtelingen, een treurig beeld op van het leven in België. Hrj had met een honderdtal burgers uit Moerkerke het voornemen opgevat om in den nacht van 31 Sept. op 1 Oct. te vluchten. Geen zijner makkers was echter gekomen. Naar hij vertelde, zenden de Duitschers alle weerbare Belgische mannen weg naar het front of naar andere operatiegebie den om loopgraven te maken. Souburg. Woensdagavond 2 October is in eeine vergadering van de Levensmid'die- lencommissie de navolgende motie aange nomen De bestaande organisaties te Oost- en West-Souburg, n.I. Werklieéen-vereeni- ging „De Vooruitgang", afdeeling Sou burg van „Patrimonium", Christelijk Na tionale Werkmansbond, afdeeling Sou burg van de S.D.A.P., R.-K. Vereeni- gimg „St. Martinus", Christelijke Metaal- bewerkersboind ian de Levensmiddelencom- missie, vertegenwoordigende bovenge noemde veneenigingen, Op verzoek van de Levensmiddelen- commissie in vergadering bijeen op 2 Oc tober 1918, gehoord de besprekingen omtrent de uitvoering van de distributiewet én de daarmede verband houdende verdeeling der levensmiddelen, gehooid de medewerking, die de le- vensmiddeleneommissiie ondervindt van het college van B-urgemeester en Wet houders, keurt in de eerste plaats de houding van den Burgemeester, niet alleen te> genover genoemde commissie, maar te genover de geheele bevolking van Oost en West-Souburg, sterk af, dringt er bij Burgemeester en Wet houders op aan, dat zij meergenoemde commissie volle medewerking verleen©, dat de verdeeling meer naar even redigheid plaats vinde, dat gezorgd wordt voor meerdere be schikbaarstelling van levensmiddelen, dat dc beschikbaar gestelde levensmid delen te Souburg worden opgeslagen, op dat er goede controle op uitgeoefend kan worden, dat het politietoezicht, scherper worde uitgeoefend 0111 hiel uitvoeren va,n ver schillende artikelen tegen te gaan, draagt de Levensmiddelencommissie op, deze motie ter kennis te brengen van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, den Commissaris der Konin gin, Burgemeester en Wethouders en de pers, en gaat over tot de orde van den dag. Namens dei Levensmiddeloneommissie, J. C. SMITS, Voorzl. W. M. VERKROOST, Secr. De commandant der stolling van de monden der Maas en der Schelde heeft het verblijf in zijn gezagsgebied ontzegd, wegens het betrokken zijn bij den smok kelhandel, aan den koopman J. C. van Gelderen, geboren 16 Juli 1890 te Hulst, wonende te Rotterdam. Bond van R K. Propagandaclubs in Zeeland. Deze Bond komt 13 October a.s., te Vlissingen in algemeene vergadering bij een. Aan de orde is o. a. de verkiezing van 2 afgevaardigden naar de Vergade ring; te Utrecht om te komen tot cen tralisatie der R.K. Propaganda in Neder land en de voorbereiding voor de Staten verkiezing van 1919. Prov. Bond van R. K. Kiesvereenlgingen In Zeeland. In Hotel Zeeland te Vlissingen, werd j 1. Woensdagmiddag de jaarvergadering gehouden door door het Bestuur van den Bond van R. K. Kiesvereeaigingen in Zeeland. Behalve Zierikzee, waren alle Distric ten vertegenwoordigd. Mr. Groet uit Mid delburg opende als voorzitter de verga dering en gaf allereerst het woord aan den secretaris om de notulen der vorige vergadering voor te lezen. Zonder op- of aanmerkingen werden deze goedgekeurd. Hierna bracht de secretaris iiet Jaarver slag uit, waarin hij o m. bijzonder gele genheid vond een weord van dank te brengen aan den afgetreden le secretaris de WelEd. lieer J. W. Vienings uit Gees, vooral hetgeen hij voor de tot standko- ming van den Bond had verricht en voor al hetgeen hij gedaan had, door woord en geschrift, voor de politieke ontwikke ling onder de Katholieken in Zeeland. De penningoi. de WelEd. heer A. Hendrikse uit IJzendijke bracht alsnu verslag uit over finantiën van den Bond. Niettegenstaande de 2e Kamerverkiezing veel geld had gekost, had hij gelukkig nog een klein batig saldo over. Hij werd gedechardheerd voor zijn ge houden beheer. De waarnemende secretaris, de heer J. L. Buissing van Vlissingen werd in de functie van le secretaris bevestigd. De Statenverkiezing van 1919 kwam nu, als voornaamste punt van de agenda ter sprake. Met de motie door de Centrale R. K. Kiesvereeniging in het District Goes voor gesteld, bleek men algemeen accoord te gaan. Na een langdurige bespreking, werd ten slotte eene billijke verdeeling der zetels voor de Staten in Zeeland ont worpen