UIT ZEELAND. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Landbouw en Veeteelt. Posterijen Telegrafie. Gemengd Nieuws. Hieruit blijkt dus, dat Duitschland van de kolen, die het zelf best kan ge bruiken, een gedeelte verkoopt, omdat het geld noodig heeft en in het bijzon der, dat het levensmiddelen, die het nog noodiger heeft dan die kolen, uit Neder land wil invoeren. Precies zoo staat het hier te landewij hebben voor de in standhouding van onze industrie, voor gasfabrieken en spoorwegen en voor de verwarming in den komenden winter steenkolen noodig en daarvoor staan wij eenige levensmiddelen af, die wij liever in het land, en geven wij geld, dat wij liever in eigen zak zouden willen houden, eenvoudig, omdat wij die steenkolen meer noodig hebben dan die levensmid delen en dat geld. Uitvoer van fruit. Wij vernomen uit Den Haag dat aan uitvoer van fruit niet wordt gedacht. Oe broodkaart. Het bureau voor mededeelingen inzake de voedselvoorziening herinnert er aan, dat deze week de broodkaart slechts geldig was tot en met Donderdagavond, en dat voortaan de duur der brood kaarten loopt van Vrijdagmorgen tot Donderdagavond. Gemeentelijke Centrale Keuken te Goes. Het menu voor de week van 19 Aug. tot 24 Augustus. Maandag Groentensoep' met vlei-isch, ver- Bche groenten, (vrij1). Dinsdag Aardappels met. verse he roode kool (20 gr. boter). Woensdag erwtensoep met vtaesch, ver- sche groenten, (vrij1). Donderdag Aardappels met versche sa- voijekool (20 gr. boter). Vrijdag Havermout met melk, boter, (Bon 59). 'Zaterdag Groentensoep met vleesch, ver sche groenten, 10 gr. boter). Tegen intrekking van bon 59 voor Vrij dag. Distributie: Van 17 Augustus tot, en' met 23 Aug. 1918 (i'a verkrijgbaar Op bon 57: Aardappelen, 2 ,K,G. Op bon 58: Erwten, 2 ons. Op bon 59: Havermout, 1 ons. Op bon GO: Suiker, 21/2 ons. Op bon 61: C'hocoladereepen, "1 stu.it. Op bon 62: Aardappelen, 3 K.G. Op bon 63: Kaas (beste), 1 :ons. Zondagsrust Apothekers. Zondag 18 Augustus is de apotheek van den heer la Porte geopend. De beide overige blijven dan gesloten. Donderdagavond waren op uilnoo- diging van het Hoofdbestuur van den „Ned. Bond van Chr. Arbeiders en Ar beidsters in de Kleeding industrie en Aanverwante Vakken" een aantal arbei ders bijeen, om te komen tot vorming van een afdeeling Goes, van bovesge- noemden Bond. Nadat door den voorzitter, den heer Kok uit den Haag, in den breede ont vouwd was het streven vau den Bond, en de middelen te gebruiken om haar doel te bereiken, traden een tiental per sonen toe om een Afd. te vormen, welke zeer wel voor uitbreiding vatbaar is, reeds gaven eenigen hun bereidwilligheid om lid te worden te kennen. Besloten werd om 26 Augustus a s. weer te ver gaderen om dan het dagelijksch bestuur te kiezen en verder huishoudelijke zaken te bespreken. Op die vergadering zal ook de heer Kok weer tegenwoordig zijn. De oudste dochter vau den melk boer S. v. N. alhier is Woensdagavond in een waterput bij de ouderlijke woning gevallen en verdronken. Het meisje leea aan toevallen. (Z.) Middelburg. Hedenmorgen kwam een wielrijdende sergeant in de Langedelft te vallen tusschen twee wagens; gelukkig sprongen de paarden van een der wagens op zij, anders waren de wielen over het hoofd van den man gereden. Nu kwam bij er met een lichte hoofdwonde en pijn in een zijner beenen af. Met een der wagens, een fouragewagen, kon de imam naar huis rijden. De heer J. Poulain herdacht Woens dag j.l. zijn gouden jubilé als lid der St. Vincentiusvereeniging alhier. Menu Centrale Keuken. Maandag: bruine boonensoep bon no. 14. Dinsdagstamppot snjjboonen. Woensdag: groentesoep, bon no. 16. Donderdagstamppot roode kool. Vrijdag: stamppot