UIT ZEELAND. het ongeluk de treim AmsterdamHil versum ever den dijk was gepasseerd zonder dat daaraan iets bijzonders werd waargenomen. Voor trein 102, welke te Amersfoort wordt samengesteld uit de treinen van Groningen en Twente en te 10.40 te Amsterdam aas komen moet, bleek de dijk niet bestand, zoedat de grond onder de wagens wegschoof en een ge deelte van den trein meesleurde in de diepte. De locomotief was nog juist op het brughoufd aangekomen, sloeg uit de rails, kantelde, vernielde een deel der brugboog, maar bleef nog boven liggen, 't Moet hieraan hoogstwaarschijnlijk worden toe geschreven, dat de machinist en stoker nog goed weg zijn gekomen. De onmiddellijk achter de locomotief volgende bagagewagen en acht rijtuigen, waaronder een postrijtuig en een bagage wagen, werden neergesleurd in den ga penden afgrond, terwijl maar drie rijtuigen, de laatsten van dezen trein, op den dijk bleven staan. De neerstortende wagens schoven over en voorbij elkaar en vormden één massa met de aardkluiten van den dijk, welke meters ver waren weggeschoven. De vloer van een eerste en tweede klasse-wagen was als geschoren, schrijft de „Msbode", en inderdaad een juister woord is er niet voor te geven. Alles wat op dezen vloer had gestaan was verdwenen en het geheel tezamen gedrukt tot een onherkenbare massa. We geloo- ven ook niet, dat een der reizigers, die zich in dit rijtuig bevonden, aan de ramp is ontkomen. Het reddingswerk was even moeilijk als vreeselijk, omdat zich de ontzettenste gevallen van verminking voordeden. Nu en dan zag men dan ook dat soms steere militairen met de handen voor de oogen schreiend wegliepen en eenige oogen blikken het weg moesten staken, dat hun zenuwen te machtig aangreep. De gekeele opstand van dit rijtuig was medegenomen door het onderstel van den goederenwagen, welke erop velgde. Deze wagon schoof omvergeworpen ter zijde van het personen-rijtuigen hieraan voorbij en vernielde en verpletterde met de raderen alles wat eens dit rijtuig had gevormd. Dan volgde nog een omver geworpen goederenwagen, waarachter tenslotte een tweetal derde klas-rijtuigen gedeeltelijk ep zijde gewerpen van den dijk naar beneden hingen. Deze leverden neg voortdurend gevaar op, doch werden i> den middag met zware staaldraden aan het linksche speor, dat daar ter plaatse intact was gebleven, vastgesnoerd. Een 40-tal doeden en een zeer groot getal gewonden waren Vrijdagavond te Amsterdam in de verschillende zieken huizen binnengebracht. Ook was zoo meldt „De Maasbode" een doode naar Weesp vervoerd en eenige gewonden ia de richting Bussum. Het getal gewonden was nog aiet met zekerheid te vermelden. Het bleek, dat verschillende lichtgewonden, alsook to taal ongedeerd gebleven reizigers na het plaatsvinden der ramp waanzinnig van schrik en geheel ontsteld door het ont zettend gegil in alle richtingen waren weggeloopen, niet wetend wat te doen. In Muiden en Weesp werden bijv. licht gewonden verbonden, die eerst na verloop van eenigen tijd tot zichzelf kwamen en hunne namen konden op geven. Buitengewoon heldhaftig hebben zich 'n viertal Eerw. zusters geweerd, die uit Maastricht afkomstig op weg waren naar het St. Liduina-gesticht te Amsterdam. De Eerw. zusters bevonden zich in een der laatste coupés, bleven gelukkig ongedeerd en verleenden aan stonds hulp. Zij waren ook pastoor Jansen uit Weesp en diens kapelaan behulp zaam, die rondgingen om hun hulp te verleenen, waar die noodig was en ge vraagd bleek. De nieuw-opgetreden minister van Waterstaat, de heer König, arriveerde des middags op de plek der ramp, ver gezeld van mr. dr. G. van der Meulen, administrateur der hoofd-afdeeling Spoor wegen van liet Departement. Behalve het onderzoek, dat de Holl. 