BINNENLAND. UIT ZEELAND. Landbouw en Veeteelt. Het Bulgaarsche leger. Volgens den „Figaro," spreken tele grammen uit Saloniki van een totaal verslagen Bulgaarsch leger, zoedat de aanvallen der geallieerden niet meer op georganiseerden tegenstand stuiten. De Bulgaarsche krijgsgevangenen be vinden zich ia een ontzettenden toestand van verwaarloozing en demoralisatie. Allen verklaren zij, dat hun kameraden, de officieren incluis, genoeg hebben van den strijd en dat, hoe ook de vredes voorwaarden luiden mogen, de groote volksmassa ze met vreugde zal aan vaarden. De bjit der Geallieerden. PARIJS, 30 Sept. Sinds de offensieven der geallieerden op 15 September hebben dezen den volgenden buit gemaakt. Aanval in het Oosten, door de Serviërs, Grieken, Franschen, Engelsehen en Ita lianen meer dan 50.000 gevangenen en meer dan 350 kanonnen. Aanval in Palestina, door de Engel- schen, 50.000gevangenen en325kanonnen. Aanval in Champagne, door de Fran schen meer dan 11.000 gevangenen. Aanval in Argonne, door de Ameri kanen, meer dan 8000 gevangenen en meer dan 100 kanonnen. Aanval bij Kamerijk, door de Engel seken, meer dan 22.000 gevangenen en meer dan 300 kanonnen. Aanval bij Yperen en Dixmulden, door de Belgen en Engelschen, meer dan 9000 gevangenen en meer dan 2>,0 kanonnen In het Westen zijn dus 50.800 ge vangenen gemaakt en 600 kanonnen veroverd, op alle oorlogstoeneelen 150.000 gevangenen en 1300 kanonnen. Voorzitter der Tweede Kamer. Wij vernemen dat Mr. D. Fock tot Voorzitter der Tweede Kamer voor 't nieuwe zittingjaar is benoemd. Mr. Cort van der Linden. Naar wij thans kunnen mededeelen, is de Minister van Staat Mr. Cort van der Linden, benoemd tot Lid van den Raad van Staten. Minister Aalberse. De minister van arbeid, mr. Aalberse, zal in de laatste helft van October zich te 's-Gravenhage metterwoon komen vestigen aan de Joh. v. Oldenbarnevelts- laan 82. Commissaris der Koningin in Limburg. Tot Commissaris der Koningin in de provincie Limburg is ter vervanging van Jhr. Ruys De Beerenbroeek, die als Mi nister van Binnenlandsche Zaken is op getreden, benoemd de heer Mr. E. O. J. M. baron van Heevel tot Westerflier Burgemeester der gemeente Breda. Protesten. In opdracht onzer regeering heeft onze gezant te Lenden opnieuw met klem bij de Britsche regeering geprotesteerd tegen het vliegen vaa Engelsclie vliegtuigen boven ons gebied, en wel: 22 Augustus door 8 vliegtuigen Bij Retranchement; denzelfden dag door 5 machines bij Caszand21 Aug. door 9 tweedekkers bij Sluis: denzelfden dag door een aantal machines boven Cadzand en Sluis; in den nacht van 22 op 23 Aug. door een vliegtuig bij Aardenburgop 22 en 25 Aug. door resp. 6 en 9 vliugtuigen boven de Wielingen. Mond- en klauwzeer. In verband met de algemeene produc- tiebelangen heeft de Minister van Land bouw het bestuur van het Kon. Ned. Landbouw-Comité gevraagd, zoo spoedig mogelijk advies uit te brengen omtrent de vraag of dit bestuur het geraden acht in de tegenwoordige omstandigheden met de bestrijding van het mond en klauw zeer door middel van afmakerij van de zieke en verdachte dieren voort te gaan. De hospitaalschepen. De hospitaalschepen „Zeeland" en „Sindoro" zijn Maandag wegens storm weer opnieuw uit zee teruggekeerd. Geïnterneerd. De Engelsche motorbooten, die bij het gevecht hetwelk op 11 Augustus j.'l. bij Terschelling plaats vond, binnen onze territoriale wateren zijn gekomen, zijn blijkens een officieel bericht, geïnterneerd. Gebrek aan pasmnnt. Naar aanleiding van oen telegrafisch verzoek der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Oldenzaal, om meer zilveren pasmunt, teneinde een geregelde uitbe taling der loenen door de werkgevers te kunnen doen plaats hebben, heeft de Minister van Financiën aan deze Kamer