UIT ZEELAND. Gemengd Nieuws. Da vlessehnood. De Veehandel" meldt Naar verluidt tullen door het rjjk 70 duizend stuks vee voor den aanstaanden winter worden ingevroren. Koffie. Op bon 36 eener thee- en koffiekaart is in de eerste helft van September een half ons koffie te verkrijgen, en op bon 37 in de tweede helft dier maand even eens een half ons. Garnalen. Het inzouten van garnalen is verboden. Ontheffing van dit verbod zal kunnen worden verleend door den directeur van het Rijkskantoor voor Visch telJmuiden. Levering van spoorwegmaterlaal aan Dultsohland- Men deelt aan de „Maasbede" mede Er ia hier te lande een Duitsche «om- missie aangekomen met het doel om onderhandelingen te voeren met ver schillende fabrieken over de levering van e«n groote partij spoorwegmateriaal. Door de groote eischen welke de oorlog aan de spoorwegen stalt, heeft 't materiaal in de oorlogvoerende landen enorm geleden. De bedoeling is om de bestellingen (men spreekt van 500 locomotieven en 25000 wagons) af te nemen direct na den oorlog. Doordat Duitschland zelf zorgt voor de benoodigde grondstoffen, zal de aanmaak direct na het sluiten van de contracten met vollen spoed kunnen be ginnen Mogelijk dat voor onze industrie een gouden tijd aanbreekt. 0e opvolger van den hesr Lovlnk, Naar het Corr. bureau verneemt, zal de heer J. Sibinga Mulder, lid der Tweede Kamer, maar niet herkozen, vermoedelijk spoedig ua<r Nt d.-Lndië vertrekken, daar hij besti md is den heer Lovink als directeur generaa van d<n landbouw in Ned.-Indië op te volgen. Qe ultwisB ding van Krijgsgevangenen hervat. De uitwisseling van krijgsgevangenen, door de torpedeering van de „Koningin Rtgent s" sedert ti Juni j 1. onderbroken, is t lijdag hervat. Op het terrein van de Rotterdamsche Lloyd zijn toen twee treinen met Engel- sche krijgsgevangenen aangekomen. Hier onder waren slechts enkele brancard patiënten, die op de „Zeeland" werden ondergebracht. De ongewonde en eenige burgers werden gedeeltelijk op de „Sin- doro" en gedeeltelijk op de „Zeeland" gebracht De 360 gewonden uit deB Duitschen hospitaaltrein werden allen op de „Sin- doro" ingescheept Ds inladiag geschiede ordelijk en correct en had een snel ver loop. Nauwelijks waren de Engelschen aan boord van de „Zeeland", waarop ook de dokter en de verpleegsters van de „Koningin Regentes" dienst doen, of de boot stak te 4.20 uur van wal, en vertrok onder luide hoera's der naar hun vaderland terugkeerende oorlogsslacht offers. De „Sindoro", waarop inmiddels de talrijke bagage nog was gepakt, vertrok te half 6 uur van de Lloyd kade. Op het terrein waren o a aanwezig generaal Onnen, de heer De Meester, directeur van de Maatschappij Zeeland en mevrouw Susan Townley, de echtge- noote van den Engelschen gezant Lof uit onverdaohton mond. De Rotterdamsche redacteur van „Hr t Volk" heeft een lang onderhoud gahad met den katholieken wethouder voor de levensmiddelenvoorziening in Rotterdam, den heer H. Stulemeijer. Hij geeft daarvan een uitvoerig relaas in zijn blad en eindigt: „Ten slotte spraken we nog even over de publicaties vau het distributiebedrijf. De aangekondigde crisiscourant is een absoluut particulii re onderneming. De gemeente staat er totaal buiten. De wet- houder is bezig zijn houding vast te stellen naar aanleiding van het adres desbetreffende onzer party-federatie. Een gevestigde opinie had hij ten dezen nog niet. Dat hjj intusschen wel overtuigd is van het nut van ruime publicatie, blijkt zeker wel afdoende uit de uitvoerige in lichtingen, die hij ons verstrekte Voor de vriendelijke wijze, waarop hij ons ook nu weer geruimt-n tijd te woord stond, moeten we wel z» er erkentelijk zijn. En dan willen we er dit nóg aan toe voegen Waar het o i noodig is, hebben wa dezen wethouder onze critiek