UIT ZEELAND. Land- en Tuinbouw. Sociale Berichten. KERKNIEUWS. De N. 0. T. en de eonsenten. Naar het Haagsche correspondentie bureau verneemt, is tusschen de inter- geallieerde commissie te 's-Gravenhage en de N. O. T. een regeling getroffen, waarvan het gevolg is, dat voortaan in bijna alle gevallen waarin de N. O. T. consenten verleend voor den aanvoer van goederen overzee voor de in die consenten genoemde goederen ook uitvoervergun ning zal worden verleend, welke zeker heid de N. O. T. tot dusver bij uitgifte van haar consenten niet bezat. De Staatscommissie-Stork. Naar de „Tel." verneemt, ishetontwerp van den algemeenen maatregel van be stuur tot regeling van de jaarwedden van de rijksambtenaren van de verschil lende departementen van algemeen be stuur bij het ministerie van Financiën terugontvangen, waar men, in verband met de gemaakte opmerkingen, met spoed de laatste voorbereidende maatregelen neemt tet vaststelling. De bekrachtiging door H. M. de Ko ningin kan in het laatst van deze of het begin van de volgende week worden verwacht. Mgr. Locatelll. Zijne Excellentie MonseigneurLocatelli, apostolisch internuntius te Brussel, is te 's-Gravenhage aangekomen om afscheid te nemen van H. M. de Koningin, in verband met zijn benoeming tot nuntius in Portugal. De diplomatieke betrek kingen tusschen den II. Stoel en Portu gal zijn hervat. Gemeentelijke Centrale Keuken te Goes. Menu van 2 tot 7 September: Maandag Groen.ten.soep met vleesch, ver- sche groenten, vrij1. Dinsdag Haché met aardappelen. 10 gr. boter. Woensdag Erwtensoep met vleesch, ver- sche groenten, 10 gr. boter. Donderdag Aardappelen met versche roode kool en vleesch, 10 gr. boter. Donderdag Pap, melk, boter, 10 gr. bo ter. Zaterdag Groentensoep met vleesch, versche groenten, 10 gr. boter. Distributie: Van 31 Augustus tot 6 Sept. 1918 is verkrijgbaar Op bon 75 Aardappelen, 2 TC.G. Op bon 76 Erwten, 1 ons. Op bon 77 Gort, 1 ons. Op bon 78 Kaas; 1 ons. Op bon 79 Aardappelen, 2 j£.G. Op bon 80 Suiker, "2i/2 ons. Op bon 81 Chocoladereepen, 1 stuk. Op bon 82 1 ons of toüetseep 1 stuk a 40 ct. Ce Commissie belast .met de uit reiking van bons voor klompen en sajet maakt bekenidt dat a.s. Zaterdagavond uoor houders van, controlekaarten waar op zeven of meer .personen zijn ingeschre ven 3 storrel sajet kunnen worden afge haald a 60 ct. per storrel contant. Aan vang 6 uur. Goes. Het PI. Com. voor de K.S.A. vergaderde Donderdagavond, welke ver gadering werd bijgewoond door den Hoog- Ee-nv. heer Deken als geestelijk adviseur. Het jaarverslag van den secretaris jen de jaarrekening van den penningm. wer den behandeld en goedgekeurd. Besloten werd voor den as. winter pogingen aan te wenden om alhier op te doen treden den Eerw. Pater Zeij S.J. met zijn op vele andere plaatsen zooveel! opgang gemaakte Vondels Altaar-Geheiirae- nissein toegelicht door prachtige licht beelden. Het aftredend bestuurslid L'. B. Mudde, secretaris, werd met op één na algemeeniel stemmen herkozen. Een schreven van het Diocesaan Co mité was ingekomen, om stadskinderen eenigen tjjld naar buiten te zenden, waar over nadere inlichtingen zijn gevraagd en ter afdoening is gesteld in handen van het bestuur en den geestelijk adviselUr. Tegelijkertijd werd er vergaderd ovejr de leesportefeuille in afd. van het comité. De rekening werd behandeld, welke een groot nadeelig saldo gaf. Besloten werd met het oog op 14e stijl- ging der prijzen van de tijdschriften en mindere deelneming en het weinige nut, dat de portefeuille oplevert, deze uitgave met het einde van het loopendei jaar ta staken. Na nog eenige besprekingen van minde)r belang werd de vergadering op de gebrui kelijke wijze gesloten. Programma van het concert, te ge ven door j, Oefening Baart Kunst" van Goes en ,,Cloetings gemengd koor" van Kloetinge op