'IJzeren Spoorwegmaatschappij aaar de oorzaak van de ramp instelt, wordt ook namens de regeering door eene commis sie een apart onderzoek ingesteld Aan het hoofd dier commissie staat de oud minister van Waterstaat, de heer Lely. Tragische b ij zonder heden. ,De Maasbode" vermeldt het volgende: Zoo was er een dame van middelbaren leeftijd met groote moeite losgewerkt, waarna bleek, dat direct het rechterbeen moest worden geamputeerd. De operatie geschiedde bij haar volkomen bewustzijn en de patiënte hield zich buitengewoon dapper, zoo zelfs, dat de helpende dok toren zich verbaasden. De operatie verliep goed en was gelukkig beëindigd, toen de arme vrouw plotseling den geest gaf. Een andere reizigster werd na ongeveer een uur werken uit een eveneens zeer benarde positie bevrijdhaar beide beenen waren zeer ernstig beklemd. Nog geen minuut van haar vrijmaking was ver streken, toen zij eveneens overleed. Tijdens haar redding had zij in vol- komen bewustzijn niet haar helpers gesproken. Een zwaargewonde, wien een been was afgereden, lag eenigen tijd in den stroomenden regen op een bran card en verzocht voortdurend om een parapluie, omdat hij doornat regende. Nog melden andere bladen: De brancardiers hebben de afschuwelijk ste verminkingen moeten aanzien. Zij von den het lijk van een man, waaraan het hoofd ontbrak. Zij bevrijdden reizigers, wier lichaamsdeelen voor een gedeelte letterlijk waren afgescheurd. Zij zaag den compartimenten open, waarin reizi gers zaten, die metden schrik waren vrijgekomen, doch een uur lang zooda nig bekneld hadden gezeten, dat zij zich niet konden verroeren en met het afschu welijk verminkte lichaam van een ker menden medepassagier op den schoot za ten. En vaak geschiedde het, dat zij, om een zwaargewonde te bevrijden, een minder ernstig gewonde, die, bekneld, in den weg lag, hevig pijn moesten doen. Hier en (jaar zag men, fusschen de los gerukte deuren en spanten, die verbrijzeld m het omgewoelde zand verspreid lagen, piassen bloed, en vol afgrijzen ontwaar den wij onder een goeue-renwiagen een slijmerige darm-massa, gerukt uit het li- chjaam van een ongelukkige, die onder den wagon verpletterd lag. Sluiting der Staten Generaal. In een vereenigde zitting van de Eerste en Tweede Kamer der Staten Generaal onder voorzitterschap van baren Van Voorst tot Voorst, president der Eerste Kamer, heeft de minister van binnen- landsche zaken Jhr. Chr. Ruijs de BeereH- brouck Zaterdag j.l. namens H. M. de Koningin het zittingsjaar der Skaten- Generaal gesloten met een korte rede, waarin herinnerd werd, dat in tweede lezing een grondwetsherziening van ver strekkende beteekenis werd aangenomen en dat overigens, behalve voorzieningen, door den nood der tijden gevorderd, on derscheidene maatregelen tot stand kwa men, die naar vertrouwd mag worden, tot heil van land en volk zullen strekken. D« nieuwe minister van Marine. Men seint ons hedenmiddag: De benoeming van den vice-admiraal Naudin ten Gate tot minister van marine is heden te verwachten. Hij zal nog hedenavond beëedigd worden. Het voorrlttersehap der Tweede Kamer zal zoolang geen nieuwe voorzitter is gekozen niet worden bekleed door den oudsten in jaren maar, door een verande ring van het reglement der Kamer, door den tegenwoordigen president mr. Fock. Als voorzitter voor het komende zit tingsjaar wordt naar de Antirev. N. Haag- sche Courant schrijft ernstig genoemd mr. dr. D. A. P. N. Kooien (K -Kjaren lang afgevaardigde voor Grave in de Kamer. 