niet gespaard Ook in de toekomst zullen we dat niet nalaten. Zijn politieke inzichten verschillen hemelsbreed van de onze. En dat brengt op uiteenloopeude wegen in de practijk Maar dat deze wethouder een man is, die het eerlijk en goed meent met z'n arbeid, die ijverig «n toe wijdings vol zijn taak vervult, dat moge ook de de tegenstander volgaarne'erkennen". Êsoea. Waar allerwege in den omtrek Zelfs de kleinste gemeenten voorbereid selen treffen ot plannen maken voor eene electrische installatie tegen den aankomenden winter, mag het bevreem ding wekken, dat Goes met slecht en duur gas, waarbg men geheel afhankelijk is van het rantsoen brandstof dat der gasfabriek wordt toegewezen, niet een energiek* poging waagt om zich doer den aanleg van electrisch licht tegen alle teekomshge teleurstellingen te vrij waren. Nu is reeds lang in stilte de gascommissie bezig geweest met dit electriciteitsvraagstuk te onderzoeken. In het voorbijgaan mag hier niet werden verheeld, dat Het lid dier commissie, de heer Dekker, herhaaldelijk en reeds voor jaren voor gemeentelijke electrische licht en bedrijfskrachtexploitatie in den Raad heeft gepleit.. Ook van de zijde der burgerij waren eenige actieve personen aan den arbeid getogen om te zien hoe het electriciteits vraagstuk voor Goes practisch zou kunnen worden opgelost. Als vanzelf vond de arbeid dier twee groepen punten van aanraking en is er druk geconfereerd en gedelibereerd. Afgezien van technische bezwaren, die ochter niet onoverkomelijk waren, moest evenwel ieder plan om deze gemeente van electrisch licht te voorzien, afstuiten op het bezwaar, dat de regeering alleen die gemeenten bij den aanleg van electriciteit uit de schatkist steunt, die geen ga» hebben. Intusschen zoo meldt „De Zeeuw" zullen waarschijn- hjk binnenkort zeer belangrijke plannen openbaar gemaakt worden, welke de gasfabriek in staat zullen stellen uit dezelfde hoeveelheid steenkolen veel meer gas te produceeren (en ook beter? Red. N. Z. Ct.) dan thans het geval is. Wegens het ontbreken der voor naamste spelers moest het op Zondag avond bepaalde volksconcert van „Eupho- nia" worden afgelast. De gemeenteraad komt Donderdag avond a.s. te 7 uur in openbare verga.- dering bijeen ter behandeling der navol gende agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanvragen om afschrijving van be lasting. 3. Opmaken voordracht ter benoeming van twee leden van het College van Zet ters wegens periodieke aftreding van de heeren P. A. de Ligny en S. de Koning. 4. Benoeming van tijdelijke leeraren aan de Avondschool voor Ambachtslie den. Voorgedragen worden: voor hand- teekenen de heer J. Melse; voor lijn en vakteekenen de heer P. Kakebeeke; en voor wiskunde de heer F. Maijs. 5. Benoeming van een lid van de Com missie voor Strafverordeningen ter voor ziening in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer Jhr. J. W. E. von Schmidt auf Altenstadt. 6. Goedkeuring der rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1917. 7. Voorloopige vaststelling der ge meente-rekening over 1917. 8. Verzoek van de afdeeling „Goes" van den Bond van Nederlandsche On derwijzers en den Goeschen Bestuurders- bond om verstrekking van gemeentewege van voedsel, kleeding, klompen enschool- pantoffels aan schoolgaande kinderen. 9. Voorstel tot onderhandsche ver pachting van een perceel tuingrond in de voormalige Achterhaven aan de Dia conie der Gereformeerde Kerk te Goes. 10. Voorstel tot wijziging der gemeem- tebegrooting voor het dienstjaar 1918. 