Zaterdagavond 31 Augustus, 's avonds van 8.30—10 uur in de tent op de Groote Markt: 1. Gelukkig Vaderland, Valerius Ge- denckklanck; 2. Bede voor het Vaderland, idem; 3. Naastenliefde, Ludwig Felix Brandts Buijs; 4. Morgenlied, J. J. Viotta; 5. Avond, S. J. Tamminga; 6. Pepita (Ko mische serenade), Küller; 7- Nu zijt welle kome, Oud-Nederlandsch Kerstlied; 8- Uit Hoogen Hemel daalt hij neer, idem; -9- Ons lied, Arnold Spoel; 10- Slaap zacht, Fr. Abt; 11. Hollandsch-Zee, Dan. de Lange; 12. Spijskaart, Zölnner; 13. Wij willen Holland houen, Arnold Spoel- Wegens het aanvaarden van een burgerbetrekkieg heeft de agent van po litie W. Vermeer tegen 16 September e.k. eervol ontslag aangevraagd. Daar aan twee vereenigingen; de Kloetingsche zangvereeniging en aan de harmonie „Euphonia" vergunning was gegeven om op dezelfde uren morgen Zaterdag 31 Aug. ter eere van den jaar dag van H. M. de Koningin te concen- teeren, hebben beide vereenigingen, behoudens goedkeuring van d«n Zeer gestr. heer commandant van Zuid-Beve land, besloten, dat Euphonia om 7 uur begint tot 83/t uur, daarna Je zangver eeniging zal optreden. Heden, Vrijdagavond, wordt door de Zeeuwsche Landbouwmaatschappij ter viering van het 75-jarig bestaan aan genoodigden in den tuin der Sociëteit een concert door de Harmonie „Eupho nia" aangeboden. De Algcmeene Vergadering bij gelegen heid van het 75 jarig bestaan der Maat schappij heeft plaats Zaterdags 31 Augus tus a.s., des voormiddags 10'/3 uur in de Sociëteit V.O.V. te Goes. Op de agenda staat o.m.Lezing van den heer dr H. Molhuijzen, secretaris van het Keninklijk Nederlandsch Land- bouw-Conaitó te 's Gravenhage over „Landbouw-Coöperatie" en lezing met lichtbeelden van den beer J. M Steffelaar, Electrotechniek en Werktuigkundig In genieur te 's Gravenhage over: „De Electriciteit op het platteland en hare toepassingen in den practischen Land bouw". Zondagsrust apothekers. Zodag 1 September is de apotheek van den heer v. Kalmtkout geopend De beide overige blijven dan gesloten. Algemeene Vergadering van het waterschap „De Breede Watering Bewesten Ierseke" op Donderdag 29 Aug. 's namiddags te 1 uur in „De Prins van Oranje" te Goes. Dhr. Oele, dijkgraaf, opent de verga dering en deelt mede, dat er 36 inge landen tegenwoordig zijn, tezamen uit brengend 68 stemmen. Verder worden benoemd door de Comm. tot nazien der notulen de heeren: J. Pilaar, A. Dekker en Haring; voor de comm. van stemop- nemers: F. Burger, P. Lindenberg en de Gelleker; voor de comm. tot nazien der begrooting 1919'20 en der rekening 1918—'19, F. Wabeke, A. Dekker, Net. Pilaar, 1. D. Fransen v. d. Putte en als plaatsvervangersP. Lindenberg, A. Ar- noldi en W. Kakebeeke. De ingekomen stukken werden voor kennisgeviag aangenomen, waarna het verslag omtrent den toestand van het waterschap over het dientjaar 1917'18 na enkele ophelderingen en rectificaties eveneens voor keHHisgeving werd aan genomen. Alsnu bracht de financieele commissie bjj monde van dhr. Wabeke het verslag uit over de rekening 1917— 1918, welke aan totale ontvangsten boekte f 248787.96V2 tegen uitgaven van f225385.04% zoodat er een goed slot zou zijn van f23402.92. Er was echter nog niet betaald f33775 aan niet inge wisselde obligaties en coupons, zoodat er eigenlijk een nadeelig slot is van f372.08. Nadat dhr. Haring eenige op heldering gevraagd had omtrent die obligaties, werd de rekening onder dank aan de financieele commissie aangenomen, Alsnu is aan de orde het uitloten van obligaties in geldleeningen. Eerst werden uitgeloot 3 obligaties van f 1000 van de leening van f 267000 en wel de nummers 5 1 cn 3. Dhr. Oele deelde mede, dat hiermede een leening was afgedaan die dateerde van 1852. Nu werden uitgeloot 2 obligaties ieder groot f 5000 van de leening van f 180.000 en wel de nummers 7 en 8. Van