Laatste Berichten. SPORT EN SPEL- Gemengd Nieuws. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Sociale Berichten. Posterijen en Telegrafie- Burgerlijke Stand. '8 Heerenhoek. Bij gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin wap perde van verschillende particuliere wo ningen en openbare gebouwen de drie kleur. Deze week zijn vanwege de distri butie te verkrijgengort, havermout, havergort, kaas 20 -j-, suiker en regee- ringsvetten (boter) en kwatta-reepen. Aan P. van Ejjkeren is verlof ver leend voor den verkoop van alcoholvrijen drank. Heinkenszand. Vrijdag hadden alhier twee noodslachtingen plaats van aen koe en een vaars. Beiden werden voor de consumptie goedgekeurd. Het vleesch werd Vrijdagavond en Zaterdag gedistri bueerd aan 65 cent per pond en wel 3 onS per hoofd. Voor velen een uitkomst in deze vleeschlooze maanden. Borssele. In de Vrijdagmiddag gehouden gemeenteraadsvergadering waren alle leden aanwezig. Aan de orde kwam de rekening van het burgerlijk armbestuur. Deze bedroeg aan ontvangsten f 1026.24, aati uitgaven f930.71, goed slot f95.53. Daarna werd nagezion de gemeentereke ning. Deze bedroeg aan ontvangsten f24801.54, aan uitgaven f24975.31, na- dcelig slot f 173.79. Nog was een schrijven ingekomen van den gemeente-wegwerker, om verhooging van loon. De raad wil- ligije zijn verzoek in en bracht zijn sa laris op f600. (Z.) ÖVezand. De raad vergaderde Vrijdag. Présent alle leden. Aan den raad werd aangeboden de begrooting voor 1919. In die over 1918 werd eene wijziging aan gebracht. Op het adres voor het geven eener feestgave aan een rustoord voor gemeenteambtenaren werd afwijzend be schikt, evenzoo op een adres van der) telefoonhouder om verhooging zijner jaar wedde. In het belang der ingezetenen werd evéheens afwijzend beschikt op een ver zoek van den telefoonhouder om vroe gere sluiting van zijn kantoor, doch be- sloiétt hem eenige tegemoetkoming in vuiir en licht te verleenen. Op een ver zoek om eene nieuwe regeling der le- vensrniddelenvoorziening voor dat deel der inwoners die in de buurt van 's Heeren hoek wonen, werd afwijzend beschikt- Ook hadden nog besprekingen plaats omtrent de electriciteitsvoorziening, doch tot een positief resultaat kon niet worden gekomen, met het oog op het vergevor derd seizoen. Westkapelle. Bij den ijzeren vuurtoren aan den Zeedijk alhier is een mijn aan- §espoeld en ontploft, waardoor palen van e zeewering zijn stukgeslagen en de ruiten in de lichtwachterswoniDg gebro ken. Nog een mijn dreef aan den dijk en een andere drijft voor de kust. Sohoondijke. De larwe-oogst ia Westelijk Zeeuwscb-Vlaanderen is beslist goed te üoemen. De middelmatige opbrengst is 600 schooven per gemet; dit jaar ongeveer 900. Ook de aardappeloogst valt bijzonder meeliet is geen zeldzaamheid, wanneer 10.000 K.G. per gemet gerooid worden Met ingang van 1 September j.l. is de prijs van electrisch licht op f 0,60 per kilowat gebracht Oostburg. Een koopman alhier, die graag een pijpje rookt, had fietsrijdende zijn pijp uit den mond genomen en in den zak gestoken, in' de meening zijnde, dat de pijp gedoofd was. Een tijdje later ontdekte hij, dat zijn jas aan de linkerzijde geheel verbrand was. Een waarschuwing voor