BINNENLAND. UIT ZEELAND. en met name der onzijdige regeeringen, hoogstens slechts hiertoe, dat het aller ergste wordt voorkomen. Ondanks alles wat er gedaan wordt, zet het proces van het lichamelijk verval zijn heimelijk en noodlottig werk onder de feevolkiDg voort. Men sla op het eerste het beste kruis punt de menigte op straat slechts gade de gebogen gestalten, de langzame en onvaste tred, de ingevallen wangen, de magere en bleoke geziehten, de van koorts schitterende, in de kassen weggezonken oogen bieden den ziektekundige rijke stof tot waarneming. En dit is nog maar een van de meest in het oog vallende gezichtspunten van den ontzettenden toestand, en men zou nog kunnen denken, dat een verbetering der levensvoorwaarden kracht en sterkte zou kunnen terugbrengen aan deze lithamen, die tengevolge van ontberingen welke men voorgoed in onze moderne beschaving uithesloten achtte, voar hun tijd zijn uitgeput. Maar volstrekt niet tegen te gaan en onherstelbaar is de steeds grooter wordende afwijking tus- schen geboorte en sterfte. Iedere maand neemt de bevolking van België iets meer af; die afneming der geboorten gedurende deze oorlogsjaren zal nog een zeer langen tijd haar invloed doen gelden op den socialen en economisehen toestand van dat land. („De Tijd".) Papleren bommen op Weenen. Vrijdagochtend zijn Italiaansche vlieg tuigen boven Weenen verschenen en hebben er papieren bommen gestrooid. Van Italiaansche zijde meldt men hier over: Een patrouille van acht vliegtuigen, één twee persoons- en zeven één per- soons machines, onder aanvoering van majoor d'Annunzio heeft1 hedenmorgen een schitterenden tocht naar Weenen uitgevoerd in het geheel ongeveer dui zend kilometer afgleggend, waarvan 800 boven vijandelijk gebied. Onze vliegtuigen vertrokken om tien minuten vóór zes en bereikten na niet geringe atmosferische moeilijkheden over wonnen te hebben, om tien minuten voor half negen de stad Weenen waar boven zij tot 800 meter daalden en ver scheidene duizenden manifesten uitwier pen. In de straten zag men duidelijk volksoploopen. Onae machines, die aan geen enkel legeractie aan den kant van den vijand bloot stosden, vlogen op den terugweg over Wiener Neustadt, Gratz, Laibach en Triest huiswaarts. De patrouille, die op den geheelen tocht goed bijeen bleef, keerde om tien minuten voor één in het vliegkamp terug. Eén van onze machines wordt vermist; zij heeft vermoedelijk als gevolg van een motor panne bij Wiener Neustadt moeten landen. Fok of Fosj? In een Parijseh blad is een enquête ingesteld over de kwestie, of de naam van den Franschen aanvoerder als Fok of Fosj moet worden uitgesproken. Aan de hand van allerlei grammaticale uiteen zettingen wordt in vele antwoorden de uitspraak Fok verdedigd. Het „Journal des Débats" wil den naam als Fosj uit gesproken hebben, omdat de familie Focli afkomstig is uit de Langue d'Oc, waai de ch aan het eind van een woord steeds als sj uitgesproken wordt, b. v. in de namen der stad Auch en rivier Bueh, terwijl ook de beeldhouder Puech uit die streek afkomstig is. Verder is de familie Foch zelf altijd gewend geweest, haar naam als Fosj uit te spreken. Edelmoedigheid op het slagveld. Maurice Wullena heeft zijn boek „Dans la mêlée", hetwelk zijne herinneringen aan de Duitsche krijgsgevangenschap bevat, de volgende opdracht gegeven „Aan mijn broeder, den Wurttemberg schen soldaat, wiens naam ik niet ken, die de* 30«ten December 1914 in liet bosch van la Cruerie, waar hij vol edel moedigheid zijn aasvankelijk voornemen om mij te doeden liet varen, mij het leven redde; aan den vriend Leonhard Helm, die in het krijgsgevangenkamp te Darmstadt mij als een goede vader verzorgde, en aan de kameraden Ehrhard, Albert Kieser en Karl Busioger, die met mjj als menschen spraken; ongerekend