0e nieuwe functie van staatssecretaris. Staatscourant no. 215 bevat het Kon. besluit van 13 September no. 38, hou dender de omschrijving der taak van den nieuwen staatsambtenaar, die den tijde- lijken voorzitter van den Ministerraad zal bijstaan ia bet nemen van beslissin gen over zaken, het algemeen regeonngs beleid betreffende, Mr. J. B Kan, secretaris-generaal van binnenlandsche zaken, is met deze nieuwe waardigheid bekleed. Thomson monument. Zaterdagmiddag heeft te 's Graven,hage op plechtige wijze de onthulling pj-aats gehad van het door vrijwillige bijdragen van liet Nederlandse!» yoik tot stand gekomen monument ter eere van den in Albanië gesneuvelden overste Thomson. De torpedeering der „Koningin Regentes' Havas seint uit Kopenhagen; Murm, Duitsch deserteur van de on- derzeeflotille te Enden, dat onder com mando staat van den kornetkapitein Krause, heeft verklaard dat het Nederl. hospitaalschip „Koningin Regentes" den 6en Juni j.l. getorpedeerd is door den onderzeeër U 86. De onderzeeër had zijn basis te Emden en stond onder commando van den 2en luitenant Patzig. (Maasbode.) Geen goedkoop rundvleesch. De aanvang van dei distributie van goedkoop rundvleesch op 1 Oct. be paald, wordt voorloopig uitgesteld. (Zei.) Koffie. Tusschén 1(1 en 30 dezer zlal op rege-c- ringsboii 37 0,05 K.G. (een half-ons) kof fie verkrijgbaar £ijn. Goes. Geklaagd wordt, dat wie na.re genachtige dagen bij hersteld mooi Weer op een der banken in het plantsoen wil gaan zitten dit niet kan wegens de mod derplassen, die nog lang daarna onder en vóór de bank in den door de voeten uitgeholden grond blijven staan. Dit euvel kan worden weggenomen wan neer men onder en vóór de banken een ce menten vloertje aanbrengt, gelijk men in de plantsoenen van andere steden ziet. Deze nuttige en noodige verbetering wordt hiermede onder de aandacht gebracht van liet gemeentebestuur. KerkconcertTilly Koenen— Louis Robert. Op hun tournée door ons land zulten Tilly Koenen en Louis Robert ook Goes bezoeken. Het kerkcon- cert hier ter stede zal plaats vinden op Vrijdagmiddag 27 September. Naar de M. Crfc. verneemt zal de ontvanger der directe belastingen de heer P. C. Labrijn, zijn functie verwis selen met dien van inspecteur der directe belastingen, ter ontlasting van den in specteur te Hansweerd. Middelbar». In de gaslooze dagen is in zoover verandering gekomen, dat nu 's Zondags en 'si Woensdags geen. gas wordt gegeven van 7 u. vm. tot 7 u. mn., met uitzondering van den Zondag van 8.309 uur en van 4.3ü 5.3u uur en .Woensdag van 1112 uur. Hef. Middeilburgsch muziek korps geeft Vrijdagavond weder eien uit voering op |het Ma.en water. Daar de vol gende week .weder een kermis vermakelijk heid op het ..Molenwater wordt gepiaa.st zal dit de iaatstei uitvoering in dit sei zoen zijn. Van morgen Dinsdag tot en met 28 September j.s geldig de