bericht, dat hij den Rijksontvanger ter plaatse wat ruimer van pasmnnt heeft doen voorzien, dan zulks tot nu toe mogelijk was. Verder zegt de Minister in bedoeld entwoord, dat wegens moei lijkheden bij den aanvoer van grond stoffen, de pasmuntvoorzeining aan enge grenzen gebonden is en moet zijn. De Minister doet daarom een dringend be roep op de medewerking van de werk gevers, opdat de laonen, zooveel als eenigszins mogelijk is, afgerond op een veelvoud van een gulden worden uitbe taald, met verrekening over een volgende week, hetgeen op die wijze over de- voorgaande week te veel mocht zijn uit betaald. Kunstmest. Het Rijkskantoer voor Kunstmeststof fen maakt bekend, in verband met de talrijke ingekomen aanvragen, dat voor- loopig, hangende de algemeene onderhan delingen met Duitschland, geen gelegen heid zal bestaan tot het doen van be stellingen op kalimeststoffen dat omtrent den loop dier onderhandelingen voorloo- pig niets met zekerheid kan worden medegedeelddat zoodra eventueel de gelegenheid tot bestellen zal worden opengesteld, daaraan op de gebruikelijke wijze bekendheid zal worde» gegeven. Jam. De minister van landbouw heeft aan zijn beschikking van 7 September 1918 toegevoegd„Het afleveren van jam in glazen, potten, blikken of kistjes mag slechts geschieden, indien .deze verpak kingen voorzie» zijn van een sluitetiket, zoodanig aangebracht, dat de verpakking niet kan worden geopend zonder dat etiket te verbreken. De leveranciers zijn verplicht de ledige potten en glazen te rug te nemen resp. voor 10 cent voor de verpakking van 0.45 K.G. en] voor 12 cent voor de verpakking van 0.9 K.G." Aardappeldistributie. Door den Minister is tot de gemeente besturen de volgende circulaire gericht: Ik heb de eer u te berichten, dat het aardappelrantsoen per inwoner van uw gemeente boven 1 jaar zeker niet meer zal kunnen bedragen dan 4 K.C. per week. Mochten er zich geen omstandig heden voordoen, waardoor dit rantsoen nog zal verminderd moeten worden, dan zal dus van het tijdvak 1 October 1918 1 Juli 1919 per inwoner boven 1 jaar in totaal eene hoeveelheid noodig zijn van 160 K.G. Bij mij bestaat er geen bezwaar tegen, dat uwerzijds aan particulieren, welke naar uwe meening geschikte bewaar plaatsen bezitten, gelegenheid wordt ge geven voor den winter aardappelen op te slaan, doch ik geef in overweging dit bij gedeelten te laten doen en wel in geen grootere hoeveelheden dan ten be hoeve van hen die geen geschikte op slagplaats te hunner beschikking hebben door of vanwege de gemeente zijn op geslagen. De aardappelen welke door particulieren niet eigen verbouwers worden op geslagen, zullen door of op aanwijzing van de gemeenten worden verstrekt. Waar noodig, zullen dus door de ge meenten aardappelkaarte» worden inge voerd, op de wijze als dat ten aanzien van brandstoffen enz. is geregeld. Aan eige» verbouwers worden deze kaarten niet uitgereiktvoer zoover deze echter niet voldoende voor eigen be hoefte hebben geteeld, zal hun rantsoen door hun gemeenbestrur moeten worden aangevuld tot 4 K.G. por hoold en per week. Wat de te verstrekken soorten be treft, merk ik op, dat het ter vermijding van onnoodig vervoer noodzakelijk is, dat de gemeenten in de eerste plaats, zoowel voor distributie, reserve als op slag, zullen zijn aangewezen op die aard appelen, welke in de gemeente zelve of in hare naaste omgeving en ia de pro vincie, waarin zij zijn gelegen, zijn ge teeld. Goes. Donderdag en Vrijdag 3 en 4 Oct. is op bon 3 van het Vleeschboekje 4 ons rundvleesch bij de slagers verkrijg baar tegen, de bekende prijzen. Het menu Centrale Keuken wordt voor Vrijdag a.s. gewijzigd. In .plaats van mossels en aardappelen worden verstrekt bacbé en aardappelen. De onder deze gemeente in aan bouw zijnde