de vele anderen, wier namen ik niet ken aan hen wijd ik met hartelijkheid deze bladzijden". Geen Engelsohe socialisten naar Zwitserland. LONDEN, 8 Aug. (Reuter). Door de Engelsche Labour Party wordt mede gedeeld, dat de regeering het nietwen- schelijk oordeelt, passen te verleenen aan de vertegenwoordigers der Labour Party, om naar Zwitserland te vertrekken, ten einde daar te lande met Troelstra en andere socialisten een samenkomst te hebben. Zij grondt dit op het feit, dat Troelstra door een vijandelqk land heeft gereisd. De strijd in Italië. ROME, 10 Augustus. Het stafeomnmni- qué meldt: In. Judicarië en o,p het Asiago-plateau hebben de Italiaansche, Engelsche en Fransche troepen met succes zeer schit terende raids in de vijandelijke linies uitgevoerd. In den nacht van den 8stgn op den 9deu zijn Engelsche afdeelingen, nadat de vijan delijke loopgraven tusschen Canove en Asiago mede door Italiaansche batterijen vernield waren, de vijandelijke stellingen binnengedrongen. Aan de bezettingen em de versterkingen werden ernstige ver liezen toegebracht. De Engelsche afdeelingen zijn vervol gens met 374 gevangenen, o.w. 10 offi cieren 10 machinegeweren, 4 bommen werpers en veel oorlogsmateriaal in haar posities teruggekeerd. De beschieting van Parijs. Tusschen Amiens en Soissons bij Com- piègne vormt het front een vooruit springenden hoek, het dichtste punt naar Parijs. En vandaar wordt de hoofdstad beschoten. De schoten gaan thans gepaard van een zwartachtigen rook, terwijl zich vroeger witte dampen ontwikkelden. De brandweer te Parijs, is door troepen van het garnizoen versterkt. Dit punt wordt nu door Fecli van beide zijden ernstig bedreigd. De strijd tegen de duikbooten. De „Tribuna" publiceert een onderhoud met den Italiaanschen minister van marine, del Bono, naar aanleiding van de bewonderenswaardige daden der Ita liaansche vloot. De minister deed de groote vermindering van het verlies aan Italiaansche scheepsruimte uitkomen Yer- geleken met de driemaandelijksche periode April—Juni 1917, waarin ernstige verliezen aan scheepsruimte werden ge leden, vertoont het tijdvak April—Juni 1918 een zoodanige vermindering in de verliezen, dat er reden is om het beste te hopen. In 1917 werden in bovenge noemde drie maanden 37, in 1918 slechts 9 schepen tot zinken gebracht. Biddag te Lourdes. Mgr. Schoepfer, bisschop van Tardes en Lourdes, heeft in een schrijven aan de bisschoppen van Frankrijk aangekon digd, dat van 21 Augustus tot den 25sten, den feestdag van den H. Lodewijk, te Lourdes plechtige godsdienstoefeningen zullen gehouden worden. Mgr. spreekt den wensch uit, dat geheel Frankrijk zich gedurende die dagen met de pelgrims, die bidden voor de Massabielle rots, zullen vereenigen, om den zegen des Hemels over de Fransche wapenen af te smeeken. Den 25sten Augustus zal een plechtige pontificale mis in de grot worden opge dragen en mgr. stelt voor, om in alle kerken van Frankrijk dien dag, zoo mo gelijk op hetzelfde uur, een geestelijke bedevaart naar Lourdes te houden en een plechtige H. Mis op te dragen, opdat geheel Katholiek Frankrijk één zij in gebed tot heil van het vaderland. WASHINGTON. Het staatsdeparte- ment benoemde den Amerikaanschen gezant in Nederland, Garrett, tot leider van de Amerikaansche delegatie ter conferentie betreffende de uitwisseling van krijgsgevangenen. De Duitsche terugtocht. Aan de „Morning Post" wordt van het Amerikaansche front draadloos geseind: „De terugtocht der Duitsche troepen werd knap geleid. De Duitsche legerlei ding slaagde er in vele duizenden Ame rikaansche en Fransche soldaten met een slechts gering aantal Duitsche troepen tegen te houden. KleiDe troepeDafdee- lingen van twintig tot dertig man met machinegeweren hielden halve dagen lang den opmarsch