UIT ZEELAND. UIT DE PERS. Sociale Berichten. Gemengd Nieuws. KERKNIEUWS. Particuliere opslag van Aardappelen gedeel telijk toegestaan Naar de „Tel." verneemt, is namens den Minister van Landbouw door den directeur-generaal van crisiszaken aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat zoo spoedig alfc Culks mogelijk - zal blijken, aan iedere, daarvoor in aanmerking komende gemeente, op haar verzoek een aardappeireserve zal worden toeget zonden, voldoende voor een ran soen van ten minste zes weken. I)e voor reserve te bestemmen soorten zullen nader worden aangewezen; uit den aard der zaak zullen het goed houdbare soorten zijn. Iedere zejnding zal verge zeld gaan van een duidelijke aanwijzing, of zij voor directe consumptie dan wel voor reserve bestemd is. De reserve heeft ten doel daaruit te putton, wanneer door gestremd verkeer niet voldoende aardappelen ter distribu eering in een gemeente voorhanden zijn. Van elk gebruik uit de resefrve zal liet gemeentebestuur onder opgave van de ver bruikte hoeveelheid, aan het Rijks Cen traal Administratiekantoor voor de distri butie van levensmiddelen mededeeling doen. Het gemeentebestuur is gerechtigd van deze reserve, voor zooverre zie voor da geheele bevolking aanwezig; is, het even redig deel direct in bewaring te gjevem aan diegenen, die over goede bewaar plaatsen beschikken, een en, ander ter beoordeeling en onder verantwoordelijk heid van het gemeentebestuur. J. F. Heemskerk. De heer J. F. Heemskerk Rijksbe taalmeester te Middelburg, die Zaterdag mededeeliug van zijn verkiezing t*t lid van de Tweede Kamer ontving, heeft dien dag bericht van ontvangst der stukken gezonden, maar heeft tet nu toe geen beslissing genomen of hg de benoeming aanneemt. Goes. Gisterenmorgen had het zoontje van den heer Schippers het ongeluk met zijn vinger tusschen de boormachine te geraken op de Ambachtsschuol. Het lichaamsdeel was ernstig gewond, en geneeskundige hulp moest worden inge roepen, Ernstig ongeluk. Dinsdag morgen omstreeks elf uur had de werk man v d. V., werkzaam op de Zeeuwsche Appalsiroopfabriek alhier, terwijl hij werkzaam was aan eenige machines, het ongeluk achterover te vallen waardoor hij twee ribhen brak en zijn schouder ernstig kneusde terwijl hij nog andere verwondingen opliep aan armen en beenen. Eerst 's namiddags half twee kon de mars per rijtuig naar huis worden ver voerd, daar hij al dien tijd het bewust zijn had verloren. Dr. van der Harst verleende de eerste geneeskundige hulp. De heer H. Koevoets, onze stadge noot, houdt zich met veel succes bezig met het aanleggen van electrisch licht op geïsoleerde plaatsen, verafgelegen hofsteden enz. op het platteland. Tal van installation zijn zoowel op Zuid- Beveland als op Schouwen door hem ver richt op een wijze die de verbruikers alleszins tevreden stelt. Men raadpleege de advertentie in ons nummer van heden. .Maandagavond omstreeks 9 uur brak tengevolge van een ontploffing in een petroleumlamp, die gevuld was met spi ritus, brand uit in het gebouwtje van het Radio-station bij Kloet.nge. Van de twee dienstdoende militairen bekwam R. de Kok van 'sGravenhage door de ontploffing ernstige brandwonden aaneen zijner armen en zijn gelaat, terwijl de ander, P. Rerger van Rotterdam met den schrik vrij kwam. De K. werd tegen den grond geslagen en was bewusteloos. Dr. K. H. Wouda van Kloetinge en dr. \V. P. v. d. Harst, alhier, waren weldra ter plaatse om heelkundige hulp te verieenen. Het begin van brand kon door B. met enkele emmers water spoedig gobluscht worden. De materieele schade beperkte zich tot het verbranden van een tafel en een paar stoelen, terwijl de kleeding van rle K. nog al geruïneerd was. Hij moet niet geweten hebben, dat de lamp met spiritus gevuld was. Nadat hij vannacht veel pijn