vleesch' zijn bier .heden 12 runderen aan gebracht. De Commissie voor distributie van reparatieleer enz. maakt bekend, dat op vertoon der lederkaart wederom gelegen heid bestaat tot het bekomen van bons voor klompen voor de nummers: 301— 600 op Vrijdag 13 September. 601800 Zaterdag 14 801-1000 Maandag 16 1001—1200 Dinsdag 17 1201-1600 Woensdag 18 1601 2000 Donderdag 19 2001—2100 Vrijdag 20 2401-2800 Zaterdag 21 2-sOl—3200 Maandag 23 Vanaf 3201 en daarboven op Dinsdag 24 Sept. Slechts aan de kleinste helft van een gezin worden bons uitgereikt, doch in geen geval meer dan twee bons aan één gezin. Menu Centrale Keuken. MaandagBruineboonsnsoep, ban 27. DinsdagStamppot kroten. Woensdag: Havermoutpap, bon 28. DonderdagStamppot boerenkool. Vrjjdag: Stamppot rapen. ZaterdagStamppot uien. Uitgifte nieuwe vetkaar ten. De directeur van het Gera. Distr. bureau maakt bekend, dat hoofden van gezinnen ingezetenen uit de wijken A, B, C; D, E, F en G die hun nieuwe vet kaarten nog niet hebben afgehaald, deze alsneg op ajjn bureau (afd. broodkaarten enz kunnen verkrijgen ep heden Vrjjdag 13 Sept. tuaschen 6 en 9 uur nm. Gisteren is door de s 1 a g e r s p a- troonsvereeniging eene spoed vergadering gehouden in „St. Joris" om te protesteeren tegen de wijze waarop Bnrgem. en Weth. de belangen der Middelburgsehe slagers behartigen en de middelen te beramen om in Mid delburg een centrale slachtplaats te krijgen. Men aoht b v. de voormalige stalhouderij „de Vijf Ringen" zeer ge schikt. Na uitvoerige discussie, waarbij ook de houding van B. en W. en het door dr. Japikse gesprokene te pas werd gebracht, besloot men het navolgende telegram te zenden aan prof dr. Rem- melts, inspecteur van den veeartsenij- kundigen dienst bij het departement van landbouw: „Slagerspatroensvereeniging Middel burg besloot heden, in spoedvergadering wegens het levensbelang, krachtig aan te dringen ep aanwijzing Middelburg als centrale slachtplaats. Voor deze stad voldoende inrichting ter beschikking. Verzeokt beleefd dagbepa'iDg voor per soonlijk onderhoud ter toelichting. Het Bestuur." Bij Koninklijk besluit van 9 dezer is aan den heer J. W. Verhulst op zijn verzoek met ingang van 1 October eervol ontslag verleend als notaris alhier. De Staatscourant No. 211 bevat de acte van oprichting der Coöp. Vereeni- giDg tot het koopen, mesten en slachten van varkens „Ons Belang" alhier, en der Coöp. Brandstoffen vereeniging „Alge meen Belang" te St. Maartensdijk. Bij de politie is wederom aangifte gedaan van diefstal van een rjjwiel De agent van politie derde klasse alhier J. A. Smits is benoemd tet ge meenteveldwachter te Jaarsveld. Bij Kon. besl. is aan J. W Verhulst, op zijn verzoek, met 1 October eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van notaris alhier. VÜMfngm. Gisterenavond verzamelde zich voor het stadhuis alhier een groote menigte arbeids ers, arbeidersvrouwen en ook vele kinderen. Het doel was te de- monstreeren voor meer levensmiddelen, in. casu een grooter aardappelrantsoen. Een viertal arbeiders vroegen een onder houd aan den heer Van Niftrik, die juist passeerde Deze stond dit voor het stad huis toe. Na het onderhoud beklom de deputatie de pui en sprak de heer Van Oirschot de verzamelde menigte toe. Hij deelde mede, dat de heer Van Niftrik als voorzitter van de levensmiddelencom- missie hem verzocht had op eene verga dering van die commissie op heden avond tegenwoordig te zijii, terwijl de wethouder al zijne kracht toezegde om mede te werken aan een betere voedselvoorzie ning. Spr. wees er op, dat de commissie ook niet in haar macht heeft meer te geven. De verkeerde uitvoerpolitiek 'van de regeering is de porzaak van het ge brek. Spr. raadde de menigte bij' herha ling ijan rustig heen te gaan en zich, zoo dit nog noodig is, bij de vakorgani saties aan te sluiten, die niets