pijpjesrookers Naar we vernemeH is als centrale slachtplaats voor varkens aangewezen Öostburg en voor runderen Breskeus. Hulst. De verjaardag van H. M. de Koningin is hier op luisterrijke wijze gevierd. Het feest werd Zaterdag geopend door het luiden der klokken en bad om 3 uür een kinderoptoeht plaats door de bevlagde straten, opgeluisterd doer de beide Harmonieën van Hulst. De stoet bad bijzonder veel aantrek kelijks; er werden voor de schoonste groepen verschillende prijzen uitgereikt. Des avonds gaf de Harmonie een con cert op het marktplein. Zondag werd een muziekfeest gegeven waaraan deelnamen„De Vereenigde Werklieden'' van Terneuzen, „Excelsior" van Terhole, „Harmonie" van Klooster- zande en het militaire muziekkorps van Schoondijke. Aan de deelnemende gezel schappen werden herinneringsmedailles uitgereikt. 's Avonds gaf het militaire muziekkorps van Schoondijke een concert op het marktplein Maandag hadden op verschillende deeleH der stad volksspelen plaats, waarna om 2 uur de kinderoptocht nog maals werd gehouden, wederom opge luisterd door de beide muziekgezelschap pen van hier. Het mooie weer werkte er toe mee, dat dit feest uitmuntend is geslaagd en dat gedurende deze dagen onze stad door honderden werd bezocht. Oostburg. Zondag j.l. wteird in Het hótel Mabesone eene buitengewone! algCmeene vergadering gehouden van de Centrale R.K. Kiesvereeniging in het Statemdistrict Sluisi. Alle afdeelingen waren door h;un verte genwoordigers aanwezigj. Ook de Hoogj eerw. Heer deken luisterde de vergade ring met zijne tegenwoordig[h!eid op. Met algemeen© stemmen werd besloten de motie vaii Goeis te1 aanvaarden, Waarbij de wenscheJijkheiid wordt uitgedrukt van een verdeeling der Katholieke1 Statenze- tels in Zeeland opi del basis' van 5 voor Hulst, 1 voor Sluis, 1 voor Goelsi en 1 voor Middelburg-Zieiikzee THblen-Vlissin- gen. Indien echfe|r ©en negende Katho lieke Statenziefel kan bemachtigd worden, spreekt de Centrale Sluis als! 'Haar ver langen uit, dat die aan jhbt district Sluis kome. Ook de ft.-K. Centrale KiejsvereienigingeH te Vlissingen en Middelburg aanvaardden de motie Goes. Binnenkort komt de Pïov. Bpnd bijeeh, waarschijnlijk 7 Sept. a.s. te Goieisi. Op het Concours Hippique te Steen bergen werd in de rubriek: défilé van vier merriën, beboerende ten hoegste aan twee eigenaars, de 2e prijs behaald deor P. Vogelaar te Anna jacobapolder met Fanny, Elza, Eureka en Juliette de Oerlains, zilveren medaille en f 50. In het concours voor luxe paarden, aangespannen dhr. A. v Nieuwenhuizen te St. Philipsland een 2e prijs en f100. Bij de riugrijderij behaalden de heeren L. J. v. Nieuwenhuizen den 2en, J. A. Stols den 12en en A. v. Nieuwenhuizen den 14en, allen van St. Philipsland. (Z.) Per telefoon. LONDEN. (Off.) De Australische troe pen hebben gisteren Péronne genomen. Behalve Péronne veroverden zij St. Denis Flamincourt en hebben belangrijke vor deringen gemaakt op de' heuvelruggen ten oosten en noordoosten van Mont-Saint- Quentin. Op den linkervleugel der Austra liërs vielen Londensche troepen aan ten zuidoosten' van Combles en veroverden. Bouchavesnes en Rancourt, benevens de hooger gelegen terreinen die dezei dorpen beheerschien en bereikten den westrand van Het bosch St. Pierre Vaast. BERLIJN. (Off. VAX) Om' Moreuil werd langdurig gevochten. De plaats bleef in onze handen. Tusschten dé Scarpe en Som- me duurde de aanval der Engelsehen over Ben front vain 45 K.M. voort. Tien inoordeiy van de Somme brachten wijl den vijand die met sterke strijdkrachten aanviel, bij' Sail- ly-St. Pierre-VaastboscH'ten noorden van Bouchavesnes-Mont-St.