r ONDERWIJS. Ingezonden Stukken. Social» Berichten. Landbouw en Veefeelf. Een geheimzinnige ziekte. Men meldt uit Zaandam aan de „N. Ct." In den nacht van 11 op 12 Augustus werd een 15-jarige jongen in de Czaar Peterstraat plotseling onwel Toen de in allerijl geroepen geneesheer aan het ziek bed verscheen, was dit reeds een sterfbed geworden. De dokter verklaarde te staan voor een raadselachtig geval en achtte het raadzaam een collega te consulteeren. Ofschoon de verschijnselen van bijzon- deren aard waren het lichaam van den doode werd o.a zwart achtten beide medici autoritair ingrijpen nog niet noodzakelijk, ofschoon zij het wel raad zaam vonden het huis te doen ontsmetten. Volgens beider meening vertoonde dit geval bijzonder veel overeenkomst met een aan de fronten voorkomende kwaad aardige ziekte, die veroorzaakt wordt door een 2 c.M. lange mug, die op de lijken aast. Dat het een geval van Spaansche ziekte zou zjjn, meenden zij te moeten ontken nen, al gaven zij lee, dat die thans in Zaandam in erge mate en zeer kwaad aardig heerscht. Dezer dagen is in ons land nog een geval dezer ziekte voorgekomen. Men schrijft aan de Msb.": i Men heeft in. de veetelling weit eens een middel gelzien om frauduleuze slach ting tegen te gaan. Indieln dezé telling eichter plaats heeft, zooals bij het ge- Val, dat wij hieronder, ztooals 'tonswerd medegedeeld, vermelden; dan blijft van Uie meening nietts meer overeind staan. Een rijksveeopnetaier ging met een Dren- thenaar bij een Dreintschen boer de scha pen opnemen. Hoeveel schapein heb' je op te geven, vroeg de ambtenaar. Vijftig, zei 't boertje. Schrijf maar gerust 150, ziei deDren- thenaar, die ter plaatse bekend was. Schrijf dan maar 150, antwoordde-het boertje. En de ambtenaar schreef 150. Vermoedelijk toch wel te laag in ver band met de gereede toestemming van den boer om het aanvankelijk opgegeven cijfer te verhoogen. Met de schapen, die 't boertje nog meer dan 150 had, kon dus verder gebeuren, wat hij zélf verlangt Een grafschrift. Te Nieuw- Statenzijl (Gr.) verdronk bij zijn vlucht de Servische krijgsgevangene Mees Kcra- kov op 9 Juli 19i7, in de Westerwoldsche A. Zijn lijk werd op het kerkhof te Nieuw-Beerta begraven. De burgemeester van Beerta heeft nu op het graf een gedenkpaal laten zetten met als opschrift het volgende typische rjjmpje: Toen deze krijgsgevangen Serviër uit [Duitschland vlood, Vond hij aan d' oever van het land der [vrijheid zijnen dood. Geen moord. Men meldt uit Ha- vel te aan het „Hbl." Een onderzoek inzake het vinden van het lijk van een 17 a 18-jarig meisje naast de trambaan tusschen hier en Uffelte, heeft aan het licht gebracht dat vrij zeker van moord, zooals aanvankelijk vermoed werd, geen sprake is. liet s pi onn age ge va 1 te Maas tricht. De van spionnage verdachte per sonen zijn, na eenige dagien in preventi ve hechtenis te hebben doorgebracht, weer op1 vrije voeten gesteld. Het onderzoek wordt doo-r de justitie voortgezet. Waarschijnlijk betreft Wet hier een wijd vertakte organisatie, waarbij ook in Duitschland werkende Belgen betrokken moeten zïjh. C Vlot opgepikt. Bij: marine-autori teiten te IJmuiden is gedeponeerd een in de Noordzee drijvend aangetroffen red dingsvlot, waarschijnlijk afkomstig van Engelsch oorlogsvaartuig. Er is namelijk aan bet vlot een naamplaatje bevestigd van een Britsch fabrikant. Dit de kogel gaatjes, welke men aan het vlot bespeurt, kan' men afleiden, 'da,t het beschoten is geweest. Aan het station te Roermand werd Woensdag een dame, zekere M. van D geboortig van Helmond, komende van Amsterdam, aangehouden. Zjj vervoerde, verborgen onder haar kleeren, een hoe veelheid goud ter waarde van ruim 4000 gulden. Een inbrekers dr am a. De mole naar de G., wonende te Leiden, hoorde Woensdagnacht dat men wilde