geleden heeft, was zijn toe stand hedenmorgen zeer bevredigend. (Z.) Middelburg. Vanaf morgen (Donder dag) op ban 23 een stuk harde zeep o een pakje zeeppoeder ef een stuk toilet zeep. Morgen van 58 uur nieuwe vet kaarten af halen voor bewoners van wjjk M. - De politie alhier hield Maandagnacht aan den Belg A. M., die ondanks een uitzettingsbevel ran den commandant in Zeeland hier was teruggekeerd en die ook nog een vonni9 inzake verboden uitvoer ten zijne laste had. De man werd aan de justitie voorgeleid. Vlissingen. Maandag dreef alhier veel wrakhout aan, zooals luiken en plankjes van kistjes en ook een jol van een vis- scher. Alles was ongemerkt. (Z.) Maandagavond is alhier door den torpedoboot „Makjan" aangebracht h®t lijk van een vliegenier dat door de be- bemanning van het bewaksingsvaartuig „Donau" in de Wielingen was .opge- vischt. Het lijk verkeerde in, verren staat van ontbinding. Aau de Zuid-Watering dicht bij het fort ds Ruyter, is een mijn aangespoeld van Engelsche nationaliteit. Nadat eerst da passage over den dijk door de mili tairen was verboden, is de myn later gedemonteerd. (M. Ct.) Men seint ons hedennamiddag. Aan de Walchersche kust zijn C lijken van Duitsche en Eng' lsche marineschepelin- gen aangespoeld. Molton dekens. Manufacturiers, die zich wenschen te belasten met den verkoop van molton dekens vanwege het Vli-singsch Steuucomité, worden uitgennodigd zich vóór 6 September aanslaande aau te melden bij den heer A. van de Sande, Bellauiypark, ouder opgave van de verlangde hoeveelheid. Havergortzakken. Deze be- hooren ingeleverd te worden in het pak huis Wilhelminastraat, tussclien 9 en 11 uur, op 4 September 1918. Schare. Zaterdagmiddag vergaderde de gemeenteraad, waarbij de heer Potter afwezig was. Aan den Bond van ge meenteambtenaren wordt f 10 subsidie verleend voor het te bouwen rustooid. De gemeenterestniug 1917 wordt vast gesteld op f 17.858.85- met een goed slot van f 121.045. De heer In 't Anker brengt een woord van dank aan den Burge meester en den Secretaris, vooral met het oog op de distributie, voor het vele en goede, dat in het afgeluopen jaar werd verricht. Hij gelooit, dat hij niet alleen voor zich zelf, maar ook namens alle ingezetenen kan spreken. De heer Verhaage is het niet den vorigeu spreker eens wat betreft het vele, maar niet ket goede. En of hij namens alle ingezetenen mag spreken, betwijfelt hij sterk. De regeering geeft vau alles wat, maar de ingezetenen van Schore ontvangen heel weinig. Andere gemeenten verstrekken meer. De heer Karelse vraagt vleeseh voor zieken en ouden. B. en W. stellen voor de hondenbelasting te brengen op f5.Een telegram van gelukwenscli wordt namens raad en ingezetenen ver zonden aan H, M. de Koningin. (M.Ct.) Wolfaartsdljk. Vrijdag werd door den raad de rekening van Levensmiddelen- bedrijf goedgekeurd met te* nadeelig saldo van f 3622.005, de gemeenterekening over 1917 vastgesteld in ontvangst op f>80220 775 en in uitgaaf op f27279.075 en de rekening Burg. Armbestuur over 1917 in ontvangst op f 8923.87 en in uit gaaf op f7115 97. Aangeboden werd de gemeentebegrooting over 1919 in ontv. en uitg. op een bedrag van f40.168.945, met een post voor onvoorzien van f 738.715 en een te heffen H. O. van f20.000, be grooting Burg. Armbestuur over 1919 met een ontvangt en uitgaaf van f5420.69 en voor onvoorziene uitgaaf f268.69. Wemeldinge. Maandag kwam tengevolge van het ruwe weer alhier binnen het tjalkscheepje „de vrouw Marie" schipper de Bruin van Walsoorden, inet verlies van de beide zwaarden. (Z.) Hoedekenskerke. Hedenmorgen werd ontdekt, dat tusschen Zondagavond en Dinsdagmorgen in de Oud Gereformeerde Kerk alhier is ingebroken. De aanwezige gelden, uit collecten aldaar aanwezig worden vermist. De politie stelt een onderzoek ij. 