11. Behandeling der reclames tegen den aanslag in den Hoofdelijken Om slag, dienstjaar 19171918. Middelburg. In den nacht van Zater dag op Zondag te ongeveer half twaalf werd brand ontdekt in een pakhuis van den heer de Nijs in de Nieuwe Kerk straat. Door spoedig optreden kon de brand beperkt worden tot wat papier en stroo, liggende bij een raam, waarvoor ijzeren stangen. Zeer vermoedelijk is dan ook de brand van buiten af veroorzaakt. Een politieagent brandde zich nog de hand aan een dezer stangen. Door het intrappen van de deur kon men in het pakhuis komen en daar met w;ater en een minimax het vuur stuiten. Benoemd tot adsistent bij de P. en T. te Middelburg, de cendueteur le klasse A. de Vries te Vlieringen (sp. no. 2.) Het plan van het Middelburgse!] muziekkorps om Vrijdagavond een uit- voering op het Molenwater te geve», moest ter elfder ure worden opgegeven, niet door slecht weder, want het zou een uitgezochte avond geweest zijn, maar doordat weer vier muzikanten, onder wie drie eerste partijen, ten gevolgd van de Spaansche ziekte verhinderd waren hun medewerking te verleenen. A.s. Maandag tot 31 Aug. op bon 14 een ons bruine boonen, bon 16 een ous rijst, bon 16 twee ons zachte zeep of 2 stukjes toiletzeep of een stuk scheerzeep. Van a.s. Maandag tot en met 24 Aug. op bon no 17 een half pond suiker, op bon 2 van de kinderkaart voor suiker ook Vï pond suiker en op bon 2 van de kinderkaart voor kindermeel Vj pond kindermeel. Tot agenten van politie derde klasse alhier zijn benoemd met met iDgang 16 Augustus A. van der Reest, veldartillerist in garnizoen alhier en met ingang van 1 September C. van Sluijs, thans agent van politie tweede klasse te Breda. De Minister van Financiën maakt bekend, dat op 1 Augustus 1913 door den ontvinger der registratie no. 1 te Middelburg, door tusscnenkomst van den inspecteur der registratie aldaar, onder letter P. ten behoeve van 's Rjjks schat kist is ontvangen eene som van f 79.78, wegens te weinig betaalde vermogens belasting en vermogensbelasting Ia. Heden (Maandag) avond van 8 tot 9 uur is op de oude brandstoffenkaart nos. 38514150 aan de vleeschhal 5 ons rundvleesch met been verkrijgbaar voor 65 cent. Vllssingan. Zaterdaginergen omstreeks half elf heeft aan de handgranatenschool te Vlissingen een ernstig oageluk plaats gehad. Een luitenant werd door een springende granaat licht gekwetst aan den voet, doch een sergeant werd aan het been zwaar gewond; de voet werd hem nagenoeg afgeslagen. Nader meldt men De luitenant werd aan den voet negal ernstig gewond. Het is al de tweede keer, dat hem een ongeluk overkomt met het bandgranaten-werpen Een milicien werd het onderbeen ver brijzeld, terwijl de sergeant ook nog ver wondingen aan het gezicht bekwam. Een aanwezige geneesheer verleende onmiddellijk hulp. De gewonden zijn naar het hospitaal verroerd. Het ongeluk is hiersan te wijten, dat de granaatwerper de granaat ontijdig liet vallen. (M. Ct.) De havenarbeiders alhier zijn Zater dagmorgen begonnen met de beide in de binnenhaven liggende reliefschepen. De talrijke bezoekers van den strand- boulevard te Vlissingen troffen gisteren avond aldaar in de muziektent aan het muziekgezelschap „St. Caeeilia" dat op verdienstelgke wijze het verblijf aldaar veraangenaamde. Benoemd tot tweede klerk ter gem. secretarie de heer J. C. de Bteur. Bij den inspecteur der directe be lastingen enz:, te Vlissingen is ten be hoeve van 's rijks schatxist ontvangen onder letters D. L„ f43.63, wegens te weinig betaalde bedrijfsbelasting over 1913/14 en 1914/15 en inkomstenbelas ting over 1915/16; onder letters G. M. £2.99, wegens te. weinig betaalde inkom stenbelasting over 1915/16; onder letter A., f62.51, als voren; onder letter Q, f 61.48, wegens te weinig betaalde be drijfsbelasting over 1913/14 en 1914/15, inkomstenbelasting over 1915/16 en 19ló /17 en verdedigingsbelasting II over 1916/17. (VI- Crt.) Hier is aangespoeld het lijk vau milicien Koning, die verleden week bij het zwemmen in zee is verdronken. Nog is door een