inbreken in zijn woning. Hij loste een schot ia de lucht, waarop 'twee personen met getrokken mes op hem afkwamen. De G. schoot daarop een der aanvallers dood, de andere werd zwaar verwond. Sla aanmaken. We willen sla aanmaken en hebben gebrek aan slaolie. Doe ter vervanging daarvan, in den slabak een stuk boter ter grootte van een ei en daarop een gekoekte warme aardappel. Wrijf dit goed dooreen, doe er de slabladen bij, en meng deze verder aan met een ei, azijn en wat men er nog aan toe wil voegen. (Amsl.) Hetspionnagegeval te Rot terdam. In verband met het spionnage- geval van den telegrafist aan het Ret- terdamsche telegraafkantoor 'is een chemi-techniker, Hubers geheeten, wonen de aan den Bergweg, aangehouden, die echter alle medeplichtigheid aan de spionnage ontkent De eerst aangehoudene wiens naam Pot is, heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hg zou de door hem ontvreemde code-telegrammen hebben verkocht aan H. tegen 3 of 4 cent per cijfer. H. is een zwager van den telegrafist P., die in Januari wegens spionnage werd veroordeeld. Spionnage in Limburg. Door de rjjksreeherge en marechaussee zijn een viertal personen in arrest genomen, verdacht van spionnage voor Duitsch land. Een bioscoopportier, een veldartil lerist en twee burgers zjjn reeds aange houden. De rechercheurs deden zich voor als gedelegeerden van hoogere perso nages en beloofden veel geld voor zekere inlichtingen. Naar wij vernemen zijn er nog andere personen in betrokken en zouden er zelfs relaties in andere steden zijn aangeknoopt. („De Tijd".) Een broodkaartondief aan gehouden. De politie te Helder heeft aangehouden den militair, destijds gede serteerd van het regiment grenadiers, welke persoon verdacht wordt onlangs te Krommenie 4000 broodkaarten te heb ben gestolen. De broodkaarten zijn intusschen weer opgespoord. De man is naar Krommenie overgebracht. Wat zij er voor over had. Zon dagnacht omstreeks half een werd de Binnenvisscherstraat te Amsterdam in opschudding gebracht door een vecht partij tusschen twee vrouwen. Dit ging zoover, dat eene, juffrouw S. de J. uit de Zwanenburgerstraat, 39 jaar oud, de 53 jarige juffrouw M. uit de Binnenvis scherstraat in het handgemeen met een knipmes een snede in den hals toebracht. Een paar soldaten, bijgestaan door een beambte van de Hollandsche Spoor, brachten de beide strijdsters naar het politiebureau op het Droogbak, vanwaar de blijkbaar ernstig gewonde en hevig bloedende vrouw door den geneeskun digen dienst werd verbonden en naar het ziekenhuis vervoerd. Bij het verhoor bleek, dat de daderes vroeger met haar slachtc fler had samengewoond. Zij zeide er wel 20 jaar voor over te hebben, als zij juffrouw M. had vermoord. Zijn eigen arrestatie ge vraagd. Maandag heeft een bezoeker van café van Driessen op de Markt te Eindhoven, eenige verteringen gebruikt, waarna hij vroeg of er gelegenheid was te telefoneeren. Hij telefoneerde daarna, zoo bericht het „N. v, d. D." met den inspecteur van politie, wien hij vroeg om een agent naar café v. D. te sturen, om iemand te arresteeren. Daarop belde hij af. De inspecteur, die op zulke vage aanvragen niet kon ingaan, belde den caféhouder op en vroeg bedoelden per soon aan de telefoon terug te roepen De man kwam en lichtte nader toe dat men hem zelf moest komen inrekenen aangezien hij verteringen had gemaakt, maar niet betalen kon. Hij is daarop gearresteerd. Aanvanke lijk gaf hjj op te heeten Smits, doch later bleek dat hij een zekere Somers was uit Haarlem, die er met f60 van door was gegaan, waarvoor hjj zijn pa troon had opgelicht. Reeds eerder is hij voor verduistering veroordeeld. Hij is op transport gesteld naar Haarlem. Een vrouwelijke minister in Amerika. Men meldt uit Washington, dat de regeering van de Vereenigde Staten miss Mary