Gemengd I Laatste Bei I Eerst wanneer er bons zijn verstrekt, mag de aflevering weder beginnen. Deze bons zullen worden uitgegeven doer het Rijks- kantoor voor Huiden en Leder en over ket geheele land geldig zijn. Met de uitreiking zullen zich echter de gemeente besturen belasten, die het best de meer dere of mindere behoefte aan schoenwerk kunnen overzien. Maximumprijzen rundvleesch Vastgesteld zijn de volgende maximum prijzen voor rundvleesch, alles per K.G. A. voor niet ritueel geslacht vleescli haas f3.20, biefstuk f3 20, rib f3, roast bief f3, lappen, gehakt, klapstuk, borst, poulet f2, beenderen fO.10. B. voor ritueel geslacht vleeschlappen, gehakt, poulet f 2, rib en stukjes vleesch f3, biefstuk f3.20, beenderen f0.12. Het is verboden het vleesch onder andere benamingen dan de bovenge noemde te verkoopen. Rellades mogen niet worden verkocht. Voor thuisbezorgen of verpakking mag geen verhooging in rekening worden gebracht. Rantsoeneering van gas. De Rijkskolendistributie heeft vastge steld, dat aan alle particuliere verbrui kers van gas moet worden verstrekt: I. als minimumrantsoen: a. voor verlichting in October 14 M3., in November 16 M3., in December 18 M3., in Januari 17 M3., in Februari 13 M3., in Maart 12 M:!. b. voor bijkoken (waterverwarming enz)10 M:!. per gezin per maand, ver meerderd met 2 M3. voor eiken persoon, waaruit het gezin bestaat II. als vast rantsoen voor verwarming45 M3. in ruil voor elke door de brandstoilencommissie van het aanvullingsrantsoen af te trekken brandstoffeneenheid, tot een maximum van 6 brandstoffeneenheden, welke ruiling slechts is toegestaan aan hen, die in het vorige winterrantseen hebben geruild Wisseibons boterkaarten. Gedurende de nieuwe periode van de boterkaarten zullen mede worden uitge reikt wisseibons van 5 gram en de nog in omloop zijnde wisselbons van de oude vet- of boterkaarten geldig blijven. Eieren. De opheffing van het vervoerverbod van eieren en van de opheffing van de maximumprijzen gaat eerst 27 September in blijkens de beschikking van den mi nister. Verwacht wordt, dat na dien datum groeter hoeveelheden eieren naar de groote steden zullen komen en dat de prijs dan lager zal zijn dan de tegen woordige. Bioscoopvraagstuk. De minister van Binnenlandsche zaken is voornemens een commissie in te stellen tot onderzoek van het bioscoopvraagstuk. Portverhooging. Men deelt aan de „Maasb." mede, dat zeer spoedig een wetsontwerp zal worden ingediend, hetwelk beoogt de thans gel dende briefporttarieven aanmerkelijk te verhoogen. De verhooging zal niet alleen brieven, doch ook briefkaarten en druk werktarieven omvatten. Onze uitvoer en de invoer van Dultsoh ijzer. Het bericht van het Haagsch Corr. bureau, dat de uitvoer van alle levens middelen en van alles wat in het alge meen in verband staat met de volksvoe ding thans stop gezet is, moet, naar het Vad. verneemt, zoowel beperkt als aan gevuld worden. Beperkt in zooverre, dat de uitvoer, waartoe ons land zich bij overeenkomst heeft verbonden, doorgaat; aangevuld in zooverre dat alle overige uitvoer, niet alleen die in verband met de volksvoeding staat, voorloopig is gestaakt. Het bericht, dat de invoer van ruw ijzer uit DuitscRland sedert Woensdag gestaakt is, is volgens het Vad., ook ten deele juist. De invoer van ijzer uit Duitschland, krachtens oude contracten, gaat door. Maar men is het bij de onder handelingen tusschen onze vertegenwoor digers en die van Duitschland nog niet eens geworden inzake het erediet, dat ons land aan Duitschland zou verleenen, cn verleden week heeft Duitschland toen besloten om, tot een oplossing zou zijn gevonden, met de levering van ijzer op te houden, met uitzondering dan van de levering, waartoe oude contracten Duitschland verplichten. Ten