-Quentin tot staan. AMSTERDAM. Een kostganger schoot gisterenavond bij 'zijn thuiskomst met een revolver op een weduwe* en haar doch ters zonieter iemand te raken. Daarna ging hijl in, een andere kamer den neef der weduwe te lijf met een dolk en verwondde hem aan larinen, lijf en beenen. De ge troffene sprong uit het raam en werd naar het Wilhelminaga&thuis gebracht. Zijn toe stand is redelijk. De dader pleegde zelf moord. Voetbal. „Seolto 1"—„Swaluw I". Zaterdagavond 6% uur speelde „Seolto I" uit Hansweerd tegen „Swaluw I" uit Schore op het veld van laatstgenoemde. De Swaluw speelde de eerste helft niet volledig, doch „Seolto" was den ge- heelen wedstrijd in de meerderheid en wist te winnen met 70. Seriewedstrijden R. K. S. V. „K. D. 0." Goes. Gisterenmiddag werd op 't „K. D. 0."-terrein aan den Polderschon weg gespeeld om den 4en en 5en prijs tus- schen „Vitesse" van Kruiningen en „Westkapelle". Eerstgenoemde club won den wedstrijd met 1—0. Een combinatie van „K. D. O." speelde een vriendschappelijken wedstrijd tegen „O. V. V." van Ossendrecht. De gasten werden met 3—2 geslagen. Sportwedstrijden „R. H. B. S. Bond." Gees. Vrijdagmiddag werd het laatste deel van het programma afgewikkeld hetwelk bestond uit zwemwedstrijden. Alleen het borstzwemmen waarvoor 8 deelnemers waren, waarvan L. Witte no. 1 was in 46 sec. en de vrije slag over 40 M. waarvoor 6 deelnemers, waar van J. W. Bom no 1 was in 35 sec werd afgedaan. Voor de overige num mers was het te koud Veel publiek was er bij dat onderdeel aanwezig. De prrjs- uitdeeling heeft Dinsdagavond 3 Septem ber te 7 uur plaats in de Sociëteit V. O. V. Atletiekwedstrijden „Volharding." Zaterdag hadden ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin 's middags atletiekwedstrijden plaats, uitgeschreven door de gymnastiek vereeniging „Volhar ding" te Goes. Onder groote belangstel ling vertrok men om half 1 in optocht naar het terrein aan den) Polderschen- weg. De optocht werd opgeluisterd alsmede -Het geheele feest door de harmonie „Euphonia." Op het terrein, dat een zeer feestelijken aanblik had, verliep alles geregeld onder een greote menigte van toeschouwers, 's Avonds te half 8 vond de prijsuitdeeling plaats in de sociëteit Dhr. Ruben dankte de vereeniging voor het uitschrijven dezer feesten en allen die medegewerkt hadden tet het welsla gen van dezen dag. Vooral bracht hjj hulde aan den voorz. J. J. P. C. Bartelse en aan de Jury. Daarna reikte hij de prijzen uit, welke als volgt waren toe gewezen Verspringen: le prijs Th J. Bom, Ier- seke. 5.85, 2e"prijs. J. v. sprundel Ierseke. 5.85 M. Hardloopen 100 M.le prijs. J. v. Sprundel 12% sec 2e prijs Th. J. Bom 123/5 sec. en 3e prijs Lepoeter, Goes 12% sec. Idem jongens 10—13 jaar 80 M.le prijs A den Boer Goes 12sec. 2e prijs J. de Jager Ierseke I2-V5 see. 3e prijs W. Korstan je Wemeldinge 124/5 sec. en 4e prijs J. Klap Wemeldinge 13 sec. Idem 1316 j. 80 M. le prijs F. Rot tier 11 sec. 2e prijs A. Constandse, Goes llVs sec. (na loten). 