dertiende, bon voor het eerste tijdvak vetkaarlen. Benoemd tot kommies 3e kl. alhier P. tMeijboom; tot kommies te water 2e ld. a. b. recherchevaartuig „Ar gus" alhier G. Posthumus; tot njkiklerk 3 ekl., insp. Hansweerd, standplaats Goes, G. Dronkers, thans particulier klerk te Rotteruam. i Vanaf Maandag bon 26 half pond suiker, bon 27 ons bruine boonen, bon 28 ons gort. Bon 6 kinderfcaart half pond suiker en half pond kindermeel. Het vleesch in de hal was Zaterdag middag zoover op, dat honderden schenen te moeien worden teleurgesteld. Een kleine aanvulling kwam doordat ruim 40 kilo vleiesch werd in beslag genomen, dat met de Domburgsiche tram was aangevoerd^ en direct werd gedistribueerd. (Z.) ötct. 213 bevat de statuten van de Middelburgsolie Spert- en Athletiekver- eeniging. VltMinftn. Zaterdagmorgen is alhier met de drijvende bok „Adetaar" van Ter- neuzen aangebracht een locomotief van de spoorwegmaatschappij MecheienTer- neuzen, bestemd voor tiet kolenvervoej- hij de mijnen in Limburg. (Vb Crt.) Vleesch. Het aangekomen vleesch wordt door de slagers verstrekt aan de ingezetenen tot en met heden Maandag avond. Dinsdagmorgen zijd de slagers vrij met pen verkoop op de bekende voor waarden. (VI. Crt.j Kamer van Koophandel. Aan de aigetmeene beschouwingen in het jaarversiag van de Kamer van Koop handel te VUssingen over 1917 ontleen.n (wij, dat door het groot aantal bestel lingen die o.a, de Maatschappij „de Schel de 'had, het werk aan die fabriek kon worden voortgezet, al drong gebrek aan grondstoffen en materiaal tot verminder ring van den werktijd tot 5 dagen ieder van 8 ,uur. De maatschappij „Zeeland kon slechts enkele reizen naar Eugmand mpken. De oorlog werkte ook zeer slecht op het bezoek van booten aan dei ha vens. In het visscherybetlrijf werd met afwisselend geluk gewerkt. Die aangevoer de visch kon tegen zeer hootg© prijzen warden verkocht; eveneens brachten ïle garnalen door export ho-o-ge prijzen op. Tengevolge van de mobilisatie moesten er zelfs uit de, vaart worden genomen. Er werd gevaren met 83 vaartuigen. De groote marinevloot nu en ook vermoede lijk na. jlen oorlog, maakt vergrooting van de buitenhaven dringend noodig. De scheepvaart en de. 'zich op Walcheren ontwikkelende industrie eisciien een vei lige lig- en losplaats. In de bouwvakken was geen vertier, uitgezonderd het bou wen van dei woningen voor de, vereent- ging tot verbetering van de volkshuis vesting. Door de sluizen kwamen 3794 binnenschepen tegen 5a3S in 1916. Door liet kanaal door Walcheren kwamen 3 zeetjalken, die op reis van Londen naar Rotterdam door tegenwind Vlissingen bin nenliepen en de te Westkapelle gestrande en later afgebrachte Zwnedsche bark „Ma.orilands". Kloetinge. Ten nadeele van den veehan delaar M. Kole alhier is uit een weide liggende bij Ter Yat», in den «acht van Donderdag op Vrijdag een schaap ge stolen. Het is de politie gelukt de daders, twee ingezeteaen dezer gemeente, op te speren. (Z.) Womeidlnge. Vrijdagmiddag is door de Rijks- en gem. politie aangehouden het aakschip „Dependent" (Schipper de W. van Werkendam) geladen met metsel steen van Druten naar Hansweerd, welk seliip buitenom Schippersbeurs was be vracht. Proces verbaal werd opgemaakt. Kruinlnoen. Vrijdag zijn alhier aange bracht 19 stuks rundvee, bestemd voor de vleeschdistributie Sn (Ie gemeenten in aez'o