overvloede merkt het blad op, dat het besluit van de Nederlandsche regeering inzake den uitvoer in het alge meen, en het besluit der Duitsche regee ring inzake den uitvoer van ijzer naar ons land niet met elkaar in verband staan. Goes. De overleden heer D. de Koning heeft jarenlang in stadsdienst gearbeid, eerst als stadsbouwmeester en leeraar in het teekenen aan de Hoogere Burger en Burgeravondschool, later als directeur der gemeentelijke gasfabriek. In die ver schillende functiën muntte de oveiledene uit door groote bekwaamheid, plichtsbe trachting en strikte rechtvaardigheid Al werden die goede eigenschappen soms ietwat verduisterd door een zekere stug held in den omgang, zoo neemt dit niet weg, dat hij nog lang in waardeerende herinnering zal voortleven. Naaigaren. De burgemeester van Goes verzoekt winkeliers, die in aanmerking wenschen te komen voor den verkoop van Naaigaren, wanneer eventueel dit artikel voor deze gemeente mocht worden beschikbaar gesteld, hier van schriftelijk mededeeling te doen vóór 1 October a saan den Directeur van het gemeentelijk levensmiddelenbu reau aihier. Vleesch distributie. Burge meester en Wethouders brengen ter openbare kennis, dat op Donderdag 26 of Vrijdag 27 September a.s. op bon 2 van het vleeschboekje verkrijgbaar is 2 ons rundvleesch per persoon boven den leeftijd van 1 jaar. De prijzen zijn de volgende: Biefstuk en haas f 1.70, roastbeef, rib en lenden fl.50, lappen en soepvleesch f 1.10, alles per pond; beenen f0.15 per K.G. Woensdag 2 October a.s. zal er gelegenheid zijn de Vakschool voor Meisjes, tijdelijk ondergebracht in het Gasthuis alhier, te bezichtigen. Des namiddags te 4 uur zal een alge meens vergadering der Vereeniging „De Ambachtsschool" in de Sociëteit V.O.V. alhier plaats hebben. Dinsdagmorgen omstreeks 9 uur liad Óen kind van dhr. Br. alhier het ongeluk, terwijl zij op een wagen wilde klimmen, zoodanig onder een der wielen terecht te komen, dat een der beenen bijna geheel werd afgereden. AJeneeskum dige hulp moest worden ingeroepen, i Dinsdagavond omstreeks 41/2 uur liad een fitter M. van de gemeente-gasfabriek alhier het ongeluk in de gang van het Manhuis, terwijl hij een gaspijip in een muur wilde steken, zoodanig van de ladder te vallen, dat hij met eenlge hoofd wonden moest worden opgenomen. De onderlip is door dokter van den Berg genaaid, terwijl vele tanden in zijn mond losstonden. De konijnendieven ontzien zelfs de mannen van de politie niet. Zoo hebben zij in den afgeloopen nacht op 'terf achter diens woning van den heer Dootjes twee vette konijnen gekaapt. (Z.) Van Zondag op Maandagnacht zijn ook nog ten nadeele van I., wonende op den 's Heer Hendrikskinderendijk, uit een schuurtje achter zijn woning, ontvreemd een paar schoenen en eenige lijfgoederen. De politie doet ondeizoek. (Z.) Dinsdagmiddag had in den winkel van mej M. Hoogerwerve in de Lange Vorststraat alhier mej. D. v. d. Visse het ongeluk dat een ader in haar been open sprong, zoodat ze hevig bloedde. Zij begaf zich naar dr. v. d. Harst, die niet thuis was, waarop zij naar dr. v. d. Berg ging om heelkundige hulp. (Z MfcMeiburj. Dat er alle re'len was om het 25-jarig jubileum van de N.V. The Vitrito Works niet onopgemerkt voorbij' te laten gaan, moge nog uit enkele cij fers blijken. Er werden in het eerste raar, 1894, gemaakt 800.000 fittingsi, en aantal was in 1913 gestegen tot 86 mil- lioen. Dc oorlog was oorzaak van een achteruitgang in 1914 tot 77 en in 1915 tot 36 millioen, maar toch wist de di rectie het in 191(5 en 1917 weder tot 50 en 51 millioen op te werken. De behoefte aan koper is natuurlijk groot, in dit bedrijf, in 1913 werd 624.000 K.G. verwerkt. Er kwam stagnatie in den aan voer èn dit was voor de energieke di