andijvie. Zaterdagstamppot wortelen. Centrale keuken. De Com missie maakt bekend dat bij het in gebruik nemen van de nieuw in te richten keuken de door den Raad aangenomen degres sieve prijsregeling wordt ingevoerd. Daarvoor is noodig dat ieder die eten van de keuken wenscht te betrekken, al is dit nog zoo weinig, zich tevoren aanmeldt voor een legitimatiekaart waarop de portieprijs wordt vermeld, dien men, rekening houdend met den belastingaanslag, moet betalen. Zonder legitimatiekaart geldt de portieprijs van 25 ets. Van nu af wordt reeds aan de distri butielokalen gelegenheid gegeven zich hiervoor aan te melden. De Commissie raadt ieder in zijn eigen belang aan, die denkt a.s winter van de keuken te zullen betrekken, zich aan te melden. Men verbindt zich door deze aanmel ding tot niets, maar verkrijgt de zekerheid dat men niet meer betaalt per portie, dan den prijs daarvoor gesteld, berekend naar het gezinsinkomen dat men heeft. Deze prijsregeling is als volgt: Voor niet aangeslagenen in de belasting 8 ets. per portie; voor aangeslagenen tot f 1000 10 ets. van f 1001 tot f 1500 12 'j-, ets.van f 1501 tot f 2500 15 ets.boven f 2500 25 ets. De Commissie voornoemd. Vlissiageo. Hier ter stede is een af deeling opgericht van het Nationaal Ver bond van gemeente ambtenaren in Neder land met ruim 30 leden. Het bestuur bestaat uit de heeren T, Visser, voorzitter; J. de Vlieger, secre taris; R. J de Jonge, penningmeester G. T. van Kesselen en Th. Kamermans. (V. C) Het plaatselijk telefoonnet alhier gaat met 1 Januari e.k. in beheer en exploitatie over aan het Rijk. KlMtinge. Blijkens bericht uit St.-Maar- tensdijk is onze vroegere dorpsgenoot de beer J. E. B. Meloen benoemd tot se cretaris der gemeente St. Maartensdijk. (Z-) s Heeranhoek. Het is voor Katholiek 's Heerenhoe-k een feit van be teekenis dat een zijner dorpsgenooten tot de priester lijke waardigheid is verheven. Terecht mag daarop ons nederig dorp niet fierheid wijzen, want het pleit voor zijn geloot en godsdienstzin. Der geachte familie bie den wij' gaarne onze gelukwenselnen aan met den pasgewijden priester, den eerw. heer A. .1. Clarijs. 's-Heerenhoek De Handboogsociëteit „Eensgezindheid" heeft ook dit jaar even als voorheen, zij het wat later, een ko- ningschieten gehouden. Na een hef. tigen strijd trad als overwinnaar nithet strijdperk de heer H. Vermue, die nu als koning den zetel van zjjjn voorganger inneemt. Donderdag 15 Augustus gaf de Handboogsociëteit „Concordia" een con cours, waaraan door 62 schutters deel genomen werd. De 1ste klepprijs werd behaald door M. Rijk van „Willem Teil I" Ovezande. De 2de klepprijs door P. van 't Westeinde van Amicitia" 's-Hee renhoek. De derde klepprijs door J. Raas van „Soranus" te Heinkenszand. De 2 zijvogels resp. door Goddaine van „Eendracht" Vlissingen en door J. v. 't Westeinde van „Victoria" Kwaden- damme. De hoofdkallen door J. Clays van „Ons Genoegen" Oudelande en P. Remijn „Eensgezindheid" 's-Heerenhoek De 2 kleine kallen door Polderman van „Soranus" Heinkenszand en Stoks van „Eendracht" Vlissingen. Bij Koninklijk Besluit van 9 dezfer is goedgekeurd, dat. de heer T. C. Lncas Luijckx, burgemeester dezer gemeente, tot secretaris dezer gemeente is benoemd. Hmdeknntkerke. Aan Adriaan Bakker en Jozias Lucasse, beiden alhier woon achtig, is op grond van persoonlijke on misbaarheid bij K. B. van 25 Juli 1918 W 91, voor een jaar uitstel verleend vau onder de wapenen te komen. Kwadendamme. H. de J. alhier zag zich genoodzaakt zijn varken uit nood te slach ten. Alhoewel het dier verzekerd wast beteekent dit natuurlijk toch een groot verlies voor den eigenaar. Groot was bui tendien de teleurstelling voor de ingeze tenen, daar het