van Fransche en Amerikaansche bataljons op. Het ongeluk daarbij is, dat tegen tijdverlies, hetwelk niet door buitensporige verliezen wordt goedgemaakt, geen middel bestaat. De verliezen der Duitschers wegen tegen de behaalde voordeelen op, want tijd is voor de Duitschers van grootere waarde dan verliezen aan menschenlevens. Bovendien zijn de Duitsche verliezen verrassend gering. De Duitsche legerleiding heeft ze op allerlei wijzen weten te verhinderen, doordat zij geen geregelden tegenstand heeft trachten te bieden. De Duitschers konden bijna al hunne kanonnen mede voeren." De politiek van Japan in Siberië. Stockholm's Dagblad schrijft: De toekomst zal toonen, dat het Japan- sche optreden in Siberië niet op zulk een zuiver onbaatzuchtige basis is gegrond vest als het doet voorkomen. Wie Japans politiek gevolgd heeft, ontdekt minstens een doelbewust streven van beslist zelf- zuchtigen aard, om den groeten oorlog in Europa, welke alle andere groote mogendheden gebonden houdt, te benut ten, teneinde vasten grond voor een Groot-Japan in Oost-Azië te verkrijgen. „Stockholm's Dagblad" volgt deze Japansche politiek in bijzonderheden en bespreekt de Ameriksansch-Japansche tegenstelling bjj de Siberische interventie: „Japan heeft daarbij wederom begrepen zich voordeelen te verzekeren, namelijk de vrije hand bij de ontginning der groote ertslagen in het Russisch Siberisch Amoer- gebied. Hier treedt de onbaatzuchtigheid opnieuw naar voren, waar verklaard wordt, dat Japan Rusland moet redden, wijl Japan's overwinning op Rusland vóór dertien jaar wellicht de oorzaak is van Rusland's tegenwoordige zwakheid". Een Gestenrljk8ch hospltaasschip de „Baron Call" is 6 Augustus door vijandelijke vliegers bestookt, terwijl een vijandelijke onderzeeër er 3 torpedo's op afschoot. Gelukkig zonk het schip niet. Het had 1000 zieken aan boord. UIT RUSLAND. De Czarenfamilie. De Russische troonopvolger is, naar de berichten uit Finland luiden, evenals zijn vader, door de Bolsjewiki omgebracht. Deze vorstenzoon, Alexis Nikolajewitsch, in 1904 te Peterhof geboren, heeft dan niet veel aan zijn leven gehad. Hij was van jongs af aan ziekelijk en onderging bij prof. Israëls uit Beriijn in 1913 een operatie, die hem veel verlichting schonk. Naar de „Times" uit Santander ver neemt, zet koning Alfonso zijn pogingen in het belang van de bloedverwanten van den vermoorden tsaar voort. Drin gende telegrammen hebben hem in kennis gesteld van den hopeloozen toestand van grootvorst George, die te Petrograd ge vangen zou zitten, ziek en zonder medi sche hulp. Het is niet onwaarschijnlijk, dat Rus land officieele erkenning van Spanje zal vragen als prijs voor elke concessie, waartoe het geneigd mocht zijn. Volgens een telegram via Stockholm uit Jekaterinenburg, aan dè „Kolnische Zeitung" heeft men den tsaar den Iaatsten tijd van zijn leven tot een ware kwelling gemaakt. Men onthield hem alle lectuur, behalve de „Iswestia" es de „Prawda" en aangezien al zijn geld was opgeraakt, was hij gedwongen gevangeniskost te eten. De mogelijkheid om zioh geld te verschaffen, werd hem niet gegeven, aangezien hem alle briefwisseling met zijn verwanten en vrienden en ieder bezoek streng verboden was. De tsaar was dadelijk nadat hij van Tobolsk naar Jekaterinenburg was gebracht, van de tsarina gescheiden en het werd hem ook niet toegestaan zijn gemalin zelfs kort vóór zijn dood te zien, hoewel hij daar dringend om vroeg. Ook werd het hem niet vergund nog eens aan zijn kinderen te schrijven. De opmarsch der Geallieerden bij Archangel. Het „Hamb. Fremdenbl." verneemt uit Helsingfors De Bolsjewiki hebben zich onder den druk van de Engelsch Fransche troepen naar het Zuiden teruggetrokken De troe pen der Entente staan thans aan de Povenets. Zij vernielen de