3e prijs J. Willeboer, Goes lls/s sec. 4e prijs N. Zandee, Goes 12 sec. Hindernisbaan 110 jJM. le prijs l'h. Bom, Ierseke, 19% sec. 2e prijs J. v. Sprundel 21 sec. Na loting 3e prijs M. Haasdonk, Hansweerd 213/5 sec. terwijl een gelijke prijs werd toegekend aan S. Schrijver, Goes 21% sec. Balwedloop voor meisjes 50 M. le prijs Fr. Versé, Gees 11% sec. 2e prijs J. Bartelse, Goes 12% sec. 3e prijs C. van Kleunen, Goes 13 sec. Wedloop dames 50 M. le prijs na loting J. v. Sprang, Goes 9 sec. 2e prijs na loting N. Sinke, Goes 9 sec. en 3e prijs^M. Willemsen, Goes 9% sec. Estafette 4 X 100 M. 8 groepen, le prijs '„V. Z. O. S.", Ierseke 554/s sec. en 2e prijs „W. I. K.", Wemeldinge le groep 56% sec. Speerwerpen le prijs P. Feijtel, Hans weerd 30 M. 2e prijsjjPh. Bom, Ierseke 29.10 M. Discuswerpen le prijs F. Verbrugge, Wemeldinge 27.95 M. en 2e prijs J. Klap, idem 22.40 M. Polsstokhoogspringen le prijs na loting F. Verbrugge 2 85 M. en 2e prijs Ph. Bom 2 85 M. De prijzen voor de heeren bestonden uit zilveren!en bronzen medailles met inscriptie van de Ned Fabriek van Goud en Zilverwerken voorheen J. A. A. Ger ritsen te Zeist, terwijl de overige be stonden uit boeken, horlogekettingen, sigarettenpijpjes enz Dhr.JBartelse dankte dhr. Ruben voor zijn woorden tot hem gesproken en bracht tevens dank aan den penning meester jen den secretaris van „Volhar ding" en aan de jury voor hunne be reidwilligheid en hoopte deze heeren een volgende maal weder bereid te zul len vinden. Hij wenschte dat allen ge noegen zouden nemen met hun prijzen en hoopte dat allen nu tevreden huis waarts zouden keeren. 1,'tEen projectiel ontploft. Zater dagmorgen is te Stellendam aan de haven een projectiel ontploft, dat daar door visschers was aangebracht. De visschers wilden het projectiel gedeeltelijk dernon- teeren, waarbij een de onvoorzichtigheid had een lucifer in het kruit te werpen. Twee personen zijn levensgevaarlijk ge wond, vijf licht gewond. De twee] zwaar gewonden zijn per sleepboot naar het militair hospitaal te Hellevoetsluis vervoerd. Nader meldt men aan „De Maasbode": Een der zwaargewonden, genaamd C. Jansen, die doodelijk getroffen was, is om 1 uur in het hospitaal te Hellevoet- sluis overleden. Middelburg. Zondagavond had in onze parochiekerk de plechtige sluiting plaats van het Aanbiddingsfeest. Het indrukwekkend liturgisch hooid- altaar was rijk met groeh en levende bloemen versierd. De feestpredikatie werd gehouden door den Weleerwaarden pater H. Vermeulen, redamptorist, ter wijl pater J. de Jaeglier, S. J., wederom met meesterhand het orgel bespeelde. De Zeereerw. heer pastoor van Vlis singen deed het lof, geassisteerd door de Weleerw. heeren Verweren Kemper, kapelaans te Vlissingen. Geslaagd voor akte Fransch L. O. de heeren J. Bierling te Goes en J. J. Ver- straate te Middelburg. Mej. S. Grünwald, tot voor kort leerares aan de H. B. S. te Vlissingen, is als zoodanig benoemd aan eenzelfde inrichting te Apeldoorn. M. C. Geslaagd te 's Gravenhage voor de acte Fransch de res. tweede luitenant I. Flipse van Welfaartsdijk. Benoemd tot onderwijzer aan de o.l. school te Middelrode (N.