recteuren, gesteund door commissarissen, aanleiding tot. de afdeeling koperptetterij waar do afval tot bladkoper wordt ver werkt. Zaterdagmiddag waren in de conïeren- tiezaal op het kantoor aanwezig de heeren C. Boudewijnse, M. A. van der Leijé en H. C. Ghijisen, directeuren, en de hee- ren jh'r. mr. E. A. O. de Casembroot, 0. M. Ghijsen en dr. H. Jiap-ikse, commis sarissen. Tegen half twee hadden zich in den tuin vereenigd de ambtenaren, ba.zen en onderbazen, en bij monde yan den heer J. Smit werd de directie toen oen prachtige terracotta tuinvaas aange boden, die in den tuin werd onthuld. In zijn antwoord namens1 de directie, dankte de heer Boudewijnsie voor de woor den en het geschenk en wees liiji er o.a. op hoe de oorlog het fittingsbedrijf niet alleen heeft tegengehoudKjn in zijn groei, doch het zelfs binnen engere gren zen .heeft teruggebracht. De afzet is .be langrijk minder en ook 'het aantal lan den waar de afzet plaats ha l. Er mag echter van geluk gesproken worden, dat gedurende/ den oorlog op niet onbelang rijke Schaal is kunnen worden doorge werkt. Dit is een voordeel geweest, zoo wel voor de vennootschap als voor hen, die er werkzaam zijn. De oorlog heeft ook in pns land voor velen moeilijke toestanden doen ontstaan, omstandigheden in het leven geroepen, welke bevrediging zoeken, en als deze -niet geheel "te vinden is, ontslaan wel eens verhoudingen welke niet zoo zijfi als zij behooren tel zijn. De directie had dan ook willen vol staan met uitreiking van diploma's aan hen die 25 jaar in dienst zijn en een feestgave aan allen. Nu or echter door de ambtenaren op een andere wijze van herdenking werd aangedrongen, is clit gaarne aanvaard en zal de han'd', die met sommiger losser was geworden, zie ker weer worden versterkt. Nadat de beambten afscheid hadden ge nomen kwamen de werklieden, althans 157 hunner, in den tuin en bij- monde van\ de heeren R. C. H. Voorhans en J. M. de Ridder boden zijl een oorkonde, geteekend door den beer F. P. Dliuij te Amsterdam, vergezeld van een album met de namen der deelnemers aan. Ook nu was het de heer Boudewijnse, die hartelijk clank zegde voor woorden le-n oorkonde en deze .wees erop, dat het de directie zoo veel makkelijker zou val len de eischen, den kaatsten tijd -door de werklieden gesteld, onder de oogeu te zien, als zij in de toekomst zou kun nen zien en zij- beschouwt conflicten, die tengevolge van die eischen ontstaat, als oen strijd tusschen zorg voor het lieden en zorg voor de toekomst. Waar er veel opzettelijk wordt aangesticht tot wanver houdingen tusschen werkgever fen werk nemer, verheugt het die directie des te meer, dat van werkliedenzijde blijk wordt gegeven, dat er velen onder hen zijn, die zich één gevoelen met de directie on 'beseffen, dat hunne belangen met die der vennootschap samengaan. Zoowel aan de werklieden als te vo ren aan de beambten werden ververschin- gen aangeboden. De receptie werd „ver der Voortgezet in de ontvangkamer en kwam daar ceist de heer R. B. M. van, Berkum, ingenieur' der pletterij, zijn op wachting maken en zette deze uiteen wel ke energie en moed'de directie1 ook ten opzichte van de pletterij toont. De heer Boudewijnse zeide o.a. hierop, dat het nieuwe bedrijf in abnormale tijden is ge sticht en het dus nu niet tot vollen bloei is te brengen', dit zal eerst in gewone tijden mogelijk worden en spr. meent, dat de leiding bij den heer Van Bcir- kum in goede handen is. Vervolgens kwamen de heeren mr. J. .1. Reijse, voorzitter, II. Boasson en mr. J. A. Fokker, leden vvin liet bestuur van departement Middelburg en die maatschap pij van Nijverheid en in hun bijzijn werd door den heer Boudewijnse aan de bazen M. Gilde-, J. Geervliet en M. Grijs- paardt en de .werklieden C. J. van We