spoorwegen ten N. van Povenets. De Bolsjewiki ver branden alles. De Bolejewlki en de Entente. WASHINGTON. De Amerikaansche consul te Moskou heeft vernomen, dat Lenin verklaard heeft dat de oorlogs toestand bestaat tusschen de Russische regeering en de entente Het ministerie van buitenlandsche zaken deelde mede, dat deze verklaring niet als een oorlogs verklaring moet worden beschouwd, maar dat slechts de toestand van verdediging bestaat, zooals ten opzichte van Duitsch- land. GENEVE, 9 Aug. Volgens berichten, voorkomend in te Parijs ontvangen num mers van de „Prawda", heeft Lenin te Moscon reeds verklaard een ultimatum aan Japan te zullen richten. Uit de hier aan voorafgegane debatten in de verga dering der Soviet bleek, dat de opvat tingen ver uiteenliepen. Trotzky sprak van onmiddellijk ingrijpen waartegenover Lenin op den langzamen voortgang van de mobilisatie wees. Japan had bovendien de vijandelijkheden nog niet geopend. Als Japan niet tusschenbeide komt met de bedoeling de Sovietregeering omver te werpen, maar slechts met het plan territoriale quaesties te berde te brengen, dan zou dit voor de Sovietregeering geen oorlogsdaad zijn. De algemeene stemming werd aanmerkelijk ongunstiger door het inkomen van berichten, volgens welke Japansch-Tsjecho-Slowakische troepen drie Sovietleden hadden doodgeschoten. Het ultimatum zal waarschijnlijk aan den Japanschen consul te Moscou ter hand gesteld worden. (H. N.) Reuter verneemt, dat de Britsche regeering het bericht ontving dat Lock- hart, de Britsche consul generaal te Mos kou, doer de Bolsjewistische autoriteiten is gearresteerd. Als reden van dezen maatregel wordt opgegeven de terecht stelling der Sovjetleden te Archangel. De Britsche regeering heeft Lockhart's invrrjheidsstelling geëischt. Men gelooft dat ook het personeel der Fransche en Engelsche consulaten te Moskou in arrest zijn gesteld. Koffie. Wij vernemen, dat met vorige week van Londen te Amsterdam aangekomen Ne- derlandsche stoomschepen Eemstroom en Markelo ongeveer 17,000 balen koffie zijn aangevoerd, meerendeels uit s.s Rhea van de Kon. Ned. Stoombootmaatschappij, dat door Engeland werd opgevorderd en sedert gezonken is. Be ladingen van de s.s. „Zijldijk" en „Heotor". Naar de Maasb. uit zeer goede bron verneemt, bestaat de lading van het s.s. „Zijldijk" uit 2467 ton gerstebloem, 392 ton maisbloem en 2055 ton roggebloem, te zamen 4923 ton. De lading van het s. s. „Hector" bestaat uit 1720 ton rogge bloem en 2065 ton maismeel, te zamen 3785 ton. Karnverbod. Het is verboden koemelk, geitenmelk of schapenmelk, hetzij afzonderlijk, hetzij gemengd op boter te verwerkeneven eens is het verboden wei of room op boter te vewerken. Het is dus zonder toestem ming verboden: roomboter, inelkboter of weiboter te maken. Ontheffing van het bovenstaand karnverbod moet vóór 19 Augustus 1918 worden aangevraagd bij het Rijksboterinzamelingkantoor (R B. I.) der provincie zijner inwoning; men vrage daartoe een aanvraagformulier aan bij het R B. I Het R. B. I. voor de provincie Zee land is gevestigd te Middelburg. (Zie de desbetreffende advertentie in dit nummer. Red Zeeliedeastaking te Rotterdam De Centrale Bond van Transportarbei ders, vakgroep zeelieden, te Rotterdam, heeft, nadat de eischen, betreffende de gageverhoogiug en betere arbeidsregeling niet waren ingewilligd, de staking gepro clamèerd voor de schepen die naar Scan dinavië zouden vertrekken. Nadat de maatschappij „Neerlandia" de gestelde eischen had ingewilligd, kon op de motor schepen „Bertha" en „Martha" gemon sterd worden. De staking omvat nog 40 schepen. De spoorwegdienstregeling. Ingaande 1 November zal de dienst regeling op de Spoorwegen wederom worden ingekrompen. (VI Crt.) Naar „de Tijd" meldt heeft de heer O. van Nispen, gezant