-Bde heer P. A. M. Devolder, thans tijdelijk onder wijzer te Schore. M. C. Met 1 Sept. is benoemd tot concierge aan de R. H. B. S. te Neuzen, C. Leunis, aldaar. Soes. Installatievergader ijng van de R. K Volksbpnd, afdeeling Goes en Omstreken op Zondag 1 September 1918 in het „Slot Oostende" 's avonds te 5 uur. De WelEerw. heer M. v. d. Eem, kape laan te Goes, opent de vergadering met gebed. Hij sprak o.a. het volgende Het verheugt mij zoovele mannen leden van de R. K. Volksbond in deze zaal tegen woordig te zijn. De vorige vergadering zag U hier achter de tafel 2 leden van de St. Jozefvereenigirig, 2 van St. Raphael en 2 van de R. K. Postvereeniging zitten, deze week heb ik weder het zelfde comité opgeroepen met de propagandisten erbij. Dat is nog niet een bestuur doch alleen een voorleopig comité. Tijdens de vorige vergadering hadden zich 46 leden opge geven, terwijl het ledental thans, dank zij het ijverig werk van de propagandis ten, gestegen tot 140, in de vakvereeni- gingen 60 en daarbuiten 80. Hij bracht dank aan de propagandisten en hoopt, dat zij op den ingeslagen weg zullen voortgaan en zoo het ledental moge stijgen tot 300. Tenslotte spreekt hij de wensch uit dat allen zullen strijden voor de Kath. zaak en allen zullen heipon de Room- schen vaan met hand en tand te verde digen. Daarna gaf hij het woord aan dhr. Smit uit Amsterdam, centraal president van de Ned. R. K. Volksbond, die de volgende installatierede hield. We staan hier voor een feit van groote beteekenis, de installatie van een nieuwe afdeeling. Voor de Volksbond is dit ook een groote vreugde, omdat na een eenvoudig woord van een eenvoudig wan zoovele mannen zich hebben aangesloten bij deze afdeeling. Op de allereerste plaats zijn we hiervoor dank verschuldigd aan God, daar hij ons kracht gegeven heeft om zoo'n afdeeling te stichten. Op de tweede plaats een woord van dank aan kapelaan v. d. Eem. Aan hem is vooral de oprich ting te danken en ook de groote uitbrei ding die zij in de laatste week gekregen heeft. Dat hij een stoere werker is blijkt ook daaruit, dat de afdeeling Halfweg nog steeds aan hem denkt en mij gelast heeft de hartelijke groeten over te bren gen. Dank ook aan het propaganda comité en aan de toegetreden leden voor de bereidwilligheid. Ik ben Jhier gekomen voor de installatie. Vorige maal heb ik gewezen op de organisatie, die Katho liek moet zijn, op de gevaren die drei gen en die we ondervinden van de socialistische zijde. We moeten nu aan den arbeid en daarom zal ik U eenige lijnen aangeven. Dit alles geldt voor deB Algemeenen Volksbond. De statuten én het huishoudelijk reglement moeten trouw worden nageleefd. De vergaderingen moeten trouw worden bezocht. Slecht bezochte vergaderingen werken totaal verkeerd op dien bond. Meestal is het een verschijnsel dat alleen de feestvergaderingen druk bezet zijn, zorg hiervoor dat zulks bij U niet gebeurt. Trouw moet ge uw contributie betalen, want zonder geld kan de zaak niet draaien. Geld is de ziel van de negotie en ook zoo voor de vereenigingen. Wanneer ge gritven of klachten hebt over uw werk, waarvan ge denkt dat de Volksbond, doer ingrijpen deze kan