deze leening blijft nu nog liggen f 30.000. Aan de orde was nu wij ziging begrooting 1918'19. Dat deze gewgzigd moest worden, kwam doordat men niet gerekend had op de verbete ring van een dyk by Ierseke. Doordat de gemeente Ierseke en de centrgje oestervereeniging financieel steuncjen, had men besloten deze dijk te verbeteren. De wijziging van de begroeting daartoe werd bii acclamatie aangenomen. Nadat bij de Voorkomende zaken nog enkele minder belangrijke zaken behandeld wa ren, dankte dhr. Oele de commissieleden voor hun werk en gaf zgn teleurstelling te kennen over het weinige belang dat vele ingelanden in de vergaderingen stelden. Na gewezen te hebben op de duurte van de materialen en medege deeld te hebben, dat men geen kolen of elie meer kreeg, zoodat de stoemgemalen met teer en hout moeten gestookt wor den en het dus wel mogelijk zou zijn, dat een stoomgemaal van de winter eens niet werkte, sloot de voorzitter de ver gadering. Aan mej- G. C. A. Hess te Mid delburg is op verzoek met "ingang van 1 September 1918 eervol ontslag verleend als' tjjttelijk ambtenaar tor Secretarie de zer gemeente, terwijl met ingang van dién datum als 'zoodanig is aangesteld Mej. C. B. 'de Beste, alhier. Onderstaand adres is aan den Ge meenteraad gezonden Aan don Raad der gemeente Goes. Edelachtbare Heeren, geeft met versbhuldigdeni eerbied te ken nen de Goesche Bestuurdersbond, domi cilie hebbende ten van den twee den ondergeteekënde, Tleeïtiisseweg G 130, aangesloten bij1 het Nederlandsch Ver bond van Vakvereonigingen, dat, indien de bouwvereeniging „Nieuw- Goes" niet voortgaat met het bouwen van woningen er a.s!. winter weinig of geen werk in het bouwvak 'zal 'zijn datt als gevolg van het stopzetten de zer verken, groote werkloosheid onder d© bouwvakarbeiders dreigt te komen; abt-, door ministerieel© voorschriften reeds verschillende personen werkloos zijn; en dat, door het niet voorradig zijn van- grondstoffen of materialen andere groepen arbeiders bedreigd worden met weriJloos- fieid Redenen waarom adressant U dringend verzoekt le. a.I het mogelijke te willen doen om het bouwen van woningen door de Ver. „Nieuw-Goes" voortgang te doen hebben; 2e. Uw vólle medewerking te willen verleenen bij het, in óverleg met Tiet Kon. Nat. Steuncomité, samenstellen van een steunregeling voor werkloozen. D'e redenen van dit verzoek zijn nader uiteengezet in bijgaande Memorie van Toe lichting. 't Welk doende, enz. 'Namens den Goeschen Bestuurdersbond: M. Pols, voorzitter. E. ILerkhove, secretaris. W. van G i n k e 1, penningm. Goes, 30 Aug. 1918. Middelburg. Daar den laatsten tijd nogal eens klachten werden gehoord, dat het bij distributie van vleesch in den hal niet naar wensch ging, hebben wij giste ren zelf die distributie van begin tot het einde bijgewoond en hebben wij ons kun nen overtuigen, dat dit geschiedde op eerlijke en vlugge wijze- Alleen personen met ledige kaarten werden tusschen 4 en 5 geholpen en eerst daarna nog een 10-tal personen, die met eenige tientallen anderen op het eventueel overschot had den staan wachten. Menu Centrale Keuken. Maandag Erwtensoep, bon 21. Dinsdag Stamppot witte kool. Woensdag Havermout, bon 22. Donderdag Stamppot bieten. Vrijdag Aardappelseep. Zaterdag Stamppet rapen. Hansweerd. Op de sleepschepen „Va lentine" en „Rheinschiffarhrt 16" en op de sleepboot „Wolter Alberts" zijn groote partijen chocolade, melk en andere ten uitvoer verboden goederen in beslag ge nomen. KruiningeR. 