van Nederland bij het Vatikaan, zich den 8en Augustus op reis begeven naar Nederland. Goes. In den afgoloopen nacht tusschen 11 en 12 unr dreunden de vensters van liet lievig schieten uit zuidwestelijke rich ting. Waarschijnlijk had dit betrekking op een herhaalde vliegeractie aan de Vlaam- sche kust. (Zie onder laatste berichten), Met den trein van half een zijn hier uit Rotterdam 46 kinderen aange komen, die vanwege „de Centrale Com missie, voor uitzendingvan kinderen naar buiten" zijn uitgezonden om op het land op hun verhaal te komen. Nu dat mag we,l ,want de kinderen zagen er ondervoed en zwak uit, veel zwakker dan de Duit sche en andere vreemde kinderen, die hier versterking hunner krachten kwamen zoe ken. Het Comité, dat zicli hier reeds vroe ger voor het opnemen van zwakke kinde ren verdienstelijk maakte, was ter ont vangst aanwezig. 11 kinderen blijven hier ter stede, de overige gaan ter verpleging naar Biezelinge, Kruiningen, Ovezande, Schore en Ilansweerd. Zij zullen 6 a 8 weken hier blijven. Voordat de kinderen van het station alhier naar huil nieuw verblijf vertrokken, werden zij met hun dames geleidsters gefotografeerd. Middelburg. De Commissie voor dis tributie van reparatieleder enz. maakt bekend: dat voor gezinnen, wier leder- kaart een nummer draagt van 1001—2000 vanaf heden voor zoover de v o- o r- raad stre kt verkrijgbaar zullen zijn: Molton-dekens tegen den prijs van f2.50. Die dekens worden uitsluitend beschik baar gesteld voor gezinnen. Elk gezin heeft slechts recht op één deken. Tot 17 Augustus is verkrijgbaar op bon 12 drie ons kaas; van heden Maandag tot Zaterdag rantsoen suiker ep bon 13. Vlissingen. Hier is door de ,,VIissingen 34" binnengebracht ieen ongemerkte sloep, welke gevonden j.s drijvende voorbij West- kapelle. In de omgeving van de boot werden verschillende Zwem.vesten opge merkt. Zaterdag was van den Boulevard al hier weder een hevige aanval op de Bel gische kust waar te nemen, zoodat zelfs een uitvoering van het Marinecarbaret uit Nieuwediep gestaakt werd om de> bezoe kers in de gelegenheid te stellen het bar sten der granaten, hot oplaten van Iicht- kogels enz. ga.de te slaan. Zondagmiddag herhaalde zich het schieten en werd achter Knocke een "brand waargenomen. In verband met het zéér ernstige! gós vftl van apionnage, dat zich hier heeft voor gedaan, is na gehouden instructie heden feen Belgische! zeeloods, alhier woonach tig, in wiens woning verschillende com- promitteerende stukken in beslag waren genomen, gevankelijk naar Middelburg overgebracht en ter beschikking der ju stitie gesteld. Vrijdagavond j.l. liad in bet Con certgebouw alhier een gecombineierdei ver gadering plaats van de georganisejerdo arbeiders der Kon. Maatsch. „De Schel de," Door de verschillende) hoofdbestuur- ders Weïdf het woord gevoerd en ten slotte door de vergadering een motie aangeno men, waarin bij de directie der maat schappij. wierd aangedrongen op liet "toet kennen van een loonsverhooging van 5 cent per uur voor alle meerderjarige) en van 3 cent voor de minderjarige werk lieden. (VI. Crt.) Vliegmachine neergekomen. Op de Hoofdplaat is een Engelsche vliegmachine neergekomen, die door de Duitsche en de Nederlandsche kustwacht werd beschoten. De inzittenden, een Canadees en een Engelschman, staken, voor zij geïnterneerd werden, bun vlieg tuig in brand. (Z Kloftinge. De heer A. v. d. l'Iasse Jz. alhier, is benoemd tot agent van politie te Amsterdam. (Z.) De heer F. M. Meulendijk te Kloe- tinge is aangesteld als klerk telegrafist bij de Maatschappij tot Exploitatie vaii Staatsspoorwegen. Als standplaats is hem aangewezen Roosendaal (N.