omgeving. Hansweerd. Smokkelen. Hg de visi tatie van de Belgisehe reliefsieepboot Venus", welke van Antwerpen hier binnenkwam, ontdekten die douanen 82 kisten bleekpoeder (chloorkalk), Welke in de kolenbunkers waren ver,stept «n welke hier niet ten invoer waren aangegeven. Tegen de équipage is proces-verbaal opgemaakt, terwijl de militaire controle alhier de geederen heeft laten lossen en in bewaring heeft genomen. Deze bleekpoeder is uit België uitge smokkeld, daar de uitvoer daarvan aldaar verboden is. De woningnood in ons dorp worfft groot. Voor een maand geloden is iemand uit zijn huis gezet en moest zijn intrek nemen in een houten schuurtje. Nu is er wederom een huisgezin onder dak ge bracht op een in beslag genomen boot. Het rondreizend tooneeigezelschap Bakker heeft deze week groote belang stelling alhier genoten, (te schouwburg tent'was, eiken avond, goed bezet. Door milde gevers er toe im staat gesteld weid de jeugd Zaterdag een aangename mid dag bezorgd, door een gratis' voorstel ling te geven. Met ingang van 1 October is M. Boesmann, rijkskl-ark 3e kl., verplaatst van Hansweerd .naar Middelburg. Tegen een vrouw, die in een winkel een beursje, inhoudende f 18, ontvreemd de, is 'door de maréchaussée proces-ver baal opgemaakt. Ht«r AreniUkirk». In de Vrij dagmiddag gehouden .voltallige raadsver gadering werd de gemeen tebegrooting over 1919 aangeboden. Dei behandeling van een verzoek van den Bond van Ne- derlandsche onderwijzers om de galans- verordening van het onderwijzend perso neel in deze gemeente opnieuw te rege- fen wordt aangehouden, wijl deze veror dening nog vóór 1919 moet worden her zien. Op, een verzoek van het Hoofdbe stuur van den Naderlandschen Bondvooir Gemeenteambtenaren om eene bijdrage voor de stichting van een Rust pf Va- cantieoord ten behoeve van geineenteamb- teaimbtenaren wordt gunstig beschikt en besloten voor dit doel f25 uit de ge meentekas beschikbaar te stellen. Ken verzoek van het bestuur der Coöp;. Ver- eeniging voor eleetrische verlichting te Nieuwdorp tot het plaatsen van houten geleidingsmasten wordt ingewilligd. In verband met bet in dei vorige vergadering genomen besluit tot uitbetaling van de weddevierhoogingen aan de onderwijzers, wordt de geimeentebegrooting] voor 1918 gewijzigd. Vervolgens wordt voorloopig vastgesteld de gemeenterekening over 1917, in ontvang op f54303.13 en in uit gaaf op, f 55261.12V2, alzooi met pen na deel ig slot van f 957.99 yj, en worden goedgekeurd de rekeningen van het Bur gerlijk Armbestuur vau 'sHeer Arende kerke en van het Groot Armbestuur van 's Heer Hendrikskinderen, beiden over 1917, eerstgenoemde in ontvang op fl5068.41V2 en in uitgaaf op f 8356.941/;;, goed slot f6711.92, en laatstgenoemde in ontvang op f3499.82V2 en in uitgaaf pp f2889.19, goed slot f610.63V2. Tenslotte worden vastgesteld do kohieren van "de belasting op do honden en van den Hoof- dj" omslag dienst 1918. (Z.). outtburg. Gedurende de week van 16 tot en met 22 September zijn de volgende regeeringsgoederen verkrijgbaar op: aardappelbon no. 17: 4 K.G. aardappe len; varkensvleesohbon no. 10: l}fa H.G. rundvleesch (bij aankomst); op kaasbon no. 8: li/2 H.G. kaas (bij aankomst) op bak- en braadvetbon no. 10: 2i/a H.G. suiker. (VI. Crt.) Schoondijke. De raad der gemeente vergaderde Donderdag. Daar door de vermeerderde aansluiting aan de gemeentelijke