's Heerenhoek. Naar men uit goede bron ons meldt is dhr. D. v. d. Dries uit Ove- zand dooi het Koolzaadkantoor te Rot terdam aangesteld als hoofdcontroleur voor Zeeland, teneinde de met koolzaad bezaaide perceelen voor genoemd kantoor in die provincie te controleeren. Aan hem is toegevoegd als controleur de heer Gom Lurjk uit Kamperland. Uitslag van de gehouden schieting uitgeschreven door „Amicitia" alhier lste klepprijs C Goense, „Willem Teil II", Ovezand2de klepprijs J. Smalle- gange, „Zorgvliet", Ellewoutsdijk3de klepprijs J. v. Liere, „Zorgvliet", tlle- woutsdijk zijvogels C. v. Liere, „Zorg vliet", Ellewoutsdijk en J. v. d. Poel „Edele Handboog", Oudelandehoofd- kallen C. v. Liere, „Zorgvliet", Ellewouts dijk en Alb. Rijk Lz „Vrije Schutters", 's Heerenhoek onderkallen C Verdonk, „Diana", 's Heerenhoek en L. Remijn, „Concordia", 's Heerenhoek. Het aantal schutters beliep slechts 30 man. De weleerwaarde heer A. J. Clarijs, onze priester-dorpsgenoot, is benoemd tot kapelaan te Wateringen. Oostburg. De Belgische Roode-Kruis- week in Westeljjk Zeeuwsch Vlaanderen zal plaats hebben van 15 tot 22 Sep tember a.s. De plannen tot het houden van de zg. „Blauwe Maand" hebben een vasten vorm aangenomen Het feest zal plaats hebben op 15 September e.k. Axsl. Maandag 2 September j 1. brandde door onbekende oorzaak een groote vlas schuur van D. van Cadz.jiJ geheel af. In de schuur bevond zich een groote voorraad vlas, benevens eenig vee, dat behouden bleef. Hoofdplaat. Tot postbode alhier is be noemd dhr. J. v Leeuwe, thans in gelijke tijdelijke betrekking. Terncuzen. Voor den tijd van een jaar is bealst met de waarneming van de betrekking van ontvanger der directe belastingen en accynzeu te Tubbergen, F. A. Kuipers, ryksklerk 2de klat.se ter inspectie der din cte belastingen, invoer rechten en accijnzen alhier. Op 30 Augustus is alh'ier een bloe mendag gehouden voor het Belg. Comité. De opbrengst bedroeg f 109.59V2, terwijl in de buurtschap Sluiskil de verkooping op 3 September zal plaats hebben. (Z.) Watcrlandkerkjs. Dinsdag werd bij den landbouwer S alhier een koe uit nood geslacht Het vleeseh werd onder de inwoners gedistribueerd. Schoahdijke. Dinsdagavond gal het muziekkorps der militairen een uitvoe ring op de markt, wegens installatie van een nieuw benoemden kapitein. Üp zeer verdienstelijko wijze gaf het gezelschap een viertal muziekstukken ten gehoore Stavenissa Maandagnamiddag spoelde alhier aan den Scheldschen dijk aan een mijn, die dadelijk onder politietoezicht is 'gesteld. HonLnlsse. De heer K. J. A. G. barjn Collot d'Escuiy, rentmeester van 't Kroon domein in het rentambt Ilulst, vierde Zaterdag zijn zilveren ambtsjubileum, onder vele blijken van belangstelling. Met iBgaan van 30 Augustus is de rijksklerk 2e klasse J. C. van Schagen te Oostburg (inspectie) ontheven van de verlof waarneming van het kantoor Buik sloot en aangewezen voor de tijdelijke waarneming van het kantoor te Harden- berg. Benoemd tot kommies 3e klasse te Koewacht, Fr. de Mul, te Philippinete Waarde, G. Suurmond te Cadzand. Bond van Brandstoffencommissies in Zeeland. Maandagmiddag werd in hotel .Centraal tè Goes een vergadering gehouden tot oprichting van een Bond van brandstof fencommissies in de provincie Zeeland. Deze vergadering werd geleid door dan heer I. D. Fransen van de Putte, voor zitter van de Branidstoöencommissie Goes (district. Noord- en Zuid-Beveland). Over het algemeen bleek men met het plan iri te stemmen. Verscheidene com missies hadden adhaesie betuigd. Aan idle hand van het Concept-Regle ment werden daarop besprekingen ge voerd. De volgende bepalingen werden z- h. s- aangenomen liet doel der Ver. is een centrum te vormen van Brandstoffencommissiea, dat door het houden van bijeenkomsten, het stichten van eon