zel, N. A. Grootjans, II. Voorhans, P. Gort, L. van Schelven, J. J. Gijzeis en P. J. Schoe de getuigschriften van de maatschappij van Nijverheid uitgereikt en de door de directie daarbij gevoegde me dailles, geslagen, op het stempel van ge noemde maatschappij-, terwijl zij- boven- dio.n nog een stoffelijk bewijs van waar deering in enveloppe ontvingen, hetwelk ook werd uitgereikt aan den mede aan wezigen-werkman Sulkers, thans door <le vennootschap gepensioneerd. Bij deze uitreiking voerde ook <fe heer mr. Heijae het woord en bood o.a. namens het jlepartement Middelburg een bedrag van f100 aan om dit te storten in het pensioenfonds voor de werklieden, waar van de heer Boudewijnse zoo juist had medegedeeld, dat het titans f 130.000 groot is. De heeren M. Gilde en M. Grijspaardt voerden beiden het woord om dank to brengen voor d© gratificaties, de bloe menhulde thuis- ontvangen, en voor de thans ontvangen blijken van waardeering liunner werkzaamheden. Onder de personen die verder van de gelegenheid om hunn© gelukw-enschen aan te bicden gebruik maakten, bevond zich in de eerste, plaats de burgemeester, de lieer P. Dumon Tak, met den secretaris, den heer jhr. mr. 'dr. W. A. J. Snouck Hurgronje, terwijl de beide wethouders reeds uit anderen hoofde aanwezig waren. Namens het gemeentebestuur wenschtle dc burgemeester commissarissen! en di rectie geluk en sprak hij zijn beste wen schen uit voor den verderen groei en bloei der ven,nootschap. Voor deze wo-orden zeg den de heeren Boudiewjjiis© hartelijk dank en wees hij erop-, da-t stoeds veel mede werking via,n de gemeente is- ondervonden, vooral ook in den laatsten tijd hij den strijd lege-n de gevolgen van den oor log. Spreker eindigde met -dep wensch, dat de industrie in Middelburg zich on der het burgemeesterschap van den he-pr Tak in bloei mag toenemen en The Vi trito Works daarbij een voorname plaats zal blijven innemen. Ook schriftelijk en telegrafisch had dc directie veel gelukwe-nschen ontvangen. De politie hield aan zekeren P. M. S., wegens landlooperij, voor den off i- cier van justitie- geleid we,rd hij later naar hot huis van bewaring overge bracht. (Z-.) Bij do politie is wederom aangifte! gedaan van diefstal van een rijwiel en verder van 4 pakken bezems uit do goe derenloods aan het station. (Z.) De politie heeft in beslag genomen 8 zakken bruine en 2 zakken witte boo tten, die frauduleus werden vervoerd, ter wijl tegein de- vervoerders yerbaal werd opgemaakt. Nog werd in bctelag genomen een zakje tarwe, dat ook fraudule-us werd vervoerd en een zakje aardappelen, dat naar Vlissingen zou worden uitgevoerd. Vli«tinjen. De Burgemeester van Vlis singen maakt hekend, dat liet aan gros siers en winkeliers verboden is schoenen af te leveren, in afwachting van een nadere regeling tot het verstrekken van schoenen op bonnen. Het eigen belang van iederen grossier en winkelier brengt mede zich stipt te houden aan het hier boven gestelde afleveriBgsverbed. Voor verdere bijzonderheden verwijst de burgemeester belanghebbenden naar Staatscourant 110. 221. Voor de haven werden Maandag middag twee mijnen aangetroffen, die doer de marine verwijderd zijn. Bij de invoering van hel melkrant- soen zullen hier ,ook gemeentelijke m-alk- kaarben worden verstrek!. Op een desbetreffend telegram van het gemeentebestuur van Vli-singen heeft de minister geantwoord, dal er ge m sprake van is den vrijen verkoop van aardappelen te kunnen toeslaan, terwijl op een- tweeds vraag werd geantwoord, dat als de oogst van gort en peulvruchten nnedevalt, ge tracht zal worden het rantsoen van die voedingsmiddelen te vergrootcn. Het 9e nummer van den loopenden jaargang van het maandblad „Onze Neutraliteit" bevat een door vele fraaie „kieken" verlucht artikel, gewijd aan de Kon. Maatschappij „De Schelde", scheeps bouw- en machinefabriek, alhier, opge richt in October 1875 en thans uitgegroeid tot een onzer grootste scheepsbeuwwer- ven. Het zeer degelijk, gedocumenteerd artikel pleit veor het gehalte van dit interessante maandblad, dat de belang stelling voor onze weermacht, zoo te land als ter zee, als een nationale zaak sclionwt. Kloetinge. Verkrijgbaar op bon 30: 21/2 •ons kaas. Van 25 September 1918 des Ivoormiddags van 8 uur tot 26 Sept. 