vleesch voor de consump tie ongeschikt werd bevonden. Oudelande. Dinsdagavond werden de bewoners dezer gemeente ter vergadering opgeroepen om besprekingen te houden over de lichtvoorziening voor a s. winter. Op initiatief van den gemeenteraad waren vrp nauwkeurige inlichtingen ingewon nen. Was dus het plaatselijk bestuur onzer gemeente actief genoeg om zoo mogelijk eleetrisch licht te verschaffen, van exploitatie kan niets komen. De aanleg van het net zou f 35.000 kosten. De jaarlijks op te brengen som door de aangeslotenen f 6500. En dat alleen door ae kombewoners, daar de buitenafwonenden geen aansluiting kun nen krjjgen. Het net mag n.l. voor ge noemden prijs niet langer zijn dan 3 a 3'/j K M. Hoe donker de winter ook zijn zal, alhier stuit de voorziening vanelee trisch licht af op niet te overwinnen bezwaren. Moge de exploitatie door de provincie spoedig ter hand genomen wor den, opdat ook de kleine gemeenten uit de licht misère kernen. (Z Ossenisse. Dat liet gebod den naasten liefde bemin Uw naasten gelijk U zeiven, tegenwoordig niet meer bekend schijnt te zijn, en er slechts met deze geboden rekening gehouden wordt: houdt wat je hebt, en pakt wat je krijgen kunt, mag als algemeen bekend worden beschouwd, doch wat bier een landbouwer doet, daar voor kan men geen woorden vinden om zijn laifschuw over zoo'n handelwijze uit te drukken. Niettegenstaande het verzoek van andere personen om het op het land na den oogst achtergeblevene op te mo gen japen, laat hij dit liever onder den grond ploegen. Het zou, dunkt me, tijd worden dat zoodanig persoon eens naar «ju ve»taadieJjjk« .vgrffiogeus. getaesmkBB- ,dig onderzocht word, daar hij bfijjlken schijnt te geven aan gekrenkte geestver mogens te lijden. Een andere verklaring is voor deze harteloosheid niet te vinden. Woensdagnacht kon men van hier in Wi. Z. W. richting tweemaal een luchtge vecht waarnemen. De eerste maal was liet begin ongeveer 10 minuten voor 12 uur, en de tweede maal half een. De eerste maal duurde heit 7 a 8 minuten, en de tweede minder. Het ontploffen dier bommen of wel het geluid van het af weergeschut was onophoudelijk te boenen, terwijl aanhoudend lichtende plekken in: do lucht te zien waren. Breskens. Op de voordracht ter be noeming van twee leden in het ooilege van zetters der directe belastingen wer den geplaatst de heeren J. de Hullu, J. M. H. van, de Sonde, heiden aftredende leden, J. Salome en P. M. Oatsman. Verleden week heeft men alhier van de tevelde staande tarwe van ver scheidene schooven de aren afgesneden; hei werd den volgenden dag door de arbeiders opgemerkt. (M. Ct) Dezer dagen geraakte alhier een strooien varkenshok, waarin zich een varken bevond, in brand. Het varken, dat bijna gestikt was, is naar een slager vervoerd en geslacht. (M. Ct.) Biervliet. 'Tot opzichter bij den provin cialen: waterstaat in de provincie Zeeland is dooi- Gedl. Staten benoemd dhr. J. B. Dekker, alhier. Oostburg. Do-or een beet van een wesp zwol de linkerarm, van den militair v. O., alhier, zoodanig op, dat hij den geneest heer raadpleegde, die bloedvergiftiging constateerde. Met vele moeite kon er ger worden tegengegaan. Dondieidiagnamiddag speelden eenige jongens in de nabijheid van een wagen die nabij een waterleiding stond. Een der jongens kwam. op het gedacht om den Wagen vooruit te duwen, wat hem gclvrkte. De wagen reed: de helling af en tui melde i'n de sloot waar hij omgekeerd bleef liggen. De jongens vlug af. Groede. Vrijdag 6 September a.s. zal hier oen bedevaartdag gehouden worden, uitsluitend door do hier vertoevende Bel gen. Ossenisse. Gisterenvoormiddag na de Hoogmis, had alhier een plechtig© pro cessie rond de- kom va,n het dorp plaats. Het