1 September a s. hoopt de heer Johs. Poley zijn 40 jarig jubileum als brievengaarder te vieren, waarvan 9 jaar (1878—1887) te Hansweerd en 31 jaar (1887—1918) alhier. Nisae. Met ingang van 1 September a.s. is tot postbode alhiar benoemd Johs. Slabbekeorn J z. Helnkenszand Bij den rijksambtenaar D. alhier is een meisje gelogeerd dat gisteren door een paar 14jarige jongens werd aangevallen met een hark. Dhr. D. deed hiervan aangifte en door de politie is tegen de jeugdige onverlaten proces verbaal opgemaakt. Hulst. Woensdagnacht zijn ten nadeele van J. F. Zaman alhier twee fietsen uit het magazijn ontvreemd. Eenige kleeding- stukken werden eveneens door de dieven meegenomen. Ossenissa Donderdagochtend omstreeks 11 uur ontstond er brand in de schuur van den landbouwer P. de Wael- de Vulder alhier. De brand ontstond in de z.g. kluis, d i. de slaapplaats der knechts, die echter tegenwoordig niet meer in gebruik is. Aanvankelijk liet het geval zich ernstig aanzien, het stroo uit de bedsteden verbrandde, de planken schroei den, alle ruiten sprongen en de vlammen sloegen naar buiten. Toegesnelde personen wierpen een massa emmers water in de vlammen, zoodat de brand in het begin kon gebluscht worden. Oorzaak onbekend. Alhier werd een stier uit nood ge slacht Het vleesch werd voor de con sumptie goedgekeurd en vanwege de distributie verkrijgbaar gesteld. Sluit. Alhier heeft zich gevestigd als veearts de heer J. P. Schoon. Sas van Gent In den Canusvliet, een kreek tusschen onze gemeente en West- dorpe is door grasmaaiers in het riet een in verren staat van ontbinding ver- keerend lijk van een onbekend mans persoon gevonden. IJztadlJke. Bij het den 27 en 28 Aug. j.l. gehouden examen te Wageningen slaagde voor de akte Tuinbouw L. O. de heer Th. M. Overtveldt, hoofd aan school II alhier. Axtl. Aan J. M. van den Brooke, weduwe van G. W. Hottinga, vaste ar beider en lantaarnopsteker alhier, is een pensioen verleend van f184. Oostburg. Er worden ernstige pogingen aangewend om alhier binnenkort de z.g. Blauwe Maand te vieren. Bereids zijn een drietal sprekers uitgenoodigd, welke aan het verzoek zullen voldoen De ac tie gaat uit van het Kruisverbond, in samenwerking met de Mariavereeniging en gesteund door Boerenbond en Pro- pagandaclub. Naar 't schijnt, ligt het in de bedoeling éen of meer muziekgezel schappen uit te noodigen. Woensdagavond werd door de Centr. R.-K. kiesvereeniging op Walcheren, om vattende de Statera-kiesdistricten Middel burg en Vlissingen, de jaarvergadering gehouden in het Vineentiusgebouw ta Vlissingen. De voorzitter, de WelEd.Gestr. heep: mr. II. C. J. Groot, opende de vteirgai- tiering, welke bijna, ge-heel voltallig .was en heette de aanwezige» afgevaardigd-ent welkom, waarna de secretaris do notu len voorlas der vorige vergadering, welkei onveranderd werden goedgekeurd. Hierop werd het jaarverslag voorgelezen, dat aller instemming vond. Het financieel verslag, dat vervolgens door den penningmeester Werd uitget bracht, was niet erg rooskleurig, daar het sloot met een nadeelig saldo van ruim f 100 fgulden. De bescheiden van! dezen functionaris werden door da heeteti Smits en Vervenne pageaien -eln geheel accoord bevonden. De gehouden bestuursverkieiziing had tot resultaat, dat 'de aftredende ledefci, mr. H. C. J. Groot, J. L. Buissing eln J. J. Klijberg in hunne resp. function van voor zitter, secr- en penningm. werdeïl her kozen. Hierop leidde de voorz. de a.s. Staten verkiezing lin. Een langdurigjö discussie ontstond, welke tenslotte tot resultaat had, dat mieit alg. stemmen besloten werd, vol komen accoord te gaan met de motie op de 1.1. gehouden verg. der Centr. R.-IC. kiosvor. in het Staten-district Goes -aan genomen, waarbij! werd aangedrongjeln, voor de te stellen candidaten voor da a.s. Staten-verkiezing eene evenredige ver tegenwoordiging ider kiesdistricten in del hand te werken, zoodat door het district Hulst 5, door de districten Goes en sluis elk minstens 1 en door de overige Staten-districtenMiddelburg, Tholeln, Vlis singen en Zierikzöe tezamen 1 afgev. zou aangewezen worden. Aan do beide afgev. voor deze 2 districten werd opgedragefl in dezen geest op de a.s. vergadering v. h. kieskringbestuur krachtig te pleiten. De voorz'. gaf nog enkele wenken, ook voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing, en! na de gebruikelijke rondvraag, waarbij o.m. ook gewezen werd op het invoefren van een billijker 'belasting-stelsel met veel groo- tor aftrek voor levensonderhoud en ook voor kinderaftrek, sloot de voorzitter onder dankzegging deze goed bezochte en welgeslaagde vergadering. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft aan de navolgende, indertijd uitgezette per sonen voorwaardelijk vergunning verleend in zijn gezagsgebied terug te koeren: M. A. van Boven en zijn vrouw J. M. E. de Roeck, beiden te Aardenburg; A. Maas, aan boord van het Duitsche sleepschip „Edison", R. F. Mohu te Hontenisse en D. P. de Roeck te Sluis. Een 75-jarige in Zeeland. Onder de vele vereenigingen, die Zee- land rijk is, is er een, die heden Kaar 75-jarig bestaan herdenkt. Het is de Maat schappij tot Bevordering van. Landbouw en .Veeteelt in onze provincie. Vóór deze Vereeniging, had men een commissie van Landbouw in Zeeland; deze behartigde de belangen der landbouwers. Tol hare werkzaamheden (waarvan ons jammer genoeg weinig bekend is, we ho pen idat de geschiedenis dezer Landbouvv- commissie in het archief der feestvierende vereeniging zal berusten) behoorde liet uitschrijven van prijsvragen. Men scheen dit jaarlijks te doen-, een tweetal zijn ons bekend, daar deze in (huk verschenen zijn, era uitgegeven werden door genoemde Landbonwcommissie. In 1840 werd een gouden medaille uit gereikt. aan den heer G. J. v. d. Bosch voor de bekroonde prijsvraag': „Een doel matige. boekhouding .op een landboujvlje- drijï." In 1842 was het weder de heer G. J. v. d. Bosch wien de prijs te beurl viel voor het schrijven eener „Verhandeling tot bevordering van de schapenteelt." Het was een schoone zomerdag in 1813, toen de Landbouwicommissie weder samen kwam, ditmaal hoofdzakelijk om te spre ken over de oprichting eener „Maatschap pij tor Bevordering en Aanmoediging van Landbouw en Veeteelt in Zeeland." Sinds jaren gingen handel, |a,briekswe zen enz. in Zeeland achteruit. Alle tak ken .van welvaart schenen te kwijhen, de bevolking nam toe, armoede nam hand pver hand toe. Velen zochten hun brood te verdienen bij de landbouwers. Verhui zen: naar elders had weinig plaats. Allen schenen liever op him geboortegrond te blijven. In andere landen had men land- bouwmaatschappijen opgericht, 'hetwelk goed scheen je jverken. Zeeland stond met zijn landbouw en veeteelt niet achter bij andere provinciën, maai' men meendq 'dat saanispreking bevorderlijk zou zijn; dit voelde men feeds lang. De landbouwers wachtten op voorlich ting inzake uitbreiding van hun veesta- pel; terwijl meer en betere afzietplaatsen moesten gezocht worden voor de land bouwproducten. De landbouw commissie dier dagen scheen 'een open oog te hebben voor deze behoeften. En ze hóeft niet ver keerd gezien, ze heeft het fundament gelegd waarop Ide Maatschappij heeft voort gebouwd .eu groot is geworden. Het hoofdbestuur Wer f te Middelburg jgevesligd. De provincie _werd verdeeld in twaalf sectiën, elke sectie had haar eigen (vereeniging met een bestuur. Walcheren en Zuid-Beveland hadden elk "twee sec tiën, Noord-Beveland, Schouwen, Buive- 'larad, en Tholen, elk een; het vierde en vijfde district (thans de beide Zeeuwscli- Vlaanderen) elk twee sectiën. "Jaarlijks twees het hoofdbestuur een sectie aan welke ©ene landbouwtentoonstelling moest organiseeren; prijzen en premiën reikte de Maatschappij uil voor vee, landbouw producten en landbouwgereedschappen; wie onzer kent die mooie landbouwten toonstellingen niet? Wij1 yerheugen ons met de feestvierende Maatschappij in hun toenemenden bloei en hebben met genoegen baar eigen ge bouw jn