onbeproefd zulle nlaten om betere voedselvoorziening te krijgen. Hierop ging de menigte uiteen. Een groot deel ging in de richting van de Kleine Markt en hier ontstond een oploop voor den winkel der firma Hacke, waar juist eenige geslachte runderen hingen, als een uittarting. Gelukkig wei'il de orde niet verstoord en toen de winkel gesloten Werd, ging men ook hier uiteen. N.B. Wij wenschen hieraan toe te voe gen, dat het heel gemakkelijk is ten over staan van een volksmenigle over „de ver keerde uitvoerpolitiek der regeering" tie spreken, maar dat het niet zoo gemak kelijk is om te beoorJee'.en of die politiek inderdaad verkeerd ,is tenzij men zelf van nabij bekend is met de moeielijk- heden vian onzen uitvoer. Men moet niet vergeten, dat onze geographische ligging en de gesteldheid van onzen bodem het voor ons noodzakelijk maken het een en ander naar het buitenland uit te voe ren, om daarvoor hoogst onontbeerlijke zaken als steenkolen, ijzer, grondstoffen voor allerlei doeleinden enz. terug te ont vangen. Kritiek op de regeering is o zoo gemakkelijk maar de kunst van regeeren is moeielijk. Waarmede natuurlijk aller minst bedoeld wordt klaarblijkelijke distri butiefouten der regeering te jvjllen be mantelen. Door Burg. Weth. zijn aange steld in vasten dienst der gemeente de schilders I. A. Venema, J. Beun en A. Dalebout, allen alhier. (V. Ct.) Bij Kon. besluit is benoemd tot kapitein de le luitenant M. J. Harts, adjudant van het 14e reg. infanterie. 's-Hserenhsek. Naar wij vernemen worden er krachtige pogingen in het werk gesteld om het station Noord Kraaijert tevens te bestemmen voor vrachtgoederenstation. Indien de aangewende pogingen zullen slagen, zal dit voor onze gemeente en andere, zoowel voor den handel als voer de nijverheid van beteekenig zijn. Binnen korten tijd zal voor de lichlleoze gezinnen calcium carbid van gemeentewege worden beschikbaar ge steld Een uiterste spaarzaamheid met het licht zij dringend aanbevolen. De volgende week zal er een begin worden gemaakt met de distributie van turf De vorige week werden ruim 200.000 stuks verladen. De prijs zal variëeren tusschen l'/s en 2 ets. pei stuk. Vanwege de distributie zal van 16 tot en met 21 Sep. worden verkrijgbaar gesteld: suiker, kwattareepen, en zoolang de voorraad strekt en nog niets is afge haald zachte kaas, harde zeep en zeep poeder. Met de distributie van rund- vleesch is reeds een aanvang genomen. Het rantsoen bedraagt voorloopig 1 ons per inwoner, hetgeen later waarschijnlijk op 3 ons zal worden bepaald. Zaterdagavond te 6 uur zullen de brandbhuehmiddelen alsmede de diveise brandkranen worden beproefd. Al het personeel der brandweer zal daarbjj moeten aanwezig zijn. '«Heer Arendskerke Zaterdag werd al hier het eerste rundvleesch gedistribu eerd, tegen 1 ons per persoon. Alhier is de vlekziekte uitgebroken, één varken is doer aangetast. Dinsdag 17 September a.s. zal het zangkoor van de Weesinrichting „Neer- boseh" alhier, een uitvoering geven in de Herv. Kerk. Zierikzee. Benoemd tot tijd. Inspecteur 2de klasse bij het Gemeentelijk Bouw en Woningtoezicht te 's Gravenhage, de heer J. M. Boot Nz., geb. te Zierikzee, thans landstormplichtig sergeant der genie te Willemstad. Brouwershaven Daar de Minister van Landbouw verzocht heeft aan de burge meesters, om aan de plaatselijke brand- stoffencommissies een werkman lid toe te voegen, is als zoodanig door den burgemeester aangewezen, de heer P. D. Bos, alhier, die de benoeming heeft aangenomen. (Z. N.) Wissenkerke. De zoon van den heer S. geraakte met zijn voet zoodanig onder een in beweging zijnde „lorrie", dat hij per as naar huis vervoerd moest worden, waarna geneeskundige hulp ingeroepen werd. Geconstateerd werd dat een teen gebroken was, en de overige zwaar ge kneusd waren. (G. C.) Terneuzen. In de vergadering van B. en Wethouders