centrale geen meters genoeg voorradig zijn, werd besletenom hen, oie geen meter hebben, te doen betalen veor één lamp 50 cent, voor twee lampen 65 cent, voor drie lampen 75 cent per week. Aan den reserve-machinist der centrale lz. de Bliek werd eervol ontslag ver leend, terwgl in diens plaats tijdelijk werd aangesteld Abr. Leenhouts Gz Biervliet. Evenals het vorige jaar heeft men bij den landbouwer Ëaccke weder, in den nacht van Donderdag op Trij dag, al het leer van hot paardentuig in zijn stalling losgesneden en meegenomen. (M. Crt.) Axel, Alhier is Donderdag opi.72-jaij.gen Ipeflijil overleden de heer J. J. J. de Leeuw, opzichter van de Zeeuwsch-Vlaam- sch© tramwegmaatschappij. (Z.) Otsenim. Op verschillende akkers 0ijn des nachts grootei hoeveelheden hoornen gestolen. De slimme dieven slaan met stokken op de stapels, waaromheen zak ken gespreid liggen. De boonen vallen daarop, en door da vocht trekken da schelpen weer samen, zoódat er oogen- schijnlijk niets is gebeurd, en mein den diefstal slechtsi 'kan constateeren, als men da stapels van nabij bekijkt, of als men gaat mennen. (Z, Koer.) Oostburg. Op Zondag 15 September was onze R.-K. «parochie in (ilet teeben dei- Blauwe Vaan. Het Kruisverbond ren de Mariavereeniging, de Rropagandaclub en de Boerenbond «hadden als sprekers uitge- neadigd: dhr. Ejlerkamp, den Weleerw. heer Huijs, aalmoezenier, Weleerw. heer v, d. Eem, kapel, te Goes en pater Bonifacius uit Sluiskil. Daar onze gemeente; bestaat uit een go- mengde bevolking, was het voor vier uur niet toegelaten in optocht naar hét feest» rein te gaan. De muziekgezelschappen „Apollo" uit Sluis en het militaire mu ziek uit Jschqofidjjfee verleenden JgogQft medewerking. Tegen twee uur begaven alien zich jn alle stilte naar hét feest terrein. Bij aankomst aldaar beklom dhr. Borrenbergs, voorzitter van het Kruisver bond de tribune ter inleiding van de sprekers en opende de vergadering, waar na het militaire muziekgezelschap een: stuk ten gehoore bracht. Daarna beklom de eerw. beer Huijs, aalmoezenier, de tribune en schetste in gloedvolle woorden den toestand van een huisgezin, waarvan het hoofd een drinker is. Hij somde de gevolgen van het drankmisbruik op en spoorde zijne hoorders aan, om niet al leen geen misbruik 'v«a,n sterken drank te maken, maar om dat vocht niet te gebruiken en lid te worden van liet Kruis verbond en Mariavereeniging. Hij1 w.as overtuigd, da,t in het land van Cadzan/1 weinig drinkers waren, maar toch wa ren er. Aan hen, die het niet waren verzocht hij verder op hun weg voort te gaan en mede te helpen arbeiden aan het bestrijden van het drankverbruik. Dhr. Elierkamp hield een lange dui delijke rede .over het nut der vereeni- gingen. Hij voerde in duidelijke voorbeel den aan het nut der boerenbonden en boerenleenbanken. De Weleerw. beer kapelaan uit Goes hield een gloedvolle rede over p'ers fen lectuur. Velen der aanwezigen waren zichtbaar getroffen toen zij uit den mond van den gewijden spreker vernamen, dat de slechte lectuur, waaronder hij ook de z.g. neutrale couranten rangschikte, op het zieleleven van den mensch werkt als een langzaam toegediend vergif op het li chaam. Toen kwam de beurt aan den eerwaar den grijzen pater Bonifacius. De hoorders waren nieuwsgierig wat de grijsaard zou ten gehoore brengen, maar 'niet minder verwonderd, toen hij zijn