Anderson uit Chicago de plaats vervangende leiding van het ministerie van arbeid toevertrouwd heeft. Miss Anderson is een van de leidsters van de vrouwelijke vakvereenigingen en lid van het internationale schoenmakersverbond. De 44-jarige onder-luitenant II- Budel is iu Atjeh vermoord. Over lucifers. Het js een eeuw geleden, omstreeks 1815, dat lucifeirs zoo goedkoop werden, dat hun populariteit een aanvang nam. De uitvinding vain het oorspronkelijke bramd-houtje gaat natuur lijk veel verder terug. Er zou een boek deel te schrijven: zijn over de geschiede nis van ontstekingsmiddelen, van de „ontdekking" door Bethollet in het eind der achttiende eeuw van den lucifer tot de ben'zine-apparaatjes, die 'de hedendaag- sëhe mode ons in het vestzakje stopt. De man, die de eerst onpractische en ook dure brandhoutjes 'als een massa artikel maakte, was de Engelschman Jo nes; hij wist een goedkoope samenstelling te bedenken van chloorzure kali. De prijs vani ongeveer 'één cent per stuk daalde toen eensklaps geweldig. De Engelsche „lucifers" heetten toen nog niet met de zen naam; de'uitvinder noemde ze ',','Pro- metheans". Toch was vóór honderd jaar 't artikel vani Jones voorlo'dpig nogal ge vaarlijk. Eerst in 1832 bedacht dezelfde Jones een brandhoutje, waarvan de kop tusschen twee stukjes, met glaspoeder be- lijmid papier maewt wojrden doorgehaald; dit" was de voorioopér van den lateren Zweedschen lucifer. Intusschen trachtten de Fransche en Duitsche chemisten verbeteringen in het brandhoutje te brengen. De Duitscher Böttger verbeterde het systeem van Jones en stichtte de Zweedsche fabriek vanJön- köpping. De bekende Zweedsche lucifer nijverheid is hiervan het resultaat ge weest; het is nog steeds dezelfde fabriek, die aan het hoofd der lucifer-fabricatie staat, met een dagelijksche productie van een millioen doosjes. De meeste landen beschikken tegenwoordig over hun eigen lucifers-industrie. (Hand.) Chineezenwraak. In de Chinee- zenverblijven te Amsterdam, waar zonen van het „Hemelsche Rijk", werkzaam bij de stoomvaartmaatschappij „Nederland", bij landgenooten in de kost zij'n, hebben Zaterdag j.l. bloedige vechtpartjjen plaats gehad tusschen Chineezen uit Kanton en uit Peking. Er vielen twee dooden en twee gewonden. De moordenaars kwamen hun misdaad bij de politie aangeven, als gold het de gewoonste zaak ter wereld. Een hunner hield de revolver waarmede hij het gruwelstuk verrichtte, nog in de hand. De moor denaars zjjn in verhoor genomen, maar blijven geheimzinnig doen De toestand der gewonde Chineezen is niet ernstig. Zjj zullen spoedig een verhoor kunnen ondergaan. Andere getuigen, die bekend zijn met de toestanden in de verblijfplaatsen der Chineezen, zullen nog gehoord worden. Het zal zeer moeilijk zijn veel van de Chineezen te weten te komen, daar zij zeer gesloten bljjven.„ Groede. Heden slaagde voor de Fran sche taal de heer A. Salomé alhier. (Buiten rerautwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de redacteur, Ten zeerste zult u mij verplichten met de plaatsing van onderstaande regelen. Als 'vertegenwoordiger van den Ex- porteursbond „Ons Belang", waarmede het foefje, zooals het de voorz. der Prov. Commissie in Zeeland in uw blad vafl 21 dezer, belieft te noemen, is gespeeld, acht ik mij verplicht den heer Welle- man op te merken, dat ik nimmer erkenning door de Prov. Commiseie in Zeeland, als tijdelijk veilingmeester heb verzocht. Waar een aanstelling als zoodanig van de hand van den President-Directeur van het Rjjkskantoor voor Groenten en Fruit te Den Haag in mijn bezit was, achtte ik zulks niet noodig, ja zelfs totaal overbodig. Een geruststellend feit mag het dan toch zeker voor den heer Jac. Welleman genoemd worden, dat ik op 1 Septem ber a.s. weer ontheven word van mijn zoo benijd Veilingmeesterschap. Een en ander niet als gevolg van het pretest der Prov. Comm, maar eenvou dig omdat het dan niet meer noodig is. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsing, J. G. DE GRAAUW Een der vertegenwoordigers van den Exporteursbond „Ons Belang". AHoop Tirkoopingen, aanbiedingen en?. '•Gravenpolder. Vrijidag w|erd ten over staan va(u notaris H. W:. Neervoort voor de gemeente 's Gravenpolder, in het open baar voor 7 jaar verpacht'Ie. 22.78 A tuingrond voor de sord van f212.60 per jaar. 2e 2.43.80 H.A. bouwland 'voor do spm van f919.60 per jaar. De prijz'en varieerden voor den tuingrond van f 1.10 tot f 1.31 per roede en voor het bouwland van f 100 tot f210 per 39.24 Aren. Vrijidag werd alhier, ten overstaan van den notaris II. W. Neervoort, voor den heer L. Overman te Bergen op Zoom in het openbaar voor 7 jaar verpacht 1.07.90 H.A. bouwland. De prijzen varieerden van -f0.70 tot fl per roede. Gewestelijke vakvoreenlglng. Ónder leiding van het Federatiebestuur had Zondagmiddag in het Vincentiushuis plaats de uitgeschreven vergadering voor H.H. Manufacturiers, Confectionairs en Modeartikelen. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de critiek van zekere zjjde, die op het werk der oprich ters nog steeds werd geleverd. Inplaats van hen te ontmoedigen heeft de critiek hen echter gesterktsprak ever de moei lijke tijden die voor handel zijn aange broken en naar mate den oorlog duurt eerder zullen vermeerderen dan vermin deren en gaf het navolgend uit een Duitsch vakblad goed in overweging. Die strijd voert en deze, wat hoofdzaak is, tot een goed einde wil brengen, moet vóór alles hiervoor volkomen klaar zijn. Zoowel aanvoering als leger moeten, hunne opdracht ten volle bewust, moe dig, offervaardig, goed gedisciplineerd en doel bewust, hun plicht doen om op het juiste oogenblik hunne macht te laten gelden. Slagvaardig is een eerste rereischte voor de zege. Ook ons staat in den komenden tjjd strijd van allerlei aard te wachten voor het verkrijgen van geestelijke en materieële goederen. Ge lukkig zqn we, als wij voor dezen strijd voldoende voorbereid en uitgerust zijn. De sterkte naar getal doet het alleen niet. Er moet een innerlijke waarde aan verbonden zijn, zoodat de kwaliteit gelijk aan de kwantiteit zjj, want alleen, indien beiden samenwerken, mogen wij succes verwachten. Naar buiten sterk en machtig, welbewust en systematisch optredend, naar binnen vast aaneenge sloten en eensgezind, vertrouwden tegen over vertrouwden stellend, zoo meet de organisatie wezen, willen wij ons slag vaardig, goed uitgerust noemen. Het is niet alleen voldoende dat de leiders der organisatie hun plicht doen, ook de leden behooren hunne verplichtingen na te komen. En vóór alles is het plicht, te zorgen dat deze eisch vervuld isnaar binnen vast aaneengesloten en eensge zind. Het zijn toch deze eigenschappen, die ons werkelijke waarde geven en die als maatstaf gelden mogen bij beant woording van de vraag van welk gehalte de organisatie is. Deze eigenschappen alleen waarborgen succes en zijn dus beslist noodzakelijk om als volkomen klaar te kunnen gelden. Statuten en huishoudelijk reglement werden goedgekeurd en de contributie bepaald op tien gulden per jaar. Het bestuur werd samengesteld uit de na volgende personenL. J. Mes, Voorzitter, P. van 't Westeinde, secretaris, Middel burg, G. Bussing penningmeester Vlis- singen, terwijl later nog in twee vaca tures zal worden voorzien. Met algemeene stemmen werd besloten een coöp. inkoop centrale voor Zuid-Beveland en Walche ren le stichten, waarvoor het bestuur de noodige gegevens zich zal trachten te verschaffen om weer binnen afzienbaren tijd een nieuwe vergadering bijeen te roepen. Na de rondvraag sloot de voor zitter met gebed deze zeer geanimeerde vergadering, tevens