is tot timmerman in ge meentedienst benoemd P. J. Smolders te Vlissingen. Zijn benoeming gaat in op 16 Sept. en is voor een jaar op proef. Oostburg. D» droge zsmer van dit jaar heeft zijn gunstigen invloed doen gelden op den teelt der patrijzen. Algemeen hoort men zeggen dat er buitengewoon veel zijn. Een jager uit deze gemeente schoot er 52 stuks op één dag. Broeds. Verleden Zondag werd door de hier in de omgeving vertoevende Belgen een bedevaart gehouden naar O. L. Vr. van Lourdes, tot het spoedig verkrijgen van den vrede. In grooten getale waren zij hierheen gekomen. De geheele pro cessie zooals die rond de kerk trok, be stond uitsluitend uit Belgen. Protest. Tegen het vliegen van twee Duitsclie vliegers boren Walcheren op 4 Augustus en van een Duitsch vliegtuig boven Zeeuwsch-VIaanderen op 21 Augustus, heeft onze regeering door middel van onzen gezant te Berlijn protet doen aanteekenen. Die commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft wegens het betrokken, zijn bij den smok kelhandel het verblijf in zijn gezagsgebied ontzegd aan den Belg Louis Inge's, gebo ren 12 November 1891 te Selzaote, wo nende te Westdorpe. Gemeenteraad van Middelburg. In de raadsvergader.ng .van Woensdag waren aanwezig 1.1 leden. De boeren van. Andel, Hoasson, Giaiama etn HuOJigii wa ren afwezig. Bij de goedeuring van de notulen der vorige vergadering verklaarde de heer De Veer Zich. door hei toen genomen besluit inzake de jaarwedde van den commis saris van politie zich niet gebonden te zien inzake de jaarwedden vam andere gemeenteambtenaren. De voorzitter meende, dat dit ook geenszins het geval is. Bij het rapport van dr. Bolle inzake de ondervoeding bij schoolkinderen, bracht de voorzitter dank aan den rapporteur, waarmede de raadsleden instemming be tuigden, terwijl besloten werd, dat dr. Bolle, ais hij dit noodig acht, liet on derzoek kan herhalen. Op het verzoek .van den Bond vain gemeente-ambtenaren, om steun voor een Rustoord, werd afwijzend beschikt. De lichtvoorziening. Bij de adressen inzake voorziening in eJeciriscli licht, ondersteunde de neer Cornelisse de/.q verzoeken en wee- er ook op, dat het wedioht mogelijk is van gemeentewege carted y.oor verlich ting beschikbaar te steilen. Uok vraagt, dit lid oi hei niet mogelijk is des Woensdagmorgens wat iichx te ge- veil voor werklieden, die vroeg op moeten en tevens vraagt hij oi het wei de be doeling is dat 's Vv oensdagmorgens gas kachels worden gebrand. De heer bprenger wil, deze aan vragen met om praeadvies, maar ter af doening in handen van B. na VV, stellen. Du heer Under dijk vraagt hoe net- komt, dat het in andere gemeenten niet aan materiaal schijnt te liaperen en de heer Streefkerk propaganda maakt .voor de oprichting van eiectrische installaties in andere gemeenten. Ook vraagt spr. of er iets tegen is, dat bovenbewoners zonder gas uit de leiding van de beneden- bewoners gas krijgen. De voorzitter z«t uiteen, dat B. en VV. alles doen, om materiaal te krij gen. Thans oinbreekt er draad voor bin- nengeleidingen om muntmeters te geven,. Kabels zijn er thans voldoende. Indien de particuliere installateurs weigeren hun materiaal aan die gemeente at te staan, zal met toestemming van den minister desnoods tot inbeslagname worden over gegaan. Zij, die twee meters, een voor hebt en een voor kracht tiebben, zullen verzocht of zooi noodig gedwongen wor den er een a,f te staan, nu de prijs toch hetzelfde is en zoouoende zal men bij meer personen nieuwg aansluitingen kun nen maken. De andere wenken zullen ter harte worden genomen. In Augustus is men met het gas uitge komen, maar voor September is niet meer verbruik toegestaan dan voor Augustus. Aan 17 gas verbruikers, die het rantsoen, ergerlijk luidden overschreden, is van 1 tot 7 dagen algeheel gasverbruik .verbo den. Dit heeft de ledén van het dagelijksch