veekoekfabriek zal 15 Nov. in werking worden gesteld. Allen die er nog aa» deel wille» neme», of op een of andere wijze de nieuwe onderneming willen steunen, kunnen zich vervoegen bij v. d. Slikke te. Wolfaartsdijk en Van Iwaarden te Biezeliage. De Kath. Soc. Actie alhier heeft voor den kemeilden winter groote plan nen. Allereerst wil het bestuur van ons plaatselijk comité den weleerw. pater Zeij, S. J. laten komen, die zich veel naam verwierf met zijn prachtige lezing (met lichtbeelden) over Vondel's „Altaar geheimenissen" om dezelfde lezing voor alle minnaars der Vondeliaansche poëzie alhier te houden. Verder wil zij een tooneelvoordrachtavend doen houden door den bekenden hoogst begaafden tooneelist en voordrachtkunstenaar Vin cent Berghegge, die met zooveel succes in de openluchtspelen der laatste jaren optrad. Het spreekt vanzelf dat onze plaatselijke K. S. A. dit alles niet kan tot stand brengen, wanneer zij niet krach tig worde gesteund, waartoe wij bij deze gaarne een opwekkend woord neer schrijven. Voor eenige officjeele persoonlijk heden en die pers was héden dat gedeelte dei' vakschool voor meisjes te bezichtigen, dat voorloopig in den bene- denbouw van het gasthuis is onderge bracht, n.l. de lokalen waar wasehl- en strijkondeïïicht wordt gegeven en les in het koken. De directrice mejuffr. Simmer- mans/ gaf van een en andier uitleg. Ge heel deze voorloopige inrichting ziet er keurig uit. Wij komen e:r in ons volgend nummer op terug. In. de hedenmiddag gehouden alge meene ledenvergadering van de Vereen. De Ambachtsschool zijn de begrootingen van Ambachtsschool en Vakschool voor Meisjes goedgekeurd. De eerste in ontv. en uitgaaf f 26533,35 (onvoorzien f200.185) en de tweede in ontv. en uitg. f 14050 (onvoorzien f205). De Gemeenteraad komt Donderdag a.s. in openbare vergadering bijeen ter behandeling der navolgends agenda: Vaststelling der notulen vandeverige vergadering. 1. Ingekomen stukken2. aanvrage om afschrijving van scheolgeld3. veorstel tot het aanvragen der machtiging, be doeld bij artikel 121 der Gemeentewet, teneinde met het Bestuur der Gemeente Kattendijke een gemeenschappelijke re geling te treffen tet wijziging der veror dening op het aanleggen aan en het bevaren van het sas en de haven van Goes4. veorstel tot vaststelling eener verordeniBg op het Grondbedrijf5. voor stel tot het plaatsen aan de gemeente gasfabriek van een inrichting tot het ver vaardigen van watergas en het daartoe aangaan eener geldleening van f75000. Dinsdagmorgen is door de kommiezen alhier een wagen aangehouden op den Kloetingsclien straatweg, waarop onge veer 200 KG. tarwe werd vervoerd zonder vervoerbewijs De tarwe is in beslag genomen. (Z.) Middelburg. Hedenmorgen is ^lhier op 75-jarigen leeftijd overleden de heer J. A. Zip, oudste lid der kassiersfirma J. A. Zip Van Teijliugen, welk kassierskan toor dc overledene op 9 Januari 1865 opende en 'dat hij sedert 1896 samen met den. heer jhr. A. A. van Teijlingen, beheert. De overledene, die als een rechtschapen en welwillende .man in hoog aanzien was bij ieder die hem kende, was; in de finan- cieele wereld eien alom betond persoon. Hij' was thans nog; commissaris van <ïe Zuider Hypotheekbank, lein lid van den Raad van Beheer v.a,n de Stoomtram Wal cheren, en tot. voor korten tijd commissa ris van' de Algemeene Maatschappij tot beleemen en aankoopen van met vrucht gebruik of periodieke uitkeeringen .be laste waarden en van de Levensverzeke ringsmaatschappij „Fatum". Ook op verschillend ander glebied hééft de heer Zip gedurende de afgeloopen halve eeuw die belangen van Middelburg em zijn inwoners ^gediend en zijn heen gaan zal dan ook in ruimen kring met groot leedwe-aen worden vernomen. De liegr Zip was ook commissaris vian den polder