's middags 12 uur verkrijgbaar pp bon 31 2'-H.G. jun-dvleesch. (Z.) 's Gravenpolder. Men meldt ons van geachte zijdeDoor bemiddeling van den consul van den alg. Ned. Wielr. Bend te Goes is de Vereeniging tot beheud van natuurmonumenten in Nederland, geves tigd te Amsterdam, eigenares geworden van de „Vier Linden" bij het dorp 's Gra venpolder. Bijna een jaar geleden is hierop een kapverbod volgens art. 1. der Boschwet gevestigd. Door dezen koop blijven de „Vier Linden" bestaan eH het is te hopen dat zij nog lange jaren mogen blijven staan als aandenken aan vroeger dagen (Volgens eene overlevering zouden die linden staan op de plek waar vroeger liet graafschap Holland en Zeeland zijn zuidelijkste grens had Red.) Hoedekenskerke. Door dr. B. E. J. H. Beeking alhier, worden pogingen aange wend om in gemeenschap met de gemeen te Baarland e«n wijk-verpleegster aan te stellen. Schors. Een 4-jarig meisje, dochtertje van den heer J. P. liep Maandagavond vlak achter een met bruine boonen geladen wagen, die liet dorp werd bin nengereden. Het kind kwam te vallen en geraakte daarbij met de beentjes onder liet voertuig. Toen men het kind opraapte bleken de voetjes deerlijk gekwetst. Ijlings werd dr. Kolf van Oisterwijk te hulp geroepen, die het eerste verband legde. Reeds was dienzelfden dag in den namiddag de hulp van dien geneesheer ingeroepen voor den arbeider C. Dorre- paal, die met zijn hand tusschen het groote rad van een dorsclimachine was gekomen. Hansweerd. Zondag 1.1. na de hoogmis vergaderde de R. K Kiesvereeniging in het hotel Paviljoen. Uit 't jaarverslag van den secr. bleek, dat de vereenigiDg in het afgeloopen vereenigingsjaar zeer actief geweest was. Zeven vergaderingen werden gehouden, waarvan drie gewijd waren aan lezingen ter ontwikkeling van de leden. Voor 'teerst kreeg een katho liek zitting in den raad van Kruiningen. Bij de verkiezingen hebben de kiezers alhier trouw hun plicht gedaan en eenparig nummer één van de Kath. lijst gestemd. Met medewerking van de kiesver. is alhier een R. K. Prop. Club opgericht, die al ijverig werkzaam is- Hoewel er vele uitgaven geweest zijn, sloot toch de rekening van den penning meester met een batig saldo van f71.81. De aftr. bestuursleden, Boonman, van Hootegem en Caré, werden herkozen, terwijl in de plaats van dhr. Mod'le, die als penningmeester bedankte, gekozen werd dhr J. B. Martens. De voorz. bracht dank aan dhr. Modde voor zijn ijverig werken in de vele jaren dat hij bestuurs lid was. In 't kort werd besproken 't werk voor den a.s. winter: de voorbereiding voor de Staten- en Raadsverkiezingen. Bij de rondvraag werd er veel en lang gesproken over duur gas en plaatselijke distributie. Aan 't bestuur werd opge dragen te trachten verbeteringen te krij gen. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorz deze belangrijke vergadering met den cliristelijken groet. Rilland Bath. Dezer dagen had de Land bouwer M. Boonman het ongeluk een zijner beste koeien te moeten missen. Door het eten va» natte klaver was deze gebarsten. Het beest werd voor de consumptie goedgekeurd en gedistri bueerd tegen fl.60 per kilo op de bon. 