bestuur heel wat bezoeken doen ontvan gen, maar zij zijn op hun stuk blijven, staan. Het zal mcdebelpeu om ieder te leeren maar eens goed op het rantsoen, te letten. Spr. zegt nogmaals toe, dat B. en W> alles doen om de lichtiooize gezinnen te helpen. De heer Vertregt vraagt waarom het maximum-rantsoen hier maar 3d en in Arnhem b.v. 50 kubieke M. bedraagt. De voorzitter zegt, dat volgens de officiëele circulaire 3a kubieke M. het hoogste is; er zal echter nogmaals een onderzoek worden ingesteld. Het voorstel Sprenger wordt aangeno men. Bakkersnachtarbeid. Bij het desbetreffend!» verzoek vraagt de heer De Veer of niet reeds pen paar jaar geleden eenzelfde verzoek is ingekomen en men nog steeds wacht op het praeadvies van B. en VV. De voorzitter zegt, dat dit juist is. Er kwam een adres in, maar dit werd lals afgedaan beschouwd bij de instelling van een bakloozen Woensdag. Later kreeg spr. een bezoek van den voorzitter van den Gezellenbond en hij raadde de,zen aan een nieuw adres in te zanden, waarop dan praeadvies kon worden uitgebracht. Het adres werd in handen van B. en W. gesteld, evenals de andere gisteren ver melde adressen. Alvorens tot het doen van benoemingen werd overgegaan, vroeg de heer Ver tregt om in eene zitting met gesloten deuren over te gaan, waartoe werd be sloten. Na ruim een half uur werden de deuren heropend en werd aan de orde gesteld de benoeming van een rector van het gymnasium, benoemd werd met algem. stemmen de eenige aanbevolene, de heer dr. H. Stutterheim, thans rector aan het Christelijk gymnasium te 's-Gravenhage- Voor conrector luidde de voordracht dr. J. W. van Rooijen, benoemd leeraar te Haarlem en dr. L. A. J. Burgersdijk alhier. De voorzitter deelde nog mede, dat de eene helft van curatoren den heer van Rooijen en de andere helft den heer Burgersdijk nummer één plaatste en de inspecteur der gymnasia den heer van Rooijen. Eenoemd werd de heer dr. Burgersdijk met 7 stemmen tegen 6 ep den heer dr. van Rooijen. Nog werd benoemd tot tijdelijk leerafes in de oudé talen mejuffr. Engelsman te Leeuwarden. Gemeenterekening 1917. Bij het voorstel tot goedkeuring van de gemeenterekening over 1917, vroeg de heer de Veer het woord; hij had gaarne meer specifieker! opgaaf gezien, waaraan het geld voor crisisuitgaven is besteed. Maar ook zou deze spreker willen wach ten met de rekening goed te keuren tot het rapport over de gemeentebedrijven is ingekomen. De heer Sprenger meent, dat dan de tijd voor inleveren van de rekening bij Ged. Staten voorbij is. De heer Adriaanse meent, dat men toch kan vertrouwen op de commissie, die de rekening met dp bescheiden heeft vergeleken. De voorzitter zegt een specifieke opgaaf van de crisisuitgaven toe. Wat betreft de gasfabriek, de beslissing van liet rapport kan nog langen tijd uitblijven, eene commissie uit den raad kan het wellicht nog nader willen onderzoeken. De heer Sprenger zegt, dat men toch alleen goed keurt, wat ontvangen is en niet wa,t ontvangen had moeten worden. De heer de Veer meient dat pr wel iets ontvangen kan zijn, dat niet verant woord is. De voorzitter zegt, dat in de boeken van den ontvanger in ieder geval al het ontvangene geboekt is. De heer de Veer legt zich ten slotte bij de goedkeuring der rekening neer. Deze wijst - zooals reeds vroeger ge meld in ontvang aan f 1.448.160.64Va en in uitgaaf f 1.471.309.91, alzoo oen kwaad slot van f23.149.26V2. Alsnu was aan de orde het voorstel tot aangaan van een tijdelijke geldleening van f136.000 en tot wijziging der be- grooting voor 1918 in verband daarmede. Aangenomen. Vervolgens kwam ter tafel het voor stel tot verhuur van crond aan den Schoorsteenvegeissingel aan den fabrikant van mozaik J. Casetta. Nadat de voorzitter den beer Ver tregt verzekerd had, dat tegen volgpnd jaar nog eens een geheele herziening vati de huurprijzen