Allerheiligste werd in den stoet m©- degedragen, vergezeld van zingende en biddende geloovigen. Vaandels en beef den luisterden den stoet op. Van de hui zen wapperden d© vlaggen. Onderweg werd in een daartoe opgericht kapelletje, de ziegen met het Allerheiligste gfegevein. Bergen op Zoom, 15 Augustus. Heden had alhier ter gelegenheid van het fees* van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart de plechtigheid plaats ter vervanging der pro cessie naar Kevelaar. Om 10 uur werd de plechtige Hoogmis opgedragen door den Hoogeerw. heer Bruinzeels, bijgestaan door twee assistenten. De Weleerw. heer )J. Preijers hield ter dezer gelegenheid een treffende toespraak. Om half drie werd de stoet gevormd die vanaf het St. Aloysiuspatronaat door de stad trok. Hier was de belangstelling zeer groot. Na de processie werd een plechtig Lot gehouden met predicatie. (Maasbode.) H. H. Wijdingen Z D. H. de Bisschop van Haarlem heeft op 15 Augustus in de Kathedrale Kerk van St. Bavo te Haarlem de H.H. Wijdingen van het Subdiakonaat toege diend aan de Eerwaarde heeren J. fl. van Kessel en W. G. J. v. d. Voort; van het diakonaat aan de Eerwaarde heeren W. C. C. M. van Alphen, W. J. J. M. v. d. Berg, Th. Bont en G. H. Hubersen van het Priesterschap aan de navolgende Eerwaarde heeren: J. A. M. Bekkers, P. J. Berlage, S. Braakman, A. J. Clarijs, G. H. Dessmg, J. J. Houdijk, H. M. J. van Houten, J. W. M. Klumper, A. P. P. Kluivers, A. J. Knots, Z de Korte, G. W. P. Kuit, J. J. Lauwrier, S. H. Linthorst, G. A. Ouwendijk, Th. W. Pichot, A J. M. Post- ma, A. Roozen, J. W. H. Schmidt, H. H. Snel en J. R. F. Versteeg. Uit Rome. In (le basiliek van Santa Maria Mag- gior heeft Zondag de inzegenitagsplech- tigheid plaats gehad van het beeld van O. L. Vrouw, koningin des Vredeis. Hot marmeren beeld, geplaatst op een dito zuil, is een geschenk van Z. II. "dein Paus. Aan de feestelijkheden werd p.a. deelgenomen door de leden vain h©t bij den H. Stoel geaccrediteerde diplomatieke korps. Qess. Mej. Betsie van Kalmthout, leer ling van dhr. van Riet, behlaalde Woens dag het diploma machineschrijven v. d. Federatie van Ned. Sten. Leeraren. Kattendijke. Aan de school te Kat- tenaijlce is met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd tot tijdelijk onderwijzeres mejuf frouw P. M. Limdcnbergh van Wemeldinje, Geslaagd voor Engelsch M. O. (A.) Mej. E. Tichelman te Vlissingen. Examen Fransch M. 0. (Akte A). Geslaagd te 's-Gravenhnge de heer L. Becker te Hulst. De afdeeling Tholen der Z. L. M. hield Dinsdagnamiddag te Scherpenisse haar algemeene vergadering, ten einde 'en kring voor TholenSt. Philipsland op te richten, welke de oude afdeeling Tho len vervangen zal. De heer Snijders had reeds een concept reglement voor den kring opgemaakt, dat aangenomen werd, waarmede tevens de kring Tholen-St Philipsland was opgericht. Tot voorzitter van den kring werd gekozen de heer J. A. Snijder en tot secretaris de heer C. G. Hage van St. Maartensdijk, welke beiden deze benoe ming aannamen. De voorzitter van de afdeeling, jhr. van Vredenburgh, welke 13 a 14 jaren dit ambt bekleedde, had verzocht niet gekozen te worden als voorzitter van den kriag. De heer C. A. H. Stoutjesdijk van Tholen dankte den heer v. Vredenburgh voor alles wat hij voor de afdeeling had gedaan en stelde voor den heer Van Vredenburgh te benoemen tot eere-lid van den kring, wat met applaus werd aangenomen. (M. C.) Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven ©n briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 1ste helft der maand Augustus. Binnenland. Brieven: Bestuur Registra tie gem. B. op Zoom; Wed. in Groente en fruit. Hoorn; Adr. Nijssen, Dordt; Rijkskan'toor B. V. A.P., Haag; M. Smal- legange, Heinkenszand; Wed. J. Vereeke, Amsterdam. Binnenland. Briefkaarten: W. F. Bato Bijleveld Moerdijk; J. Fijkes, lerseke; J. Frank, Hilversum; M. de Groot Goes; Kees de Groot, Goes; P. Krijgsman, zon der bestemming; Alb. de Paauw, Amers foort; R. Roelof sen, alhier; A. W. Stolpe, Wissekerke; H. Schauking, Amersfoort; Mej. Wagemans, zonder bestemming. Laaghartige aanranding. Nabij den straatweg E;deArnhem, op een ter rein gelegen tusschen de uitspainning „Die Ginkel" en „Het Planken Wambuis'1', heeft Dinsdagmorgen een zeer brutale en laag hartig© aanranding plaats gehad. Eeln vijftienjarig meisje is plotseling van ach teren door twee personen aangegrepen,; geblinddoekt en in ©en greppel langs denj Weg gesleurd. Zei trachtte nog om hulp t© roepen en verweerd© zich zoo goed z© kon, doch werd van uitputting bewusteloos.' Een boerenvrouwtje vond haar aan dein rand van den weg liggen ©n is bij haar ge bleven, totdat z© hot bewustzijn terug kreeg. Het arme meisje dorst van angst niet verder t© gaan en bleef in het boseh zitten, totdat hare moeder die met ©en kruiwagen passeerde om het gerooide hout ta halen haar in den rand van hot bosch bemerkt©. Ze heeft haar toen onmiddellijk naar het vluchtoord mede teruggenomen en den aldaar gestationneerden rijksveld wachter en de directie met het voorge vallene in kennis gesteld. Bij ondervraging kon zie niets anders mededeelen, dan dat ze door twe© mi litairen met groene jas en roode kraag werd aangegrepen, waardoor het ver moeden wordt gewekt, dait de aanranders twee geïnterneerde Duitsche militairen waren uit het op een half uur afstand gelegen Duitsche iuterneeringskainp Wol- fheze, („Tel.") Zwijggeld. Een dienstbode te Haarlem, die zich kwam verhuren, vor derde „zwijggeld". Mevrouw vroeg wat dit was. „U heeft toch zeker gehamsterd 'tZal een kleinigheid zijn voor mij, wanneer ik bij u in dienst beD, alles aan de politie te vertellen. Maar tegen een behoorlijke vergoeding zwijgen wij meisjes. Dat is zoo de overeenkomst van den laatsten tijd". Toen mevrouw nu zeide, dat zij zoo goed als niets had gehamsterd en zij de distributiepolitie gerust op de hoogte mocht brengen, draaide het meisje ver achtelijk het hoofd om. Yan zoo'n kale boel zei ze moest ze niets hebben Doodgeschoten. Bij het over brengen van een vijftal deserteurs ont snapte een hunner aan het Centraal Station te Amsterdam aan het geleide. Na eenige sommatie loste een Hollandsch soldaat een schot, dat den Duitscher in de borst trof Hij zakte dadelijk in een en overleed spoedig. Brutale oplichting. Men be licht aan d© „N. R. Ct." uit Teïneuzen: Zaterdagnacht is ven landbouwer, na bij Assenede, die op het vrijgelaten Bel gisch gebied woont, op brutale wijze opge licht Hij w#rd opgeklogt door als Duitsch' officier gekleed persoon met een heer bij zich en 4 soldaten. De laatsten gingen op post staan, terwijl de 2 eersten hinne nkwamen en ©en huiszoeking deden, waarbij papieren. »n lvet geld (een bedrag van 6000 mark) in beslag werden geno men. Den landbouwer werd gezegd, dat hij zich des morgens hij den post aan het Staak je kon vervoegen om een bewijs voor zij'n geld te ontvangen. Toen hij daar 's morgens kwam, wist men echter van niets. Hij heeft zijn beklag gedagn hij de Nederianidsche militaire autoriteit, die een onderzoek heeft ingesteld. Daarbij is van Duitsche zijde het vermoeden uitgespro ken, dal men met deserteurs te doen heeft gehad, behoorend© tot de nu juist van de grenzen vertrokken troepen. Onidertusschen is hier niets bemerkt van, het verblijf of het doortrekken van een z,oo groot© troep Duitschers. Naar hun taal te oordeelen meent de landbouwer ini elk 'geval, dat het Duitschers waren. De