Walcheren van 1903 tot begin 1913, toen hij1 bedankte; levens secretaris der godshuizen van 1878 tot 1907. Aan de Spaarbank was bij verbon den sedert 1863, waarvan sedert 1878 als kassier. De soldaat G. J. W., die Maandag alhier werd aangehouden wegens ver duistering van een rijwiel en desertie blijkt thans nog meer op zijn kerfstok te hebben, hij heeft Zondag in een hotel alhier vertoefd en heeft zich daar door openbreken van een kast een cestuum toegeeigend, de hotelhouder heeft hem toen achtervolgden zelf in een ander hotel aangetroffen, waarna hij he* verzocht mede te gaan en hem toen verzocht het pak terug te geve#, wat hij deed. Thans is wegens dezen diefstal ook proces-ver baal tegen den militair opgemaakt. (M. Crt.) Van het gebouw van de Burger school wapperdu Dinsdag de driekleur voor het 25 jarig jubileum van den heer P. Bruel als concierge en amanuensis. Door directeur en leeraren en leerlingen werden den jubilaris geschenken in enve loppes, bloemen en versnaperingen aange boden met toepasselijke woerden, waarin de nauwgezetheid van den jubilaris ge- schelst werd. De heer Bruel dankte zichtbaar aangedaan. Vlissingen. Bij den inspecteur der directe belastingen, enz. alhier is ontvangen onder letter IJ, f 126.12, wegens te wei nig betaalde bedrijfsbelasting De politie en belastingambtenaren hier ter stede hadden kennis gekregen van een voorgenomen verkoop van mor phine Zaterdag werd een sergeant aangehou den, die een op morphine gelijkende stof afleverde. Deze werd in beslaggenomen toen de man, bij wien ze bezorgd was ze wilde verkoopen. Bij een huiszoeking in de betrokken woning werd nog een partij Duitsche namaaksuiker en een partij peper in beslag genomen. Tegen den man is proces-verbaal wegens ver boden nederlage opgemaakt. (M. Ct.) Door de sleepboot „Donau" is hier aangebracht het wrak van een onbekend zeilschip, dat nabij Westkapelle gevon den is. Hier is ingebroken in de cantine van de kazerne Willem III en een be drag van f60 ontvreemd. (M. Ct.) Maandagavond zijn door de recherche op liet Eiland alhier een marine matroos en een burger gearresteerd die in een café een groote hoeveelheid olie hadden afgeleverd, welke bij onderzoek afkomstig bleek te zijn van diefstal van een onzer marine schepen. Bjj een gehouden huis zoeking van de politie in het café werd in den kelder de olie gevonden. (VI.Ct.) Maandag zijn alhier de zeebaden gesloten. Van 27 tot en met 30 September werden nog 46 baden genomen, waarvan 20 door dames en 26 door heeren. De temperatuur van het water was 55 tot 57 graden. (VI. Ct.) Aan hetpostkantoor alhier werd gedurende de maand September 1918 in gelegd f9546.63 en terugbetaald f4539.52. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 14456. Schare. Zaterdagmiddag hield onze dorpsvereeniging een vergadering Tot bestuurslid van den eventueel te vormen kring Oost Zuid Beveland, werd benoemd de voorzitter, de heer J. G. van Niauweahuijzen, fen tot plaatsver vangend lid de heer C. Boonman. Besproken werden de mededeelingen van het Rijkskantoor voor vee en paar den over de huisslachting. De vergade ring gaf als haar wensch te kennen, dat le. de reuzel zal worden afgestaan tegen f 2 de K.G. 2e. de regeering betaalt voor het var- kensvleesch aan de mesters voor varkens beneden de 100 K.G. f 2.25 voor varkeas boven 100 KG. f2.40 de KG.; 3e. ieder, die daarvoor in aanmerking komt, mag vrij een varken slachten. Wie meer varkens slacht, levert om beurt een varken aan de regeering en slacht nog een varken; 4e. de varkens worden thuis geslacht. De heeren C. Boonman en W. Karelse werden benoemd tot afgevaardigden naar de op 1 October te Goes over dit onder werp te houden protestvergadering. (M Crt.) Bij den Landbouwer Chr. Sinke zijn hedennacht 2 fietsen, een stuk ham en een pak suiker, en bij den land bouwer Cornells Boonman, een fiets ge stolen. Daders onbekend. (Z.) Nleea. 