Centraal Informatie-Bu reau en het zoeken van samenwerking met de Rijkskolendistributie en andere ver- eenigingem van brandstoffencommissiea be oogt, het bevorderen der aan hare zorgen toevertrouwde belangen. Brandstoffencommissiea in andetre pro vincies kunnen buitengewone leiden Zijn. Alle leden der aangesloten brandstof- fencommies hebben het recht tot bijwo ning der Alg. vergadering. Van elke com missie .mag slechts één persoon als ge machtigde stemmen. Het bestuur zaj uit 6 leden bestaan; uit 5 verschillende afdoeJingcn in Zee land. Voorzitter en secretaris worden uit één plaats gekozen. Het vereemgingsjaar loopt van 1 April 31 Maart. Met bijna algemeen» stammen werd Goes als zetel van den Bond aangewezen. De liee.re.n I. D. Fransen van de Putte e» S. H. Bonthuis werden bij acclamatie resp. als voorzitter en secretaris benoemd. Uit Zeeuwsch-Vlaanderen werd be noemd de heer L. J. d$n Hollander, bur gemeester van Axel. Uit Schouweji-Duivela.nd de heer S„ Hage van Bruinisse. Uit Walcheren de heer Van Raait® te Vlissingen. UitTholen de heerW. Moelker teïholen. De vaststelling der contributie werd aan gehouden tot een volgende algem- ver gadering. Hierna werd de turf voorziening bespro ken, waarbij de heer Bonthuis uiting gaf aan de klachten over de geringe beschik bare hoeveelheid van deze brandstof - en de slechte hoedanigheid ervan. Spr. meende dat het wenschelijk zou zijn de turfschippers te interesseeren voor hun lading. De heer De Meij te Vlissingen meende dat aan veel bezwaren tegemoet kon wor den gekomen door het aanstellen van beëedigde tellers. Besloten werd een adres te richten aan het R. K. D. om aan te dringen op verbeteringg in de regeling van betaling en in de verkrijging van turf. Hierna werd van gedachten gewisseld over de berekening van maximumprijzen, speciaal over de winstmarge voor de han delaren, die op de verschillende plaat sen nog al uiteenloopt. De wenschelijkheid van overleg en uni formiteit ook op dit gebied werd door ver schillende aanwezigen te kennen gegeven. Besloten werd aan alle brandstoffen- commissies in Zeeland opgave te ver zoeken van de daar opgemaakte bereke ningen voor de maximumprijzen. Het be stuur zal deze gegevens verwerken om het punt op de volgende vergadering weer ter sprake te brengen.. Bij dg rondvraag werd nog gesproken over de middelen aan te wendon tegen den handel in wilde kolen. Hoewel aan dezen handel officieel door het vervoerverbod een einde gemaakt heet te zijn, bleek men algemeen van meening te wezen, dat zich nog zeer veel uitzonderingsgevallen voor doen. Nog werd van gedachten gewisseld over het vraagstuk der financieele verantwoor delijkheid voor het beheer der brandstof fencommissies. Ook op dit gebied beston den ernstige bezwaren, die evenwel niet door allen werden gedeeld. Men was het echter eens dat in geen geval verant woordelijkheid kon worden gediagen voor de onder-commissies, waarover ineti de controle mist. Op de vraag, waarom de bakkers geen korte Friese he turf kunnen krijgen, deelde (le heer Bonthuis mee, dat d-ezi® niet be schikbaar worden gesteld, omdat de bak kers deze brandstof speciaal begeeren, teneinde er gloeiende kooltjesi van te kun nen veikoopen. De voorzitter sprak ten slotte den w-ensch uit dat de opgerichte vereeniging aan de verwachtingen zal voldoen en sloot de vergadering met dankzegging voor de betoonde belangstelling. (M. Ct.) Anders dan de „Internationale". De „Rotterdammer" schrijft; Toen Augustus 1914 de krijgsbazuin blies, stortte het internationaal getim merte, door het socialisme in elkaar ge knutseld, uiteen. Van de kracht der internationale idee, door het socialisme gepredikt, van de wereldeenheid van het zelfbe\tuste pro letariaat bleek niets. Duiksche socialisten waren vóór alles Duitscher, Fransche