verbeteren, dan moet ge deze bij het bestuur indienen, dat dan de zaak afhandelt of in de Alg. verg. breDgt. We moeten getrouw zijn aan onze leuze „voor God en Kerk, Vorstin en Land." De grondslag van onzen bond moet zijn de godsdienst. Al ons doen en laten moet strekken tot meerdere eer en glorie van God. Voor de kerk moet onze leuze zijn. We moeten de kerk verdedigen waar dit noodig is. Onze kerk en onze triestere werden dikwijls aangevallen, aten we ze verdedigen. We moeten sociale en apologetische cursussen houden. We moeten voor de Koningin strijden, haar hoogachten, haar verjaardag feeste lijk vieren. We moeten in haar zien de draagster van het goddelijk gezag. Zij is een ware Christen-vorstin, wat ons meermalen gebleken is. (Applaus). Voor het land moet onze leuze zijn. Niet is het genoeg om aan do grenzen te staan voer de verdediging van het vaderland, maar we moeten strijden om vooral op oeconomisch gebied den vrede te bewaren. We moeten trachten de toestanden, waar dit noodig is, te verbeteren, maar niet door werkstaking of oproer. In de „Volksbanier" van 29 Aug. j.l. vinden we nog duidelijker onze taak omschreven in het artikel „Onze nieuwe afdeelingen". Na gewezen te hebben op het ver keerde van het lezen van neutrale bladen en de leden gewaarschuwd te hebben voor enkele gevaren, die den volksbonder bedreigen, verklaarde hij de Volksbond als geïnstalleerd. Eenigen werden onder een toepasselijk woord een insigne opgespeld, wat luide toejuiching van de vergadering oogste. Hierna werd het bondslied, als de geloofs belijdenis, door allen staande en uit volle borst gezongen, terwijl dhr. Jos Stieger de solo's zong en de heer A. v. Kalmthout de pianobegeleiding uitvoerde. Daarna werd den weleerw. heer M. v. d. Eem als bondsadviseur door dhr. Smit het insigne opgespeld. Hij bracht hierbij hulde aan den adviseur voor zijn werk en hoopte dat de schaduwzijde, aan dit adviseureschap verbonden, voor hem niet te groot zou zjjn, de lichtzijde daarom des te grooter. Van harte wenschte hjj Hem ook namens het heofdbestuur geluk en wenschte hem kracht en gezondheid en tijd toe om, naast zijn geestelijk ambt, ook het ambt van adviseur te kunnen volbrengen. Hierna dankte de geestelijke adviseur voor de woorden door den spr. tot hem gesproken en hij sprak de wensch uit dat de leden zouden medewerken de schaduwzijde zoo klein mogelijk te doen zijn. (Luid applaus). Hierna werd overgegaan tot het ver kiezen van een bestuur, bestaande uit 7 leden, te weten: le en 2e voorzitter, le en 2e secretaris, le en 2e penning meester en 1 commissaris. Er waren uitgebracht 72 stemmen. Terwijl het stembureau deze stemming opnam, werd het huishoudelijk reglement behandeld, waaraan we ontleenen, dat de contributie per lid per week 7% cent bedraagt en niet 14 cent, zooals abusievelijk gezegd was. Hiervoor ontvangen de leden weke lijks de „Volksbanier". Het reglement werd aangenomen. Hierna werd de uitslag der stemming bekend gemaakt. Alleen dhr. A. M. Simons was gekozen, welke zijn benoeming we gens te drukke werkzaamheden meende niet te moeten aanvaarden. Besloten werd nu uit 12 leden, die zich daartoe bereid hadden verklaard en die de meeste stemmen hadden, 7 leden voor het bestuur