groen tendrogerij van Blad Prins te Leiderdorp is geheel afgebrand. Ongeveer 200 werklieden zijn daardoor werkloos. De ontvluchte Engelsche offi cieren. In het kamp te Holzminden be vindt zich een steenen gebouw, waarin de gevangenen waren gehuisvest. Ook de groote kelder van het huis moest worden benut. Deze bestaat uit twee ge deelten, waarvan alleen het eene kan worden verlicht. Omdat dit niet het geval was met het andere, hadden de officieren geweigerd daarin te verblijven en is de toegang daarheen met planken dichtge spijkerd. Toen nu het plan tot ontvluchten was gerijpt, werden telkens eenigen in het donkere gedeelte binnengelaten door wegneming van een plank en togen er ijverig aan den arbeid. Men verkreeg zoodoende een gang van voldoende wijdte, die eenige tientallen meters verder buiten het gebouw uitkwam en waardoor de ontvluchting geschiedde. Van de zes, die allen in burgerkleeren te Enschedé aankwamen, was er slechts één nabij de grens aangeroepen. Ook deze wist echter, evenals de anderen, zonder ongelukken ons land te bereiken. Drie der ontvluchten, onder wie een majoor, zijn nabij Osnabrück weder gevat en naar Holzminden teruggevoerd. (Hbl Uit Bern werd einde vorige week aan de Weser Ztg gemeldDe Progres de Lyon deelt mede, dat aan de Riviera een nieuwe geweldige boschbrand is uitgebroken. Tengevolge van den krach- tigen wind breidt de brand zich snel uit. Troepen en bevolking der omliggende plaatsen trachten het vuur meester te worden. Naar het „Berl. Tagebl." meedeelt, kost het te Berlijn voor degenen, die eindelijk voorzien zijn van een schoenen bon, nog onnoemeiijk veel moeite om de gewensclrte schoenen in zijn bezit te krijgen. Zoo meldt het blad, dat vrouwen drie dagen en drie nachten in de queue hadden gestaan. Ze waren uitgeput van vermoeienis, zenuwachtig, de tranen liepen - haar langs de wangen. Bleek, slaperig, ellendig stonden ze, wachtend, wachtend, om eindelijk een paar schoe nen voor haar kind te krijgen. Bereepstaanders maken van den toe stand gebruik om zich een plaats in de file te veroveren en die dan, voor een pond boter of twintig mark te verkoopen. Grafschennis. Op het orthodoxe kerkhof te Warschau zijn grafschenners de groeve binnengedrongen van den in 1905 overleden aartsbisschop. Zij hebben de kist geopend en den met kostbare steenen, tot een waarde van 400.000 M. versierden hoed geroofd, evenals ringen en andere kostbaarheden. Kerksluiting in ZwitseEland. In Zwitserland wekt het bevel lot slui ting der kerken t© Geneve, Bern, Neiuen- burg, Zörich, Olten, enz., zoowel in or- thodox-protestantsche als katholieke krin gen levendige verontwaardiging, vooral wegens lie,t feit, dat mén fabrieken en, andere openbare plaatsen, waar hel. be smettingsgevaar der Spaansche ziekte (minstens even groot is1, ongehinderd .ge opend laat. Er is aan dezen maatregel een kultuurstrijd-luchtje, zegt „De Tijd."- In ©en interview verklaarde de Ehgel- sch© vliegtuigbouwer Handtey Page, dat onmiddellijk bijl bet sluiten van den vrede ©en luehtdienst tusschen Londen' fen Marseille zal ingericht worden. Rome zal in twaalf en een half en Gonstanti- nopel in twintig uur bereikt kunnen wor den. In anderhalven idag zal m©n naar Amerika, kunnen vliegen. "Inmiddels verluidt, dat deze heer Page, tevens uitvinder der tanks, het nieuwe geduchte strijdmiddel der Engelschen, de zer dagen bij een vliegongeluk is omge kómen. De Fransche bladen melden, aldus het „Berl. Tagebl.", dat nabij Verneuil een botsing heeft plaats gehad vau twee per sonentreinen. Verschillende Wagens wer den totaal vernield. Dertig personen wer den gedoodhet aantal gewonden is zeer grroot.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2