-B.). (M. Ct.) Hansweerd. Bij B. is een partij rub ber ontdekt en in beslag, genomen. De 'schippersvrouw aan boord van „Fulihorn II" is bekeurd wegens poging tot uitvoer van! verboden goederen. '8 Heer Arendtkerke. Bij den kolenhan delaar H. d. J., alhier, is door de politie pen baaltje bloem in beslag genomen. Ook hier doen zich enkele gevallen voor van do Spaamsche griep, maar gelukkig niet van ernstigen aard. Heinkenszand. Zondag j.l. hield dehand- boiogschutterij „Soramus" alhier een ou derlingen wedstrijd. De eerste prijs werd behaald dooi' J. Koopman met 197 pun ten, 2d© prijs door A. de Jonge met 178 punten, 3de prijs door A. Vermeulen met 168 punten, 4de prijs door J. v. d. Dries met 152 punten en de 5de prijs door F. Koopman met 121 punten. lerseke. Vrijdag is weer op een hoog aarts op een partij kolen beslag gelegd, van een andere 1-ioegaarts zijn 600 planken en baddings in beslag genomen. En en ander is voor rekening van 'trjjk opge borgen. Door dit optreden van de politie zal de wilde vaart wel eenigszins be teugeld worden. (Z.) Ellewoutsdjjk. Door het op hol slaan van het paard voor een rolsleeper, had de zoon van den landbouwer P. D. het ongeluk in een touw vei ward te raken en een eindweegs mede gesleept te worden, waarbij hij eenige, gelukkig slechts lichte kneuzingen opliep. (Z.) Rilland-Bath. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft boven de kust bij Zee- brugge zeker een hevige vliegeraanval plaats gehad, want niet alleen hoorden wij hier het gedonder van het schieten, maar kon men aan den gezichteinder duidelijk het flikkeren der zoeklichten en het ont ploffen der granaten waarnemen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag zijn hij M. Schouten en bij M. Kalle de konijnen uit het hok gestolen. Bij den wagenmaker B-euzenberg was wel hel hok open, maar de kpnijnen zater er nog in. De dieven zijn toen zeker in hun werk gestoord en tot op heden nog niet ontdekt. Hoatfekmskeriw. In de Vrijdag gehouden raadszitting werd o.a. medegedeeld, dat het Burg. Armbestuur f40ü over 1919 aan de gemeente zal bijdragen in do kos ten verbonden aan de uitvoering van de Distributiewet 1916. De gemeente-rekening over 1917 werd voorloopig vastgesteld in ontvang op f 19892.93i/2 en uitgaaf op f 19735.12V2, dus met een goed slot van f 157.81. De re kening van het burgerlijk Armbestuur werd goedgekeurd iu ontvang op f 9768.17-"' en uitgaaf op f 7567.46, dus met een goed slot van f2200.715. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school alhier werd hij herstemming be noemd dhr. Louw-erse te Kapelle met 4 stemmen, terwijl 2 stemmen op- dhr. A. Verschure alhier werden uitgebracht. De verordening, regelende die jaarwedden der onderwijzers, weid opnieuw vastge steld; iu dier voege dat de rijksbijdragen geacht worden in de vastgestelde jaar wedden te zijn begrepen. '8 Heerenhoek. Donderdag vergaderde de Hanze in de zaal van dhr. Jac. Clarijs. Na openingswoord van den voorzitter en vaststelling der notulen, werden in de vacature der aftredende bestuursleden J. Rijk voorzitter en D. v. d. Dries, ge kozen de heeren J. Rijk en 1'. Rijk Jz. uit Heinkenszand. Beiden namen hun benoeming aan, terwijl de herkozen voor zitter beloofde zijn beste krachten voor de vereeniging te zullen inspannen. Bij da rondvraag werden verschillende huis houdebflke kwesties behandeld en werd ook nog door den welenv. adviseur een opwekkend woord gesproken, waarna tot contributie inning werd overgegaan en de vergadering door den voorzitter met den chr. groet werd gesloten. Ook in deze gemeente komen eenige tot nu toe goedaardige gevallen voor van Spaansche griep. N.B. Wij ontvingen niet door onze schuld bovenstaande berichten te laat voor ons vorig nummer. Red. Westkapelle. In de vacature van licht- wachter van den ijzeren toren alhier, ont staan door de benoeming van den lieer

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2