het midden van Goes zien ver rijzen. Zij bloeie nog tal van jaren tot welzijn van Zeelands bevolking! Schriftelijke Cursus voor Economie en Sociologie. Onlangs deelden wij mede, dat het Centraal Bureau voor de K. S. A. heeft besloten, een schriftelijken cursus, ver deeld over twee jaren, te geven over economie en sociologie. Niettegenstaanee de vrjj hooge kosten, aan dezen cursns verbenden, n.l. f 25. per jaar, hebben zich thans reeds 130 deelnemers opgegeven. Dit groote aantal is vooral mogelijk geworden, omdat ver schillende vereenigingen eenige harer leden daartoe in staat hebben gesteld, hetzij door het bedrag van f 25.geheel te betalen, hetzij door het voor te schieten, terwijl de leden het in wekelijksche af betalingen kunnen teruggeven. Wie zich nog voor dezen cursus wil opgeven, moet zich haasten. Na 1 Sep tember kunnen geen deelnemers meer worden aaogenomen; de cursus zelf be gint 1 October. Omtent sommige punten bleek bij en kelen misverstand te bestaan. Zoo worden de te gebruiken handboeken (Raaijmakers, Schrijvers-Tepe en Aen- genent) niet door het Centraal Bureau geleverd. Men moet deze eenvoudig be stellen bij een boekhandelaar. Hier en daar meende men collectief dezen schriftelijken Gursus te kunnen volgen. Tot op zekere hoogte is dat na tuurlijk mogelijk. Maar 't is duidelijk, dat bij het Centraal Bureau alleen als deel nemer geldt hij, die het bedrag van f 25.— voor 15 September inzendt. Van hem alleen dus wordt het werk nagezien. Gevraagd werd, of ook anderen dan deelnemers aan dezen cursus zonden toe gelaten worden tot het examen, waarvoor bij slagen een diploma wordt uitgegeven'? Het antwoord luidt: ja, maar zij zullen dan hun deel in de kosten van het examen moeten dragen. Een andere vraaghoeveel uren weke lijks men voor dezen cursus moet be schikbaar hebben, is eenvoudig niet te beantwoorden. Dat hangt geheel van de personen af. Maar dit staat wel vast, dat men stevigzal moeten studeeren om den cursus goed te volgen. Het werk wordt opgegeven den len en den 15en van elke maand, en moet dan binnen 14 dagen bij het Centraal Bureau worden ingeleverd. Daar wordt het gecorrigeerd. Eventueele fouten of misvattingen worden hersteld bij de toe zending van het volgende werk. Ieder deelnemer heeft een nummer, dat alleen hém bekend is. Op dit nummer worden de fouten, die ook voor anderen leerzaam kunnen zijn, vermeld. Men weet dus niet, wie ze gemaakt heeft. Degenen, die zich bereids opgaven, zullan begin September een rondschrijven ontvangen, waarin hun verdere mede- deeliugen omtrent den schriftelijken cursus worden gedaan. Geconstateerd mag echter worden, dat, wat het aantal deelnemers betreft, deze eerste cursus alvast een succes heeft, hetwelk de ver wachting ver overtreft. L.l. Zondag werd te Vlissingen opge richt de R. K. Bond van Post-, Telegraaf- eu Telephoonpersoneel „St. Jacobus de Meerdere", afdeeling Vlissingen. Twaalf ltden traden tot deze afdeeling toe. Als bestuur werd gekozen de heer E. An- driessen als voorz -penningm. en de heer J. Jansen als secretaris Moge deze nieuwe afdeeling bloeien tot een flinke ijverig werkende vereeniging. De publieke gebeden in Frankrijk. Alle aartsbisschoppen en bisschoppen van Frankrijk hadden den 4de Augustus gevolg gegeven aan de oproep van de Fransche kardinalen en in hun diocesen, bij gelegenheid van den vierden verjaar dag van den oorlog, openbare gebeden voor Frankrijk en zijn bondgenooten voorgeschreven. Te Parijs is in de Netre Dame een gezongen stille mis gecelebreerd geworden in tegenwoordigheid van kardinaal Amette, aartsbisschop van Parijs, en kardinaal Lucen, aartsbisschop van Reims. Een enorme menigte vulde de kathedraal en bezette tot zelfs de bovenste galerijen Op de eerste rijen vormde een groot

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2