te kiezen. Gekozen zijn nu de heeren: Anton Battes, P. v. Leeuwen, Wj. Stieger, J. v. d. Voort, J. Hopmans, Chr. v. d. Does en E. F. van Marcke, die hun be noeming aannamen. Met het zingen van het „Wien Naêr- landsch bloed" werd de vergadering ge sloten. POLITIE. Gevonden voorwerpen. Aan Hieit politiebureau alhier zlijn in lichtingen te bekomen omtrent de Hal- volgende voorwerpen, die in de maand Augustus 1918 gevonden zlijn, alafevolgt: Een schoenknoopenhaakje, aein boekje met zégels eener spaarkaslvereieiniging, een eetlepel, een portemonnaie met geld, een zilverbon van fl, een Roomsch Ka tholiek kerkboekje!, tweei zweepön, een blouse, een bankbiljet van f10, een zil veren broche, eten daniesparapluie, eejn handfietspomp en een dameshandsoh'oein. Goes, 2 September 1918. Dei Commissaris van politie, E C. WIERTS VAN OOEHOORN. Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders, onbe kend zijn. Terugontvangen iri de 2e helft der maand Augs. 1918. Rrieveni Binnenland: Brief zonder adres; P. Dieleman, Kamperland; Dir. Rijksbo- terkantoor, Middelburg; D1. Grinius, Veere en Zierikze©; M. S. 1436, Goes; A. de Smidt, Middelburg; T. de Smidt, idem. Briefkaarten binnenland: Joh. J. Kaan, Amersfoort; Kunstenaar, Scheveningen; R. Zürchen', Leiden; Briefkaart zonder adres. GOES. Geboren: 30, Catharina Anna, d. v. Cornells Luijks en Maria Kornelia Dagevos; 1 Sept., Jan, z. v. Adnaan de Bruijne en Maria Steketee- Levenloos aangegeven: 30 Aug., een mannel. kind van Johannes Knieriem en Cornelia Vader. Van 29—30 Aug. MIDDELBURG. Gehuwd: M. Vries man, 23 j., jm. en R. B v. Wittene, 22 j.,jd. C. W. B. Keiler, 26 j., jm. en M Jacobusse, 22 jjd.L. v. Cleemput, 25 j., jm. en P. J. de Bukviel, 24 j. jd.M. de Vos, 24 j., jm. en M. Witte, 24 j. jd.R. de Steur, 23 j., jm. en M. Hoek, 29 j., jd. OverledenE. v. d. Broeke, vr. van M. v. Hemert, 35 j.P. v. d. Berge, d., 1 d.G. G. Vader, z., 1 j. Vanl 2431 Augustus VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. II. We llink, jm. 27 j. en L. P. H. M. G. Ver- lee, jd. 27 j., C. A. Lute, jm'. 23 j. enl C. Khiijfhout, jd. 24 j., J. Kempe, jm. £4 j. en M. Feiji, jd. 25 j., A. de Ridder, jm'. 24 j. «11 T. M. A. van Dijke, jd. 21 j., J. J. Franse, jm:. 22 j. en P. Ovaa, jd'. 24 j., C. Rood, jm. 26 j. en; M. E. van den Oever, jd. 29 j., J. J. Bos, jmi. 25 j. en A. 'M. Kranendonk, jd. 19 j. Getrouwd: P. J. Caljé, jm. 27 j. en L. W. van der Star, jd. 21 j., C. Eliehq jm. 23 j. en M. C. de Smit, jd. 21 j., M. J. Moggré, jm. 25 j. era G. C. S. dö Pagter, jd. 24 j., W. Minderhout, jm. 23 j. en H. E. G. Polderman, jd. 23 j., A. C. Janssens, jml. 21 j. en J. C. Roest, jd. 21 j., L. van Aken, jm!. 23 j. en M. Leraaeris, jd. 24 j., H. J. Lemans, jm. 26 j. en J. W. Bukkens, jd. 19 j. Bevallen: D. P. Sanderse, geb. Weijer- mians, d., J. J. van do Vrie, geb. van der Steen; z., J. Middelkoop, gieb. Bos telaar, z., M. J. Haak, geb. Voets, d„ J. Catsman, gieb. van der Weele, d., C. C. de Zwart, gieb. Roseboom, z. Overleden: W: 'Harpe; man van A. Wij- mand:, 77 j., A. J. d© Wagemaker, man! van J. Aarnoutse, 46 j., P. Huis-zoon, jm1. 27 j., A. J. de Vlieger, vrouw: van L. van' Aartsen, 54 j.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3