torpedoboot hier aangebracht het lijk van een vermoedelijk Duitsch militair. Kloetinge. Nu thee en koffie tot de zeldzaamheden gaan behooren is een be trouwbaar surrogaat van veel waarde. Om zeker te zijn dit te bezitten neme men het surrogaat waarvoor de firma J. L. Trimpe alhier in het nummer de zer courant van heden reclame maakt. Ook braamblaren kunnen aan den heer Trimpe geleverd worden. De sergeant, die bij het granaat- ongeval te Vlissingen werd gewond (zie leiders in dit nummer) is de heer A. v. F., vroeger alhier woonachtig en zoowel hier als te Goes algemeen bekend. Hem is de verbrijzelde voet geamputeerd. Vlak*. Hedenmorgen 9 uur werd door den Rijksveldwachter Kriekaart aan den spoorweg van V. d. W. van Vlake een roeiboot met ruim 10 H L. Kolen in be slag genomen. Hansweerd. In de laatst gehouden ver gadering der K-K Prop. club is besloten in den a.s. winter vooral actie te voeren voor de Kath. Pers. Bravo! Woensdag 21 Aug. gaan vele paro chianen ter bedevaart naar Heinkenszand- De Zeereerw. heer Pastoor zal om half elf te Heinkenszand ae H. Mis opdragen, 's middags is er plechtig Lof. De Litur gische gezangen zullen dan door ons K K Dameskoor worden uitgevoerd. KrabbisdUke. Vrijdag had hier «i-n ongeluk plaats, dat neg heel wat ernsti ger gevolg] n had kunnen hebben. De knecht K. van den landbouwer J. v. G. had zgn voer tarwe geladen en de boom lag op den wagen. Bij bet spannen vau de touwen brak de boom en viel de knecht op den grond en was bewuste loos. Spoedig werd hg op een anderen wagen inet koren gelegd en naar de boerderij gereden. Mevr. Houdelink was spoedig aanwezig. De knecht kon te voet naar huis gaan. (Z.) '•-Gravenpolder. In de Vrijdagavond ge houden vergadering van den Raad was afwezig dhr. M. de Jonge. Eenige inge komen stukken werden voor kennis geving aangenomen. Medegedeeld werd dat de boeken en kas van den ontvanger waren opgenomen en in orde waren bevonden. Up de voordracht voor zetters zgn geplaatst dhr. J. Kruijs Voorberge en Johs. de Koster, en als plaatsver vangers dhr. C. Felius en Johs. de Dreu De heer C. Kosten had het verzoek gedaan niet meer op de voordracht ge plaatst te worden. De rekening der ge meente over 1917 werd den Raad aan geboden. Deze bedroeg in ontvang f 1639Ü.45 en in uitgaaf f 14802.945, alzoo foed slot f 1587.50s. De rekening van het lurgerlgk Armbestuur over 1917 werd overgelegd, bedragende in ontvane f761966, uitgaaf f 5111.81s, goed slot alzoo f2i07.845. De begrooting van dat middel bedraagt in ontvang en uitgaaf f11289 245, met een post voor onvoorzien van f 1857.26 Daarna kwam aan de orde bespreking electriciteitsvoorziening. Na verschillende plannen en zaken daarover te hebben besproken, werd in beginsel tot aanleg besloten, indien de aanslui tingen zoodanig zijn, dat de kosten kunnen gedekt worden. Er zal aan de voorloopig opgegeven deelnemers ge vraag worden of zy bepaald zullen aan sluiten. In gesloten zitting is nog be handeld eene reclame hoofd, omslag. Deze werd afgewezen. (Z.) fveiaaë. Door de activiteit van de ge meentepolitie van Nisse- en Ovezand is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. een persoon aangehouden, die tracht te per fiets een zak tarwe naar den molenaar te brengen. Da tarwe werd in beslag genomen en tegen den dader jiro- ces-verbaal opgemaakt. Terneuzen. De St.crt. no. 190 bevat de acte van oprichting der N. V. „Vruchten en Groentendrogerij „Zeeuwsch Vlaan deren" alhier. Het kapitaal bedraagt f31.000. Oprich ters zgn de heeren J. A. van Rompu, R. G. E. Nolson en J. R. H. de Smidt, allen alhier. Sluis. Een granaat. Een granaat van bet Duitsche afweergeschut is Vrij dagmiddag geslagen op het oude buiten verblijf de Kruisschans bij Sluis. De granaat aloeg een beom middendoor en boorde zich