'sHeerenhoek. Donderdag 26 Sept. zal van 3—5 uur nam. gelegenheid bestaan voor af haling aan het distributiebureau van de broodkaarten bestemd voer het 69e, 70e, 71e en 72e tijdvak. Op bon 38 der koffiekaart is in het tijdvak van 1—15 Oct. verkrijgbaar '/s ons koffie. Voor de landbouwers zal in de maand October een extra pak kaarsen worden beschikbaar gesteld. Tot architect belast met liet ont werpen der bestekken en begrootingen voor het te bouwen burgemeester- en doktershuis is benoemd de heerE. Bleijen- bergh, bouwkundige te Ginniken. Domburg. De M. C. schrijft: Uit Domburg bereikt ons het bericht van den dood van den heer il. M. Keste- loo, die 40 j'aar lang, nl. tot 1915, ge- tae-ente-secretaris van Domburg en Aag- tekerko was, en voorts gemeente- en ker kelijke ontvanger en brievengaarder le Domburg. Maar nog meer dan wal bij in dat op zicht deed, zal zijn naam blijven leven dooe (hetgeen hij deed op 't gebiei van .archiefstudie. Zijn voornaamste werk in dat opzicht is de uitvoerige bewerking van de Stadsrekeningen van Middelburg, welke bewerking, uitgegeven door liet Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen, de merkwaardige, bijzonderheden dier rekeningen onder liet bereik van velen beeft gebrachht. Bovendien deed hij veel voor bet op sporen van de plaatselijke geschiedenis in zijn omgeving. Ilij heeft verscheidene studies gepubliceerd over Walcheren pn over Domburg, Aagtekerkc en .Oostka- pelle. De laatste jaren was Jiij bezig aan gen Idiotikon van Walcheren, een verzame ling woorden en uitdrukkingen pit liet Walclierscli dialect. Do overledene was ridder jn de orde van Oranje-Nassau. St. Maartensdijk. Door Ged. Staten is aan den heer W. M. Kloet, alhier, met ingaDg van 20 Sept, jl. eervol ontslag verleend als lid der commissie van aanslag voor de inkomstenbelasting, standplaats aldaar. Philipsland. De St. Ct. no. 222 bevat de Kon. goedgekeurde statuten van den Bond van Werkgevers in het Landbouw bedrijf, gevestigd alhier. T»rneuzen. Vorige week hebben hier gedurende de 4 laatste dagen der week groote volksfeesten plaats gehad bestaan de uit roei-, zwem- en vliegerwedstrijden, gymnastiek- en muziekuitvoeringen, ter wijl de zanger-propagandist H, Roos van het 39e L. W. I. met de manschappen van de Landweer uit den soldatenbuudel liederen ten gehoore gaf. Aan het muziekfeest, dat Zaterdag plaats had, namen deel het muziekkorps van het 42e L. W. I. te Schoondijke, „De Vereenigde Werklieden" te Temen- zen, „Elk naar zijn krachten" te Hoek, „De Volharding" te Zaamslag, „De Ver eenigde Vrienden" te Sas van Gent en „Vlijt en Volharding" te Hulst. De feestdagen waren druk bezocht en het weer viel nog al mee. De houders van publieke vermakelijkheden op het feestterrein maakten goede zaken. St. Kruis. Dinsdag viel het driejarig dochtert je van dhr. S. in een diepe sloot. De moeder, door het angstgesclirei opge schrikt, kon nog juist de kleine van een wissen doon redden. Biervliet Zaterdagavond hebben een tweetal soldaat kommieze» zich in een café alhier zoo ergerlijk aangesteld, dat de hulp der politie moest worden inge roepen. De 'heeren, die onder den iuvloed van sterken drank verkeerden, zwaaiden gedurig met de geladen revolver, en joegen de andere herbergbezoekers naar buiten, 'tls te hopen, dat de autoriteiten zich eens met die heeren zullen bemoeien, daar zij almeer eens door hun wangedrag over zich hebben doen spreken. De tram, die sedert het begin der exploitatie bij het gehucht de Kapitalen- dam steeds doorreed, stopt nu sinds Vrijdag ter wille van de bewoners dier buurt tot het in- en uitstappen van reizigers. Sas van Gsnt. Zondag is hier na een lezing van den heer Mol, secretaris van den aibeid te Breda, een R.K werklieden- vereeniging opgericht met 45 leden en het navolgende bestuur W. Tak, voor zitter, P. v. Oppen, Secretaris, L. Col- paert, le