zal worden overwogen, werd het voorstel tot verhuur van grond aan den Schoorsteenvegerssingel aan den heer J. Casetta zonder stemming aange nomen. Het volgende voorstel was dat tot toe kennen van een duurtetoeslag van f 100 aan den omroeper en vischafslager L. T. Beurskens. Bij dit voorstel vroeg de heer C o> r- n e 1 i s s e, waarom het slechts voor een jaar gegeven werd. Devoorzitter zegt, ida.t Beurskens het volgend jaar weer kan vragen, maar dan is zijn verdiensten wellicht weer beter, bijv. kan de visch- verkoop weer vrij worden. Het voorstel wordt aangenomen. Het laatste voorstel was dat tot vaststel ling der verordening op de winkelsluiting, dat de vorige maal werd aangehouden. Daar niemand algemeene beschouwingen wenscht te houden, werd direct tot arti- kelsgewij'ze behandeling overgegaan. Bij het eerste artikel, waarin de slui tingstijd en de uitzonderingsdagen worden genoemd, wijst de heer De Veer er op, dat het hier geldt een sociale maatregel en dat voor de betrokken bedienden de sluiting op Zondag althans voor een ge deelte van den dag, van nog grooter so ciaal belang is dan de sluiting op de ge wone avonden der week. Spr. stelt daarom voor Zondags het sluitingsuur te bepalen op één uur des middags in plaats van 8 uur 's avonds, zooals de commissie voor de strafverordeningen voorstelt. De heer Adriaanse meent, dat hier zulk een maatregel zeker niet noodig is, want er zijn hier bijna geen winkels open op Zondag. De heer De Veer wil juist maatre gelen nemen voor het erger is. Hij meent, dat ook mr. Adriaanse kan weten, dat er reeds veel meer winkels open zijn dan toen beiden jongens waren. De voorzitter wees op het gevaar van samenkoppeling van Zondagssluiting aan vervroegde avondsluiting. Voor Zon dagssluiting heeft de rijkswetgever reeds in de Zondagswet gezorgd. De heer Onderdak zet de moeilijk heden uiteen, die men vroeger in andere plaatsen bij bedoelde samenvoeging heeft gehad, op deze wijze is spr. bang, dat de geheele verordening weer gevaar loopt. Het ware beter, dat de heer De Veer met een afzonderlijk voorstel komt, het is te ingrijpend voor een amendement, en men krijgt een onzuivere stemming. De voorzitter meent, dat de heer De Veer juist door deze wijze van voor stellen de bedoeling heeft in ieder geval de verordening te handhaven. De beer Boudewijnse wil bij de avonden, waarop de 8 uur sluiting niet van toepassing is, ook den oudejaarsavond voegen De voorzitter meent, dat juist de oudejaarsavond zich als huiselijke bijeen komst het meeste leent en men dan zeker zooveel menschen mogelijk in de gele genheid moet stellen in den huiselijken kring te zijn. De heer B ou de wij nse doet toch een voorstel in dezen geest. De heer De Veer bespreekt nogmaals zijn amendement, het bijhalen van de Zon dagswet heeft geen zin, dan had men in het voorstel heelemaal niet van dien Zondag moeten spreken. Tie heet Adriaanse jsgjat er aog op, dat dan bijv. op een voetbalveld gieen verkoop zou mogen plaats hebben. De heer Bolle zegt, dat men verplichte winkelsluiting invoert op aandrang van een groot aantal belanghebbenden, maar daarbij is over Zondagssluiting niet ge sproken en men zou dan die belangheb benden, die Zondags hun winkel .open hebben, nog eerst moeten hooren. De heer Onderdijk onderschrijft die woorden en wijst nog op het gevaar, dat Ged. Staten alles zullen afwijzen. Het amendement-De Veer wordt verwor pen met 11 tegen 2 stemmen, die van de heeren De Veer en Vertregt en hét amen dement-Boude wijnse met 12 tegen 1 stem, die van den voorsteller. Bij artikel 2 merkt dei heer Bolle op, dat het niet noodig is voor de apotheken een uitzondering te maken, die moeten steeds open zijn, hij ziet echter geen bezwaar in om de desbetreffende Alinea te Laten staan. Bij artikel 5, waarbij het verkoopen op straat verboden wordt als de winkels dicht