socialisten vóór alles Franschnsan. Dat deze geestesstemming zieh niet heeft gewijzigd, blijkt uit hetgeen dezer dagen de bladen uit Frankrijk meldden. De Fransche socialistische partij is verdeeld in eene meerderheidspartij en miBderheiéepartij. Tot de meerderheidspartij behooren nu de „veertig", die tot officiëelen leider hebben Compère-Morel en waarvan ook de oud-minister Albert Thomas deel uitmaakt. In den loop van Juli richtten deze „veertig" man een ei can blad op „La France Libre". Het slot, va.i de verkla ring, aan het hoofd van het eerste num mer verschenen, is in het buitenland wel de aandacht waard „"Wij roepen onze regeerders toe, met al den hartstocht, waartoe wij in staat zijn„De overwinning moet behaald worden, anders zal Frankrijk u nooit vergeven. En wij roepen oaze kameraden van de Partij, evenals onze vrienden van de syndicaten, «le edele eri schoooe woorden in de herinnering, die eene oude opstandeling, waardige zoon van ons ras eens uitsprak„Het vaderland voor het levenFraukrijk voor alles I Frankrijk of den dood!" Dat klinkt anders dan de „Interna tionale". Eon Begroeting „In naam van den Christus vereenigt U." Zoo luidde indertijd het krachtig mani fest, door den Ne«ï. R. K. Volksbond verspreid. Een verheugend verschijnsel, een be langrijke gebeurtenis heeft onlangs in Zeeland plaats gegrepen; niet minder dan twee afdeelingen van den Nea. R. R. Volksbond werden opgericht, Goes en Zierikzee. Dit feit is een gelukwensch waard, omdat het van beteekenis is en veel voor de toekomst belooft. Deze totstandkoming der afdeelingen is geen wereldschokkende verandering, ook geen gewichtig nationaal gobeuren, maar het is wel hel begin van een periode, waarvan wij als redelijke verwachting hopen, dat het nut van de Ned. R. K. Volksbond organisatie zich ten volle zal doen gelden in het plaatselijk sociaal en economisch leven. Het doel en de taak van deze organisatie is zoo buiten gewoon groot, ingrijpend en veelomvat tend, dat beslist hooge verwachtingen mogen worden gesteld. Eindelijk heeft het voorbeeld van katholiek Vlissingen, waar in 1890 reeds een afdeeling gestieht werd, navolging gevonden. Eindelijk dan heeft liet machtig woord van onzen grooten Dr Schaapman z.g., den baanbreker van ons katholiek maatschappelijk streven, dat hij in 1891 sprak voor en in den Volksbond te Vlis singen, ter gelegenheid van de uitvaar diging der encycliek „Reram Novarum" ingang gevonden. Eerst nu heeft de wensch van onzen bisschop Mgr. Callier, in iedere gemeente van zijn diocees een afdeeliDg van den Bond te bezitten, verder resultaat gehad. Beter laat dan nooit. Met bezorgdheid hebben wij gezien, hoe socialisme en syndicalisme voor hun vakbeweging vooral den laatsten tijd de Zeeuwsche eilanden als het terrein kozen v-eer de propaganda. Hier en daar hebben zij zich genesteld en niets wordt onbe- proef«l gelaten, om deor hun idealen en leuzen te trachten ook de katholieke, arbeiders te winnen voor hun zaak. Alles wenduii zy aan, om duidelijk te maken dat alle economisch zwakken voor hen bestaan, en om dit te verbeteren bij hen thuis behooren. Eu toch niets is minder waai dan dit. Reeds tientallen jaren zijn met veel vrucht en succes uilze R. K. Bonden bezig op verschillend gebied, met een ryk en praktisch program, gebaseerd op katholieke beginselen, een stujd le voeien voor talrijke kwesties, die voor den ar beider van het allergrootst belang zijn. De K. K. Arbeidersbeweging doet dit met veel resultaat eii in lal van vraag stukken is hun inzicht hel juislegebleken; in actie gaan zij veelal vooraan, der samenleving tot heil, den arbeider tot groot voordcel. Op geen enkel terrein is onze beweging vreemd, geen sociaal v raagstukdat onbesproken wordt gelaten en voorzoover het tot den taak van den Ned