daarna in den grond, zonder te ontploffen. De koppen van de Donderdagavond bij deze gemeente neergekomen Bommen dragen Engelsche opsctinfien. Een ook daar gevaiien lichtbom heeft een Fransch opschrift. (M. Gt) In den nacht van Donderdag op vrijdag j.l heeft de Belgiscne kus- het weer inue-en ontgelden. De luchtaanval len begomien om naff en en duurden onatgehroxen tot onder uen morgen vtMri. Voor zoover we de iucntverscu,jnsetsi er van kOhdeu zien, zijn er me- mmaer dan 280 bommen geworpen. Aheen Brugge en zijn omgeving kreeg ais aandeel een honderd en vijftig bommen. Al <le zoek lichten, resp. die van Ladzand, Knocke, Heyst, Zeebrugge, Brugge, Moerxerkeen Alaldeghem, ten getale van wel 32, wa ren in actie. Bij een luchtgevecht om streeks één uur, boven Zeenrugge, geler verd, viel één der machiues brandend neer. Terzelfder tijd werd een munitie depot in die streek getroffen, hetwelk met een hevigen slag, die de gebouwen deed schudden, ontplofte, 'tls niet te verwonderen, dat ook liet land van Cad- zand weer eens zijn deel gekregen heefc. Omstreeks half twaalf werden twee ont ploffingen gehoord; later bleken het 2 bommen te zijn geweest, die geworpen waren langs den straatweg SluisDraai brug op een stuk land. Het toeval wil nog eens, dat er geen persoonlijke onge lukken gebeurd zijn. Van een in de buurt staand huis zijn alle ruiten ger sprongen. Juist toen de slag der ont plofte bommen dreunde, werd een brand bom geworpen, welke geheel den omtrek verlichtte. De bom viel in schuine richt- ting over de schuur van den landbouwer A. Baas, doch ontplofte gelukkig in een nabijzijhde weide. Er ontstond dus geen brand, 't Schijnt dat deize hoeve gevaar lijk gelegen is, want den vorigen keer werd ze ook bijna getroffen door een bom. Reeds ziijn scliervori gevonden, waar uit blijkt dat ze van Engelsch maaksel zgn. Hoofdplaat. Bij een inwoner is een partij tarwe en rogge in beslag genomen, op vermoeden van diefstal. Cadzaad. Vrijdagnamiddag omstreeks vier uur passeerden voor zoover we ze konden onderscheiden, zeventien vlieg machines der geallieerden in Zuidelijke richting. Kort daarop had een geweldige bommenaanval op de Belgisch kust plaats: Broeken*, Van de vliegmachine®, die Vrijdagmiddag een aanval op de Belgi sche kust deden, zijn er drie. aangescho ten en geland. De eerste viel te Cad- zand in de Wielingen. De tweede landde nabij onze gemeente. De machine was geheel stuk geschoten. (Zie hierover meer elders in dit num- mex-). Ooatbnrg. Onder Groede is Vrijdag een Fransche vliegmachine gedaald. De inzittenden werden geïnterneerd. (Z.) In den nacht van Vrijdag op Za terdag hebben langvingers bij den land bouwer S. van een honderd en veertigtal schooven de aren afgesneden. De daders zijn onbekend. In het nabijzijnde haver veld hadden de dieven een gang ge- loopen, zoodat ook daar den landbou wer schade is toegebracht. Al twee maal hebben een o£ meer personen getracht 's nachts den timmer- winkel van dhr. B .binnen te dringen, doch telkens hebben ze het hazenpad moeten kiezen, daar de eigenaar op rijn hoede "was. Tegen een tweetal heeren uit Sluis, P. de M. en G. B., is proces-verbaal van bekeuring opgemaakt wegens onge dekt vervoer va® ysgrhondeird sigaren- Vrijdag j.l. hadden' we Ket geluk een en ander over den toestand in Bel gië te vernemen van een Belgischen jon geman uit Moerkerke, die den vorigen nacht door middel van een dubbel© trap- ladder over de grens was gekomen. Vol gens hem, staat de oogst in België over 't algemeen slecht, alleen rogge ©n erw ten maken hierop een uitzondering. Hij toonde ons zijn vest, dat hij eenige dagen geleden gekocht had voor 70 mark. Een ■volledig costuum kost 600 mark. Brood hebben de mensehen altijd te kort, per week krijgt iedere persoon 2 ons vet. Vele