en met algemeene stemmen goed gekeurd. Eene circulaire met advies en toelich ting zal door het dagelijksch Bestuur worden ontworpen en aan de R. K. Kies vereeniging in Zeeland worden toege zonden Besloten werd te verzoeken, dat vóór 15 December a s. in alle Districten de candidaten voor de groslijst moeten zijn gesteld, terwijl onmiddellijk na de oil- cieële candidaatstelling eene vergadering van afeevaardigden der onderscheidene R. K. Kiesvereeniging zal worden uitge schreven. Van de te stellen candidaten zei eene verklaring gevraagd worden, dat zij ac coord moeten gaan met de plaats, welke zij op de lijst zullen innemen, terwijl zij zich niet door voorkeurstemmen, meer der kans van verkiezing zullen trachten verzekeren. Algemeen was men van oordeel, dat het Reglement grondig zou moeten wor den herzien, opdat de samenwerking steeds zoo prettig kan zijn, als in deze vergadering heerschte. Wegens vertrek van den penningm. kon de finantieele aangelegenheid niet volkomen worden besproken. Gecentraliceerde actie bleek gewenscht. Ook zal getracht worden in die parochies waar nog geen R.K. Kiesver. bestaat eene R.K. politieke organisatie in het leven te roepen. Na de gebruikelijke rondvraag, sloot de Voorz. de zeer geanimeerde verga dering. Rechtbank te Middelburg. De rechtbank te Middelburg veroor deelde heden wegens' Diefstal: J..v. B., 66 j., G. v. d K., 25 j., J. G.. 25 j., allen te Arnetnuidwn, f3 b. s. 3d. h„ W. B., 18 j„ werkman te Serooskerke, gedetineerd, twee maal twee maanden gevangenisstraf. J. L.. 41 j., werkman te 0. en W.-Souburg, f II) b. s. 10 d. h„ J, D:., 16 j„ schippers knecht te Colijnspliaat, gedetineerd, mnd'. gev.straf. Verduistering: D. H„ 23 j., werkman te Goes, gedetineerd, 3 mnd. gev.straf on L. II., 18 j., koopman te Goes, 1 mnd. gev.straf. Mishandeling: II. K., 14 j. te Goes f5 b. s. 1 w. tuchtschool, J. II., 47 j. veldarbeider te 'sHeer Arend statie, 15 1). s. 5 d. h. Bedreiging en bicleediging ambtenaar: J. H„ 21 j., lanidbouwersknechl te Iier- seke, 1 mnd. gev.straf voorwaardelijk mei drie jaar proeftijd. Vernieling: Th. M„ 41 j., koopman te Vlissingen, f10 b. s'. 10 d. h. Overtreding militaire verordeningD. T., 37 j., koopman te Goes1, vonnis waar van beroep vernietigd en beklaagde ver oordeeld tot f 15 b. s. 15 d. h. DistribntiewetovertnedingJ. L., 37 j., molenaar te Middelburg, f 100 b. s. 1 mnd. hechtenis; C. de W., 44 j., win kelierster te Colijnspliaat, f20 b. s. 20 d. h.; I. S., 37 j„ zeilmaker le. Vlis singen en A. A. v. B„ 37 j., winke lier te Hansweerd, ieder f10 b. s. 10 d. h.;. P. D., 17 j„ bakkersknecht to 'sHeer A'rendsfeeirke, f7 jb. s. 2 weken tuchtschool; M. J. O., 25 j., winkelierster te Vlissingen, P. do K„ 20 j., veldarbeider to Oostkapelle, J. S„ 30 j., koopman te Wemeldinge, allen f 5 b. s. 5 d. h. en II. W., 44 j., vrachtrijder te Kwa- dendamme f2 b. s. 2d', h. Vrijgesproken welden: M. W., 52 j., W. Q„ 47 j„ D. L„' 14 .j„ G. M„ 15 j., L. S., 36 j., J. V'. B„ 22 j., J. S., 20 j., J. v. B., 28 j., L. v. B„ 18 j., J. v. d. K„ 19 j. en P. v. B.. 16 allen te Arnernuiden en allen beklaagd van diefstal. Voor dc rechtbank te Middelburg wordt Dinsdag 22 dezer de zaak behan deld tegen J. B. uit St. Laurens, thans gedetineerd, wegens diefstal van vee uit d© wedde. Zooals men zich herinneren zal werd B. aangehouden, toen een on derzoek naar overtreding van bet slacht verbod werd ingesteld. Bï Kon. besluit is benoemd tot reckter- plaatsvervanger in de arrondissements rechtbank te Leeuwarden, mr. R. P. Cleveringa, advocaat en procureur te Middelburg. De 8e jaarvergadering van den Ned. 'R. K Naaisters- en Kleermakersbond „St. Gerardus Majella" zal worden gehouden te Utrecht, op Maandag 21 October, in hel gebouw der R. K Werkliedenver- eeniging „St. Joseph", Kromme Nieuwe Gracht 1. Aanvang 10 uur. Behalve de verslagen van Secretaris en Penningmeester staan er verschillende voorstellen van zeer groot belang op de agenda, als: het aanstellen van een 3e gesalarieerd bestuurder, oprichting van een coöperatieve in- en verkoopoenlrale van fournituren, beinoodigd voor het kteedingbedrijf. Verder voorstellen betref fende ontwerp-loonregelingen on planton van actie. Wij wenschen den R. K. Naaisters- eu Kleermakersbond veel succes toe, dat liaax ijverig streven veel yesultaten moge breuge®.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2