moeten Zijn, stelt de heer He ij se voor een uitzondering te maken voor dag en weekbladen. De heer Bolle meent, dat er Zeker tij den kunnen zijn, waarin het verkoopen van nieuwsbladen op straat gewenscht is. De heer Onderdijk wijst op het col- poriageverbod. Die heer Adriaanse zegt, dat dit alleen Jiet luidkeels aanprijzen van ge drukte stukken verbiedt. Het amendement-Heijse krijgt slechts 2 stemmen, die van den voorsteller en van den heer Bolle. Bij art. 6 bestrijdt de heer De Veer de daarin opgenomen bepaling, dat B'. en W. aan Israëlieten, die hun winkel op Sabbath gesloten houden, toestemming mogen geven Zondags later dan 8 uur open te blijven; hij meent, dat dit dan regel zon worüen en dat men dan de Christenen bijv. Vrijdags langer zou moe ten open laten blijven. IX' heeren Sprenger en Bolle be strijden dit amendement. De Israëlieten mogen de uren die zij Vrijdags missen in sommige gevallen toch Zondags wel inhalen. De heer Onderdijk ondersteunt het idee van den heer do Veer. Vrijdags is voor allen een stille avond en Zaterdags, den druksten dag, hebben de Israëlieten hun winkels toch ook open en Zijn zij aan geen tijd gebonden. Ook de heer He ij se verklaart Zich voor het denkbeeld van den heer de Veer. Diens amendement wordt aangenomen met 8 tegen 5 stemmen, die van de hee ren Adriaanse, Zijlstra, Van der Harst, Bolle en Sprenger. De heer Onderdijk vraagt nog of er geen bepaling aan de verordening moet worden verbonden, waarbij aan de poli tiemannen machtiging wordt verleend de winkels binnen te treden. De voorzitter acht dit overbodig. Als- de politiemannen dit recht niet hebben, kan èen gemeentelijke verordening hen1 dat toch niet geven. J)e geheele verordening wordt hierop aangenomen met 12 tegen één stem, die van den heer Boudewijnse. Rondvraag. De heer Sprenger wijst op den treurigen toestand waarin de gasfabriek aan de zijde van het Molenwater verkeert. Alle ruiten zijn haast stuk en men kijkt door het dak heen. De wethouder He ij se Zal een onder zoek instellen. De heer Sprenger vraagt ook of nu piet kan worden overgegaan tot het rooien der hoornen aan den-Seissingel. In hoogste instantie is nu toch uitgemaakt, dat de verordening van den militairen commandant niet van kracht is. De voorzitter en de heeren Adri aanse en Zij'lstra zeggen ciat er gen nieuwe verordening is. Eerstgenoemde zegt echter een nader onderzoek toe. Centraleslaehtplaats. De heer Onderdijk vraagt, waarom Burg. en Weth. oorspronkelijk afwijzend hebben geadviseerd over de oprichting van eene centrale slachtplaats alhier. Dit is een- _groote schade voor de gemeente. In .1915 werd nog f2000 aan keurloon ontvangen. Er moeten bij Jiet slachten alhier meer werkkrachten bij de glagers zijn. Het schadelijke vleeschvervoer ge durende den zomer is niet noodig. De voorzitter zegt, dat op 9 Au gustus B. en W. bericht ontvingen, dat zij, indierf! zii bier een geschikte plaats liaaden, zich met den districtsveearts in verbinding moesten stellen. Zij deden dit en deze berichtte 16 Augustus, dat hij' ztou komen kijken en liet niets meer van zich hooren. Intusschen is hem optslag ver leend. Toen men bericht kreeg, dat hier alleen noodslachtingen en huisslachtib- gen zullen plaats hebben en de rest in Vlissingen, is hier in krachtige woorden tegen geprotesteerd. Nooit is gezegd, dat men hier geefci plaats had voor een cen trale slachtplaats. Na een bezoek van dr. Japikse aan Den Hang, is gebleken, dat er niets meer aan te veranderen is. De heer Onderdijk verklaart zeel' pertinent, dat bij een onderhoud met den heer Japikse, deze gezegd heeft, op een vraag of B. en W. afwijzend geadviseerd hebben over de oprichting van een cen trale slachtplaats „Ja". De heer Japikse ontkent dit, hij1 kan dit niet gezegd hebben ein moet de heel

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2