R. K. Volksbond behoort met zijn talrjjke oude.afdeelingen al»; vakver- eenigingen, ondersteuning en verzeke- riugsiondsen, sociale cursussen, tooneel, vermaak enz. vindt het toepassing en uitvoering Geen wonder, dat de Volks bond in het bisdom Haarlem is gegroeid tot een leger van 20.000 man, dat de R. K. Vakbonden, b(j het Vakbureau aangesloten, 80.000 leden tellen. Er is dus absoluut geen enkele reden voor dat de katholiek# arbeider zich anders organiseert dan op R. K. grondslag; dus in den Ned. R. K. Volksbond en zijn vakvereenigingen Daar zijn niot alleen de godsdienstige belangen het best ge waarborgd, maar wordt ook het maat schappelijk bestaan het best behartigd. In allerlei kwestie's wordt door ons een standpunt ingenomen, zooals crisisaauge- legeuheden, woningbouw, werkeloosheid, arbeidsbemiddeling enz. enz. Voor alle vakken en bedrijven bestaat gelegenheid zich overeenkomstig te organiseeren, bijv. als landbouwer, bouwvakarbeider, me taalbewerker, zeeman, fabriekshaven en transpoitarbeiderenz.een ieder vindt in onze R. K. bondsn een practische plaats. Een macht Van heerlijke roomsche idealen drijven en doen ons dit veelzijdig on prachtig werk uitvoereneen reeks van bezielende leuzen is ons hierbij be hulpzaam en véigemakkelijkt ons reus achtig werk. De heilige en vaste over tuiging van te slagen is ons doel, door Paus en Bisschoppen aangewezen, op onze congressen en katholiekedagen uitgestippeld, doen ons steeds voorwaarts g.tau, steels crescendo. Ongetwijfeld wacht de bestuurders, der nieuwe afdeelingen een mooie, doch zware taak. Wjj kunnen ons voorstel len de bezwaren Welke zieh b(j hen voordoen, wanneer de vraag gesteld wordt; waaraan zullen wij het eerst beginnen Laten zjj echter gerust wezen, het centraal Bestuur van den Bond slaat u met woord en daad bij, de secretaris van den arbeid is u in alles behulpzaam, dc overige afJeelingen geven (J ecu schut van inlichtingen uit hun praktische er varing. Aan deze samenwerking gepaard Uw ijzeren wil, Uw moed, durf en vol harding, en het succes is verzekerd. Waarbij ons orgaan „De Volksbanier" alle voorlichting schenkt. Zoo gezien, zal er veel van de nieuwe afdeelingen uitgaan, zal er een bekoring plaats hebben op andere Zeeuwsche ge meenten. Wij zien nog verschillende af deelingen in Zeeland in 't verschiet. Welnu, Zeeuwsche Roomsche Volks- bwndeis, geen dralen, maar ami liet werk onze heerlijke beginselen dnjve U, Rerum Novarum is Uw grondwet, onze idealen Uwe actie. Allen sluiten zich aan, voor God en Kerk, Vorstin en Land. A'dam. A. S. Luchtaanval op Brugge en Zeebruggo. Van Engelsche zijde wordt gemeld t Den 3Usten Augustus hebben wij 12 vijandelijke vliegtuigen vernietigd en vijf in oubestuurbaren toestand tot dalen gedwongen. Vier van onze vliegtuigen worden vermist. De dokken van Brugge en de haren- dam van Zeebruggo zijn hevig gebom bardeerd. Eveneens werden op een aau - tal andere doelpunten hemmen geworpen. In het geheel hebben onze vliegtuigen 23'/i ten bommen geworpen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft den weleerw. heer J. d» Vlieger opdracht gegeven tet oprichting der nieuwe parochie, waartoe reeds onlangs besloten was en welke zal gelegen zijn tusschen de pareehieën van de H. Maria Magdalena en de H.H. Nicolaas en Bar bara te Amsterdam voorts heeft Z. D. H de Bisschop van Haarlem benoemd tot kapelaan te 's Gra- venhage (U. L. V. vin Goeden Raad) den weleerw. heer J. J. C. M. Leoijaard tot kap. te Beverwijk den weleerw. heer A. J Knots (15 Aug. 1.1. priester gewjjde tot kapelaan te Schoten (H BaV0)met de opdracht tot stichting eener nieuwe parochie aldaar, den weleerw. heer C. Brouwerstot kap. te 's Gravenhage (H. Agnes) den weleerw. heer Th. W. Taman V

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2