de wensch uitspre kende dat de besluiten op deze verga dering genomen, een fundament zouden mogen worden voor de hechtheid en de sterkte van een gebouw, dat de zinspreuk zou kunnen voeren: „Eendracht maakt Macht". Iii de Vrijdagmiddag gehouden verga dering vafi de Provinciale Veilingseöm- missie met afgevaardigden van Zeeuw=cbe Veilingshesturen, is na breedvoerige dis- cussie besloten liet volgende telegram te zenden naar het Rijksfeantoor'voor groen, ten en 'fruit te Den Haag: De Prov. Veilingscommissie in Zee land met afgevaardigden van ZeeuWsche veilingshesturen in vergadering heden te Goes bijéén; protesteert tegen de willekeurige wijze waarop dato 15 Augustus 1918 Zonder voorkennis van de veilingen een aardap pelhandelaar te Goes tot tijdelijk veiling meester werd bénoemd, terwijl aardappe len absoluut niet meer gefeild worden en onze organisatie wenscht beslist geen verantwoordelijkheid op Zich! te nemen voor den tegehwoordigen gang van "zaken, waardoor de belangen van producent en consument op diverse plaatsen worden geschaad; 1 gaat over tot 'de orde van den dag. iW, e 11 e in a n, voorzitter. Ton, secretaris. Algemeene Vergadering der Z. L. M. Den 31 Augustus, juist op den verjaar dag van H. M. de Koningin, tevens den dag dat de Z. L. M. vijf en zeventig jaar geleden is opgericht, zal een Algemeene Vergadering gehouden worden in Goes in de Sociëteit V. O. V. Op deze Vergadering zal Dhr. H. Mol- huyzen, Secretaris van het Koninklijk Nederlandsch Landbouw Comité, een lezing houden over Landbouw Coöperatie, terwijl de heer J. M. Steffelaar, electro- techniseh-iBgenieur te 's Gravenhage, zal spreken over de Electriciteit op het plat teland en hare toepassingen in den praktischen landbouw, welke laatste voor dracht zal geïllustreerd worden met lichtbeelden. Voorts zullen o.a. nog aan de orde komen het karnverbod, de vlasregeling, de pulpregeling en de aardappelpolitiek. (Z. L. Blad.) Vlas en neg wat. (Ingezonden). Terwijl een geest van ontevredenheid heerscht over de aflevering van het vlas, zijn we zoo wat in den tijd om die zaak eens degelijk onder de oogen te zien en de openbare meening te doen spreken opdat voor de aflevering van het vlas een regeling nog wordt getroffen die meer is in het algemeen belang. De verbouwers moeten nu hun vlas afleveren aan handelaars tegen te lage prijzen omdat op het verwerkte vlas geen maximumprgs is gesteld, de hande laars en fabrikanten zijn vrij, hun prijzen naar wenschen te stellen, en juist daarom zal het niet overbodig zgn inzake deze nog eens te protesteeren tegenover de heillooze regeling van Minister Posthuma. Minister Posthuma gaat in deze geheel en al buiten zijn boekje, hij schendt het recht van den boer, hij sluit den boer buiten de algemeene volkswelvaart of wel sluit hij zich een zekere klasse van menschen die hun stoffen van handelaars, van fabrikanten moeten betrekken tegen ongehoorde hooge prijzen, terwijl die zouden kunnen afleveren tegen matige prijzen omdat zij van den boer hun grondstoffen betrekken, die door den Minister voor lage prijzen worden ver strekt. De Minister is er niet om een zeker klasse rijk te maken, hg' is dan alleen een goed Minister wanneer hij regelingen treft tot nut van't algemeen. Dan ook is het niet te verwonderen dat de vlasproducenten zich doen hooren, omdat krachtens het algemeen belang zij geen verplichting hebben hun vlas te leveren. Dan eerst mag verondersteld worden dat de prijzen voor vlas vol doende zijn, wanneer ook de prijzen op het verwerkte vlas worden gemaximeerd, handelaren en fabrikanten moeten ook gehouden zgn aan gestelde prijzen. Zóó, dat wij de garens en de stoffen van het vlas verkregen niet tienmaal te duur moeten betalen. De Minister ziet het algemeen belang over het hoofd, niet alleen met