mannen werken voor de Duitschers. tegen een daggeld van 7 mark. De Commandant der stelling van de mond der Maas en der Schelde heeft wegens spionnage het verblijf in zijn ge>- zagsgebied ontzegd aan Gerrit Bonge. ge boren te Buitenpost 5 October 1889, han delaar, wonende te Leeuwarden. Wegens het betrokken Zijh bij den smo'k- smokkelhandel werd het verblijf ontzegd aan Johannis Bernardns Cornelis (bijge naamd Barberas), geboren 12 September 1887 te Hoofdplaat, wonende aldaar, koop man van beroep. Aan de volgende indertijd uitgewe zen personen is vergunning verleend in Zeeland terug te keeren: C. P. Dielmé, J. Maas, J. Verptanke, P. J. Wage, allen te Sluis, A. N. L. HH. C. de Maes- schalck en L. de Tays, beiden le Epde. Opening Jacht. Door Gedeputeerde Staten van Zee land wordt bekend gemaakt: lo. dat de opening der jacht op klein wild is bepaald als volgt: a. op patrijzen op Maandag 2 Sept. a.s. met zonsopgang; b. op hazen en fazanten op Maandag 16 Sept. d. a. v. met zonsopgang; 2o. dat de korte jacht geoorloofd zal zijn dagelijks en de lange jacht op Maan dag. Woensdag en Zaterdag van iedere week, alsmede op de vier dagen, vooraf gaande aan de sluiting der jacht, alles met uitzondering van de Zondagen en wijst belanghebbenden op de verordening v. d. Territorialen Bevelhebber in Zeeland van 19 Juni 1915, tevens ook op de be kendmakingen van 22 Februari 1917 en 26 Febr. 1918 van den Commandant in Zeeland. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot veldwachter in de ge meente Axel, F. de Bilde, thans Marechaussee te Hontenisse, Vreemde vliegers In Zeeland. Bg een vlieger aanval Vrijdagmiddag aan de Belgische kust vloog een vermoe delijk daarbij getroffen Fransche machine gemeikt B 7623 in ds richting van Wal cheren en daalde aan den straatweg tusBchen Koudekerke en Biggekerke. De macb'ne, die alleen door geweer kogels beschadigd was hg het heuzine- reservoir en den motor, was bemand door den Amerikaanschen vliegerluitenant Ova Regan Harris en den onderofficier James Muurs, een Schot. De burgemeester van Koudekerke, baron Van der Borch tot Vetwolde, die juist passeirde en een burger, interneerden de vliegeniers en stelden hen ter beschik king vau deu kustwacht-commandant. Op het vliegtuig bevond zich een nog met veel patronen geladen machinege weer. Bij diezelfde vliegeractie is ook een Engelsche machine in de Wielingen neergekomen. Een der twee inzittenden was ernstig gewond en werd te Cadzand aan wal gebracht en daarna naar het St Antoniusgasthuus te Oostburg ge bracht De andere was niet gewond en werd per marineboot Hydra te Vlissingen aangebracht. De machine zonk. Nader vernemen wij, dat de gewonde Engelsche officier wien een arm was stukgei-choten, met goed gevolg en groote koelbloedigheid eene operatie heeft onder- faan. Men is verbaasd over de gelaten- eid waarmede de Tommy zijn lot draagt Vermoord? Een sehipper vond Vrij dag, naar het „Hbld" meldt, een meieje van ongeveer 17 jaar te Havelte dood liggen tusschen de vaart en de tramlijn. Het aangezicht was vreeselgk verminkt De geneesheer verwoedde, dat zij ver moord was. Indien het een tramengeluk was geweest, dan zou hbt hoofd van den romp zijn gescheiden. Nd e t noodigMen schrijft ons uit Eindhoven, d.d. 16 Aug.: Dezer dagen wordt hier ter plaatse vet kalfsvleesch gedistribueerd. Een slager, die een van zyue goede klanten uit vroeger dagen eens vlug wilde verrassen, stuurt zijn knechiemet het lekkere, vette kalfsvleesch naar me vrouw. 't Jongetje belt aan, in blije verwach ting van een fooitje. Mevrouw opent toevallig zelf; ziet het vette kalfsvleesch en scheept den beduus- den jongen af met een: „Niet noodig. We hebben juistprachtig rundvleesch gekregen." (Ms.bode.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2