stem kracht bij .zette, om te bewijzen, dat de drank een kanker voor het zieleleven, ©an ellen de voor de huisgezinnen en een gevaar lijke ziekte voor de maatschappij, kerk en godsdienst is. Nog krachtiger klonk zijig stem, toen hij "de jonge meisjes waar schuwde en ontried een verkeering nan te gaan met een drinker, ja zelfs inet iemand die- 'drinkt. Tusschen de spreekbeurten bracht het muziekgezelschap- „Apollo" uit Sluis een viertal prachtige nummers ten gehoore. Ongeveer half zes verlieten allen het feestterrein, vooraigegaan 'door beide mu ziekgezelschappen, die onder het spelen van een vroolijke marsch, sprekers en hoorders leidden tot aan de kerk. Om zes uur ving het Lof aan, gezongen door de congregatie, waarna nogmaals de. eerw. heer Huijs een gloedvolle rede bie d pver drankmisbruik. f De secretaris van het Kruisverbond, de heer („auret, bedankte de muziekgezei. schappen voor hunne medewerking en met een „tot volgend jaar" ging de feest commissie en feestvierenden uiteen. Nog rest 011s een woord van oprechten dank aan de kinderen De Smit, land bouwers .alhier, voor het welwillend gra tis afstaan van hun prachtig gelegen ter rein. Zondag j.l. werd hier een open luchtmeting gehouden door alle R. K. Vereenigingen in Westelijk-Zeeuwsch- Vlaanderen. Juist toen de- gewijde spreker, de Weleerw. he;er kapelaan uit Goes, jn het volte van zijn rede- was, werden zijne woorden overste-md door het ka nongebulder. Zijn Weleerw, maakte daar van gebruik om 8e strijd gestreden met kanonnen en allerlei uitvindingen te ver gelijken met onze-n strijd tegen de slechte lectuur. Vrijdag j.l. werd door da „militaire kommiezen een zekere de B. bekeurd, afkomstig uit het z.g. Vrije Beigjë, met zich voerende 2 K.G. rundvleescü, overtre ding van de distributie-wet,. Het driejarig zoontje van den land bouwer V. te Terhole kreeg zoo'n geducb!- ten slag van een paard, dat het weinig tijds daarna overleed; geneeskundige hulp mocht niet mepr baten. (M. Ct.) Engelicha vliegers op Waloherei geland, Na eenigen tijd van rust dondert se dert Zaterdagavond bij tusschenpoorem bet kanon weer hevig boven België. Dat ziegt ons, da,t de aanvallen der Enge-lschei vlieg- escaders zich jveer voegen bij die der strijdende troepen ,aan het Westfront. Maar ook bet afweergeschut der Duit- sehers werkt .onophoudelijk en twee £|n» gelsche vliegtuigen ?ijn daardoor gjstef renmiddag gedwongen geweest neer te komen. Ongeveer half vijf kwam ©en tweedekker over Zeeuwsch-Vlaanderen naar Vlissingen ,en de honderden wande laars op dezen mooien Zondagmiddag konden den groeten vogel in snelle vlucht, zien aankomen. Al spoedig bleek, dat hij op neutraal gebied wilde dalen en dit geschiedde, dam pok 'in de omgeving van het middenreduit onder Souburg. De mar chine was bemand door den Engelscheni luitenant Lister en, den Caiiadeesohetij luitenant Cox. Deze laatste was aa.11 den linkerschouder vrij ernstig verwond, Beide jonge mannen, die ons mededeelden bo ven Brugge bommen te hebben gewor pen, gaven bun ©erewoord en werden in Jiötel Albion ondergebracht. Zij stonden ons een kort onderhoud toe en vroeger* hoever de afstand van Brugge naar Vlis singen is en stonden verwonderd hier geen auto's te izien rijden. Wij deelden hunl mede, dat «gebrek aan benzine daaxvar* de oorzaak js. j

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2