vlas, maar ook met wol. De schapenwol wordt door de boeren geleverd aan prijzen van f 1,90 tot f 2,90 per K.G.neem nu de stoffen die van de wol doer fabrikanten worden bereid, dan betaalt men reuzen- prijzen. De boeren kunnen tevreden zijn met de prijzen voor hun wol maar waarom de fabrikanten naar evenredigheid niet gemaximeerd Hoe gaat het met de vetten en smeer olie De boeren konden hun koolzaad verkoopen aan f0,72 per K.G., teen de Minister er de hand op legde en de boeren dan een prijs betaalden van 40 ct. per K.G. Toen de fabrikanten 72 ct. per K.G. koolzaad betaalden kregen de boeren hun smeerolie voor fl,25 per liternu de boeren 40 a 45 ct per K.G. voor hun koolzaad krijgen betalen die voor smeerolie f 2,50 tot f 2,75 per liter. Het wagenvet dat ook bereid wordt uit de gemaximeerde zaden koopt men f 2,50 per K G., waaneer de boeren hunne varkens slachten kunnen die den reuzel, het beste van het varken, aan de re geering afstaan tegen een gulden per K.G. De boeren kregen voor hun granen zeer lage prjjzen, terwijl zij voor wat zij in den handel moesten terug keopen tegen schandelijke hooge prijzen, moesten be talen. De Minister wilde alles van den boer, tegen zeer lage prijzen maar of het alge meen belaDg er mee is gediend volgt uit bovenstaande niet. Neen, de boeren moesten niet klagen over te lage prgzen. Wanneer ook, voor wat zjj noodig hadden de prijzen waren gemaximeerd dan was het beter, dan was een particulier be lang uitgesloten, dan waren prijzen ge regeld tot nut van 't algemeen. Moge het Zijne Excellentie behagen een regeling te treffen zoodat voor ver werkte vlas, verwerkte zaden en wat ook, prijzen werden getroffen met in achtneming van een matige winst zooals die voor de boeren worden getroffen dan zeker zal het algemeen belang er mee gediend zgn. Wil zijne Excellentie niet toegeven in deze richting, dan ook zal hij moeten ondervinden dat de boeren zich even sterk zullen schrapzetten en voor hun belangen opkomen. M. Extra premie voor teelt op thans gescheurd grasland. De thans in werking getreden Sch'eur- wet geeft aan den Minister van Land bouw de bevoegdheid bepaalde perceelen grasland aan te wijzen tot omzetting in bouwland ©n de bebouwing van die gron den. Tegenover deze verplichting tot scheu ren der aangewezen perceeLen, staat de bevoegdheid van den gebruiker, die het grasland in pacht heeft om terstond na aanwijzing tot scheuren te mogen over gaan, wat de verpachter, behoudens recht op beroep, niet kan verhinderen. Na afkondiging der Scheurwet is de toestemming van den eigenaar voor het scheuren van perceelen, waarop scheur - plicht, is gelegd, niet meer noodig- Door eigen initiatief kunnen dus pachters vaq grasland het scheuren er van sterk be vorderen en daardoor de voedselvoorzie ning des volks krachtig helpen bevor deren. In verband met de late aanneming der Scheurwet en de vele werkzaamheden, noodig alvorens de te scheuren perceelen over het geheele land zijn aangewezen, kan. niet verwacht worden dat zulks be ëindigd zal zijn vóór de zaaitijd van rogge en tarwe is aangebroken. In het belang der volksvoeding is het echter noodzakelijk, dat ook reeds dit najaar broodgraan wordt uitgezaaid op gescheurd grasland. Dit kan bereikt wor den op onderstaande wijze. Elk landverbruiker, dus behalve de eigenaar-gebruiker, ook elke pachter, die voornemens is grasland, dat langer dan vier achtereenvolgende jaren in gras ge legen heeft, te scheuren om het met tarwe of rogge te bebouwen, kan hiertoe van af 20 Augustus 1918 aangifte doen bij hei- Plaatselijke Landbouwkantoor in zijne ge meente. Aan de Eindgebruikers die op boven staande wijze medewerken om perceelen grasland te scheuren en met rogge of tarwe te bezaaien zal per H-A. schoon

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3