19 November a.s. zlal het 40 jaar geleden zijn, dat de Edelachthare heer D. Mulder tot burgemeester van Nisse, Ovezand én Driewegen werd benoemd. Op 7 Dec. had dei beëediging te; Nisse 'plaats. Niettegenstaande zijn hoogen leef tijd, weel hij, ook in déze moeilijke tijds omstandigheden, nog steedë mot vaste hand de zaken te leiden. Hoedekenskerke. Dhr. B. de Jonge, "se dert 1 Januari 1882 gemeente-veldwachter alhier, vraagt tegen 1 Januari 1919 als zoodanig ontslag aan. 's Heerenhoek. Voor zoover nog niet af gehaald is deze week ook verkrijgbaar Regeeringskaas 30 -j-. Sluis. Men meldt als een bijzonderheid dat van de hier bijna 4 jaar liggende Belgische schepen Donderdag 1.1. een sleepboot en Zondag een ijzeren sleep- schip zijn vertrokken naar België, naar •verluidt met bestemming voor Holland. (M. C.) Cadzand. Diinsdagvoormididag koerste op zeer groote hoogte- een. vliegmachine. De nationaliteit kon niet worden vastgesteld. Door de militairen alhier wlerd ze lie vig beschoten. Met ingang van 1 October a.s'. is tot mil. kommies alhier benoemd dhr. J. Wisse vian Zaamslag. St. Kruis. Dc rijksambtenaren bekeurden alhier een persoon wegens verboden ver voer van 700 K.G. aardappelen. Oostburg, Als bijzonderheid kan wor den gemeld, flat die vliegenier die Zater dag te Waterlandkelkje landde, nog den. moed bezat om Zondagnamiddag deel te nemen laan ©en schietwedstrijd onder ge leide van een paar Hollandse!® officie ren. Waterlandkerkje. 'De vliegmachine, Za terdagmorgen hier geland, was bemand met een Engelsch officier, afkomstig uit Manchester. Hij was aan hel front op gestegen met Zeebrugge als doel. 'Daar had jhij van de negen bommen, welke hij in zijn machine had, er zeven bo ven Zeebrugge gegooid. Door een opko menden mist, gepaard' miet windvlagen, was hij verdwaald. Toen "hij hier neer kwam, meende hij- in Frankrijk te Zijn. In den hak bevonden zich nog twle© bommen, benevens èen groote bak met kogels voor de twee mitrailleurs, die op de machine waren geplaatst. Door de Directie dier Staatsspoorwe gen is met ingang van 1 October be noemd tot eerste halte-chef te NoorJ- Kra.aijerl. dc 'beier M. va(n |de Griendt. Van de grens. Naar verluidt, zlal de grens eerstdaags iclertriseh yerliclnt wor den. Zulks zou gedaan worden om de Duitsche vliegtuigen een middel aan de hand te doen niet boven IloIlandscK ge- bied te komen, 't Is te hopten, dal de geallieerde vliegers nu ook hunne onge- wenschte bezoeken aan liet land van Cadzand zullen staken. Zeeuwsehe Wageamakersbond i In de afgeloopen week hield de Zeen w- sche Bond van Wa,gemmak®rs een druk bezochte vergadering te Middelburg. Dézé vtergadering was Keleg'd met het 'oog op de bestaansonhoudbaarlieid door tijdsomstandigheden en regeerings maatre gelen veroorzaakt. Vooral wekte liet groote teleurstelling, dat op het verzoek aan het rijks distributieibureau voor oliën en vetten ter verkrijging van lijnolie, af wij zend was beschikt. Besloten werd zich nogmaals met klem van redenen tot hetzelfde lichaam Ie twenden, wijl ook voor wagenmakers Iijn- lolie beslist onmisbaar is. Evenzoo werd besloten voor verlichting der werkplaat sen te adresseeren. Bij de bespreking der loon- en tarief lijsten, bleek een onhoudbaren toestand ingetreden te zijn, wijl èn prijsstijging dei- grondstoffen èn noteering der af te leveren artikelen enorm verschillen. Bij de be rekening en besprekingen bleek, dat; voor grondstoffen, iepen, essen, eiken en bui tenlandsch hout del stijging minstens is 100, 100/125 en 3,50 procent, voor ben zine, spijkers, verf, arbeidsloon, vracht kosten en levensstandaard resp. 900, 1600, 200, 100. 