penningmeester, Aug. Lammens, onder-voorzitter, H. Huffer, 2e penningm. Oostburg Dinsdagnamiddag koerste er een vliegmachine zeer laag boven onze gemeente. Het vliegtuig kwam van een aanval op de Belgische kust en was blijkbaar aangeschoten, (zie onder Bres- kens in dit nummer). Bre8kens. In den zg. Langeweg nabij onze gemeente is Dinsdagnamiddag om streeks vier uur een Eagelsche twee dekker geland. De inzittenden, twee jonge Engelsche officieren, zijn geïnter neerd. De machine moest landen, wij' ze op een teere plaats getroffen was door een kogel. Groede Nu de maximumprijs vau de eieren verdwenen is, worden de boerde rijen als het ware afgestroopt door op- koopers, die voor de eieren fabelachtige prijzen bieden. Men spreekt zelfs van 40 cent. Watersta&tsbegrooting. Voor vernieuwing van palen in de hoofden va» de zeewering te Vlissingen; voor ziening van den ouden zeeschen oever langs de havenhoofden van de Wester- ef Koopmanshaven te Vlissingen voor- ziening van het Blazen-, het Bakkers- en het Leugenaarshoofd te VlissiBgen en enderhoud van sti oomlei dunde dammen en eventueel baggerwerl Zandhoek worden op de waterstaat voor 1919 geldt Voor het maken van e| buitenhaven te Vlissing tetaal geraamde koster aangevraagd. Voor de voltooiing var der los- en laadplaatsen wordt f 50 000 aangevral herstellen van de Oostslui| f 70.000voor bestrating legging bij de Axelsclie i veor verlegging van den den loswal aan het eiig kanaal naar de Axelsdfe Voor den bouw va» e sluis te Wemeldinge voorgesteld. Door verplaatsing val den commandant der mi voetsluis naar Middelburg stationneering van oorlog singen en de oprichting te Veere en Souburg, vi weging in de nabijheid over te gaan tot den marinehospitaal. Aangezien deze aang het oogenblik niet van aard is, dat reeds me aanvang zou moeten v komt het voldeende voc memorie uit te trekken, n wanneer de plannen eei hebben aangenomen, komen Voor de verbetering v van de Zandkreek wordt een post uitgetrokken. Voor de aanschaffingl motor bet onnings vaartuig schelde wordt aangevra Voor uitbreiding val Breskens is het op de loo I uitgetrokken bedrag met 1 Voor wegverbetering Z. Beveland wordt we aangevraagd. Kerkdiefstal. Ir Zondag op Maandag lie van de O. L. Vrouweke ne te Haarlem een brut- gehad. De dief of die| 's avonds in de kerk laf de sacristie worden verL en drie zilveren busjes] toedienen der Laatste Hl worden gebruikt, een bi f25, een koperen wierool zilveren doosje gevuld rijwiel van den koster li eens medegenomen. De onderwijzeres liana, Mejuffrouw Ceh 'tLoo aangekomen en genomen in Hotel Rö lessen aan de Prinse: kunnen voortzetten. LONDEN. Volgens een richt is Japansche cav. (Siberië) binnengerukt. BERLIJN. In den R neraal Von Richtberg den viee-kanselier Von stand in Mesopotamia 'eengezet, waarna de ver- verdaagd zijn tot W.oen BERLIJN. In politieke dal Von Kühhuann we' r ris van buitenlandse!» z; MOSKOU. De linkerzij beeft een program opgc concessies aan de bourg- «Ie hand gewezen. BERLIJN. (Officieel). Ruprecbt. Levendige ve in Vlaanderen. Tusscl llavrineourt leefde de Rij Moeuvre werden vi leni afgeslagen. Legergroep van Von treux, Greco-urt, Tra; kregen de tegenstander vasten voet, doch ver bun aanvallen tot den lingen niet uit te breidt ren Pontreux en Greco handen. Legergroep "van den schen de- Vesle en de Ai^ afdeelingcn in de link bezuiden Glennes en n gc-nien. SOFIA. (Officieel). C drongen in het dal dt dooi- in de vijandelijke delijke bataljons vielen voorbereiding onze stt den van Monastir aan, der zware verliezen t( 'LONDEN. Uit Wasl meld, dat Lansing (v Rarklay (voor Engelant lenging van het Anglo- bitrageverdrag hebben PARIJS. Gompers, Amerikaanscha arbeidt] rijs aangekomen en

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2