150 en 140 procent, terwijl de stijging der tarieven, waarvoor de produc ten worden afgeleverd, was van 50 -90 procent. Slechts een opwerken der voor raden heeft het mogelijk gemaakt "boven staande verschillen eenigszins te kunnen nivelleeren, doch wijl liet werken uit voor raden ophoudt, bleek veilioogïng der ta rieven onafwendbaar. Na behandeling van zaken van meer internen aard, werd dc vergadering ge sloten. Door een daartoe samengestelde com missie js een beroepi tot dei Nederland- sche mannein gericht om te helpen voor zien in een spoedige vorming van eten aantal adspirant reserve-officieren, daar gebleken is, dal in den oorlog de ver liezen aan officieren percentsgewijze be langrijk grootqr zijn dan aan soldaten en daarbij veel moeilijker aan te vullen. Zij, die zich beschikbaar willen stellen om de voorbereidende opleiding lol re serveaanvoerder te volgen, zullen alleen in hun vrijen tijd bijeen worden geroe pen, terwijl de bedoeling is voor defale opleiding'personen t© nem©n, die uit den aard hunner positie al® het ware voor aanvoerder zijn aangewezen. Verplichting om onder de wapens te komen, kan al leen bij tweede mobilisatie plaats" heb ben. De heer P. A. de Reij, Ahdij'A 52 te Middelburg, geeft alle verdere inlichtin gen.' De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde (commando Zeeland) heeft het verblijf in zijn gezagsgebied wegen® spionnage nage ontzegd aan W. Weltevreden, ge boren 1 Maart 1898 te Maassluis, wonende te Vlaardingen, van beroep zleeman, e» aan H. A. Eyeraerts, geboren 21 October 1877 te .Ostende, wonende tei Vlissingen, van beroep Belgisch zeieloods. Wegens verboden nederlage werd filet verblijf ontzegd aan E'. C. Wl. A. dq Graaff, geboren 25 Maart 1887 te Poort vliet, wonende aldaar, van beroep schip per. Huisslachting. Goes. Dinsdagmiddag is in „de Prins van Oranje" een vergadering gehouden ter be spreking van de bepalingen inzake de Huisslachting. Deze vergadering w,as belegd door de Landbouwcommissie tei 's-IIeer Arends- kerke en Ivloetinge en werd gepresideerd door den beier D. W. Lindenbergh van 's-Heer Arendskerke. De hoofdgrief was de bepaling, dat vóór toestemming tot huisslachting ge geven wordt, alle voor de distributie be schikbaar te stellen varkens geléverd moe ten zijn. De vergadering werd bijgewoond door den heer C. van Westen, directeur van het Bijkantoor Zeeland voor Vee en Paar den, te Zierikzee, en door zeer vele vertegenwoordigers van landbouwcommis sies op Zuid-Böveland. De Z.L.M. was ook vertegenwoordigd door den tweeden secretaris. De voorzitter "zeide, dat in zoover aan de wenschen reeds tegemoet, gekomen is, dat de vergadering wél had kunnen ver vallen, doch niettemin achtte hij het ge nenscht da huisslachtingsbepaJingen nog eens te bespreken, waar het slachtverbod voor Zeeland van zoo groot belang is. Spr. releveert de verschillende oude be palingen, als slachtvergunning, verplichte keuring en centrale slachtplaats. Zeeland heeft al slachtvergunning aan gevraagd voor plus minus 10000 varkens. Voor elke aanvrage komt f 2 a,an het Rijkskantoor. Spr. raadt niet aan te trach ten de reuzel te behouden, wijl dc re geering di© voor de vetvoorziening noo dig heeft. Vervolgens deelde de heer C. van Westen een en ander mede omtrent den stand van zaken. Spr. had circulaire" no. 6 liever niet gezien. Hiermede wer.l een verkeerde richting ingeslagen. Be' huisslachters zijn niet meer aan de oen trale slachtplaatsen gebonden. Iemand, die één varken slacht, mag het behouden, die er twee slacht, behoudt het eerste en levert bet tweede. Verder wordt hel progressieve stelsel toegepast. De slacht vergunningen zullen door do plaatselijke correspondenten gegeven worden, ais de

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2